بازدید ۱۱۳۱۵
پیمانه اقتصادی
این پیمانه تیتر‌هایی همچون بورس امروز قرمز شد، حذف مراجعات حضوری برای احراز هویت بورسی، دلار در صرافی بانکی استراحت کرد، قیمت سکه در بازار امروز، کرونا باز هم قیمت نفت را کاهش داد، مدرس خیابانی از دو تصمیم مهم برای تولیدکنندگان خبر داد؛ بلایی که قرنطینه سر اقتصاد آلمان آورد و شراکت مجدد مرسدس بنز برای توسعه خودران‌ها را در بر دارد.
کد خبر: ۹۸۷۳۷۹
تاریخ انتشار: ۰۹ تير ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۳ 29 June 2020

تابناک هر روز بسته‌ای خبری از مطالب اقتصادی با اهمیت و مهم ایران و جهان همچون تغییرات در بازار انرژی، بازار طلا، سکه، مسکن، نفت، خودرو و ... تا خبر‌ها و رویداد‌های جذاب اقتصادی را گردآوری می‌کند.

به گزارش «تابناک اقتصادی»؛ این پیمانه تیتر‌هایی همچون بورس امروز قرمز شد، حذف مراجعات حضوری برای احراز هویت بورسی، دلار در صرافی بانکی استراحت کرد، قیمت سکه در بازار امروز، کرونا باز هم قیمت نفت را کاهش داد، مدرس خیابانی از دو تصمیم مهم برای تولیدکنندگان خبر داد، بلایی که قرنطینه سر اقتصاد آلمان آورد و شراکت مجدد مرسدس بنز برای توسعه خودران‌ها را در بر دارد.

بورس امروز قرمز شد

در پایان بازار امروز، شاخص کل با ۱۰۹۲۳ واحد کاهش معادل منفی ۰.۷۳ درصد به یک میلیون و ۴۸۱ هزار و ۴ واحد، شاخص قیمت وزنی - ارزشی با ۲۸۹۲ واحد کاهش معادل منفی ۰.۷۳ درصد به ۳۹۲ هزار و ۱۴۹ واحد، شاخص کل هم وزن با ۵۵۷۲ واحد کاهش معادل منفی ۱.۲۷ درصد به ۴۳۴ هزار و ۵۹۶ واحد، شاخص قیمت هم وزن با ۳۶۷۴ واحد کاهش معادل منفی ۱.۲۷ درصد به ۲۸۶ هزار و ۵۷۶ واحد، شاخص آزاد شناور با ۲۱۹۹۵ واحد کاهش معادل منفی ۱.۱۱ درصد به یک میلیون و ۹۵۷ هزار و ۹۳۲ واحد، شاخص بازار اول با ۱۰۰۹۲ واحد کاهش معادل منفی ۰.۹ درصد به یک میلیون و ۱۱۵ هزار ۶۹۳ واحد و شاخص بازار دوم با ۱۳۵۳۶ واحد کاهش معادل منفی ۰.۴۷ درصد به ۲ میلیون و ۸۶۱ هزار و ۳۳ واحد رسید.

مواجه 183 نماد با صف فروش در پیش گشایش/ عقبگرد 26 هزار واحدی شاخص کل در نیمه اول بازار/ تلاش نمادها برای سبز شدن در نیمه دوم بازار

