بازدید ۴۶۸۴۹
پیمانه اقتصادی
این پیمانه تیتر‌هایی همچون الزام کارفرمایان انگلیسی به پرداخت درصدی از حقوق کارمندان برای کاستن از فشار مالی بر دولت، گرانی، بازار تعمیر لپ تاپ را داغ کرد، ۳۰۰ هزار دستگاه در چهار مرحله دیگر هم پیش ثبت نام خواهیم کرد، مردم با قرض و وام وارد بورس نشوند و سایه سنگین کرونا بر رشد اقتصادی هند را در بر دارد.
کد خبر: ۹۸۰۲۹۷
تاریخ انتشار: ۰۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۰ 24 May 2020

تابناک هر روز بسته‌ای خبری از مطالب اقتصادی با اهمیت و مهم ایران و جهان همچون تغییرات در بازار انرژی، بازار طلا، سکه، مسکن، نفت، خودرو و ... تا خبر‌ها و رویداد‌های جذاب اقتصادی را گردآوری می‌کند.

به گزارش «تابناک اقتصادی»؛ این پیمانه تیتر‌هایی همچون الزام کارفرمایان انگلیسی به پرداخت درصدی از حقوق کارمندان برای کاستن از فشار مالی بر دولت، گرانی، بازار تعمیر لپ تاپ را داغ کرد، ۳۰۰ هزار دستگاه در چهار مرحله دیگر هم پیش ثبت نام خواهیم کرد، مردم با قرض و وام وارد بورس نشوند و سایه سنگین کرونا بر رشد اقتصادی هند را در بر دارد.

الزام کارفرمایان انگلیسی به پرداخت درصدی از حقوق کارمندان برای کاستن از فشار مالی بر دولت

روزنامه تایمز نوشت: انگلیس طرح‌هایی دارد تا کارفرمایان را ملزم به پرداخت ۲۰ تا ۳۰ درصد دستمزد کارمندان به مرخصی رفته از ماه آگوست کند تا از بار مضاعفی که بر دوش دولت این کشور ناشی از بحران کرونا انداخته شده است، بکاهد. انگلیس طرح حفظ فرصت‌های شغلی خود را برای ۴ ماه تا ۱۲ ماه ‌تمدید کرد، اما به کارفرمایان اعلام کرد آن‌ها باید از ماه آگوست برای تامین هزینه‌ها کمک کنند.

به نوشته این روزنامه، «وزارت خزانه داری آمریکا طرح‌هایی دارد که کارفرمایان را ملزم می‌کند ۲۰ تا ۳۰ درصد دستمزد کارمندان خود را بپردازند... آن‌ها همچنین ملزم خواهند شد تا سهم بیمه ملی کارفرمایان را نیز به میزان ۵ درصد متوسط دستمزد پوشش دهند.»

ریشی، سوناک، سخنگوی وزارت دارایی انگلیس از اظهارنظر در این باره خودداری کرد و گفت: انتظار می‌رود این تغییرات هفته آینده اعلام شود. انگلستان با «بحران اقتصادی بسیار جدی» مواجه است و فرصت‌های شغلی در روزها، هفته ها، ماه‌های آتی از دست خواهند رفت. به گزارش فارس، دولت انگلیس طبق برنامه‌ای برای حفظ فرصت‌های شغلی اعلام کرده بود ۸۰ درصد حقوق کارکنانی که به مرخصی فرستاده شده اند را می‌پردازد. با این حال، پیش بینی کننده بودجه این کشور اعلام کرده بود نرخ بیکاری انگلیس در بازه زمانی آوریل تا ژوئن (سه ماهه دوم ۲۰۲۰) حتی با وجود تحت حفاظت قرار گرفتن میلیون‌ها کارگر زیر نظر برنامه دولت این کشور برای پرداخت حقوق هایشان در زمان مرخصی موقتی، می‌تواند تا ۱۰ درصد برسد.

