بازدید ۳۲۸۲۳
دو هزار و سیصد و هشتاد و پنجمین بسته ویژه خبری «تابناک»
رصد‌خانه «تابناک» خبر‌هایی از اخبار روز برای مخاطبان آماده می‌کند که غیررسمی هستند، یا اینکه کمتر از اهمیت خود، مورد توجه قرار می‌گیرند. تیتر‌هایی مانند علوی‌تبار: امثال من قادر به درک مقتضیات زمان نیست / عضو شورای مرکزی کارگزاران: نمایندگان مجلس پختگی لازم سیاسی را ندارند / نظر محمود صادقی درباره احتمال حمایت اصلاح طلبان از ظریف و… رصد‌خانه امروز تابناک را تشکیل می‌دهند.
کد خبر: ۱۰۳۶۵۵۹
تاریخ انتشار: ۰۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۴ 23 February 2021

تحولات در گذر است و اخبار روز هیچ گاه متوقف نخواهد شد؛ خبر‌هایی رسمی و گاه غیر رسمی؛ خبر‌هایی که مورد توجه قرار می‌گیرد یا ممکن است همه به راحتی از کنار آن بگذرند. رسانه‌های خبری هر یک به فراخور وابستگی جناحی خود، خبر‌هایی را برجسته می‌کنند و در مواردی هم از کنار آن می‌گذرند. اگر خبر به‌ما‌هو خبر موضوعیت داشته باشد، وابستگی جناحی نباید در کمرنگ و پر رنگ منتقل کردن آن تأثیری داشته باشد.

رصد‌خانه «تابناک»؛ جایی است که خبر‌هایی گاه غیررسمی و گاه اخباری که مورد توجه قرار نمی‌گیرد، برای مخاطبان آماده می‌کند؛ خبر‌هایی که گاه به ملاحظه جناح‌های سیاسی مورد توجه قرار نمی‌گیرند و گاه به دلیل کم توجهی رسانه‌ها به حاشیه می‌روند، ولی همین خبر‌ها، اخباری هستند که مخاطبان را از پشت پرده جریانات سیاسی آگاه می‌کنند. در رصدخانه، تیتر و خلاصه‌ای از مهم‌ترین اخباری که اطلاع از آن‌ها ممکن است برای مخاطبان مهم و قابل توجه باشد، در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد و اینک رصدخانه تابناک را می‌بینید.

«رئیسی» دعوت به جلسه برای انتخابات را نپذیرفت

یکی از اعضای مجلس خبرگان رهبری: دیروز در حاشیه اجلاسیه مجلس خبرگان، حدود ۴۰-۵۰ نفر از اعضای مجلس خبرگان قصد برگزاری جلسه خصوصی با حجت‌الاسلام رئیسی در خصوص موضوع انتخابات ۱۴۰۰ را داشتند. آقای رئیسی به دلیل اطلاع از موضوع جلسه، برگزاری این جلسه را نپذیرفته است./فارس

ظریف: در توافق با آژانس هیچ چیز مشکوکی نیست

وزیر امور خارجه: آنچه صالحی با آژانس توافق کرد، یک موفقیت بود. اگر دوستان مجلس مصوبه شورای امنیت ملی را دیده بودند، آن رفتار غیر لازم در مجلس انجام نمی‌شد؛ اگر ضمیمه را بخوانند هیچ چیز مشکوکی نیست. از صبح امروز قانون متوقف کردن اجرای پروتکل الحاقی اجرا شده است؛ ما در تاریخ ۲۷ بهمن رسما به آژانس اعلام کردیم از پنج اسفند این اقدام انجام خواهد گرفت./تسنیم

سردار سلیمانی با کدام بمب آمریکایی به شهادت رسید؟

رئیس ستادکل نیروهای مسلح با اشاره به عملیات ترور شهید حاج قاسم سلیمانی در عراق توسط نیروهای تروریست آمریکایی گفت: یک مهمان خارجی در عراق حضور پیدا کرده است، او حامل پیامی بوده در پاسخ به پیغام و پیام عربستان سعودی به دعوت نخست وزیر عراق، با هواپیمای غیرنظامی مسافربری و یک سفر علنی مشخص داشته. او را مورد اصابت قرار دادند نه با بمب معمولی، با بمبی که تجهیزات زرهی را با آن می زنند، این بمبی که به خودرو سردار سلیمانی زدند،‌ تا ۳۰ سانتی‌متر در فولاد فرو می‌رود؛ این بمب را زدند تا بدن آنها را تکه تکه کنند، چنین جنایتی آنها کردند.

هنوز هم هزینه تسخیر سفارت آمریکا را می دهیم

علی مطهری، نماینده ادوار مجلس به خبرآنلاین گفت: قطعا ظرف چند ماه آینده بعضی از تحریم ها برداشته می شود و احتمال دارد که ایران و آمریکا گام به گام به هم نزدیک شوند .خروج از پروتکل الحاقی ممکن است روسیه و چین را به سمت آمریکا سوق دهد.ایران و آمریکا مایل به جنگ نیستند چون اگر بخواهیم بگوییم به همین شکل جلو بروند راهی جز جنگ  نمی‌ماند.تندروها افکار غلط دارند مثلا معتقد هستند تا در امریکا یک دولتی طرفدار اسلام نیاید ما نمی‌توانیم با امریکا رابطه برقرار کنیم. هدف انقلاب این بود که ما یک کشور اسلامی نمونه پیشرفته درست کنیم اما اینها هدف را نابودی امریکا می‌دانند در حالی که چنین چیزی نیست. بخاطر افراط در دشمنی با آمریکا به دامن چین و روسیه افتادیم و سکوت می‌کنیم. تسخیر سفارت آمریکا کار غلطی بود و آسیب زیادی به کشور زد، از همان موقع تا به امروز هزینه تحریم‌های گروگانگیری را می‌دهیم، حسین شریعتمداری از ترویج دهندگان عادی نشان دادن تفکر برخورد با منتقدان است.در بین بسیجی ها یا حتی سپاهی ها چند نفرشان یک کتاب از شهید مطهری دیدند یا خواندند؟ اصلا با این افکار آشنا هستند و اینها ترویج شده است؟ این ترسیدن از منتقد اصلا معنی ندارد در حالی که اگر آزاد باشد هیچ مشکلی هم برای کشور و نظام پیش نمی آید و حتی تاثیر حرف مخالفان هم کم می‌شود. برخی انتقادات غربی‌ها به ایران درباره رعایت حقوق بشر درست است ما کارهایی را می کنیم که نباید انجام دهیم. اگر شهید مطهری امروز زنده بود چه‌بسا احتمال اینکه رهبر باشد زیاد بود و خود مقام رهبری به ما گفتند که اگر ایشان بودند، قطعا رهبر بودند.

