بازدید ۳۴۲۰۰
دو هزار و سیزدهمین بسته ویژه خبری «تابناک»
رصد‌خانه «تابناک» خبر‌هایی از اخبار روز برای مخاطبان آماده می‌کند که غیررسمی هستند، یا اینکه کمتر از اهمیت خود، مورد توجه قرار می‌گیرند. تیتر‌هایی مانند: برگزاری ۳۰۰ مجلس احیای ماه مبارک رمضان بر بستر فضای مجازی / فریدون مجلسی: در ایران حمله کنندگان به سفارت مصونیت دارند، نه دیپلمات‌ها / نظر جنجالی رئیس اسبق صداوسیما درباره رئیس جمهور و ... رصد‌خانه امروز تابناک را تشکیل می‌دهند.
کد خبر: ۹۷۸۵۱۹
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۹ 14 May 2020
تحولات در گذر است و اخبار روز هیچ گاه متوقف نخواهد شد؛ خبر‌هایی رسمی و گاه غیر رسمی؛ خبر‌هایی که مورد توجه قرار می‌گیرد یا ممکن است همه به راحتی از کنار آن بگذرند. رسانه‌های خبری هر یک به فراخور وابستگی جناحی خود، خبر‌هایی را برجسته می‌کنند و در مواردی هم از کنار آن می‌گذرند. اگر خبر به‌ما‌هو خبر موضوعیت داشته باشد، وابستگی جناحی نباید در کمرنگ و پر رنگ منتقل کردن آن تأثیری داشته باشد.

رصد‌خانه «تابناک»؛ جایی است که خبر‌هایی گاه غیررسمی و گاه اخباری که مورد توجه قرار نمی‌گیرد، برای مخاطبان آماده می‌کند؛ خبر‌هایی که گاه به ملاحظه جناح‌های سیاسی مورد توجه قرار نمی‌گیرند و گاه به دلیل کم توجهی رسانه‌ها به حاشیه می‌روند، ولی همین خبر‌ها، اخباری هستند که مخاطبان را از پشت پرده جریانات سیاسی آگاه می‌کنند. در رصدخانه، تیتر و خلاصه‌ای از مهم‌ترین اخباری که اطلاع از آن‌ها ممکن است برای مخاطبان مهم و قابل توجه باشد، در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد و اینک رصدخانه تابناک را می‌بینید.
 
توئیت معنادار میرسلیم درباره ریاست مجلس یازدهم

منتخب مردم تهران برای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی می‌گوید قرار نیست به جای نمایندگان مجلس عده دیگری گزینه‌ای برای ریاست مجلس انتخاب کنند. سید مصطفی میرسلیم در توئیتر نوشت: قرار نیست عده‌ای به جای نمایندگان گزینه‌ای برای ریاست مجلس انتخاب کنند؛ اگر اقدامی هم می‌شود برای سنجش اولیۀ تمایل نمایندگان است. این تمایل قطعا در جلسۀ اکثریت معلوم خواهد شد و هر اظهارنظر دیگری قبل از آن فقط گمانه‌زنی است و اعتباری ندارد.افرادی که نامزد شده‌اند هرکدام از ویژگی‌های مثبتی برخوردارند و قابل احترامند و تشخیص این‌که کدام فرد مطلوب اکثریت است به آراء آزادانۀ نمایندگان برمی‌گردد. /ایسنا
 
حمله تندِ محسن چاوشی به ابی، عارف و برخی دیگر از خوانندگان آن‌ورِ آب

محسن چاوشی، با انتشار یک متن در فضای مجازی، ضمن پاسخ به همسر یکی از خوانندگان آن ورِ آب، از سفر تعدادی از خوانندگان لس‌آنجلسی به عربستان انتقاد کرد. پس از حمله مهشید حامدی (همسر ابراهیم حامدی) به محسن چاوشی، این خواننده پاپ کشورمان، در متنی شعرگونه، از آن دسته خوانندگان خارج از کشور که برای کنسرت به عربستان سعودی سفر کردند یا علیه اعتقادات مذهبی مردم ایران موضع گرفتند، به شدت انتقاد کرد. ابی، شهرام شب‌پره، شادمهر عقیلی، آرش و اندی از جمله خوانندگانی بودند که در جده عربستان، کنسرت دادند. عارف هم دیگر خواننده خارج از کشور است که در یک کنسرت، به مقدسات اسلامی توهین کرد که البته با انتشار متنی، بابت آن عذر خواست.
 
کروناویروس هرگز از بین نخواهد رفت

مایک رایان، متخصص فوریت‌های پزشکی سازمان بهداشت جهانی هشدار داد که این ویروس نیز مانند ویروس ایدز باقی خواهد ماند و نیازمند تلاش گسترده برای مقابله با آن خواهیم بود. /ایسنا
 
برگزاری ۳۰۰ مجلس احیا ماه مبارک رمضان بر بستر فضای مجازی

هیات‌های مذهبی و مساجدی که تا کنون مجالس متعددی را به کمک پخش زنده آپارات برگزار کرده بودند، در اولین شب احیا ماه مبارک رمضان بیشترین میزبانی از شرکت کنندگان را برعهده داشتند. این هیات‌ها، مساجد و محافل مذهبی که مراسم خود را از سراسر کشور و بر بستر پخش زنده آپارات برگزار می‌کنند، سه‌شنبه گذشته و مصادف با اولین شب احیا ماه مبارک رمضان ۱۴۴۱، بیش از شش ساعت مجالس مذهبی از سراسر کشور را در پخش زنده آپارات اجرا کردند. همچنین طی بیش از سیصد مجلس برگزار شده در شب ۱۹ ماه مبارک رمضان، بالغ بر ۱۲۳ هزار شرکت کننده مجازی در سایت آپارات و دیگر سایت‌های خدمت گرفته از سرویس پخش زنده آپارات مانند سایت محافل، سایت فطرس و ... به انجام اعمال مذهبی شب‌های قدر پرداختند. / ایرنا
 
فریدون مجلسی: در ایران حمله کنندگان به سفارت مصونیت دارند نه دیپلمات‌ها

فریدون مجلسی، دیپلمات پیشین در این باره برای با اشاره به ماجرای غرامت ایران به انگلستان بابت حمله به سفارت در سال ۹۱ در سایت «آزادی» نوشت: حمله به سفارت‌ها چندین آسیب برای کشور به همراه دارد، اما قبل از بررسی آن خوب است بدانیم که ایران یکی از نخستین کشور‌های دنیا است که روابط دیپلماتیک را با دیگران برقرار کرد و در جا‌هایی سفیر دائم داشت. ایران سال‌ها پیش از آنکه کشور دیگری دارای شرایط خاص و منسجم از جمله دیوان‌سالاری باشد و آن وقتی که در این بخش دنیا روم وارث حکومت مصر و فرهنگ یونانی بود و ایران به موازات آن وارث امپراطوری‌های ماد، پارس، آشور و بابل و ... بود با این کشور گروه‌های سفارت حتی سفارت دائمی را مبادله می‌کرد. ایران در همان زمان با حکومت‌ها هند، چون در نقاطی از هند چند حکومتی بود و با چین روابطی داشت و نماینده و سفیر فرستاده بود. در عرصه جدید که کشور‌های بیشتر و روابط دیپلماتیک جدی‌تر شد و به تبع آن اصل مصونیت دیپلماتیک طرح شد، ایران بار‌ها این مصونیت را مخدوش کرد و از این لحاظ سابقه بدی دارد. تکلیف حمله کنندگان به سفارت‌ها هم که هیچ وقت روشن نمی‌شود. گویی مصونیت دیپلماتیک در ایران مخصوص کسانی است که به سفارت می‌کنند نه کسانی که به آن‌ها حمله شده است و دیپلمات‌ها. ما خودمان شاهد بودیم و آن روزی که سفارت انگلستان اشغال شد در تلویزیون دیدیم که پلیس آنجا حضور دارد و تنها لبخند می‌زند. آن آقایی که رهبری ماجرا را به عهده داشت، الان یک چلوکبابی بزرگی در کرج دارد و از دوستان آقای قالیباف سردار بزرگ ایران است.

