بازدید ۲۵۲۲۱
معاون اول رییس جمهور با بیان اینکه در مقطعی خیلی از دوستان به من می‌گفتند که الان زمان کناره‌گیری از دولت است، گفت: خالی کردن صحنه هنر نیست.
کد خبر: ۱۰۳۲۸۱۹
تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۱ 07 February 2021

به گزارش تابناک به نقل از برنا، اسحاق جهانگیری شامگاه شنبه در نشست با نخبگان استان کرمانشاه با بیان اینکه در مقطعی خیلی از دوستان به من می‌گفتند که الان زمان کناره‌گیری از دولت است، گفت: خالی کردن صحنه هنر نیست. اگر محبوبیتم به صفر هم برسد حتما پای کشور می‌ایستم. انسان باید در سختی ها خود را نشان دهد و اگر بتواند گره‌ کوچکی از زندگی مردم باز کند، باید پای نظام و کشور بایستد و خدمت کند.

معاون اول رییس جمهور با تبریک ایام مبارک دهه فجر انقلاب اسلامی با بیان اینکه در مسیر تحقق آرمان های انقلاب اسلامی افراد بسیاری شهید، شکنجه و زندان شدند، اظهار امیدواری کرد؛ همه دوستداران انقلاب بتوانند در این مسیر مقدس و تحقق آن آرمانها بیش از پیش تلاش کنند.

معاون اول رییس جمهور با بیان اینکه امروز نیز یکی از خواسته های اصلی و آرمان های مردم ایران، استقلال است، افزود: استقلال یکی از مطالبات بزرگ مردم ایران بوده است و از زمان مشروطیت تاکنون مردم به دنبال استقلال بودند و انقلاب اسلامی توانست این خواسته آنها را عملیاتی کند.

جهانگیری با اشاره به اینکه یکی دیگر از مطالبات مردم آزادی بود و امروز نیز آزادی از مهمترین آرمان های آنها است، گفت: آزادی با هیچ چیز قابل معاوضه نیست و در سخنان امام راحل و مقام معظم رهبری نیز آزادی به عنوان یکی از مهمترین آرمان ها مطرح بوده و بسیاری از شهدای قبل از انقلاب نیز فریادشان برای آزادی بلند بود.

معاون اول رییس جمهور افزود: «جمهوری اسلامی» نیز از دیگر آرمان های مردم ایران بوده است که آن را مطالبه کرده اند. مردم می خواستند در اداره کشور نقش داشته باشند و حرف آخر را در حکومت بزنند. البته ممکن است امروز اشکالاتی در این زمینه وجود داشته باشد اما همواره مردم ایران به دنبال جمهوری اسلامی بوده اند و این شعار جزو آرمان های مردم قرار داشته است.

جهانگیری با اشاره به سخنرانی امام خمینی(ره) در روز ۱۲ بهمن و هنگام ورود به کشور، گفت: پس از آن استقبال باشکوه، ایشان تأکید کردند که من به پشتوانه ملت دولت تعیین می کنم یعنی چون مردم مرا قبول دارند و به من اعتماد کرده اند در کشور دولت تعیین می کنم.

معاون اول رییس جمهور همچنین با اشاره به سخن امام خمینی(ره) در خصوص انتخابات تصریح کرد: امام فرمودند «میزان رأی ملت است» و این امر اهمیت و تاکید امام نسبت به نقش مردم در اداره امور کشور را نشان می دهد.

جهانگیری با بیان اینکه اسلامیت نیز یکی از موضوعات پراهمیت و از مطالبات مردم در انقلاب اسلامی بود، گفت: ‌در مقطعی که فکر می کردند دین افیون توده هاست، مردم ایران به دنبال آن بودند که احکام الهی در حکومت نقش داشته باشد.

معاون اول رییس جمهور در ادامه با تأکید بر اینکه باید باور داشته باشیم که ایران اصل است و هر چیز دیگر ذیل آن تعریف می شود، اظهار داشت: جمهوری اسلامی، منافع ملی و مصلحت ملی اصل هستند و سایر موضوعات نظیر جریانات اصولگرا، اصلاح طلب و سایر جریان ها ذیل این اصول قرار می گیرند و اگر اصول را فراموش کنیم، ممکن است منافع خود را در رویدادهای مختلف در نظر بگیریم و تصور کنیم که موقعیت خود را از دست داده ایم و احساس شکست کنیم. اگر احساس کنیم ایران در خطر است باید از هر حزب و جریانی که هستیم، اجازه ندهیم ایران دچار آسیب شود.