با گفتن "تکرار می کنم"، مردم پای صندوق رای نمی آیند

عباس عبدی در روزنامه اعتماد نوشت:مشکل اصلاح‌طلبان، عدم توانایی در اقناع افکار عمومی یا حداقل اقشار طرفدار خود برای مشارکت انتخاباتی است. البته این عدم رغبت ممکن است با بهبود شرایط انتخابات و حرکت به سوی انتخابات معنادار حل شود، ولی نباید تصور کرد که با گفتن «تکرار می‌کنم» مردم پای صندوق خواهند آمد. در سال ۱۳۹۶ و ۱۳۹۴ نیز تکرار می‌کنم نبود که مردم را پای صندوق آورد، بلکه این خواست عمومی بود که در تکرار می‌کنم تبلور یافت و حرکت را معنادار و باشتاب نمود.

احمدی نژاد هنوز بر همان مدار است که بود؛ دروغ، تزویر، خدعه و فساد

مسیح مهاجری در روزنامه جمهوری اسلامی نوشت:در جدال لفظی آقایان حدادعادل و احمدی‌نژاد، هرچند نمی‌توان هیچ یک را حق یا باطل مطلق دانست، واقعیت‌هایی خودنمایی می‌کنند که از کنار آنها نباید بی‌تفاوت عبور کرد.در سخنان اخیر محمود احمدی‌نژاد نیز رگه‌های دروغ و خدعه کاملاً مشهودند. حواله دادن بوسیدن دست فرح توسط آقای غلامعلی حدادعادل به فیلمی در یک کامپیوتر نابودشده، استناد به چیزی است که هرگز قابل دسترسی نیست. کمااینکه خود را در معرض درخواست مکرر مردم برای بازگشت به حکومت جهت نجات کشور معرفی کردن نیز از قماش نیرنگ‌های همیشگی همان کسی است که با توسل به «هاله‌ نور» در سازمان ملل و «شناخته شده بودن برای کودکان نیویورک» این روزها کلیپ‌های آنها در فضای مجازی مایه تمسخر عموم کاربران هستند.

صف طولانی اصلاح‌طلبان برای «پاستور»؛ از خرازی تا سیدحسن

احزاب و برخی چهره‌های اصلاح‌طلب مستقل در حال تدارک انتخابات هستند. محمدرضا عارف این روز‌ها فعالیت‌های خود را دوچندان کرده و می‌گوید در حال بررسی شرایط برای حضور در انتخابات است. زمزمه‌هایی از کاندیداتوری صادق خرازی، دبیرکل حزب ندای ایرانیان و به نمایندگی از این تشکل سیاسی به گوش می‌رسد. ندا چندین‌ بار اعلام کرده که قصد دارد از خرازی حمایت کند. از دیگر سو، سیدحسن خمینی نیز چند وقتی هست که ازسوی برخی چهره‌ها و احزاب اصلاح‌طلب مورد توجه قرار گرفته و دعوت شده تا در انتخابات ۱۴۰۰ وارد گود شود. مصطفی کواکبیان، دبیرکل حزب مردم‌سالاری نیز به تازگی بنا به تصمیم حزب متبوع خود، از نام‌نویسی در انتخابات ۱۴۰۰ خبر داده و البته گفته که در چارچوب جبهه اصلاح‌طلبان ایران فعالیت خواهد کرد. /روزنامه اعتماد

رئیس پلیس پایتخت: پشت بام خوابی در تهران را قویا تکذیب می کنم

سردار رحیمی در پاسخ به پرسشی پیرامون اجاره پشت بام ها و پدیده پشت بام خوابی گفت: این موضوع را قویا تکذیب می کنم. نسبت به این موضوع حساسیت زیادی داشتیم و به محض آنکه یک تصویر در این خصوص منتشر شد به پلیس امنیت و پلیس پیشگیری دستور بررسی دادیم که مشخص شد چنین موردی وجود ندارد.

آذری‌جهرمی: مصوبه کمیسیون تلفیق باعث افزایش چشمگیر قیمت بسته‌های اینترنت می‌شود

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: در صورتی که مجلس مصوبه افزایش سه هزار میلیارد تومانی مالیات اپراتورها را تصویب کند، بسته‌های اینترنتی اپراتورها با افزایش قیمت چشمگیری روبه‌رو خواهد شد. «محمدجواد آذری جهرمی» در توییتر خود و در واکنش به مصوبه‌ای که قرار است در مجلس تصویب شود، ابراز امیدواری کرد: امروز نمایندگان مجلس با مصوبه کمیسیون تلفیق مبنی بر افزایش سه هزار میلیارد تومانی مالیات اپراتورها و اختصاص آن به برخی دستگاه‌ها از جمله صداوسیما برای امورات نظارتی، مخالفت کنند. وزیر ارتباطات افزود: تصویب این بند در تبصره ۶ بودجه موجب افزایش چشمگیر قیمت بسته‌های اپراتورها خواهد شد. این مصوبه درباره حق الامتیاز و حق السهم دولت از کارور (اپراتورهای خدمات دهنده مخابراتی) به میزان ۱۰ درصد افزایش یافته و به حساب درآمد عمومی ردیف ۱۳۰۴۰۴ نزد خزانه‌داری کل واریز می‌شود. منابع حاصل به میزان ۳۰ هزار میلیارد ریال با هدف حمایت از تولید و محتوا و فعالیت‌های فرهنگی و نظارت در فضای مجازی هزیه می‌شود.

