بازدید 12732

ادعای قاتل محاکمه را ناتمام گذاشت

کد خبر: ۹۸۹۲۹۶
تاریخ انتشار: ۱۸ تير ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۳ 08 July 2020

مرد جوان که در جریان سرقت نافرجام، نگهبان یک ساختمان نیمه کاره را به قتل رسانده بود صبح دیروز در دادگاه کیفری استان تهران محاکمه شد.

به گزارش ایران، رسیدگی به این پرونده از 25 اسفند سال 95 با خبر قتل نگهبان ساختمانی نیمه کاره در بومهن آغاز شد. تحقیقات میدانی پلیس مشخص کرد که مقتول پیش از مرگ با فردی که قصد سرقت از یک مغازه پرنده فروشی را داشته درگیر شده و توسط او به قتل رسیده است.

البته مرد نگهبان پیش از مرگش تا حدی موضوع را روشن کرد و در حالی که بسختی صحبت می‌کرد اصل ماجرا را اینگونه به مأموران شرح داد: در اتاق نگهبانی بودم که صدای ضربه زدن به دیوار توجهم را جلب کرد از اتاق بیرون آمدم و دیدم که مرد جوانی قصد دارد دوربین مداربسته را تخریب کند. جلو رفتم تا هم مانع کارش شوم و هم بدانم که چرا قصد خراب کردن دوربین‌ها را دارد که باهم درگیر شدیم و در یک لحظه چند ضربه چاقو به من زد دیگر نتوانستم مقاومت کنم از همسایه‌ها کمک خواستم تا نجاتم دهند. آن جوان هم پس از اینکه متوجه وخامت حال من شد از آنجا فرار کرد.

نگهبان ساختمان نیمه کاره ساعاتی پس از انتقال به بیمارستان به کما رفت و پس از آن هم فوت کرد.

مأموران تحقیقات خودشان را در مسیر شناسایی و دستگیری عامل قتل ادامه دادند تا اینکه دوربین‌های مداربسته مورد رصد قرار گرفت و چهره تخریب کننده دوربین که مقتول پیش از مرگش مدعی شده بود با ضربه‌های چاقوی او مصدوم شده شناسایی و پس از ردیابی پلیس به اتهام قتل عمد دستگیر شد.

متهم پس از بازداشت و در جریان بازجویی‌های اولیه به قتل اعتراف کرد و گفت: من از ساکنان بومهن هستم و آن روز برای سرقت از مغازه پرنده فروشی به آنجا رفته بودم اما پیش از سرقت متوجه دوربین مداربسته ساختمان نیمه کاره شدم و بلافاصله تصمیم گرفتم دوربین را تخریب کنم و سرقتم را انجام دهم.

در حال شکستن دوربین بودم که فردی به سمتم آمد و خواست مانع کارم شود که باهم درگیر شدیم و او شروع به فریاد زدن کرد. من از ترسم چند ضربه چاقو به او زدم و وقتی دیدم بشدت مصدوم شده از آنجا فرار کردم.با اظهارات صریح متهم و بازسازی صحنه جرم، کیفرخواست او صادر و پرونده به شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد.

در ابتدای جلسه دادگاه و پس از قرائت کیفرخواست، 3 فرزند قربانی درخواست قصاص کردند. در ادامه متهم در جایگاه قرار گرفت و همه چیز را انکار کرد و گفت: من تحت فشار روانی قتل را گردن گرفته‌ام. ولی در واقع مرتکب هیچ قتلی نشدم. زمانی که آن مرد نگهبان کشته شد من اصلاً در بومهن نبودم و برای انجام کاری به شمال کشور رفته بودم.

پس از اظهارات جدید متهم قضات شعبه دهم پرونده را به دادسرا ارجاع دادند تا تحقیقات بیشتری در خصوص ادعای تازه متهم صورت گیرد.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # هفته بسیج # بیتا فرهی # پروانه معصومی # ایام فاطمیه