بازدید 5530

شمار قربانیان کرونا در آمریکا از مرز ۴۶،۰۰۰ تن گذشت

تعداد کل جانباختگان ویروس جدید کرونا (کووید-۱۹) در خاک آمریکا روز چهارشنبه از مرز ۴۶،۰۰۰ تن گذشت.
کد خبر: ۹۷۴۰۳۵
تاریخ انتشار: ۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۷:۰۳ 23 April 2020

به گزارش «تابناک» به نقل از مهر از رویترز، طبق آخرین آمار مرگ و میر ناشی از ابتلا به کرونا در آمریکا، تلفات انسانی این بیماری مهلک روز چهارشنبه به ۴۶،۰۰۰ تن رسید.

این در حالی است که مدل پیش بینی شده دانشگاه واشنگتن که اغلب مورد استناد کاخ سفید قرار می گیرد، شمار قربانیان کرونا را تا چهارم آگوست (کمتر از دو هفته دیگر) حدود ۶۶،۰۰۰ نفر برآورد می کند.

گفتنی است که هفته ها پس از گزارش اولین مورد مرگ ناشی از ابتلا به کرونا در آمریکا (ششم فوریه) شمار قربانیان این ویروس مرگبار به بالاترین میزان خود در میان کشورهای جهان رسیده است؛ بطوری که با افزایش ۲،۷۹۲ موردی جانباختگان در روز سه شنبه (۲۱ آوریل)، بار دیگر تلفات این بیماری به نقطه اوج خود در روز پانزدهم آوریل (۲،۸۰۶ مورد مرگ) نزدیک شد.

شایان ذکر است که میزان مرگ و میر در ایالت نیویورک که کانون شیوع این بیماری در آمریکا بشمار می رود، دارای شیب نزولی است (با ۴۷۴ مورد مرگ در روز چهارشنبه). اما ایالتهای همجواری همچون پنسیلوانیا و نیوجرسی روز سه شنبه به لحاظ شمار قربانیان در یک روز رکورد زدند.

گفتنی است که در سرتاسر جهان، ایالات متحده آمریکا تاکنون دارای بیشترین شمار مبتلایان به ویروس کرونا با ۸۱۵،۰۰۰ نفر بوده است که این رقم معادل چهاربرابر تعداد کل مبتلایان در کشوری همچون اسپانیا- با رتبه دوم به لحاظ شمار مبتلایان- است.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# قره باغ # کیومرث هاشمی # هفته دفاع مقدس # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی