بازدید 11162
۲

تلفات کرونا در آمریکا از کشته‌های جنگ ویتنام بیشتر شد

آمار فوتی‌های کروناویروس در ایالات متحده از تعداد کشته‌های این کشور در جنگ ویتنام فراتر رفت.
کد خبر: ۹۷۵۲۵۶
تاریخ انتشار: ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۷ 29 April 2020

 

به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، تعداد مرگ و میرهای ناشی از کروناویروس جدید در ایالات متحده در روز سه شنبه از قربانیان این کشور در جنگ ویتنام فراتر رفت. اکنون بیش از ۵۹ هزار نفر در این کشور بر اثر ابتلا به بیماری کووید-۱۹ جان خود را از دست داده و بیش از یک میلیون نفر هم به این ویروس آلوده شده‌اند.

رسانه‌های آمریکایی در پی اعلام آمار جدید تلفات کرونا گزارش دادند که تعداد نظامیان آمریکایی کشته شده در جنگ ویتنام ۵۸ هزار و ۲۲۰ نفر بوده است و اکنون تلفات کرونا ازکشته‌های آمریکا در جنگ ویتنام بیشتر شده است.

آمارها حاکی از آن است که تعداد مبتلایان به این بیماری در آمریکا طی ۱۸ روز دو برابر افزایش پیدا کرده و یک سوم از کلِ آمار جهانی ابتلا در این کشور ثبت شده است.

بنابر اعلام مسئولان حوزه بهداشت عمومی آمریکا، تعداد واقعی مبتلایان به کووید-۱۹ حتی بیش از رقم گزارش شده است که دلیل آن می‌تواند کمبود نیروهای متخصص و نبود تجهیزات کافی باشد.

حدود ۳۰ درصد از موارد ابتلا در نیویورک که کانون شیوع بیماری بوده گزارش شده است و پس از آن ایالت‌های نیوجرسی، ماساچوست، کالیفرنیا و پنسیلوانیا قرار گرفته‌اند.

طبق اعلام مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها در آمریکا تعداد فوتی های کووید-۱۹ نه تنها از آمار قربانیان این کشور در جنگ ویتنام بلکه از آمار مرگ و میر آنفلوآنزای فصلی طی سال‌های اخیر به استثنای سال‌های ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۸ فراتر رفته است. در سال ۲۰۱۲-۲۰۱۱ موارد فوت ناشی از آنفلوآنزای فصلی ۱۲ هزار نفر بوده اما در سال ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۸ رقم ۶۱ هزار نفر گزارش شده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، هم‌اکنون در سطح جهان موارد ابتلا به کووید-۱۹ از زمان آغاز شیوع این بیماری در چین به بیش از سه میلیون نفر رسیده است.

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۲
آمریکایی که میخواد اولین باشه تو قتل، غارتگری ، تجاوز، دزدی ، بلوکه اموال ملت ها ، تحریم ملت ها ،کودتا علیه حکومت های مردمی، تروریسم،استفاده ازسلاح اتمی و کشتار انسان های بسیار ، شکنجه، فریب کاری و رسانه های دروغین و....
حالا این بدبختی اول شدن دامن ملت بدبختشو گرفته
کسانی که هم از بیماری می میرند در این کشور، انسان های فقیر و ضعیف و سیاه پوستان و سالمندان و.... هستند و همچنان این ملت های بیچاره اند که جور و ستم می بینند، یا در کشورهای دیگر یا داخل آمریکا
چه جک دردناکی ...
چند میلیون ویتنامی در مقابل چند ده هزار آمریکایی ...
این است فاصلۀ سلاح داشتن با نداشتن
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # بیتا فرهی # پروانه معصومی # ایام فاطمیه