بازدید ۱۹۳۵۵
رییس مجلس شورای اسلامی با مقایسه‌ای بین نحوه برگزاری کنکور دکترا و ارشد گفت: رؤسای کمیسیون‌های بهداشت و آموزش و معاونت نظارت مجلس ظرف ۴۸ ساعت آینده، جلسه‌ای با حضور وزرای بهداشت و علوم برای بررسی مشکلات در برگزاری کنکور تشکیل خواهد داد؛ برگزاری کنکور سراسری ضروری است، اما باید زمانی باشد که از رفع اشکالات موجود اطمینان کامل حاصل شود.
کد خبر: ۹۹۵۵۷۶
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۱۸ 09 August 2020

در حالی که کمتر از دو هفته تا برگزاری کنکور سراسری مانده، نمایندگان مجلس بر لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی در این آزمون تاکید دارند و به دنبال آن رییس مجلس به دو کمیسیون آموزش و بهداشت ماموریت بررسی این موارد را داده است.

به گزارش «تابناک»، امروز جلسه علنی مجلس شورای اسلامی با نطق محمدباقر قالیباف، رییس قوه مقننه با دو محور توضیح درباره «گشایش اقتصادی» و «نحوه برگزاری کنکور سراسری» آغاز شد؛ گشایش اقتصادی همان موضوعی است که رییس جمهوری وعده تحقق آن را در هفته جاری داده است، توضیح قالیباف این بود که طرح مهمی در شورای عالی هماهنگی اقتصادی قوا در حال بررسی است که می‌تواند بر اقتصاد تأثیر ملموسی بگذارد؛ با این شرط که در آن حفظ منافع مردم مد نظر قرار گیرد.

اختلاف نظرات کارشناسی وجود دارد و هنوز هیچ طرحی قطعی نشده است؛ لذا باید صبر کرد و اجازه داد این بحث‌ها در فضای کارشناسی بررسی شده و به نتیجه نهایی برسد.

او این اطمینان را به مردم داد که مجلس به دنبال تامین منافع مردم است و مبنای عمل خود را مردمی کردن اقتصاد به نفع طبقه متوسط و محروم قرار داده است؛ بنابراین، بر این موضوع اعتقاد دارد که بدون قوی شدن تک تک مردم، نه ایران قوی می‌شود و نه دولت قوی خواهد شد.

رییس مجلس شورای اسلامی با مقایسه‌ای بین نحوه برگزاری کنکور دکترا و ارشد گفت: رؤسای کمیسیون‌های بهداشت و آموزش و معاونت نظارت مجلس ظرف ۴۸ ساعت آینده، جلسه‌ای با حضور وزرای بهداشت و علوم برای بررسی مشکلات در برگزاری کنکور تشکیل خواهد داد. برگزاری کنکور سراسری ضروری است، اما باید زمانی باشد که از رفع اشکالات موجود اطمینان کامل حاصل شود.

در راستای این صحبت‌های رییس مجلس، برخی دیگر از نمایندگان در تذکراتی نسبت به ایجاد تشویش و نگرانی در بین داوطلبان انتقاد کردند. علی یزدی خواه، نماینده تهران در این باره گفت: حدود هفت ماه است، با اعصاب و روان خانواده و فرزندانشان بازی می‌کنید. موضوع کرونا از روز بعد از انتخابات در کشور مطرح شد، اما تا امروز بحث چگونگی حفظ سلامتی فرزندان در آزمون‌ها وجود دارد. حداقل تقاضای ما این است که برای تامین مقدمات، عوامل انسانی و ضدعفونی محل برگزاری آزمون کنکور در دو هفته متوالی برگزار شود تا بعد از آن با خیل عظیمی از جوانان بیمار مواجه نشویم. از طرف دیگر مجلس مصوبه‌ای درباره جذب دانشجو طبق سوابق تحصیلی دارد که باید اجرایی شود.

عزم مجلس برای ایجاد اصلاحاتی در برگزاری کنکور سراسری

 

فتحی مامور نظارت بر اجرای پروتکل‌های بهداشتی در برگزاری آزمون سراسری شد

پیش از این نیز محسن فتحی عضو هیات رییسه مجلس در گفت و گویی اظهار کرد که کمیسیون بهداشت، مامور نظارت بر اجرای پروتکل‌های بهداشتی در برگزاری آزمون سراسری شده است.