زمین در تهران ۴۳ درصد گران شد

مرکز آمار ایران نتایج طرح اطلاعات قیمت و اجاره مسکن شهر تهران در زمستان ۱۳۹۸ را منتشر کرد که بنا بر آن، متوسط قیمت فروش هر مترمربع زمین یا زمین ساختمان مسکونی کلنگی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در شهر تهران ٢٠٨١٥٠ هزار ریال با میانگین مساحت ٢٣٥ مترمربع بوده که نسبت به فصل قبل ١١,١ درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل ٤٣.١ درصد افزایش داشته است. بنگاه‌های معاملات ملکی کشور موظف هستند مشخصات کلیه معاملات خرید و فروش و اجاره را در سامانه اطلاعات مدیریت معاملات املاک و مستغلات کشور ثبت نمایند. با توجه به اینکه کاهش یا افزایش حجم (تعداد) معاملات در مناطق شهر تهران باعث کاهش یا افزایش شدید متوسط (حسابی) قیمت در سطح کل شهر می‌شود، از متوسط تعدیل شده (وزنی) که در آن، وزن با استفاده از سهم واحد‌های مسکونی دارای سکنه محاسبه می‌شود، استفاده شده تا بتوان با حذف اثر حجم معاملات، تغییرات واقعی قیمت را مشخص کرد. متوسط قیمت فروش هر مترمربع زیربنای مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در شهر تهران ١٥٣٣٤١ هزار ریال با میانگین مساحت ٨٨ مترمربع و متوسط عمر بنای ١١ سال بوده که نسبت به فصل قبل ١٢,٧ درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل ٤٣.٧ درصد، افزایش داشته است.

گرانی، بازار تعمیر لپتاپ را داغ کرد

رییس اتحادیه صنف فناوران رایانه با اشاره به افزایش نرخ ارز در سال گذشته گفت: در ابتدای سال ۱۳۹۷ به همه کالا‌ها ارز ۴۲۰۰ تومانی اختصاص داده شده بود، اما بعداً به ارز نیمایی تبدیل شد که قیمت آن هم بالا رفت و افرادی که در گذشته می‌توانستند با حدود سه میلیون تومان لپتاپ بخرند، حالا باید حدود ۹ میلیون تومان برای خرید آن هزینه می‌کردند. وی با بیان اینکه این افزایش قیمت به ویژه برای مصرف کنندگان خانگی و غیرسازمانی سنگین بود، اظهار کرد: بنابراین خیلی از افراد به این سمت حرکت کردند که دستگاه‌های معیوب خود را تعمیر کنند یا با استفاده از حافظه‌های داخلی و خارجی جدید سیستم خود را ارتقا دهند. فرجی همچنین از افزایش حدود ۵۰ تا ۶۰ درصدی تقاضای تعمیر و ارتقای لپ تاپ و رایانه در سال گذشته نسبت به سال‌های قبل خبر داد. به نقل از ایسنا؛ البته به گفته وی شیوع ویروس کرونا تقاضای تعمیر لپتاپ را مانند گوشی افزایش نداده و موارد کمی از ریخته شدن الکل روی کیبورد وجود داشته، چرا که استفاده از لپتاپ مانند تلفن همراه یک اپیدمی نیست و معمولا به اندازه موبایل جابه‌جا نمی‌شود که نیاز به ضدعفونی داشته باشد.

