بازدید ۳۹۲۶۴
دو هزار و دویست و پنجاه و سومین بسته ویژه خبری «تابناک»
رصد‌خانه «تابناک» خبر‌هایی از اخبار روز برای مخاطبان آماده می‌کند که غیررسمی هستند، یا اینکه کمتر از اهمیت خود، مورد توجه قرار می‌گیرند. تیتر‌هایی مانند: توصیه مصباحی مقدم به دولت / اظهارات وزیر احمدی‌نژاد درباره کاندیداتوری رئیسی و قالیباف در ۱۴۰۰ و ... رصد‌خانه امروز تابناک را تشکیل می‌دهند.
کد خبر: ۱۰۰۸۳۸۵
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۶ 11 October 2020
تحولات در گذر است و اخبار روز هیچ گاه متوقف نخواهد شد؛ خبر‌هایی رسمی و گاه غیر رسمی؛ خبر‌هایی که مورد توجه قرار می‌گیرد یا ممکن است همه به راحتی از کنار آن بگذرند. رسانه‌های خبری هر یک به فراخور وابستگی جناحی خود، خبر‌هایی را برجسته می‌کنند و در مواردی هم از کنار آن می‌گذرند. اگر خبر به‌ما‌هو خبر موضوعیت داشته باشد، وابستگی جناحی نباید در کمرنگ و پر رنگ منتقل کردن آن تأثیری داشته باشد.

رصد‌خانه «تابناک»؛ جایی است که خبر‌هایی گاه غیررسمی و گاه اخباری که مورد توجه قرار نمی‌گیرد، برای مخاطبان آماده می‌کند؛ خبر‌هایی که گاه به ملاحظه جناح‌های سیاسی مورد توجه قرار نمی‌گیرند و گاه به دلیل کم توجهی رسانه‌ها به حاشیه می‌روند، ولی همین خبر‌ها، اخباری هستند که مخاطبان را از پشت پرده جریانات سیاسی آگاه می‌کنند. در رصدخانه، تیتر و خلاصه‌ای از مهم‌ترین اخباری که اطلاع از آن‌ها ممکن است برای مخاطبان مهم و قابل توجه باشد، در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد و اینک رصدخانه تابناک را می‌بینید.
 
بعد از قالیباف، نمایندگان تهران هم به بخش بیماران کرونایی سر زدند

جمعی از نمایندگان مردم تهران در مجلس شورای اسلامی از بخش‌های مختلف بیمارستان رسول اکرم (ص) از جمله بستری بیماران کرونایی بازدید کردند و از نزدیک در جریان فعالیت بخش‌های مختلف آن قرار گرفتند. در این بازدید سیدمحمود نبویان، سید احسان خاندوزی، عبدالحسین روح‌الامینی، ابوالفضل عمویی، فاطمه قاسم‌پور، اقبال شاکری و همچنین امیرحسین باقرنژاد دبیر اجرایی مجمع نمایندگان استان تهران حضور داشتند. /ایلنا

سفر‌های قالیباف زمینه ساز انتخابات ریاست جمهوری است

عباس عبدی، فعال سیاسی اصلاح طلب به خبرگزاری خبرآنلاین گفت:سفر‌های استانی بعد از رسیدن به قدرت باید معطوف به حل مشکلات مردم باشد، اما واقعیت این است که سفر‌های استانی نمی‌تواند مشکلات مردم را حل کند. اگر سفر‌های استانی مشکلات را حل می‌کرد، پس باید بهترین دوره این مملکت دوره احمدی‌نژاد می‌بود، در حالی که از هر سو نگاه کنیم، می‌بینیم سیاه‌ترین دوره تاریخ ایران دوره احمدی‌نژاد است. در نظام‌های جدید سفر‌های استانی برای حل مشکلات مدیریتی بی‌معناست. سفر‌های استانی بیشتر وجهه سیاسی دارد. ایرادی ندارد یک فرد برای انجام کار تبلیغاتی و انتخاباتی به چنین سفر‌هایی برود و سلسله سفر‌های انتخاباتی خود را کلید بزند، اما این سفر‌ها به جز موارد خاص نباید از جایگاه یک مقام مسئول باشد. سرکشی نمایندگان به دیگر حوزه‌های انتخابیه قابل قبول است، به شرط آنکه بازی درنیاورند و در چارچوب وظایفشان حرف بزنند و شوآف نباشد. سفر‌های استانی قالیباف احتمالا زمینه‌ای برای انتخابات ریاست جمهوری است، چون در مجلس نمی‌تواند کاری بکند و هیچ برنامه‌ای هم ندارند.

تلاش رئیس جمهور سابق برای آزادی بقایی؟

رییس دولت‌های نهم و دهم طی نامه‌ای به سیدمحمود علوی ضمن ابراز نگرانی درباره وضعیت معاون خود در دوران حضور در کاخ ریاست‌جمهوری، به «تشریح اقدامات مخرب و غیرانسانی برخی عوامل موثر در دستگاه اطلاعاتی کشور علیه حمید بقایی و یاران نهضت به سوی بهار» پرداخته و همزمان «خواستار برخورد جدی» وزیر اطلاعات دولت دوازدهم با این عناصر شد. دولت بهار به عنوان مرجع اصلی انتشار این نامه، از چیستی اقدامات مخرب مدنظر احمدی‌نژاد جزییاتی منتشر نکرده و بر خلاف روال معمول، متن نامه او را نیز روی خروجی خود قرار نداده است، ولی به نظر می‌رسد احمدی‌نژاد در حال آغاز تلاش‌هایی برای آزادی نزدیک‌ترین چهره به خود است. /اعتماد

نماینده مجلس: لباس‌های چسبان دختران و پسران باعث عقیم شدن آن‌ها می‌شود

حسین جلالی دبیر کمیسیون فرهنگی: در چاله بحران جمعیتی قرار گرفتیم و به شدت در کشور دچار کاهش جمعیت شدیم که اگر وضعیت به همین شکل بماند به پیر‌ترین کشور دنیا تبدیل خواهیم شد. در سال ۱۲۰ هزار موالید داریم، اما در مقابل نزدیک به ۷۰۰ هزار کودک‌کشی تحت عنوان سقط جنین در کشور داریم و تقریبا روزی ۲۰۰۰ هزار کودک را می‌کشیم. تغییر سبک پوشش و لباس هم در افزایش ناباروری به شدت تاثیر داشته است، این لباس‌های چسبان مخصوصا در حوزه شلوار برای پسر و دختر باعث عقیم شدن می‌شود.

تخصیص ۱۰۰ میلیارد از اعتبارات کرونا به دانشکده محل تدریس دختر حسن روحانی

علیرضا نظری نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با فارس، با اشاره به مشکلات اقتصادی مردم و رنج و زحمت اقشار ضعیف جامعه، گفت: رانت خواری در روز روشن آن هم از کیسه ملت در حال رخ دادن است و به نظر می‌رسد، امروز برخی پول‌های کلان، بی‌حساب و کتاب جابجا می‌شود. نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی با یادآوری عضویت پر سر و صدای فرزند حسن روحانی در هیات علمی دانشکده فناوری‌های نوین دانشگاه شهید بهشتی گفت: متاسفانه گزارش‌های خوبی از روابط و نسبت‌های فامیلی در دولت به گوش نمی‌رسد و پیگیری‌های بنده در این مدت کوتاه نمایندگی حکایت از مساله‌ای پر ابهام در دانشکده مذکور دارد. نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی در ادامه پرده از یک معامله پر ابهام برداشت و گفت: در حالی که صد‌ها پروژه مشابه در شهرستان‌ها بر زمین مانده، چرا ظرف ۴۸ ساعت آن هم با مکاتبه مستقیم دانشگاه شهید بهشتی تهران بدون رعایت سلسله مراتب اداری، مجوز برداشت مبلغ یکصد میلیارد تومان را برای خرید ملک مورد نظر دانشکده فوق الذکر از صندوق توسعه ملی صادر می‌شود. نظری با اشاره به اعتبار تخصیص نیافته صندوق توسعه ملی به وزارت بهداشت افزود: آقای رئیس جمهور آنقدر با خانواده خود در دولت نامحرم است که وزیر بهداشت از بی تفاوتی محض وی به وضعیت بی پولی وزراتخانه لاجرم به افراد دیگر شکوه می‌کند، اما رئیس جمهور، شوریده دل بیقرار دختر خود است.
 
زاهدی: مردم نگران تحریم‌های آمریکا نباشند
 
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: رسانه‌ها باید شفاف‌سازی کنند که تحریم‌های اخیر آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران، چیزی جدیدی به تحریم‌های قبلی اضافه‌تر نکرده است و هیچ اثربخشی جدیدی این تحریم‌ها نخواهد داشت و مردم نگران نباشند.
 
