بازدید ۲۶۷۰۶
دو هزار و دویست و شصت و نهمین بسته ویژه خبری «تابناک»
رصد‌خانه «تابناک» خبر‌هایی از اخبار روز برای مخاطبان آماده می‌کند که غیررسمی هستند، یا اینکه کمتر از اهمیت خود، مورد توجه قرار می‌گیرند. تیتر‌هایی مانند: جلسه مجمع روحانیون با خاتمی برای ورود به انتخابات ۱۴۰۰ / صوفی: شانس بذرپاش برای پیروزی در انتخابات صفر است / واکنش مرتضی طلایی به ماجرای مشهد و ... رصد‌خانه امروز تابناک را تشکیل می‌دهند.
کد خبر: ۱۰۱۱۵۶۷
تاریخ انتشار: ۰۶ آبان ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۳ 27 October 2020

تحولات در گذر است و اخبار روز هیچ گاه متوقف نخواهد شد؛ خبر‌هایی رسمی و گاه غیر رسمی؛ خبر‌هایی که مورد توجه قرار می‌گیرد یا ممکن است همه به راحتی از کنار آن بگذرند. رسانه‌های خبری هر یک به فراخور وابستگی جناحی خود، خبر‌هایی را برجسته می‌کنند و در مواردی هم از کنار آن می‌گذرند. اگر خبر به‌ما‌هو خبر موضوعیت داشته باشد، وابستگی جناحی نباید در کمرنگ و پر رنگ منتقل کردن آن تأثیری داشته باشد.

رصد‌خانه «تابناک»؛ جایی است که خبر‌هایی گاه غیررسمی و گاه اخباری که مورد توجه قرار نمی‌گیرد، برای مخاطبان آماده می‌کند؛ خبر‌هایی که گاه به ملاحظه جناح‌های سیاسی مورد توجه قرار نمی‌گیرند و گاه به دلیل کم توجهی رسانه‌ها به حاشیه می‌روند، ولی همین خبر‌ها، اخباری هستند که مخاطبان را از پشت پرده جریانات سیاسی آگاه می‌کنند. در رصدخانه، تیتر و خلاصه‌ای از مهم‌ترین اخباری که اطلاع از آن‌ها ممکن است برای مخاطبان مهم و قابل توجه باشد، در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد و اینک رصدخانه تابناک را می‌بینید.

 کنایه توئیتری مطهری به مکرون

علی مطهری، نایب رئیس اسبق مجلس شورای اسلامی با انتشار مطلبی در توئیتر به اظهارات اخیر رئیس جمهور فرانسه واکنش نشان داد: مطهری در این رابطه نوشت: «از نظر آقای مکرون کاریکاتور تمسخر آمیز و موهن آزادی بیان و اصول لائیتیسه است. اشکال در نارسایی مفاهیم فلسفی اروپاست» «در اخلاق جنسی هم برهنگی را مشمول آزادی می‌دانند. به تعبیر استاد مطهری، دموکراسی و آزادی غربی حیوانیتِ رها شده است و نوع اسلامی آن اسلامیتِ رها شده است.»

 جلسه مجمع روحانیون با خاتمی برای ورود به انتخابات ۱۴۰۰

روابط عمومی مجمع روحانیون مبارز اعلام کرد که مجمع روحانیون مبارز در ادامه جلسات نوبه ای خود دیروز (پنجم آبان)جلسه مجازی اسکایپی به ریاست رئیس دولت اصلاحات برگزار کرده است. بنا به گزارش روابط عمومی این مجمع، در این جلسه پس از ارائه اخبار سیاسی و فرهنگی، مشکلات حاد اقتصادی و معیشتی مردم و عوامل دور و نزدیک آن مورد بحث و گفتگو قرار گرفت و سپس گزارشی از آخرین نظرسنجی از میزان تاب آوری اجتماعی که گزارش مهمی بود به جلسه ارایه شد. دستور اصلی جلسه موضوع انتخابات ریاست جمهوری پیش روی بود و اولین نکته مهمی که مورد توجه قرار گرفت. حراست از اصل اساسی انتخابات و نقش مردم به عنوان نماد جمهوریت نظام و از بین بردن موانع انتخابات واقعی و آزاد بود. به گفته روابط عمومی مجمع روحانیون مبارز، مجمع کمیته‌ای از اعضای خود را مامور کرد که شرایط انتخاباتی مردمی و آزاد را بررسی و برنامه ای برای ورود مؤثر مجمع در بحث انتخابات و شرائط لازم برای مشارکت فعال تهیه و در جلسه آتی مجمع ارائه کنند.

صوفی: شانس بذرپاش برای پیروزی در انتخابات صفر است

عضو شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان گفت: بذرپاش با مخالفان جدی مواجه بوده و شانس او در انتخابات ریاست جمهوری صفر است.علی صوفی عضو شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به مطرح شدن نام مهرداد بذرپاش برای انتخابات ریاست جمهوری آینده اظهار کرد: زمانی که انتخابات حداکثری باشد، آقای بذرپاش شانسی در انتخابات ندارد.او افزود: زمانی که موضوع ریاست دیوان محاسبات مطرح شد، حرف و حدیث‌های زیادی در مورد صلاحیت، شرایط احراز، سوابق و مدارک تحصیلی بذرپاش مطرح بود و هنوز هم همان شبهات حتی از سوی خود اصولگرایان وارد است.عضو شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان بیان کرد: آقای بذرپاش با مخالفان جدی مواجه بوده و هست و شانس او برای شرکت کردن و پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری صفر است.صوفی گفت: تکثر نامزدها برای هر انتخاباتی امری طبیعی است، در حال حاضر ٢ جریان سیاسی اصولگرا و اصلاح طلب در کشور وجود دارند که تحت عنوان چپ و راست با یکدیگر در انتخابات رقابت می کنند.

توضیحات واعظی درباره جریمه ۵۰ هزارتومانی افراد بدون ماسک

رئیس دفتر رئیس جمهور توضیحاتی درباره جریمه ۵۰ هزار تومانی برای افرادی که از ماسک استفاده نمی‌کنند ارائه کرد.محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور در پاسخ به انتقادات پیرامون شیوه اجرای جریمه برای عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی، گفت: قطعاً این (دستور) کار کارشناسی بوده است.وی ادامه داد: این موضوع پیشنهادی بوده که در جلسات متعددی که در وزارت کشور گذاشته‌اند و بعد این پیشنهاد وزارت کشور به یک جلسه کوچکتری آمده و در آنجا بحث شده و نتیجه آن به ستاد ملی آمده است. رئیس دفتر رئیس جمهور خاطرنشان کرد: البته نیروی انتظامی درست می‌گوید که زیر ساختی برای دریافت جریمه ۵۰ هزار تومانی ندارد. نیروی انتظامی می‌گوید از زمانی که تصویب می شود تا وقتی که کدگذاری، ابلاغ و توجیه شود، زمان می‌برد که حرف درستی است. واعظی تصریح کرد: این به معنای آن نیست که قبل از تصویب کار کارشناسی روی این طرح نشده، بلکه از زمان تصویب تا اجرا دارای پروسه‌ای است که انجام شده است.

زنگنه تحریم‌اش توسط آمریکا را به سخره گرفت
 
وزیر نفت درباره تحریم خود توسط آمریکا، گفت: تحریم من توسط آمریکایی‌ها هیچ تأثیری ندارد، من سرمایه‌ای در بیرون از ایران ندارم و این اقدام آمریکایی‌ها تنها من و همکارانم را در پیمودن اهدافمان مصمم‌تر کرد.بیژن نامدار زنگنه در حاشیه نشست امروز کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران در واکنش به تحریم وی توسط دولت آمریکا با لحنی طنزآلود گفت: دستگاه‌های اطلاعاتی آمریکا با تحریم من به موفق بزرگی دست پیدا کردند! معلوم است که در مدت هفت سال خیلی زحمت کشیده و بزرگ‌ترین سّر داخل نظام را کشف کردند و متوجه شدند که وزیر نفت با وزارت نفت ارتباط دارد!وی گفت: دلیل تحریم اخیر، ارتباط بیژن زنگنه به عنوان وزیر نفت با وزارتخانه بوده که این مساله بسیار سّری بود که آمریکایی‌ها بعد از ۷ سال به آن پی بردند؛ واقعا به خاطر این هوشمندی باید به آمریکایی‌ها تبریک گفت. وزیر نفت گفت: تحریم من توسط آمریکایی‌ها هیچ تأثیری ندارد، من سرمایه‌ای در بیرون از ایران ندارم و این اقدام آمریکایی‌ها تنها من و همکارانم را در پیمودن اهدافمان مصمم‌تر کرد.