علاوه بر موضوع کنکور، نمایندگان طرح پر از حرف و حدیث اصلاح بندی از لایحه بودجه ۹۹ درباره توزیع قیر رایگان را تصویب کردند که به موجب آن شرکت ملی نفت ایران مکلف شد، یک میلیون تن قیر تا سقف چهل هزار میلیارد ریال تامین کرده و در اختیار دستگاه‌های اجرایی مربوطه قرار دهد تا برای آسفالت راه‌های روستایی و عشایری و شهر‌هایی با جمعیت زیر ۵۰ هزار تن هزینه شود.

قبل از تصویب این طرح تعدادی از نمایندگان درخواست سلب فوریت را مطرح کردند که با آن مخالفت شد؛ به این دلیل که تقریبا نیمی از سال گذشته و باید سریع اعتبار لازم برای آسفالت راه‌های روستایی و عشایری تخصیص پیدا کند؛ کما اینکه بنا بر گفته محمدحسین فرهنگی، سخنگوی هیات رییسه مجلس با میزان بدهکاری موجود به قیرسازان یک میلیون تن قیر رایگان هم کافی نیست.

امروز به روال جلسات قبلی پارلمان، ناظران مجلس در مجامع و شورا‌ها انتخاب شدند؛ علی اصغر عنابستانی و حسین حاتمی در ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی، شهبازحسین‌پور، محمد علیپور و مجتبی توانگر ناظر در شورا‌های سیاست‌های اجرایی اصل ۴۴، سید حمزه امینی و محمدمهدی فروردین در شورای عالی آموزش و تربیت فنی و حرفه‌ای و مهارتی، سید کریم حسینی، مهدی فرشادان و همایون سامیح نجف آبادی در شورای عالی سلامت و امنیت غذایی، سیدغنی نظری خانقاه و صمدالله صمدی در شورای عالی آموزش بیمه، علی اکبر بسطامی و اردشیر مطهری در شورای عالی ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت و ولی الله فرزانه و یحیی ابراهیمی در شورای عالی بیمه سلامت کشور به عنوان ناظران مجلس انتخاب شدند.

همچنین نمایندگان از فرصت تذکرات و نطق برای بیان دغدغه‌های و مشکلات جامعه استفاده کردند. مرتضی محمودوند نماینده خرم آباد از گسترش فقر و بیکاری در جامعه انتقاد کرد و خواستار توجه تعهدمندانه به ساماندهی مشاغل خانگی با توجه به فراهم بودن زیرساخت‌های قانونی رونق این حوزه شد.

مهرداد گودرزوند، نماینده رودبار نیز گفت که مردم منتظر اقدامات عملیاتی و جلوگیری از رشد بی حد و حصر قیمت‌ها هستند. دولت باید با کنار گذاشتن مدیران ناکارآمد، ناتوان و بی انگیزه توان خود را مضاعف کند تا کسانی که با درد مردم آشنا بوده و از باندبازی و گروه گرایی به دور هستند مسئولیت امور را به دست گیرند.

کاظم دلخوش نماینده صومعه سرا نیز با اشاره به شیوع موج دوم کرونا گفت: ۲۶ استان دارای وضعیت قرمز هستند و در کل کشور شاهد تشدید این بیماری هستیم. بسیاری از اقشار به خصوص کارگران و کشاورزان و قشرهای کم درآمد از شرایط ایجاد شده ناشی از شیوع کرونا آسیب دیده اند و برخی از انجمن‌های زیر نظر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، هنرمندان، خبرنگاران، سینماگران، اهالی تئاتر، ورزشکاران ومداحان در چند ماه گذشته حتی یک ریال هم درآمد نداشته اند. به همین دلیل لازم است مجلس و ستاد ملی مقابله با کرونا نشست مشترکی جهت ارائه گزارش از آخرین وضعیت قشرهای آسیب دیده از شیوع کرونا برای پیگیری حقوق مردم برگزار کند.

اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱
در انتظار بررسی: ۲۴
انتشار یافته: ۲۰
محمود
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۹
جناب قالیباف با این کارهای پوپولیستی نمیتونی رای مردم رو بخری
حداقل کار اینکه به جای بازی با روح و روان مردم اول کارکارشناسی انجام بدی بعدا بیای پشت اون میکروفن ....
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۹
معلومه مجلس سالم رو اعصاب برخی هاست. همان ها که مجلسشون 100 نفر مفسد اقتصادی و اخلاقی داشت
ناشناس
| Germany |
۱۹:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۹
اگر اون مجلس صد تا مفسد داشت ،این مجلس که با پارتی بازی و حق حساب دادن تشکیل شده است
ناشناس
| Spain |
۱۹:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۹
خداوکیلی من طرفدار جناح خاصی نیستم. ولی در مورد همین قضیه کنکور من دیدم که وزیر بهداشت، علوم و سازمان سنجش اصلاً ارزشی برای خواسته داوطلبان قائل نشدند و حتی رئیس سازمان سنجش، طرفداران تعویق کنکور را به تنبلی و درس نخواندن متهم کرد. تنها جایی که به خواسته خانواده‌ها و داوطلبان اهمیت دادند، همین نمایندگان محترم مجلس و دکتر قالیباف بودند و باید انصاف داشت. این خیلی فرق میکنه با کارهای پوپولیستی احمدی نژاد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۹
اقایان نماینده ها شما اگر واقعا سیاسی کاری نمیکنید چرا در رابطه با عزاداری های محرم که هیچگونه کنترلی بر روی انها نیست و هیت ها مسئول کنترل شدند ولی در برگزاری کنکور کلی هزینه و دو بار هم در کنکور دکترا و ارشد امتحان پس دادند را گیر دادید . ایا وضعیت لبنان را تو این دو روز دید؟ ایا در صدد کنش مردم هستید ؟ نماینده ای که مگیی 7 ماهه رو اعصاب مردم هستند ایا این اعصاب خورد کن ها از اسرائیل امدند انها هم مثل شما از مسئولین هستند . در این شرایط که فرزندان مردم اماده برای برگزاری هستند چرا هر روز رو اعصاب مردم راه میرید ؟ ترا به روح امام ترا به خون شهدا اگر اعتقاد دارید اینگونه واضح بازی سیاسی در نیارید بخدا قسم پشیمان خواهید شد ولی ان موقع دیگه فایده ای نخواهد داشت . رئیس جمهور میگه گشایش اقتصادی خواهیم داشت قالیباف میگه نه اختلاف نظر کارشناسی داریم . اقای محترم شما سرنا را از سر گشادش میزنید . این چه کاریه میکنید . درست که رقیب هم بودید ولی اون رقایت به عداوت تبدیل شده شما چه مومنی هستید؟ وقتی صحبت از اخلاق میکنید همه تان استاد اخلاقید وقتی به عمل میاد گفته هایتان با اعمالتان یکی نیست . مردم را به صد گانگی دچار کردید . از این سیاست بازی ها دست بردارید. بس کنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۹
ما که رفتیم نه کنترل آنچنانی بود نه بهداشت درست حسابی آب و کیکا رو با خندیدن به تمام پروتکلها چیده بودن رو میز دست به دست میدادن انگار نه انگار آلودگی ممکنه منتقل بشه ضدعفونی کننده و پد الکلی هم الکی میگفتن اصلا نبود
مجید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۹
واقعا طرح‌مکرر تغییر زمان کنکور در مجلس مضحک و باعث شرمساری است
هفته پیش همه حرف‌ها زده شد جلس وزارت علوم و رییس کمیسیون بهداشت مجلس و وزیر علوم و رییس سازمان سنجش به مدت چند ساعت برگزار شد سپس در یک کنفرانس خبری با حضور این ۴ بزرگوار زنده و بدون تردید وزیر بهداشت فرمودند کنکور سر وقت با ملاحظاتی برگزار میشود آقای رییس کمیسیون بهداشت هم کنار ایشان ایستاده بودند این حرفه‌ای بی حساب اعصاب خرد کن چیست در مجلس می زنید
دشمنی مجلس با یک میلیون جوان ۱۸-۱۹ ساله چیست که اینطور با اعصاب و روان این بچه ها و خانواده ها بازی می کنید؟
چرا آقایان در مجلس طرحی برای جلوگیری از مسافرت چند میلیونی مردم به شمال مطرح نمی کنند؟
چرا مراکز شماره گذاری خودرو که ۶ روز هفته مملو از مراجعه کننده در ۱۰۰ نقطه کشور فعال است طرح‌نمی دهید؟
چرا توافق انجام شده را زیر سئوال می برید
یقینا مشکل سلامت کنکوریها نیست چون کنکور یک نوبت است و تمام میشود مسئله به نظر می‌رسد سیاسی است ولی در عمل مجلس ضرر می کند
قطعا بالای۹۰٪ کنکوریها مخالفند و نشان دله اند و حاضرند ۱۰۰٪ پروتکل ها را رعایت کنند
فرزند من با شنیدن این خبر تب کرده است چرا نمی فهمید چقدر برای یک کنکوری که دوسال منتظر این روز است و چند ماه در گیر است و دو سه ماه زمان اضافه شده این حرف‌ها گران تمام میشود
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۹
برگزاری کنکور در زمان مقرر قطعی است و این قبیل کارهای پوپولیستی برای خودنمایی جواب نخواهد داد دست قوه مجریه و ستاد مبارزه با کرونا است و مجلس هم نمیتواند دخالت کند
یه ماه دیگه وضعیت بدتره و ترم اول هم حذف میشه کلی حقوق به اساتید و ..داده میشه نمیشه یه ترم را لغو کرد و هزینه هنگفت به مملکت وارد کرد
به نظر من مجلس دنبال دو کاره
اول کارهای پوپولیستی
دوم حذف کنکور و پذیرش بر اساس معدل که هر کسی را خواستن ببرن دانشگاه
این همه ادم کلی درس خوندن مطلب حفظ کردن نمیشه مکررا مطالب را مرور کرد طرف فرسده میشه
کنکور حتما در زمان خود برگزار خواهد گردید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۹
اگر تیتر را مینوشتید عزم مجلس برای راه اندازی اعتراضات برای عدم برگزای کنکور بهتر از این بود چون خروجی این تصمیمات ان خواهد بود
ناشناس
|
Germany
|
۱۸:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۹
یک ماه تعویق هم که باشه مثلاً آخر شهریور خوبه. چون هم هوا خنک‌تر میشه و ماسک رو میشه بهتر تحمل کرد و هم هنوز هوا پاییزی نشده که خیلی نگران تشدید بیماری باشیم و هم نظر اغلب داوطلبان کنکور تامین میشه.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۹
مگه مجلس هواسش به جان ایرانیان باشه. دولت که کمر بسته به قتل عام ملت با این تصمیمات یا عدم تصمیمات کرونایی
پاسخ ها
رضاشجاعی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۹
حرف شماکاملا مضحک وکذب میباشدوبیشترشبیه نظریک فرد عقده ای است
آفرین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۹
همه هم و غم نمایندگان مجلس و بی بی سی شده کنکور سراسری چند ماهه بیخود و بی جهت از تعویق کنکور حرف مفت زدند همش هم دروغی میگن والدین درخواست میکنند! کدوم والدین؟ همه خواستار برگزاری و یک سره شدن تکلیف دانش آموزان خودشون هستند همشون خسته شدند این کارها هم شده سوهان روح همه. مخصوصا همش کارشون اخلال هستش همه خیابانها و پارکها و مراکز خرید پر آدمهای علاف ملاک نیست این همه مسافرت تو یک روز تعطیلی اضافه را نمی بینن فقط گیر دادن به کنکور که حاصل یکسال تلاش چند میلیون دانش آموز را به بازی بگیرند تا کی این دستگاه پنهان در همه کارهای مملکت دخالت‌ها مخرب میکنند؟ خدا رو شکر دولت با مجلس یک دست نیست وگرنه وزیر گوش به فرمان اینها میشد و هر چی میگفتن باید اجرا میکرد. یکی نیست بپرسه وقتی سال جدید شروع شد تکلیف ترم اولی ها چی میشه؟ چرا تو این دوران سخت اقتصادی باید خودمون هم به هزینه های بر باد رفته الکی اضافه کنیم. این افراد واقعا دنبال چی هستند؟ بی بی سی چرا هی یقه درانی میکنه برای تعویق کنکور!
ناشناس
|
Switzerland
|
۱۹:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۹
چیزی که مشخص هست اینکه کنکور در بازه زمانی مناسبی قرار نداره و تعویق میتونه کمک بسیار مهمی به سلامت کنکوری ها خاتوادشون کنه
آقای قالیباف حرف درستی زدن که باید به وزارت علوم زمان داد تا نواقصش رو برطرف کنه
ناشناس
|
France
|
۱۹:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۹
این عزم نیست بلکه جزم برای تولید نارضایتی است . یک میلیون نارضایتی در سنین 18 یا 19 سالگی . شما نمایند ه وقتی اینها را ناراضی کردید با چه شیوه های ذهن این نوجوانها را عوض خواهید کرد . اینجا نمایده ها ضرر نمیکنند چون شورای نگهبان انها را در هر شرایطی تائید خواهد کرد زیرا شاخص تائید این دوره مخالفت با دولت بود . حال من احتمال یدم این جریان ناشی از نفوذی ها است که میخواهند 1 میلیون جوان را به نظام بدبین کنند . نفوذی هرگر ادعا نمیکنه که نفوذی است .
هامون
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۹
دوستان خیلی از افراد با وجود اینکه خیلی هم درس خونده بودن و دنبال مسایل حاشیه ای و تفریح و... نبودن از ترس کرونا در آزمون ارشد حاضر نشدند، تکلیف این افراد چه باید شود؟ با این وضعیت،خیلی از افرادی که صلاحیت دانشگاه رفتن و رشته های حساس رو ندارن بی رقیب راحت به دانشگاه وارد میشوند و چه آینده ی بدتری برای ایران در بعدها رقم خواهد خورد.با یک ماه به تاخیر افتادن اتفاق خیلی بزرگی رخ نخواهد داد... خیلی ها در آزمون با ماسک و گرما راحتی آزمون دادن رو ندارن حداقل با کاهش گرما از مزاحمت های ماسک کمتر میشود..
ناشناس
|
United States
|
۲۱:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۹
باتوجه به سن پایین داوطلبان کنکور سراسری ومهم بودن ازمون سرنوشت ساز کنکور وعلیرغم فریادهای مااولیا یی که نگران سلامتی فرزندان وخانوادهها یمان هستیم به مسئولان بی کفایتی که برای حفظمنافع مالی وهمراهی با مافیای کنکور که روح وروان فرزندان ومال ماروغارت کردندخواستار اجرای 100 درصد پروتکل باتوجه به مسری بودن شدید ویروس هستیم وکلیه موارد رادرروز برگزاری ازمون زیر نظرداشته وناظر هستیم درصورت بروز کوچکترین کم کاری باید جوابگو باشند سلامت مارو با بی تدبیری به خطر نیندارید وبابالا وپایین کردن امارفوتیها مردم رافریب ندهید
باران
|
Singapore
|
۲۱:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۹
شماهایی که میگید ما که دنبال تعویق هستیم درس نخوندیم از کجا معلوم خودتون دنبال ازادی نیستین که برین پی ولگردی،کسی که درسخون باشه یه ماه و وماه تعویق انقد بهم نمیریزش،شماها شاید جونتون براتون مهم نباشخ ولی ماجون خودمونو عزیزامون برامون مهمه،اونم به کنار بنظرشما خدا رو خوش میاد ما خوزستانیا چند ساعت ماسک بزنیم تو این هوای گرم و هیچ تمرکزی نداشته باشیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۹
تو آبه خدا اگر مسلمانی بزارید این بچه ها کنکورشون بدن اینقدر با اعصاب وروان بچه ها بازی نکنید به خدا بچه ی من دوساله درس خونده وهیچ تفریحی نداشته اگر کنکور عقب بیفته دیوونه میشه آقای قالیباف برو مسائل دیگه رو حل کن تو که کارشناس نیستی جلوی این همه سفر تو جاده ها رو بگیرید من از اینکه به شما رای دادم بسیار پشیمانم 3ماهه مجلس فقط حرف زده وکار مثبتی انجام نداده بسه دیگه دیوونه شدیم
خدیجه اقرلو
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۱۹
بسه دیگه بزارید بچه ها کنکورشون بدن دیوونشون کردید
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
برچسب منتخب
مکانیسم ماشه جنگ قره باغ علیرضا رزم حسینی عیسی آل کثیر هفته دفاع مقدس مصطفی ادیب
آخرین اخبار