بازدید ۲۸۴۳۶
مهمترین خبر‌های مردادماه ۹۸؛
اختراعی برای سخن گفتن افراد لال! بازداشت ۱۰ نفر در ارتباط با پرونده اکبر طبری، بنیاد مستضعفان، دانشکده خبر را پلمب کرد، زمین ۳ هزارمتری یک حسینیه در سعادت‌آباد، برج شد! روایت ضرغامی از مخالفت رهبری با دولت پنهان، رحیم‌پورازغدی: کشور به اندازه کافی روحانی دارد؛ طلبه‌هایی می‌خواهیم که مشکل زندگی مردم را حل کنند، پیامد‌های تصمیم دولت برای حذف ۴ صفر از پول ملی...
کد خبر: ۹۶۷۹۲۱
تاریخ انتشار: ۰۵ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۲:۱۶ 24 March 2020

مرور مهمترین اتفاقات و رویدادهای سالی که گذشت در ایام نوروز یکی از اتفاقات مرسوم در رسانه هاست که «تابناک» هم از این قاعده مستثنی نیست. در گزارش پیش رو مروری خواهیم داشت بر مهمترین اتفاقات پنجمین ماه سال 1398 یعنی مردادماه که در روزهای آغازین سال 99 پیش روی مخاطبان قرار خواهد گرفت. همچنین در گزارش های جداگانه برای ایام نوروز خلاصه ای از مهمترین رویدادهای خبری و اتفاقات سال 98 را منتشر خواهیم کرد.

به گزارش «تابناک»، اختراعی برای سخن گفتن افراد لال!، بازداشت ۱۰ نفر در ارتباط با پرونده اکبر طبری، بنیاد مستضعفان، دانشکده خبر را پلمب کرد، زمین ۳ هزارمتری یک حسینیه در سعادت‌آباد؛ برج شد!، روایت ضرغامی از مخالفت رهبری با دولت پنهان، رحیم‌پورازغدی: کشور به اندازه کافی روحانی دارد؛ طلبه‌هایی می‌خواهیم که مشکل زندگی مردم را حل کنند، پیامدهای تصمیم دولت برای حذف 4 صفر از پول ملی، پیشنهاد جیسون رضاییان؛ پمپئو و ظریف مناظره کنند، ادعایی درباره دیدار سازنده احمدی‌نژاد و قالیباف، توصیه امنیتی رهبر انقلاب به قالیباف، یارانه این پنج گروه حذف نمی‌شود، یک استاد حوزه: موتورسواری زنان هیچ مشکل شرعی ندارد، اولیای دم «میترا استاد» از قصاص نجفی گذشتند، فرزند وزیر احمدی‌نژاد طرف دعوای بورسیه‌های جنجالی و ... مهمترین اخبار مرداد ماه سال 98 است.

اختراعی برای سخن گفتن افراد لال!

پژوهشگران" دانشگاه چینهوا" چین موفق به توسعه دستگاهی شده‌اند که می‌تواند رؤیای همیشگی افراد لال را برآورده کند. به گفته پژوهشگران این دستگاه بر روی گلوی فرد لال قرار می‌گیرد و به او کمک می‌کند تا صحبت کند، البته نه در حال حاضر بلکه در آینده.

علت مقدرو نبودن از استفاده از این دستگاه در زمان حال، این است که پژوهشگران معتقدند به دلیل آن‌که دستگاه مذکور به قدر کافی انعطاف‌پذیر نیست، استفاده طولانی مدت از آن برای کاربر آزاردهنده است؛ اما با توسعه و پیشرفت آن و منعطف‌تر کردن آن، در آینده‌ای نزدیک افراد می‌توانند با قرار دادن آن بر روی گلوی خود به راحتی صحبت کنند.

دستگاه یاد شده "گلوی گرافنی مصنوعی پوشیدنی" (Wearable Artificial Graphene Throat یا WAGT) نام دارد. چینی‌ها "گلوی گرافنی مصنوعی پوشیدنی" را از گرافنی که بر روی ورقه نازکی از "فیلم پلی ونیل الکل" (polyvinyl alcohol film) استفاده شده، توسعه داده‌اند.ابعاد این دستگاه ۱۵ در ۳۰ میلیمتر است و توسط یک سیم به یک بازوبند که دارای یک صفحه مدار، میکرورایانه، تقویت‌کننده توان و رمزگشا است، متصل می‌شود.