تست کرونای سردار حاجی زاده مثبت شد

برخی اخبار حاکی است که سردار حاجی زاده فرمانده هوافضای سپاه ایران به ویروس کرونا مبتلا شده است. حسب اطلاعات رویداد۲۴ سردار حاجی زاده شب گذشته در یکی از بیمارستان‌های نظامی تهران بستری شده است.در جریان شیوع کرونا در ایران، سردار حاجی زاده از ستاد‌های مختلف مردمی مبارزه با کرونا بازدید کرده بود. سپاه در جریان شیوع ویروس کرونا گروه‌های جهادی زیادی برای مقابله با این ویروس تشکیل داده که احتمالا برخی اعضای آن نیز در سرکشی‌ها یا بازدید‌های مختلف به کرونا مبتلا شده‌اند.سردار ناصر شعبانی نخستین فرمانده باسابقه سپاه و معاون عملیات سابق قرارگاه ثارالله تهران بود که به کرونا مبتلا شد و البته به خاطر شدت بیماری درگذشت. پس از او فرزاد تذری معاون اسبق اداره سیاسی سپاه و از مسئولان اطلاعات سپاه پاسداران نیز بر اثر ابتلا به کرونا درگذشت.سردار خلبان امیر رامخو یکی از فرماندهان ارشد سپاه نیز بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست داد. همچنین سرهنگ فرهاد دبیریان از اعضای سپاه پاسداران ایران نیز بر اثر کرونا در سوریه جان باخته است.شنیده‌ها نشان می‌دهد که حال عمومی سردار حاجی زاده وخیم نیست و او تحت نظر پزشک در حال مداواست و احتمالا به زودی ترخیص خواهد شد.

ابتکار کاندیدای ریاست جمهوری می‌شود؟

معاون زنان و امور خانواده ریاست‌جمهوری گفت: برنامه‌ای برای ثبت نام در انتخابات ریاست‌جمهوری ندارم.معصومه ابتکار در گفت‌وگو با ایلنا، درباره گفته‌های سخنگوی شورای نگهبان مبنی بر اینکه «ثبت نام خانم‌ها در انتخابات ریاست‌جمهوری بلامانع است و بحث‌های دیگر آن هم باید به تدریج حل شود»، گفت: قبلا هم خانم‌ها در انتخابات اعلام کاندیداتوری کرده بودند؛ به طور مثال در گذشته خانم طالقانی این کار را انجام داده بودند و این چیز جدیدی نیست.معاون زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا با این گفته‌ها می‌توانیم پس از گذشت ۴۰ سال از انقلاب شاهد حضور یک خانم در رأس قوه مجریه باشیم، عنوان کرد: این سوال را باید از شورای نگهبان پرسید. اگر آنها ایرادی به این موضوع نداشته باشند، خانم‌ها می‌توانند رئیس‌جمهور شوند.وی با بیان اینکه قانون اساسی ظرفیت حضور زنان در امور سیاسی را مشخص کرده است، عنوان کرد: اگر مذاکرات قانون اساسی را هم نگاه کنید، مشاهده خواهید کرد که قانون‌گذار اصلا با همین هدف کلمه رجال را نوشته است که قابلیت استفاده دوگانه داشته باشد، برای همین هم به نظر من مانعی از قبل نبوده است.ابتکار در پاسخ به سوالی دیگر مبنی بر این‌که در شرایطی که برخی ادعا می‌کنند مسئولان نمی‌توانند کشور را اداره ‌کنند، آیا یک رئیس‌جمهور زن می‌تواند این کار را انجام دهد، گفت: اولا من این را قبول ندارم که مسئولان نمی‌توانند کشور را اداره کنند، مسئولان در سخت‌ترین شرایط کشور را جمع کردند، آقای رئیس‌جمهور در حال حاضر در شرایط بسیار سخت که بی‌شباهت با روزهای اول جنگ نیست، کشور را اداره می‌کند. 

خارج شدن از لیست سیاه FATF کار سختی است


سخنگوی دولت گفت: ما می توانستیم و می توانیم لوایح اف ای تی اف که در مجلس رد شد را دنبال کنیم. به رغم مشکلاتی که در حوزه مالی ایجاد می شود این لوایح تصویب نشد. مثل روزی که می گفتند بلافاصله از برجام بیاید بیرون که حرف غلطی بود.مشکل ما این است که کشورهایی که در تحریم با ما ایستادند می گویند در موضوع لیست سیاه اف ای تی اف و قواعد پولشویی نمی توانیم کنارتان باشیم.خارج شدن از این لیست سیاه کار سختی است. امیدواریم با تلاش همکارانمان در این مشکلات حل شود./ایسنا

کرونا مصرف سوخت در کشور را کاهش داد


صالحی، رئیس کانون انجمن جایگاه‌داران سوخت: با توجه به تعطیلات اخیر در کشور و منع رفت و آمد در برخی از شهر‌ها به دلیل شیوع کرونا، مصرف سوخت ۱۰ درصد کاهش پیدا کرده است. در حال حاضر میانگین مصرف بنزین در کشور عدد ۷۴ میلیون لیتر در روز را نشان می‌دهد. با توجه به اینکه بنزین سوپر لیتری ۳ هزار و ۵۰۰ به فروش می رسد مصرف آن در کشور کم است، از سال گذشته که سهمیه بندی بنزین اتفاق افتاد، مصرف سوخت هم کمتر شد./ باشگاه خبرنگاران

جریمه ۶ هزار خودرو برای نزدن ماسک


رئیس پلیس تهران گفت: از چند روز گذشته برخوردها با ناقضان پروتکل‌های بهداشتی را شدت بخشیدیم. ۷۱۰ واحد صنفی که ضوابط ابلاغی را رعایت نمی‌کردند اخطار پلمب گرفته و ۱۳۹ واحد نیز پلمب شدند. همچنین بالغ بر ۶ هزار و ۲ مورد اعمال قانون برای خودروهایی داشتیم که خود یا سرنشین آنها ماسک زدن را رعایت نمی‌کردند./تسنیم

پیشنهاد منتجب نیا به اصلاح طلبان برای انتخابات ۱۴۰۰

دبیرکل حزب جمهوریت گفت: ما باید اصل را بر این موضوع بگذاریم که کاندیدا و گزینه ما برای ۱۴۰۰، اصلاح طلب باشد؛ اصلاح طلبی که واجد شرایط لازم باشد تا بتواند بحران های موجود کشور را مدیریت و کشور را به بهترین وجه، اداره کند. باید یک انسجام و یک ارتباط قوی بین احزاب و شخصیت های اصلاح طلب به وجود بیاید که در حال حاضر شرایط مناسبی، حاکم نیست. اصلاح طلبان به لحاظ رسالت تاریخی شان، نه فقط برای انتخابات ۱۴۰۰ تلاش کنند بلکه حضور فعال و موثر داشته باشند و مردم را راهنمایی کنند تا به بهترین گزینه در حوزه مسئولیت ها یعنی مجلس شوراهای اسلامی، ریاست جمهوری و مجلس خبرگان به جمع بندی برسند./برنا

انتخابات ریاست‌جمهوری در حال پیر شدن


در چهار دهه تاریخ جمهوری اسلامی، دوازده دوره انتخابات ریاست جمهوری برگزار شده است که در هر دوره کاندیداهایی با سنین مختلف در آن حضور داشتند. اولین دوره انتخابات پر بود از کاندیداهای جوان به طوری که «صادق طباطبایی» با ۳۶ سال سن مجوز حضور در دایره رقبای ریاست جمهوری را پیدا کرد؛ سنی که بی‌سابقه بود و دیگر هیچ وقت در هیچ دوره‌ای از انتخابات، کاندیدایی را با این سن و سال به خود ندید.در سومین دوره انتخابات مردم، آیت الله سیدعلی خامنه‌ای را با ۴۲ سال سن به عنوان رئیس دولت انتخاب کردند و ایشان جوانترین رئیس جمهور ایران در چهار دهه تاریخ جمهوری اسلامی شد. مهدی کروبی در دهمین انتخابات ریاست جمهوری و محمد غرضی در یازدهمین انتخابات ریاست جمهوری با ۷۲ سال به عنوان پیرترین کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری شناخته می‌شوند. در اولین دوره انتخابات میانگین سنی کاندیداها ۴۷ سال بود و میانگین سنی در آخرین انتخابات ریاست جمهوری یعنی انتخابات ۹۶ به ۶۴ سال رسید.

ماجرای دریافت پول برای بازدید از مزار شجریان چیست؟


مسئولان سازمان میراث فرهنگی و گردشگری می گویند که بازدید از آرامگاه فردوسی همانند بسیاری از ابنیه تاریخی مانند موزه لوور، نیازمند پرداخت مبلغ ورودی است و از آنجا که مزار استاد شجریان در محوطه موزه آرامگاه فردوسی قرار دارد، پیش از وارد شدن به محوطه باید ورودی پرداخت کرد./ایسنا

دولت به پیشنهاد تعطیلی تهران بی‌توجه است


محسن هاشمی در حاشیه برگزاری دویست و چهل و پنجمین جلسه شورای شهر تهران با انتقاد از ستاد مبارزه با کرونا در تهران اظهار کرد: هفته گذشته بنده پیشنهادی را مبنی بر تعطیلی کامل دو هفته‌ای تهران را مطرح کردم که این ستاد اصلا عنایتی را به این پیشنهاد نداد و از این اتفاق متأسفیم. وی با اشاره به اینکه در این شرایط و با توجه به وضعیت اقتصادی که شرایط مطلوبی هم ندارد دولت اقتصاد را نسبت به بهداشت و سلامت مردم ترجیح داده است، گفت: چنانچه اقتصاد وضعیت بهتری داشت، قاعدتاً دولت به سلامت بهداشت مردم در این شرایط عنایت ویژه‌تری داشت. رئیس شورای شهر تهران با تأکید مجدد بر اینکه اقتصاد وضعیت خوبی را ندارد، گفت: با توجه به این شرایط و بی توجهی دولت به موضوع بهداشت و سلامت نتیجه‌اش شرایط فعلی می‌شود.