قیمت محصولات ایران خودرو و سایپا اعلام شد

براساس دستورالعمل قیمت گذاری خودرو امروز قیمت ۵ محصول شرکت سایپا برای فروش فوق العاده ۴ خردادماه اعلام شد. بر اساس این خبر، از شرکت سایپا خودروهای تیبا sx رینگ فولادی به قیمت ۵۴ میلیون و ۴۰۰ تومان، تیبا ex رینگ فولادی ۶۰ میلیون و ۶۲۰ هزار تومان، ساینا sx رینگ فولادی ۶۱ میلیون و ۲۴۰ هزار تومان، سایپا ۱۵۱ se وانت ۴۸ میلیون و ۵۴۰ هزار تومان، ۱۵۱ آپشنال رینگ آلومینیوم وانت ۶۹ میلیون و ۴۳۰ هزار تومان و از شرکت ایران خودرو، خودروهای پارس ۷۹ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان، پژو ۲۰۶ تیپ ۲، ۷۱ میلیون و ۶۴۰ هزار تومان، پژو ۴۰۵،  ۶۸ میلیون و ۳۹۰ هزار تومان، تومان رانا، ۷۵ میلیون و ۴۰ هزار تومان قیمت گذاری شد

۳۰۰ هزار دستگاه در چهار مرحله دیگر هم پیش ثبت نام خواهیم کرد

معاون امور صنایع وزارت صمت اعلام کرد: در چند مرحله فروش خودرو خواهیم داشت و این مرحله فروش فوق العاده محسوب می‌شود. وی با بیان اینکه افراد حائز شرایط با مراجعه به سامانه دو شرکت اعلام شده می‌توانند برای انجام پیش ثبت نام، رمز عبور دریافت کنند، گفت: رمز عبور کد ملی افراد در نظر گرفته شده است. در صورتی که عرضه و تقاضا در این دوره برابر باشد، عرضه با روال معمول انجام می‌شود، اما در غیر این صورت به روش‌های دیگری مثل قرعه کشی برای عرضه خودرو متوسل می‌شویم. از نیمه دوم خرداد به بعد روش‌های دیگری را برای فروش محصولات شرکت‌های خودروساز داخل اعلام خواهیم کرد. صادقی نیارکی افزود: حدود ۳۰۰ هزار دستگاه در چهار مرحله دیگر هم پیش ثبت نام خواهیم کرد، مردم عجله نکنند.

سهامداران از فروش سهام عدالت بپرهیزند

مدیر نظارت بر نهاد‌های مالی بورس گفت: سهامداران از فروش سهام عدالت خودداری کنند، زیرا سهام تخصیص داده شده به فرد، سبدی از چندین شرکت است. محمدرضا معتمد افزود: در آینده، منافع شرکت‌هایی که در سبد سهام عدالت هستند بخشی از هزینه‌های زندگی را پوشش خواهند داد.

رکورددار بیشترین و کمترین نرخ تورم کدام استان است؟

مرکز آمار جزییات نرخ تورم در استان‌های مختلف را منتشر کرد. بر اساس این گزارش از میان ٣١ استان کشور شانزده استان دارای نرخ تورم کمتر ازکل کشور را دارند. در اردیبهشت ماه ١٣٩٩ عدد شاخص کل برای خانوار‌های کشور بر مبنای سال ٩۵، به ٢١٠ رسید که نسبت به ماه قبل ٢.٥ درصد افزایش نشان می‌دهد. در این ماه (اردیبهشت) بیشترین نرخ تورم ماهانه خانوار‌های کشور مربوط به استان بوشهر با ٤.٧ درصد افزایش و کمترین نرخ تورم ماهانه مربوط به استان آذربایجان غربی با ٠.٦ درصد افزایش است. درصد تغییر شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) برای خانوار‌های کشور ٢١.٠ درصد است. بیشترین نرخ تورم نقطه به نقطه مربوط به استان هرمزگان (٣٠.٥ درصد) و کمترین آن مربوط به استان آذربایجان غربی (١٣.٧ درصد) است. نرخ تورم دوازده ماهه منتهی به اردیبهشت ماه ١٣٩٩ برای خانوار‌های کشور به عدد ٢٩.٨ درصد رسید. بیشترین نرخ تورم دوازده ماهه مربوط به استان ایلام (٣٥.٨ درصد) و کمترین آن مربوط به استان­‌های آذربایجان غربی و فارس (٢٦.٥ درصد) است.