قطع سخنان سخنگوی دولت در پخش زنده تلویزیونی

سخنان سخنگوی دولت توسط صدا و سیما در پخش زنده تلویزیونی در زمان توضیح درباره نحوه توافق میان ایران و آژانس، قطع شد. در حالیکه طبق روال، شبکه خبر مقدمه جلسات سخنگوی دولت را به صورت زنده پخش می‌کند، امروز در حالی که علی ربیعی در حال تبیین بیانیه هیات دولت و واکنش به حواشی روز گذشته مجلس شورای اسلامی درخصوص توافق ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بود، ناگهان پخش زنده سخنان سخنگوی دولت توسط صداوسیما قطع شد. این اتفاق در حالی رخ داد که روز گذشته صدا و سیما اظهارات همه نمایندگان منتقد دولت در صحن علنی مجلس شورای اسلامی را زنده و مستقیم، پخش کرده بود.

محسنی‌اژه‌ای: شایعات در مورد خانواده من کذب است

معاون اول قوه قضاییه گفت که شایعات مطرح در مورد خانواده‌ او کذب است. غلامحسین محسنی اژه‌ای در حاشیه تحلیف مشاوران خانواده قوه قضائیه و در جمع خبرنگاران در پاسخ به حواشی مطرح پیرامون خانواده خود عنوان کرد: این شایعات کذب محض است و در فرصت بیشتری توضیح می‌دهم. وی در خصوص وضعیت زندانیان کشور و حواشی که پیرامون فوت بهنام محجوبی مطرح شده است نیز گفت: زندان محدودیت‌های خاص خود را دارد و زندانیان ما نسبت به زندانیان دنیا از جهات مختلف وضعیتشان بهتر است و هزینه‌ای که برای درمان و بهداشت مخصوصا در رابطه با کرونا می‌شود بسیار بالا و قابل توجه است هم‌چنین در رابطه به ارفاقاتی که به زندانیان می‌شود وضعیت ما بی‌نظیر است و هیچ کجا به اندازه ایران ارفاق صورت نمی‌گیرد.

نظر محمود صادقی درباره احتمال حمایت اصلاح طلبان از ظریف

 دبیرکل انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه ها گفت: به دلیل پایگاه رای مناسب ظریف و بیشتر بودن احتمال تایید صلاحیت او نسبت به کاندیداهای شاخص اصلاح طلبان، نام وی بیشتر مطرح شده است.محمود صادقی در گفت و گو با ایسنا درباره احتمال حمایت اصلاح طلبان از محمدجواد ظریف در انتخابات ریاست جمهوری، اظهار کرد: جبهه اصلاح طلبان به این مباحث ورود نکرده و تاکنون هیات رئیسه موقت خود را انتخاب کرده و کمیته ای هم برای تدوین آیین نامه خود تشکیل داده است و هنوز فعالیت انتخاباتی خود را شروع نکرده است. وی ادامه داد: بیشتر اسامی که مطرح می شوند، گمانه زنی رسانه ای هستند، البته احزاب اصلاح طلب هم رایزنی های داخلی خود برای معرفی گزینه ریاست جمهوری را آغاز و بعضی اسامی را مطرح کرده اند، اما این اسامی که احزاب معرفی می کنند، باید به جبهه اصلاح طلبان ارائه شده تا آنجا بررسی و گزینه نهایی انتخاب شود، بنابراین ظریف هم ممکن است یک گزینه بین همه گزینه های اصلاح طلبان باشد، نه اینکه او گزینه نهایی باشد.

توضیحات حق شناس درباره دیدارهای اخیر کروبی

سخنگوی حزب اعتماد ملی از دیدار روز یک شنبه کروبی با قائم مقام حزب خبر داد. حق شناس همچنین گفت: کروبی در روزهای قبل هم با تعدادی از اعضای مجمع محققین و مدرسین حوزه علمیه قم دیدار داشت.او در رابطه با شرایط فعلی مهدی کروبی و رفع حصر گفت: از چند ماه پیش فضایی برای او فراهم شد تا دیدارهایی داشته باشد.

«شهردار سابق تهران» گزینه «حزب اعتماد ملی» برای انتخابات ۱۴۰۰ شد

سخنگوی حزب اعتماد ملی از کاندیداتوری محمدعلی افشانی در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ خبر داد.اسماعیل گرامی‌مقدم سخنگوی حزب اعتماد ملی در گفتگو با مهر، محمدعلی افشانی را به عنوان کاندیدای ریاست جمهوری ۱۴۰۰ معرفی کرد و گفت: محمدعلی افشانی از سوی برخی از اعضای شورای مرکزی برای نامزد شدن در انتخابات ۱۴۰۰ مطرح شده است.گرامی‌مقدم افزود: افشانی سوابق درخشانی دارد و از نیروهای پاک دست کارگزاران نظام است که در سمت‌های معاونت وزیر، استانداری و شهرداری تهران مشغول به خدمت بوده است. لذا افشانی هم به عنوان یکی از نامزدهای حزب اعتماد ملی مطرح است.وی در مورد عدم حضور الیاس حضرتی در میان نامزدهای انتخابات گفت: الیاس حضرتی رسماً اعلام کرده است که این برای ریاست‌جمهوری ۱۴۰۰ کاندیدا نخواهد شد.گرامی‌مقدم در پایان خاطرنشان کرد: شورای مرکزی حزب اعتماد ملی حضور افشانی را با اجماع‌ساز مطرح کرده است. محمدعلی افشانی هم فعالیت خود را آغاز کرده است؛ اما نتیجه نهایی بعد از اعلام نامزدهای احزاب دیگر و سایر شخصیت‌های اصلاحات مشخص خواهد شد. نهاد اجماع‌ساز قطعاً بعد از ثبت‌نام و مشخص شدن اینکه چند تن از اصلاحات توسط شورای نگهبان تأیید شده، فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.