اعلام وضعیت قرمز در بهبهان

شهردار بهبهان وضعیت این شهرستان را قرمز اعلام کرد و گفت: از مردم می‌خواهیم قرنطینه خانگی را صد در صد رعایت کنند و خیابان‌ها خلوت شود. البته دستور خاموشی چراغ پارک‌ها و انسداد راه آرامستان نیز فوراً صادر شد. علیرضا بهادری در جمع خبر نگاران اظهار داشت: با کمال تاسف وضعیت شهرستان را قرمز اعلام کرده، چون تست‌های مثبت کرونا به وضعیت قرمز رسیده است. وی افزود: از مردم می‌خواهیم قرنطینه خانگی را صد در صد رعایت کنند و خیابان‌ها خلوت شود. البته دستور خاموشی چراغ پارک‌ها و انسداد راه آرامستان نیز فوراً صادر شد. بر اساس این گزارش، شهر بهبهان از شهر‌های در وضعیت زرد بود که پس از یک دوره ده روزه و عاری از بیمار کرونایی، مجددا روند ابتلا به این ویروس رو به افزایش است.

نظر جنجالی رئیس اسبق صداوسیما درباره رئیس جمهور

عزت‌الله ضرغامی در حساب توئیترش نوشت: شاید کمتر کسی مانند روحانی به اصولگرایان خدمت کرده باشد. معتقدم عملکرد او بزرگترین ضربه را به "اصلاح‌طلبان" وارد کرده است. اصولگرایان نباید نقش اسپانسر خود را در پیروزی‌های سیاسی فراموش کنند. کلید روحانی بخت آنان را در مقابل اصلاح‌طلبان باز کرد.

نماینده مجلس: چرا مدارک تحصیلی رئیس جمهور و برادر وی را بررسی نمی‌کنید؟

سید محمدجواد ابطحی نماینده خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار فارس با بیان اینکه جعل مدرک و سرقت علمی که از سوی برخی افراد و حتی مقامات انجام می‌شود، آثار سویی در جامعه دارد، گفت: در بررسی مدارک تحصیلی مقامات و مسئولین و اینکه مدارک چه کسی جعلی است یا غیر جعلی، اول باید مدرک تحصیلی رئیس جمهور و برادر وی بررسی شود. وی افزود: آقای روحانی در دوره‌های مختلف فعالیت سیاسی خود مدارک تحصیلی متفاوت ارائه می‌کرد. مثلا در یک دوره انتخابات خود را دکترا حقوق معرفی، اما دوره بعد فوق لیسانس ارائه می‌کرد. عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تصریح کرد: سوال این است که اگر آقای روحانی از اول دکترا داشت چرا بعد از چهار سال نمایندگی، برای دوره بعد فوق لیسانس ارائه می‌کرد. ابطحی همچنین به خدشه مدرک تحصیلی و دکترا حسین فریدون برادر رئیس جمهور اشاره کرد و افزود: گزارش مدرک تحصیلی دکترای برادر رئیس جمهور هم در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس بررسی شد که نحوه تحصیل وی در دانشگاه مورد تائید قرار نگرفت. وی اضافه کرد: سوال این است که چرا قوه قضائیه و شورای نگهبان تاکنون مدارک تحصیلی رئیس جمهور و برادر وی را بررسی نکرده است. عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه آب از سرچشمه گل آلود است، گفت: ابتدا باید مدرک تحصیلی رئیس جمهور و بعد باید مدارک تحصیلی همه مسئولین، مقامات، مدیران کل و نمایندگان مجلس و منتخبان مجلس یازدهم بررسی شود.
 
تصمیمات جدید برای برگزاری اختتامیه مجلس دهم

عضو هیات‌رئیسه مجلس شورای اسلامی جزئیاتی از مراسم اختتامیه دهمین دوره پارلمان را تشریح کرد. اکبر رنجبرزاده عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفتگو با تسنیم از برگزاری مراسم اختتامیه دهمین دوره مجلس در روز ۳۱ اردیبهشت خبر داد و گفت: بر اساس تصمیمات جدید هیات‌رئیسه مجلس مقرر شده که آخرین جلسه دوره دهم پارلمان دروز سه‌شنبه هفته آینده (۳۱ اردیبهشت ۹۹) برگزار شود.وی با اشاره به جزئیاتی از برگزاری مراسم اختتامیه دهمین دوره مجلس، اظهارداشت: قرار است در این نشست آقای لاریجانی رئیس مجلس گزارشی از مهم‌ترین تصمیمات، مصوبات و اقدامات مجلس دهم به نمایندگان و مردم که از رادیو در جریان مشروح مذاکرات قرار می‌گیرند، ارائه دهد.عضو هیئت‌رئیسه مجلس ادامه داد: همچنین قرار است در مراسم اختتامیه دوره دهم مجلس، روسای کمیسیون‌ها نیز گزارشی از چهار سال فعالیت کمیسیون‌هایشان ارائه دهند. رنجبرزاده اضافه کرد: در آخرین جلسه مجلس دهم که سه‌شنبه آینده برگزار می‌شود، هیچ مصوبه‌ای نداریم و فقط مصوبات قبلی و ایرادات احتمالی اعاده شده از سوی شورای نگهبان مورد بررسی قرار می‌گیرد.عضو هیئت‌رئیسه مجلس در پایان خاطرنشان کرد: پیش از پایان آخرین جلسه مجلس در دوره دهم، نمایندگان با رئیس مجلس و دیگر اعضای هیات‌رئیسه عکس یادگاری می‌گیرند.

غیبت برخی نمایندگان در جلسات مجلس پس از انتخابات!

سخنگوی هیات رئیسه مجلس از ارسال اسامی نمایندگان بی نظم و دارای بیشترین غیبت در صحن علنی به هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان خبر داد. اسدالله عباسی سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان، از ارسال اسامی نمایندگان بی انضباط به هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان خبر داد.او افزود: قرار است که هیات نظارت بر رفتار نمایندگان علل غیبت این نمایندگان را بررسی کند تا موجه یا غیر موجه بودن آن مشخص شود.عباسی تصریح کرد: برخی نمایندگان از بعد از برگزاری انتخابات مجلس اصلا در جلسات صحن علنی مجلس حضور نیافته اند که این امر اصلا وجهه خوبی ندارد و نیازمند بررسی جدی است.سخنگوی هیئت رئیسه مجلس بیان کرد: پس از بررسی‌های هیات نظارت بر رفتار نمایندگان، اسامی نمایندگان بی انضباط که دارای غیبت‌های غیر موجه زیادی هستند؛ هفته آینده اعلام خواهد شد.
 
