بازدید ۷۴۸۷
کد خبر: ۱۰۲۲۷۷۱
تاریخ انتشار: ۰۱ دی ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۰ 21 December 2020

پس از تصویب اساسنامه جدید فدراسیون فوتبال در تاریخ ۸ آذر در مجمع عمومی این فدراسیون، برخی از بند‌های این اساسنامه سبب شد تا نمایندگان مجلس شورای اسلامی به آن اعتراض کنند.

به گزارش تابناک ورزشی، یکی از بند‌های این اساسنامه حذف شرط سنی مدیران این فدراسیون است. در اساسنامه جدید شرایط سنی حذف شده و به همین دلیل بازنشسته‌ها می‌توانند در انتخابات آن شرکت کنند. این در حالی است که در ایران قانون رسمی منع بکارگیری بازنشسته‌ها وجود دارد. 

نمایندگان مجلس شورای اسلامی معتقدند که حذف شرایط سنی و حضور بازنشسته‌ها در فدراسیون فوتبال غیرقانونی است و مدیران فدراسیون فوتبال نیز با توجه به اینکه هیچ بودجه دولتی در اساسنامه جدید این فدراسیون پیش بینی نشده است، حضور بازنشسته‌ها در هیئت رئیسه این فدراسیون را غیرقانونی نمی‌دانند.

مدیران فدراسیون معتقدند با توجه به اینکه هیچ بودجه مصوبی در وزارت ورزش و دولت ندارند، مشمول قانون منع بکارگیری بازنشسته‌ها نیستند و بازنشسته‌ها می‌توانند در انتخابات این فدراسیون شرکت کنند. فرایند ثبت نام نامزد‌ها و انتخابات فدراسیون فوتبال به زودی برگزار می‌شود و باید دید بازنشسته‌ها می‌توانند در این انتخابات شرکت کنند یا خیر؟

در این زمینه نهادهای نظارتی هم فدراسیون فوتبال را مثل سایر فدراسیون ها تابع قوانین کشوری می دانند. در خود فدراسیون هم شنیده می شود که این افراد برای صندلی های ریاست و دبیرکلی ورود نخواهند کرد.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
نحوه برگزاری امتحانات مدارس 1399 1400 انتخابات 1400 غزه نامزدهای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری