بازدید ۳۶۲۲۹
هزار و نهصد و شصت و هفتمین بسته ویژه خبری «تابناک»
رصد‌خانه «تابناک» خبر‌هایی از اخبار روز برای مخاطبان آماده می‌کند که غیررسمی هستند، یا اینکه کمتر از اهمیت خود، مورد توجه قرار می‌گیرند. تیتر‌هایی مانند: بازخوانی جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی متوقف شد / جلسه مجازی مجلس به حدنصاب نرسید / وضعیت دانشجویان ایرانی شاغل در ایتالیا و ... رصد‌خانه امروز تابناک را تشکیل می‌دهند.
کد خبر: ۹۶۸۹۴۷
تاریخ انتشار: ۱۰ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۲ 29 March 2020

تحولات در گذر است و اخبار روز هیچ گاه متوقف نخواهد شد؛ خبر‌هایی رسمی و گاه غیر رسمی؛ خبر‌هایی که مورد توجه قرار می‌گیرد یا ممکن است همه به راحتی از کنار آن بگذرند. رسانه‌های خبری هر یک به فراخور وابستگی جناحی خود، خبر‌هایی را برجسته می‌کنند و در مواردی هم از کنار آن می‌گذرند. اگر خبر به‌ما‌هو خبر موضوعیت داشته باشد، وابستگی جناحی نباید در کمرنگ و پر رنگ منتقل کردن آن تأثیری داشته باشد.

رصد‌خانه «تابناک»؛ جایی است که خبر‌هایی گاه غیررسمی و گاه اخباری که مورد توجه قرار نمی‌گیرد، برای مخاطبان آماده می‌کند؛ خبر‌هایی که گاه به ملاحظه جناح‌های سیاسی مورد توجه قرار نمی‌گیرند و گاه به دلیل کم توجهی رسانه‌ها به حاشیه می‌روند، ولی همین خبر‌ها، اخباری هستند که مخاطبان را از پشت پرده جریانات سیاسی آگاه می‌کنند. در رصدخانه، تیتر و خلاصه‌ای از مهم‌ترین اخباری که اطلاع از آن‌ها ممکن است برای مخاطبان مهم و قابل توجه باشد، در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد و اینک رصدخانه تابناک را می‌بینید.

دانشگاه شهید بهشتی: امکان برگزاری کلاس حضوری در آینده نزدیک وجود ندارد

معاونت آموزشی دانشگاه شهید بهشتی، با صدور اطلاعیه‌ای با بیان این که امکان برگزاری کلاس‌های حضوری در آینده نزدیک وجود ندارد، بر ارائه مجازی حتی‌الامکان کلیه دروس نظری از روز شنبه شانزدهم فروردین تاکید کرده است. در اطلاعیه معاونت آموزشی دانشگاه شهید بهشتی آمده است: «بر اساس شواهد موجود و پیش‌بینی‌های به عمل آمده، همان طور که در اطلاعیه شماره ۴ حوزه ریاست دانشگاه ذکر شده، امکان برگزاری کلاس‌های حضوری در آینده نزدیک وجود ندارد. متناسب با شرایط جدید، تمهیدات و تسهیلاتی برای به سرانجام رساندن نیمسال دوم تحصیلی ۹۹-۱۳۹۸ از نظر مقررات آموزشی اندیشیده شده است که بموقع و با هماهنگی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، اعلام خواهد شد.»

درگیری در زندان همدان

خبرنگار ایرنا در همدان کسب اطلاع کرد که به دنبال بروز درگیری بین زندانیان این شهر، مسئولان استان در حال بازگرداندن آرامش به این زندان هستند. به گزارش بامداد یکشنبه ایرنا، تا این لحظه اطلاعات و گمانه زنی‌هایی در زمینه فرار زندانیان به دست نیامده و موضوع توسط نهاد‌های ذیربط در حال پیگیری و بررسی است. بر اساس اطلاعات دریافتی، شرایط زندان همدان تحت کنترل گزارش و گفته شده که مسئولان مربوطه استان همدان صبح امروز (یکشنبه) جزییات این ناآرامی را در اختیار رسانه‌ها قرار می‌دهند. قبل از این درگیری‌ها و حوادث فرار از زندان در دو زندان لرستان و زندان سقز کردستان روی داد.

کارگردان «پایتخت»: هیچ سانسوری در کار نیست

سیروس مقدم به حذفیات مجموعه اشاره و بیان کرد: من و همکارانم از پایتخت محافظت می‌کنیم تا شسته و رفته روی آنتن برود. برخی از موارد در هنگام فیلمبرداری ضبط می‌شود که ممکن است در شرایط فعلی جامعه ایجاد حساسیت کند و آن را تعدیل می‌کنیم. این موارد عنوان سانسور به خود نمی‌گیرد. ممکن است بعضی از کلمات یا دیالوگ‌ها را برای اکثریت مخاطب مناسب نبینیم؛ بنابراین ملاحظات را رعایت می‌کنیم تا سریال به سلامت روی آنتن برود و دچار سوء برداشت و سوءتعبیر نشویم؛ این به معنی سانسور نیست. این نوع اصلاحات را که به محتوای اثر لطمه نمی‌زند سانسور نمی‌دانم.

تاریخ پیشنهادی برگزاری المپیک توکیو در سال ۲۰۲۱ مشخص شد

رسانه‌های ژاپنی امروز گزارش کردند مقامات برگزاری بازی‌های المپیک توکیو و کمیته بین‌المللی المپیک (IOC) برای برگزاری مراسم افتتاحیه در ماه جولای سال ۲۰۲۱ در حال مذاکره نهایی هستند. امروز شبکه NHK ژاپن اعلام کرد مقامات برگزاری بازی‌ها تمایل دارند المپیک در سال ۲۰۲۱ روز‌های ۲۳ جولای تا ۸ آگوست برگزار شود.

چه کسانی پنجمین بسته حمایت معیشتی را دریافت می‌کنند؟

«حسین میرزایی» روز یکشنبه در گفت‌وگو با ایرنا افزود: افرادی که در لیست اسفند ماه بودند به هیچ وجه حذف نخواهند شد و بالتبع به این لیست کسی هم اضافه نخواهد شد. وی تاکید کرد: افرادی که پیش از این نسبت به عدم دریافت بسته حمایت معیشتی اعتراض کرده و در لیست مشمولان قرار نگرفته بودند و نیز افرادی که در لیست یارانه بگیران نبودند و متقاضی دریافت حمایت معیشتی هستند در خرداد ماه ۹۹ یک بار دیگر بررسی و وسع سنجی می‌شوند. سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان بسته حمایت معیشتی افزود: پس از بررسی اعتراض افراد چنانچه واجد شرایط باشند و مشمول شوند، به لیست اضافه می‌شوند.