پیشنهاد متفاوت به قالیباف برای ریاست مجلس یازدهم

محمد قمی، نماینده پاکدشت و عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار اعتمادآنلاین، با اشاره به تحرکات برخی منتخبان مجلس یازدهم برای رسیدن به صندلی ریاست، گفت: آقای قالیباف تجربه‌ای در مجلس شورای اسلامی ندارد، در حالی که رئیس مجلس باید بر آیین‌نامه‌ها مسلط باشد و روش‌های کاربردی آن را بداند. همچنین رئیس مجلس باید میان نماینده‌ها مقبولیت داشته باشد. او خطاب به قالیباف گفت: پیشنهاد می‌کنم آقای قالیباف طی سال اول خودش را برای ریاست مجلس مطرح نکند؛ ابتدا با مجلس آشنایی پیدا کند و بعد از آن برای ریاست مجلس کاندیدا شود.حاجی‌بابایی برای ریاست مجلس گزینه مناسبی است. این نماینده اصلاح‌طلب مجلس تاکید کرد: به نظر من آقای حاجی‌بابایی برای ریاست مجلس گزینه مناسبی است. حاجی‌بابایی هم سابقه وزارت را در کارنامه خود دارد و هم سابقه حضور در مجلس را دارد. او چند دوره در مجلس شورای اسلامی و در کمیسیون آیین‌نامه حضور داشته و به آیین‌نامه اشراف دارد، بنابراین گزینه مناسبی برای ریاست مجلس شورای اسلامی است.به نظر من آقای حاجی‌بابایی برای ریاست مجلس گزینه مناسبی است. حاجی‌بابایی هم سابقه وزارت را در کارنامه خود دارد و هم سابقه حضور در مجلس را دارد. قمی به کاندیدای دیگر کرسی ریاست مجلس یازدهم اشاره کرد و گفت: آقای زاکانی نیز سابقه حضور در مجلس را دارد، اما سابقه آقای حاجی‌بابایی بیشتر از آقای زاکانی است.

او با انتقاد از کاندیداتوری منتخبان مسن برای ریاست مجلس یازدهم عنوان کرد: آقای میرسلیم توان لازم را برای ریاست مجلس ندارد و نباید کاندیدا شود. این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی مرتضی آقاتهرانی را گزینه نامناسبی برای ریاست مجلس یازدهم به حساب آورد و توضیح داد: از نظر من ایشان مناسب ریاست مجلس نیستند. تمامی گزینه‌های ریاست مجلس یازدهم از نظر سیاسی با من فاصله دارند، اما آقای آقاتهرانی اخلاق و برخورد خوبی ندارد.تمامی گزینه‌های ریاست مجلس یازدهم از نظر سیاسی با من فاصله دارند، اما آقای آقاتهرانی اخلاق و برخورد خوبی ندارد.

توصیه انتخاباتی بیادی به محسن هاشمی

یک فعال سیاسی گفت: جریان قوی سیاسی پشت محسن هاشمی حضور ندارد و حتی باور نیست که حتی کارگزاران روی طناب او رخت پهن کند.پرونده انتخابات مجلس بسته شد و اواخر اردیبهشت یا اوایل خرداد سال آینده انتخابات ریاست جمهوری برگزار می‌شود. اصلاح طلبان در کنار دو چهره بالفعل یعنی اسحاق جهانگیری و محمدرضا عارف، روی سایر گزینه‌ها نیز سبک و سنگین می‌کنند. از جمله این افراد محسن هاشمی رفسنجانی است که نشان داده می‌تواند در قامت رئیس جمهور ظاهر شود، اما حسن بیادی دیدگاه دیگری دارد. حسن بیادی در گفتگو با نامه نیوز درباره نامزدی محسن هاشمی رفسنجانی برای انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۴۰۰ گفت: او از دوستان نزدیک من است و اگر در رقابت حضور پیداکنند بیایند خوشحال خواهم شد، اما معتقدم به دلیل معضلات سیاسی و اجتماعی و مشکلات بغرنج اقتصادی و عدم موفقیت مدیریت شهری به همراه جریان سیاسی حاکم و بالا بودن نارضایتی مردم حتما نامزد ریاست جمهوری نخواهند شد.وی افزود: علیرغم بعضی از شایستگی و توانمندی‌هایی که در آقای محسن هاشمی سراغ دارم، موضوع نامزدی محسن هاشمی در انتخابات ریاست جمهوری را نباید براساس شاخصه‌های فردی او ارزیابی کرد، بلکه باید در قالب یک جریان سیاسی مورد تحلیل قرار داد. تحلیل بنده این است که یک جریان قوی سیاسی و منسجم با جایگاه مردمی بعنوان پشتیبان و حامی ایشان حضور ندارد و بر این باورم که حتی مجموعه کارگزاران نتوانند کاری برای او انجام دهند.
 
روایت فتاح از دستور رهبر انقلاب درباره کمک در دوران کرونا

رئیس بنیاد مستضعفان با اشاره به واکنش رهبر انقلاب درباره تعیین حد و مرز کمک‌های بنیاد برای حمایت از قشرهای آسیب دیده از شیوع کرونا گفت: من از رهبر انقلاب درباره حد و حدود کمک‌های بنیاد سوال کردم و ایشان به من فرمودند که هیچ حدی برای کمک کردن ندارد. سید پرویز فتاح با اشاره به هدیه ۵۰۰ هزار تومانی بنیاد مستضعفان به تمام ایتام و کودکان دارای سرپرست ناتوان تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی در سراسر کشور اظهار کرد: در مسیر رسیدگی به قشرهای آسیب دیده از کرونا، با همکاری کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی در این شب‌هایی که مصادف است با لیالی قدر و شهادت امیرالمومنین (ع)، بنیاد مستضعفان هدیه‌ای ۵۰۰ هزار تومانی به ۱۶۶ هزار فرزند یتیم دختر و پسر سراسر کشور که تحت پوشش این دو نهاد هستند، پرداخت کرد. رئیس بنیاد مستضعفان افزود: بنیاد مستضعفان مجموعاً مبلغ ۸۳ میلیارد تومان را برای این موضوع به حساب کمیته امداد و سازمان بهزیستی واریز کرده و بر اساس آماری که شب گذشته از استان‌های مختلف گرفتم، این مبلغ به حساب همه این افراد واریز شده است.

وی خاطرنشان کرد: خدا را شاکریم که در ادامه خدمت رسانی به مردم توانستیم این خدمت را در ایام شهادت ابوالایتام انجام دهیم.فتاح با اشاره به تسهیلات ۳۲۵ میلیارد تومانی بنیاد مستضعفان که به صورت قرض الحسنه در اختیار قشرهای آسیب دیده از کرونا قرار خواهد گرفت، گفت: بنیاد مستضعفان در بانک سینا، بانک رسالت و صندوق قرض الحسنه امداد ولایت، این مبلغ را سپرده گذاری کرده و قرار است این مبلغ برای جبران بخشی از خسارت وارد شده به قشرهای آسیب دیده از کرونا، به صورت قرض الحسنه در اختیار این قشرها قرار گیرد.وی با تأکید بر اینکه برای هر یک از قشرهای مورد نظر، سهیمه خاصی از این تسهیلات قرض الحسنه در نظر گرفته شده است، افزود: بر اساس سهمیه در نظر گرفته شده، افراد معرفی شده از سوی دستگاه‌های مرتبط، وام قرض الحسنه بدون کارمزد و تا سقف ۵ میلیون تومان دریافت خواهند کرد که بازپرداخت آن نیز پس از چند ماه تنفس، طی مدت ۲۴ ماه خواهد بود. به گفته رئیس بنیاد مستضعفان، مددجویان کمیته امداد و بهزیستی، بخشی از تاکسیرانان و تعداد قابل توجهی از زندانیان نیازمند، از جمله این قشرها هستند.