سایه سنگین کرونا بر رشد اقتصادی هند

بانک مرکزی هند در آخرین گزارش های خود پیش‌بینی رشد اقتصادی این کشور برای سال مالی ۲۰۲۰ - ۲۰۲۱ را به میزان قابل توجهی کاهش داد و نسبت به افزایش تورم ناشی از تبعات شیوع ویروس کرونا در این کشور هشدار داد. شاک تیکانتا داس، رئیس کل بانک مرکزی هند، می‌گوید: علیرغم پیش‌بینی بهبود اوضاع اقتصادی برای نیمه دوم سال جاری، اما رشد اقتصاد این کشور در سال مالی ۲۰۲۰-۲۱ همچنان منفی خواهد بود. این بانک هیچ آماری درباره پیش‌بینی خود نسبت به اوضاع آینده به خاطر سخت بودن ارزیابی شرایط پیش روی ارائه نکرده است. داس گفت: انتشار گزارش دفتر ملی آمار هند، در پایان ماه می، برای سال ۲۰۲۰ نسبت به درآمد ملی این کشور شفافیت بیشتری را نسبت به اوضاع فراهم کرده و می‌تواند به ارائه چشم انداز رشد تولید ناخالص داخلی برای ماه‌های آینده کمک کند. وی گفت: چشم انداز تورم در هند هم بسیار ناپایدار است، اما بانک مرکزی این کشور انتظار دارد تا در نیمه نخست سال ۲۰۲۰ شاهد نوسان جدی تورم نباشیم.

