تکنیکال «وپاسار» چه می گوید؟

معاملات گروه بانکی چند روزی است که در بازار سرمایه مورد توجه قرار گرفته است. یکی از نمادهای گروه بانکی وپاسار است. به لحاظ تکنیکال وضعیت وپاسار چگونه است؟
کد خبر: ۱۰۱۷۵۲۱
تاریخ انتشار: ۰۶ آذر ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۲ 26 November 2020

به گزارش بورس تابناک به نقل از نبض بورس، چند روزی است که نمادهای گروه بانکی با تقاضای زیادی در بازار سرمایه رو به رو شده است و رشد قابل قبولی را نمادهای این گروه در یک هفته اخیر تجربه کرده اند. وپاسار نیز که از این امر مستثنی نبوده است.

حالا پرسش این است که آیا به لحاظ تکنیکال وپاسار در موقعیت مناسبی جهت ورود قرار گرفته است؟ سهامداران وپاسار باید همچنان سهامداری کنند یا از این سهم خارج شوند؟

تحلیل تکنیکال «وپاسار» چه می گوید؟

تکنیکال «وپاسار» چه می گوید؟ بخریم یا نخریم؟
 

وپاسار بعد از اُفت 45 درصدی از اوج خود در تابستان به محدوده قیمتی 800 تومان رسید. محدوده ای که با ظهور یک واگرایی مثبت میان نمودار قیمت و اندیکاتور RSI توانست اولین نشانه های صعودی و رشد دوباره را به سهامداران خود مخابره کند. از این رو قیمت با تقویت طرف تقاضا و غلبه آن بر عرضه ها توانست از مرز روانی 1000 تومان و همزمان خط روند نزولی در نمودار قیمت عبور کند تا دومین سیگنال جدی شروع یک روند صعودی را صادر کند. این اتفاق به صورت پیش رو قبلا در نمودار اندیکاتور RSI افتاده بود.

از طرفی دیگر قرار گرفتن میانگین 20 روزه (منحنی قرمز رنگ) بر بالای میانگین 40 روزه (منحنی آبی رنگ) خبر خوب دیگری است که می تواند باعث تثبیت قیمت شود.

اکنون قیمت در محدوده 1150-1250 تومان درگیر یک مقاومت هندسی و یک سطح فیبوتاچی مهم (فیبوی 0.61 اصلاح اخیر) است که اگر موفق به عبور از آن شود هدف قیمتی 1500 تومان در حوالی اوج قبلی برای سهم فعال می شود. محدوده 1500 تومان برای سهم می تواند یک هدف قیمتی در الگوی برگشتی کف سه قلو باشد که خط گردن آن همان محدوده 1150 تومان است.

هدف قیمتی 1500 تومان می تواند به آسانی تا محدوده خط میانی کانال در 1600 تومان نیز گسترش پیدا کند. حد ضرر سهم بر روی 1000 تومان، هم یک مرز روانی و هم کف کانال صعودی است که قیمت دوباره توانسته در آن کانال قرار گیرد.

 

منبع: نبض بورس (https://nabzebourse.com/)

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # بیتا فرهی # پروانه معصومی # ایام فاطمیه