دکتر "محمدمهدی زاهدی" در گفت‌وگو با ایسنا، درباره فعال شدن مکانیزم ماشه از سوی آمریکا گفت: یکه‌تازی آمریکا در عرصه سیاسی و اقتصادی دنیا پس از فروپاشی کشور شوروی آغاز شد و واقعا آمریکا در جایگاهی قرار گرفته بود که هر اراده‌ای که در دنیا می‌کرد، باید عملیاتی می‌شد و آمریکا نمی‌توانست تنها بر ۲ یا ۳ کشور تاثیرگذاری جدی داشته باشد و حتی شاهد بودیم در برخی از موقعیت‌ها، با فشار آوردن روی کشور‌هایی مانند چین و روسیه، آن‌ها را ناچار به پذیرفتن برخی مسائلی که خود می‌خواست عملیاتی کند، می‌کرد. وی افزود: امروزه آمریکا آن حالت یکه‌تازی گذشته خود را ندارد و این یک درس مهمی برای دنیاست و در مباحث اخیر مربوط به جمهوری اسلامی ایران، شاهد عدم همراهی برخی از کشور‌های دنیا حتی هم پیمانان اروپایی‌شان با ایالات متحده آمریکا هستیم. نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با اشاره به فعال شدن مکانیزم ماشه اظهار کرد: آمریکا در مکانیزم ماشه، یقین بر عملیاتی شدن آن داشت و اگر نامه‌ای که آمریکا نوشته بود تا مکانیزم ماشه را اجرایی کند از سوی سازمان ملل تحویل گرفته و پذیرفته شده بود، به صورت خودکار بعد از یک ماه این مکانیزم عملیاتی می‌شد، اما سازمان ملل آن نامه را نپذیرفت و ثبت نکردن این نامه در تاریخ سازمان ملل بی سابقه بوده است. سفیر اسبق ایران در مالزی با تاکید بر آنکه جهان در مکانیزم ماشه با آمریکا همراهی نکرد، تصریح کرد: آمریکا آن قدرتی که در گذشته داشت و همه گوش به فرمان او بودند،دیگر ندارد.

صدر پیشنهاد داد؛ تست روانپزشکی برای کاندیدای ریاست جمهوری

دکتر محمد صدر، مشاور ارشد وزیر امور خارجه و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در گفت‌وگو با آرمان ملی گفت: بنده پس از اینکه ترامپ در آمریکا به قدرت رسید و قبل از آن با مشاهده رفتار آقای احمدی‌نژاد به این نتیجه رسیدم که کاندیدای ریاست‌جمهوری قبل از حضور در انتخابات حتما باید مورد بررسی‌ روانشناختی و روانپزشکی قرار بگیرد. وی تاکید کرد در چنین شرایطی، اگر کسی دارای مشکلات شخصیتی یا نارسیسم باشد و به قدرت برسد آسیب‌های جدی به جامعه خواهد زد. به همین دلیل نیز با توجه به شخصیتی که در چهار سال گذشته از ترامپ مشاهده شده احتمال اینکه وی بازی انتخابات را به هم زده و معادلات را به بهانه تقلب به هم بزند، وجود دارد. این در حالی است که طرف مقابل نیز ضعیف نیست و به‌راحتی بازی را واگذار نخواهد کرد که ترامپ بتواند با بهانه تقلب سرنوشت انتخابات را تغییر بدهد. این اتفاق در انتخاباتی که جورج بوش و الگور در آن حضور داشتند نیز رخ داده که در نهایت جورج بوش به ریاست‌جمهوری انتخاب شد. ترامپ دارای شخصیت غیر‌عادی است و به همین دلیل، احتمال اینکه قصد داشته باشد معادلات انتخاباتی را به بهانه انتخابات به هم بزند وجود خواهد داشت.
 
اظهارات وزیر احمدی‌نژاد درباره کاندیداتوری رئیسی و قالیباف در ۱۴۰۰
 
یک چهره سیاسی اصولگرا گفت: هنوز تصمیم واحدی درباره انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ اتخاذ نشده است. «سیدمحمد حسینی»، دبیرکل کانون دانشگاهیان ایران اسلامی، درباره آخرین برنامه‌های جریان اصولگرا برای انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ و برگزاری جلسات انتخاباتی، به برنا گفت: جلساتی به صورت پراکنده در حال برگزاری است؛ بدین معنا که تشکل‌ها و احزاب اصولگرا هم جداگانه و هم در قالب چند جبهه، جلساتی را برگزار می‌کنند، ولی هنوز انسجام لازم ایجاد نشده است، جامعه روحانیت مبارز هم ظاهرا این بار بنا دارد نقش موثری در انتخابات ایفا کند و برخی اعضای شورای مرکزی جامعه، گفت‌وگو‌هایی با تعدادی از نیرو‌های انقلاب داشته‌اند، اما هنوز تصمیم واحدی درباره ساز و کارانتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ اتخاذ نشده است؛ به بیانی دیگر مانند دوران قبل که جبهه مردمی یا شورای ائتلاف، به جمع بندی می‌پرداخت، هنوز چنین محوریتی شکل نگرفته است.

این استاد دانشگاه تهران افزود: چند کمیته توسط دبیرخانه شورای ائتلاف شکل گرفته و جلساتی برپا شده است، اما شورای مرکزی ائتلاف تاکنون مثل انتخابات مجلس، جلساتی نداشته است، شاید به دلیل انتقاداتی که به عملکرد این مجموعه وجود دارد، اساسا این مکانیزم تغییر پیدا کند؛ همان گونه که جبهه مردمی نیرو‌های انقلاب فقط برای انتخابات ریاست جمهوری شکل گرفت و پس از انتخابات فتیله اش پایین کشیده و بعد هم به فراموشی سپرده شد! این فعال سیاسی اصولگرا با اشاره به کاندیدا‌های جریان اصولگرایی تصریح کرد: تاکنون بعضی از کاندیدا‌ها نشست‌هایی را با طرفداران درجه اول خود داشته اند و با افراد شناخته شده‌ای از عناصر انقلابی گفتگو و رایزنی کرده‌اند. برخی نیز از این مرحله فراتر رفته و غیررسمی، ستاد خود را تشکیل داده‌اند، زیرا هنوز زمان تبلیغات انتخاباتی نشده که رسما وارد گود تبلیغات شوند. نکته دیگر این که هر یک از این کاندیدا‌ها تیمی را به منظور انجام کار‌های رسانه‌ای، تولید محتوا برای ارائه برنامه‌های اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و سیاست خارجی همراه ساخته اند تا مردم ببیند گزینه‌ها چه طرح‌ها و راهکار‌هایی برای برون رفت از مشکلات فعلی و بهبود وضع اقتصادی و معیشت جامعه دارند.
 
نقل قول عضو کارگزاران از نظر امام جمعه سابق ارومیه در مورد ریاست جمهوری زنان
 
عضو حزب کارگزاران نقل قول جالبی در مورد نظر حسنی امام جمعه سابق ارومیه درباره ریاست جمهوری زنان بیان کرد.یدالله طاهرنژاد از اعضای حزب کارگزاران در مورد احتمال ریاست جمهوری زنان برای سال ۱۴۰۰ ضمن ضعیف خواندن این اتفاق گفت: یک بار آقای حسنی امام جمعه ارومیه گفت در اسلام از بخشدار تا رئیس‌جمهور نمی‌تواند زن باشد؛ این حرف را زده بود. آقای روحانی تلاش زیادی داشت تا یک وزیر زن داشته باشد، ولی به او اجازه داده نشد.
 
نماینده سه دوره مجلس بر اثر کرونا درگذشت
 
فرماندار سردشت گفت: "محمد کریمیان" نماینده ادوار شهرستان‌های سردشت و پیرانشهر در استان آذربایجان غربی به دلیل ابتلا به ویروس کرونا جان باخت. وی در دوره چهارم، پنجم و هفتم نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس بود.اقصی نخشی‌پور روز یکشنبه در گفت‌وگو با ایرنا با بیان اینکه این نماینده سابق مجلس شورای اسلامی پس از چندین روز بستری در بیمارستان، امروز فوت کرد، افزود: وی در دوره چهارم، پنجم و هفتم نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در خانه ملت بود.فرماندار سردشت با آرزوی رحمت الهی برای این نماینده اسبق در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: کریمیان صبح امروز در یکی از بیمارستان‌های تهران جان باخته است. همچنین داوود کریمیان، فرزند محمد کریمیان با تایید خبر فوت پدرش گفت: پدرم چهار روز در بیمارستان بستری بود که متاسفانه نتوانست بر بیماری کرونا غلبه کند.
 
