بازدید ۱۹۷۲۲
از روز گذشته مورخه 4 تیرماه سال جاری شرکت سرمایه­ گذاری سیمان تأمین به‌عنوان پانصد و چهل و یکمین شرکت پذیرفته‌شده در ﺑﺨﺶ "سیمان، آهک و گچ"، گروه و طبقه "تولید سیمان، آهک و گچ" با کد صنعت «5394» و نماد "سیتا، CITA " در فهرست نرخ‌های بازار دوم بورس اوراق بهادار تهران درج گردید.
کد خبر: ۹۸۶۵۶۲
تاریخ انتشار: ۰۵ تير ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۰ 25 June 2020

به گزارش بورس تابناک، روز گذشته مورخه 4 تیرماه سال جاری، عرضه اولیه سهام وپویا به عنوان ششمین عرضه اولیه 1399 و اولین عرضه اولیه فصل تابستان انجام شد.

در این عرضه اولیه تعداد 2 میلیون و 579 هزار و  755 کد معاملاتی ثبت سفارش کردند که از بین آنها تعداد  2 میلیون و 547 هزار و 310 کد معاملاتی (نفر) در این عرضه خریدار بودند. به هر کد معاملاتی (نفر) حداکثر 229 سهم در قیمت 4100 ریال (سقف قیمت) تخصیص یافت. به عبارت بهتر هر کد معاملاتی برای خرید سهام عرضه اولیه وپویا حدود 93 هزار و 500 تومان هزینه کرد.

هر چند میزان مشارکت در این عرضه اولیه بسیار پایین بود اما بسیاری دلیل آن را اختلال در کارگزاری آگاه و نبود کاربران این کارگزاری در این عرضه اولیه عنوان کردند.

بعد از پایان این عرضه اولیه، خبرهای تازه ای از عرضه اولیه های بعدی منتشر شد. از جمله اینکه بزرگترین هلدینگ سیمانی روز گذشته برای عرضه سهام در بازار دوم بورس درج نماد شد.  

در خبری در همین رابطه آمده بود:

با توجه به موافقت هیئت ‌پذیرش اوراق بهادار در جلسه مورخ 13/02/1399 با پذیرش سهام شرکت سرمایه ­گذاری سیمان تأمین (سهامی عام) در بورس اوراق بهادار تهران و با عنایت به احراز موارد تعیین‌ شده در مصوبه‌‌ مزبور از سوی آن شرکت، از تاریخ 04/04/1399 شرکت سرمایه­ گذاری سیمان تأمین به‌عنوان پانصد و چهل و یکمین شرکت پذیرفته‌شده در ﺑﺨﺶ "سیمان، آهک و گچ"، گروه و طبقه "تولید سیمان، آهک و گچ"  با کد صنعت «5394» و نماد "سیتا، CITA " در فهرست نرخ‌های بازار دوم بورس اوراق بهادار تهران درج می‌گردد.

با شرکت سرمایه گذاری سیمان تامین بیشتر آشنا شوید

شرکت سرمایه‌گذاری سیمان تأمین (سهامی عام) در تاریخ 12 خرداد 1378 تحت شماره 151394 با نام اولیه شرکت مدیریت سرمایه‌گذاری صنایع سیمان تأمین (سهامی خاص) در اداره ثبت شرکت‌ها و مؤسسات غیر‌تجاری تهران به ثبت رسید. به استناد مصوبه مجمع عمومی فوق العاده مورخ 25 شهریور 1382 صاحبان سهام، نام شرکت به شرکت سرمایه‌گذاری سیمان تأمین (سهامی خاص) به منظور سرمایه‌گذاری و راهبری واحدهای سیمانی و صنایع وابسته به آن و واحدهای معدنی، تغییر یافت.

سیتا نماد بورسی شرکت سرمایه گذاری سیمان تامین 

محمدرضوانی فر مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) طی مصاحبه ای درباره این هلدینگ سیمان و ساختمان گفت: این هلدینگ به طور مستقیم و غیرمستقیم در ۴۵ شرکت سهام دارد که از این تعداد ۳۰ شرکت مدیریتی و ۱۵ شرکت غیرمدیریتی است و از این میان ۲۶ شرکت تابعه این هلدینگ بورسی و ۱۹ شرکت غیربورسی است. وی افزود: 30 درصد از ظرفیت تولید و فروش سیمان کشور در اختیار این هلدینگ است.

مدیرعامل شستا در ادامه توضیحات خود در مورد این شرکت گفت: در صنعت حمل‌ونقل، این هلدینگ فقط با یک شرکت خود، ۳۰ درصد ظرفیت حمل‌ونقل کالاهای اساسی کشور را عهده دار است.

چند درصد از سهام سیتا در بورس عرضه خواهد شد؟

شاید با این تفاسیر و توضیحات سهامداران باید منتظر یک عرضه اولیه خوب دیگر در بازار سرمایه باشند، اما پرسش این است که چند درصد از سهام این هلدینگ بزرگ سیمانی در بورس عرضه خواهد شد؟

رضوانی‌فر مدیرعامل شستا در پاسخ به این پرسش گفت: در عرضه اولیه سیمان تامین که با نماد سیتا درج شده است، ۱۵ درصد از سهام این هلدینگ عرضه خواهد شد.

 

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
المپیک 2020 توکیو علی داوودی محمدرضا گرایی حسن یزدانی مراسم تحلیف ریاست جمهوری
آخرین اخبار