نحوه کار این دستگاه به این صورت است که هنگامی‌که کاربر کلمه خاصی را با تار‌های صوتی و حنجره خود تقلید به گفتن می‌کند، دستگاه این حرکات را از روی پوست ردیابی می‌کند و با رمزگشایی آنها، کلمه مورد نظر را شناسایی می‌کند. سپس بازوبند کلمه مورد نظر را به گفتار تبدیل کرده و بیان می‌کند. در حال حاضر این سیستم تنها می‌تواند کلمه‌های ساده‌ای، چون "سلام" و "اوکی" یا "نه" را شناسایی کند.

بنیاد مستضعفان، دانشکده خبر را پلمب کرد

هفتم مرداد ماه 98، دانشکده خبر تهران، وابسته به خبرگزاری جمهوی اسلامی (ایرنا) پلمب شد؛ رویدادی که ظاهرا ریشه در شکایت بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی داشت.

به گزارش «تابناک»؛ پیش از این اتفاق، پرویز فتاح ـ رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی ـ در حاشیه بازدید از پروژه مشهور آزادراه تهران ـ شمال، تأکید کرده بود، نهاد متبوعش متعلق به مستضعفان است و وعده داد همه امور در بنیاد مستضعفان بر این مدار قرار خواهند گرفت. او به آغاز بررسی‌هایی جامع در خصوص پروژه ساخت این آزادراه گران قیمت جهت تداوم فعالیت بنیاد مستضعفان در آن و یا خروج این نهاد از پروژه در صورت رسیدن به این جمع بندی که برای مستضعفان سود آور نیست، رسید و تأکید کرده بود برخی اموال بنیاد مستضعفان در دست برخی است که باید به این نهاد بازگردانده شود.

فتاح در این خصوص گفت: «برخی املاک ما در دست دستگاه هاست؛ در دست امثال ارگان‌های نظامی یا دستگاه قضایی یا دستگاه دولتی یا شهرداری و ...، نه مردم. باید این املاک برگردانده شود. البته ممکن است بخشی هم در دست افراد حقیقی باشد. همه باید بدانند که مال مستضعفان است، خوردن ندارد، از گلو پایین نمی‌رود، گلوگیر است و [به بنیاد مشتضعفان] برمی‌گردد.»

ساعتی پس از انتشار این خبر، دستور فک پلمب این دانشکده صادر و اجرا گردید و خبر رسید که این تصمیم در راستای مهلتی رخ داده که به مسئولان دانشکده داده شده تا بدهی های معوق شان را به بنیاد مستضعفان بپردازند. در پی این اتفاق، توئیتی در صفحه منتسب به فتاح، رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی منتشر شد که در آن تاکید شده: «عمدا از دانشکده خبر شروع کردیم تا خبرش به گوش همه برسد عزم جدی است اموال مستضعفان دست هر مقام و منصبی باشد باید برگردد.»

در ادامه این توئیت یادآوری شد که مهلت در نظر گرفته شده برای پرداخت معوقات، پایان مردادماه در نظر گرفته شده و تاکید شده که در صورت پرداخت نشدن معوقات تا این تاریخ، بار دیگر پلمب این دانشکده در دستور کار قرار خواهد گرفت.