توصیه مصباحی مقدم به دولت
 
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام نوشت: تا پایان فعالیت دولت کمتر از یک سال باقی است. نمی‌توان از دولت انتظار داشت که پروژه‌های بزرگ اقتصادی را شروع کند یا پروژه‌های ناتمام بزرگ را به سرانجام برساند. مهمترین رسالت دولت مدیریت بازار است. غلامرضا مصباحی مقدم، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام طی یادداشتی در روزنامه ایران نوشت: تا پایان فعالیت دولت دوازدهم کمتر از یک سال فرصت باقی است. با توجه به شرایط سیاسی و اقتصادی، نمی‌توان از دولت انتظار داشت که در این مدت پروژه‌های بزرگ اقتصادی را شروع کند یا پروژه‌های ناتمام بزرگ را به سرانجام برساند. به نظر مهمترین رسالت دولت در چندماه پیش روی مدیریت بازار است. با توجه به بی‌ثباتی قیمت‌ها، مدیریت بازار و کنترل قیمت‌ها باید در فوریت اقدمات دولت باشد. برای مدیریت قیمت‌ها، باید بخشی از نقدینگی در دست مردم با اعمال سیاست‌های انقباضی، از جامعه جمع‌آوری و این نقدینگی به سمت بنگاه‌های تولیدی هدایت شود. برای کنترل قیمت‌ها همچنین تشدید نظارت‌ها ضروری است.

گروسی: آژانس بر فعالیت‌های ایران نظارت دائم دارد
 
مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی با اشاره به توانمندی‌های ایران در چرخه فناوری هسته‌ای از نظارت دائمی بازرسان این نهاد بر فعالیت‌های هسته ای صلح آمیز این کشور خبر داد.«رافائل ماریانو گروسی» در مصاحبه با نشریه اتریشی «ی پرسه» در مورد موضوعاتی چون رقابت عربستان سعودی و ترکیه برای دستیابی به فناوری هسته ای، غنی سازی اورانیوم در ایران، برنامه هسته ای کره شمالی و نگرانی ها از استفاده نادرست از تسلیحات هسته ای گفت‌وگو کرد.مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی بر اهمیت نظارت و حضور بازرسان در مکان هایی که در آنها فعالیت هسته ای انجام می شود، تأکید کرد و گفت: انرژی هسته ای نقش مهمی در مبارزه با تغییرات آب و هوایی دارد.وی از این که ایران به غنی سازی اورانیوم خود در مقیاس گسترده ادامه می دهد، ابراز نگرانی نمود و ادعا کرد: ایران به غنی سازی اورانیوم در حد بالاتری از آنچه متعهد شده، ادامه می دهد. این مقدار ماه به ماه در حال بیشتر شدن است.
 
تکذیب استعفای رئیس کل بانک مرکزی
 
یک منبع آگاه در بانک مرکزی، استعفای عبدالناصر همتی را تکذیب کرد و آن را شایعه خواند. در حالی که برخی از کاربران فضای مجازی از استعفای احتمالی رئیس کل بانک مرکزی خبر داده بودند، آخرین پیگیری‌ها از بانک مرکزی حاکی از این است که عبدالناصر همتی همچنان مشغول به کار است و هم اکنون در جلسه هیات دولت حضور دارد.
 
در دولت روحانی اصلاح‌طلبان تنها نقش کولبر را داشتند
 
جهانبخش خانجانی، عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی و فعال سیاسی اصلاح‌طلب  ادامه داد: من این نظر برخی را قبول ندارم که می‌گویند حزب برای کسب قدرت نیست یا اینکه در خصوص ائتلاف با روحانی می‌گفتند که ما به دنبال سهم‌خواهی نیستیم، اتفاقا حزب نیروی انسانی خود را پرورش می‌دهد تا قدرت را به دست گرفته و نیرو‌های خود را در چرخه مدیریتی کشور به کار بگیرد تا امور کشور را براساس برنامه‌های خود اصلاح کند؛ بنابراین، باید احزاب قبل از انجام ائتلاف با روحانی وارد مذاکره می‌شدند، اما این اتفاق صورت نگرفت، روحانی هم در دولت اول تا حدودی منطبق بر وعده‌ها و نظرات پشتیبان‌های خود عمل می‌کرد، ولی در دولت دوم بعد از رای‌آوری به کلی تغییر رویه داد و در انتخاب اعضای کابینه چندان منطبق بر وعده‌هایی که به مردم داده بود، عمل نکرد. همچنین انتقاد دیگر این است که اصلاح‌طلبان در مواجهه با دولت روحانی به جای آن که دولت را جدی و اثرگذار مورد انتقاد قرار دهند، به حمایت‌های بی‌پایه از دولت روی آوردند. نتیجه این اتفاقات این شد که ما اصلاح‌طلبان تنها نقش کولبر را داشتیم، که من قبلا هم در مصاحبه‌ای گفتم که ما کولبر بودیم.
 
سفر هوایی در ایران رویا شد؟

تصمیم ناگهانی سازمان هواپیمایی کشوری در خصوص افزایش ۱۵۵ درصدی قیمت پرواز‌های داخلی که قرار بود از اول آبان اجرا شود، صدای وزیر راه را نیز درآورد. وی روز گذشته به این موضوع ورود کرد و گفت که «قیمت‌های جدید اعتبار ندارد و لغو شده است.» رئیس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی: ما باید چقدر هر دفعه دست در جیب مردم کنیم؟ آن هم در این شرایط بحرانی که مردم گرفتارند.

چرا شرکت‌های هواپیمایی تابع قانون نیستند و به راحتی دست در جیب مردم می‌کنند و پول از آن برمی‌دارند؟ بر چه اساسی قیمت‌ها را تنظیم می‌کنند؟ الان یک خانواده متوسط در طول سال می‌تواند یک سفر مشهد برود. با افزایش ۶۰ درصدی قیمت‌ها دیگر هرگز نمی‌تواند رنگ هواپیما را ببیند. می‌گویند حاضریم هواپیما را بخوابانیم اگر مردم نتوانند سفر بروند. شما حقی ندارید که هواپیما را بخوابانید. شما هواپیما‌های خود را با پول مردم خریده‌اید.

حکایت شرکت‌های هواپیمایی مثل صنعت خودروسازی شده است، ۱۰ هزار پرسنل سپر بلا قرار می‌گیرند و به ۸۰ میلیون نفر ظلم می‌شود. وقتی قیمت‌ها را بالا می‌برند، ادله می‌آورند که آن ۱۰ هزار نفر در معرض بیکاری قرار گرفته‌اند و خودرو‌هایی را که غیراستاندارد است با بالاترین قیمت ممکن به مردم می‌فروشند و قیمت یک پراید را هم‌ردیف با قیمت جهانی مرسدس بنز کرده‌اند.