پارسال جواد ظریف، امسال بیژن زنگنه!


روزنامه آمریکایی معقتد است که تحریم های بخش نفتی امریکا علیه ایران با این هدف است که کار برای تهران و رئیس جمهور بعدی آمریکا سخت تر شود. روزنامه نیویورک تایمز نوشت: دولت ترامپ در تلاش است با تقویت هر چه بیشتر کارزار فشار حداکثری علیه ایران، کار را برای دولت احتمالی بایدن سخت تر کند. در واقع دولت ترامپ روز دوشنبه در حالی که تنش بین واشنگتن و تهران در روزهای منتهی به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا افزایش می یابد، تحریم های گسترده اقتصادی علیه بخش نفت ایران را اعمال کرد. اگر در آینده هر رئیس جمهور بخواهد مذاکرات خود را با ایران آغاز کند، این تحریم ها مانع جدیدی ایجاد می کند.

واکنش مرتضی طلایی به ماجرای مشهد

مرتضی طلایی، رئیس پلیس سابق تهران در گفتگو با «آزادی» در واکنش به ماجرای مشهد و اخبار پیرامون خشونت پلیس گفت: «مشکل ما این است که دوستان رسانه‌ای و فضای مجازی با برجسته کردن یک خطا و اشکال کل نهاد و سازمان را مورد هجمه قرار می‌دهند.» وی با تاکید بر اینکه «در خلاف شرع، خلاف قانون و خلاف انسانیت و اخلاق بودن این عمل شک و تردیدی نیست» گفت: «نه پلیس این رفتار را تایید می‌کند و نه دیگران. اما نباید این را به همه پلیس تعمیم داد و گفت که پلیس خشونت به خرج می‌دهد. یک ماموری تخلف کرده و باید با او به شدت برخورد شود. پلیس باید هوشمندانه عمل کرده و به ماموران خود اجازه چنین برخورد‌هایی را ندهد. این امر کاملا بدیهی است، اما متاسفانه الان در شبکه‌های اجتماعی علیه تشکیلاتی که امنیت ما در گرو تلاش آن است، اقدام می‌شود. در حالی که برخورد با ماموران خاطی باید به عنوان یک مطالبه از سوی افکار عمومی مطرح شود». این فعال سیاسی اصولگرا ادامه داد: «پلیس باید با ماموران خاطی برخورد و به مردم اطلاع رسانی کند تا مردم بدانند که پلیس در جامعه به دنبال اعمال خشونت نیست. پلیس شبانه روز برای مردم و امنیت آنان تلاش می‌کند و باید افکارعمومی را به نحوی مدیریت کرد که نسبت به پلیس بدبین نشوند». وی در واکنش به اینکه شاید دلیل تعمیم دادن موضوع به کل مجموعه پلیس تکرار این خطا‌ها در چند هفته گذشته بوده است، گفت: «نظر شخصی من این است که معاونت اجتماعی و سخنگوی پلیس باید به هنگام و بموقع نسبت به موضوعات واکنش نشان دهد و نظر تشکیلات و فرماندهی را به اطلاع مردم برساند تا مردم با در کنار هم قرار دادن این موضوعات یک قضاویت یکپارچه نداشته باشند. این حرف درستی است».

محمدرضا خباز: اصلاح‌طلبان اشتباه سال ۸۴ را تکرار نمی‌کنند

محمدرضا خباز با اشاره به تدبیر اصلاح طلبان برای ایجاد فضای مشارکت حداکثری در انتخابات ریاست جمهوری افزود: اصلاح طلبان با محوریت آقای خاتمی باید یک مانیفست بنویسند که براساس آن راهکار‌هایی برای حل مشکلات کشور به طور عملی ارائه شود. وقتی برای مردم مشخص شود که این دفعه قرار است اصلاح طلبان برای اداره کشور برنامه عملی بدهند و دیگر این طور نیست که وقتی کسی رأی آورد بگوید «خودم رأی آوردم» بلکه مردم می‌توانند اگر برنامه‌ها عملی نشد یقه دولت و حامیان سیاسی او را بگیرند. خباز گفت: وقتی ظرف انتخابات که همان مانیفست است آماده شد، بعد مظروفش که انتخاب کاندیدای مناسب انجام می‌شود. یعنی الان ما نگرانی سال ۸۴ را نداریم، چون آقای خاتمی محور وحدت اصلاح طلبان است، ایشان همان طور که سال ۹۲ با آقای عارف صحبت کرد و آقای عارف کنار رفت، می‌تواند در سال ۱۴۰۰ هم می‌تواند این کار را انجام دهد. وی افزود: حتی اگر چند کاندیدای اصلاح طلب ثبت نام کنند راه برای به وحدت رسیدن اصلاح طلبان بسیار بسیار زیاد است یعنی در زمان خودش می‌توان روی یک نامزد متمرکز شد تا اشتباه سال ۸۴ تکرار نشود.

اعتراض مادر رومینا اشرفی به حکم شوهرش

مادر رومینا اشرفی، دختر نوجوان تالشی که به دست پدرش به قتل رسیده بود، به رأی صادره برای متهم اعتراض کرد و خواستار مجازات شدیدتری شد. روزنامه شرق نوشت: «مادر رومینا از سوی شوهرش تحت فشار قرار گرفته بود که اعلام گذشت کند، اما او تا به حال رضایت نداده است. رعنا دشتی، مادر رومینا، پیش از این گفته بود اگر پدر رومینا آزاد شود، امنیت ندارد و دیگر نمی‌تواند راحت زندگی کند. این در حالی است که به گفته مادر رومینا، خانواده شوهر او برای گرفتن فرزند دیگرش قصد دارند اقدام قضائی بکنند. دکتر ابراهیم نیکدل‌مقدم، وکیل مادر رومینا، پیشتر به «شرق» گفته بود رأی صادرشده ازسوی دادگاه می‌توانست شدیدتر باشد و پدر رومینا با توجه به قتل وحشتناکی که انجام داده است، باید به مجازات تکمیلی تبعید نیز محکوم می‌شد.

واکنش مینو محرز به مراسم بیعت در مشهد: فقط می‌توانم بگویم که متاسفم

عضو ستاد ملی مقابله با کرونا با اشاره به برگزاری جشن و تجمع در شهر مشهد گفت: از مردم و مسئولین تعجب می‌کنم که بعد از این همه مدت چرا اجازه می‌دهند چنین اتفاقاتی رخ دهد. برگزاری یک جشن با حضور علی‌اکبر رائفی‌پور که عصر روز گذشته در ورزشگاه امام رضا (ع) مشهد برگزار شد، واکنش‌های بسیاری به دنبال داشت. دکتر مینو محرز عضو ستاد ملی مقابله با کرونا با اشاره به برگزاری جشن بیعت و تجمع در شهر مشهد گفت: از مردم و مسئولین تعجب می‌کنم که بعد از این همه مدت چرا اجازه می‌دهند که چنین اتفاقاتی رخ دهد؟! گویا برخی هنوز باور ندارند که این بیماری به صورت وحشتناک در کشور زیاد شده است و نباید اجازه برگزاری تجمعات را داد. فقط می‌توان متاسف بود. عضو ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: فقط می‌توانم بگویم که متاسفم! کسانی که چنین تجمعی را در مشهد ایجاد کردند، مسئول هستند و باید پاسخگو باشند. بتول گندومی عضو شورای شهر مشهد در همین رابطه گفت که این مراسم مجوز نداشته و خودسرانه برگزار شده است.

کریمی قدوسی: در مجلس نهم، چند کشتی با تعدادی نماینده مجلس به سمت یمن فرستادیم

کریمی قدوسی نماینده مشهد و کلات در مجلس اظهار کرد: ما آنچه توانستیم در یمن انجام دادیم و بیشتر هم می‌توانستیم، اما در گذشته غفلت شد؛ از جمله حرکت چند کشتی برای ارسال کمک‌های مردمی به یمن که با تماس جان کری این کشتی‌ها متوقف شد. در مجلس نهم نمایندگانی از مجلس انتخاب شدند و همراه کشتی به سمت الحدیده حرکت کردند، اما به باب المندب که رسیدند از طرف دولت ایران به آن‌ها دستور بازگشت داده شد.

