بازدید 16100
۸

انتقاد تند واعظی از اصلاح‌طلبان

رییس دفتر رییس جمهوری در پاسخ به انتقاد دبیرکل حزب ندای ایرانیان درباره حمایت نکردن از نامزد نیابتی و عملکرد دولت، گفت: او در ستاد انتخاباتی روحانی نقشی نداشت؛ اثبات کند برای روی کار آمدن رییس جمهوری چه کار کرده که چنین اظهاراتی داشته است.
کد خبر: ۱۰۲۹۶۰۲
تاریخ انتشار: ۰۳ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۰ 22 January 2021

به گزارش تابناک به نقل از ایرنا، محمود واعظی به انتقاد صادق خرازی دبیرکل حزب ندای ایرانیان از رییس‌جمهوری و دولت واکنش نشان داد. خرازی جمعه گذشته درباره نامزد اجاره‌ای و پاسخگو نبودن آن و اینکه اصلاح‌طلبان دیگر دولت اجاره‌ای نمی‌خواهند در ششمین مجمع عمومی حزب ندای ایرانیان سخنرانی کرده بود.

واعظی در این باره گفت: یکی از مسوولان ستاد انتخاباتی حسن روحانی در سال ۹۲ بودم، یادم می‌آید او در هیچ جای ستاد نقشی نداشت. نخست بیاید اثبات کند برای روی کار آمدن رییس جمهوری چه کار کرده که چنین اظهاراتی داشته است؛ ضمن اینکه محمدرضا عارف تا روز سه شنبه قبل از رای‌گیری نامزد جریان اصلاحات در انتخابات یازدهمین دوره ریاست‌جمهوری بود.

رییس دفتر رییس جمهوری خاطرنشان کرد: آن زمان نظرسنجی‌ها فاصله معناداری میان رای روحانی و عارف را نشان می‌داد بطوریکه روحانی جزو نفرات اول و دوم بود. بر همین اساس خودشان و بیشتر از همه سید محمدخاتمی و دوستان‌ آنها تصمیم گرفتند عارف که دیگر شانسی برای رقابت نداشت، کنار برود.

واعظی اضافه کرد: آنها آزاد بودند به قالیباف یا کسی دیگر رای دهند اما مردم تصمیم گرفتند به دکتر روحانی رای دهند. بنابراین حرفی که او می‌زند نادرست است.

وی ادامه داد: آنها با نگاهی به گذشته ببینند قبل از این دولت چه شرایطی داشتند و فعالیت‌های‌ آنها در چه حدی بود. این دولت همفکران آنها را در استانداری‌ها و سمت معاونت وزیر به کار گرفت و امروز به جای تشکر، طلبکار هم شدند و حرف‌های بی‌ربط می‌زنند و الان که زمان انتخابات شده در پی یک سری حرف‌های بی پایه و اساس هستند.

برخی نمایندگان مسائل را تبلیغاتی و سیاسی می‌بینند
واعظی در بخش دیگری از سخنانش درباره رفتارهای سیاسی برخی مجلس‌نشینان، گفت: راجع به کل مجلس اظهار نظر نمی‌کنم چون به کلیت مجلس باور دارم و احترام می گذارم اما عده‌ای در مجلس خیلی فعالند و مسائل داخلی را با نگاه تبلیغاتی و سیاسی می‌بینند.

رییس دفتر رییس جمهوری ادامه داد: هدف‌ این افراد هم این است دولت موفقیت کسب نکند و برای انتخابات ۱۴۰۰ از نظر تبلیغاتی با حرف‌های نادرست و اتهامات بمباران شود. این موضوع را به مصلحت مردم نمی‌دانیم.

مذاکره مجدد در برجام نخواهیم داشت
واعظی درباره آغاز ریاست جمهوری جو بایدن در آمریکا، گفت: انتظار داریم او چون دولت قبلی عمل نکند چون رفتار دولت دونالد ترامپ موجب ضرر و بی‌آبرویی‌ آنها و تنفر مردم ایران شد. ارتباطی با آمریکا نداریم ولی آنچه که به واسطه برجام به ما مربوط می‌شود این است که این موضوع به عمل آنها به تعهداتشان بستگی دارد. اگر صادقانه به تعهدات خود عمل کنند این شرایط تغییر می‌کند.

رییس دفتر رییس جمهوری افزود: برجام یک بار مذاکره شد و مذاکره مجددی نخواهیم داشت. اینکه آنان بخواهند به برجام برگردند یا نه، تصمیم خودشان است اما مهم برای ما برداشتن تحریم‌ها علیه مردم ایران است.

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۱۲
انتشار یافته: ۸
کلا توی ایران کسی جز انتقاد شدید و حمله تند و واکنش جنجالی و... کار دیگه ای بلده!؟
من کای به خوب یا بد بودن رییس جمهور ندارم
ولی اقای واعظی واقعا نوبره که فکر می کنه یک تنه رییس جمهور را بر مسند ریاست گذاشته
کسی که خودش را به خواب زده نمی توان بیدار کرد.
روحانی به واسطه زمینه پوسترش یعنی عکس خاتمی و رفسنجانی رای مردم را جمع کرد. هنوز برکناری ات از معاونت وزارت امور خارجه در دوران سید بزرگوار محمد خاتمی برات عقده باقیمانده.
مرد باشید ۱۴۰۰ چه خودت چه امثال نوبخت و علی لاریجانی در انتخابات شرکت کنید تا حداقل برای یک بار هم که شده بفهمید نزد ملت بزرگ ایران منفور هستید
درود بر خاتمی زنده باد میرحسین
همین نوبخت و واعظی دولت رو به گند کشوندن
شاید صادق خرازی لحن جالبی نداشته اما اقای واعظی ظاهرا دچار توهمات زیادی در رابطه با پیروزی سال 92 شده است اقای واعظی اقای عارف در نظر سنجی ها از اقای روحانی جلوتر بود ما که هنوز نمردیم و اگر اقای هاشمی و اقای خاتمی او را راضی به انصراف به نفع اقای روحانی نمی کردند مطمئنا اقای روحانی رای نمی اوردچون اقای روحانی در بین مردم از اقای عارف (کارنامه اقای عارف در معاونت اولی و سازمان برنامه و بودجه و مخابرات در دوره اصلاحات بسیار درخشان بود) کمتر شناخته شده بود دلیل حمایت انها از اقای روحانی نفوذ بیشتر او در بین اصولگرایان بود و انها احتمال دادند که اصولگرایان کمتر سنگ اندازی کنند که البته اصولگرایان مطابق رسم همیشگی خود بدون در نظر گرفتن منافع ملی از پرتاب هر سنگی و به هر قیمتی به او هم حمله کردند همانطور که به سید محمدخاتمی حمله می کردند جالب است که خود اقای روحانی بارها از سیدمحمد خاتمی تعریف کرده است
چه اصلاح طلب چه اصولگرا چه .............. همشون سروته یه کرباس .....
مودبانه بگویم: بهتر است همه‌اتان برای مدت خیلی خیلی طولانی سکوت کنید با این ممکلت‌داری...
واعظی خودش را خیلی دست بالا گرفته
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # بیتا فرهی # پروانه معصومی # ایام فاطمیه