نوزاد ۳۵ روزه گنابادی به کرونا مبتلا شد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گناباد: والدین این نوزاد که خانواده‌ای از تربت حیدریه هستند، این نوزاد با را علائم تنفسی به بیمارستان منتقل کردند و با توجه به علائم بالینی، تست کرونا از این نوزاد صورت گرفت که نتیجه آن مثبت بود. خوشبختانه حال عمومی نوزاد مساعد است و ابتلا به بیماری در این سن بسیار نادر است؛ پیش از این نیز کودک سه ساله در گناباد به این ویروس مبتلا شده بود که بهبود یافت./ تسنیم

بازی «سوداگران مرگ» با «کرونا»

همزمان با شیوع گسترده ویروس کرونا در جهان، مافیای مواد مخدر با سوءاستفاده از شرایط، اقدام به انتشار تبلیغاتی درباره تاثیر ماده محرک «کوکائین» و سپس"الکل"در پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا کردند که با واکنش متخصصان مواجه شد؛ هرچند مافیای موادمخدر بیکار ننشستند و این بار شایعاتی درباره تاثیر مصرف تریاک برای این ویروس در فضای مجازی دست به دست می‌شود. این در حالی است که به گفته رئیس کانون سراسری درمانگران اعتیاد کشور، نه تریاک و نه هیچ مواد مخدر و محرک دیگری مانع از ابتلا به ویروس کرونا نمی‌شود. مجتبی غالبی، رئیس کانون سراسری درمانگران اعتیاد کشور می گوید: مافیای مواد مخدر این طور شایع کرده‌اند که «مصرف بعضی از مواد مخدر، از ابتلا به ویروس کرونا پیشگیری می‌کند» و یا «معتادان نسبت به افراد عادی کمتر مبتلا به ویروس کرونا شده‌اند». این اظهارات واقعیت نداشته و مبتنی بر شواهد علمی نیست و صرفا با هدف سودجویی مافیای مواد مخدر و سوداگران مرگ مطرح می‌شود. در همه بیماری‌های عفونی ثابت شده است که احتمال ابتلا به بیماری در مصرف‌کنندگان مواد مخدر و سیگار بیشتر است. /ایسنا

بزرگترین قرنطینه تاریخ با نیمی از جمعیت جهان

همزمان با شیوع سریع ویروس کرونا در سراسر جهان که تاکنون به ابتلای بیش از ۶۰۰ هزار تن و فوت بیش از ۲۸هزار تن در کشور‌های مختلف منجر شده است، برآورد‌ها نشان می‌دهد، حدود نیمی از ساکنان کره زمین که جمعیتی حدود سه میلیارد نفر را تشکیل می‌دهند، هم‌اکنون برای مقابله با کووید-۱۹ در قرنطینه خانگی بسر می‌برند.

پای مرگ‌های الکلی به قم هم باز شد

احمد عظیمی، بازپرس ویژه قتل دادسرای مرکز استان قم گفت: چهار نفر برای مقابله با کرونا، مشروبات الکلی آلوده به متانول نوشیده و مسموم شده‌اند و دو نفرشان جان باخته‌اند. با توجه به زمینه اعتقادی مردم قم و اطلاع‌رسانی بموقع درباره تاثیر نداشتن الکل بر کرونا، شمار مسموم‌شدگان در این استان کم است.

آشنا: کرونا کشور‌های پرادعا را وادار به کُرنش کرده است

رییس مرکز تحقیقات استراتژیک ریاست جمهوری گفت: کرونا برخی از مغرورترین و مشهورترین رهبران کشور‌های بزرگ و پر ادعا را وادار به کرنش در برابر خود کرده است. «حسام الدین آشنا» شامگاه شنبه در حساب توییتری خود نوشت: کرونا قبل از این که سلامت فردی را به خطر بیندازد نظام‌های حکمرانی سلامت را به چالش کشیده و برخی از مغرورترین و مشهورترین رهبران کشور‌های بزرگ و پر ادعا را وادار به کرنش در برابر خود کرده‌ است.

محمدرضا خاتمی به بیماری کرونا مبتلا شد

فعال سیاسی اصلاح طلب شب گذشته به علت ابتلا به بیماری کرونا در بیمارستان بستری شد. محمدرضا خاتمی فعال سیاسی اصلاح طلب و برادر رئیس جمهور اسبق کشور به بیماری کرونا مبتلا شد. خاتمی از شب گذشته به علت مبتلا شدن به ویروس کرونا، در بیمارستان بستری شد.

کریمی: شیوع کرونا فرصتی برای احیای روضه‌های خانگی است

محمود کریمی با بیان اینکه شیوع ویروس کرونا در کشور فضایی را ایجاد کرده است تا مردم روضه و توسل به اهل بیت (ع) را به خانه‌های خود ببرند گفت: زمانی‌که ما روضه را از خانه به هیأت بردیم، خانه‌ها را تهی کردیم. محمود کریمی مداح اهل بیت (ع) شب گذشته شنبه نهم فروردین ماه با حضور در برنامه تلویزیونی شاه‌چراغ شبکه سوم سیما به مناسبت اعیاد شعبانیه و میلاد سرداران کربلا امام حسین (ع)، حضرت عباس (ع) و امام سجاد (ع) اظهار داشت: شیوع ویروس کرونا و اتفاقات پس از آن در کشور، همگی عبرت‌هایی است که باید هرکسی به نحو خود از آن استفاده کند. من به عنوان یک مداح باید عبرت بگیرم و بدانم، اگر روزی جمعیت چندین هزار نفری در مجالس ما حضور پیدا می‌کرد، در اثر یک ویروس، ممکن است کسی در جلسات حضور پیدا نکند و من تنها و یک نفره بخوانم. وی با اشاره به اینکه در این شرایط هم هیأت برقرار است، تصریح کرد: افرادی که برای امام حسین (ع) جلسه برگزار می‌کنند، باید بدانند اگر اولین نفر خودشان در این جلسه حاضر باشند، دومین نفر ملائکه و ذوات مقدسه هستند و امروز با توجه به این شرایط، می‌توانیم در خانه‌های خود، جلسه روضه برگزار کنیم. کریمی افزود: اگر کسی صدای خود را دوست ندارد و یا توانایی روضه خواندن ندارد، می‌تواند از طریق فضای مجازی روضه پخش کنند و در جلسه روضه خانگی خود آن را گوش دهند و ارتباط برقرار کنند.