مردم با قرض و وام وارد بورس نشوند

سید حمید میرمعینی درباره خطرات ورود مستقیم سهام‌داران مبتدی و سرمایه‌داران خرد به بازار سرمایه اظهار داشت: در شرایط رکود و ریزش بازار سهام‌داران خردی که با مقررات، مکانیزم و قواعد معاملات بازار، نحوه رفتار معامله‌گران و بازیگران بازار آشنا نیستند، آسیب می‌بینند. به نقل از ایلنا؛ این کارشناس بازار سرمایه با تاکید بر اینکه مهم‌ترین توصیه این است که مبتدی‌ها به هیچ وجه از اهرم استفاده نکنند، اینکه با وام یا قرض در بورس سرمایه‌گذاری کنند بسیار خطرناک است، گفت: سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه به کسانی پیشنهاد می‌شود که پول مازاد دارند و برای حفظ ارزش سرمایه خود بورس را انتخاب می‌کنند و ریسک آن را هم می‌پذیرند و البته با این انتخاب خود هم در افزایش تولید و هم تامین مالی بنگاه‌های تولیدی کشورمان موثر خواهند بود.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۵
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۴۲
ناشناس
|
France
|
۰۹:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۴
چند نفر تو ایران این شرایط رو دارن...!؟
حالا اینم اضافه کنید که فقط تو تبصره های ایرانخودرو و سایپا اعلام کردن نه اخبار و روزنامه ها .....
داشتن دسته چک صیاد بدون داشتن هیچ گونه سابقه....!!!
نمیشد بگن اینم اینترنتی واریز کنید >>>!؟؟؟ حالا برید دنبالش ببینید این شرط اخر رو برا چی گذاشتن
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۴
هدف به حداقل رساندن فروش با بهانه حذف دلال ها برای تحویل خودروهای پیش فروش شده است
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۴
گرفتن چک صیاد از خرید خودرو سخت تره. گذاشتن این شرط یعنی بهتون ماشین نمیدیم.
شاخ شکسته
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۴
اگه راست می گن اول پول نگیرن بعد کلی خسارت به خانواده ها وارد کنن بعد یک هفته پول رو برگردونن بذارن اول صاحبان شرا ئط ثبت نام کنن اگه خودرو تعلق گرفت پول رابریزند واگر طرف پول نداشت با قرعه کشی بعدی اقدام کنن ....
پاسخ ها
یاقبلی
| United States |
۱۱:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۴
جماعت ضعیف پول حاضر ندارن وبایستی ی چیزی بفروشن دوباره دلالها نوه نتیجشونو وارد میکنن پول میریزند....
ناشناس
| Tanzania, United Republic of |
۱۵:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۴
اتفاقا درستش اینه که پول را بگیرن که معلوم بشه خریدار واقعی هستند
داود
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۴
ایا تضمینی برای حرف شما است؟
وقتی به گذشنه و به قول و نوید شما دقت می کنم واقعا برام سخت است باور کنم !!
از صدردصد قول شما 110% ان درست نبوده!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۴
لطفا تيتر را اصلاح كنيد كه قيمت زمين سال ٩٨ نسبت به ٩٧ حدود ٤٠ درصد گران شده، اينطور تيتر زدن خودش باعث تورم در سال جديد مي شود چون برخي فقط تيتر را در شبكه هاي اجتماعي پخش مي كنند!
عمو فرید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۴
الان ساعت 10:15 دقیقه صبح یکشنبه 99/3/4 .
یک ربعه می خوام احراز هویت بشم اما سایت « اِمتا » باز نمیشه !!!!!!!!!!
پاسخ ها
عمو فرید
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۴
الان ساعت 6:17 دقیقه عصر یکشنبه 99/3/4 .
هنوز نتونستم تکمیل کنم.
امید مجتهد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۴
همینکه می‌زنید زمین 43 درصد گرون شده.... تابناک بعیده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۴
من ی پراید مدل 80 دارم میخوام نو کنم. چ جوری اینکارو کنم وقتی پلاک ب نامم هست. برم اول بفروشم؟ اگه قرعه کشی برنده نشدم چی. تازه سه ماه بی ماشین نمیتونم وایسم. کاش ی شرایط برا نوسازی ماشینم میزاشتن
پاسخ ها
عمو فرید
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۴
دقیقا فرمایش ایشون ، سوال بنده هم هست .
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۵
سلام
آقا نگهش دار و اعتماد نکن
فرزاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۴
هر روز که خبر هارو می خونم نا امید تر از روز قبل میشم جوونی که که هیچ امیدی به آینده نداره