واکنش معاون حقوقی روحانی به مرگ مهرداد سپهری

در پی مرگ مهرداد سپهری جوان مشهدی در جریان دستگیری توسط پلیس، معاون حقوقی رئیس جمهوری با انتشار یادداشتی به ذکر برخی نکات پرداخت. در بخشی از یادداشت لعیا جنیدی آمده است: نظام حقوقی کیفری کشور تنها آنگاه به کمال می‌رسد که پاسدار کرامت و حیثیت ذاتی و برابر همه شهروندان در مقابل هر نوع تعرضی باشد و بر بنیاد هدف اصلاح و اعاده حیثیت اجتماعی بزهکاران سامان یافته باشد و به آینده محکومان و زندانیان پس از خروج از زندان بیندیشد. متأسفانه آنچه در خصوص شهروند مورد اشاره به وسیله ضابطان دادگستری اتفاق افتاده، نقض آشکار قواعد مسلم حقوقی درخصوص رفتار با شهروندانی است که در مظان اتهام قرار گرفته‌اند. مأموریت نیروی انتظامی برای دستگیری و بازداشت شهروندان در معرض اتهام، مأموریتی است که در جایگاه ضابط دادگستری اعمال می‌شود و به موجب ماده ۳۰ قانون آیین دادرسی کیفری، دادستان مکلف است به‌طور مستمر دوره‌های آموزشی حین خدمت را جهت کسب مهارت‌های لازم و ایفای وظایف قانونی برای ضابطان دادگستری برگزار نماید. به موجب ماده ۱۲ آیین‌نامه اجرایی احراز عنوان ضابط دادگستری نیز صدور کارت ویژه ضابط دادگستری منوط به دریافت گواهینامه گذراندن دوره آموزشی و تأیید دادستان خواهد بود. بدیهی است، برای اطمینان از پیشگیری از چنین تخلفاتی، تکالیف قانونی فوق باید با جدیت و ممارست، پیگیری و اجرا شود.
اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱۵
در انتظار بررسی: ۳
انتشار یافته: ۱۱۷
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۶
دوست داران کد خدا یکی یکی دارند تحریم می شوند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۶
نادان!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۶
این همه مسئول تحریم شدن همه دوستان کدخدا هستن؟ چقدر طرفدار داره این کدخدا و ما نمی دونستیم
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۶
روحانی در زمانی که نماینده مجلس بود: عدم کفایت رییس جمهور یعنی دین دارد ولی عرضه ندارد
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۶
روحانی شش سال پیش گفت حالا که از نظر اروپاییها ٬ امریکا کدخدا میباشد پس با امریکا مذاکره میکنیم
ناشناس
| Germany |
۲۲:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۶
در این شرایط بد تحریم ما نیاز به اتحاد داریم اینگونه سخنان تفرقه پراکنانه باعث ناراحتی دوستان و خانواده و خوشحالی دشمنان و اجانب بیگانه است.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۶
ابتکار چیکار کرده برای این مملکت که ما نمیدونیم ... بعدشم کی قرار رای بده
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۶
فعلا شما بیشتر پیگیر انتخابات کدخدا هستید و دلتون همینطور داره میلرزه
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۶
نان به نرخ روز خور
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۶
وقتی دولتی سر کار باشد که از عمد دارد..... حرف از وحدت و یکی بودن جوک است
در ضمن وقتی ان دوستان کد خدا و چه انقلابی ها تحریم می شوند اتفاقا برای کسانی که می خواهند درس عبرت بگیرند این است که فرقی برای امریکا نمی کند کی جلوی او است
ناشناس
|
United Kingdom
|
۱۹:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۶
ابتکار؟ خخخخخ.
انتخابات کیلو چند بابا؟
واقعا فکر میکنین مردم میان رای بدن
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۶
واسه خنده کاندید می شه
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۶
اصلا نمیفهمم اینا هیچ کار درستی انجام نمیدن همش کلک میزنن , هیچ قدمیم که برای ما بر نمیدارن اصلا رای دادن و اینا یعنی چی ؟ جواب خرابکاریاشونم نمیدن بریم رای بدیم هی بیاد که چیکار کنه؟انگار ملت
الزایمر دارن اینا کلا ضررن
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۶
چرا رای ندهند؟
مگه تا الان رییس جمهور های محبوبت دای نیاوردند؟ امثال خ ا ت م ی، روحانی و هاشمی و ....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۶
شاید این یه نظرسنجی عحیب باشه
ولی کیا احساس بی پناهی میکنن؟
یعنی مشکلی دارن ولی فکر میکنن هیچ کس نیس که بهشون کمک کنه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۴:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۷
از خانواده هم طرد شدن؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۶
دوباره اقایان دولتی برای فرار از سوءمدیریت آدرس اشتباه می دهند
آن پاکستان که نصف درخواست های اف ای تی اف را اعمال کرده در لیست خاکستری است ولی شما که فقط دو مورد را قبول نکردین در لیست سیاه می روید در ضمن آن زمانی که در لیست خاکستری بودین هم نمی توانستید کار بانکی بکنید ولی پاکستان می تواند و با این ادبیات ها می خواهید بچه گول بزنید؟
وکیل
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۶
احتمالا پسر خانم ابتکار تو امریکا هوای ریاست جمهوری کرده و مادرش میخاد خواسته پسرش رو براورده کنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۶
مطهری به مکرون کنایه زد
زنگنه تحریم ها را به سخره گرفت
کریمی قدوسی از سفر یمن و زنگبار حرف زد
آیا فکر میکنید اینها غم نان دارند؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۴:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۷
مخصوصا مطهری
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۷
نه حسن روحانی و جهانگیری غم نان دارند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۶
ضابطان دادگستری!!!!!!
مطمئن هستید ایشون حقوق خواندن؟ یا از عمد.....!
مینا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۶
اعتماد به نفس رو برم برای خانم ابتکار و با چه رویی این حرفها رو میزنن.
راستی حال گل پسر و خانواده در امریکا خوب هست که ان شالله
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۶
تا وقتی سرمون توی زندگی دیگرانه. وضعمون همینه
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۶
۲۲:۰۹
ایشون از سفارت رفته بالا تو زندگیه همه دخالت کرده حالا هم بچشو فرستاده همون کشور بعد ما سرمون تو زندگیه دیگرانه؟ شما خیلی ساده ای که این حرفو میزنی یا تو تیم ایشونی
علیرضا
| Iran, Islamic Republic of |
۰۴:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۷
اایشون و دوستانشون باید روزی پاسخ گوی ملت ایران باشند اولا به خاطر گرفتاری بزرگی که برای ما ایجاد کردند دوما به خاطرنااگاه فرض کردن ما
مینا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۶
بدترین خبر امروز کاندیداتوری ابتکار بود که خاک بر سرمن با این افرادی که حتی اسم کاندید شدن رو میارن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۶
الان برای مردم انتخابات آمریکا مهمه
اگه ترامپ انتخاب بشه مطمئن باشید مردم کمترین انگیزه ای برای شرکت در انتخابات ۱۴۰۰ ندارن در اون شرایط ممکنه حتی یه نفر مثل بذرپاش هم انتخاب بشه
ولی اگه بایدن انتخاب بشه بله شاید اون وقت یه کم مردم به اصلاح طلبان رای بدن و حتی یه رییس جمهور اصلاح طلب واقعی داشته باشیم
پاسخ ها
علیرضا
| Iran, Islamic Republic of |
۰۴:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۷
فلسفه نباف هرکی بیاد رای بی رای
milad
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۷
مردم میدونن چخبره توی این مملکت اگه چیزی نمیگن چون نمیتونن چیزی بگن هنوز یکسال نشده
ناشناس
|
Sweden
|
۱۹:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۶
اصلاح طلبها منتظر برنده شدن بایدن هستن تا شایید 2 درصد شانس داشته باشند که خیال باطلی است اصولگراها اگر بایدن ببره همه تلاششون رو می کنن توافقی نشه تا انتخابات 1400
بهترین گزینه عارف هست که بیاد و 200 هزار رای بیاره و متوجه وزن خودش بشه
ترامپ اگه بیاد هر دو جناح باید دست و پا بزنن بلکه توافقی بشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۶
ابتکار الکی میاید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۶
اونایی که انتخابات آمریکا براشون مهمه از جمله مسئولین محترم بایدن به احتمال ۹۰ درصد پیروز میشه حالا تصمیم بگیرین برای مردم کاری کنین
نظرسنجیا میگن بایدن کمترین رای الکترال ۲۵۰ و بیشترین ۳۸۰ و ترامپ کمترین ۱۳۰ و بیشترین ۲۸۰ یعنی بیشترین الکترال ترامپ ۳۰ رای بیشتر از کمترین بایدن بایدن رییس جمهور شد حالا اعلام کنین به برجام برمیگردین تا زندگی مردم به روال عادی برگرده
وای بر شما اگه بازی در بیارین
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۶
اصولاً مشهد خودسر است. ایران شده ملوک الطوایفی. یکی سنگ قبر سانسور می کنه یکی وسط اپیدمی کرونا جشن بیعت میگیره یکی دیگه جلوی دوچرخه سواری خانم ها رو‌ می گیره اون یکی میگه خانم‌ها رو‌بپیچین تو گونی که مرد ها تحریک نشن..... ! متأسفم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۶
ان یکی دلش واسه قفقاز جنوبی میتپه اون یکی سودای امریکا داره
اسم ایرانو باید گذاشت ایالات نامتحده
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۶
ولایات متفرقه ایران
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۶
برای شجریانتون از این حرف ها نمی زدی
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۷
در مشهد حتی برگزاری کنسرت های مجاز هم ممنوعه
Ali
| United Kingdom |
۱۱:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۷
ناشناس ۲۲.۳۷
برو ساندیستو بنوش
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۶
خانم ابتکار اول جواب خسارت چند ده میلیارد دلاری که با امضای خودخواسته قرارداد پاریس به کشور زده رو جبران کنه بعد به فکر قبای ریاست جمهوری باشه. فقط میتونم دعاش کنم که خدا از سر تقصیرهاش بگذره که چنین خسارتی به ملت تحمیل کرد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۶
یعنی همه کشورهای جهان که این قرارداد رو امضا کردن. بدنبال زدن خسارت به خودشان بودن؟ گاهی برای زندگی جمعی بهتر و محیط زیست باید هزینه داد
ناشناس
| Germany |
۲۲:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۶
مطلب را حد اقل بخوان
ایشان گفته. اند که خیال کاندیدا شدن ندارد و فکر هم نمی کند که قانون رجال زن را به رئیس جمهوری پدیرفته باشد!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۶