معاون ظریف: ایرانیان خارج‌نشین به بورس ایران بیایند

غلامرضا انصاری، معاون اقتصادی وزیر امور خارجه پس از برگزاری ششمین جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی خارجی گفت: قرار است اطلاعات لازم درباره بازار سرمایه (بورس) و چگونگی مشارکت ایرانیان خارج از کشور در این بازار از سوی کارشناسان بورس و به وسیله رایزنی‌های اقتصادی و نمایندگی‌های ایران در خارج از کشور در اختیار متقاضیان قرار گیرد. انصاری رونق بورس و نقش وزارت امور خارجه در ارائه راهکارهایی برای حضور و مشارکت ایرانیان خارج از کشور در بازار سرمایه ایران و بورس را از محورهای اصلی جلسه امروز این ستاد ذکر کرد. وی با اشاره به موفقیت‌های بزرگ اخیر بورس گفت: اگر بتوانیم توان و علاقه ایرانیان خارج از کشور را به بورس داخل سوق دهیم، فرصتی طلایی برای کشور در جهت جذب سرمایه‌ها و توسعه اقتصادی خواهد بود. مطمئن هستم که ایرانیان خارج از کشور به شدت به کشورشان علاقه مند هستند و می‌توانند در این مقطع حساس اقتصادی و به ویژه در سال جهش تولید در این نهضت مشارکت داشته باشند. در جلسه امروز از نمایندگان بورس که حضور داشتند خواستیم اطلاعات بیشتری از بورس را در اختیار نمایندگی‌های ایران در خارج از کشور قرار دهند تا نمایندگی‌ها بتوانند اطلاعات دست اول را به مراجعه کنندگان و ایرانیان خارج از کشور در زمینه بورس ارائه دهند. انصاری همچنین ابراز امیدواری کرد: در آینده بسیار نزدیک با اطلاعاتی که نمایندگی‌های ما در خارج از کشور در اختیار ایرانیان قرار می‌دهند، شاهد حضور قوی و فعال‌تر هموطنان در بازار سرمایه ایران باشیم.

حذف مراجعات حضوری برای احراز هویت بورسی

عضو هیات مدیره و معاون اجرایی سازمان بورس و اوراق بهادار اعلام کرد که سازمان بورس و اوراق بهادار در تلاش است تا جایی که ممکن باشد، مراجعات حضوری برای ورود به بورس را حذف و فرآیندها را الکترونیکی کند. سید مصطفی رضوی با بیان اینکه یکی از موانع قانونی که اجازه احراز هویت غیرحضوری و الکترونیکی را نمی دهد، تبصره ۳ ماده ۹۱ آیین نامه اجرایی ماده ۱۴ الحاقی قانون مبارزه با پولشویی است،  اظهار داشت: از طریق شورایعالی بورس و وزیر محترم امور اقتصادی و دارایی اصلاح این تبصره در دستور کار است تا هر چه سریعتر خدمت احراز هویت غیرحضوری به صورت رایگان و به ساده ترین شکل ممکن در اختیار تمام مردم قرار گیرد.

دلار در صرافی بانکی استراحت کرد

در معاملات امروز (دوشنبه نهم تیرماه ۹۹) بازار ارز، شاهد عدم تغییر نرخ ارز در صرافی‌های بانکی هستیم. این در حالی است که روز گذشته نرخ دلار در این صرافی‌ها با افزایش به کانال نوزده هزار تومانی وارد شد. بر اساس جدیدترین نرخ‌های بازار امروز، هر اسکناس دلار آمریکا در صرافی‌های بانکی و مجاز سطح کشور به نرخ ۱۸۹۰۰ تومان از مردم خریداری و در مقابل به نرخ ۱۹۰۵۰ تومان به متقاضی دریافت دلار فروخته می‌شود که نسبت به روز یکشنبه، بدون تغییر است. همچنین هر اسکناس یورو در این صرافی ها، به نرخ ۲۱۰۰۰ تومان از مردم خریداری و در مقابل بدون تغییر نرخ نسبت به روز قبل، به قیمت ۲۱۱۰۰ تومان به متقاضی دریافت یورو فروخته می‌شود.

قیمت سکه در بازار امروز

در جریان معاملات بازار آزاد تهران امروز قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید ۸ میلیون و ۸۲۰ هزارتومان، هر قطعه سکه طرح قدیم ۸ میلیون و ۴۵۰ هزارتومان، نیم سکه ۴ میلیون و ۴۵۰ هزارتومان، ربع سکه ۲ میلیون و ۴۵۰ هزارتومان و سکه یک گرمی ۱ میلیون و ۳۰۰ هزارتومان است. هر گرم طلای ۱۸ عیار ۸۵۶ هزار و ۶۸۴ تومان است.