کریمی‌اصفهانی: رئیسی حاضر است به وحدت اصولگرایان کمک کند اما نه به عنوان نامزد

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه درباره تأثیر کاندیداتوری سیدابراهیم رئیسی بر رفع اختلافات میان اصوگرایان بیان کرد: ۵۰ رصد وحدت خود آقای رئیسی است که اکثر گروه‌های اصولگرا درباره کاندیداتوری او رضایت دارند ولی ۵۰ درصد دیگر آن است که طرف مقابل آمادگی برای این کار را داشته باشد. بعضی مواقع یک شخصیت سیاسی تصمیمی برای ورود به عرصه ندارد اما ما اصرار می‌کنیم تا به هدفمان برسیم.کریمی اصفهانی درباره دیدگاه سیدابراهیم رئیسی برای کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری اظهار کرد: بحث‌های متعدد و تماس‌های مختلف گرفته شده است، ایشان با این بخش قضیه که بیایند و وحدت اصولگرایان را پیوند بزند مشکلی ندارد اما اینکه به عنوان مصداق بیایند تا کاندیداتوری ایشان ابزار وحدت شود تاکنون چنین چیزی را پذیرا نبودند.

واکنش یک اصولگرا به مواضع اخیر حداد عادل

دبیرکل حزب اسلامی ایران‌زمین گفت: تردید نکنید اگر وضعیت به همین شکل ادامه یابد، شکاف میان اصولگرایان در این دوره از انتخابات با محوریت آقای حداد به وجود می‌آید. آقای حداد تصور می‌کند در رأس هرم اصولگرایی نشسته است و می‌تواند از آن بالا برای همه تعیین تکلیف کند؛ در صورتی که چنین نیست.ابوالقاسیم رئوفیان گفت: تردید نکنید اگر وضعیت به همین شکل ادامه یابد، شکاف میان اصولگرایان در این دوره از انتخابات با محوریت آقای حداد به وجود می‌آید.انتقادات اخیر غلامعلی حدادعادل به جامعه روحانیت و شورای عالی وحدت با واکنش‌های متفاوتی از سوی شخصیت‌ها و گروه‌های مختلف روبه‌رو شد و جملگی این سخنان را نادرست قلمداد کردند، زیرا پدرخوانده‌ نامیدن جامعه روحانیت علاوه بر آنکه گزاره‌ای خلاف واقع است، در شرایط پیش از انتخابات می‌تواند باعث ایجاد شکاف میان جبهه اصولگرایی شود.ابوالقاسیم رئوفیان، دبیرکل حزب اسلامی ایران‌زمین، نایب‌رئیس جبهه پیشرفت، رفاه و عدالت و فعال سیاسی درباره رویکرد سیاسی جامعه روحانیت مبارز گفت: «از دیرباز که افتخار آشنایی با جامعه روحانیت مبارز را پیدا کردم، همواره روحیه حاکم بر این تشکل سیاسی را مبتنی بر وحدت دیده‌ام و هیچ گاه نبوده است که اعضای جامعه ادعای سربزرگی و پدرخواندگی داشته باشند. اینکه اکنون جامعه روحانیت تلاش می‌کند تا میزبان اصولگرایان برای ایجاد وحدت باشد، به خواست گروه‌ها، احزاب و شخصیت‌هایی بوده که باور به انقلاب اسلامی دارند؛ تا حدی که ۵۰ حزب و گروه سیاسی از جامعه درخواست کردند که هدایت وحدت اصولگرایان را در دست بگیرد. جامعه روحانیت در چنین شرایطی پا به میدان گذاشت و انصاف نیست که به تمام این تلاش‌ها برچسب پدرخواندگی زده شود.»

توصیه کریس مورفی به دولت بایدن: از برداشتن اولین قدم برای احیای برجام نترس

سناتور دموکرات آمریکایی در صفحه توییترش با ذکر دلایلی، اهمیت بازگشت دولت جدید آمریکا به توافق هسته ای که دولت دونالد ترامپ رئیس جمهور پیشین آمریکا از آن خارج شده بود را تشریح کرد. کریس مورفی سناتور دموکرات آمریکایی در یک رشته توییت دلایل اهمیت توافق هسته ای را برشمرد و نوشت: مفاد اصلی توافق هسته ای جهان را جای امن تری کرد. به همین دلیل است که احیای این توافق از طریق روش «پایبندی در ازای پایبندی» به جای تلاش برای رسیدن به توافقی جدید یا متفاوت(همان طور که ترامپ و تندروهای سیاست آمریکا در قبال ایران می خواستند) بهترین راه است. مورفی افزود: توافق هسته ای ایران آمریکا، اروپا، روسیه و چین را همگی در یک طرف سیاست ایران قرار داد. خروج از این توافق این همبستگی را از هم گسیخت. ما نمی توانیم در زمینه برنامه موشکی ایران یا تامین مالی تروریسم آن بدون گردهم آیی دوباره این گروه و بازگشت سریع به برجام پیشرفت کنیم.

انتقاد وحید جلیلی به اصولگرایانی که اهمیتی برای رای مردم قائل نیستند

وحید جلیلی مدیر دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در برنامه «جهان آرا» ضمن انتقاد به اصولگرایانی که اهمیتی برای رای مردم قائل نیستند گفت: گروهی از اصولگرایان معتقدند که نباید به حضور فراگیر مردم در انتخابات توجه کنیم. مردم را مجبور به رای دادن «لیستی» می‌کنند که این کار یعنی زمینه ساری برای اشرافیت است.