آغاز پوست‌اندازی در جریان اصلاحات

محمدرضا خباز درباره انتخاب اصلاح طلبان میان محمدجواد ظریف و محسن هاشمی رفسنجانی برای انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ گفت: صحبت درباره انتخاب کدام شخصیت و چهره، اینکه شناخته شده باشد یا نباشد و یکباره مطرح شود، خیلی اهمیت ندارد. نخست باید جریان اصلاحات یک تصمیم مهم و راهبردی بگیرد. وی افزود: حمایت‌های بی دریغ اصلاح طلبان در انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۶، باعث شد عده‌ای همه کاسه و کوزه‌های را سر اصلاح طلبان می‌شکنند. همه ناکامی‌ها را به پای اصلاح طلبان می‌نویسند و کامیابی‌ها را به اسم خود و جریان خودشان می‌گذارند بنابراین نوعی بی رغبتی داخل جامعه به وجود آمده است و نمونه اش را در انتخابات مجلس شاهد بودیم که مردم در کل کشور ۴۲ درصد مشارکت کردند.

عضو شورای حزب اعتماد ملی با بیان اینکه ۵۸ درصد مردم امیدی به اصلاح امور از کانال قوه مقننه ندارند، یادآور شد: اصلاح طلبان در این شرایط باید تغییر رویه بدهند، اگر بر مبنای روش‌ها گذشته وارد انتخابات ۱۴۰۰ شوند، مطئمنا نتیجه‌ای بهتر از انتخابات مجلس یازدهم برایشان رقم نخواهد خورد. وی ادامه داد: تا فرصت از دست نرفته، اصلاح طلبان بعد از ماه رمضان و رفع ممنوعیت اجتماعات به محوریت رئیس دولت اصلاحات تشکیل دهند و مانیفست خود را تدوین کنند تا یک پوست اندازی اساسی در این جریان سیاسی اتفاق بیفتد. یعنی تجربه گذشته را داشته باشند، اما روش گذشته را کنار بگذارند.فعال سیاسی اصلاح طلب درباره حمایت حزب کارگزاران سازندگی از جراحی پرخونریزی در جریان اصلاحات اظهار کرد: حالا من از واژه «پوست اندازی» استفاده کردم و آن‌ها تعبیر به «جراحی» داشتند، حالا فرقی نمی‌کند. با روش گذشته به انتخابات ریاست جمهوری ورود کنیم پاسخ نمی‌گیریم، ولی تجربیات گذشته ارزشمند بود. آن‌ها را باید روی میز قرار داد و درباره شان بحث کرد.
اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱۰
در انتظار بررسی: ۱
انتشار یافته: ۱۳۳
مرتضی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
تقارن یکی از لیالی احتمالی قدر و شب جمعه را از دست ندهید! برای همدیگر دعا کنیم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
این محسن چاوشی کلاً زده به سرش. کاملاً متوهم شده. اخیراً آهنگی به نام او خوانده. نه شعر درستی دارد و نه وزن درستی. فکر می‌کنه مولاناست. از بس توی خونه مونده و با مردم و جامعه رفت‌وآمد نداشته، خیالات برش داشته. دچار توهم عجیبی شده. نمی‌فهمه چی میگه و چه کار می‌کنه. بسیاری از مردم و هوادارانش رو از دست داده ولی با این همه فکر می‌کنه همه دارند براش دست می‌زنند و تشویقش می‌کنند!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۶:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۶
اهنگ او سبکش خاصه و هر روزم گوش میدمش. شما برو چرندیات ابی پول پرست طرفدار ازادی و عدالت به سبک بن سلمان اره رو گوش بده.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۶:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۶
ابی و شادمهر و رویای جهان بدون جنگ و از طرف دیگر بخاطر چند هزار دلار بازی در زمینو به نفع رژیم کودک کش سعودی جالب است. آفریم بر ابی و سادمهر که ریاکار نیستند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۶
مطمئنی که خودت دچار توهم نشدی؟
به هر حال محسن بیشتر از من و شما در این زمینه کار کرده.
ناشناس
| United States |
۱۵:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۶
بیچاره حرف بدی نزده که اینطور با خاک یکسانش کردید. شما که به بهانه کمک عربستان به داعش با حج رفتن دیگران مخالف بودید ، خجالت نمی کشید که اینطور برای حمایت از چند وطن فروش دری وری می بافید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
برگزاری کنسرت درعربستان چه مانعی داره؟مگه بایدازحکومت ایران اجازه بگیرن؟شغلشون خوانندگی..ضمنادرموردمرزش هم که دیگه گندش دراومده..بادست خودمون ورزشکاران اسرائیی روقهرمان میکنیم وفکرمیکنیم خیلی حالشون گرفته میشه.. این بازیهاتاکی ادامه داره؟
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۰۹:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۶
تندروها اینقدر سطح و منزلت سیاست ورزی را چنان تنزل دادند که فکر میکنند امروز باید با فلان شخص سیاسی و فلان کشور باید قهر بود دو روز بعد آشتی کرد سه روز بعد نفرین کرد ۵ روز بعد تهدید کرد .....
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۶
اصلا اسرائیل جای خاصی تو ورزش جهان نداره و اکثرا توی مراحل مقدماتی و اینها ممکنه باهاشون روبرو بشیم و مطمئن باش که اونا در مراحل بعدی حذف می شن.
می تونی به طور مثال یه نگاهی به رده بندی رژیم صهیونیستی توی ادوار مختلف المپیک بندازی.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۶
عربستان را آمریکا میدوشه. خوب یه مقدارش هم ایرانی بخورن. چه اشکالی داره؟
یه مقدار هم تو آلبانی نشستن دارن بر علیه حکومت در فضای مجازی تبلیغ میکنن، یه مقدار هم اونا بخورن
ناشناس
| United States |
۱۵:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۶
پس دیگه به حج رفتن دیگران اعتراضی ندارین
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
برگزاری کنسرت درعربستان چه مانعی داره؟مگه بایداز ایران اجازه بگیرن؟شغلشون خوانندگی..ضمنادرموردمرزش هم که دیگه گندش دراومده..بادست خودمون ورزشکاران اسرائیی روقهرمان میکنیم وفکرمیکنیم خیلی حالشون گرفته میشه..این بازیهاتاکی ادامه داره؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۶:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۶
مانعی نداره اما اگه میخوان کاری به کارشون نداشته باشیم اونا هم کاری به اعتقادات ما نداشته باشن.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۶
حالا شما بفرما کار به کار اونها داشته باش !
عجب حرفهایی می زنید !
ناشناس
| United States |
۱۵:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۶
تا زمانی که امثال تو یکروز به بهانه کمک عربستان به داعش به حج حمله می کردید و امروز هم برای حمایت از به مشت وطن فروش خزعبلات می بافید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
چاووشی خواننده نیست با اون صدای مصنوعی و ساختگی
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۶:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۶
چه ربطی داشت الان به موضوع؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۶:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۶
صدای مصنوعی چاووشی می ارزه به صدای نحس صد تا مثل ابی اقای پول بن سلمان.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۶
تو خوبی
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۸
ناشناس 06:10 شما برو تتلو گوش بده شما رو چه به اظهار نظر کردن در مورد ابي
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
آقای حاجی بابایی الحق و الانصاف بهترین گزینه است.اما یک گزینه مهم در کارش نیست.او مثل قالیباف یا میرسلیم باند قوی پشت سرش ندارد.تا اورا در مسیر ریاست پشتیبانی کنند.نمایندگان جدید و تازه کار که تجربه قابل قبولی هم ندارند از این دو شخص حساب می برند.
ناشناس
|
France
|
۲۱:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
میر سلیم و قالیباف سه ماه هست که برای ریاست مجلس چانه زنی . رایزنی میکنند . عشق به خدمت مردم چقدر زیاد هست . ؟ سوال ؟ برای اکثریت مردم‌میخواهند خدمت کنند یا اقلیت جامعه ؟ در صورتی نظر سیاسی اکثریت مردم کلا متفاوت از اقلیت خاص هست . کمی با دمکراسی در تناقض نیست ؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۶
والله ثواب دارد
بگذارید در این مجلس دکوری
این میرسلیم کهنسال
که ۴۱ سال در آرزوی ریاست
پرپر زده است
بر صندلی جلوس کند
مگر چه میشود ؟
قول میدهد
تو را بخدا بگذارید این
پیرمرد ، آرزو بر دل از این دنیا نرود
بعدا غصه خواهید خورد
ناشناس
| United States |
۱۵:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۶
شما سخنگوی اکثریتی ؟ کاش خودتو معرفی می کردی تا سخنگوی متوهم رو بهتر بشناسیم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
قالیباف امسال رییس مجلس
سال دیگه رییس جمهور
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
چقدر دنیا خراب شده که یه حنجره الکترونیکی مثل چاوشی از یه حنجره طلایی مثل عارف ایراد میگیره
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۶:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۶
زن ابی نه عارف. در ضمن هیچ کس حق نداره دهن کثیفشو باز کنه به اعتقادات ما توهین کنه.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۶
بحث تکنیک و مسایل هنری نبوده موضوع توهین به اعتقادات مردم است
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۶
اگه شما خواننده نیستی پس دنیا خرابه که شما داری نقد می کنی در حالی که صاحب نظر نیستی.
ناشناس
| United States |
۱۵:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۶
به حنجرش ایرادی نگرفته .به بی غیرتیش اعتراض کرده
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۶
از اینجا تا حنجره طلا بوق(:
ناشناس
|
Netherlands
|
۲۱:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
اصلاح طلب.اصولگرا.مستقل.اعتدالی.پایداری.احمدی نژادی.خاتمی چی.
همه ی این عناوین دهن پرکن بدرد نخور و در ودکان بود
بعد از 40 سال
فقرا مردن
ثروتمندان اصیل یا ثروتشان مصادره شد یا فرار کردندیا به طبقه متوسط نزول کردند.
طبقه متوسط فقیر شدند.
ویک عده که به جای وصل بودن مولتی میلیاردر شدن.طرف اوایل شلوار وصله دار وکفش پاره می پوشید حالا صفرهای موجودی حسابش از خود پرداز بیرون می ریزدو 6 نفر حساب دار دخل وخرجش هستند
تابناک واقعیت مانند خورشید در آسمان می درخشد
و ابر های سانسورامثال شما نمی تواند جلو درخشش آن را برای همیشه بگیرد.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۶
همه به فدای ریش خاکستری
شانه شده
و پوزخندهای زجر آور رئیس جمهور
با ۸ متر فاصله از وزرای ماسک پوش و ساکت شده ایشان
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۶
به هرحال کشور به یک قدرت بزرگ تصمیم گیرنده تبدیل شده، دیوان پروین اعتصامی که کلا در زمان پهلوی زندگی کرد رو بخون تا بفهمی فقر در زمان پهلوی چقدر فجیع بوده.
ناشناس
|
Russian Federation
|
۲۱:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
تنها نقاطی در دنیا که خوانندگان نامبرده نمیتوانند در ان کنسرت برگزار کنند مکه و مدینه که این مسایل ممنوعیت دارد و همچنین خاک ایران میباشد .این دعواها فقط مشخص میکند مردم ایران از حقی که مردم عربستان هم از ان برخوردارند محرومند و عبارت کاسه داغتر از اش اینجاست که معنی میابد. در ضمن اگر سفر به عربستان به ماهو ایراد داشته باشد که بنده حقیر نیمچه حاجی هم خطا کرده ام!!!! شغل خواننده برگزاری کنسرت است.شغل فوتبالیست بازی فوتبال.گاهی هم ممکن است تیم ایران در عربستان بازی کند.
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۱۵:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۶
حاجی جان مشکل اینجاست که همون کسانی که به حج رفتن شما ایراد می گرفتند ، امروز دارند سفر اینها رو ماله کشی می کنند
امیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
امیدوار همراه با اختتامیه مجلس دهم کلا در مجلس گل گرفته بشه
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۰۴:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۶
انتخابات آزاد مجلس اکثریت آرزوی هر ایرانی است
ناشناس
| United States |
۱۵:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۶
باختن گریه نداره ....
ناشناس
|
France
|
۲۱:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
آغاز پوست اندازی در اصلاحات ..... مشکل مردم از اصلاحات نیست . اصلاحات یک روند و خواست اجباری جامعه برای رشد و توسعه هست . مشکل از جبهه اصولگرایان و تندروها هست . مشکل بی درمان از گروهی اقتدارگرا هست که در هر شرایط چه مردم رای بدهند چه ندهند میخواهند در قدرت سهیم باشند . یعنی مردم هر چقدر تلاش میکنند طبق همین قوانین فعلی قانون اساسی یک جوری انها را از قدرت برکنار کنند امکانش نیست . چون از در ورودی خارج میشوند از پنجره وارد میشوند . به نظرم انها کلا دمکراسی را هنوز توجیه نشدند که دمکراسی یعنی چرخش قدرت . دمکراسی یعنی جابجای نفرات قدرت . سیاست . هنوز انها نمیدانند که سیاست ها را مردم‌پای صندوق رای مشخص میکنند . انها هنوز نمیدادنند که کلا انقلاب برای عبور از گفتمان قبل از انقلاب هست . یعنی هر اشکال سیاسی که قبل از انقلاب وجود داشت فعلا نباید وجود داشته باشد . انها هنوز نمیداانند که وقتی برای همیشه در قدرت بنانند نمیشود مشکلات سیاسی و اقتصادی رانت و مارتی بازی و اختلاس و و درگیری سیاسی رخ میدهد . دمکراسی برای این بود که سطح اخلاف با جابجای سیاسیون و مسولین به صفر برسد ......اصولگرایان تا کی میخواهند بفهمند که مردم سالاری با عوغا سالاری کلا متفاوت هست . مجلس در راس امور باشد ..‌‌
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۰۴:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۶
همه پرسی برای اصلاح قانون اساسی با انتخاب آزاد نمایندگان مردم آرزوی هر ایرانی است
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۶
این هم جزو دموکراسیه که به رای اون دسته از مردم که رای دادند احترام بذارید و اینها منتخب رای مردم هستند.
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
به نظرم اصلاح طلبان انتخابات 1400 اصلا کاندیدایی معرفی نکنن سنگین و رنگین تره، تو این یک سال هیچ آبی از این دولت گرم نمیشه و همین تتمه ی محبوبیت افرادی مثل ظریف یا هاشمی هم با هجمه ی نهادهای قدرتمند جناح اصولگرا به دولت روحانی برباد خواه. رفت
ناشناس
|
Russian Federation
|
۲۲:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
طبق کنوانسیونهای بین المللی که پایش را امضا کرده ایم و حفظ امنیت دیپلماتها و اماکن دیپلماتیک را به عهده گرفته ایم. حمله به سفارتخانه یعنی میهمانی را به خانه دعوت کنی و قول پذیرایی خوب و حفظ مال و جان به او بدهی اما وقتی که امد به او حمله کنی اموال و اتومبیلش را تخریب کنی و کتکش بزنی.همینقدر زشت همینقدر ناجوانمردانه همینقدر غیر متمدنانه و وحشی
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۶
مگه حمله سیستماتیک بوده؟
یه تعدادی از مردم بودن که باهاشون برخورد شد.
ناشناس
| United States |
۱۵:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۶
به سفارت ما هم در لندن و برلین حمله شده . نسبت به آنها هم همین نظر رو داری یا فقط رگ گردنت برای دفاع از آنها بالا می زنه؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
بورس= بادکنک =روزی 5 درصد سود= ایجاد تورم در کشور
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۰۴:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۶
برای رفع تورم سهامی کردن پشتوانه ،مال مردم کاری خارج از قانون و مردم سالاری است.
حمید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
متوجه نشدم که این قضیه به آقای چاووشی چه ربطی داره