کرونا طلا را گران کرد

روز دوشنبه، نگرانی سرمایه‌گذاران از تشدید شیوع ویروس کرونا در جهان باعث شد خوش‌بینی آنها در مورد ریکاوری سریع اقتصاد جهانی کمرنگ شد و آنها را به سوی خرید سرمایه‌های امن مانند طلا سوق داد. تا ساعت ۱۱:۴۰ به وقت تهران، قیمت خرید نقدی هر اونس طلا در بورس لندن، اسپات‌گلد، ۰.۲ درصد رشد کرد و به ۱۷۷۳. ۴۳ دلار رسید که تنها ۵.۶۳ دلار با رکورد ۸ ساله ۱۷۷۹.۰۶ دلاری که هفته گذشته به ثبت رسید فاصله دارد. قیمت پیش‌خرید هر اونس طلای آمریکا ۰.۲۱ درصد یا ۳.۸۰ دلار رشد کرد و به ۱۷۸۴.۱۰ دلار رسید. تحلیلگر ای‌ان‌زی، دنیل هاینس، می‌گوید: تشدید شیوع ویروس کرونا در روزهای اخیر به ویژه در روزهای اخیر باعث شد که میل سرمایه‌گذاران برای خرید طلا افزایش یابد.

کرونا باز هم قیمت نفت را کاهش داد

با افزایش تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا و دیگر کشور‌ها که سبب شد تا برخی از کشور‌ها بخشی از محدودیت‌های قرنطینه را از سر بگیرند و این امر می‌تواند به تقاضا برای سوخت آسیب بزند، قیمت نفت در دومین جلسه متوالی در معاملات امروز کاهش یافت. هر بشکه نفت نفت برنت با ۸۱ سنت کاهش ۴۰.۲۱ دلار فروخته شد و بشکه نفت خام آمریکا با ۷۲ سنت کاهش ۳۷.۷۷ دلار معامله شد.

واکنش معاون وزیر راه و شهرسازی به پشت بام خوابی در تهران

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی درباره اخبار منتشره در روزهای اخیر مبنی بر شایع شدن «پشت‌بام‌خوابی» یا «انبارخوابی» در تهران گفت: من این موضوع را نه تأیید و نه تکذیب می‌کنم؛ اصلاً امکان واگذاری اجاره‌ای پشت‌بام وجود ندارد. در بخش مسکن به دلیل اقتصاد قابل ملاحظه‌ای که در آن وجود دارد، گرفتار چنین ادعاهایی هستیم؛ بخصوص اینکه هیچ مرجع رسمی اعلام نکرده که چند قرارداد اجاره پشت‌بام یا انبار به ثبت رسیده است. همچنین از نظر قانونی هم با توجه به اینکه پشت‌بام جزو مشاعات یک مجتمع مسکونی محسوب می‌شود و به همه واحدها تعلق دارد، امکان اجاره آن وجود نخواهد داشت. نمی‌توانیم چیزی که وجود خارجی ندارد را بفروشیم یا اجاره دهیم.

الگوی مصرف مسکن در تهران، واحد ۷۵ متری است

 
محمودزاده معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی در پاسخ به پرسشی درباره موافقت دولت با ساخت خانه‌های ۲۵ تا ۳۰ متری اظهار داشت: ساخت خانه‌های ۲۵ متری پیشنهادی بود که شهرداری تهران ارائه کرده و این پیشنهاد هنوز رسماً به وزارت راه و شهرسازی ارائه نشده است. فلسفه اعلام این پیشنهاد از سوی شهرداری بر اساس برداشت آنها از موضوعی با نام «خانه‌های کوچک» در دنیا بوده است. پیشنهاد وزارت راه و شهرسازی در این خصوص، راه‌اندازی نظام اجاره‌داری حرفه‌ای است که به زودی بسته مربوط به آن تدوین خواهد شد. در این سازوکار، سطح سوم اجاره‌داری تهیه شده که چیزی شبیه راه‌اندازی پانسیون‌های خصوصی است و افرادی که برای اشتغال یا تحصیل و درمان و امثال آن به صورت مجردی یا بدون خانواده به پایتخت کوچ می‌کنند، در آن مستقر می‌شوند و محلی برای سکونت آنهاست. چنین فردی توانایی مالی اجاره کردن واحد ۷۵ متری که متراژ الگوی مصرف مسکن در پایتخت محسوب می‌شود را ندارد؛ بنابراین، مجبور به سکونت در چنین واحدهایی خواهد بود. به نظر می‌رسد آنچه شهرداری تهران به عنوان واحدهای ۲۵ متری مطرح کرده، برگرفته از این تفکر باشد. ما از نظر مسائل اجتماعی با این ایده شهرداری موافق نیستیم و درباره آن نظراتی داریم ضمن اینکه دولت تاکنون هیچ موضعی درباره این پیشنهاد اعلام نکرده و موافقتی با آن نداشته است. به گفته معاون وزیر راه و شهرسازی، بر اساس تجربیاتی که از ساخت واحدهای مسکونی کوچک در تهران داشته‌ایم، نظر ما با ساخت خانه‌های ۲۵ متری، منفی است؛ ضمن اینکه مسائلی که شهرداری تهران در این خصوص اعلام کرده بر اساس مفاهیم اقتصادی است. /مهر