در صنعت هوایی هم با وجود هواپیما‌های از رده خارج که البته با سرمایه مردم این کشور خریداری شده، با تهدید تعدیل نیرو، قیمت بلیت پرواز را افزایش می‌دهند، در حالی که قیمت پرواز‌های داخلی ما همین حالا هم نسبت به کشور‌های دیگر گران است. /ایسنا
اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۳۵
در انتظار بررسی: ۵
انتشار یافته: ۱۶۰
مانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۰
دولتی که از پس خودروسازان داخلی بر نمیاد میخواد جلوی قدرتهای خارجی وایسته ....
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۰
خودر ساز داخلی خودیه کارد دسته خودش را نمی برد
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۰
گوشت گوسفند و مرغ و برنج و میوه و ماهی و اجیل را که از مردم گرفتید
کم کم نان هم جزو تجملات قرار خواهد گرفت !!؟؟؟
واقعا مسولان شرم و خجالت نمی کشند ؟؟؟؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۳:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
دولتی که از نظر آقای فراهانی اختیار وضع جریمه به نداشتن ماسک رو ندارن صد در صد اختیار هدایت اقتصاد و سیاست هم نداشته
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۷:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
در همه زمینه ها همه مقصرند غیراز مسئولین در مورد کم شدن زاد و ولد هم شلوار و لباس تنگ و چسبان نه بیکاری و بی پولی و سختی معیشت و در یک جمله بی کفایتی مسئولین
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۷:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
خودرو سازی برای مردم ایران است وگدا خانه نیست. در کشوری که تورم عمومی 30 درصد است تورم خودرو سازی 12-13 درصد است.مردم ایران بیش از حد توقع دارند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۷:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
در کشورما خیلی وقته که خیلی چیزها برای خیلیها رویاشده، بطوریکه حتی خوابش را هم نمیتوانند ببینند.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
روزنامه افکار: مجلس فضای مجازی راسامان میدهد !!!
دلار: ۳۱۵۰۰
سکه ۱۶۲۰۰۰۰۰
مردم میخواهند مجلس بجای فضای مجازی بدنبال مهار قیمت ها باشد دولت تدبیروامید که مملکت رابه حال خودش رهاکرده
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
حقوق یه مهندس با 10 سال سابقه کار در ایران 5 ملیون
تومان که معادل 140 یورو دستمزد
حقوق یک گارسن در اروپا بدون سابقه کار و سواد و تخصص برابر با 1200 یورو در ماه
حدودا 10 برابر یک تحصیل کرده و متخصص ایرانی.
با این وضعیت نباید از مهندسان انتظاری داشت که خودروی قابل رقابت با کشور های خارجی بسازن
سکوت
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
دولتی ها بخاطر تسلیت فوت استادشجریان انتظار دارند مردم کارنامه سیاهشان را فراموش کنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۰
دلار32500، تورم56789546323درصد،زندگی حرام، زادولد تعطیل،خرید خونه وخودرو محال،زندگی بربادرفته، شرمنده خود وخانواده،آینده مبهم وخراب...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۰
استاد جلالی! ان چیزی که جوان ها را عقیم می کند پارازیت هاست نه لباس های چسبان!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۰
خانم نماینده فرمودند هر که نیمه شب سراغ نت برود،مشکلاا خلاقی دارد!!! آقای نماینده ازبین تمام دلائیل چسبان بودن لباس را برای عدم باروری و عدم تمایل به فرزندآوری مهم تشخیص دادند!!!! پروردگارا این مغزهای مشعشع رااز ملت ایران نگیر
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۰
عزیزم آن چیزی که عقیم می کند همین امواج دستت است که داری در دنیا می چرخی چون امواج پارازیت طیف بالا دارد
ناشناس
| Germany |
۱۰:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
آنچه که جوانان را عقیم میکند پراید ۱۵۵ میلیونی است نه شلوار چسبان خودش.
ناشناس
| United Kingdom |
۱۱:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
غلامرضا سلامی تحلیلگر بازار سرمایه: بنیه بورس ضعیف است و در بلند مدت نمی‌توان شاخص را بالا نگه داشت
امروز که شاخص کل به این رقم رسیده مانند بیمار در حال موتی است که می‌خواهند او را نگاه دارند؛ حالا هر حمایتی و اقدامی هم که از سوی دولت و مجلس با قانون‌های مختلف صورت بگیرد تا یک جایی کاربرد دارد و آن را تا چند روز می‌توانند سر پا نگاه دارند، اما چون شاخص به مراتب بالاتر از میزان واقعی خود است همواره به سمت پایین میل می‌کند و در آستانه ریزش قرار می‌گیرد.
حالا با تمهیداتی می‌شود این شاخص را برای چند صباحی نگاه داشت و چند روز رونق در آن ایجاد کرد اما به طور کلی باز می‌بینیم که این بنیه بورس است که آنقدر ضعیف است که قدرت نگهداری خود را ندارد. این است که معتقدم هر کاری صورت گیرد در نهایت چند روز یا حتی چند ماه می‌تواند موثر باشد اما دوام نمی‌آورد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۰
توی نماینده ای که میگی مردم نگران تحریم نباشن درحالیکه پدرشون دراومده و تو با حقوق نجومیت ککت نمیگزه
پاسخ ها
احمد
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
نگران نباش عزیز اینها کلا تعطیل هستند
خجالت هم خوب چیزی است مردم دارند با گوشت و پوست و استخوان اثر تحریمها رو احساس می کندد بعد مثلا نماینده کشور و نخبه کشور جوک می گیه که مردم نگران نباشند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۰
کشوری که روزی ۵ میلیون بشکه نفت ۱۲۰ دلاری در دوره احمدی نژاد نفت صادر میکرد ، صادرات کشور شرایط معمولی رو داشت وضعیت مبادلات پولی عادی بود دلار ۴ برابر شد ، در حال حاضر صادرات نفت نزدیک به صفر ، صادرات فقط پتروشیمی و فولاد و کمی هم صادرات غیرنفتی انهم با افغانستان و عراق و ترکیه ، وضعیت بانکی هم مشخصه ، وضعیت خودرو که ۹۰ درصدش تولید داخله از ۲۵ میلیون طی دوسال به ۱۶۵ میلیون رسیده ، دلار از ۱۹ هزار تومان سال ۹۷ به ۳۱هزار تومان واقعا خوب کنترل شده تا حالا ، هر کس جای همتی بود سناریو دلار ۵۰ هزار تومانی که سر زبانها بود همون سال ۹۷ میرسید ، جنگ اقتصادی یک طرف ، هجوم ملت حریص و طمعکار از طرف دیگه شرایط رو بحرانی کرده ، با استعفای همتی هیچ چیز درست نمیشه ، اقتصاد دستوری محکوم به شکست است ، فقط باید پای میز مذاکره نشست و جام عقلانیت رو سر کشید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۰
پایه بیشتر بدبختی ها رو همون دولت بی فکر با کاغذ پاره هاش گذاشت
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۰
اتفاقا این میز مذاکره ایی که شما داری میچینی خوراکش همین دلار ۳۰ تومنیو پراید ۱۰۰ میلیونی هستش.پس دیگه شک نمی کنم این فشار وحشتناک کاملا مدیریت شدس که بقول شما ایران رو دودستی تحویل امریکا که نه عربستانو امارات بدیم.این جامی که میگی رو توی برجام مگه سرنکشیدیم ؟ واقعا فقط احمقها از یه سوراخ دوبار گزیده میشن.بعدش نیمه پر لیوان ،قدرت دفاعی این مملکته که ۴ تا ادم‌سالم داره ادارش می کنه.دوتاشون بیاد تو سیاستو اقتصاد قسم می خورم مملکت این جوری نمی مونه.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۰
جهت اطلاع نا دقیق شما
نفت یک سالش 120 دلار بود و بقیه آن متوسط 80 دلار و دو سال آخرش هم تحریم این یک
دو این که میزان صادرات غیر نفتی در آن دوران نصف واردات بود ولی از وقتی تحریم شدیم در آن زمان تا الان صادرات غیر نفتی ایران برابر با واردات شد
سوم این که الان بالای 500 هزار بشکه نفت با اضافه بنزین می فروشید
چهارم این که خیلی ازکشور ها نه نفت دارند و نه صادرات آن چنان مانند همین افغانستان که تا 3 برابر صادرات واردات می کنند ولی تورم تک رقمی دارند چون مانند شما نیستند که بخواهند پول پاشی بی مورد در اقتصاد بکنند البته به فرض هم بکنند اجازه نمیدهندبه
کار دلالی برود
دلار هم در حال حاضر 15 الی 17 هزار تومان ارزش دارد و هر عددی بالاتر از این یعنی دولت.......!
حالا بدو برو دنبال مذاکره تا ابد همین سیکل را ادامه بدهید که اقتصاد را شرطی و بعد انفجار
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۰
اون هالوهایی رو بگو که به این نظر مثبت دادن !!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۰
و دیگر این که 2/5 میلیون بشکه نفت می فروخت و دلاری که طول 6 سال باید بالا می برد نبرده بود و سرکوب کرده بود را به عددی واقعی رساند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
عاقبت 7سال مذاکرات برجام همینه که گفتیدولت بی تدبیر
مجید
|
Romania
|
۱۹:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۰
خیلی چیزا تو ایران رویا شده فقط سفر هوایی نیست که
پاسخ ها
فروپاشی اقتصادی
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
چند روز دیگه نان خشک هم رویا خواهد شدلطفا همین دنده برو جلو سیاستمدار کار کشته!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۰
خيلي چيزها خيلي وقته كه براي خيلي از قشرها در كشوري ثروتمند مثل ايران بخاطر خيلي از ضعفها رويا شده !سفر هوايي هم روش.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۰
مسولان بی کفایت و بی لیاقت و دشمن تراش
خجالت بکشند
از این اوضاع و احوال اسفبار و فلاکت بار تر اقتصادی
که واسه مردم و کشور درست کردند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۰
مردم دیگر هیچ انتظاری ندارند....صرفا روزمان را به شب می‌رسانیم تا عمر بگذرد و تمام شویم...همین
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۰
دقیقاً
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
حتی قدرتی هم برایمان نمانده که بخواهیم بلند شویم
مهدی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
وای به روزی که این دولت کارش گیره ملت بیوفته
ناشناس
|
Romania
|
۱۹:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۰
با توجه به هزینه های فرزندآوری و هزینه های جانبی کودک از ابتدا مسائل مادی مهمترین مشکله .این مسائل رو حل کنید من قول میدم با شلوار تنگ هم فرزندآوری داشته باشیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۰
تو این مملکت چی سر جاش هس که سفر هواییش سرجاش باشه.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۰
هیچ کس به جز خود ملت باعث این تورم نیست ، وقتی برای خرید خودرو نزدیک به ۳ میلیون نفر ثبت نام میکنند ، وقتی ۵۰ میلیون نفر به امید به دست اوردن سود روزانه ۱۰ درصدی وارد بورس میشن ، وقتی بخاطر اختلاف ۱۰۰۰ تومانی نرخ ارز دولتی و آزاد صف کیلیومتری تشکیل میدن ، حالا جتگ اقتصادی به جهنم ، باید هم وضعیت همین باشه ، متاسفانه بورس اقتصاد کشور رو نابود کرد ، افزایش ۱۰ برابری شاخص ها باعث شد تمام بازارها تصمیم گرفتند که از قافله عقب نموند ؟ فقط کسانی بیچاره شدن که اندک پس اتدازی تو بانکها داشتند ، تنها راه نجات اقتصاد هدایت پولها به بانکها با متعادل کردن سود متناسب با تورم ، و احیای سود کوناه مدت روزشمار
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
مردم وقتی میبینن سرمایه ی یک عمر کارشون داره تو چند ماه پودر میشه مجبورن برای حفظ سرمایه به یک اقدامی دست بزنن . تورم به مردم چه ربطی داره در واقع اینکه مردم یهو میریزن تو
صف های مختلف علتش تورمه
محمد
| - |
۱۱:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
این ها دلال هستند! یا پولدار
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۰
به هیچ عنوان سمت سکه طلا با حباب ۳میلیونی وارد نشوید ؟ جرا که چشم باز کنید خواهید دید سرمایه خودتون رو به باد دادید رفت ، فقط شمش و طلای ابشده که دارای حباب منفی هست بهترین گزینه میباشد ، تا انتخاب ترامپ دلار حداکثر ۳۵ هزار رو بیشتر نمیشه ؛ پس ریسک نکنید و مواظب سرمایه خود باشید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۰
آنهایی که می گویند دوره ی احمدی نژاد سیاه ترین دوران مملکت بود کمی حصار دور خود را بشکننذ به میان مردم کوچه و بازار مخصوصا پایین شهر و شهرستانها و .... بروند و ببینند که بر خلاف نظر آنان عامه مردم دوره ی احمدی نژاد را بهترین دوره ی تاریخ ایران می داند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
سلام . صدای منو از پایین شهر داری .خونمون اینجاس و خواستم بگم با نظرت مخالفم . خداقوت
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
واقعا هر جی بد بختی مردم میکشن از همون موقع هست در آمد نجومی مملکت رو ریخت و پاش کرد و با عوام فریبی زیر بنای دروغ گفتن را محکم کرد واقعا خجالت داره از زمان احمدی نژاد به نیکی یاد کردن
ناشناس
|
Germany
|
۱۹:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۰
اقا زاده ها چطور میخان حالا برن کانادا ؟! با این پول بلیط واقعا بهشون اجحاف هست...فشار میاد بخصوص اینکه حتما باید با فرست کلاس برن....جگر آدم کباب میشه برا این همه فشار
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۰
اقازاده که نگران قیمت بلیط نیست باباش خیلی بیشتر از این حرفا کنار گذاشته
افزایش قیمت بلیط هواپیما تو این شرایط کرونا به من کارمند فشار میاره که نمیتونم برم پدر و مادرم را ببینم
قاسم
| - |
۱۱:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
پدر و مادر؟ کجایند؟ چطور رفته اند؟ بگو کمی از ارز آنجا بفرستند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۰
عجب عزززززززززززززتی
این بود استعمار ستیزی تیزیش برا ما عشق و حالش برا بچهدهای شما؟
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۰
آقای عبدی، خیلی باید آدم وقیح باشه که سیاه ترین دوره ی تاریخ این مملکت رو دوره ی احمدی نژاد بدونه ، اگه دوره ی آقای احمدی نژاد سیاه ترین دوره است این دوره دقیقا چیه؟ دوره ی خاکستری؟ آقای عبدی برای اینکه یادتون بندازم آقای روحانی تو مناظره انتخاباتی دور دوم گفت آمادگی داره که تمامی تحریم های ایران رو به خوبی و با قدرت برداره!!!! یادتون که نرفته احیانا؟ یکم حیا کنین
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۰
اگه موشک پرانی و شعار دهی و بهانه دادن دست آمریکا نبود این اتفاقها نمی افتاد و حرف روحانیادرست از آب در می امد
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۰
خخخه
آن وقت اول انقلاب که هنوز هیچ چیزی سرجاش نبود چرا آمریکا دنبال کودتا در ایران بود ولی دستش رو شد و سفارش را گرفتیم تا دوباره کودتا نکند؟
شما یادت نمی آید در دوره خاتمی همین آقای روحانی و ظریف جونتان کل برنامه هسته ای ایران را بستند در حالی که نه موشکی در کار بود و نه چیز دیگری ولی مانند همین دوره دبه کردن و خود همین آقای مجبور شدن تعلیق ها را بردارند
اول فکر بعد بحرف لطفا
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۰
خخخ؟
چرخگوشته مگه خب حرفتو بزن خخخ کجاشه؟ امرزکا دنبال کودتا تو ایران بود؟ خخخ خب اگه کودتا میکرد چی میظد دلار از 7 تومن میرسید به 32 هزهر تومن خخخ؟ نیروگاه هسته ای امارات 4 برابر ما راه انداخته با دنیا سر جنگ داره؟ خخخ کسی کودتا میخواد بکنه اونجا؟ خخخ؟
فرامرز
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
اصلاح طلبان در حال دور زدن روحانی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۰
عباس عبدی میگه دوره احمدی نژاد سیاه ترین دوره تاریخ ایران بود بگذریم که سیاه ترین دوره تاریخ معاصر میتونه دهه دوم قرن حاضر باشه ۱۹۱۰ تا ۱۹۱۹ به دلیل جنگ جهانی اول و آثار و تبعات اون در ایران حتی بعد از انقلاب هم ما دوره های بدتری داشتیم البته دهه طلایی شصت رو نادیده میگیریم ولی سال ۷۵ که تورم به ۴۹/۵ درصد رسید یا همین دوره که دلار شده ۳۲ هزار تومان تورم ۷۵ درصد اینا سیاه ترین دوران
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
بیسوادبرو یه کم مطالعه کن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۰
اقای مصباحی مقدم لطفا شما با کاری که کردید و باعث مسکوت شدن لایحه مبارزه با پولشویی در مجمع شدید باید جوابگو باشی بعد بیا نصیحت کن ، دلار ۳۲هزار تومانی هدیه شما و مجلس انقلابی شماست ؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۰
باعث خنده ما شدی می دونی چرا چون قانون مبارزه با پول شویی چند سالی است که تصویب شده آن چیزی که به خورد تو دادن مبارزه با پول شویی نیست بلکه دادن اطلاعات داخل به خارج است تا راه دور زدن تحریم ها را ببندن کاری که دولت جونت اطلاعات 400 صراف را به ان نهاد خارجی داد تا کشور با مشکل روبرو کند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۰
خوب نقشه ای کشیدین که از وقتی مجلس جدید آمد دلار را بالا می برید که بگویید مجلس مقصر است این در حالی است که مسوول ارز و پول خود دولت است
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۳:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
وقتی دولت از نظر آقای فراهانی اختیار جریمه بر نداشتن ماسک هم ندارم. فکر نکنم اختیار هدایت اقتصاد و سیاست هم داشته باشه
ناشناس
|
United Kingdom
|
۱۹:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۰
به برکت دولت تدبیر و امید خیلی چیزهای روزمره و عادی رویا شده. مثل ادم زندکی کردن رویاست بقیه چیزها بماند پیش کش
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۰
خیلی وقته که زندگی کردن حسرت و رویا شده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۰
"لباس تنگ و چسبان دختران و پسران را عقیم میکند "