قرارداد پاریس دو جانبه است یعنی شما میزان سوخت فسیلی را کم می کنی در عوض آن کشورها که باید در اینجا سرمایه گذاری در بخش انرژی پاک بکنند ولی الان که نمی آیند مانند برجام شون خسارت محض است و یک طرفه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۶
بورس بسیاری از مردم رو به خاک سیاه نشوند آیا قوه قضاییه نمیخواد به داد این مردم برسه معمولا در این مواقع انتظار میره مدعی العموم از خودش واکنشی نشون بده
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۶
وقتی یازده ماه تمام چراغ سبز حرکت میکردین دنبال رییس قوه قضاییه نبودید ؟؟ بورس نیاز به صبر داره دیگه فکر پول باداورده رو فراموش کنید ، کساتی که سال ۹۷ دلار ۱۹ هزار تومانی خریده بودن دوسال صبر کردن ؟؟
احمد
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۷
این طور که معلومه یک تعداد از دولتی ها تو این کار دست دارن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۶
جالب اون سایت دیگه است که صبح تا شب داره برا بایدن تبلیغ میکنه! بعد هم می نویسه هیچکدوم فرقی ندارن!
اگر فرق ندارن چرا داری خودتو برا بایدن جون می کشی؟
جم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۶
خانم ابتکار نفرمایین! مملکت مال شماست!! چهل سال پیش از دیوار سفارت بالا رفتین و چهل سال هم بعد از اون دارین نونش رو میخورین و مردم بیچاره تاوانش رو میدن و پسر عزیزتون هم در قلب آمریکا مشغول مبارزه بی امان و شبانه روزی و نفس گیر با یانکی هاست!!! پس هیچ عجله نکنید، بزودی رییس جمهور هم خواهید شد ؛ وقتش که رسید خواهید گفت: دوستان اصرار کردند و بنده هم احساس تکلیف کردم!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۶
بانو دکتر محرز! این گونه مواقع می گویند چندین چراغ دارد و بیراه می رود بگذار تا بیافتد و بیند سزای خویش
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۶
امریکای جنایت کار، خودش رو مسخره کرده؟ پس لابد هر ایرانی که میره پمپ بنزین و سوخت میزنه برای ماشینش، پول میده به وزارت نفت، خب وقتی وزارت نفت تحریمه، یعنی تک تک ایرانی ها به جرم خرید بنزین تحریم میشن؟؟؟ خاک بر سرت امریکا، یک مشت گدای بدبخت بیچاره که 1 قرن پیش از اروپا به امریکا مهاجرت کردن و حالا خیال میکنند خدای زمین هستن!!!! روز سقوط امریکا میرسه ، ایالت هاش مخصوصا کالیفرنیا تجزیه میشن.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۶
زیادی الکل نزن به ساندیست
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۶
ساندیس شرف دارد به کد خدا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۶
1از آقای طلایی باید پرسید چرا در مورد مرگ جورج فلوید کل نظام آن کشور را زیر سوال بردید (خود کرده را تدبیر نیست)
2تا افکاری مثل رائفی پور وجود دارد که البته حمایت هم می‌شود این مملکت رنگ عقلانیت و وحدت به خودش نمیبینه این افراط و دهن کجی به حق الناس توی دین این آقایون و پیروانش ن تعریف نشده و تنها یک حق تعریف شده اونم حرف و نظر خودشون که حق مطلقه
3شش هزار خودرو جریمه شدن پس پلیس برای اون مراسم مشهد و شرکت کنندگانش جریمه ای در نظر گرفته؟ البته که بلکه بسته تشویقی هم بهشون میدن
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۶
اسپری زدن یک وسیله دفاعی شخصی است و نه وسیله قتل
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۷
6000 خودرو صرفا در تهران اجرا شده
من منم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۶
تابی شما رای دهندشو پیدا کن اصلا خودت کاندید بشو. رای بی رای
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۶
اگه شما یه جنسی رو از یه مغازه ۱۰۰۰ تومان بخرید و بعد اون رو ببرید گوشه دیگه بازار بفروشید بهتون میگن ما نمیدونیم قیمت واقعی این جنس چقدره ولی میتونیم ۱۰ درصد کمتر یا ۱۰ درصد بیشتر اون رو بخریم ولی ۱۰ درصد کمتر میخریم ۹۰۰ تومان شما نمیفروشید
فردا دوباره اون رو میبرید میگن ما نمیدونیم قیمت چقدره ولی ۲۰ درصد کمتر یا بیشتر میخریم اما کمتر میخریم ۸۰۰ تومان شما نمیفروشید
روز سوم تا روز نهم که به شما همون جواب رو میدن و میگن ما ۱۰۰ تومان میخریم
بعد شما که احمق ترین فرد اون بازار هستید جنس رو میبرید مغازه اول میگی چرا کلاه سرم گذاشتی این رو ازم پس بگیر
طرف شیشه مغازه رو بهت نشون میده میگه مگه نمیبینی رو شیشه نوشتم جنس فروخته شده تا ۲۴ ساعت بعد پس گرفته میشه
بورس ایران اینطور داره مردم رو فریب میده
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۶
اگه از اول جریانی به نام اصلاح طلبی واصلاح طلبان نبودند به نظرم تاالان تکلیفمون مشخص شده بود .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۶
آره خیلی مشخص بود مثل الان که مردم دلار ۳۰ هزار و پراید ۱۵۰ میلیون میخرند و صداشون در نمیاد ما با یه اپوزسیون مفنگی چی کار میتونیم کنیم هر چی داریم از اصلاحات
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۶
کسی که کاندید بشه و در سخنانش فقط وعده ی تامین تخم مرغ،نان،پنیر و...رو بده من بهش رای میدم.
چرا؟
چون صداقت به خرج داده.
رئیس جمهور مگر مسئولیت دیگه ای هم داره؟
پاسخ ها
رضا صدر
| Iran, Islamic Republic of |
۰۷:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۷
بله. آدم به جز نان برای زندگی باید آزادی، برابری و عدالت، و امکان رشد داشته باشد. کسی که فقط وعده نان می دهد همان را هم نمی تواند تامین کند.
علی
|
Canada
|
۲۰:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۶
قول می دهم اگر گو گوش منتخب ریاست جمهوری شود برنده میشود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۶
ابتکار کاندیدای ریاست جمهوری می‌شود؟ ریاست جمهوری مگه مسخره بازیه که هر ....
ناشناس
|
United States
|
۲۰:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۶
ابتکار از دیوار سفارت امریکا بالا رفت کافی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۶
دلم یکم سوخت حقیقتا .
اینهمه تیتر و خبر برای گرم کردن انتخابات و تنها پاسخ مردم جمله ی رای بی رای است .
به ملت ایران تبریک میگم .
امسال همگی رای بی رای
سال های پیش هم البته رای ندادم . قابل توجه دوستانی که میخوان بگن تو همونی هستی که رای دادی .
کیوان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۶
چه ابتکاری !گل بود و به سبزه نیز آراسته شد!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۶
دیگه همینو کم داریم که معصومه ابتکار بشه رییس جمهور این مملکت.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۶
اصلاح طلبان همچنان به فکر قدرت خودشانند نه مشکلات مردم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۶
ترس بازارها از انتخاب بایدن ریخت ، وقتی دلار ۱۵۰۹ تومان حباب منفی دارد ( نسبت به یور و درهم ) ، مواظب دلالان و مفت خر ها باشید اموال و سهام شما رو مفت نخرند ، بعد از ۱۳ ابان هیچ اتفاق خاصی نخواهد افتاد حتی اگر ترامپ انتخاب بشه ،
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۶
ای دلال دلار بی ش....
از روی زرد بچه های سرطانی شرم کن
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۶
فکر نکنم جناب با شرف دل تو برای کودکان سرطانی بسوزه ؟؟ لعنت بر کسانیکه مسبب این اوضاع بودن و ملت رو سرگرم بورس کردن ؟؟ فکر
آواره
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۶
رای بی رای حالا هر کی میخواد باشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۶
شک نکید این رافعی باعث مرگ حداقل ۱۰۰ نفر خواهد شد ؟؟ رهبری نیاز ندارن مدافعانی مثل او را داشته باشند . بگیرید ۴ روز بازداشتش کنید تا دیگه سر خود تجمع برگزار نکنه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۷
شجریان چی؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۶
اقای فرمانده چگونه کیوان شرافت 300 بانو را لکه دار کرده پس معلوم میشود صفحه حوادثات روزنامه ها را نمی خوانید جرم و جنایت بیداد میکند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۷
بانوها خودشون رفتن و دلشون خواسته. به تو و من چه؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۶
مواظب دلالان هرات باشید تا با جو سازی بز خری نکنند ؟؟
ناشناس
|
Spain
|
۲۱:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۶
کاشکی کسانیکه در آن مراسم مشهد شرکت کرده بودند اسامی آنها یاداشت می شد که اگر کرونا گرفتند آنها رو به هیچ بیمارستانی راه ندهند تا شاید یک کمی حالیشون بشه مملکت بی قانون یعنی این
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۷
مسئولین برگزاری رو باید مجازات کنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۶
جناب روحانی ولله قسم این پولی که به وزارت بهداشت تزریق میکنید بیشتر صرف کارانه های ۳۰۰ میلیونی یه عده خاص و مدیران ستادی میشه و پرسااران و سایر کادر بهداشت صدقه بگیران نظام سلامت هستتد ، دکتر هاشمی بذر بی عدالتی رو در وزارتخانه کاشت ، همه ملت اگاهند که در این دوران سخت کرونا هیچ کاری از دست پزشکان ساخته نیست و شب کاری ها و سختی ها روی دوش چه کسانی هست لطفا به این بی عدالتی ها هر چه زودتر رسیدگی شود البته جناب رییسی قول مساعدت دادند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۶
امروز خودروسازان قیمت ۹۵ میلیونی رو برای خودرو تعیین کردن یعنی ۴برابر سال ۹۷ ؟؟؟؟؟؟یعنی با دلار ۵۰ هزار ؟؟؟ لطفا یکی به داد ملت برسه ؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۶
مسئولین محترم قوه قضاییه
چطوره که شما میخواید خاوری رو از کانادا برگردونید یا رییس بانک سرمایه رو از اسپانیا آوردید ایران
والله در بورس هم همین اتفاق افتاده
با این تفاوت که اونایی که پول مردم رو بالا کشیدن از بازار بورس اون رو بردن در بازار دلار و طلا اینکه بدتر از خاوریه
اونا الان در ایران هستن سهام رو در اوج فروختن و سرمایه ها رو از بورس خارج کردن و سهامداران رو بیچاره کردن به داد مردم برسید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۷
خودت رفتی. به رییسی چه ربطی داره. بارها همه گفتن بورس برد و باخت داره. خواستی نری
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۶
شاه ترکان سخن مدعیان میشنود
شرمی از مظلمه خون سیاووشش باد