مدرس خیابانی از دو تصمیم مهم برای تولیدکنندگان خبر داد

حسین مدرس خیابانی در مصاحبه با برنامه جوان ایرانی سلام رادیو جوان گفت: دو تصمیم خیلی مهم طی روزهای گذشته از سوی دولت به منظور حمایت از تولید کنندگان و واحدهای تولیدی صورت گرفته که بر اساس آن، آن دسته از واحدهای تولیدی که تحت تملک بانکها قرار گرفته بودند؛ باید به صاحبان اصلی بازگردانده شود؛ به این معنا که بر اساس ماده ۱۹ قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و مصوبه شورای پول و اعتبار بانکها و مؤسسات مالی و اعتباری ملزم به فروش املاک و دارایی های مازاد خود هستند و چنانچه بانکها اقدام به تملیک واحدهای تولیدی نموده باشند مالک اولیه در صورت تقاضا و دارا بودن شرایط که بعداً اعلام خواهد شد می تواند نسبت به بازپس گیری واحد تولیدی تملیکی خود اقدام نماید.

همچنین در دستور العمل شورای پول و اعتبار عنوان شده که بانک‌ها حق تغییر کاربری و فروش ماشین آلات واحدهای تولیدی تحت تملک خود را ندارند. وی تصریح کرد: در حوزه مالیاتی نیز چنانچه مؤدی مالیاتی (واحد تولیدی) در زمان معامله با شخص حقیقی یا حقوقی به تکالیف قانونی خود اعم از درج مشخصات طرفین معامله، کد اقتصادی، آدرس و ...، مطابق ماده ۱۶۹ مکرر ق.م.م در سامانه اقدام نموده باشد و بعداً آن شرکت یا شخص بنا به دلایلی در لیست مؤدیان فاقد اعتبار سازمان مالیاتی قرار بگیرد، مسئولیتی متوجه مؤدی (واحد تولیدی) نخواهد بود و مؤدی نباید در لیست مؤدیان فاقد اعتبار سازمان مالیاتی قرار بگیرد. سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود: همچنین در دستورالعمل شورای پول و اعتبار عنوان شده که بانکها حق تغییر کاربری و فروش ماشین‌آلات واحدهای تولیدی تحت تملک خود را ندارند.

بلایی که قرنطینه سر اقتصاد آلمان آورد!

 
گروهی از اقتصاددانان آلمانی با اشاره به اینکه قرنطینه سراسری و تعطیلی کسب و کارها بیشتر از زمانی بوده که قبلا تصور می شده است از کاهش بیشتر رشد بزرگ ترین اقتصاد اروپا در سال جاری خبر دادند. در شرایطی که تولیدات صنعتی آلمان در بدترین وضعیت خود از زمان ثبت آمارهای مربوطه قرار دارد و میزان صادرات نیز به پایین ترین سطح دو دهه اخیر رسیده است، انتظار می رود، رشد اقتصادی امسال آلمان به منفی ۶.۵ درصد برسد که ۱.۵ درصد کمتر از برآورد قبلی و بدترین عملکرد بزرگ ترین اقتصاد اروپایی از زمان جنگ جهانی دوم (۱۹۳۹-۱۹۴۵ میلادی) خواهد بود. به گفته این اقتصاددانان، نرخ بیکاری نیز تحت تاثیر شرایط ایجادشده روندی صعودی خواهد داشت تا جایی که انتظار می رود شمار بیکاران آلمانی با نیم میلیون افزایش نسبت به سال گذشته به بیش از دو میلیون و ۵۷۰ هزار نفر برسد. ورونیکا گریم- مشاور اقتصادی مرکز مطالعات کیل گفت: ما در حال حرکت به سمت یک رکود فراگیر هستیم. این احتمال وجود دارد که با افزایش شمار مبتلایان شاهد ایجاد موج دوم کرونا نیز باشیم.
 