کرباسچی: فعالیت‌های قالیباف ۵۰۰ هزار تک رای به او اضافه کرد

غلامحسین کرباسچی در گفت‌وگویی به بیان دلیل عدم مشارکت برخی احزاب اصلاح طلب در انتخابات مجلس و نیز نقد عملکرد شهرداری تهران در دوران اصلاح طلبان پرداخت. وی در این مناظره که با حضور مصطفی تاجزاده در ویژه نامه سازندگی انجام شده می‌گوید: ما جلساتی را خدمت آقای تاجزاده راجع به انتخابات بوده ایم و مباحث بسیاری در گرفته است، اتفاقا در یکی از همین جلسات برخی آقایان از جناح چپ دانم می‌گفتند که نیرو نداریم. آقای عبدالله نوری در همان جلسه گفتند مگر نمی‌گویید انتخابات مهندسی شده است و نامزد نداریم. می‌توان ۱۶۰ حوزه‌ای که معتقدید از الان نماینده‌های آن مشخص است، روی کاغذ آورد و ببینیم آیا پس از انتخابات واقعا چیزی که شما نام آن را مهندسی شدن انتخابات می‌گذارید، اتفاق می‌افتد یا خیر؟ زیرا می‌گفتند که ۱۶۰ حوزه قطعی است و ۷۰ حوزه هم طوری طراحی شده که در نهایت جناح راست پیروز آن خواهد بود. وقتی موضوع مقداری احصا شد و فضای بازتری به وجود آمد، به نوعی اقرار ضمنی گرفتند اصل مسأله این است که مردم رای نمی‌دهند و شرکت فعال ندارند به علت عملکرد ضعیف اصلاح طلبان است، طرفداران ما کسانی هستند که نارضایتی در سطح آن‌ها زیاد است و براساس نظرسنجی‌ها میزان مشارکت پایین خواهد بود، بنابراین حرفی که می‌گفتند به دلیل ردصلاحیت‌ها ما کسی را نداریم، تبدیل شد به این که، چون مردم به ما رأی نمی‌دهند، یعنی در واقع کسانی که شرکت می‌کنند رأی نمی‌دهند. شهردار اسبق تهران در بخشی دیگر از سخنان خود گریزی نیز به عملکرد اصلاح طلبان در شهرداری تهران و نیز دولت می‌زند.

او در این باره می‌گوید: مردم حتما از شهرداری و شورای شهر تهران در دوره اصلاح طلبان ناراضی هستند. متأسفانه هم به خاطر مساله آقای نجفی و هم به خاطر این که پس از آن هم تصمیم درستی راجع به مدیریت شهرداری گرفته نشد، ناراضی هستند. الان هم می‌توان گفت: در شهرداری تقریبا هیچ اتفاق مثبتی رخ نداده است و هیچ تحول جدی در نظام اداری، مبارزه با فساد و رشوه و... که مردم روزیه روز آن را می‌بینند اتفاقی نیفتاده است. مسلم است که دوچرخه سواری و اقداماتی از این دست که دردی از مردم دوا نمی‌کند که مدیر به این کار‌ها بپردازد. ما حتی به شورا هم گفتیم وقتی این بودجه شهرداری را تصویب می‌کنید یعنی همین روند ادامه پیدا کند، مردم این را با هر مدیریت مورد اشکال ما مقایسه می‌کنند. ما هم قصد نداریم از آن مدیریت آقای قالیباف کاملا دفاع کنیم، اما بالاخره مدیریتی بوده که یکسری فعالیت و کار داشته است و مردم آن‌ها را با چشم شان دیده اند و لذا شما الان می‌بینید غیر از گروه سیاسی خاصی از اصولگرایان که همیشه ۷۰۰، ۸۰۰ هزار رأی در تهران داشتند، به تک رای آقای قالیباف ۴۰۰ - ۵۰۰ هزار نفر رأی اضافه داده اند. در مورد مجلس هم واقعا باید فکر کنیم.

وضعیت دانشجویان ایرانی شاغل در ایتالیا

سخنگوی وزارت امور خارجه از پیگیری این وزارت خانه برای بازگرداندن دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در ایتالیا خبر داد. به گزارش ایسنا، سید عباس موسوی، سخنگوی وزارت امور خارجه در این باره گفت: با توجه به وضعیت همه گیری بالای کرونا در ایتالیا ده‌ها نفر از دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در آن کشور در خواست بازگشت به کشور را دارند که این موضوع در تهران و رم در دست پیگیری جدی است و به محض دریافت مجوز‌های لازم -با توجه به وضعیت قرمز در آن کشور- اقدام لازم برای بازگشت این عزیزان صورت می‌پذیرد. وی گفت: وزارت امور خارجه از طریق ستاد ملی کرونا و سفارت جمهوری اسلامی ایران در رم و دولت ایتالیا موضوع را تا حصول نتیجه دنبال خواهند کرد.

رای محکومیت «نجفی» نقض شد

وکیل مدافع محمدعلی نجفی اعلام کرد: شعبه ۴۱ دیوان عالی کشور رای محکومیت صادره علیه موکلم در دور دوم رسیدگی را نقض و پرونده را به شعبه هم عرض ارجاع داده است. حمیدرضا گودرزی در این باره اظهار کرد: پس از فرجام خواهی ما نسبت به رای صادره در دور دوم رسیدگی، پرونده به شعبه ۴۱ دیوان عالی کشور ارجاع شد و در مراجعات متعددی که به شعبه ۴۱ دیوان عالی داشتم، دیوان عالی، رای صادره را نقض کرده و پرونده جهت رسیدگی به شعبه هم عرض ارجاع شده، ولی هنوز پرونده به دادگاه ارسال نشده است. وی با اشاره به ابراز نگرانی از وضعیت موکلش در زندان با توجه به شیوع کرونا گفت: در طول هفت ماه گذشته ما چندین بار وثیقه را معرفی کرده‌ایم، ولی دادگاه از پذیرش وثیقه و نیز آزادی موکلم امتناع کرده است. وی افزود: موکلم در اتاقی هست که یازده نفر بازداشتی دارد و با توجه به اینکه یکی از هم بندی‌های موکلم با علایم مشکوک به کرونا به بیمارستان اعزام و در آنجا بستری شده، ما به شدت نگران وضعیت او هستیم و در این راستا از معاون اول قوه قضاییه تقاضا کردم و ایشان جهت بررسی، موضوع را به دادستانی ارجاع داد و دادستانی تهران هم گزارش کار را به دیوان عالی و شعبه ۹ دادگاه کیفری ارسال کرد، ولی متاسفانه دادگاه با پذیرش وثیقه و آزادی موکلم موافقت نکرده است.

قدردانی مجدد رهبر انقلاب از مجموعه درمانی کشور

رهبر معظم انقلاب در نامه‌ای خطاب به سعید نمکی وزیر بهداشت بار دیگر از تلاش‌های مجموعه بهداشت و درمانی کشور تشکر کردند. متن این نامه به شرح زیر است: «از تلاش‌های وزیر محترم و همکاران و مجموعه بزرگ درمانی کشور بار دیگر تشکر شود، طرح غربالگری کار بزرگی است، بهره‌گیری از کمک نیرو‌های بسیج و داوطلبان مردمی کمک بزرگی به رهائی کشور از این عارضه همه‌گیر خواهد کرد. انشاءالله. مهم آن است که شتاب تلاش‌های همه جانبه کاسته نشود.»

جلسه مجازی مجلس به حدنصاب نرسید

بهروز نعمتی، عضو هیات رئیسه مجلس گفت: با توجه به اینکه این جلسه حدنصاب لازم نمایندگان را نداشت؛ بنابراین، هیچ گونه تصمیم گیری نشد و مصوبه‌ای نیز نداشتیم، اما نمایندگان دغدغه‌ها و مسائل‌شان پیرامون گسترش ویروس کرونا را مطرح کردند.

