بازدید ۳۶۲۵۷
هزار و نهصد و شصت و چهارمین بسته ویژه خبری «تابناک»
رصد‌خانه «تابناک» خبر‌هایی از اخبار روز برای مخاطبان آماده می‌کند که غیررسمی هستند، یا اینکه کمتر از اهمیت خود، مورد توجه قرار می‌گیرند. تیتر‌هایی مانند: بازداشت یک نفر در خوزستان به دلیل برگزاری مراسم ترحیم / آتش‌سوزی جزیی در زندان تبریز رخ داد / تاریخ اولین جلسه صحن مجلس باز هم عقب افتاد و ... رصد‌خانه امروز تابناک را تشکیل می‌دهند.
کد خبر: ۹۶۸۲۹۷
تاریخ انتشار: ۰۷ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۰:۵۸ 26 March 2020
تحولات در گذر است و اخبار روز هیچ گاه متوقف نخواهد شد؛ خبر‌هایی رسمی و گاه غیر رسمی؛ خبر‌هایی که مورد توجه قرار می‌گیرد یا ممکن است همه به راحتی از کنار آن بگذرند. رسانه‌های خبری هر یک به فراخور وابستگی جناحی خود، خبر‌هایی را برجسته می‌کنند و در مواردی هم از کنار آن می‌گذرند. اگر خبر به‌ما‌هو خبر موضوعیت داشته باشد، وابستگی جناحی نباید در کمرنگ و پر رنگ منتقل کردن آن تأثیری داشته باشد.

رصد‌خانه «تابناک»؛ جایی است که خبر‌هایی گاه غیررسمی و گاه اخباری که مورد توجه قرار نمی‌گیرد، برای مخاطبان آماده می‌کند؛ خبر‌هایی که گاه به ملاحظه جناح‌های سیاسی مورد توجه قرار نمی‌گیرند و گاه به دلیل کم توجهی رسانه‌ها به حاشیه می‌روند، ولی همین خبر‌ها، اخباری هستند که مخاطبان را از پشت پرده جریانات سیاسی آگاه می‌کنند. در رصدخانه، تیتر و خلاصه‌ای از مهم‌ترین اخباری که اطلاع از آن‌ها ممکن است برای مخاطبان مهم و قابل توجه باشد، در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد و اینک رصدخانه تابناک را می‌بینید.
 
تکذیب محتوای یک فایل صوتی درباره وضعیت شیراز

معاون بهداشت و سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی شیراز محتوای منتشرشده در فضای مجازی در قالب یک فایل صوتی از زبان یک زن و طرح ادعا‌های وی پیرامون وخامت وضعیت شیراز به لحاظ شیوع کروناویروس را قویا تکذیب کرد. /ایسنا
 
«هامون» هم سانسور شد؟!

شب گذشته فیلم سینمایی «هامون» ساخته داریوش مهرجویی از تلویزیون پخش شد، اما این فیلم هم با ممیزی همراه شد.در برخی از ممیزی‌ها، یک سکانس کامل حذف شد. مثلا سکانس جروبحث حمید و مهشید در آشپزخانه که پس از آن، حمید به کاشان می‌رود. این سکانس نه خشونت کلامی و رفتاری دارد و نه خطوط قرمز تلویزیون را زیر پا گذاشته. ۱۴ سال پیش که نسخه سانسورشده «هامون» از تلویزیون پخش شد، مهرجویی در نامه‌ای به ضرغامی (رئیس وقت سازمان) نوشت: این گونه سانسور‌ها با هیچ‌گونه معیار اخلاقی، دینی و زیباشناختی مطابقت ندارد و کاری است بی‌معنا و دل‌بخواهی و انگار بیشتر به قصد مغشوش و نامفهوم ساختن آن صورت گرفته است.
 
چرا خاوری به ایران تحویل داده نمی‌شود؟

رئیس پلیس بین‌الملل نیروی انتظامی: برای وی اعلان قرمز صادر شده و یکی از متهمانی است که علاوه بر کشور ما از نظر سازمان اینترپل نیز تحت تعقیب است. البته باید گفت: مهمترین مبحث در مجامع بین‌المللی اینترپل این است که چه کنند اهداف کشور‌ها به اهداف این سازمان نزدیک شود.استرداد در مرحله بعدی قرار دارد؛ استرداد یعنی اینکه فردی که تحت تعقیب قرار گرفته یا بازداشت شده، باید در سیکل قضایی کشور مذکور قرار بگیرد و مجموعه قضایی آن کشور حکم بر استرداد دهد و پس از این حکم، فرد مجرم به کشور درخواست‌کننده بازگردانده می‌شود. موضوع استرداد بعضاً به روابط قضایی و دیپلماسی کشور مذکور با کشور درخواست‌کننده نیز برمی‌گردد، در موضوع آقای خاوری مکاتباتی با مجموعه پلیس کانادا انجام دادیم. /تسنیم
 
کنایه سنگین جانشین فردوسی‌پور به تاج و کفاشیان!

محمدحسین میثاقی مجری برنامه «فوتبال برتر» در توصیف تصویری از سال۸۸ که در آن زمان گزارشگر فوتبال بود، نوشت: آذر ۸۸ عصر شنبه بختیار حمانی و موری (مرتضی) پورعلی‌گنجی و امید عالیشاه و کاوه توی زمین، منِ فریز شده، میخکوبِ ۱۹ ساله‌های ایران و ازبکستان و البته هیجان پخش زنده، علی کفاشیان که تازه داشت به فوتبال علاقه‌مند می‌شد، با استایل دیدن مهمترین صحنه زندگیش و توجهی فراتر از متوجه‌ترین کفاشیان دیده شده در سال‌های ریاست و مهدی تاج که مثل همیشه از کنار وارد شد و وسط نشست!
 
بازداشت یک نفر در خوزستان به دلیل برگزاری مراسم ترحیم

خبرگزاری فارس نوشت که یکی از شیوخ طوایف در شادگان (جنوب خلیج فارس) به دلیل برگزاری مراسم فاتحه خوانی بازداشت شد. یکی از شیوخ طوایف در روستای عبودی شادگان به دلیل بی‌توجهی به هشدار‌های داده شده مبنی بر لغو مراسم عزاداری اقدام به برگزاری مراسم فاتحه خوانی کرد که دادستان شهرستان به دلیل برگزاری مراسم فاتحه خوانی وی را دستگیر کرد.
 
آتش‌سوزی جزیی در زندان تبریز رخ داد

فرماندار و رییس شورای تامین شهرستان تبریز: وقوع آتش‌سوزی جزیی و نگرانی ناشی از آن میان زندانیان و انتظامات زندان تبریز موجب التهاب در این مکان شد. بدیهی است که وقوع آتش سوزی و دود ناشی از آن در فضای سربسته و حساسی مانند زندان تبریز موجب نگرانی زندانیان از یک سو و عوامل انتظامی از سوی دیگر شود و به همین دلیل نیز نیرو‌های انتطامی حاضر در محل برای کنترل اوضاع به حالت آماده باش درآمدند. /ایرنا
 
کرونا و دور دور‌های شبانه!

وقتی بسیاری از پاساژ‌ها تعطیل هستند و تعداد مغازه‌های باز هم بسیار کمتر از حالت عادی است، در بعضی از خیابان‌ها دیدیم که مردم و به خصوص جوانان، دور دور‌های شبانه خود را تعطیل نکرده اند. چه ضرورتی دارد که آن‌ها به این بهانه از خانه بیرون بیایند؟! یعنی دور دور‌های شبانه از حفظ جان آن‌ها واجب‌تر است؟! اگر این خیابان بالا و پایین کردن‌های بی ثمر را برای دو هفته، و یا حتی بیشتر، کنار بگذارند برای حفظ جان خود و هموطنانشان در خانه بنشینند چه اتفاقی می‌افتد؟! اگر آن‌ها را تعطیل نکنند و در خانه ننشینند چه اتفاقی می‌افتد؟ کمترین پیامد آن این است که شکست زنجیره شیوع کرونا با چالش جدی روبرو می‌شود. / جماران
 
شوخی کرونایی با شورای نگهبان
 
فعال اصولگرا از شوخی کرونایی به شورای نگهبان نوشت. محمد مهاجری نوشت: در روز‌های قرنطینه، استعداد طنز مردم گل می‌کند. این طنز‌ها در تاریخ چهل ساله کشورمان همواره سختی‌ها را به تمسخر گرفته و اوقات شادی پدید آورده است. حتی در پرخطرترین روز‌های جنگ و زیر بمباران و موشکباران. چه در جبهه و چه در شهرها. پیام کرونایی زیر را یکی از دوستان برایم فرستاد که شوخی بانمکی است با شورای نگهبان: شورای نگهبان نتایج آزمایش کرونای ٤٢ شهر را باطل اعلام کرد، فرستادمش برای آقای کدخدایی سخنگوی محترم شورای نگهبان هم.
 
تاریخ اولین جلسه صحن مجلس باز هم عقب افتاد
 
عضو هیات رئیسه مجلس با بیان اینکه در پی منع صریح ستاد ملی مبارزه با کرونا برگزاری جلسات صحن مجلس تا دو هفته آتی به تعویق افتاده است، گفت: احتمالا جلسه علنی مجلس هفته آخر فروردین ماه برگزار شود. اکبر رنجبرزاده عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی درباره آخرین وضعیت برگزاری جلسه علنی مجلس گفت: در پی نامه رییس ستاد ملی مبارزه با کرونا به رییس مجلس در خصوص ضرورت خودداری از تشکیل جلسات علنی و غیرعلنی مجلس تا دو هفته آتی، برگزاری جلسات صحن مجلس تا دو هفته آتی به تعویق افتاد. وی افزود: احتمالا جلسه علنی مجلس در هفته پایانی فروردین ماه برگزار خواهد شد. پیش از این گفته شده بود که دهم فروردین قرار است اولین جلسه علنی مجلس در سال ۹۹ برگزار شود.
 
انتقاد کواکبیان از انفعال صدا و سیما در پخش اخبار تلاش برای لغو تحریم‌ها
 
یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی از صدا و سیما برای انعکاس ندادن اخبار مربوط به تلاش‌های صورت گرفته جهت لغو تحریم‌های ظالمانه آمریکا علیه ایران برای مهار کرونا انتقاد کرد. مصطفی کواکبیان نماینده تهران در مطلبی در صفحه توییتر خود نوشت: «چرا در رسانه انحصاری مدعی اداره جامعه، خبری از درخواست لغو تحریم‌های ظالمانه آمریکا علیه ایران برای مهار کرونا نیست! نامه هشت کشور به دبیر کل سازمان ملل، نامه ۹ عضو کنگره آمریکا به مقامات این کشور، نامه ۳۳۸ سازمان مردم نهاد، کمپین جهانی «نه به تحریم آمریکا» و اقدامات هنرمندان و شهرداران ایرانی و...» چندی پیش عبدالعلی علی عسگری، رییس سازمان صدا و سیما در بخشی از جلسه ستاد کرونا خطاب به رییس جمهور گفت که این صدا و سیماست که جامعه را اداره می‌کند.
 
آمریکا باز هم گروهی دیگر از ایرانیان را تحریم کرد

وزارت خزانه داری آمریکا روز پنجشنبه از اعمال تحریم‌های جدید علیه افراد و نهاد‌های مرتبط با ایران از جمله «ستاد بازسازی عتبات عالیات» خبر داد. وزارت خزانه‌داری آمریکا تحریم‌های جدیدی را علیه نهاد‌ها و افراد مرتبط با ایران اعمال کرد. تحریم جدید آمریکا پانزده فرد و پنج نهاد مرتبط با ایران را شامل می‌شود و واشنگتن مدعی شده این تحریم‌ها مرتبط با مبارزه با تروریسم است. افرادی که آمریکا به لیست تحریم‌های خود اضافه کرده است عبارتند از: «محمد سعید البهادلی» شهروند عراقی، «محمد الغریفی» شهروند عراقی، «شیخ عدنان الحمیداوی» شهروند عراقی، «علی حسین المنصوری» شهروند عراقی، «علی فرهان اسدی» شهروند ایرانی، «ماشالله بختیاری» شهروند ایرانی، «علیرضا فداکار» شهروند ایرانی، «مهدی قاسم زاده» شهروند ایرانی، «ولی قلی زاده» شهروند ایرانی، «محمد جلال مآب» شهروند ایرانی، «سید رضا موسوی فر» شهروند ایرانی، «سید یاسر موسوی فر» شهروند ایرانی، «حسن پلارک» شهروند ایرانی، «حسن سبزی نژاد» شهروند ایرانی و «مسعود شوشتری پوستی» شهروند ایرانی. همچنین نهاد‌هایی که به لیست تحریم‌های وزارت خزانه‌داری آمریکا افزوده شده‌اند عبارتند از: شرکت خدمات دریایی و حمل و نقل «الخمائل» ثبت شده در عراق، شرکت بازرگانی «بهجت الکوثر» ثبت شده در عراق، شرکت سهامی خاص «متاجر نوین مدائن» ثبت شده در ایران، شرکت «سامان شیمی خاورمیانه» ثبت شده در ایران، ستاد بازسازی عتبات عالیات. این تحریم‌ها دقیقا پس از نامه هشت کشور از جمله روسیه و چین به سازمان ملل صورت می‌گیرد که طی آن به تاثیر منفی تحریم‌های ایالات متحده بر توانایی ایران برای مقابله با ویروس «کووید۱۹» تاکید شده است.