عزیزان قوه قضاییه به حرف مدعیان گوش نکنید والله اینایی که در بورس باختند آدمای طبقه متوسط رو به پایین هستند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۶
ما در سطح مدیریت کشور معضل بسیار بزرگی که داریم این است که 1- هماهنگی بین بخش ها بسیار ضعیف است 2- همکاری بین آنها در پایین ترین سطح است 3- وظیفه ها بر اساس هوشمندی تعریف نشده و مرز شفافی ندارد و گتره ای است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۶
اگه رییس جمهور بعدی مثل روحانی باشه که باید بهش گفت رییس دکوری ایران الان ۸ ماهه پاش رو از تهران بیرون نذاشته ترامپ و بایدن دو پیرمرد هشتاد ساله برای تبلیغات تمام آمریکا رو زیر پا گذاشتن
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۲۳:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۶
الکی نگوپیرمردخودتی رئیس جمهورماهم شاداب ترازريیس جمهورآنهااست هم پرانرژی تروسن وسالشان هم درحدودهم دیگر است خودت وخودمانرا درست کنیم کشورمان درست میشود خودمان به مال دیگران نظرندتشته باشیم خودمان ازخوردن مال غیر پرهیز کنبم خودمان تلاش وکارکنیم خودمان دنبال پول باد آورده که باد قطعاً آنرامیبرد نباشیم همه چیزمان درست میشود ودرضمن اینهمه نق نزنیم
نادر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۶
چه طور در ماجرای پلیس آمریکا و جرج !!! کل پلیس آمریکا که هیچ ، کل نظام سیاسی آمریکا به ظلم سیستماتیک متهم شد اما و صدا و سیمای میلی چند هزار ساعت برنامه براش پخش کرد ولی برای پلیس خودمان دریغ از یک خبر درست و حسابی !!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۶
جناب کریمی قدوسی شما به چه مجوزی نماینده فرستادید یمن؟! وزیر امور خارجه هستید؟! به شما چه ربطی داره؟!
حميد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۶
سركار خانوم ابتكار احتمالا ثبت نام شما با توجه به اينكه ٤٠ سال قبل از ديوار سفارت بالا رفته ايد براي رياست جمهوري بلامانع باشد فارق از كاركرد اين جايگاه كه جز دستاويزي براي دموكراتيك نماياندن نيست اينكه شما خود را شايسته راي مردم بدانيد مايه تاسف است
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۷
فارغ
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۶
آمریکایی ها بدانند که مسئولین ما دیگه مثل قبل پولشون را در آمریکا پس انداز نمی کنند حالا دیگه یاد گرفتن سرمایه مورد نیازشون را هر وقت نیاز داشتند بی دغدغه و بدون دردسر از جیب مردم تامین می کنند. حالا تو هی تحریم کن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۶
جناب پورابراهیمی چند ماه قبل در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه 2 به همراه یک کا شناس در مورد مالیات بر خانه های خالی به مناظره نشست. و در اثر انتقادات آن کارشناس، عیب های طرح را پذیرفت و قول دیده شدن آن نظرات و رفع ایرادات و اضافه شدن استثنائات را داد. و در متن اولیه طرح نیز این قولش عملی شد ولی در صحن، اقای قالیباف بدون رای گیری و خلاف آیین نامه، طرح را به کمسیون اقتصادی برگرداند که نمیدانم چه گذشت و تبصره 3 و 4 متن اولیه طرح حذف شد و بعد در صحن در هیاهو و بدون بررسی پیشنهادات و بدون حتی رای دادن بیش از 80 نماینده که مورد اعتراض رییس جلسه هم شد،و با رد کردن اعتراضات نمایندگان و تذکراتشان،طرح را به شورای نگهبان فرستادند که الحق آنجا با 22 ایراد بی سابقه رد شد و برگشت.اما باز جناب خاندوزی نایب رییس کمسیون اقتصاد و طغیانی سخنگو از رو نرفتند و با چند اصلاح شکلی بی ارزش دوباره طرح درهیاهوی صحن، به شورای نگهبان رفت و ان شاالله باز رد خواهد شد. اقای پور ابراهیمی چرا محکم در مقابل ایشان برسر قولش نمی ایستد؟
این طرح را شورای نگهبان 22 ایراد ازش گرفت و به نظر بنده 122 ایراد را نگرفت.
ا45 ایراد را من در بالا ذکر کرده ام
از جمله یکی شدن خانواده 13 نفره با 2 نفره و نیز یکی شدن ویلای 1800 متری با خانه نقلی و لنگی60 متری و عدم تعیین حداقل متراژ که حتی لونه مرغ و کبوتر باسند راشامل شده.عدم استثنا شدن پارکینگ و پیلوت و انبار و راهرو باسند مسکونی و غیر قابل اجاره
خلاصه دوغ و دوشاب یکی شده است
این طرح به سرنوشت قانون94 دچار خواهد شد و شکست سنگینی می خورد.
در آن طرح حتی2000نفر نیامدند و طنز ماجرا آنجاست که الان میگن باید 85میلیون بیان!!!
برای کارت ملی هم انقدر ثبت نام نشد
در مجلس هفتم هم طرح،تثبیت قیمتها تصویب شد اما الان شما قیمت تثبیت شده ای می بینید؟!!!
تا دیر نشده طرح را اصلاح کنید. و اساسا بجای طرحهای خلق ساعه، به
هزاران طرح مانده از 10ها سال و لوایح فراموش شده بپردازید
یادتان باشد هر مالیاتی امروز بر مسکن، بار کنید چند سال بعد به قیمت فروش آن اضافه و مردم را در خرید مسکن ناتوان تر و بیچاره تر خواهد کرد. کسی با مبارزه با احتکار مخالف نیست، اما طرح ناخواسته سرمایه خرد بیوه زنان و ایتام و بازنستگان و طبقه متوسط را نشانه رفته و استثنا نکرده است، آن هم به بهانه کمک به اقشار ضعیف کهشعار پوپولیستی شکست خورده و مهجر است و راه درستی حتی برای آن انتخاب نکرده اید! مگر در کشورهای دیگر که شما سعی کردید طرح انها را کپی کنید،خانوار ملاک است؟ مسلما نه، فقط شخص ملاک است و درستش همین است آقایان،. حقیقت تلخ هست اما کشنده نیست چون دارو.