واقعا شگفت زده شدم از دغدغه های یک نماینده مجلس چقدر به فکر مشکلات هستند آفرین مشکلات همه حل شده همین مونده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۰
نه خونه دارم
نه ماشین
نه پول
نه سکه
نه دلار
یه ایرانی هستم
که دیگه دوست ندارم باشم
ناشناس
|
United States
|
۱۹:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۰
این پیشنهاد تست روانشناسی برای کاندیداهای ریاست جمهوری ایده خیلی خوبی.پیشنهاد میکنم سال 1400 از کاندیداهای ریاست جمهوری خودمون تو ایران شروع کنیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۰
من یک ملت الان هر روز قیمت ها تعیر می کند به خاطر تحریم است یا مسائل دیگر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۰
آقای قالیباف امتحان خود را در ریاست مجلس پس داد
پاسخ ها
احمد
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
گندکاریهای الان که حاصل زحمات مجلس قبله
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۰
خجالت بکشید
کشور و مردم را بدبخت کردید

رای نمی دیم
انتخابات خداحافظ

رای بی رای
بهرام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۰
چند روز است هرچه فکر میکنم روحانی و وزراش در این 8 سال چکار مثبتی برای مردم و کشور انجام دادند که ماندگار باشد چیزی یادم نمی اید باز به رییس جمهور قبلی هرچند هزاران موارد اشتباه داشت حداقل مسکن مهر را راه اندازی کرد برای ملت خدا پدرش را بیامرزد حالا به بقیه کارهایش کاری نداریم
ناشناس
|
Canada
|
۱۹:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۰
خدایا خودت به داد مردم ایران برس . ایران افتاده توی سراشیبی سقوط و دادرسی هم ندارد .
هنوز نمایندگان مجلس توی فکر لباس زنان هستند . اون یکی نماینده میگه تحریم ها بی اثر هستند ( فکر کنم ایشان جایی دیگه زندگی می کنند ) .
ایران پوسید اقایون کجایید ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۰
این همه فشار و محدودیت و اظهارات تحقیر آمیز و محرومیت و امر و نهی در مورد زنان نه در قران هست و نه در سیره پیامبر
کاش افرادی که بی پروا در مورد خانم ها اظهار نظر می کنند به یاد داشته باشند خانم ها نیمی از جامعه هستند که انتظار دارید وظیفه ی حفظ بنیان خانواده و فرزند آوری و فرزند پروری را به خوبی بپذیرند و این اظهار نظرهای تحقیر آمیز فقط خانم ها را از نقش هایی که بطور سنتی برای آنها در نظر گرفته اید متنفر می کنند و آنها را به سمت گرفتن نقش هایی که شما مردانه می دانید سوق می دهد
کاش اقلا در خلاف جهت اهداف خود حرکت نکنید و کمی سباست داشته باشید !
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۰
عجب در سیره نیست!!!!
در ضمن آن دوره مانند تو دنیا پرست نبودن که نیاز به تذکرات متعدد باشد
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
23:09ناشناس
وقتی حتی یک برگ هم کتاب درست و حسابی نخوانده ای و اطلاعاتت را از کیهان و صدا و سیما می گیری حرف نزنی بهتره
تو اصلا هیچ اطلاعاتی از اوضاع فرهنگی و شرایط زندگی و امکانات مردم در زمان پیامبر نداری
بهتره افاضات نکنی
صبح تا شب کامنت می ذاری که ملت دنیا پرست هستند
شما دنیا گریزان را هم دیدیم
...
بانام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۰
آقای نماینده شما برای جوانان کار و شغلی که شایسته شان باشد جور کن نگران عقیم بودنشان نباش
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۰
نماینده ی مجلسی که این همه فقر و بیکاری و تورم که گریبان جوانان را گرفته نمی بیند و کاهش فرزند آوری را نتیجه ی شلوار تنگ می داند را چه کسی به مجلس فرستاده ؟؟
این افکار مشعشع قراره برای مردم ما تصمیم بگیرند ؟؟
ناشناس
|
Russian Federation
|
۲۰:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۰
اقای زاهدی مردم نگران تحریمهای امریکا نیستند.بیشتر نگران مسئولانی چون شما هستند که با این سطح درک و شناخت از جامعه به انها میگویید که کوچک شدن سفره خود را که هر روز صبح احساس میکنند و ارزش پول ملی را که ثانیه به ثانیه افت میکند میبینند،به انها میفرمایید نه چیزی نیست نگران نباشید و گرانیها لابد توهم است!!!
ناشناس
|
Russian Federation
|
۲۰:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۰
اقای زاهدی مردم نگران تحریمهای امریکا نیستند.بیشتر نگران مسئولانی چون شما هستند که با این سطح درک و شناخت از جامعه به انها میگویید که کوچک شدن سفره خود را که هر روز صبح احساس میکنند و ارزش پول ملی را که ثانیه به ثانیه افت میکند میبینند،به انها میفرمایید نه چیزی نیست نگران نباشید و گرانیها لابد توهم است!!!
بانام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۰
آقای جلالی انچه با عقیم شدن جوانان می شود بیکاری و بی پولی است نه شلوار چسبان
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۰
از فردا هر کس شلوار تنگ پوشید را از یقه اش بگیرید اول 50 هزار تومان ازش بگیرید بعد یه شلوار کردی به زور بهش بپوشانید و سوبله پول شوار کردی را از حسابش کم کنید !
اینطور مشکل فرزند آوری حل می شه !
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
هاهاهاهااااااا
ناشناس
|
United States
|
۲۰:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۰
ما نگران آمریکا و تحریم ها نیستیم بلکه نگران کارهای شما هستیم چون در این سال ها، کارهای شما بیشتر از 100 برابر دشمنی های آمریکا و اروپا و اسراییل و عربستان و صدام به مردم ایران ضربه زده !!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۰
خانه دار شدن روایات از دولت جوانان هم وریا است
اشتغال هم همینطور
الی برکت اله
ناشناس
|
Canada
|
۲۰:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۰
آقای جلالی تو باید مسگر بودی نه اینکه نماینده مجلس! کشورمان همچی بر عکسه!
مثلا شجریان فوت کردند ۹۵درصد ملت دوسش دارند اما چون شریعتمدار دوسش نداره پس مردم هم محروم میشن از حضور در تشیع جنازه! اما اگر همین نماینده مجلس که گمانم یک درصد هم نمیشناسنش اگه طورش بشه اعلام میشه ضایعه بزرگ برای ملت!!!
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۰
دکتر روحانی ۱
حداد عادل ۶
نفر بعدی رو هم افشاگری کنید
عدد مبنا صد میلیارد تومان معادل ۴۰۰۰ جهیزیه ۵۰ میلیون تومانی
ناشناس
|
France
|
۲۰:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۰
آقای عباس عبدی، دوره ی سیاه این مملکت دوره حسن روحانیه نه احمدی نژاد. شما روی اون دوره رو کم کردین ...
فرافکنی چیزیو عوض نمیکنه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۷:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
مگه این مدت غیر از دوره سیاه دوره ی دیگری هم داشته ایم
ali
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۰
در مورد بلیط هواپیما، قشر متوسط مثل ما که خیلی وقته دیگه نمیتونن سوار هواپیما بشن، فقط پولدارا و مسئولین محترم سوار میشن، پس فرقی نمیکنه، بهتره هرچی میتونین گرونش کنید درعوض قیمت بنزین و قطار و اتوبوس رو بیارید پایین!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۰
در ایران نیازهای اولیه هم برای خیلی از مردم رویا شده
ناشناس
|
United Kingdom
|
۲۰:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۰
جناب آقای نماینده،لباس چسبان باعث عقیمی دختران و پسران ایرانی نشده، ولی اوضاع بغرنج فعلی چرا. جنابعالی چه آینده روشن توام با رفاه و امکاناتی رو برای جوانان می توانید ترسیم کنید ،تا با دلخوشی و خیالی آسوده به فکر تشکیل خانواده و بچه دار شدن بیافتند. بخدا به پیر ، به پیغمبر با این حرف‌هاتون فقط مردم رو بیشتر از آنچه که الان هستن، عصبانی می کنید.
مقداد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۰
اصلاح طلبان پس از رحلت حضرت امام " ره " در تیم فوتبال قدرت ایران همیشه نقش بازیکن ذخیره را داشتند که هیچوقت فیکس بازی نکردند و فقط نقششان کشانیدن مردم به استادیومها بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۰
تابی فقط این متن رو یادگاری نگه داشته باش ؟
۱۸ مهر ۱۴۰۰ ملت چراغ فانوس به دست ارزوی چنین روزهایی خواهند داشت و دنبال روحانی خواهند گشت ، ولله بالله تالله ، اداره کردن کشور تو این شرایط کار هر کسی نیست
۶ میلیون حقوق بگیر
۸۰ میلیون یارانه بگیر
ادراه کردن ۶ نیروی نظامی ، سپاه ، ارتش ، انتظامی ، حشد الشعبی ..
حوزه های علمیه که همه از بودجه دولت استفاده میکنند
دولت فقط اگه همون درامد مخابرات رو میداشت نصف مشکلش حل بود .نهادهای ثروتمند که نه تنها اختیارش دست دولت نیست بلکه هنوز بودجه میگیرن ؟؟
پاسخ ها
تفکر
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
ببخشید این چیزایی که فرمودین از اول بوده و هست فقط برای . این ۸سال که نیست شما که زحمت هزینه ها رو کشیدین لطفا درآمدها رو هم ذکر کنین این دولت کم دست توی جیب مردم کرد غیر از درامدکشور
ناشناس
|
United States
|
۲۰:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۰
فکرنمیکنم سفرهوائی داخلی برای انسان عاقلی رویاباشدچیزی که برای همه رویاشده آنستکه یک شب که میخوابیم فرداصبح که به قیمتهانگاه میکنیم وحشت نکنیم خریدبسیاری ازمایحتاج که دیروزقادربه تهیه اش بودیم امروزیاقادرنباشیم یابسختی امکان خریدهمان جنس روزقبل راداشته باشیم حالاوای بحال یک‌ هفته بعدویایکماه دیگرازدولت محترم تدبیروامیدانتظارتدبیری نداریم وفقط تقاضاداریم که امیدوآرزوی مارادرثبات قیمتهاحتی شده برای یکهفته مستجاب کنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۰