عضو جبهه پایداری: شعار دهندگان «مدافعان حرم» بودند و با روحانی شوخی می کردند

سید جواد ابطحی، نماینده ادوار مجلس از خمینی‌شهر، درباره این ماجرا گفت: توهین در ادبیات و باورهای نیروهای ما جایی ندارد و در آن شکی نیست، اما خداوند در قرآن از باز شدن زبان کسانی می‌گوید که به آنها ظلم می‌شود، چون در این حالت بندگان خدا که مورد ظلم واقع می‌شوند باید فریاد بزنند و صدای خود را به دیگران برای طلب یاری برسانند؛ علاوه بر این، چنین حرکتی در مقابل دشمنان خدا نیز قابل توجیه است.او با اشاره به شعارهای مطرح‌ از سوی عده‌ای از موتورسواران در روز راهپیمایی ۲۲ بهمن علیه رئیس‌جمهور تصریح کرد: من برخی از این افراد را می‌شناسم. آنها جوانان متدین و ولایی و بعضاً از مدافعان حرم هستند و اظهارات‌شان جنبه توهین نداشت. علاوه بر اینکه شعارها در بخش محدودی از راهپیمایی سر داده شد و گسترش پیدا نکرد.ابطحی ادامه داد: من تصور نمی‌کنم افرادی که جان خود را برای مردم در کف دست می‌گذارند به دنبال ایجاد تشویش باشند. در فیلم‌های منتشره هم گسترش محدود موضوع دیده می‌شود و اینکه از اساس لحن شعارها شوخی بود.

تکذیب یک ادعا علیه دولت اصلاحات

سیدمحمد صدر معاون عربی - آفریقایی وزارت خارجه در دولت اصلاحات مذاکره پنهانی دولت اصلاحات در خصوص جزایر سه گانه را تکذیب کرد.یکی از معاونین وزارت امور خارجه در دولت نهم و دهم اخیرا طی یک برنامه تلویزیون در شبکه افق سیما مدعی شد که در دولت اصلاحات کسانی طرح داده بودند و حتی پنهانی مذاکره کردند که جزایر تنب بزرگ و کوچک را بدهند تا روابط ما با کشورهای منطقه احیا شود.سیدمحمد صدر، معاون عربی - آفریقایی وزارت خارجه در دولت اصلاحات در این خصوص اظهار داشت: ادعایی که در سیمای جمهوری اسلامی ایران شد، کذب محض است و هیچ گونه واقعیت ندارد و من تعجب می کنم در سیمای جمهوری اسلامی ایران مطالبی مطرح می شود که منافع ملی و تمامیت ارضی ایران را زیر سؤال می برد.عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با تأکید بر اینکه اصلا چنین بحثی در دوران اصلاحات در وزارت خارجه مطرح نبود، تصریح کرد: علی رغم اینکه قضیه جزایر سه گانه یک داستان طولانی دارد و مربوط به ۹۰ سال پیش است و قبل از دولت اصلاحات بحرانی در رابطه با این مسأله پیش آمده بود، هنر سیاست خارجی دولت اصلاحات این بود که ضمن تحکیم حاکمیت ایران بر سه جزیره، بحرانی که از قبل به وجود آمده بود را حل کرد و پشت سر گذاشت و رابطه را با کل کشورهای حاشیه خلیج فارس گسترش داد و می شود گفت جزو بهترین دوران های رابطه ایران با مجموعه این کشورها بود.

طعنه توئیتری بانوی اصلاح طلب به ۲۳۱ نماینده مجلس

قائم مقام دبیرکل حزب اتحاد ایران اسلامی به اختلافات دولت و مجلس بر سر پروتکل الحاقی واکنش نشان داد.آذر منصوری در توییتر نوشت: ‏اگر این ۲۳۱ نماینده لااقل متن بیانیه مشترک ایران و آژانس و پیوست اجرایی آن که در سفر گروسی به تهران مورد توافق قرار گرفت را کامل می‌خواندند، اینچنین خود را در برابر دولت و مردم قرار نمی‌دادند. چرا پروژه رفع تحریم‌ها⁩ را تبدیل به یک پروژه کاملا جناحی کرده‌اید؟!

فریدون عباسی توافق با آژانس اتمی را به انتخابات ربط داد

فریدون عباسی رییس کمیسیون انرژی مجلس گفت: نظر نمایندگان مجلس آن است که در قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها، زمان طرف مقابل جهت انجام تعهداتش کاملاً روشن شده است و نباید به آنان زمان دیگری داده شود. از سوی دیگر ما به طرف مقابل زمان هم دادیم اما آنان هیچ اقدامی نکردند و صرفاً یک مدیر رده چندم جهانی را به ایران فرستادند تا باز هم زمان بخرند. مطمئناً برخی از جریانات سیاسی می‌خواهند از این حربه برای خود در زمان انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۴۰۰ استفاده کنند

عضو شورای مرکزی کارگزاران: نمایندگان مجلس پختگی لازم سیاسی را ندارند

 عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی ایران گفت: مسائل کلان کشور را نباید در پیچ و خم‌های نازل سیاسی اسیر و فهم نامناسبی از قوانین را در کشور ایجاد کرد.جهانبخش خانجانی ادامه داد:دولت طبق قانون مصوب در خصوص پایان اجرای پروتکل الحاقی با آژانس توافق کرده است؛ من فکر می‌کنم مجلس به خوبی متوجه توافق ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی نشده است.مجلس نسبت به حل مسائل و مشکلات کشور رفتاری سیاسی و جناحی دارد و نمایندگانش پختگی لازم در فهم مسائل سیاسی ندارند. توجه داشته باشید ما نمی‌توانیم برای حل مشکلات معیشتی، دغدغه‌های انتخاباتی و حزبی خودمان را حاکم کنیم و به نوعی توسعه کشور و منافع ملی را به مسلخ سلایق شخصی ببریم. متاسفانه رفتارها و مصوبات مجلس تاکنون به جای این که مشکلات مردم را حل کند دولت را درگیر یکسری نزاع‌های داخلی و خارجی می‌کند و امروز به جای این که وقت کند این مشکلات را برطرف کند، درگیر حل مسائل داخلی است./ ایلنا

در سراوان چه خبر بود؟

معاون امنیتی و انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان به بیان جزئیات ماجرای درگیری و اعتراض‌های دوشنبه و سه‌شنبه چهارم و پنجم اسفندماه ۹۹ در سراوان پرداخت.طبق شنیده ها صبح روز گذشته «دوشنبه» درگیری‌هایی در مرز پنج گور پاکستان،در روستای زیارت از توابع شهرستان سراوان رخ داده است.