هشت شرط وزارت بهداشت برای برگزاری جلسات مجلس

عضو هیات رئیسه مجلس گفت: برگزاری جلسه علنی هفته آینده پارلمان به قوت خود باقی است. احمد امیرآبادی‌فراهانی، عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی، در واکنش به نامه نمکی، رئیس ستاد ملی مبارزه با کرونا، به رئیس مجلس، مبنی بر عدم برگزاری جلسه علنی مجلس در روز یکشنبه، دهم فروردین ماه به دلیل پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، گفت: این نامه باید در جلسه هیات رئیسه مجلس بررسی شود و چون هنوز این اتفاق نیفتاده، بنابراین برگزاری جلسه روز یکشنبه به قوت خود باقی است. وی با بیان اینکه تمهیدات لازم برای برگزاری این جلسه اندیشیده شده است، ادامه داد: براساس تصمیم هیات رئیسه مجلس، نمایندگانی که به دلیل ابتلا به کرونا در بیمارستان بستری بوده یا در دوران نقاهت به سر می‌برند، لزومی برای شرکت در این جلسه ندارند و غیبت آن‌ها موجه است.نماینده مردم قم در مجلس با تاکید بر اینکه مجلس در ابتدای شیوع کرونا در کشور به درخواست وزیر بهداشت و درمان تعطیل شده بود، بیان کرد: آقای رئیسی، معاون وزیر بهداشت و درمان در جلسه‌ای با مسئولان اجرایی مجلس هشت شرط را برای برگزاری جلسات علنی پارلمان قرار داد که ما آن را در نشست هیات رئیسه مجلس بررسی و قابل اجرا تشخیص دادیم؛ بنابراین، آن شروط به صورت یک پروتکل تعیین و براساس آن جلسات علنی را برگزار خواهیم کرد.
 
امیرآبادی‌فراهانی همچنین با اشاره به درخواست وزیر بهداشت و درمان برای برگزاری جلسات مجلس به صورت سیستم دیجیتالی دوسویه تصریح کرد: آیین نامه مجلس در این مورد مسکوت مانده و حضور نمایندگان را در صحن علنی برای برگزاری جلسات رسمی لازم دانسته است، حتی دو جلسه‌ای که دیجیتالی دوسویه انجام شد، آزمایشی بود. عضو هیات رئیسه مجلس اظهار داشت: اکنون کشور مجلس ندارد و باید پرسید پس چه کسی باید بر کار وزرا در بحث سیل، کرونا و ... نظارت داشته باشد. تنها از مردم خواسته شده تا در منزل بمانند و نمایندگان مجلس می‌توانند همانند کارمندان ادارات و بانک‌ها با وجود تدابیر بهداشتی در محل کار خود حاضر شوند، زیرا شرایط کشور اکنون به دلیل وقوع سیل در برخی استان‌ها و شیوع کرونا عادی نیست و مجلس باید بر روند کار دولت نظارت کافی داشته باشد.نماینده مردم قم در مجلس افزود: بسیاری از نمایندگان مجلس در تماس با اعضای هیات رئیسه مجلس، خواستار برگزاری جلسه علنی بوده‌اند.
 
خانواده لوینسون: رابرت لوینسون احتمالا مرده است
 
خانواده رابرت لوینسون، جاسوس سابق سازمان سیا طی بیانیه‌ای اعلام کرد که دولت آمریکا به این نتیجه رسیده که او مرده است. آسوشیتدپرس به نقل از خانواده رابرت لوینسون جاسوس سابق سازمان سیا اعلام نموده، دولت آمریکا نتیجه گیری کرده است که لوینسون مرده است. براساس بیانیه‌ای که خانواده لوینسون منتشر نموده، دولت آمریکا مدعی است که لوینسون در زندان‌های ایران مرده است. آن‌ها می‌گویند نمی‌دانیم چه زمانی و چگونه فوت کرده است، اما مرگ وی به قبل از شیوع ویروس کرونا مربوط است. دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا نیز در نشست خبری که چهارشنبه شب به وقت واشنگتن درباره ویروس کرونا داشت، مدعی شد که رابرت لوینسون زمانی که که در ایران بازداشت بوده، فوت کرده است.
 
مقامات ایرانی بار‌ها ادعای مقامات آمریکایی در زمینه بازداشت وی توسط نیرو‌های ایرانی و حضور وی در ایران را رد کرده‌اند. آقای لوینسون حدود سیزده سال قبل در حین سفری که به ادعای خانواده‌اش با اهداف تجاری و برای بررسی موضوع «سیگار‌های تقلبی» به جزیره کیش ایران داشت، ناپدید شد. از زمان ناپدید شدن این فرد که ادعا شده در آن زمان به عنوان کارآگاه خصوصی فعالیت می‌کرده، تنها چند قطعه عکس و یک نوار ویدئویی منتشر شده است. مقاماتی در دستگاه‌های اطلاعاتی آمریکا با توجه به همین مدارک پیش از این گفته بودند که وی احتمالا در افغانستان یا پاکستان به سر می‌برد.

کنایه توییتری عطاءالله مهاجرانی به دلقک‌های اپوزیسیون

سید عطاءالله مهاجرانی درباره شرایط بحرانی نیویورک و نسخه‌هایی که «دلقک‌های اپوزیسیون منحوس» برای ایران می‌پیچند، توئیتی منتشر کرد. متن توئیت عطاالله مهاجرانی به شرح زیر است: «آندره کومو فرماندار نیویورک گفته: کرونا با شتابی بیشتر از قطار برقی در نیویورک حرکت می‌کند. می‌خواهند هتل‌ها را تبدیل به بیمارستان کنند. به افراد بالای ۷۰ سال نمی‌رسند.در همین بحبوحه فقراتی از دلقک‌های اپوزسیون منحوس، برای مبارزه با کرونا از نیویورک برای ایران نسخه می‌پیچند.»
 