هرمسئله و مشکلی مسوولی داره و باید مسوولان اظهار نظر کنند
متاسفانه دراینجا هیچ چیز و هیچ کس در جایگاه خود نیستند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۳:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۶
اون خانم به آقای چاوشی توهین کرده فقط چون یه متن گذاشته برای امام علی
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۶:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۶
زن ابی به چاووشی توهین کرده بعد مسئولان باید جوابشو بدن؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۶
این موضوع به مسئولان ما هم مربوط نیست
ناشناس
|
Russian Federation
|
۲۲:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
وی در ادامه توی دلش افزود معلومه که اونا منو انتخاب میکنن من به این خوبی و خوش لباسی و با کارنامه موفق و جوان و با انگیزه و پر انرژی .مگه من چی کم دارم از ریاست؟
:)
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۶
میر سلیم آرزو به دل ماند
بگذارید حداقل یک هفته رئیس شود
مگر چه میشود ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
پس چرا فتاح بعداز توصیه رهبری کم پیدا شده؟باید هرچه توچنته داره روکنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
محسن چاوشی اصلا در اندازه و ابعادی نیست که به ابی و بقیه اعتراض کند
این افراد در سالهایی که ایران درگیر جنگ و خفقان و .... بود خاطرات بسیار خوبی در ذهن چندین نسل ایرانی ایجاد کردند
این افراد عزیز مردم ایران هستند
همانطور که ورزش نباید با سیاست گره بخورد هنر هم نباید رنگ سیاست بگیرد
هنرمند سیاست زده نان به نرخ روز خور است و تاریخ مصرفش سریعا می گذرد
پاسخ ها
عابدین
| Iran, Islamic Republic of |
۰۵:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۶
عزیزانت دشداشه پوشیده و رقص شمشیر می کنند
یمن و سوریه کنسرت می گذاشتند بهتر نبود؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۶:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۶
بیشین بینیم بابا . انگار اقای پولتون نون رو به نرخ دیروز میخوره.چاووشی داره نون مملکتشو میخوره نون بن سلمانو نمیخوره که خجالت بکشه.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۶
ببخشيد اون ور آبی ها چه کاری برای کشورشون کردند؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۸
اين خوانندگاني که بعد از انقلاب از ايران رفتند به دلخواه خودشان رفتند يا به اجبار که شدند اونور آبي؟ بعد از 20 - 30 سال بعد از انقلاب هم هنوز خيلي ها بويژه از اين قشر ترجيح مي دهند از اين مملکت بروند. جز فراري دادن ايراني ها چه کاري براي اين مملکت کردند که نتيجه اش بشود اينور آبي و اونورآبي؟؟؟
صادق
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
چاوش خان خوشم اومد حتما با این نظر حکیمانه ات رییس خانه موسیقی خواهی شد !!!
من قول می دهم
ناشناس
|
Switzerland
|
۲۳:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
بنیاد مستضعفان که مالیات نمیده این همه لملاک و کارخانه و....درآمد سرشار داره ولهارو چه کار میکنه؟ مردم حق دارن بدونن
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۰۴:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۶
کارخانه های مادر ثروت همگانی باید در کنترل دولت بماند و سهامی کردن آن می بایست از همه پرسی بگذرد
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۶
خرج اولاد و عیال در خارج از کشور با دلار ۱۷ هزار تومان
کمر بیل گیتس را هم شکسته
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۶
شما حسابدارشون بودی؟
م
|
United Arab Emirates
|
۲۳:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
من یک موی چاووشی را به کل وجود مطرب هاب اون ور اب نمی دم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۴:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۶
من نمیدونم اون مو رو از کجاش کندی ولی باشه نده برای خودت نگهش دار
ناشناس
| United States |
۰۶:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۶
بهتر از یک دکمه از کامپیوترش را به کسی ندهی . چاوشی صدای مصنوعیست
ناشناس
| - |
۰۷:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۶
الان شما چند من هستی ؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۶
چون لیاقتت چاوشیه
افرادی مثل ابی و عارف در تاریخ ما تکرار نمی شن
اسی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
بنام خدا
درود به شرفت چاوشی
اون (ابی)یکبار از دهنش پرید و در وصف خلیج فارس خواند بد در یکی از شبکه های اون ور آبی در کمال دریوزگی و نوکر صفتی ابراز ندامت کرد از آن آهنگ و خود را مدیون امرای عرب حاشیه خلیج فارس خواند که اجازه برگذاری کنسرت را به او میدهند. پس از این ها نمی شو د هم انتظاری جزء دست بوسی بن سلمان قاتل را مثل بقیه هم مسلکی هایش داشت.
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۰۶:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۶
به نام خدا
در باره اون(ابی) از خودتون داستان نسازید
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۶
احسنت گل گفتی
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۶
دروغ گویی و شایعه سازی شغل شماست
جرات دارین نظر سنجی کنید که مردم ایران چاوشی را دوست دارند یا ابی
بازنشسته بدبخت
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
الهی به حرمت این شب های قدر یک مقداری به بعضی ازمسولین بی عرضه ی آموزش وپرورش ما شجاعت و همت در جهت رفع مشکلات ما بازنشستگان سال98 عطاء فرما تا پاداش ما را هرچه زودتر و قبل از مرگمان اقدام فرمایند.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۶
بازنشستگان تامین اجتماعی که صاحبان واقعی صندوق هستند
منتظر تسویه بدهی دولت
به خودشان هستند
واقعا شرم آور است با پرداخت ماهی ۱/۸۰۰ به بازنشستگان تامین اجتماعی
و بعد دولت ۲۶۰ هزار میلیارد تومان به صندوق تامین اجتماعی بدهکار است
خجالت بکشید
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۶
بدبخت کسایی هستن که
رستگار نمی شن.
من مخالف پولدار بودن از راه صحیحش نیستم اما فقیر یا پولدار بودن نشانه خوشبختی یا بدبختی نیست.
ناشناس
|
United States
|
۲۳:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
ارزش کشته شدن در دریا ده برابر بیشتر از خشکی و زمین هست .!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۴:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۶
کم کم داریم به دوران فتواهای عجیب و غریب میرسیم
الف
|
Turkey
|
۲۳:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