به گزارش ایرنا، محمد هادی مرعشی، معاون امنیتی و انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه درگیری در مرز سراوان ساعت هشت صبح دوشنبه چهارم اسفندماه ۹۹ در منطقه شمسر رخ داد، افزود: در این منطقه مرزی گذری را برای برای بهبود معیشت مرزنشینان ایجاد کردیم که کنترل لازم در زمینه ورود و خروج این گذرگاه مرزی توسط نیروهای نظامی انجام می‌شود.معاون امنیتی و انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: روز گذشته تجمع زیادی از جمعیت سوخت برهایی که به طور غیر قانونی اقدام به این کار می‌کردند در پشت مرز مشاهده شد و این افراد قصد داشتند از محل گذر مرزی وارد شوند.مرعشی ادامه داد: بیش ‌از دو ساعت با این افراد مذاکره انجام شد که خویشتنداری کنند و در چهارچوب قواعدی که برای این گذرگاه مرزی در نظر گرفته شده از همان گذر عبور کنند؛ اما ظاهرا در آن‌سوی مرز ماموران پاکستانی اقدام به تیراندازی می‌کنند و این امر باعث هجوم این سوخت برها می‌شود.


وی افزود: این افراد با شکست درها و ایجاد خسارت وارد گذرگاه مرزی می‌شوند که در بین این جمعیت براثر تیراندازی از آن طرف مرز یک نفر کشته و چهار نفر مجروح می‌شوند.معاون امنیتی و انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان بیان کرد: متاسفانه برخی افراد در بین این جمعیت اقدام به موج سواری کرده و به پاسگاه شمسر حمله ور می‌شوند به طوریکه موتور یکی از ماموران را آتش زده و شیشه خودروها را شکستند.مرعشی اظهار کرد: این افراد قصد ورود به پاسگاه را داشتند، پاسگاه حریم آن مشخص است و ماموران حافظ امنیت هستند و نگذاشتند به هیچ فردی اجازه ورود به به پاسگاه را بدهند زیرا پاسگاه ناموس مامور است.وی ادامه داد: به دلیل هجوم به پاسگاه مجبور به تیراندازی و تعدادی مجروح و این جمعیت پس از مدتی متفرق می‌شوند.معاون استاندار سیستان و بلوچستان گفت: مجروحان این حادثه به بیمارستان منتقل می‌شوند و متاسفانه یک نفر در بیمارستان فوت می‌کند که در حال بررسی علت فوت این فرد هستیم که آیا وی در آن سوی مرز مجروح شده است؟

علوی‌تبار: امثال من قادر به درک مقتضیات زمان نیست

نظریه‌پرداز و فعال سیاسی اصلاح‌طلب می گوید: آنچه واقعیت دارد این است که زمان تغییر کرده و بخشی از نسل گذشته (امثال من) قادر به درک مقتضیات زمان و سیاست‌ورزی در چارچوب آن نیست. نسل جدید اصلاح‌طلبان هم مقتضیات زمان را بهتر درک می‌کنند و هم توانمندی‌های کارشناسی بیشتری برای حل مسائل دوران ما دارند.

باهنر: کاندیدای اصولگرایان رئیسی است

فعال سیاسی اصولگرا گفت: کاندیدای مورد قبول تمام اصولگرایان و شورای ائتلاف رئیسی است اگر آقای رئیسی نیاید به هر حال این مسئله قابل پیش‌بینی است که اختلافات زیاد شود.

روزنامه همشهری: کره یک میلیارد دلار از پول‌های ایران را می‌دهد

روزنامه «همشهری» از آزادسازی یک میلیارد دلار از اموال ایران توسط کره جنوبی در آینده‌ای نزدیک خبر داد.این روزنامه نوشت: کره‌جنوبی در گام نخست برای شکسته‌شدن بن‌بست ایجادشده، قرار است به‌زودی یک میلیارد دلار از دارایی‌های ارزی ایران را نزد بانک‌های آن کشور آزاد و به مقصد اعلام‌شده از سوی ایران منتقل کند.همشهری، آزادسازی این یک میلیارد دلار را برای «نشان‌دادن حسن نیت مقامات کره‌جنوبی» عنوان کرد و مدعی شد که «آنها می‌خواهند ثابت کنند بر عهد خود برای آزادسازی دلارهای حبس‌شده ایران وفادار می‌مانند».

نتانیاهو: اسرائیل به هیچ توافقی با ایران امید نمی‌بندد

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی با ادعای اینکه تل‌آویو به هیچگونه توافق غرب با ایران امید نخواهد داشت، مدعی شد هر کاری برای جلوگیری از تبدیل شدن ایران به یک قدرت اتمی انجام می‌دهند.«بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی بار دیگر علیه توافق هسته‌ای ایران و هرگونه بازگشت آمریکا به برجام موضع گرفت.به نوشته رسانه‌های اسرائیلی، نتانیاهو امروز (سه‌شنبه) با تکرار ادعاهای بی‌اساس و نخ‌نما شده علیه جمهوری اسلامی ایران، مدعی شد: «ما به هیچ توافقی با یک رژیم افراطی مانند ایران محدود نمی‌شویم و به آن امیدی نخواهیم داشت».وی طی سخنرانی در مراسم نبرد «تِل های» بین اعراب و یهودیان در سال ۱۹۲۰، ادعا کرد: «زمانی که یکی از این توافق‌ها با کره شمالی برقرار بود، دیدیم که اینگونه توافق‌ها چه ماهیتی دارند».نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی سپس با تکرار تهدیدهای پوشالی، افزود: «با توافق یا بدون توافق، ما هر کاری انجام خواهیم داد که ایران به تسلیحات اتمی دست پیدا نکند.»

اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱۷
در انتظار بررسی: ۱۵
انتشار یافته: ۴۳
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۹ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۵
لاحول ولاقوه الا بالله
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۲۴ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۶
رییس آژنس اتمی آب پاکی را ریخت روی دست ایران: طبق توافق با دولت ایران ، این کشور همچنان و به نوع دیگری نظارت فراپادمانی میشود و از رفع تحریم خبری نیست!!؟
روحانی تو با کی هستی؟
امیر
|
United States
|
۲۲:۳۵ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۵
شک نکنید ریئسیی اولین کاندیدای ریاست جمهوری است.تمام تحرکات نشان دهنده حضور اودر انتخابات است .این را هرکس که کمی سواد سیاسی داشته باشد درک می کند....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۹ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۵
باز انتخایات شد و نمایش های تکراری شروع شد.