جهانگیری: اگر محبوبیتم به صفر هم برسد حتما پای کشور می‌ایستم / به من می گفتند از دولت کناره گیری کن /حرفهای ناگفته زیادی دارم

جهانگیری در ادامه با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۹۲، گفت: در شرایطی که ایران در تهدید بود، پس از آنکه آیت الله هاشمی رفسنجانی از انتخابات کنار رفت، ممکن بود ما به عنوان جریان اصلاح‌طلب کاندیدای دیگری داشتیم؛ این باور بود که برای عبور دادن کشور از بحران باید از بخشی از خواسته‌های خود صرف نظر کرده و به سمتی برویم که شاید بتوانیم اجماع بهتری برای رفع قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل فراهم کنیم.

وی با اشاره به اینکه امروز که از آن دوره عبور کرده ایم ممکن است درک درستی از شرایط آن زمان نداشته باشیم، تصریح کرد: قطعنامه های شورای امنیت علیه ایران ذیل فصل هفتم منشور سازمان ملل متحد وضع شده بود و اگر این قطعنامه ها که ایران را مخل امنیت جهانی معرفی کرده بود در اختیار آدم دیوانه ای مثل ترامپ قرار می‌گرفت، آیا تصور می کنید که فقط به شهید کردن سردار سلیمانی اکتفا میکرد؟ پس ما باید اجماع می‌کردیم تا بتوانیم ایران را از ذیل این قطعنامه ها خارج کنیم.

جهانگیری با اشاره به سرنوشت برخی از کشورها که ذیل فصل هفتم منشور سازمان ملل قرار گرفته اند، تصریح کرد: نمونه این کشورها عراق و لیبی هستند که اجماعی جهانی علیه آنها شکل گرفت و به عنوان کشورهایی که مخل نظم و امنیت جهانی هستند معرفی شدند.

معاون اول رییس جمهور ادامه داد: پس از خروج ایران از ذیل فصل هفتم منشور سازمان ملل، کشور در همه زمینه ها موفقیت هایی داشت که نباید آن را دست کم بگیریم. این دستاوردها متعلق به جریان اصلاح‌طلب، اصولگرا یا جریان دیگری نبود بلکه دستاورد نظام جمهوری اسلامی است.

وی با یادآوری موفقیت ایران در مذاکرات هسته‌ای با شش کشور قدرتمند و بزرگ دنیا، خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران موفق شد پای میز مذاکرات به نحوی به توافق برسد که رییس جمهور بعدی آمریکا بگوید بزرگترین کلاه در این مذاکرات بر سر آمریکا گذاشته شده است. اگرچه عده ای در داخل کشور فکر می‌ کردند در این مذاکرات کلاه بر سر ما رفته است ولی رییس جمهور بعدی آمریکا معتقد بود طرف مقابل آنقدر قوی بوده که توانسته در مذاکرات، شرایط را به نفع خود تغییر دهد.

معاون اول رییس جمهور خاطرنشان کرد: با شکل گیری برجام اقتصاد کشور به حرکت درآمد به نحوی که در سال ۱۳۹۵ رشد اقتصادی کشور به مثبت ۱۲.۵ درصد رسید، تورم تک رقمی شد و منابع ارزی کشور در اختیارمان قرار گرفت، با دنیا تعاملی سازنده پیدا کردیم و شرکت های خارجی یکی پس از دیگری برای همکاری و سرمایه گذاری با ایران از هم سبقت می گرفتند.

وی تصریح کرد: بخاطر همین دستاوردها بود که مردم در انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۹۶ که از جدی ترین رقابت های انتخاباتی بود، مهر تایید ۲۴ میلیونی بر عملکرد دولت تدبیر و امید زدند.

جهانگیری با بیان اینکه البته تردیدی نیست که ممکن است دولت اشتباهاتی هم داشته است، گفت: حرفهای ناگفته زیادی دارم که اگر زمانی لازم شود بازگو خواهم کرد. دولت از همان سال ۱۳۹۶ با مشکلات جدی مواجه شد و خیلی از این مشکلات دروغ، ساختگی و ظالمانه بود که باید در زمان لازم در خصوص آن صحبت شود.

معاون اول رییس جمهور اضافه کرد: الان نمی خواهم درباره ظلم‌هایی که صورت گرفت تا دولت نتواند کار خود را انجام دهد، صحبت کنم. هنوز چند ماه از انتخابات سال ۱۳۹۶ نگذشته بود که عده ای راه افتادند و گفتند که این دولت باید برکنار شود و رییس جمهور باید استعفا دهد.

جهانگیری گفت: بدلیل برخی ملاحظات، ابعاد جنگ اقتصادی آمریکا را برای جامعه بازگو نکرده ایم چون طرف مقابل آمریکا بوده و باید با سیلی صورت خود را سرخ نگه می داشتیم و اعلام می کردیم با وجود محدودیت ها قادریم نفت بفروشیم و درآمد ارزی کسب کنیم و نیازهای مردم را برطرف کنیم و تلاشمان این بود که اجازه ندهیم زندگی مردم از هم بپاشد.

معاون اول رییس جمهور خاطرنشان کرد: چون بدلیل برخی ملاحظات، واقعیت ها به جامعه توضیح داده نشده است، عده ای در داخل از تمام ابزارها استفاده کردند که مردم را مأیوس و ناامید کنند. شبکه های خارجی و دشمنان به نوعی و در داخل نیز عده ای که زدن دولت برایشان از همه چیز مهم‌تر بود به نوعی دیگر.

جهانگیری ادامه داد: اگر می خواهیم اقتصاد کشور با تکیه بر ظرفیت های داخلی ساخته شود حتما باید تحریم ها لغو شود، نمی توان در تحریم باقی ماند، ما نیاز به داد و ستد خارجی داریم و حتی باید فناوری های روز را از دنیا بگیریم، فناوری که باعث می شود به طور مثال چاه های نفت را بتوانیم احیا کنیم.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۲
در انتظار بررسی: ۸۵
انتشار یافته: ۱۶
ناشناس
|
Netherlands
|
۱۲:۰۵ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۹
نه تنها گرهی باز نکردی بلکه خودت گرهی!
پاسخ ها
سبوس برنج شمال
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۱۵ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۹
امیدوارم خداوند متعال همه ما را به راه راست هدایت فرمایدانشااله
ناشناس
|
Austria
|
۱۲:۱۳ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۹
بیماری "خود سلبریتی پنداری" بین سیاستمداران موج میزنه

واکسن نداره؟!
ناشناس
|
Netherlands
|
۱۲:۱۶ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۹
گاهی اوقات خالی کردن صحنه به معنی فرار کردن نیست. بابا یکی به این مسئولین بگه! برو تا شاید اگه خدا بخواد یکی بیاد که بتونه یه کاری بکنه. شما که تکلیف مشخصه کارنامه ات!
سید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۶ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۹
برادرت در سختی مردم پای ملت خوب ایستاد
خشایار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۲ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۹
نباید صحنه را خالی کرد وگرنه چطور میشود کل رانت ارز 4200 تومانی را بین دوستان تقسیم کرد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۴ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۹
اخوی گرام اختلاس نکن خوب هستند انشالله
بهرام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۷ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۹
اقای جهانگیری بزرگترین آسیب برای ایران شما هستید مردم از قبل مدیریت غلط شما بیچاره شدند چه اصراری به ماندن دارید بازنشسته شوید بروید دوران بازنشستگی لذت ببرید این توصیه هایی است که به دیگران میکردید حالا زمان شما فرارسیده لطفا با اصرار به ماند مردم را با مدیریت تان کمتر عذاب دهید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۷ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۹
سلام
چرا هرکی میاد سر کار خوب امتحاناش را با ملت میکنه خوب که خرابکاری کرد زنذگی مردم را فلج کرد در آخر میگوید که بله به من گفتند کنار بکش ولی من به خاطر خدمت به مردم نرفتم کنار و حرف های ناگفته زیادی دارم
برادر عزیز دلبر اولا تورا به خدای که می پرستی برو همین حالا برو ما راضی به زحمت .مشقت شما نیستیم
دوم اینکه شما هم که بگم بگم را ه انداختید کم کمک هم خواهید گفت آب رابریز انجایی که میسوزه به جان خودم دلمون سوخت از وعذه های پوشالی شما یا بگید مثل مرد یا سکوت پیشه کن چون کوزه بر لب طاقچه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۰ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۹
حالا چکار کردی؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۲ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۹
کی میری ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۴ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۹
آفرین خود شما خوب اشاره کردید
اگه آدم بتواند گره گشا باشد، واقعا شما فکر می کنی گره گشایی؟ یا گره می زنی اونم گره کور، نه فقط جنابعالی بقیه مدیران هم آیا گره معیشتی مردم را باز کردید، وضعیت ارتباط با دنیا را سرو سامان دادید، با همسایه ها رابطه خوبی دارید، واقعا ما مردم به راه دورتون بیام ... خدا عاقبت فرزندان ما را بخیر کنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۵ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۹
از 8 میلیارد دلار ارز 4200 تمنی، معلوم شد 100هزار تاش برادر جهانگیری بطور حرفه ای! هاپولو کرده. بقیه 7 میلیارد و 999 میلیون 900 هزارتاش چی؟
ممممم9
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۶ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۹
واقعا حیف میشد اگه میرفتی سند۲۰۳۰ یتیم میشد رانتها چکارمیکردن برادزها وخواهرها و بچه هاارز۴۲۰۰ازکجامیآوردن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۳ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۹
بخدمتگزاران کشور و نظام بیمورد انگ نچسبانیم بطور حتم سال اینده همین موقع قبطه عدم حضور دولت فعلی را خواهید خورد بعید میدانم کشور رییس جمهوری مثل روحانی بخود ببیند
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۶ - ۱۳۹۹/۱۱/۱۹
اقای جهانگیری خودت خنده ات نگرفت وقتی این حرفها را زدی؟
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
نحوه برگزاری امتحانات مدارس 1399 1400 دعای روز بیست و سوم رمضان ماه رمضان