پیشنهاداتی برای اصلاح طرح کمیسیون اقتصادی مجلس برای مالیات برار خانه های خالی:
الف- موارد اصلاحی:
1-تعریف خانه خالی:7ماه خالی بودن (یا 6 ماه و یک روز خالی بودن)، در 12 ماه یا یک سال جایگزین 4 ماه شود.زیرا خالی به بیش از نصف اطلاق می شود و نیز 4 ماه برای فروش و اجاره کافی نیست به خصوص در شهرهای مختلف.
2- جایگزینی فرد به جای خانوار یا تغییر و تسهیل مفهوم خانوار و یا درج سازکار حفظ حقوق اعضا و فرزندان خانوار.
3-تعرف دقیق تر شرایط اضطرار به نحوی که فقط در شهرهای بحرانی در ارزیابی هر سال اجرا شود.
4-زمانهای تخصیصی به دولت برای اجاد سامانه و اجرا از سه و دو ماه به دو بازه یک ساله یا دو بازه 9 ماهه و یا حداقل دو بازه 6 ماهه، تغییر و گسترش یابد.
ب- اصلاح نحوه اجرا: اجرا به صورت تدریجی باشد. یک پیشنهاد در زیر می آید وگرنه روش تدرجی دیگری جایگزین شود نه دفعتا:
1- سال اول، برای شهر تهران یا حداکثر استان تهران، اجرا شود.
2- سال دوم برای کلانشهرها و شهرهای پرجمعیت اجرا شود (تهران-شیراز-یزد-اصفهان-مشهد-تبریز-ارومیه-قم-رشت-سمنان-آبادان-بوشهر-بجنورد)
3- سال سوم، برای مراکز استان ها اجرا شود.
4- از سال چهارم و به بعد، برای همه شهرهای بیش از 100 هزار نفر اجرایی گردد. (البته نساب 150یا200هزارنفر بهتر است).
5- همچنین، ضرایب تدرج بیشتر بگیرد مثلا سال اول 2برابر، سال دوم 3 برابر، سال سوم 4برابر و سال چهارم و پس از آن 5برابر نرخ مالیات بر اجاره.
ج- موارد استثناء که در آن موارد، یا خالی بودن واحد مسکونی موجه است و یا برای تشویق اهداف دیگر جامعه و قوانین مجلس کمک کننده باشد:
حتی اگر همه موارد زیر، مورد تایید نبود، هر تعداد که منطقا وعقلا و شرعا و عرفا، پذیرفته است، پیشنهاد و گنجانده شود.
بنابرین، پیشنهاد می شود که موارد زیر تحت عنوان محل سکونت فرعی از شمول مالیات مذکور خارج شوند، مشروط بر آنکه، اولا تعداد واحدهای خالی معرفی شده از تعداد اعضای بالای 18 سال آن خانوار مذکور تجاوز نکند و نیز دوما واحد خالی لوکس نباشد وسوما متراژ هر واحد از 120 متر فراتر نرود وهمچنین، چهارما تعداد واحدهای معرفی شده فرعی به عدد 9 (یا 5) نرسد و نیز پنجما به شرط ثبت کامل در سامانه مذکور معرفی شده از طرف وزارت راه و شهرسازی، و ششما آن هم در بازه زمانی و تاریخ تعیین شده و هفتما، هر سال به روز گردد و هشتما، مشمول، فقط، حداکثراز یکی از بندهای زیر می تواند استفاده نمایید و نهما زمین واحد ثبت سندشده قانونی و دارای پایان کار باشد و در مراجع قانونی قوه قضاییه، زمین خواری محسوب نگردد،و دهما ملک، محل اختلاف یا دارای طرح عقب نشینی و تعریض نباشد :
1- خانواده های پرجمعیت ( یعنی بیش از متوسط کشوری تعداد اعضای خانوار در کشور ) 4 نفر یا بیشتر، یا دارای فرزند سوم و بیشتر، جهت تشویق جمعیت، حداکثر به تداد فرزندان خانوار با رعایت شرط تعداد در بند بالا.
2- بازنشستگان ومستمری بگیران کشوری و لشگری و تامین اجتماعی و فولاد و بانکها و روستایی وعشایری و سایر بازنشستگان، جهت حمایت از ایشان.
3- افراد و خانوار دارای یک معلول یا بیشتر شدید یا خیلی شدید و یا جانباز 40 درصد یا بیشتر و یا ایثارگر یا آزاده یا خانواده شهدا یا تحت پوشش بهزیستی یا کمیته امداد یا بنیاد شهید یا نهادهای حمایتی تحت پوشش وزارت کار و رفاه و تامین اجتماعی، جهت حمایت از آنها.
4- خانواده های دارای فرد یا افراد شهریه پرداز دانشجو یا دانش آموز فقط تا زمان ادامه تحصیل و حداکثر 4 سال، جهت جلوگیری از فشار مضاعف حداکثر 2 واحد فرعی
5- خانواده دارای فرد اعزامی به سربازی، به خصوص در دور از خانواده، فقط در حین خدمت و حداکثر به مدت 2سال، جهت جلوگیری از عسر و حرج.(شرایط سخت تر:2سرباز یا بیشتر)
6- خیرین اعم از مدرسه ساز یا خانه ساز یا سلامت یا تحت تکفل گیرندگان تعدادی از کودکان یا معلولان یا فقرا و امثال آن که کمتر از 10 نفر نباشد و به تایید مراجع رسمی یعنی بهزیستی و کمیته امداد و وزارت آموزش و پرورش و وزارت علوم، جهت تشویق ایشان.
7- واقفین این املاک، در مدت وقف، جهت ترویج وقف.
8- افرادی که یک یا چند کودک به فرزند خواندگی قبول کرده اند به تعداد فرزندان به تایید بهزیستی یا کمیته امداد، جهت کاهش بار مالی واجتماعی دولت.
9- معلولان و جانبازان اعصاب و روان یا جسمی حرکتی که به طور طبیعی به فضای جداگانه یا بیشتری نیاز داشته باشند، به تعداد این افراد درخانه و خانواده و صرفا با تایید بهزیستی یا پزشکان معتمد و کمسیون پزشکی و بنیاد شهید، جهت تامین نیازهای حیاتی ایشان و نگهداری کودک یا معلول در خانه در راستای سیاست های بهزیستی. متناسب با تعداد تحت تکفل.
10- افراد با محل کار خارج از شهر محل سکونت با حداقل مسافت بیش از25 کیلومتر یا در مناطق محروم یا روستایی یا مرزی یا صعب العبور یا جنگی یا عملیاتی یا فاقد راه آسفالته حداکثر 2 واحد فرعی
11- خانواده دارای فرد یا فرزند بیکار به مدت 6 ماه و یک روز یا بیشتر، اعم از دارای سابقه کار یا بدون آن، در مدت زمان بیکاری و حداکثر 4 سال و حداکثر 2 واحد فرعی
12- بیماران خاص و صب العلاج و مبتلایان بیماریهای جدید و پرهزینه تا پایان بیماری یا تعیین تکلیف آن، در خانوار حداکثر 2 واحد فرعی
13- ایتام و خانواده ایشان (سختگیرانه: 2 یتیم و بیشتر) حداکثر 2 واحد فرعی
14- زنان سرپرست خانوارو زنان بی سرپرست یا بدسرپرست حداکثر 2 واحد فرعی
15- افراد مشغول به مشاغل خانگی به تعداد این افراد و مشاغل حداکثر2 واحد فرعی جهت معرفی.
16- مرزنشینان ساکن مناطق مرزی،طبق تقسیمات کشوری یا شهر و روستای با فاصله حداکثر 50 کیلومتر از مرزهای آبی یا خاکی کشور به شرط واقع شدن آن شهر در استان مرزی یا مناطق محروم یا عملیاتی حداکثر 2 واحد فرعی
17- نابینایان و ناشنوایان و افراد فرزند از دست داده یا همسر از دست داده حداکثر 2 واحد فرعی
18- اهالی جانباز شیمیایی شهر سردشت حداکثر 2 واحد فرعی
19- سالمندان بالای 70 سال تمام حداکثر 2 واحد فرعی
20- واحدهای صطلاحا نقلی کوچکتر از 76 متر حداکثر 2 واحد فرعی
21- واحدهای اصطلاحا کلنگی با عمر بیش از20 سال حداکثر 2 واحد فرعی.
22- واحدهای تجاری – مسکونی حداکثر 2 واحد فرعی .
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۰۰:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۷
اینهمه فرمایش فرمودیدنگفتیداین قبیل قوانین خلاف اصل احترام به مالکیت خصوصی وخلاف شرع وقانون اساسی است ونیز باعث رکود بازار کسب وکارمیشود ودرنتیجه سرمایه ها بجای ایجاد اشتغال به کارهای دلالی وواسطه گری ویا بخارج ازکشورچون سرمایه گذاری دربازارهای مسکن دوبی وگرجستان وترکیه میروندکه امنیت بیشتری دارندونتیجتاً باعث گرانی سرسام اورمسکن دردرازمدت وکمبود شدید آن خواهند شد وتمام وهرگزچنین قانونی درشورای‌نگهبان تصویب نخواهد‌شد
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۷
این حرفهای شما هم پر از اشکاله من مجرد هستم توی خونه متعلق به خانواده پدری نشستم و باید طبق طرح شما برم تشکیل خانواده بدم تا بتونم در این مکان زندگی کنم
اینا دیگه چه حرفهایی است؟
کل طرح اشکال داره
طرف خونه داره به دلایلی گذاشته خالی باشه حالا یا خودش استفاده میکنه یا فرزندانش یا تعمیر نیاز داره و..