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۴
اکثرا همینطوریم. هیچ امیدی به اینده نداریم
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۴
فضای این سایت متاسفانه این طوری شده.
رضا
| Switzerland |
۲۱:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۴
ببخش برادر برای توهین و تحقیر نیست ولی شما یک نسل تنبل و پر توقع هستید که هیچ هنری ندارید ولی همه چیز می خواهید.
.نگاه کن یک لوله کش،یک برق کار ،یک پرده زن و .... را می یابی که جایی برود و کمتر از چند صد هزار تومان برای دو تا سه ساعت کار خدماتی نگیرد؟تنها هنر شما گرفتن یک مدرک از یک دانشگاه درپیت به این امید است که یک میز با درامد انچنانی به شما بدهند ،۸ ساعت سر کار باشید و ۱ ساعت کار مفید بکنید در نهایت در خوشی و خرمی هم باشید نه برادر نمی شود این داستان مال عهد پدران شما و عهد پول نفت بود. ان دوران تمام شده الان بایددر ۲۴ ساعت ۱۸ ساعت کار کنید تا به جایی برسید انهم پس از مهارت اموزی و شاگردی کردن چند ساله
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۴
آخه پدر بیامرز دسته چک صیاد مگه چند نفر دارن؟دانشجو و کارگر مگه دسته چک صیاد داره؟
صابر عظیمی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۴
تابناک عزیز لطفا اطلاع رسانی نمایید: سامانه امتا در هنگام ثبت شماره بانکی پیغام "خطا در استعلام" می دهد. خطاهای دیگری نیز در این سامانه وجود دارند مثل عدم ارسال پیامک تایید و ..‌ همچنین این سامانه به هیچ وجه از ساعت ۱۰ تا ساعت ۱۲ باز نمی شود. چنین اشکالاتی عملا بسیاری از افراد علاقه مند به ثبت نام رد از گردونه ثبت نام خارج می کند. مشکلات سامانه امتا قبل از ثبت نام نیز به کرات توسط کاررران مختلف گفته شده بود و سرپرست وزارت سمت را وادار به واکنش کرد و ایشان گفتند که ثبت نام از طریق سایت خودروسازها بوده و ثبت نام مستقیم از طریق امتا وجاهت ندارد حال آنکه چنین نبود. هیچ گونه پشتیبانی فنی نیز از این سامانه انجام نمی شود و این شائبه جدی ایجاد می شود تا بار دیگر عرصه برای سودجویان و دلالان صنعت خودرو باز شود. لازم است هرجه سریعتر این شیوه ثبت نام متوقف و توسط نهادهای نظارتی بی طرف خارج از وزارت صنعت این مشکلات بررسی شوند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۴
لطفا یکی راجع به دسته چک صیاد توضیح بده.
میشه توی این فرصت کم اقدام کرد؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۴
زمین 43 درصد رشد کرده!!!!!
من تولید کننده هم 435 درصد ضرر کردم چون اگه پولم رو ملک خریده بودم برد کرده بودم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۴
شرط سنی گذاشتن حداقل 18 سال! کدوم بانکی به این فرد چک صیاد میده. برای کنترل بازار خودرو همه شرط‌ها تا حدی قابل قبول بودن و داشتن چک صیاد به نام هیچ توجیحی نداره.
من تا بحال هیچ چکی نداشتم و ندارم چون نیازی به داشتن چک ندارم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۴
با توجه به شروطی که گذاشتن کمتر شخصی پیدا میشه چک صیاد بنام داشته باشه. این شرط رو گذاشتن که در آینده بگن چون خریدار نبود ماشین رو به دلال های خودمون بفروشیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۴
با توجه به شروطی که گذاشتن کمتر شخصی پیدا میشه چک صیاد بنام داشته باشه.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۴
زلزله در تهران جدي است، آدم عاقل روي مسكن در تهران سرمايه گزاري نميكنه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۲:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۵
بدبختی اینه که تو این کشور کارهای غیر عاقلانه جواب میده
ناشناس
|
Tanzania, United Republic of
|
۱۵:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۴
من واقعا حیرانم مردم میگن ما هیچی نداریم ولی موقع فروش سهام تو صف خریدن موقع فروش خودرو تو صف هستند
آخه چند نفر هم نیستن یهو میلیونی میریزن سرش
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۴
درصد خیلی بالایی از مردم وضعشون خوبه وگرنه چیزی گران نمیشد
ناشناس
| United States |
۰۳:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۵
دیگه ۵۰ میلیون رو قشر متوسط میتونه جور کنه ی ماشین بخره
ناشناس
| Azerbaijan |
