بازدید 7702
آزادی مهدی هاشمی صحت ندارد

آخرین وضعیت پرونده بابک زنجانی

اسماعیلی با اشاره به آخرین وضعیت پرونده بابک زنجانی گفت: بخشی از اموال داخل را تحویل دادیم و تلاش‌های جدی می‌کنیم برای اموال و دارایی‌هایی که وی در خارج از کشور دارد.
کد خبر: ۱۰۴۶۱۵۲
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۴۰۰ - ۰۳:۲۸ 15 April 2021
به گزارش تابناک به نقل از فارس، غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضائیه در حاشیه مراسم رونمایی از سامانه حمایت از خانواده زندانیان در جمع خبرنگاران با تأکید بر اینکه برگزاری انتخابات از مسائل بسیار مهم جامعه ماست، اظهار کرد:کشور ما کشور انتخابات است و سالی نیست که ما در کشور انتخابات نداشته باشیم و در برگزاری انتخابات نه در نفس برگزاری، اما در فرآیند انتخابات ماموریت‌هایی برای قوه قضائیه پیش بینی شده است.

سخنگوی قوه قضائیه در خصوص وظایف قوه قضاییه در فرایند انتخابات گفت: قوه قضاییه در سه محور پیشگیری از جرایم و تخلفات انتخاباتی، رسیدگی ویژه به جرایم و تخلفات و پاسخگویی به استعلامات و سوابق داوطلبان امر انتخابات وظیفه دارد.

اسماعیلی درباره اقدامات قوه قضاییه درباره پیشگیری از جرایم و تخلفات انتخاباتی تشریح کرد: در محور اول دقیقاً در هجدهم بهمن ماه ۱۳۹۹ یعنی قبل از آنکه فرآیند انتخابات آغاز شود، ریاست قوه قضائیه طی بخشنامه‌ای دستور تشکیل ستاد‌های پیشگیری و رسیدگی به تخلفات انتخاباتی را صادر کردند و متعاقب آن دستور در مرکز، ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرایم انتخابات با مسئولیت دادستان کل کشور و دبیری معاون پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه تشکیل شده است.

سخنگوی قوه قضائیه افزود: در همه استان‌ها و شهر‌های انتخابیه در سال ۹۹ این ستاد‌ها تشکیل شده و فرآیند برگزاری انتخابات را رصد می‌کنند و توصیه‌ها و تأکیدات اولیه در حوزه پیشگیری هم دارند.

اسماعیلی خاطرنشان کرد: در بخش دیگر مأموریت که استعلام و پاسخگویی به استعلامات ناظر به سوابق انتخابات داوطلبان در انتخابات شوراها، انتخابات میان دوره‌ای مجلس، انتخابات میان دوره‌ای مجلس خبرگان و انتخابات ریاست جمهوری است، ستاد مربوطه تشکیل شده است و تا به امروز بالغ بر ۱۰۰ هزار استعلام در مورد داوطلبان انتخابات واصل شده که اکثر این استعلامات بررسی شده و پاسخ داده شده است و باقی مانده آن هم در مدت مشخص قانونی پاسخ داده می‌شود.

سخنگوی قوه قضاییه افزود: به دلیل اینکه فضای کشور فضای انتخاباتی نشده است گزارشی از جرایم تخلفاتی نداشته‌ایم.

وی در پاسخ به سوالی درخصوص آزادی و یا پایان محکومیت مهدی هاشمی، گفت: خیر، این خبر صحت ندارد.

اسماعیلی با اشاره به آخرین وضعیت پرونده بابک زنجانی نیز تشریح کرد: بخشی از اموال داخل را تحویل دادیم و تلاش‌های جدی می‌کنیم برای اموال و دارایی‌هایی که وی در خارج از کشور دارد. زمینه‌هایی برای حل آن به وجود می‌آید و باز با موانعی برخورد می‌کند. اولویت ما موضوع بدهی‌های او به دولت در ارتباط با پرونده‌اش است و متناسب با وضعیت بدهی‌ها هم سایر بخش‌های مندرج در حکم دادگاه هم اقدام خواهد شد.
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # حج 1402 # ناهید کیانی # موشک هایپرسونیک فتاح
وب گردی