شراکت مجدد مرسدس بنز برای توسعه خودران‌ها

 
مرسدس‌بنز پس از گذشت یک هفته از قطع همکاری خود با بی‌ام‌و در زمینه تولید خودروهای خودران، به سراغ «انویدیا» رفت تا با همکاری این شرکت بزرگ خط تولید خودروهای مرسدس‌بنز خودران را راه‌اندازی کند. شرکت مرسدس‌بنز اعلام کرده است که همکاری با شرکت انویدیا برنامه‌ای متفاوت از برنامه همکاری با بی‌ام‌و است. این دو شرکت در نظر دارند با همکاری یکدیگر نرم‌افزاری را به عنوان «سیستم محاسباتی درون خودرو و زیرساخت‌های محاسبات هوش مصنوعی» طراحی کنند. این نرم‌افزار که بر اساس پلت‌فرم انویدیا درایو طراحی می‌شود، امکان ارائه پیشرفته‌ترین فناوری‌های خودران را برای نسل آینده خودروهای مرسدس‌بنز فراهم می‌کند. در واقع این خودروها رویکردی مشابه رویکرد خودروهای تسلا دارند. از جمله این فناوری‌ها می‌توان به رانندگی خودکار در مسیرهای مختلف اشاره کرد. همچنین مشتریان با به‌روزرسانی نرم‌افزار، می‌توانند از خدمات اشتراکی مرسدس‌بنز استفاده کنند. به‌‌نظر می‌رسد برخی از خدمات اشتراکی خودروهای خودران مرسدس به هزینه سالانه نیاز داشته باشد.
اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۲
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۲۱
علیرضا
|
United Kingdom
|
۱۹:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
والله ما همونی هم که مونده، داریم به هر دری میزنیم بیاریم بیرون بعد آقای معاون ظریف شما با این وضعی که هست از ایرانیا دعوت به سرمایه گذاری میکنی؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۰
جناب معاون ظریف!!؟؟
یک سری به تبلیغات ماهواره ای ، فروش آپارتمان در ترکیه و امارات
و قبرس و اسپانیا
و یونان و امارات
و عمان و گرجستان
و رومانی و پرتغال بیندازید
تا متوجه شوید
که کسی دلار را به داخل نمی آورد
و قطعا به خارج میبرند!؟
از خواب ناز بی اطلاعی بیدار شوید
ناشناس
| Sweden |
۱۲:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۰
کدوم ایرانی ها ؛ حتی مخالفین هم ؟