بعد از افزایش حقوق ارگانهای نورچشمی ، کارکنان صدا وسیما هم از سفره پر برکت بهره مند شدند و به دستور علی عسکری ۳۰ درصد به حقوقشون اضافه شد ، راستی می دونید کشاورز کشور ماهی ۳۰۰ هزار تومان حقوق بازنشستگی میگیره ؟؟ به اندازه پول توجیبی یه روز آقازاده های شما ، شرم کنید ای مسیولین
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
بیخود نیست کارمندای صدا و سیما با نیش باز همش جلوی تلویزیونند. اینا تافته جدا بافته از سایر کارمندان .
ناشناس
|
France
|
۲۰:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۰
آقای حسین جلالی نماینده مجلس هستند یا متخصص ژنان و زایمان ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۰
فقط رییس جمهور تست روانپزشکی نمی خواد مسئولین لازم دارن چون سرنوشت ۸۰ میلیون رو میدیم دست اینها.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۰
۱۰۰۰ تومان از یه نفر میگیریم بدهکار میشیم همیشه نگرانیم شرمنده ایم از بدهکاری خوشمون نمیاد و حتی یه وقتایی میترسیم بعد روحانی ۱۸ میلیارد دلار ارز رو معلوم نیس چی کار کرده یعنی واقعا بدهکار شده اصلا عین خیالش نیس میاد میره حرف میزنه میخنده ۱۸ میلیارد دلار واقعا پول زیادیه آدم بدهکار بشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۰
۷۰۰ هزار کودک کشی رو از کجا اوردین؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۰
بدبختی ما اینه که ترامپ اومد ثابت کرد
رییس منم
حالا باید منتظر بمونیم تا بایدن بیاد ثابت کنه
رئیس منم
همیشه رییس یه آمریکاییه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۰
چه فرقی میکنه ارباب کیه
روزی دو شلاق با سه شلاق چه فرقی میکنه
تمام عمرمون رو بدبختی کشیدیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۰
شما فکر میکنین اگه بایدن بتونه ترامپ رو شکست بده از ایران شکست میخوره؟ اونم از این ایران؟ شاید بهتر باشه دعا کنیم ترامپ انتخاب بشه برای اینکه اونطوری طرف حسابمون رو در کتک خوردن میشناسیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۰
در ایران دولت نداریم اینکه هست یک باند است ،باند شیخ حسن روحانی ؟،، معنی دولت بصورت واقعی و حقیقی یعنی همهٔ ارکان هماهنگ باشند و سیاست واحد برای پیشرفت و رفاه مردم و کشور را داشته باشند ؟،،،
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۰
حالبه قرار بود فقط حقوق کادر زحمتکش درمان اضافه بشه ،ولی پولش نصیب خانواده شهدا و نظامیان عزیز و صدا وسیمای میلی شد ؟ علی برکت الله ؟؟ جناب روحانی اینجا هم به ملت رکب زدی ؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۰
تخصیص ۱۰۰ میلیارد از اعتبارات کرونا به دانشکده محل تدریس دختر حسن روحانی) اگر مدرک داری مدیونی اگر ان را به مردم نشان ندهی ضمنا بدون مجوز از رهبری هیچ مبلغی از صندوق توسعه ملی قابل برداشت نیست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۰
اگر دوران احمدی نژاد سیاه ترین دوران تاریخ بود الان حتما قعر جهنم هستیم از دست امثال شما که واقعا هم هستیم خدا از شما نگذره که اینقدر رو دارید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۰
پرس و جویی که کردم بیشتر مردن به اخبار انتخاباتی کم ترین توجهی ندارند .بیخود خودرا خسته نکنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۰
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: رسانه‌ها باید شفاف‌سازی کنند که تحریم‌های اخیر آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران، چیزی جدیدی به تحریم‌های قبلی اضافه‌تر نکرده است و هیچ اثربخشی جدیدی این تحریم‌ها نخواهد داشت و مردم نگران نباشند.) اینم از فرمایشات سوگلی شورای نگهبان و وزیر احمدنژاد مثل رییسش تحریم ها را کاغذ پاره و بی اثر میداند حالیش نیست این بانکهای تحریم شده از آخرین رابط های داد و ستد برای دارو غذا و مایحتاج ضروری مردم هستند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۰
این دولت هر وقت قراره اتفاقی در آمریکا بیافته قبلش قیمت دلار رو در ایران افزایش میده مثل سال ۹۷ اردیبهشت قرار بود ترامپ از برجام خارج بشه فروردین جهانگیری و روحانی ارز رو افزایش دادن اصطلاحا از ترس مرگ خودکشی میکنن الان هم از ترس نتایج انتخابات آمریکا و تاثیرش روی دلار دارن قیمت دلار رو به شدت افزایش میدن
Mostafa
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۰
الحمدالله الحمدالله الحمدالله ازاین همه شگفتی وزیبایی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۰
بعد میگن چرا در مورد مجلس مردم نظرات منفی دارند.خوب این نماینده ها هر روز از دهانشان مروارید غلطان بیرون میریزه.اون دیروز و ان نماینده خانم اینم امروز و اقای جلالی.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۰
وقتی کسی با دیدن دوزان روحانی هنوزم میگه دوران احمدی‌نژاد سیاه ترین دوره بوده یعنی داره جوک میگه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۰
جوک که هیچی داره هزیان میگه.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
هذیان درسته نه هزیان.
ناشناس
|
Netherlands
|
۲۱:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۰
اقای مصباحی بعنوان احدی از احاد جامعه بشما توصیه میکنم اف ای ای اف را تصویب کنید تا سیگنال گفتگو با دنیا به جامعه داده شود و ترمز صعود دلار در این چند صباح باقی مانده تا انتخابات امریکا کشیده شود.از اینکه در حیطه وظایف خود انجام وظیفه و سخنوری میکنید متشکرم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۰
آیا میدونستین قرار بود در سالهای ۸۸ تا ۹۲ در منطقه خاورمیانه مجموعه ای از انقلابای اجتماعی از نوع اون چیزی که در اروپای شرقی اتفاق افتاد اتفاق بیافته؟ البته احتمالا میدونستین همون چیزی که بهش میگفتن بهار عربی اما شاید اینو نمیدونستین که طراح اصلی اون انقلابا کیا بودن اخیرا در اسناد فاش شده وزارت خارجه آمریکا مشخص شده
طراح اصلی هیلاری کلینتون بوده و اونی که در منطقه سازماندهی میکرده اخوان المسلمین مصر و پول رو هم قطر میداده
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۰۱:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
چه خوب
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۰
نظر آقاي صدر رو قويأ قبول دارم
ناشناس
|
Romania
|
۲۱:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۰
آقای زاهدی کیه دیگه؟ هر کی برای خود شیرینی به نظام از راه میرسه و میگه تحریم تاثیری نداره. یه سر بیا پیش خودم تا تاثیرش را نشانت بدم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۰
تابناک . نمیدانم نظراتی که من در باب عدالت . آزادی . دمکراسی هر هفته بنا به اتفاقات سیاسی که در ایران و جهان اتفاق میفتد متنی را با ویرایش و خود سانسوری در تابناک نظر میدهم . اما نمیدانم‌چرا تابناک این نظرات را دوباره سانسور میکند مگر اینکه انتقاد من به دولت و مجلس باشد . حالا سوالی که دارم این هست آیا اپراتور نظرات کابرانشب و روز فرق دارد یا نه بخشی تز نطرات ملایم را یک نفر شب تایید میکند و نظرات تندتر و منطقی تر و جامع تر را به سر دبیر یا فرد و مقام بالاتری در روز بعد واگذار میکند و با نه کلا سایت های اصولگرا با ( دمکراسی . آزادی و عدالت ) به شکل کلاسیک و علمی مخالفت دارند . چون‌میگویند آن روش های دانشگاهی ما را بسمت غرب میبرد . و پرسش اخر من این هست اگر ان روش های علمی را اجرا نکنید بسمت دول شرق بصورت ناخواسته در حال پرتاب شدن هستیم . آخه انتقاد به گرانی و بیکتری و رانت و فساد و تبعیض و مشکلات راه حل علمی دارد نه انقلابیز. چرا شما اصولگرایان قبول نمیکنید . روش عای لنقلابی فقط جهت تبلیغ و اشاعه اندیشه ایدولوژیکی کاربرد دارد . قضاوت با کاربران .
امیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۰
جا داره تشکر ویژه کنم از روحانی بابت رکورد جهانی ی کاهش مدت زمان انتظار برای آینده در ایران از 20_30 سال به کمتر از یک ساعت..... علی برکت الله
ناشناس
|
France
|
۲۱:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۰
بهترین حرکت شرکت نکردن در انتخابات است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۰
دوره اول ریاست جمهوری احمدی نژاد قیمت خونه ناگهان افزایش پیدا کرد دو سه برابر شد آدم از خودش میپرسید چرا یه نفر که ادعای عدالت طلبی و حامی محرومین داره اجازه چنین کاری رو داد اینجا بود که احمدی نژاد چالاکی خودش رو نشون داد و مسکن مهر رو پایه گذاری کرد البته مسکن مهر یه اقدام واکنشی بود و معایب زیادی داشت اما احمدی نژاد در برابر شبیخون دشمنانش چاره ای نداشت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۰
مگه مشکل ما از اصلاح طلبانه که به اصولگرا رای بدیم
یا از اصولگراس که به اصلاح طلب رای بدیم
دیگه دعوا بر سر حجاب و موسیقی و آزادی بیان و اینا نیست
آمریکا کمر اقتصاد ایرانو شکسته
فقط باید ببینیم اونا به کی رای میدن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۰
آقای حسین جلالی مجبوری حرف بزنی ؟ حرف زدن بلد نیستی حرف نزدن هم بلد نیستی ؟
ناشناس
|
Germany
|
۲۲:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۰
زاهدی: مردم نگران تحریم‌های آمریکا نباشند.

