بازدید 14099
۵

بیکارترین استان های کشور را بشناسید

داده‌های مرکز آمار ایران نشان می‌دهد استان لرستان با نرخ بیکاری ۲۱ درصد به عنوان بیکارترین استان ایران در بهار امسال شناخته شده است.
کد خبر: ۹۹۰۴۳۳
تاریخ انتشار: ۲۴ تير ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۷ 14 July 2020

 

به گزارش تابناک به نقل از خبرآنلاین، مطابق آمار ارائه شده از نتایج بیکاری در فصل بهار ۹۹ لرستان با ۲۱ درصد بیکاری بیکارترین استان کشور است. نرخ بیکاری لرستان در بهار امسال به ۲۱ درصد رسیده در حالی که این نرخ در مدت مشابه پارسال۱۶.۳ بوده است.

پس از استان لرستان نیز استان چهارمحال و بختیاری با نرخ ۱۹.۱ درصد و استان‌های کرمانشاه و سیستان و بلوچستان به ترتیب با ۱۳.۸ و۱۳.۱ بیشترین نرخ بیکاری را در کشور داشته‌اند. کمترین نرخ بیکاری در بهار امسال نیز به ترتیب مربوط به خراسان جنوبی با ۴ درصد بیکاری و استان های اردبیل, مازندران, مرکزی و فارس است که به ترتیب ۶درصد, ۶.۲درصد,۶.۵ درصد و ۶.۶ بوده است.

شکاف بیکاری استان‌ها نشان دهنده فاصله بالاترین نرخ بیکاری با پایین‌ترین نرخ بیکاری استان‌ها در یکسال است که این شاخص از تفاضل بالاترین نرخ بیکاری با پایین‌ترین نرخ به دست می‌آید.

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۳
انتشار یافته: ۵
لرستانه مظلوم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۴
سلام برادر . در ادارات دولتی کارمندهای لر بسیار هستند و در اکثریت هستند.
شما که نرخ بیکاری هر استان را اعلام میکنید تعداد کارخانجات بسته شده را نیز اعلام نماید تا مجددآ بازگشائی گردد و نرخ بیکاری کمتر گردد . ضمنآ با آر بدون در نظر گرفتن جوانب آن کار سازی ندارد
اشتباه شده، استان ایلام اولین استان هست.
امارها غیر واقعیست.امارساختن کار سختی نیست.واقعیت جامعه چیز دیگه ای میگه.نمیشه به4تا نسبت دل خوش کرد.این نوع رتبه بندی فقط به درد سازمان های دولتی می خوره نه مردم
برچسب منتخب
# قره باغ # بازیهای آسیایی 2022 # هفته وحدت # لایحه برنامه هفتم # فردوس کاویانی