از اینجا هم بروم دیگه کسی خونه به من اجاره نمیده چون مجرد هستم
کسی که از خانمش جدا شده هم باید اجبارا بره ازدواج مجدد کنه
چه حرفی است
ناشناس
|
United Kingdom
|
۲۳:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۶
در چهارچوب یک معامله پست پرده آذربایجان با ترکیه و اسرائیل قرار است در ازای آزادی قره باغ آذربایحان پایکاههای نظامی به منظور محاصره و تهدید ایران در اختیار ترکیه و اسرائیل قرار دهد در عملیات میدانی بیش از باز پس گیری قره باغ تصرف مرز ایران با قره باغ برای آذربایجان و ائتلاف مهم است اول اینکه امکان کمک رسانی ایران به منطقه قره باغ سلب شود دوم نیروهای تکفیری پشت مرزهای ایران مستقر شوند سوم دسترسی بیشتر به مرزهای ایران برای ایجاد مزاحمت و تسهیل در ارتباط با عناصر ضد انقلاب و تجزیه طلب پان ترکسیم که از عوامل سرویس اطلاعاتی ترکیه و اسرائیل می باشند و هیچ ارتباطی با مردم آذری زبان شمال ایران ندارند‌ .
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۰۰:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۷
تویاجاسوس موسادهستی یابااجنه درارتباطی ویاازموذی های خاص طرفدارارمنستانی که ازدوستی ایران وآذربایجان وترکیه رنج میبری میخواهی دوبهمزنی کنی ولی یادت باشد مردم ما دراین قبیل امورمیگویند خودخودتی
ناشناس
| Germany |
۰۰:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۷
عجب زبلی هستی مرگ مادرت بگوازکجافهمیدی؟
ناشناس
|
United States
|
۲۳:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۶
اگرقرارشد خانم ها احتمالا کاندیدای ریاست جمهوری شوندچراخانم ابتکارکه سابقه درخشان انچنانی درحوزه های مدیریتی خودندارندوقتی خانم وحیددستجردی وامثال ایشان باشندبهتراست امثال خانم دستجردی هاراتشویق به کاندیدشدن کنیدکه مسلماً آماررای دهندگان بیشتروشوق وذوق مردم به شرکت درانتخابات افزایش پیدامیکندو نه مثل انتخابات مجلس که مردم نه نمایندگان رادرعمرشان دیده بودند ونه میشناختندلذاانتخاتی کم رمق برگزارشدوعزیزان هم چون اینرامیدانندمرتب درمجلس تصمیمات ماجراجویانه وبی نتیجه ای میگیرندچون سهمیه بنزین برای افرادبجای اتومبیل کوپنی کردن ارزاق ومایحتاج وامثالهم که نیروی کاروجامعه را به کوپن فروشی بنزین فروشی وبطورکلی دلالی سوق دهندبجای ایجادزمینه مناسب جهت کسب وکاردرست وآینده دارحالاوای بحالمان اگررئیس جمهورمان باچنین رکوردی سکان دارامورات شوند
پاسخ ها
تنگستانی
| Iran, Islamic Republic of |
۰۷:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۷
پدر من هم بیاید کل تنگستان بهش رای می دهند حیفی زنده نیست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۶
مرگ بر امریکا شعار پر معزی هست . اگر بسیاری درک کنند
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۶
آقا ما چطوری میتونیم به این اصلاح طلبان بگیم که دیگه وقتشه بساطشونو جمع کنن. الان جیبشون از همه پر پول تر شده ول کن این مملکت نیستن بازم کیسه دوختن برای دوره بعد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۶
تمام مشکلات تقصیر آمریکا هست . هر چه فریاد و نفرین دارید بر سر آمریکا بزنید . ( آیا امریکا بما گفت که قطمت دلارش،در ایران بالا برود ؟ آیا امریکا و اروپا بما گفتند که قیمت خودروی ملی چندین برابر شود )
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۶
فرق اصولگرا یان با اصلاح طلبان چیست ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۶
مگر مملکت قحط النسا شده است که خانم ابتکار بخواهند ریس جمهور بشوند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۷
هم قحط الرجال هم قحط النسا و در مجموع قحطی انسانهای متفکر و متعادل
کوروش
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۶
اصولگرایان میگویند چون ما با روش های انقلابی در حال ازمون و خطا میشویم . مردم باید چنین خطاهایی را بپدیرند و با آنها کنار بیایند . لذا من میگویم اداره یک کشور محل ازمون و خطا که نیست . چون خطای سیاست ها به وسعت ایران باعث تنش داخل و خارج از مرزهاا هم‌میشود. جبران ان هم سخت هست . هزینه دارد . . چون وقتی سیاست ها را مردم مشخص نمیکنند . اصولگرایان باید بدانند که بر انسانی حاکمیت دارند که دارای عقل وشعور هست . رضایت ملت ملاک هست .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۶
تحریم های گسترده تر هوایی . زمینی و دریایی در راه هست . منتها بستگی به عملکردا یران دارد .چه ترامپ باشد چه بایدن .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۷
آنچه که در دولتهای دهم و یازدهم و دوازدهم معنایی ندارد عدالت است ؟،،
ناشناس
|
Japan
|
۰۳:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۷
زنگنه تحریم امریکارابه سخره گرفت!!دلش کبابه ولی چکاری غیرازاین میتونه بکنه؟!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۷
ابتکار کاندیدای ریاست جمهوری می‌شود/ همه باهم الله اکبر الله اکبر الله اکبر الله اکبرالله اکبر بنظر هدفشان خرید خانه در امریکاست
محمود
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۷
فشار کارفرما بر ما زیاد شده دارن کم کم بچه های کارخونه رو بیرون میکنن.بدبخت شدیم رفت بخدا.سه ماه حقوق هم ندادن.هیچ کار دیگه ای هم پیدا نمیشه که بریم مشغول باشیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۷
جالبه که دولت داره همه جا سرک میکشه تا اگه طرف درآمدی داره ازش مالیت بگیره. این قبول
ولی مالیات بر عایدی یعنی چی یعنی اگه طرف خونه خرید و خونه گرون شد باید مالیات بده؟؟؟ تورم یعنی کشک؟؟؟ خونه طرف اگه گرون شده ثروتش زیاد نشده ارزش پول کم شده خونه گرون شده والا بنده خدا یک ریال هم سود نکرده.
دوما اگه دولت خودش رو محق گرفتن مالیات بر عایدی ثروت میدونه چرا خودش رو شریک تو فقر و فلاکت و فقر مردم نمیکنه؟؟
چرا به مستاجرها هر ماه کمک بلاعوض واسه اجاره نشینی نمیکنه؟؟
چرا به کارگرها پول بلاعوض واسه خوب خوردن و خوب پوشیدن نمیده؟؟؟؟
چرا.....
دولت اگه میخواد شریک باشه باید تو سود و تو ضرر شریک مردم باشه نه فقط تو سود.
ناشناس
|
France
|
۰۹:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۷
کرونای ما و کرونای اونا
کرونای ما باعث مرگ و میرمون می شه کرونای اونا فقط خبرش منتشر می شه که بعله ما هم آآلوده شدیم اما مشخص نیست چرا هیچ آسیبی به اینا نمی زنه!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۷
چقدر تابنام ممیزی میکنه تو کامنت کردن. از حقیقت میترسی تابناک ر
بانام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۷
خانم ابتکار شما همان اول انقلاب خدمت بزرگی به مردم ایران کردید که هنوز بعد از 40 سال داریم تاوانشو پس می دهیم شما دیگه برو استراحت کن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۰۷
خدایا دیگر دیدن چهل سال مداوم چهره این خانم ابتکار رانداریم.
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
بسته ویژه خبری
برچسب منتخب
محدودیت های کرونایی ترور محسن فخری زاده محسن فخری زاده سید محمد علی شهیدی