بازدید 8136
۱

کلاهبرداری قاتل از داخل زندان

کد خبر: ۹۹۰۵۴۷
تاریخ انتشار: ۲۴ تير ۱۳۹۹ - ۲۲:۳۱ 14 July 2020

پسر جوان که به اتهام قتل در زندان است برای پرداخت دیه به خانواده مقتول از داخل زندان کلاهبرداری می‌کرد.

به ‌گزارش ایران، مدتی قبل با شکایت‌های مردمی به پلیس مشخص شد که عده‌ای با ارسال پیامک برنده شدن در مسابقات رادیو و تلویزیونی و کشاندن افراد به پای دستگاه‌های عابربانک در حال کلاهبرداری از مردم هستند.

در ادامه تحقیقات از سوی کارآگاهان پلیس پایتخت، آنها موفق شدند، رد فرستنده پیامک‌ها و فرد کلاهبردار را به‌دست آورند. بررسی‌ها نشان می‌داد که عامل این کلاهبرداری مردی زندانی است که از داخل زندان رجایی شهر این کار را انجام می‌دهد.

بررسی‌ها نشان می‌داد که متهم مدتی قبل به همراه برادرش برای بازی رایانه‌ای به مغازه بازی‌های رایانه‌ای در محله نواب رفته بود. اما یکی از مشتری‌ها برای آنها ایجاد مزاحمت می‌کند و به دو برادر اجازه بازی نمی‌دهد. پسر جوان که کینه مقتول را به دل گرفته بود، با او در خیابان بر سر همین مسأله درگیر می‌شود و او را به قتل می‌رساند.

متهم خیلی زود به اتهام قتل بازداشت می‌شود و با اعتراف به جنایت به دستور بازپرس ساسان غلامی از شعبه سوم دادسرای امور جنایی پایتخت، به زندان می‌رود.اما در زندان تصمیم می‌گیرد که با این شیوه اقدام به کلاهبرداری کند.

با برملا شدن این موضوع از پسر جوان به خاطر کلاهبرداری‌هایش تحقیق شد و او گفت: وقتی در زندان بودم با خودم گفتم اگر خانواده‌ام بتوانند رضایت اولیای دم را بگیرند برای پرداخت دیه نیاز به پول دارم. به همین دلیل تصمیم گرفتم که با این شیوه کلاهبرداری و پول جمع کنم. تحقیقات برای شناسایی شاکی‌ها ادامه دارد.

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
چرا به این زنیم که قاتل عمد هم هست فرصت افعی شدن می دهند؟؟؟
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # هفته بسیج # بیتا فرهی # پروانه معصومی # ایام فاطمیه