آقای فتاح جنابعالی نشان داده اید که با اسلاف خود که قبل از شما در بنیاد مستضعفان رئیس بودند زمین تا آسمان فرق دارید و دارایی و اموال بنیاد را امانت دانسته و برای یارگیری اموال بنیاد را به این نماینده آن وزیر نبخشیده و چوب حراج به امانتی که دستتان هست نزده اید و کمک هایی هم که با اجازه رهبری به ایتام و نیازمندان نموده اید را قدر نهاده و تشکر می کنم ولی به عرض عالی میرسانم کمک واقعی شما به ایتام و نیازمندان زمانی اکمل خواهد شد که با موافقت رهبری تمامی املاک و کارخانه ها و شرکت ها و دارایی های منقول و عیر منقول بنیاد را کارشناسی و قیمت گذاری نموده و شرایط عرضه ان را در بورس فراهم نموده و بر اساس ارزش کل برآورده شده همه دارایی های بنیاد را به طور عادلانه بین ایتام و نیازمندان واقعی که از طریق ارگان های ذیربط و با نظارت دقیق خودتان انجام شود تقسیم نموده و در مالکیت آن اموال را با ارائه سهام بورس به انها تفویض فرمایید تا علاوه بر برخورداری از ذخیره ای ارزشمند از سود سالانه سهام هم برخوردار شوند که یقینا سود حاصله از مبالغی که شما در پاره ای از اوقات به انها کمک می کنید بیشتر خواهد بود و اصل سرمایه شان نیز با رشد قیمت در سالهای اینده پشتوانه مالی خوبی برای ایتام خواهد شد.
ناشناس
|
United States
|
۲۳:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
قیمت‌پراید از ۲۱ تومان به ۸۷ تومان رسید و امروز به ۶۷ تومان برگشت . ولی هیچوقت بمردم شاف نبودند که در اقتصادی که مدیر عامل ان دولتی نصب و عزل میشود چرا چرا قیمت پراید از ۲۱ تومان به ۷۸ تومان رسید . چرا . دوم اینکه حالا چرا دوباره شد ۶۸ تومان .....
ناشناس
|
United States
|
۲۳:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
فکر کنید اگر بنیاد مستضعفان نباشد وضع فقرا بدتر خواهد شد نخیر . علتش این هست که این‌مکممانیزم بنیاد و بنیادهای دیگر بیشتر فقر تولید میکنند . من نطرم این هست که این نهادها دو دلیل دارد . اول اینکه کارهای تبلیغی میکنند و از جیب بیت المال هم هزینه میکنند دوم در این دستگاه عریض و طویل خودیهای زیادی هم بیکار نمیشن و در شهرها هم خودیها فرزندانشان بیکار نمیمانند . یعنی یک جوری حقوق بگیر هستند . ایا نمیشد این روش را به دولت محول کرد به یک دستگاه در خود دولت محول کرد . سالانه هزاران‌میلیارد تومان بابت رسیدگی به فقرا . ایا فقر از بین رفت ؟ دلایل فقر کدام هست ؟ ایا کسی امده شرح بده که چرا اینقدر فقیر داریم . چرا وقتی بسته حمایتی را درب منزل مردم‌میرسانید تبلیغ چند همسری و داشتن تعداد زیاد فرزندان را تبلیغ میکنید ؟ ایا فرزند زیاد باعث فقر نمیشود ؟
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۰۴:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۶
بنیاد های اینچنینی باید زیر کنترول دولت باشند
پرویز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
همچين ميگن اصولگراها پیروزشدند
کلا مگه چنددرصدازمردم رای دادند
جمع کنید این بازی اصلاح طلب واصولگرارا
به فکرمعیشت مردم باشید
بااين حزب بازی هاشون خانه خودشون راابادکردن و
خانه مردم راخراب
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
چین رو باید بمباران اتمی کرد
هرچینی ببینم تا اخر عمرم تو خوزستان چنان میزنمش که صدای سگ بده
الان ۳ماهه خانواده ام رو ندیدم بخاطر این.ها
بلاخره کرونا تموم میشه اما خدا نکنه چینی ببینم چنان بزنمش که ...
پاسخ ها
ناشناس
| Thailand |
۰۵:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۶
روانی
عابدین
| Iran, Islamic Republic of |
۰۵:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۶
چینی را بزنی می شکند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۶
وااای بر شما، این نسی کشیه
که.
اگه کرونا تقصیر چین باشه باز هم ربطی به همه مردمش نداره.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۶
داداچ شما چینی دیدی بهش گل بده ما میزنیمشون تا صدای واق واق بدن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
نماینده مجلس: چرا مدارک تحصیلی رئیس جمهور و برادر وی را بررسی نمی‌کنید؟) مطمئن باش چیز دندون گیری نیست وگرنه تا حالا .... بادبان شده بود شورای نگهبان و قضا خودشان نزده میرقصند . شاید هم انوقت مجبور شوند مدارک خیلی ها را بررسی کنند
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۰۹:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۶
مگر انهایی که قانون را تایید میکنند چقدر و در چه رشته ای تخصص دارند ودرس خواندند ؟ علوم سیاسی و حقوق بین المللی و دمکراسی و ازادی بیان و عقیده را که اصلا قبول ندارند . بعد چطور با این همه موارد فانون وضع میکنند . مثلا کسی خواندن و نوشتن و کلاس پنجم سواد دارد وافعا سیاستمدار هم هست . کسی در دهه ۳۰ و ۴۰ فقه و اصول و روایت خوانده واقعا سیاستمدار هست ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
دیدید که برای انتخابات مجلس درصد زیادی از مردم شرکت نکردن. با وضعیت فعلی قطعا درصد بیشتری از مردم در انتخابات شرکت نمی کنند
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۰۴:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۶
برای شورای نگهبان اهمیت ندارد !
ناشناس
|
United States
|
۲۳:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۵
ما نخواهیم اصولگرایان برای ما ملت خدمت کنند چکار کنیم ؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۲:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۶
شما برو با همون پرچم کدخدات حال کن
ناشناس
| United States |
۱۵:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۶
بیا به دیگران رای بده
وکیل
|
Romania
|
۰۰:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۶
درود بر احمدی نژاد و یارانش که همانا یارانش اکثریت مطلق مردمانن
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۲:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۶
این اکثریت مطلق روز انتخابات کجا بودند؟حتما رفته بودند گل بچینند!
ناشناس
| Germany |
۰۴:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۶
کمی صبر داشته باش
ناشناس
| United States |
۰۹:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۶
همه خوب شیم انشاالله
ناشناس
| United States |
۰۹:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۶
درود بر خودمان ودرود بر ملت غیور ایران . . تاریخ گواهی میدهد که مردم ایران با سکوت جواب میدهند . گاهی سکوت و تماشا خیلی بهتر از فریاد هست . سکوت معنای زیادی دارد . دهن بسته شود سکوت معنی میدهد . پس تو هم دهن را ببند و سکوت کن .
ناشناس
| United States |
۱۶:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۶
احمدی نژاد بعد از ۸ سال در سیاست فقط به شماها کلمه درود یاد داده ؟ .؟؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۷
اگه به رای سرلیست اصلاح طلبان نگاه کنی میفهمی جناب تابناک لطفا جناحی عمل نکن نظرات را منتشر کن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۶
۲۵ درصد نه ۴۲ درصد
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۰۴:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۶
هر دوتاش اقلیت است!
ناشناس
| United States |
۱۵:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۶