مردم فقط در زمان انتخابات مردم هستند . در بقیه زمان ها به فراموشی سپرده میشوند.

رای بی رای

همه دعواهای فعلی نمایش است. بعد از انتخابات همین افرادی که الان علیه هم حرف میزنند را کنار یکدیگر و شاد و خندان خواهید دید


عمرا رای بدم
کاربر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۲ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۵
ابطحی ادامه داد: من تصور نمی‌کنم افرادی که جان خود را برای مردم در کف دست می‌گذارند به دنبال ایجاد تشویش باشند. در فیلم‌های منتشرشده هم گسترش محدود موضوع دیده می‌شود و اینکه از اساس لحن شعارها شوخی بود.!!!!!؟؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۸ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۵
چرا کسی به فریاد بورس نمیرسه؟؟یه عده که پولهای کلان به جیب زدن ، پولها رو خارج کردن و تو بانک گذاشتند و دارن سود ۲۰ درصد میگیرن و به ملت و دولت میخندن ؟ تنها راه نجات اخذ مالیات از سپرده ها بالای ۵۰۰ میلیون و به صورت نوسانی هست ؟؟!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۴۵ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۶
ارزهاي ديجيتال زمينه خروج آسان و بدون دغدغه سرمايه هاي ملي را فراهم كرد.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۴۹ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۶
تو رو جان هرکی دوست داری از دولت و مجلس در مورد بورس کمک نخواهید .اینها دست روی هرکاری گذاشتند خرابش کردند.بورس زمانی متعادل میشور که دولتیان و مجلسیان از آن بیرون بکشند...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۰ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۵
بقيه مردم هم مي توانند از اين شوخيها با ساير مسولين داشته باشند؟!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۷ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۵
خانم منصوری! وقتی این ۲۳۱ بزرگوار هیچ اشرافی بر موضوع ندارند چه طور می توان آنها را قانع کرد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۰ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۵
حرف مطهری درسته.این دشمنی افراطی با آمریکا باعث شده تو دامن روسه و چین بیوفتیم.این دو هیچ کاری برای ایران نمیکنن.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۱۹ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۶
کدخداجانتان دست از دشمنی با ما بردارد تا مانند این ها در بازار ایران سهم داشته باشند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۰ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۵
حاجی ابطحی نماینده مجلس محترم!شما هم دوست دارین یک مشت اوباش با شما و همفکرانتان شوخی کنند؟؟؟؟؟ آدم به حال خودش افسوس می خوره که چه افرادی با چه تفکری می خواهند برای ما تصمیم بگیرند!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۴ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۵
درود بر احمدی نژاد و یارانش ...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۴ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۵
تندرو کسانی هستند که در مقابل بمب اتم داران در این صنعت صلح آمیز بتن می ریزند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۷ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۵
اگر دنبال پاسداری از مردم و منافع کشور بودین همان 2 سال پیش برجام را هم تراز با تحریم ها می کردین نه این که مجلس مردمی وارد شود و تازه به خاطر... قانون صریح آنها را هم دور می زند
محمد حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۰ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۵
منافع یک عده در وجود یک دشمن هست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۶ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۶
جبهه پایداری مدعی شده که شعار مرگ بر روحانی ، بعنوان شوخی با ایشان سر داده شده !!!!!
خیلی جالبه که شاید تمام شعارهای مرگ بر آمریکا و اسرائیل هم
نکند از روی شوخی ۴۲ سال استفاده میگردد !!!؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۳۴ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۶
مجلس بودجه های بی نظیری برای صداوسیما در نظر گرفته، توقع دارید از صبح تا شب نماینده های این مجلس رو نشون نده، اونا بودجه و امکانات میدن اینا هم آنتن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۳۵ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۶
آقای مطهری خیلی جدیدا بی منطق صحبت می کنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۰۹ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۶
اهااان . پس ماجرای سروان این بود . پاکستانیا تیر اندازی میکردن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۱۰ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۶
شوخی بود پس . دیدید الکی ناراحت بودید . ما ۴۰ سال است داریم با امریکا و اسرائیل و انگلیس شوخی میکنیم . نمیدونم چرا اونا اینقدر بی جنبه ان
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۳۵ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۶
این اقای عباسی واقعا دکتره؟ واقعا در مینه هسته ای تحصیلات داره؟ واقعا به فکر مردمه؟
. مرد حسابی خود شما برای اینک انتخاب بشید دارید همه کاری می کنید که دولت موفق نشه تحریمها را برداره و مردم یه نفسی بکشند اونوقت شما می گید اونوریها دارن برای انتخابات یه کاری می کنن که تحریمها برداشته بشه؟ خوب کدومش بهتره؟ شما که انتخابت درگروه تحریمهاست یا اونا که انتخابشون در گرو رفع تحریمهاست؟ ...
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۲۰ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۶
مشکلات 20درصدی خارجی را بزرگ نفرمایید
ناشناس
|
Netherlands
|
۰۶:۴۵ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۶
نامزد اعتماد ملی 2000 تا رای دارد آن هم اگر رفقایش بهش نارو نزنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۰۸ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۶
کی روز گذشته صدا و سیما اظهارات همه نمایندگان منتقد دولت در صحن علنی مجلس شورای اسلامی را به صورت زنده و مستقیم، پخش کرده بود؟!!!!!
فقط شبکه فرهنگ (صدا ونه سیما) به حکم قانون که جلسات علنی باید به طور مستقیم پخش شود اقدام نمود.
مجيد گودرزي- فعال سياسي
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۵ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۶
مردم بايد مراقب تنفس مصنوعي به جريان موسوم به اصلاح طلبان باشند.
اصلاح طلبي چيز بدي نيست. يك امر ضروري و واجب براي هر سيستمي است براي مبارزه با آنتروپي منفي. اما عده ايي سوار بر اين جريان شدند و تمام سرمايه هاي اجتماعي آن را تاراج كردند.