اینا مردم رو چی فرض کردن ؟؟؟؟
خويي
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
ايرانيان خارج نشين اگر به حرفهاي شما اعتماد داشتند خودشان به ايران برميگشتند
ناشناس
|
Sweden
|
۱۹:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
من فکرز کنم از این دولت باشه میگه تا حتی پفک برای بچت و نون برای خونت نخر پول اونا رو هم برو تو بورس بده سهام
ناشناس
|
Turkey
|
۱۹:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
من یک خارجی نشینم بورس که هیچی پام روهم دیگه ایران نمیزارم . اینجا در کمال آرامش و آسایش زندگی خوبی دارم چرا باید زندگیم رو نابود کنم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
راستی یک طرحی داده بودید هرکس اقامت ایران را بخواهد با ..نمی دانم چند دلار بدهد اجازه می دهیم.. چندتا امدند ؟!!!!!! چندتا رفتند؟!
محسن
|
Belgium
|
۱۹:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
کرونا طلا را گران نمی کند بلکه بی تدبیری دولت است که همه چیز را گران می کند،اگر بلد نیستیدبرید لااقل کنار کسانی که می توانند بیایند
ناشناس
|
France
|
۲۰:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
اینکه آقای انصاری گفته اندایران مقیم خارج بکشورشان علاقمندندبسیارصحیح است وباتوجه بوضع اقتصادایران سرمایه گذاری ایرانیان مقیم خارج دراینجامیتواندنیازبه درآمد نفت رابه حاشیه ببرد واثرتحریمهاراکم کندولی دوموضوع باعث آنهااست یکی اینکه درقوانین اقتصادی کشورمان هرج ومرج وجودداردوهرمقامی میتواندباذکرمسائلی سرمایه گذاری رابخطراندازدوازطرف دیگربی ثباتی ارزش پول ملی که سرمایه دارارزخودشرا میآوردوسرمایه گذاری میکندولی نمیدانداگرچندسال بعدبه آن نیازداشت با کاهش دائمی پول ملی چقدرارزخواهدداشت این دومشکل اگرحل میشدنه تنهاسرمایه ایرانیهای مقیم خارج به ایران میآمد بلکه خیلی ازسرمایه داران خارجی هم مشارکت میکردندچون ایران کشوربزرگ وثروتمندوجهت سرمایه گذاری بسیارمستعد است ولی متاسفانه باده هاقانون ضدونقیص که سرمایه گذاری راناامن کرده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
زیرساخت های ضعیف بورس ایران جوابگوی همین تعداد کم ایرانیان دارای کد بورسی نیست . آنوقت با پشتیبانی به چه امکاناتی از ایرانیان خارج کشور دعوت می شود در بورس ایران سرمایه گذاری کنند؟!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
ایرانیان خارج نشین لطفا به بورس نورچشمی تشریف بیارید خیلی خوبه !!! فقط صعودمیکنه اونم روزی ۵-۶ درصد وسقوط اصلا توکارش نیست اگر جنگ هم بشه بازم میره بالا !!! و قراره تا ۱۰۰ میلیون واحد رشد کنه دریت مثل بورس ونزوئلا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
پشت بام خوابی؟ دوشواری ؟ ما اصلا دوشواری نداریم ! اصلا پشت بام خوابی نداریم ؟!!! یک عده چون تابستان پشت بام میچسبه شبا میرم بالا میخوابن وگرنه همه چیز عالیه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
"حذف مراجعات حضوری برای احراز هویت بورسی"
احراز هویت یکبار توسط ثبت نام سجام انجام می شود بعد از آن نباید لازم باشد کارگزاری ها دوباره مدارک و اهراز هویت را به صورت فیزیکی انجام دهند
پرداخت مطالباات سهامداران توسط سجام هم باید برای شرکت ها اجباری شود
ناشناس
|
Germany
|
۲۳:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
بسیاری از ایرانیان خارج از کشور قادر به ورود به سایت‌های کارگزاری نیستند. زیرا توسط رایانه سرویس دهنده بورس بلاک شده اند.
ناشناس
|
Canada
|
۰۰:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۰
کاملا مشخصه که رونق دادن به بورس چیزی جز جمع کردن نقدینگی از دست مردم نیست، اونوقت آقایون از ایرانیان خارج از کشور هم میخوان پواشونو بیارن سهام بخرن ؟ اون هم قیمت غیر واقعی ؟
ناشناس
|
Germany
|
۰۲:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۰
معاونت محترم دکتر ظریف به این نکته توجه داشته باشند که هیچ ایرانی ساکن کشورهای خارج، ارز خود را برای ورود به بورس حبابی ایران، به ریال بی ارزش تبدیل نخواهد کرد
ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۰
از حیاطهای باصفا رسیدیم به آپارتمان نشینی و حالا پیشنهاد قوطی کبریت های 25 متری..... اینها اگر دستاورد نیست، پس چیست؟... ما رکورد زدیم!
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۱۸:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۰
وقتی همه میریزن تهران همین میشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۰
سه شنبه ۱۰ تیر ساعت ۱۱:۳۳
دلار (اسکناس) ۲۰۴۵۰
دلار(حواله) ۲۱۰۵۰
سکه ۹۰۰۰۰۰۰ ناقابل !!!
علی برکت الله
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۱۸:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۰
به همت همتی
نوید
|
Germany
|
۱۲:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۰
کدام بورس؟ بورسی که بر پایه تولید و توسعه محصولات نمی باشد یک حباب خطرناک هست. بورس ایران یک روزی شاید حدود آبان کلا فرو خواهد پاشید و همه را بدبخت می کند. پول ایرانی های داخل کشور را بورس بلعیده حالا می خواهید پول ایرانی های خارج کشور را نابود کنید!!!
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
برچسب منتخب
سیروس گرجستانی قانون سزار سقوط ایرباس ایران دهه کرامت سند همکاری 25 ساله ایران و چین