یعنی تهران ،کل ایرانه؟ توهم زدی ها
ناشناس
|
Germany
|
۰۰:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۶
یکی مثل محسن چاووشی با صدای کامپیوتری پر از افکت، فقط تو ایران به عنوان خواننده شناخته میشه.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۵:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۶
چه ربطی به موضوع داشت اونوقت؟ الان بحث سر افکته؟
ناشناس
|
Canada
|
۰۱:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۶
فتاح: خدا رو شکر که اینهمه مستضعف و مستمند داریم که بتوانیم خدمت کنیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۶
محسن چاوشی واقعاً تأسف‌برانگیزه که یک هنرمند به جای ترویج عشق و نوع‌دوستی و مهرورزی این‌گونه بر آتش تعصبات می‌دمد. امیدواریم این هنرمند خوب کشورمان بیدار شود
ناشناس
|
Netherlands
|
۰۲:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۶
هنر خوانندگان لس آنجلسی که نام بردیدجه نوع خوانندگی است که برای اینکه صدای خودشان راعرصه کنندوشنونده ای داشته باشندمجبورندازرقاصگانی استفاده کنندکه بکمک آنهاموردتوجه قرارگیرند شبیه فروشنده ای که جنس بنجلی رابرای فروش یکی بخرچندتاببرکندکه خریداری پیداشودخودشان باورشان آمدرفتندعربستان تحقیرشدندمغزوفکرآنان درست مثل آینکه ازچهل سال پیش داخل فریزرمانده وهیچ رشدنکرده واقعا خوانندگان برجسته وطنمان باآنهاطرف قیاسنداگرمنصف باشیم وصداقت داشته باشیم قضاوت کنیم
هادی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۶
رئیس جمهور، باید، چهره ای مردمی داشته باشد. فعلا غیر از آقای خاتمی رئیس جمهور مرد می دیگری نداریم و بهترین رئیس جمهور ایشان بوده و خواهند بود
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۷
خلایق هرچه لایق
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۶
امپراطوری بنیاد مستضعفان سالی ۲۵۰۰ تا ۳۰۰۰ میلیارد سود خالص دارد نحوه هزینه کرد این مبلغ در سال را فتاح جان توضیح دهید لطفا اگه کسی ناراحت نمیشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۶
آقای چاوشی! یک مدت کار رو تعطیل کن. کمی استراحت کن. کتاب بخون. شاید از این افکار رها شدی. امید اصلاح شما هست! وگرنه مثل مسئولان خواهید شد و یک سنی که ازتون گذشت و لوح وجودتون شکل گرفت، دیگر امید چندانی به اصلاح نیست.
محمدایوب
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۶
حال که به لطف خدا رییس قوه قضاییه مردی پاکدست وبدون وابستگی والودگی شده است ونمایندگانی انقلابی و مردمی انتخاب شدند انشاالله باشروع به کار مجلس یازدهم اولین کارانها گرفتن مچ دزدان اعم از مدرک تحصیلی اصلاح طلبان دوم بررسی علت گرانیهای کمرشکن که زیرسردولت است بررسی دست اوردهای خیالی برجام وزیانهای آن واستیضاح رییس جمهور ومحاکمه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۶
باباولکتید
ناشناس
|
United States
|
۰۵:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۶
"عباسی تصریح کرد: برخی نمایندگان از بعد از برگزاری انتخابات مجلس اصلا در جلسات صحن علنی مجلس حضور نیافته اند"یعنی از 2 اسفند تا آخر اردیبهشت دقیقا 3 ماه ، ماهانه 38 میلیون حدود 100 میلیون این افراد پول مفت گرفته اند!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۶
حمله محسن چاووشی؟ تا اونجایی که من میدونم زن ابی حمله کرد ایشونم جوابشو داد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۶
ابی و زنش هر دو با امام علی (ع) مشکل دارن خیلیم اصرار دارن که علنیش کنن. چرا؟ بخاطر دم تکون دادن واسه بن سلمان که نیست احیانا.
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۱۶:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۶
علتش را هم‌گفته
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۶
تا الان طرفدار چاووشی نبودن از الان به بعد هستم. هر که با ال علی درافتاد ور افتاد.
ناشناس
|
United States
|
۰۶:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۶
ابی در عربستان کنسرت داشت چون شغلش برگذاری کنسرته .
خواننده عارف را هم هدفمند وارد این بحث کردید .
کسی که جرعت برگذاری کنسرت را از ترس مشخص شدن صدای حقیقی اش ندارد به آقای صدا توهین نکند
ناشناس
|
United Arab Emirates
|
۰۸:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۶
تاسف از دعوای لفظی پیش اومده بین ایندو خواننده محبوب
از سفر ابی به عربستان متاثر شدم و از توهین چاوشی به سلطان صدا بسیار ناراحت
بزرگمنشی رو تو پیام ویدئو ابی دیدم
امیدوارم محسن چاوشی عزیز هم با پاسخی اینچنینی فضا رو عوض کنه
ناشناس
|
United States
|
۰۹:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۶
در خود فروریخته شده گیج میزنم
ناشناس
|
Japan
|
۰۹:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۶
ای مگس عرصه سیمرغ نه جولانگه توست
عرض خودمی بری ‌و زحمت مامی داری
توبه تقصیرخودافتادی ازاین درمحروم
ازکه می نالی وفریادچرامی داری
امثال چاوشی بایدبداننداگراقبال چندانی درمیان مردم ندارند برعکس ابی که درقلب ماایرانیان قرارداردبخاطراین است که علاوه برنداشتن صدای حداقلی اشعارشون هم چرت وپرته!تهران که دریا نداره!!
حسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۶
استفاده از توییتر که یک ابزار اجتماعی غربی و متعلق به امپریالیسم جهانی است برای بیان نظرات خوب نیست.اینجاس که ادم میمونه دم خروس را باور کنه یا قسم حضرت عباس را.
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۶
غیبت برخی نمایندگان در جلسات مجلس پس از انتخابات!
در مدت حقوق و کارانه هم میگرفتن واقعا این حقوق ها حلال است حایی که همه دم از دین و دیانت میزنند حالا توقع هم دارید ملت واقعا به حلال و حروم اعتقادی داشته باشند من که خیلی وقته تمام اعتقادات 70 ساته خود را از دست دادم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۶
نظر اقای فریدون مجلسی نیز قابل تامل است و درک درستی از پیشینه ایران ارائه داده اند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۶
برای کسانی که یه ذره غیرت و شرف ندارن خوانندگی توعربستان و مسابقه بااسراعیل ایرادی نداره.درضمن آقای چاوشی حداقل آنقدر مردانگی داره که مثل شما وطن فروشان ساکت ننشست و تودهن اونها زد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۶
شما درست میگی که به مهمان حمله نمیکنن .البته به شرط اینکه مهمان قصد نابودی صاحبخانه رو نکنه .اینوبفهم لطفا
مریم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۶
چاوش
وقتی ایرج و گلپا و شجریان را از میدان برانند نا انها اظهار نظر کنند

این حق ات است که اظهار وجود کنی!!!

حیف نون!!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۲/۲۶
تو برو اول پول کنسرتتو از ابی بگیر تا بالا نکشیده بعد بیا اینجا چهچه بزن.
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
بسته ویژه خبری
برچسب منتخب
سند همکاری 25 ساله ایران و چین غلامرضا تاجگردون هوشنگ صدیق سوال از رئیس جمهور