در هشت سال گذشته توافقات مهمي در سطح بين المللي صورت پذيرفت ، اما نه براي گشايش سياسي و اقتصادي ، بلكه براي فريز كامل تمام بخشهاي كشور.

اگر بنا باشد در آستانه انتخابات 1400 توافقي و يا بازگشتي به برجام صورت پذيرد، بدون شك با بهانه هاي واهي خيلي زود دوباره نقض خواهد شد و هدف اصلي اين توافقات دادن تنفس مصنوعي به جرياني است كه موفق شد كشور را كاملا فريز كند و مجري «پاسخ سخت و حساب شده بود».

ما در انتخابات آينده بايد معتقد به «انقلاب انتخاب» باشيم.

بايد توان عبور از تمام جريانهاي سياسي موجود كه وضع فعلي را رقم زدند را داشته باشيم.

انتخابات بايد از حالت« آدمشويي سياسي» عبور كند. انتخابات نبايد منبع مشروعيت بخشي به جريانها و باندهايي باشد كه منافع ملي را به رسميت نمي شناسد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۵ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۶
به نتان..لو بگید بیشین بینیم با
ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۷ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۶
سید حسن با چه تجربه کاری ادعای نامزدی ریاست جمهوری دارد؟..... البته رای بی رای
ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۰ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۶
بودجه مصوب صدا و سیما + برداشت از صندوق ذخیره ارزی برای صدا و سیما + بودجه اختصاصی برای تولید محتوا در فضای مجازی + افزایش مالیات اپراتورهای اینترنتی برای صدا و سیما و ..... و خرجی هیچ. اقبال به صدا و سیما هر روز کمتر می شود. صدا و سیما شده چند میزگرد بی فایده .... و فقط صدای یک اقلیت خاص
امید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۶ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۶
آذر منصوری در توییتر نوشت: ‏اگر این ۲۳۱ نماینده لااقل متن بیانیه مشترک ایران و آژانس و پیوست اجرایی آن که در سفر گروسی به تهران مورد توافق قرار گرفت را کامل می‌خواندند، اینچنین خود را در برابر دولت و مردم قرار نمی‌دادند کی گفته مردم سمت دولتن
ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۷ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۶
فریدون عباسی از وقتی دیگه سمتی تو سازمان انرژی اتمی نداره، منتقد شدید شده، حتی منتقد سیاستهایی که خودش اجرا کرده!!!!
داریوش
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۳ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۶
درود
صف طولانی اصلاح طلب جهت انتخابات،,,,خوب این همه زیادن خودشون برن پای صندوق رای به هم رای بدهند
نادر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۶ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۶
يعني انقدر وضع زندانها خوب است خوب شما كل كشور را زندان كنيد وضع مردم بهتر ميشود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۰ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۶
برخی حامیان قالیباف با جریان هاشمی اعم از اصلاحات و روحانی و لاریجانی در حال اتحاد و همکاری پشت پرده هستند تا رییسی را وادار کنند این بار او در 1400 به نفع قالیباف کنار رود.
مگر امر سرنوشت ساز انتخاب رییس دولت یک بازی بده بستان است؟
قالیباف عزیز در مجلس بمان و فریب برخی اطرافیانت را نخور.
بدان رییسی هم اگر به نفعت کنار رود باز جریان تزویر نمیگذارد تو رییس جمهور شوی و با جنجال و جوسازی کسی مثل جهانگیری و.. پیروز این بازی از قبل باخته شان میشود.
فقط رییسی به حق علی
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۳۶ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۶
احسنت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۳ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۶
رای بی رای
محمد بنیادی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۸ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۶
سلام آقای مطهری عزیز میدانید چه میگویید / آنقدر منابع فراوان و در دسترس است که حد ندارد / جلسات فرهنگی و عقیدتی سپاه را دیدیه اید / من نمی خواهم عکس حرف شما را بزنم مثل آقای منتظری ولی چه بسا خدای ناکرده آقای مطهری شهید بزرگوار ما مثل آقای منتظری یا..... میشدند / چرا از علم غیب حرف می زنید / چرا شما با آقای زیبا کلام اینقدر با ارکان نظام زشت کلام شده اید / این تذهبون / نکنه از قدرت ساقط شدن شما را اذیت می کند / حداقل برای همین حداقل ها هم حرمت قاءل شوید که کم من فئه قلیله ...... /قران خوانده اید / تاریخ خوانده اید / شما کجا بودید و حالا کجا قرار گرفته اید اگر با این سرعت پیش بروید دیری نخواهد گذشت که شما هم بریدگان و نمونه های عقب مانده از رشد جوانان عاشق خواهید بود و جوانانی و برومندان فکری عظیمی داریم در حوزه و دانشگاه که شما کجا و آنان کجا / لطفا از پدر عزیز سوء استفاده نکنید / حضرت نوح متعلق به همه است و کسانی که به او معتقدند /
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۰ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۶
درود برمطهری
خویی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۷ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۶
این شعار دهندگان ایا میتوانند با اصولگرایان هم شوخی کنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۰ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۶
قوه قضاییه معلوم کنه چه اتفاقی افتاد که طرف غربی از توافق آژانس خوشحاله و تحریمی هم برداشته نشده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۵ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۶
جناب کریمی اصفهانی!

یعنی می فرمایید که رئیس قضا که باید مظهر و نمونه اعلای بی طرفی و استقلال باشد وارد مبارزات جریانهای سیاسی و .... شو؟!
نمی دانم شما چه تحصیلاتی دارید و چه کاره بودید و یا هستید. ولی شایسته است رئیس قض از این اظهارات نسنجیده اظهار برائت فرمایند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۴ - ۱۳۹۹/۱۲/۰۶
مردم به کسی رای میدهند که اطمینان حاصل کند او میتواند دشمن داخلی را نابود کند.
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
بسته ویژه خبری
برچسب منتخب
نحوه برگزاری امتحانات مدارس 1399 1400 فطریه نشست وین انتخابات 1400 عید فطر دعای روز بیست و هشتم رمضان
آخرین اخبار