ربیعی: ۱۰۰ هزار میلیارد تومان به مبارزه با کرونا و پیامد‌های آن اختصاص یافت

سخنگوی دولت با اشاره به پیامد‌های اقتصادی کرونا و لزوم تجهیز مراکز بهداشتی و پزشکی از اختصاص ۱۰۰ هزار میلیارد تومان برای این امور در نشست امروز ستاد ملی مبارزه با کرونا خبر داد. علی ربیعی در پیامی روز پنج‌شنبه در حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی توئیتر، نوشت: امروز در جلسه اقتصادی کرونا به ریاست رییس‌جمهوری، حدود ۱۰۰ هزار میلیارد تومان اختصاص یافت. پایداری بنگاه‌های آسیب‌دیده از کرونا، تقویت معیشت، کمک به اقشار فاقد درآمد، حمایت از خانوارها، حمایت از کارگران و تجهیز نظام سلامت سرفصل‌های مهم این تصمیم بود.
 
اقتصاد ایران به کدام سمت می‌رود؟

براساس آمار ارائه شده توسط مرکز آمار، رشد اقتصادی ۹ ماهه نخست سال ۱۳۹۸ منفی ۷.۶ درصد و رشد اقتصادی بدون نفت نیز تقریبا صفر درصد بوده است. همچنین براساس گزارش مرکز آمار، تورم سالانه در ماه اسفند به ۳۴.۸ درصد رسید و پیش‌بینی صندوق بین‌المللی پول در اکتبر ۲۰۱۹ از نرخ تورم حدود ۳۵.۷ درصدی در سال ۲۰۱۹ برای کشور و تورم‌های دورقمی و بالا (متغیر بین ۲۵ و ۲۱ درصد) در سال‌های پیش رو حکایت می‌کند. سعید مسگری، پژوهشگر اقتصادی: اقتصاد ایران به یک دوره انجماد رسیده و پس از دو سال کاهش شدید رشد اقتصادی، حالا اندازه اقتصاد ثابت خواهد ماند. پیش‌بینی‌ها حاکی از رشد اقتصاد مثبت بسیار اندک در سال آینده بود، اما با توجه به کرونا، احتمالا رشد منفی اندکی یعنی حدود منفی یک تا دو درصد خواهد بود.

تکذیب خبر ابتلای آیت الله جنتی به کرونا

در پی انتشار خبر کذب در برخی گروه‌های محفلی مبنی بر ابتلای آیت الله جنتی به کرونا و درگذشت وی، بحمدالله رئیس مجلس خبرگان رهبری در سلامت کامل است و به کرونا مبتلا نشده و طبق نظر پزشکان، نکات بهداشتی این ایام را رعایت می‌کند. /صدا و سیما

لغو تمامی پرواز‌های بین‌المللی روسیه از فردا
 
روسیه از لغو و تعلیق تمامی پرواز‌های مسافری و بین‌المللی خود از فردا ۲۷ مارس سال جاری میلادی خبر داد. ️ایرلاین‌های روسی نیز مطابق این دستور دولتی، از این پس تنها قادر خواهند بود شهروندان روسی گرفتار شده در کشور‌های دیگر را به وطن خود بازگردانند و در غیر این صورت، هیچ پروازی انجام نخواهد شد. /ایسنا

مردم در خانه بمانید، اما از فردا اینترنت خانگی رایگان‌تان قطع می‌شود!

وزیر ارتباطات، آذری جهرمی، می‌گوید ستادملی کرونا با درخواست او برای تمدید اینترنت خانگی رایگان در دوران قرنطینه موافقت نکرده و اینترنت رایگان خانگی از فردا قطع می‌شود! از همین‌ امروز دولت و رئیس‌جمهور به مردم هشدار داده‌اند در خانه‌ها بمانند، چون مقررات سخت‌گیرانه‌ای برای آمدو‌شد اجرا خواهد شد و سخنگوی دولت هم وعده‌داده ۱۰۰هزارمیلیاردتومان برای مبارزه با کرونا خرج خواهد شد. اما درست از همین فردا، اینترنت خانگی رایگان که برای تشویق مردم به در خانه‌ماندن به‌کارگرفته شده، قطع می‌شود!

ترامپ: کرونا تاثیری ویرانگر بر اقتصاد آمریکا خواهد گذاشت

رئیس جمهوری آمریکا: با اعلام وضعیت فوق‌العاده در ایالت‌های نیویورک، کالیفرنیا، واشنگتن، آیووا، لوئیزیانا، تگزاس، کارولینای شمالی و فلوریدا موافقت کرده‌ام. ظرفیت آمریکا برای انجام آزمایش‌های مربوط به ویروس کرونا به سرعت در حال رشد است و تعداد هر چه بیشتری از مردم که نیازمند این آزمایشند به آن دسترسی پیدا می‌کنند. این مشکل تاکنون بزرگترین مشکلی بوده که پیش روی ما قرار گرفته است شاید هم بزرگتر از آن دیگر مشکلی به وجود نیاید. اینکه بیش از ۱۰۰ میلیون آمریکایی مجبور به ماندن در خانه شده‌اند تاثیری ویرانگر بر اقتصاد کشور خواهد گذاشت. /ایسنا

بیمار نود ساله قمی کرونا را شکست داد

بیمار نود ساله بعد از یازده روز درمان در بخش تحت‌نظر زنان در بیمارستان فرقانی قم، ترخیص شد. هفته گذشته نیز یک بیمار خانم ۹۳ ساله پس از هفت روز بستری از همین بخش ترخیص شده بود.

فسخ قرارداد فدراسیون والیبال با «ایگور کولاکوویچ»

به دنبال تعویق سی و دومین دوره بازی‌های المپیک، فدراسیون والیبال تصمیم گرفته است قرارداد با سرمربی تیم ملی را فسخ کند و به دنبال سرمربی جدیدی باشد. فدراسیون والیبال در نامه‌ای به کولاکوویچ این موضوع را به او که در کشورش به سر می‌برد اعلام کرده و در انتظار پاسخ نهایی این مربی است. با این حال فسخ قرارداد قطعی به نظر می‌رسد و با شرایطی که والیبال دارد، باید منتظر مذاکره فدراسیون با سرمربی جدید برای رویداد‌های پیش روی بود. / مهر