۰۸:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۵
کی میشه این جمله مزخرف رو دیگه کسی بکار نبره مگه چند نفر تو بورس هستن
تقی معمولی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۴
خدا یا واقعا نمیدونم به این وضعیتمون گریه کنم یا بخندم تیبا رینگ فولادی تا کمتر از یک ماه قبل قیمت کارخونه بود حدود 43 میلیون والان قیمت کارخونه شده بالای 54 میلیون یعنی 11 میلیون گرونتر شده وانت 151 قیمت قبلی حدود 40 میلیون بود والان بیشتر از 48 شده یعنی 8 میلیون گرونتر وبقیه ماشین‌ها هم همینطور همه هم خوشحالن که ایران خودرو وسایپا میخاد خودرو ثبت نام کنه
واقعا باید به این سادگی خودمان خون گریه کنیم
تارا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۴
این ثبت نام هم سرکاریه. از دیشب سامانه امتا کار نمی کنه. احراز هویت نمی کنه. ینی اصلا باز نمیشه وقتی هم باز بشه کلا توان احراز هویت نداره. سیم کارت رو نمیگیره کد پستی رو نمی گیره کارت بانکی رو نمی گیره. هر کس تونست از این سامانه و غول مرحله اخرش عبور کنه مشخصه که چیکاره است. این خودروها به مردم عادی که از خونه ثبت نام می کنن قطعا نمیرسه. 25 هزار نفر خودی به راحتی پیدا میشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۴
با شرايطي كه جهت خريد خودرو اعلام شده (نداشتن پلاك و داشتن چك ضمانت بنام خريدار و ... ) فكر كنم فقط آقازاده ها و افراد سفارش شده بتونند ثبت نام كنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۴
رییس بانک مرکزی داره میگه تو هرچی خواستید سرمایه گذاری نید به جز ارز
این یعنی دعوت کردن از مردم برای دلالی
البته هه ی ما شدیم دلال
هرکی با توجه به ممقدار پولش تو یه چیزی دلالی میکن
حمید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۴
من از مسئولین ایران خودرو این سوال دارم، پدری که میخواد برای بچه 18ساله اش ماشین بخره ،قطعا پول ماشینو پدر جور میکنه چون در سن 18 سالگی فرزندش در حال تحصیل یا خدمته، ... آیا شماها دختر یا پسراتون چک صیاد دارن،در سن 18 سالگی و این همه جوان بیکار و جویای کار چک صیاد کجا بود،سند نگهداشتی ، پلاکش کردی ،گارانتیشو خودت باطل میکنی ، دیگه دلالیش کجا بود . پس چرا توی اون وامهایی که به اختلاس گران دادید اینقدر سختگیری نکردید و چک صیاد نگرفتید، حالا که رسید به مردم بدبخت دارید سفته بازی در میارید .کارگر بدبختی که چند ماه حقوق نمیگیره ،چک صیادش کجا بود ؟....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۴
اگر با این کارها که دور از شان ملت بزرگ ایران است مشکل دلالان و قیمت سرم سام اور خودرو حل شد هرچی خواستید بگید اولا باید برای اقشار کم درامد و انهایی که مسافر کشی می کنن و خودروی پرمصرف دارن فکری بکنن و تسهیلاتی در نظر بگیرن نه مردمو با این محدودیتها مخصوصا چک صیادی از دایره حذف نمایند،.... ((((((((((ثانیا پیشنهاد منطقی اینه که چرا دولت و قانون ورود نمیکنه که قیمت بازار مثلا از 10 درصد قیمت خودروی سال 99 بالاتر نرود و به همین میزان برای خودروهای سالهای 98 و 97..... به میزان استهلاک و نظر کارشناس قیمت گذاری صورت پذیرد )))))))))
قادر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۴
مگه این خودروها سال پیش قیمت کارخونه چند بوده؟ فکر کنم بالای 80 درصد گرون کردند. مگه دولت نمی گفت به هیچ وجه اجازه نمیدهیم چیزی گران شود.....
ناشناس
|
United States
|
۰۳:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۵
یکبار برای همیشه انحصار خودرو که بلای جان مردم عادی شده را از بین ببرید .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۵
وقتی صحبت از افزایش حقوق کارگر و بازنشسته میشه 43 درصد تورم توسط سازمان امار و بانک مرکزی 15 درصد اعلام نیشه دولت هم حمایت میکند اخه این چه عدالتی است ...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۵
یه فکری برای زمین بکنید خودرو پیشکش
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۳/۰۶
متاسفانه .زمین را با ذلار وارد کردند ...نمی توانند گران نکنند .!!!!!!!!!!!1.....
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
شورای شهر ششم سید ابراهیم رئیسی نتایج انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم انتخابات 1400