چی میزنی عمو
پویا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۰
وقتی جبهه بودم، وطن مشخص بود ولی اکنون، معلوم نیست کجا هستم!
تقی معمولی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۰
آقای جلالی چیزی که مردان مارا عقیم کرده گرانی وتورم است نه لباسهای چسبان
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۰
مردم نگران تحریم‌های آمریکا نباشند ?!!! تحریم ها برای مستولین که جیبشون پره و تو تحریم تازه سود بیشتر از انحصار دارن قطعا جای نگرانی نداره !! فقط بدبختی برای مردمه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۰
هر دوره ای که دلالیسم رشد کنه اون دوره سیاه ترین دوره است
مثل الان که دلالا دلار رو به ۳۲ هزار تومان رسوندن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۰
فعلا تحریم و کرونا نعمت است البته نه برای مردم والسلام
داود
|
Sweden
|
۲۳:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۰
جناب رئیس جمهور از برجام چه خبر....................
پاسخ ها
آرش
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
حاج حسین و دوستان به اصطلاح اصولگر بهتر در جریان هستند!
ناشناس
|
Netherlands
|
۲۳:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۰
اقلا دارو برای خودکشی راحت را ارزان و فراوران در دسترس ما ملت بگذارید . قول میدهم از شر نصف بیشترمون خلاص بشوید . هیچ امیدی به هیچ چیز و هیچ کسی وجود ندارد خدایا خودت به فریاد ما ملت بیچاره برس
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
نگید نورو خدا . انقدر جوون و بچه دور و برمون خودکشی کردن جگرمون ریش ریش شد . انشالله هرچی آدم بدو بمیره . چرا ما بمیریم .
محسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۰
کاری که دولت اقای روحانی با این مملکت کرد مغول نکرد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۰
مسولین خواهشاً به هیچ وجه خودتان را منتسب به ملت ایران ننمایید خودتان هم می دانید که ملت در حالت خار در چشم واستخوان در گلو هستند
عادل
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
خيلي چيزها رويا شد، سفر با هواپيما فقط يكي از اين موارد هست.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
حیف این مملکت که با بی تدبیری دولت تدبیر و امید به این روز افتاد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
از خوندن این خبرها فقط یک چیز دستگیرم شد
مسئولین خبر از حال عوام ندارن که هیچ تازه فکر می کنن همه چی گل و بلبله و تحریم ها باعث برکت و گشایش روزی هم شده!!!
پس باید کلامون رو بچسبیم و خودمون فکری به حال خودمون بکنیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
ادعا ميكند كه اصلاح طلبان در دولت روحاني نقش كولبر را داريم!!
مگر اعضا دولت غير از اصلاح طلبان هستند ؟حالا كه توانایی اداره كشور را نداريد سريعا خط تان را از روحاني جدا ميكنيد كه راه گم كنيد
هم حمايت از روحاني توسط اصلاح طلبان است و هم اگثر اعضا دولت متعلق به شمايند شما بايد از مردم بعلت سوء مديريت و عدم توانايي عذر خواهي كنيد جبران مافات بماند كه عرضه همون را هم نداريد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
مصباحی مقدم تو جواب اقدامات خودت را در مجمع بده کاری به دولت نداشته باش شما ها کشور را به این روز انداختید
ناشناس
|
United States
|
۰۶:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
سیستم دولت بزرگ و حجیم شده و قابل نظارت و اصلاح نیست. در ضمن ریاست جمهوری فعلی نقاط ضعف بسیاری دارد منجمله معاون اول رئیس جمهور که مستقیما به مجلس پاسخگو نیست و دوم طول مدت 8 سال ریاست جمهوری است که طولانی است و معمولا روسای جمهور در دور دوم خسته و بی انگیزه می شوند و خرابکاری می کنند. باید سیستم نخست وزیری و پارلمانی را جایگزین کنیم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
نقدا شما دلالان مالکین مسکن و خودرو حالش و ببر ‌.‌بقیه خواهند مرد ...فقط به خاطر شما
ناشناس
|
Japan
|
۰۷:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
مردم نگران تحریمهانباشند!امروزشنیدیم که ۲۵فردومقام امریکایی راتحریم کردیم آقا پیشنهادمیدم نفت وپتروشیمی وبخش فلزات امریکا راهم تحریم کنیدبلکه اقتصادش فلج بشه!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
آقای نماینده مجلس
اولا مسائل پزشکی رو لطفا به پزشک ها واگذار بفرمایید.
دوما این شرایطی که ایجاد کردین عقیممون کرده نه لباس تنگ
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
آقای عباس عبدی سیاه ترین دوران مملکت دوره حسن روحانی است نه احمدی نژاد چون از روحانی حمایت کردی خجالت می کشی این مطلب رو بگی حداقل زمان احمدی نزاد دلار 3 برابر شد نه 11 برابر که الان شده حداقل احمدی نژاد در میان مردم بود نه مثل روحانی که بیرون نمیاد و از ترس کرونا ..انصاف هم چیز خوبیه همین جوری قضاوت می کنید که مردم شما رو طرد کردن
سالار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
سفر هوایی در ایران رویا شد؟

در واقع باید گفت: درآمد معقول و پرواز با صندلیهای پر از مسافر( ظرفیت کامل) برای ناوگان هوایی کشور رویا شد.
افشین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
زاهدی: مردم نگران تحریم‌های آمریکا نباشند!!!!!!!!!!!!!
مردم نگران تحریم های آمریکا نیستند بیشتر نگران مدیران ناکارآمد داخلی هستند!!!!!!!!!!!

سفر هوایی در ایران رویا شد؟ خرید خانه رویا شد، خرید ماشین رویا شد، مسافرت خارجی رویا شد، ازدواج رویا شد، آقای رییس جمهور کاری کرد که ایران کشور رویاها شود. علی برکت الله
میرزا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
سلام.
پیشنهاد دوستی که تست روانشناسی به نامزدهای انتخاباتی را داده جالب بود. ولی من پیشنهاد می کنم تست سلامت روان ازتمام کسانی بگیرند که می خواهند رای بدهند .
عابدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
سلام ، اون آقای که میگه قیمت پراید را با مرسدس بنز یکی کردن ،به یک نکته اقتصادی اشاره میکنه، آقای محترم مشکل از قیمت غیر واقعی ارزه ، قیمت دلار ۳۲/۵ نیست ، شما قیمت دلار را واقعی کن ( آزاد) بعد مقایسه ، ۴۰ ساله دولت هر ساله کسری بودحه اش را ریال بدونه پشتوانه چاپ میکنه ، دلار تو این وضعیت باید ۱۰۰ هزار تومن باشه ، ، البته باید دستمزد ها ن افزایش را ....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
کرونا تحریم نابودی بورس ایران...خدایا میلیون شکرت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
نگران باباشیم یا نباشیم
از یک طرف میگید با این تحریمها حتی دارو و غذا هم نمیشه وارد کرد از طرف دیگه میگید نگران نباشید
دلار از ۳ هرار شده ۳۲ هرار باز هم نگران نباشبم
می خواهم دختر جهاز بدم کل پس انداز عمرم به خرید یخچال هم نمی رسه
اون وقت شما له فکر تولید بچه هستید
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
زاهدی: مردم نگران تحریم‌های آمریکا نباشند !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! مانگران نیستیم داریم له میشیم .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
کشور و مردم را بدبخت کردید

رای نمی دیم
انتخابات خداحافظ

رای بی رای
ناشناس
|
France
|
۱۱:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
سفر هوایی که هیچ سفر زمینی با خودرو هم یواش یواش برای ایرانیان به رویا تبدیل می شود و اگر این سیستم ادامه پیدا کند به زودی جابجایی مردم با شتر را هم به چشم خواهیم دید. کشوری که از نظر ثروت جزو ده کشور اول دنیاست چنان فقری برای مردم درست کرده اند که بدیهی ترین امکانات در همه کشورهای دنیا را برای مردم به رویا تبدیل کرده ان
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
دکتر "محمدمهدی زاهدی" !! همین اسم با پیشوند دکتر خودش گویاست که با چه پدیده ای طرفیم !!! نیازی به خوندن افاضات ایشان نیست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
آقای دکتر زاهدی حق دارند که نگران نباشند ولی ما نگرانیم خیلی هم نگرانیم...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
ایده انجام آزمون روانشناسی برای کاندیداهای ریاست جمهوری ایده جالبیست اما بعید است کسی از این آزمون موفق در بیاد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
مدیران ناکارآمدند و دیگر مردم درحال نابود شدن هستند وآرزوی مرگ می کنند وایشون از فرزند
آوری صحبت می کند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
و همچنان قرار بود ما را به اعلا درجه ی انسانیت نایل گردانند. چی فکر میکردیم چی شد. همه چیز از دست ملت داره پر میکشه و به رویا تبدیل میشه.
کریم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۱
سفر هوایی در ایران رویا شد؟:
مقام مسئول: ناگزیریم بلیت هواپیما را گران‌تر کنیم/ معاون وزیر راه: توانستیم بازار اجاره را کنترل کنیم/ قرار نیست تخم مرغ گران‌تر شود/ پیش بینی بورس سخت شده است
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
بسته ویژه خبری
برچسب منتخب
علائم کرونا طرح وان مذاکرات سودان و اسرائیل انتخابات ریاست جمهوری آمریکا 2020 مهدی رسول پناه ایرج مسجدی