علت شیوع کرونا در ایتالیا مشخص شد

به اعتقاد کارشناسان، تماشای یک بازی فوتبال یکی از مهمترین علل شیوع گسترده کرونا در ایتالیا بوده است. دیدار تیم‌های آتالانتا ایتالیا و والنسیا اسپانیا در دور یک شانزدهم نهایی لیگ قهرمانان اروپا منجر به شیوع گسترده کرونا در ایتالیا شده است. به نقل از روزنامه ایتالیایی کوریا دلا اسپورت، این روزنامه پر تیراژ ایتالیایی با استناد به سخنان یکی از متخصصان بیماری‌های تنفسی خبر داد بازی آتلانتا با والنسیا که در ورزشگاه سنسیرو شهر میلان برگزار شد؛ به مثابه بمب بیولوژیکی بود که بیش از چهل هزار تماشگر را درگیر کرد. این تماشاگران که در زمان بازگشت از اتوبوس، قطار و خودرو‌های شخصی استفاده کردند، منجر به انتشار هر چه بیشتر این ویروس شدند. این بازی منجر به جان باختن حدود ۵۰۰ تن و مبتلا شدن ۳۵ درصد از بازیکنان والنسیا شد، در حالی که شمار زیادی از هواداران این تیم اسپانیایی که بازی را از نزدیک مشاهده کردند نیز جزو مبتلایان به کرونا هستند. / اعتمادآنلاین
اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۶
در انتظار بررسی: ۷۸
انتشار یافته: ۶۴
ناشناس
|
Romania
|
۲۱:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
پایتخت=ایران
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
چرا برخی خیال می کنند همونطوری که وی پی ان دیگر کشورها در آمریکا ساخته شده وی پی ان ایرانی در آنجا ساخته نشده است
و همه پیامها با پرچم ایران از ایران است؟!

الان شما آرزوی مرگ همه ایرانیان را بکنی اکثرا مثبت می دهند
و آرزوی نجات ایران از بیماری کرونا را بنویسی
اکثرا منفی می دهند!

گمون نکنم دیگه در قرنطینه اینقدر مردم رد داده باشن
ناشناس
|
-
|
۲۱:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
بعد از جنگ تحمیلی کرونا مهمترین بحران پیش روی کشور است.بهتر نیست از تجربیات مرد ی که در حصر است یرای اداره کشور استفاده کنید.او جنگ را مدیریت کرد.کرونا را هم می تواند مدیزیت کند.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
خخخخخ این آقا الان نمی تونه خودشو اداره کنه، از حصر بیاد مملکت را اداره کنه؟!
ناشناس
| Netherlands |
۲۲:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
تمام جاده ها و آب رسانی روستا ها در دوره ایشان در دهه ۶۰ در هنگامه جنگ انجام شده بود . اگر ایشان بر سر دولت باشه انوقت کسانیکه با پوشیدن کاپشن و پیراهن خاصی و با شمایل خاصی بدون تخصص و فقط با ارمان پوپولیستی چگونه نان بخورند ؟ نان خانه انها اجر نمیشه ؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
بیاد میر حسین عزیز ! ملت فراموشکار هستند که میلیونی فریاد زدند یا حسین میر حسین ! الان ده بیست روزه تو قرنطینه هستند صداشون در آمده ببینید این زن و شوهر در این ده سال چی کشیدند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
ناشناس 22.03
شاید نتونه کاری کنه که احتمالا اینطوره اما تعجب می‌کنم همسنای ایشون همچون ابوالمشاغل چطور میتونن اداره جامعه رو خوب انجام بدهند یا آقای جنتی که با سن بالایی که داره چنتا پست داره
پس لطفا حرفه‌ای متعصبانه نزنید
حسین
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
کجایی دقیقا کجایی؟

مصباح ... یزدی...جنتی
ناشناس
| Germany |
۰۰:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۸
مصدق هم پیر بود ولی در شرایط سخت مجبور شدند دولت را به او بسپارند!
که می داند شاید خروج از این بحران و بحرانهای بعدی ،مردی همچون میر حسین را طلب کند!
ناشناس
|
Singapore
|
۲۱:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
چه خوش باشد گر محک تجربه آید به میان
تا که رسوا شود هر که در او غش باشد
پاسخ ها
ناشناس
| Sweden |
۲۲:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
خوش بود گر محک تجربه آید به میان
تا سیه روی شود هر که در او غش باشد
ناشناس
|
Russian Federation
|
۲۱:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
در سال جهش تولید لازم است دو پیشنهاد عرض کنم که یکی پیشنهاد خودم و دیگری یاداوری پیشنهاد یکی از وزرا بوده که نمیدانم دقیقا به کدام دلیل پیگیری نشد و ان اینبود که با توجه به اینکه بهترین دانش اموزان ما وارد رشته پزشکی میشوند و ما بهترین خدمات پزشکی در منطقه را داریم پروژه هتل بیمارستان که ارز اوری خوبی دارد اجرا نماییم.خصوصا در مواردی که عملهای جراحی تحت پوشش بیمه قرار ندارند انجام ان در اروپا و امریکا میتواند حداقل ۱۰۰ هزار و گاها تا ۱ میلیون دلار برای متقاضی هزینه داشته باشد.ورود هنرپیشه های فیلمهای مبتذل از امریکا به ایران برای جراحی نشان داد واقعا پتانسیل انجام اینکار در ایران وجود دارد و اگر هزینه جراحی و درمان نصف کشورهای اروپایی باشد و رسیدگی و هتلینگ بیمار هم در همان حد باشد میشود ایران را به عنوان قطب جراحی منطقه و حتی دنیا مطرح کرد.بنده با شناختی که از پزشکان چینی و هندی و حتی امریکایی دارم عرض میکنم ما میتوانیم به این نقطه قوتمان تکیه کنیم.ساخت بیمارستانهایی که اتاقهایی شبیه هتل داشته باشند و البته تبلیغات بسیار مناسب برای مردم تمام دنیا راجع به کیفیت مناسب و قیمت پایین ان.
دومین پیشنهاد بستن کارخانه های خودرو سازی و تبدیل ان به کاری است که بهتر میتوانیم انجام بدهیم مثل دوچرخه سازی.ما بلحاظ علمی و ایکیوی نفرات ، توان خودرو سازی قابل رقابت با دنیا را نداریم ولی در مورد دوچرخه داریم و میتوانیم به تمام دنیا انرا صادر کنیم و همانطور که تمام بازار گل اروپا توسط هلند تامین میشود یا لبنیات دانمارک منبع درامد ان کشور است و یا ترکیه از توریسم منبع درامد اصلی دارد ما هم میتوانیم با ساخت دوچرخه و صادرات ان بتمام دنیا برای خود ارز اوری کنیم.تولید باید در راستای استعدادهایمان باشد و من میبینم که نه در خودروساز و نه حتی در بیشتر تعمیر کاران خودرو علم و دانش و هوش کافی برای اینکار وجود ندارد پس اگر میخواهیم جهش تولید داشته باشیم باید اول استعداد انرا ارزیابی نماییم.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
من که فکر کنم کارخانه های خودرو سازی را تبدیل کنیم به آفتابه سازی , هم میتونن به افغانستان و کشورهای دوست صادر کنند و هم هر سال کلی ضرر مادی و انسانی به کشور نمیرسونند
ناشناس
|
United Kingdom
|
۲۱:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
مهاجرانی موضع مشخصی نداره
پاسخ ها
ناشناس
| Sweden |
۲۲:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
موضعش بوی کبابه
افرین
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
ولی موضعش از خیلی کسانی که باید موضع مشخص داشته باشند مشخصتر و بهتره ! فعلا که تو ایران همه موضعشون به جهت باد بستگی داره
ناشناس
|
Russian Federation
|
۲۱:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
جناب مهاجری اگر از اعضای محترم شورای نگهبان و یا بقیه نهادها، نمایندگان مجلس، ائمه جمعه که همیشه عادت به بودن در رسانه و راس اخبار و اظهار نظر در هر مورد اعم از مربوط یا نامربوط داشتند کسی را جستید و یافتید سلام ما را هم برسانید.لطفا این طنز را هم برسانید به دست ایشان!!!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
چی شد تا حرف مخالف بر علیه امریکا شد اونم حرفی که خودشون زدند به قبای بعضی ها برخورد مگه شما حافظ منافع امریکا در ایران هستی
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
مهاجرانی اشتباه کرده حرف زده اگه می خواد بیاد ایران خدمت کنه نه بغل ملکه
ناشناس
|
Netherlands
|
۲۱:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
در سالیان دور تر وقتی رشد جمعیت کره زمین بیش از حد زیاد شد . طبیعت تخریب و بی عدالتی و ظلم زیاد شد . فقرا برای معاش زندگی به رفتار رقتبار و مشمیزکننده تن میدهند . وقتی که بخاطر سیاست های اشتباه در کشورهای دنیا و قاره ها مردم به تباهی کشیده شوند . عذابی نازل میشود بی صدا . آرام ارام‌ حرکت میکند و تا کاخ ها راه پیدا میکند . در صورتی ان کاخ وارد شدن صدها کیت بازرسی داشته . براحتی عبور میکند . همه انسانها را از بین‌میبرد و دوباره همان جنگل و کوه برای همان جیوانات میماند .دلیل دارد . برای اینکه انسانها برای حکومت کردن بی رحم شده اند . .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
موافقم
ناشناس
|
Netherlands
|
۲۱:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
مالیدن روغن بنفشه با پنبه بر مقعد تا حالا چند نفر را از مرگ نجات داده . کسی امتحان نکرده ؟ اگر جواب نداده نوشته انرا از کتاب های مکتوب و قدیمی پاک کنید .
پاسخ ها
ناشناس
| Russian Federation |
۲۲:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
مکتوب قدیمی نیست شیادی جدیده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
علتش اینه که این پولهادست کاناداست تا خاوری
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
دست خود خاوریه و سر سفره با آقازاده هاست
افرین
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
اره پولها را زا چنگش در اوردن حالا خودش اضافی هست مایلند که پسش بدهند از شرش هم حلاص شوند دیگر مدعی هم تو کانادا نباشه .
ناشناس
|
Russian Federation
|
۲۱:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
کنایه جانشین فردوسی پور خیلی سنگین بود!!!! تاج از کنار امد و مثل همیشه وسط نشست !!!! درست مثل جانشین نمک خور و نمکدان شکن بعضیها !!!! امیدوارم مثل جناب تاج قرار دنبال قرار دادهای بود دار نروی اقای جانشین یکی دیگه!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
چند هفته پیش که کرونا تازه به ایتالیا رسیده بود وقتی در تلوزیون شاهد برگزاری مسابقات فوتبال در حضور هزاران تماشاچی بودم خیلی متعجب بودم ولی توی دلم میگفتم : بالاخره اونا اروپایی اند و حتما کارشون درسته, ولی چنین نبود و منجر به یک فاجعه شد. خیلیها اقدامات دولت ایران را زیر سوال میبرند اما حداقل دو اقدام دولت قابل تقدیره 1- اعلام ورود کرونا دو روز قبل از انتخابات که شهامت می خواست 2- موفقیت کاهش هفتاد درصدی مسافرتهای نوروزی البته با کمک مردم. همیشه هم مرغ همسایه غاز نیست.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
جای تقدیر نداره اگه قبل از تظاهرات بهمن می گفتن و قم رو قرنطینه امروز وضعیت این نبود قبل از انتخابات گفتند چون می دونستن کسی رای نمی‌ده انداختن گردن کرونا فهمیده
ناشناس
|
Netherlands
|
۲۱:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
شهرها را قرنطینه کنید . رفت و امد فقط برای خرید مایحتاج زندگی باشه . تجهیزات پزشکی و بیمارستان ها برای درمان بیماریهای قلبی و عروقی و کلیوی و داخلی و تخصصی بوده . برای پیش بینی اینکه مثلا در شهری اتفاقی بیفتد و یک درصد جمعیت به سمت بیمارستان هجوم ببرند نه اینکه بیماری جدیدی وارد شود و کل بیمارستان و کادر درمانی را درگیر کند . وزارت بهداشت ودرمان باید هر چه زودتر بعد از کرونا بررسی کند که چرا ۸۰ درصد بیمارستانهاس شهرهای ایران مربوط به ۶۰ سال یا ۷۰ سال سن دارند . مراکز بهداشتی و خانه های بهداشت اکثر شهرها مربوط به دهه ۴۰ هست الان در شهرم میبینم . مدارس و هتل ها هم قدیمی هستند .با رشد جمعیت رفاه اجتماعی هم میخواهد . نمیشود جمعیت را به صد میلیون رساند ولی امکانات بهداشتی و درمانی و تحصیلی مربوط به چندین سال پیش باشد . نمیشود شعار رشد جمعیت داد و سالیانه چند میلیون خودرو تولید کرد ولی جاده مربوط به چندین سال پیش باشد . نمیشود به جوانان کشور گفت به دانشگاه بروید و سواد تخصصی و سیاسی را زیاد کنید اما مروج فرهنگ دو هزار سال پیش بود . نمیشود به جوانان‌گفت عدالت خوب هست ولی عدالت معنی ان‌مشخص نباشد . توسعه اقتصادی باید متوازن و هماهنگ با حقوق . فرهنگ . سیاست داخلی و خارجی . تجارت . بانک . بورس باشد .
ناشناس
|
-
|
۲۱:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
دهها خاوری بعد از آن خاوری اتفاق افتاد .

چی شد ؟

هیچی !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ناشناس
|
Russian Federation
|
۲۱:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
در کیش ناپدید شده و در افغانستان یا پاکستان بسر میبرد؟ احتمالا در ادامه تحقیقاتش به افغانستان یا پاکستان سفر کرده و در راه ربوده شده و لابد برای اینکه امریکایی بوده از ترس ردیابی ، تماس با کسی برقرار نکرده و به محض ورود به ان کشورها قصد برقراری تماس داشته که بلافاصله ربوده میشود.به هر حال خداوند رحمتش کند زیرا برای کشورش تلاش کرده هر چند کشورش دشمن ما بوده نمیشود منکر وظیفه شناسی او برای کشور متبوعش شد.
پاسخ ها
ناشناس
| Netherlands |
۲۱:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
در سایت های خارجی از قول سخنگوی وزارت خارجه امده است که او سالها پیش خاک ایران را ترک کرده است . یعنی چی . یعنی وارد خاک ایران شده . در صورتی چند سال هست که ایران‌میگوید اصلا وارد خاک ایران نشده .....
افرین
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
کیش منطقه ازاد تجاری است و افراد خارجی می توانند به صورت ترانزیت بدون اخذ ویزا به این جزیره وارد شوند و البته بعد از چند روز اقامت می توانند از انجا به هر کشور دیگری بروند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
میزان کشته های کرونا در مورد کشورهای با نژاد مشابه ایرانی مثل ایتالیا و اسپانیا و خود ایران حدود 10 درصده درحالیکه در مورد نژادهای زرد و یا آلمانی یا اسکاندیناوی و اسلاو و آمریکایی ها حدود 1 درصد. این قضیه خیلی بو داره.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
درصد بالاتر جانباختگان در ایران بخاطر بیماریابی منفعلانه به دلیل کم بودن کیت میباشد به این معنی گه فقط بیماران بدحال در لیست کروناییها قرار میگیرند. درنتیجه درصد مرگ ومیر بیشتر به نظر می رسد
ناشناس
| Sweden |
۲۲:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
نژاد شناس اعظم
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
نه برادر من اتفاقا درست برعکسه یعنی این ویروس برای نزاد زرد ساخته شده ولی اگه شما می دونستی که چطور چین این پدیده را مدیریت کرده اونوقت متوجه فرق می شدی . چین تمامی مردم را کنترل می کرده که هیچ از لحاظ انتشار قصدی هم در جامعه کنترل داشته یعنی اینکه کسی نتونه به صورت عمدی بمب میکروبی را در جاهای شلوغ بیاندازه ! ولی تو ایران جطور اصلا هیچ کنترل امنیتی وجود نداره . همه چی دست خدا و ولی خداست ! بازم دمشون گرم چون با این نحوه مدیریت باید بیشتر ازاینها کشته می دادیم .
مادرومعلم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
محمودخاوری ومهرجان شيخ الإسلام آل آقا، دست دردست هم کوره دهات کاناداراآبادمیکنندبااموالی که ازایران یان دزدیده اند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
مملکت , مملکت سانسور است !!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
سلام
اقای جنتی به ویروس کرونا فرمود
قبل از این میکروبها و ویروس ها و
بیماری‌های زیادی به من طمع کرده اند
ولی اول من باید صلاحیت شما را تایید کنم
پس بروید کار خودتان را انجام بدید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
هر شخصی که دیگران بیشترمنتظر مرگش باشند اتفاقا عمرش طولانی می شود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
تابناك جان: برخي از دوستان ما فراموشكار شده اند. در ابانماه سال جاري يك هفته اينترنت قطع شده بود و حدودا از هر اينترنت خانگي حداقل 50 گيگ حجم بنفع شركتهاي كارگزار اينترنت گرديد. اقاي وزير از كيسه خليفه مي بخشند؟ بعدا 100 گيگ حجم ظرف مدت 10 روز مصرف مي شود با اين سرعت لاكپشتي؟
ترفند پانزی بورس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
رشد اقتصادی منفی 7.6 ولی بورس هزار درصد رشد کرد. دلار پایین اومد ولی بورس بالا رفت. دلار بالا رفت و بورس بالا رفت. کرونا آمد و کل دنیا 20 درصد ضرر کرد و نفت 25 دلار شد ولی همین دیروز بورس حدود 3 درصد بالا رفت. بورس ما هم محلی شده که دولت زیبا جلوه میده تا سرمایه ها به جای طلا و ارز به درون آن سرازیر شوند. حتی به بهای خلق نقدینگی هزار درصدی که خودش هر اقتصادی رو نابود میکنه. بانک مرکزی غیر مستقل هم که از خودش اختیاری ندارد. دولت فقط افزایش نرخ ارز و تورم را به دولت آینده موکول میکنه و توپ رو به خونه
دولت بعدی می اندازه. این وسط عده کمی سودهای چندین هزار درصدی میبرن و چند صد برابرش هم افرادی که دیر از بورس خارج میشوند ضرر خواهند کرد و داستان موسسات مالی یکبار دیگر تکرار میشود. ترفند پانزی دولت اینبار باید اعلام شود و معرفی شود که در صورت تکرار داستان موسسات اعتباری خود مسئولان دولت فعلی و بانک مرکزی باید پاسخگو باشند و نمیتوانند به راحتی از زیر بار مسئولیت شانه خالی کنند. باید بزرگان این رفتار دولت را به دقت زیر نظر بگیرند.
ناشناس
|
Netherlands
|
۲۲:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
فکر کن در کشور سوییس یا المان شهروندی را در میدان شهر با گیوتین گردن میزنند و دو تا دست و پایش را در حال اره کردن هستند . حالا تلویزیون ایران هم در حال پخش در مابین اخبار هم هست . واقعا ذهن شما چگونه وقایع را بررسی میکند . من میگم آن کشور سوییس دیگر سوییس نیست بلکه سوسیس هست و ان کشور المان هم اسمش شلمان هست . شنا چی فکر میکنی ؟ ها ؟
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
آقای مهاجرانی چرامیره ازلندن وبیانیه وپیام میده؟ خوب،بیادایران بهترمیتونه خدمت کنه.هدفش ازین پیامهاچیه؟ باخودش چندچنده؟ بااین کارهامقامی نصیبش نمیشه.خداروزیشوجای دیگه بده.
ناشناس
|
Sweden
|
۲۲:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
مهاجرانی هم حتما دلش هوای کباب دولتی کرده
پاسخ ها
افرین
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
بنده خدا از دور بوی کبابی شنیده و ایران رو ول کرده رخت بربسته و رفته دیار فرنگ فکر کرده که الان کباب میخوره ولی بعد دیده اگه بخواد کباب بخوره باید پیه خیلی کارها را به تنش بماله که اگر اینطوری بود طبعا هیمنجا بهتر دوام میاورد دوم اینکه اونام خیلی خوب طرفهای خودشون را می شناسند فهمیدن این یارو ارزون خر نیست و برای خودش مرام داره . من فکر نمی کنم که فیلم بازی می کنه کاملا مشخصه که وقتی نزدیک شده به ماهیت اصلی غرب را متوجه شده چون اصولا ادمهای باهوش این را می فهمند و خیلی زود هم متوجه شده که بابا اون بوی کباب نبوده خر داغ می کردند . حالا که متوجه شده نه راه پس داره و نه راه پیش خیلی راحت اونم می تونست مثل خیلی از ایران فراری ها بیاد بشنیه و مخالف کشورش صحبت کنه ولی من چند تا مصاحبه در بی بی سی ازش دیدم که کاملا منصفانه صحبت کرد و بعد از اون هم دیگه ازش دعوت نکردند . بهنظر من باید از اینطور افراد استفاده کرد اینها بهتر از برخی از داخلی ها هستند که هنوز صابون غربی ها به تنشون نخورده و هنوز وقتی بوی کباب می شنوند فکر می کنند که بله نه بابا در غرب خبری نیست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
جناب نمکی مولظب باشید بودجه تزریقی به نظام سلامت خرج پاداشها و اضافه کارهای نکرده مدیران ستادی و نورچشمی های شما نشود پرستاران و کادر درمان دارند ور خط مقدم از جان مایه می گذارند پاداشش را دوستانتان در ستادها میگیرن ؟؟؟ ظلمی که دکتر هاشمی در حق پرستاران مظلوم کرد در تاریخ بی سابقه بود و متاسفانه دکتر نمکی نیز در همان راه قدم میگذازد ،
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
به امید روزی که پرستاران از زیر یوغ استعمار مافیا خارج شوند ، نگاهی به شهید ان پرستار گویای خیلی واقعیت هاست .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
فعلا کسی جلودار صدا و سیمای میلی و جناب شریعت مداری نیست ؟؟ فعلا عنان کشور دست انهاست ؟؟ معلوم نیست به روحانی اجازه براشت از صندوق توسعه ملی برای مبارزه با کزونا داده مبشه یا باز هم باید از اسد اجازه بگیریم ؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
جناب خاوری شارلاتان بزرگ
با توجه به اینکه کشور درگیر مبارزه با کروناست و شما و سرکار خانم ال اقا میلیاردها به جیب زدید در صورت امکان کمی از پولهای غارت شده رو بدگردانید ، باشد که مورد عفو قرار گیرید ،
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
خاوری خزانه دار برخی آقازاده هاست ! چون تنها خور نیستند ! با هم میخورند !
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
معمای خاوری و ال اقا بزودی حل خواهد شد ؟؟؟؟!!! کرونا خیلی از واقعیت ها رو اشکار خواهد کرد .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
مملکت , مملکت سانسوره ! رکورد دار دنیا هستیم ! میخواهید از رکوردمون کم بشه ؟!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
۱۰۰ اقاراده ای که با رانت بورس گرفته اند بدون شک باید همگی یه دوره زندگی سالم در چین با صرف خوراک خفاش اعزام بشن ؟؟ این کامران ددانشجو چه کرد تو این ۸ سال ؟؟ بخصوص در سال ۸۸ که اوج هنرنمابی او بود ؟؟؟ کسی ازش خبر نداره ؟؟
ناشناس
|
United States
|
۲۲:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
درباره اینترنت رایگان یا هدیه یک قانون نادرستی در مخابرات هست که اول باید اینترنت هدیه را مصرف کنید بعد اینترنت خودتان را که خریده اید. اگر زمان اینترنت خودتان تمام بشود دیگر نمی توانید استفاده کنید. یعنی استفاده از هدیه اجباری است. من 27 هزار تومان اینترنت خریده ام ولی نمی توانم از آن استفاده کنم. یعنی در واقع اینترنت رایگان بری من 27 هزار تومان هزینه داشته.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
من که فکر کنم کارخانه های خودرو سازی را تبدیل کنیم به آفتابه سازی , هم میتونن به افغانستان و کشورهای دوست صادر کنند و هم هر سال کلی ضرر مادی و انسانی به کشور نمیرسونند !
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
یکی از انسانهای دورو که در عمرم دیدم همین مهاجرانیه ! این جاسوس است ! و آدم انگلیس !!
بینام
|
Canada
|
۲۲:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
میگویند: نگذارید که یک فاجعه به بیهودگی از دست برود. ای کاش اطاق فکر نظام از این فاجعه با هشیاری استفاده کنند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
کرونا و دور دور‌های شبانه! ) بطور وحشتناکی سرعت تردد بعضی از خودروهای حامل جوانان زیاد شده بعضا با کشیدن ترمز دستی دریفت هم می کشند واقعا باید برخورد بشه
نقی علی عبساوندکی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
کنایه سنگین فردوسی پور :)))))((
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
فعلا دولت روحانی هنه چیز رو فدای منافع بورس بازان کرده ؟؟ تورم ۴۰ درصدی رشد بورس چند صد دزصدی ؟ افت ۱۶ درصدی دلار نسبت به تورم ؟؟ خود گویاوجود رانت های بزرگ در بازار ارز است ؟؟ حناب همتی تا وقتی دلار همراه تورم پیش نرود باید تو یه دوره سه ماهه باید منتظر افزایش ۳ برابری ارز باشیم ؟؟ در سال ۹۲ ارز ۱۰۰۰ تومان تبدیل به ۳۵۰۰ تومان شو ، در سال ۹۶ دلار ۴۲۰۰تومان تبدیل به ۱۷۰۰۰ تومان شد در سال ۹۹ دلار ۱۶ هزار تومان تبدیل به ....‌... لطفا کمی منطقی تصمیم بگیرید ؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۷
نمایندگان مجلس اگه عمری ماند قانونی تصویب کنید که هر اقا زاده ای که از موقعیت والدین خود سو استفاده کرد همگی به جرم خیانت در امانت و عدم تربیت صحیح اعدام شوند و قانونی دیگر تصویب کنید که کسی حق تحصیل در مدرسه خاص رو نداره؟؟ در اجرای قانون لطفا کرونایی عمل کنید و خودی د غیر خودی نباشه؟
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
بسته ویژه خبری
برچسب منتخب
سند همکاری 25 ساله ایران و چین غلامرضا تاجگردون هوشنگ صدیق سوال از رئیس جمهور