تشکر جهانگیرى از هنرمندان ایرانى

اسحاق جهانگیرى از نامه هنرمندان ایرانى به هنرمندان جهانى در رابطه با شرایط سخت تحریم علیه ملت ایران و شیوع ویروس کرونا، تشکر کرد. معاون اول رییس جمهور در این رابطه در پاسخ به گزارش وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامى نوشت: "انتظارى جز این از هنرمندان عزیز کشورمان نبوده و نیست، که همواره در روزهاى سخت در کنار مردم باشند و طنین صداى آن‌ها در جهان باشند، امیدواریم جلوى این ظلم آشکار آمریکا (تحریم ها) بر علیه ملت ایران گرفته شود. "گفتنى است چندى پیش نامه‌ای تحت عنوان «نامه جمعی از هنرمندان ایرانی به هنرمندان جهان» با امضاى هنرمندان سینما، موسیقی، تئاتر، تجسمی و معماری، انتشار یافت که جمله معروفش این بود: "مردم ایران امروز با دو بحران مواجهند؛ بحران مشترکی به نام کرونا که می‌شناسید و بحران تحریم که کاش هرگز نشناسید. هنرمندان ایران در کنار مدافعان سلامت می‌مانند. "

بازخوانی جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی متوقف شد

وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد که بازخوانی جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی به دلیل کرونا متوقف شد و پس از عادی شدن شرایط دوباره این مساله دنبال می‌شود. به گزارش ایسنا، محمد اسلامی در برنامه پارک شهر رادیو تهران درباره آخرین وضعیت بازخوانی جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی و اینکه چرا برخی کشور‌ها اصرار دارند که جعبه سیاه به خارج از ایران برای بازخوانی و بازسازی برود، اظهار کرد: مساله چندان پیچیده‌ای نیست. عمدتا آمریکایی‌ها به دنبال این هستند که از هر حادثه‌ای یک اتفاق تروریستی درست کرده و دشمنی کنند؛ اما ما در کمیته بررسی سانحه در حال بررسی هستیم و اوکراین و شرکت سازنده جزو لاینفک آن هستند. همچنین به محض اینکه شرایط آماده شود، بازخوانی جعبه سیاه آغاز شده، اما کرونا کار را متوقف کرده و در حال حاضر بررسی میدانی، انجام آزمایش‌های قطعات تمام شده و پس از این وضعیت بازخوانی جعبه سیاه را دنبال می‌کنیم. وی افزود: جعبه سیاه هواپیما دو حافظه دارد که حافظه اول برای گفتگو‌های ابتدایی خلبان با برج مراقبت است و حافظه دوم دستوراتی است که به خلبان داده می‌شود و درون این جعبه سیاه ذخیره می‌شود. به این دو حافظه جعبه سیاه می‌گویند.

صادقی: ادبیات برخی منتخبینِ مجلس خارج از نزاکت است

محمود صادقی در گفت‌وگو با فرارو با اشاره به نگرانی‌هایی که در رابطه با تقابل احتمالی مجلس یازدهم با دولت به وجود آمده است، اظهار داشت: مجلس آتی در شرایطی شروع به کار خواهد کرد که همه ذهن‌ها درگیر بحث کروناست و پس از رهایی از شر این ویروس، اولویت باید مدیریت پساکرونا باشد تا حتی‌المقدور شرایط را به حالت عادی برگرداند. عضو فراکسیون امید مجلس دهم در ادامه سخنانش گفت: البته اینکه بخشی از مردم نگران رویکرد تقابلی مجلس یازدهمی‌ها با دولت هستند، با توجه به شناختی که از تندور‌ها وجود دارد، نگرانی بحق است. در این چند مدت برخی از منتخبین رفتار‌هایی افراطی داشتند و حتی در مکاتباتی که به رییس‌جمهوری و مسئولین دستگاه‌های مختلف داشتند، ادبیاتی تند و حتی خارج از نزاکت را به‌کار گرفته‌اند تا معلوم شود، خودشان را برای تقابل با دولت و همه آن‌هایی که مثل خودشان فکر نمی‌کنند، آماده می‌کنند. او همچنین تصریح کرد: این حالت تجادلی در شرایطی است که در کشور وضعیت عادی‌ای نداریم و برای سر و سامان دادن به تبعات کرونا، حتما به کار و تلاش در فضایی آرام احتیاج داریم. اما برخی از همین الان به ۱۴۰۰ و انتخابات ریاست‌جمهوری فکر می‌کنند و دقیقا به همین دلیل، کاری به این نخواهند داشت که در موقعیت فعلی فقط باید به فکر ترمیم خسارت‌های ناشی از شیوع کرونا باشیم. فعال سیاسی اصلاح‌طلب در ادامه افزود: بحث کرونا با بحث‌هایی، چون برجام و FATF فرق دارد و به مرگ و زندگی همه ما مربوط می‌شود. به همین دلیل باید ابراز امیدواری کرد، گروهی خارج از مجلس، تندرو‌های مجلس را کنترل کنند تا خدای ناکرده در این مقطع حساس و خطیر لطمات جبران‌ناپذیری متحمل نشویم. محمود صادقی در پایان صحبت‌هایش گفت: مجلس فعلا تعطیل است. البته تصمیم گرفته شده است، جلسه‌ها را بعد از تعطیلات در صحن بهارستان یا در محل مناسب دیگری برگزار کنیم تا بتوانیم، برنامه‌های ناتمام قبلی و کار‌های مربوط به کرونا را پیگیری کنیم.

توئییت انتقادی فعال اصولگرا از صداوسیما

محمد مهاجری در حساب توییتری خود نوشت: «‎رئیس صداوسیما (مدعی اداره جامعه) درجلسه ستادمقابله با ‎کرونا در پاسخ به این پیشنهاد که برای کاهش تردد مردم برای شرکت‌هایی که ارزاق را به منازل برسانند تبلیغ کند، میگوید اگر ‎تبلیغ کنیم ‎توسکا (صاحب انحصاری آگهی ها) ما را جریمه می‌کند! خداوکیلی شاهان ‎قاجار هم اینجور مملکت را نبخشیدند.»

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۸
در انتظار بررسی: ۶۶
انتشار یافته: ۸۸
ناشناس
|
France
|
۲۰:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۰
کرونا اگرچه بسیاری را داغدار و عزادار نمود امابسیاری از حقایق را هم برای ما ایرانیان آشکار نمود.
1-کرونا ثابت کرد امریکای طرفدار حقوق بشر چقدرمی تواند وحشی و ضد بشر ی باشد و دست به نسل کشی  بزند و تلاش شبانه ر و زی یک مشت مزدور وطن فروش برای بزک این چهره ضدبشری در کانال های ماهواره ای را با خاک یکی کرد.
2-ویروس کرونا پرده از چهره ی بزک شده قبله آمال رفاه وثروت غرب پرستان ایرانی  فرو انداخت .آنجا که در نیویورک پرستارانش لباس ندارند وکیسه زباله به تن می کنن و آنجا که پزشکش می گوید سالمندان را بیهوش می کنیم تا دستگاه تنفسی را برای جوانترها استفاده کنیم.
3-کرونا ثابت کرد 30 درصد جمعیت ایران شعور و سواد درست وحسابی ندارند و کارشناسان در برنامه ریزی ها بعدی باید برای این 30 درصد فکری بکنند.
4-کرونا ثابت کرد اینهمه بگیر وببند و زندانی هم لازم نیست و می شد قضات با مجازات جایگزین مثلا کار عام المنفعه توسط زندانیان آنها را اصلاح کنند واصولا زندان جرم زا است تا جرم زدا.
5-کرونا ثابت کرد باوجود اینهمه پیشرفت شگرف در فناوری هیچ چیز و هیچ کس نمی تواند جای خالی معلم.دبیر واستاد را پرکند .کرونا ثابت کرد آموزش وپرورش بال های برای اوج گیری یک جامعه پویاست.
6-کرونا ثابت کرد پزشکان و پرستاران ایرانی بهترینند.کرونا ثابت کرد باید  مدال های انسانیت و شجاعت را هر ساله به جامعه پزشکی اهدا کنیم.
7-وبلاخره کرونا ثابت کرد بسیاری که جامعه ایرانی آنها را سیلبرتی می گویند در روزهای سخت آنها را تنها می گذارندو شایسته اینهمه توجه ومحبت آنها نیستند.در بحران کرونا آنها به سوراخی خزیده اندو برخی گریخته اند وخبری از آنها نیست.کرونا سره را از ناسره جدا کرد.کآنهمه ناموس و نام چون درم ناسره
روی طلاکرده داشت هیچ نبودش عیار.


وکرونا ثابت می کند تنها کشورهای با دولتمردان آینده نگر می توانند بقا پیدا کنند.دولتمردانی که در روزهای خوشی ومسرت ولخرجی نمی کنند و همیشه برای روز مبادا ذخیره غذایی.دارویی.انرژی..... والبته سلاح کافی کنار گذاشته اند.
پاسخ ها
زینال بندری
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۰
تو هیچی نمیفهمی و کلا باید بری زیر گِل
موجی
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۰
داداش منابعی هم برای موارد آبکیتم داری؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۰
کشور ما نه کمک خواسته نه دارو تازه اعلام امادکی کمک به عراق و آمریکا کرده بعد چه نسل کشی ای منظورته؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۰
وا ما که میبینیم هرچی سلبریتیه داری خرج بیمارستانا رو میده
علی کریمی
جهان بخش
و سید جلال دارن خرج های بیمارستان های رشت رو میدن
امیر
| Turkey |
۲۲:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۰
کرونا ثابت کرد تو باخانه نشینی توهمات و هزیان گویی به اوج رسیده
ناشناس
| Netherlands |
۲۲:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۰
غیر از مورد ۱ و ۲ با بقیه موارد شما کاملا موافقم و در دو مورد اول باید عرض کنم هر چند تاحدودی فرمایشات شما درست است اما باید دید اگر کشور دیگری بجای امریکا ابرقدرت بود چه تغییری در معادلات جهان ایجاد میشد؟مسلما روسها ثابت کرده اند(اگر تاریخ خودمان و هجوم قزاقها را به ایران خوب خوانده باشید) در کشورهای ضعیفتر جنایات زیادی انجام میدهند و اگر چینیها ابرقدرت بودند از انجا که هر موجود متحرک را میخورند ممکن بود از کودکان کشورهای ضعیفتر سر سفره غذای خود استفاده میکردند.بنابراین اگر برای امریکا اب هست و شنا کردنش را دیده ایم، شنا کردن انها که هنوز اب پیدا نکرده اند شاید خیلی کمتر به مذاق ما خوش اید دوست بزرگوار و گرامی من
ناشناس
| United States |
۲۲:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۰
از سیاست فقط نوشتن نطرات بلند و بابا را میدونی . بدون اینکه بدونی سیاست ها را مردم‌پای صندوق رای میزنند . بدون توجه به نظر مردم دنبال مطالبات گروه و طیف فکری خودتان هستید ؟ ؟ تازه فهمیدی پزشک و پرستار و معلم‌مهم هستند ؟ تازه فهمیدی که رشد جمعیت رفاه هم‌نیاز دارد ؟ تازه فهمیدی که شعار با عمل فرق دارد . تازه فهمیدی که سیاسی و سیاسی کار هر شخصی نیست نباید مسایل اخلاقی و علمی را سیاسی کرد . چقدر از پزشک و پرستار در همین سایت دفاع کردم . در صورتی شعل من پرستاری نبود .
ناشناس
|
Singapore
|
۲۰:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۰
کرونا نقطه پایان امریکا وترامپ آخرین رئیس جمهور امریکاست.
پاسخ ها
امیر
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۰
شب به خییییییر
ناشناس
| Russian Federation |
۲۲:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۰
بازم بهتر از ملتی که سالهاست به پایان رسیده
موجی
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۰
فکر کنم ما یه ضرب المثل داریم جوجه رو آخر پاییز میشمارن
و گر صبر کنی ز غوره حلوا سازم
حالا هروقت پاشید تو بیا بگو
ناشناس
| Netherlands |
۲۲:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۰
اگر امریکا نابود شود دنیا هم به اخر میرسد.نابودی ان یعنی پایان علم و دانش.پایان سینما و هنر. پایان تکنولوژی پایان نجوم .پایان رویای بشر برای کشف سیارات.هواپیمای بهتر انرژی پاک.پایان موازنه دنیا و قدرت گرفتن کشورهای دیکتاتور متمایل به نابودی بشریت.پایان همه چیز....
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۰
جنس خوب زدی
ناشناس
| United States |
۲۳:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۰
فکر ون امریکا نباشه چه اتفاقی میفته . تمام روسیه و چین و انگلیس را امریکا از دست آلمان و ژاپن نجات داد . الان هم همین کشورهای کمونیست تمان بلوک اسلامی و عربی و کشورهای صعیف را به خاک خودشان ملحق میکنند . اگر ترس و تشر امریکا نبود صدام عرب را گرفته بود . اگر امریکا نبود اوکراین کارش تمام بود و اگر امریکا نبود بوسنی نبود . اگر امریکا نباشد هندوستان‌پاکستان را میگیرد و پاکستان ایران را
ناشناس
|
Romania
|
۲۰:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۰
خانواده نقی معمولی= جامعه ایرانی
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۰
تو خیلی جامعه شناسی
یک کیلو اسفند واسه خودت دود کن
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۰
ما مردم ایران مثل شما نیستیم که راه به راه به خانوادهامون دروغ بگوییم و روابط ناسالم داشته باشیم
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۰
قرارشد که جمع نبندیم،شما به بزرگی خودت و اینکه دروغ نمیگی،نویسنده را ببخش،اگه دروغگوها تو ایران شاخ در میاوردن،الآن چقدر ایرانی خصوصا از نوع مسئولین شاخدار داشتیم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۰
کی ادبیات منتخبین خوب بوده که الان تازه از نزاکت خارج شده باشه
ناشناس
|
Netherlands
|
۲۰:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۰
اقای کرباسجی عزیز سالم زندگی کنیم تا مجبور به فروش باورها و اعتقادات نشویم
ناشناس
|
United Arab Emirates
|
۲۰:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۰
اصولگرایی مهاجری از جنس علی مطهری است. اینها اصولگرایان متمایل به هاشمی اند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۰
همان جمله آخر آخر که نوشتی حق مطلب رو ادا کرد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۰
دیشب یه خانمی با من تماس گرفت کلا در حد سه دقیقه وقت گذاشت و ازم یه سوالاتی پرسید و خداحافظ این شد طرح غربالگری الان به خاطر همین 3 دقیقه نمگ چقدر بودجه طلب کند و چقدر گزارش کار بنویسد خدا می داند
پاسخ ها
ناشناس
| Russian Federation |
۲۲:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۰
بازم خوبه به ما همون خانم زنگ نزد یکم دلمون باز بشه
ترفند پانزی بورس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۰
کسی حواسش به بورس و ترفند پانزی که در آن اجرا میشود هست؟ تو شرایطی که کل بورس های دنیا به دلیل کرونا افت شدید داشتن بورس ما در شرایط تحریم شدید و رشد اقتصادی منفی هشت درصد و نفت بشکه ای بیست دلار داره روزی 3 درصد رشد میکنه؟! دولت میخواد با زیبا جلوه دادن بورس تمام نقدینگی ها رو به این سمت بکشونه تا از بالا رفتن نرخ ارز و طلا جلوگیری کنه ولی نقدینگی شدیدتری داره ایجاد میکنه که تو دوره دولت بعدی خودشو نشون میده و تورم بسیار سهمگینی ایجاد میکنه. متاسفانه بانک مرکزی هم در ایران مستقل نیست و مطیع فرمان دولته. دولت فقط میخواد توپ رو تو خونه دولت بعدی بیاندازه. باید دلسوزان کشور وارد عمل بشن. دلالان بورس روزانه تا 6 درصد سود میکنن با مالیات خنده داره یک درصد. باید یک ارگان به این ترفند پانزی بورس ورود کنه و موجب بشه بلایی که در مورد موسسات مالی یکبار اتفاق افتاد این بار با بورس تکرار نشه. خلق نقدینگی وحشتناک بورس تو شش ماه گذاشته برای برخی 1000 درصد بوده.
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۲۳:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۰
وقنی میگویند که اقتصاد و تولید دولتی نباید باشه بخاطر همین هست که شرکت های دولتی و نیمه دولتی و شبه دولتی به دلایلی و پیامی یا عرضه نمیکنند با یک روز خاص به بورس هجوم میاورند .یعنی با یک دستور باعث دامن زدن به گرانی هم میشوند . بخاطر همین هست که کشورهای پیشرفته اقتصاد را از نطامی و دولتی دور کردند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۰
جالبه،چقدر نگران بورسی؟دقیقا بگو مردم پولاشونو کجا بیارن که جنابعالی کلی سود کنی؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۰
از نوشته ات معلومه هیچی از اقتصاد نمی دونی بجز غر زدن، عمو میدونی که اگه این تولید نقدینگی اگه وارد بورس نشه، تا چند وقته دیگه حتی پول سوار شدن به تاکسی رو هم نداری
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۰
صدا و سیما به مدت هفت سال سیستم بهداشت و پزشکی کشور را لگدکوب میکرد ' ازجمله در سریال در حاشیه و بسیاری از گزارشهای 20:30 . خوبه در این روزها یک عذر خواهی بکنه و بگه هدفش در ان هفت سال از ان اقدامات چی بوده
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۰
از اونور بوم نباید بیوفتیم. هنوزم 50 درصد پزشکان کارتخوان نصب نکردن و زیر بار مالیات نرفتن. فرار مالیاتی پزشکان هفت هزار میلیارده. در ضمن صدا و سیما اتفاقا بیشترین همراهی رو با پزشکان داشته و کوچکترین انتقادی از انحصار پزشکان نداشته. ضمنا همین الان هم اکثر بار کرونا بر عهده پرستارانه. پزشکان که تو طرح تحول جیب پزشکان فقط کارانه های چند صد میلیونی به جیب زدن.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۰
دوست عزیز رسانه ملی, قضیه مالیات پزشکان را مطرح میکنه تا مالیات ندادن بعضیا رو بپوشونه. میشه گفت یه جور گروکشی هست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۰
پایتخت شده خدای آب بندی. هزینه ساخت این سریال 22 میلیارد تومان بوده. اگر پانزده قسمت 50 دقیقه ای باشد برای هر دقیقه 30 میلیون تومان هزینه از بیت المال مسلمین. و شاید 700 دقیقه آن فاقد هر نوع داستان صرفا حرف های بی معنی است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۰
حالا کرباسچی و کارگزاران و اصلاح طلبان اینقدر غصه میخورند که باید از پشت سفره انقلاب بلند بشوند و آقازاده هایشان هم نیم سیر بلند بشوند. و از حقد و حسادت اینکه چرا آقازاده های اصولگرا جای آنها خواهند نشست سکته می کنند.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۰
کافر همه را به کیش خود پندارد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۰
گویا بخشهایی از سریال پایتخت در حالی ساخته شده که عوامل سازنده و سفارش دهندگان ان هنوز در حال و هوای این چهار سال بوده اند که رسانه ملی از هیچ بهانه ای برای منکوب و زمینگیر کردن نمایندگان مجلس دریغ نمیکرد' اما انها ناگهان با این واقعیت روبرو شده اند که مجلس اینده از نورچشمیهای خودشان تشکیل شده و دستور کار عوض شده ' پس بعضی از دیالوگها باید عوض شود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۰
خوشحالم رای ندادم

قالیباف همان لاریجانی است
میرسلیم همان علی مطهری است

هیچ چیز تغییر نکرده
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۲۲:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۰
من هم برای رای ندادن حجت داشتم . دو دلیل وجود داشت . اول اینکه چون حزب مردمی و جدای از ساختار تک حزبی نبود ودوم اینکه رای مردم زیاد جدی گرفته نمیشود . چون میزلن رای مردم در سیاست ها نبود بلکه میزان افراد بود نه سیاست ها و وعده ها . اگر در دیگر کشورها قول و شعار سیاسی میدهند قبل از ان رفاه و اسایش و بهداشت وراه و اقتصاد و فرهنگ و سیاست و حقوق را قبلا حل کردند و بیشتر مانور سیاسی کاندیدها برروی عدالت و ازادی هم‌نیست بلکه بیشتر به چالش کشیدن حزب و افراد هست . امیدوارم مطلب را رسانده باشم
پزشک
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۰
فردا هم بورس 3 درصد رشد میکنه. خخخخخخخخخخخخخخ.
تو این سه روز بورس 10 درصد رشد کرده. یعنی به اندازه یک سال سود کوتاه مدت بانک. واقعا یکی بیاد توضیح بده چرا؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۰
کریمی: شیوع کرونا فرصتی برای احیای روضه‌های خانگی است!!!
حالا میگم میشه لطفاٌ سکوت کنید!!!
از فرصت سوئاستفاده نکنید!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۰
این بندگان خدا زندانی ها خیلی گناه دارند. معلوم است حسابی به وحشت افتاده اند. ای کاش آقای رییسی فکری برای اینها می کرد. اگر میشد همه را آزاد می کردند. امان ازدولت حسن روحانی که چقدر برای مملکت دردسر درست کرد. . نوزاد 35 روزه هم باید کرونا بگیرد. امان از تو حسن.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۰
قطعا مقصر مرگ میرهای ایتالیا و اسپانیا هم روحانیه
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۰
چرا آسمان ریسمان می بافی
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۰
داداش چی زدی که مطب دکتر شقایق را با مطب دکتر گودرزی اشتباه گرفتی؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۰
یک نماینده مجلس گفته بود علی لاریجانی مجلس را به هر سمتی که دلش خواست برد. لاریجانی مجلس را به سمتی برده که نماینده ها حتی حاضر نمیشوند در جلسه مجازی هم شرکت کنند. در خانه شان حاضر نیستند پشت یک کامپیوتر بنشینند و در این جلسه شرکت کنند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۰
آخرین جمله روحانی کی گفته مملکت 4 سال بدون دولت و صاحب نمیشود؟ دیدید که ما کردیم و شد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۰
جعبه سیاه هم فهمیدیم چیه بالاخره
بوشهر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۰
سلام. آقای محمود کریمی چه می گوید؟ روضه خانگی دیگه چه صیغه ای است! روضه مجاری بگو بخون. درروضه خانگی قدیم وقتی ذکر روضه بلند می شد حداقل 100 نفر جمع می شد. الان هم اگر قرار باشد 100 نفر جمع شود خوب قرنطینه الکی است و ویروس دوباره مثل بمب منجر می شود و همه جا را می گیرد . یکی این آقا توجیه کند . تا این همه خلاف تصمیمات دولت حرکت نکند.
پاسخ ها
نسیم
| United Arab Emirates |
۲۲:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۰
هرچند هیچ میانه خوبی با مداح جماعت ندارم (بجز پیرغلامان البته) ولی ایشان منظورش احتمال زیاد جمع شدن اعضای خانواده است نه اضافه شدن کسی از بیرون
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۰
بعد از روحانی دو چیز اعتبار سابق را ندارد رنگ بنفش و کلید و البته 18 میلیارد دلار پول
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۰
فیلم ضدخانواده و ترویج کننده زندگی بی اخلاق و روابط ناسالم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۰
اقای کریمی .........وا بده برادر ...........
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۰
واقعا وقتی فکر می کنم زمانی دخترانی در این آبادی روبان بنفش به دست بستند و برای روجانی جیغ و هورا کشیدند از خودم منزجر میشوم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۰
محمود صادقی وقتی تازه کرونا آمد گفت من کرونا گرفته ام و هیچ امیدی به زندگی ندارم. همان هفته اول. و بلافاصله هم رفت خانه قایم شد. 3 نفر از این شگرد استفاده کردند ابتکار حریرچی و همین محمود صادقی. بعد معلوم شد صادقی دو بار ازش آزمایش گرفته اند و کرونا نداشته. حالا این دارد از ادبیات و نزاکت حرف میزند.
پاسخ ها
ناشناس
| Netherlands |
۲۲:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۰
ذوالنور عمدا از قلم افتاد؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۰
اقای محمود کریمی
می شود قیمت روضه خانگی را اعلام فرمایید
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۲۳:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۰
ساعتی ۲۵۰۰۰۰تومان . البته بستگی دارد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۰
سوال : دراقتصادکرونایی محتمل ترین سناریو برای بازار سرمایه چیست؟
پاسخ : تحت هر شرایطی حتی مردن نصف مردم جهان براساس کرونا و حمله موجودات فصایی و بمباران اتمی بورس نورچشمی به لطف عددسازی روزانه ۱۰-۲۰ هزار واحد رشدخواهدکرد وهمچنان رکوردخواهد زد !!!!
ناشناس
|
Romania
|
۲۱:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۰
آشنای ۱۰۰۰چهره
ناشناس
|
France
|
۲۱:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۰
واقعا واگذاری تبلیغات صدا و سیما یکی از بزرگترین رانت برای مفت خورهاست. چه پول هایی که باید به کارکنان صدا و سیما تزریق شود اما با این قرارداد ترکمن چای به مفتخورها میرسد
ناشناس
|
France
|
۲۱:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۰
اگر امثال قالیباف رییس جمهور بودند الان کرونا شاید مانند چین کنترول شده بود. این دولت واداده از نارضایتی متخلفان فاصله اجتماعی هم میترسد و دنبال رای و رضایت قاتل های مردم هست.
ناشناس
|
United States
|
۲۱:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۰
کرونا مثل آنفولآنزا هست . نبتید زیاد جدی گرفت . مردم بجای تعطیلی روضه و مداحی و نذری را در منازل خود ببرند .....
زینال بندری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۰
ملت قهرمان توجه فرمایید ملت توجه کن
آقا با شمام بودما توجه کن
اینجانب یعنی خودم یعنی
من از همه ملت ایران عذرخواهی دارم
چرا که با خزعبلاتم که همه در اثر مصرف مواد مخدر تقلبی بوده باعثات اذیت و آذار شده ام
من اعتراف میکنم که یک روانی زنجیری هستم و باید هر نیم ساعت 18 عدد قرص اعصاب بخورم لطفا مزخرفات من را جدی نپندارید.
در کل من یک بدبخت فلک زده ام که تازه از زندان به مرخصی آمده ام و همینطور یک همجنسگرای خاکبرسرم و تازه مسولیت کرونا را بعهده میگیرم چون اصلا من این ویروس را ساختم و اعتراف میکنم که هواپیمای اوکراین را من با تفنگ ساچمه ای زدم انداختم و همینطور آلودگی هوای شهرهای بزرگ توطعه من بود و کشتی سانچی را هم من منفرج کردم و ساختمان پلاسکو را من نابود کردم. کلا خیلی موجودبدی هستم.
ولذا به حرفهای من سرسوزنی توجه نکنید. چون اصلا من دوقطبی و شایدم 10قطبی باشم یه روانیی هستم که اون سرش ناپیدا. گاز هم میگیرم عاااا
من از بچگی میخاستم مدیرعامل بانک شوم ولی نشد. میگن اول باید دیپلم بگیری ولی متاسفانه دیپلم گرفتن هم پرس و جو گردم باید قبلش سیکل داشته باشی که اگه من تحسیلات ابتدایی رو به سرانجام میرسوندم میتونستم سیکل بگیرم ولی امکانات کم و تهریم های ظالمانه نگذاشت وگرنه من الان مدیرعامل بانک بودم و بزودی میتونستم برم کانادا
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۰
شما همان نیستی که یک مدت گیر داده بودی به " مرتضی" و می گفتی مرتضی باحاله تویی و اون یکی داغونه
ناشناس
| Netherlands |
۲۲:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۰
نعمت خان برگشتی به اسم سابق؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۰
آفرین بالاخره خودتو شناختی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۰
جناب صادقی شما و دوستانتان بیشترین ضربه ها را زده اید، لطف کنید دلواپس دیگران نباشید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۰
جالبه آلان برای دانشجوها ایتالیا نا امن تر از ایرانه!!!
جانم فدای ایران
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۰
فقط مواظب این جعبه سیاه باشید.....کرونا خرابش نکند
ناشناس
|
United States
|
۲۲:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۰
تک رای قالیباف بخاطر خدمات ایشان در تهران هست . سوالم این هست آیا میشود از شهرهای دیگر مثلا چند صد هزار نفر غیر بومی به یک کاندید شهری مثل تهران رای بدهند یا نه باید حتما بومی و ساکن ان شهر باشند ؟
پاسخ ها
نسیم
| United Arab Emirates |
۲۳:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۰
دوره محمودخان اینگونه مهندسی نمودند!!! اما این دوره چون مطمئن بودند بعد از شش سال به قول باهنر آجرکشی از زیرپای روحانی و دولتش ،مردم بدبین شده و رای نخواهند داد و برنده خواهند بود دیگر نیاز به اینگونه مهندسی نداشتند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۰
من دیگه نه مجلسی میبنم ونه انتخاباتی ؟؟ این بیشتر دستپخت جنابان جنتی و کدخدایی هست که با سفارش جناب عارف راهی شورای نگهبان شد ؟ پس برماست که برماست ؟؟؟بزودی اتقاقات شگفت انگیزی خواهد افتاد ؟؟؟
ناشناس
|
United States
|
۲۲:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۰
اگر دقت کرده باشید افراد مدهبی و روحانی و مداح به خاطر اینکه از ویروس کرونا و مبارزه با ان از پزشکان و اطبا عقب نباشند برای اینکه بتوانند در توجیه بعد از کرونا . که مثلا ما هم در نابودی این ویروس با ابزار و لوازم مثل روضه و دعا و نذری مقابله کردیم یعنی در فردای مقابله با کرونا برای افکار عمومی بگویند ما هم در از بین رفتن ان سهیم بودیم ..... . واقعا اصولگرایان از تمام قشرهای ان در مورد سیاست و اقتصاد اینچنین کردند که گرفتار بیکاری و گرانی بی درمان دچار هستیم ...
ناشناس
|
United States
|
۲۲:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۰
در این شرایط کرونایی کشور ایا اماری ندارید که چند درصد از اصولگرایان و چند درصد از اصلاح طلبان کرونایی شدند ؟ به هر حال هرچه تلاش کردیم تفاوت بین اصلاحات و اصکلگرا را مشخص کنیم نشد که نشد گفتم شاید از امار به کرونا بهتر مشخص میشد
ناشناس
|
United States
|
۲۲:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۰
حاج کریم ؟ کرونا با نصیحت سرش نمیشه .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۰
از ایران جز خبر بد به گوش نمی رسد. اگر کرونا هم نبود ما خبر خوبی نمیشنیدیم. همه چیز شده برای پولدارها. و این دو سه سال هم که نان آنها حسابی در روغن است. طبقه محروم جامعه باید بمیرد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۰
ما با چه شخصیت هایی همدوره شدیم. کرباسچی آشنا محمود کریمی جهانگیری صادقی...گذشتگان ما با امثال شریعتی همدوره بودند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۰
خدایا کرونا رو از ملت ایران دور کن ، به ظالمان رو هر چه زودتر محو بفرما .
ناشناس
|
Switzerland
|
۲۲:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۰
روضه! ایشون هم وقت گیر آورده تو این وضعیت میخواد کاسبی کنه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۰
از ايشان جالب تر اقايان طلابى هستند كه تمايل دارند بروند امريكا از بيماران كرونايي مراقبت كنند . هوس نيويورك فرموده اند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۰
سریال پایتخت یک نویسنده خوبی داشت به نام خشایار الوند که آدم آبروداری بود. این بنده خدا که الان سریال را می نویسد انگار سال ها منتظر بوده بیاید آن را به گند بکشد. همه این بدبخت ها را تبدیل به خلافکار کرده.
ناشناس
|
United States
|
۲۳:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۰
در این شرایطی که مردم درگیر گرانی و تحریم بودند کرونا دیگه چی بود .؟ حالا تو این مشکلات عدیده ایی که پزشک و پرستار و بیماران درگیر هستند چه نفعی به بیمار میرسه ؟ نکنه کاسبی برای مداح کساد شده ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۰
تابناک بهت تبریک می گویم. واقعا همیشه اجازه میدهید مردم حرفشان را بزنند. برخلاف سایت های اصلاح طلب که نفس کشیدن ممنوع است. البته سایت های اصولگرا هم نظرات مخالف و منتقد را سانسور می کنند. ولی شما تندترین حرف ها را هم منتشر می کنید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۰
با این حجم سنگین از کسری بودجه و چاپ بدون پشتوانه پول تورم ۹۰ درصدی دور از انتظار نیست ؟؟ کسانی که از بازارهای مالی جا موندن ، خرید رب رو از دست ندهید قیمت ان از یک سال پیش با دلار ۱۳هزار تومان تغییر نکرده و فقط حباب خالی کرده ؟؟!!
حسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۰
هنرمندان: مردم ایران امروز با دو بحران مواجهند؛ بحران کروتا و بحران تحریم
هم چنین با دو نوع ویروس مواجه اند: ویروس کرونا و ویروس آلبانی نشین ها و پادوهای آمریکا که در حال پراکندن ویروس در ایران و ایجاد ناامنی روانی و اجتماعی و حمایت از تحریم و جنایات آمریکا و بزک کردن این چهره کریه و.... هستند
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۲۳:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۰
دوغ عالیس بزن خنک شی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۰
همه دنیا دارن دورباطل میزنن
تاواکسن قطعی کشف نشه فقط فشار روی کادر بیمارستان رو با قرنطینه که اسمشو گذاشتن فاصله اجتماعی کم میکنن وبازدوباره بیمارمیشن یه عده ای
اصل قضیه اینه که همه باید بگیرن فقط کم کم که درمان براشون باشه همین.
ناشناس
|
United States
|
۲۳:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۰
دنیا گرفتار جنگ و کرونا و پوپولیسم ..... انوقت کره شمالی در حال آزمایش موشک ....خخخخخ واقعا که . یک ادم با کله دور سر کچل کرده با ارایش خاص
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
بسته ویژه خبری
برچسب منتخب
سیروس عسگری امام خمینی آتش سوزی جنگل های زاگرس قیام 15 خرداد طرح شفافیت آراء