بازداشت ۱۰ نفر در ارتباط با پرونده اکبر طبری

سخنگوی قوه ‌قضائیه درباره پرونده اکبر طبری گفت: اسامی که در خبری آمده بود، واقعیت ندارد و آن پرونده خاص نیز کماکان مطرح رسیدگی است و ۱۰ تن بازداشت شده‌اند که از این ۱۰ تن برخی نیرو‌های شاغل قبلی قوه قضائیه و برخی نیز نیرو‌های بیرونی هستند. اسماعیلی در پاسخ به سؤال دیگری مبنی بر اینکه برخی قضات به دلیل ارتباط ناسالم با اکبر طبری از سمت خود برکنار شدند گفت: برخی اسامی که شبکه دروغ مطرح کرده بود واقعیت نداشت و برخی همکاران عزیز قضایی ما که در همین ایام در شعب ویژه رسیدگی به پرونده مفدسان اقتصادی مشغول امر دادرسی هستند، شبکه دروغ بنا دارد آن‌ها را در مظان اتهام قرار دهد. اسامی که در خبری آمده بود، واقعیت ندارد و آن پرونده خاص نیز کماکان مطرح رسیدگی است و ۱۰ تن بازداشت شده‌اند که از این ۱۰ تن برخی نیرو‌های شاغل قبلی قوه قضائیه و برخی نیز نیرو‌های بیرونی هستند و رسیدگی‌ها با حساسیت انجام می‌شود. ما اعلام کردیم و می‌کنیم در مبارزه با مفاسد جدی هستیم.

زمین ۳ هزارمتری یک حسینیه در سعادت‌آباد؛ برج شد!

در سال ۸۵ به تعدادی از نمایندگان وقت مجلس یک قطعه زمین ۳ هزارمتری در خیابان درختی سعادت‌آباد برای احداث حسینیه واگذار می‌شود و این افراد طبق قراردادی که با سازمان ملی زمین و مسکن داشتند، اجازه تغییر کاربری نداشتند و وزارت راه و شهرسازی این اراضی را تنها برای ساخت حسینیه واگذار کرده بود. با این حال، افراد مزبور این زمین را بدون اینکه حق واگذاری داشته باشند، می‌فروشند و مالک جدید با فرایند‌های نامتعارف، شهرداری را ملزم به صدور پروانه ساخت می‌کند تا اینکه وزارت راه و شهرسازی متوجه تغییر کاربری و فروش اراضی واگذارشده می‌شود و شکایت می‌کند! جالب‌تر آنکه در زمان طرح شکایت، هیچ سازه‌ای به‌روی این ملک وجود نداشت، اما در حال حاضر یک ساختمان که تا طبقه هشتم هم بالا رفته، احداث و البته جلوی ادامه احداث آن با دستور مقام قضایی گرفته شده است. بر اساس آنچه حسین معصوم نماینده تام‌الاختیار سابق وزیر راه و شهرسازی پیشتر به آن اشاره کرده، به‌رغم ابلاغ دستور موقت برای توقف ساخت‌وساز، متخلفان اقدام به بتن‌ریزی مجدد می‌کنند که با اطلاع دادسرای ویژه مبارزه با زمین‌خواری، بازپرس مربوطه شخصاً در محل حضور یافته و دستورات لازم را صادر می‌کند.

روایت ضرغامی از مخالفت رهبری با دولت پنهان

عزت‌الله ضرغامی درباره بر مخالفت رهبری با دولت پنهان تأکید کرد و گفت: رهبری خیلی از دولت حمایت می‌کنند. خیلی جدی فرموده بودند فرمانده کار اقتصادی، دولت است. هنوز هم با احمدی نژاد سلام و علیک دارم. چند وقت پیش هم به منزلش رفتم. خانم ایشان شام کتلت درست کرد و خوردیم. یک آشپزخانه کوچک که مثل خانه‌های قدیمی با پرده جدا شده بود. مدیریت و راهبری صداوسیما در فتنه ۸۸ را جزو افتخارات خود می‌دانم. مدیریتی شجاعانه و بدون اشتباه راهبردی. اقداماتم در صداوسیما آنقدر متفاوت بود که آقای خاتمی بار‌ها در جلسات تحسین می‌کرد.

رحیم‌پورازغدی: کشور به اندازه کافی روحانی دارد؛ طلبه‌هایی می‌خواهیم که مشکل زندگی مردم را حل کنند

در حالی که برخی علماء و مراجع نسبت به سخنان عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی درباره حوزه و روحانیت واکنش نشان داده بودند، دهم مردادماه سخنان جدیدی از «حسن رحیم پور ازغدی» منتشر شد که در آن او مجددا انتقاد تندی نسبت به حوزه علمیه داشته و گفته کشور به اندازه کافی روحانی و طلبه دارد. او گفته حوزه علمیه باید طلبه‌هایی تربیت کند که مسأله‌های زندگی امروز مردم را حل کنند. کشور ۷۰۰ مرجع تقلید می‌خواهد چه کار؟

پیامدهای تصمیم دولت برای حذف 4 صفر از پول ملی

با تصمیم هیأت دولت، روند حذف ۴ صفر از پول ملی کلید خورد. تاوان نیم‌قرن تورم موجب شد تا با یک واقعیت روبه‌رو شویم: اسکناس‌های رایج با وجود بزرگی‌شان و حتی تبدیل غیررسمی ریال به تومان، در برابر تورم انباشته، کارآیی خودشان را از دست داده‌اند. حذف ۴ صفر شوکران این تورم است. اما سؤال مهم این است که آیا محو صفر‌ها دائمی است یا موقتی؟ پاسخ این سؤال کاملا به عرصه سیاست‌گذاری وابسته است. اگر رفرم پولی ذیل مجموعه اصلاحات اقتصادی و در حلقه آخر اصلاحات باشد، می‌تواند پایدار بماند. اما اگر حذف صفر بدون اقدامات پیشینی و اصلاح روند‌های سیاست‌گذاری باشد، صفر‌ها به سرعت می‌توانند بازگردند.

محمدرضا پورابراهیمی، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به مصوبه هیات دولت درباره حذف ۴ صفر از پول ملی تصویب شد، گفت: با حذف ۴ صفر ساده‌سازی عدد‌ها صورت می‌گیرد و تقریبا محاسبه عدد‌ها آسان‌تر می‌شود، براین اساس مجلس با حذف ۴ صفر موافق بوده و در طرح بانکداری به آن توجه کرده است. حذف چهار صفر از پول ملی در راستای امور ثبتی و حسابداری است و نگهداری حساب‌ها را راحت‌تر خواهد کرد، تأکید کرد: با حذف ۴ صفر از پول ملی مراودات بورس و شبکه بانکی کشور ساده‌سازی می‌شود و این اقدام برای کشور مفید خواهد بود.

پیشنهاد جیسون رضاییان؛ پمپئو و ظریف مناظره کنند

رضاییان طی مقاله‌ای در یک رسانه آمریکایی پیشنهاد مناظره وزرای خارجه ایران و آمریکا را مطرح کرده است. رضاییان طی مقاله‌ای در یک رسانه آمریکایی پیشنهاد مناظره وزرای خارجه ایران و آمریکا را مطرح کرده است. به گزارش واشنگتن پست، رضاییان در این مطلب نوشت: این دو نفر قصد دارند امتیازاتی از طرف مقابل خود بگیرند و تنها چیزی که وجود ندارد، زمین بازی است. به گفته وی اگر این مناظره در تهران نباشد، چرا در نیویورک آن را نگذارند؟ در محل استقرار دیپلمات‌های ایران و در خلال برگزاری مجمع عمومی سالانه سازمان ملل و به صورت پخش زنده برای جهانیان فراهم شود. آیا عادلانه‌تر از این می‌تواند باشد؟ رضائیان علت تحریم‌های آمریکا علیه ظریف را رد درخواست پمپئو برای سفر به تهران و همچنین درخواست مصاحبه با رسانه‌های ایران عنوان می‌کند.

ادعایی درباره دیدار سازنده احمدی‌نژاد و قالیباف

11 مرداد 98، وحید یامین‌پور از چهره‌های رسانه‌ای اصولگرا در توئیتر خود از دیدار محمود احمدی‌نژاد و محمدباقر قالیباف خبر داد.یامین پور در توئیت خود نوشت: دوستان از دیدار اخیر آقایان قالیباف و احمدی نژاد اطلاعات کامل‌تری دارند؟ ظاهرا خیلی رو به جلو و سازنده بوده! هنوز اطرافیان احمدی‌نژاد و قالیباف به این خبر واکنشی نشان نداده‌اند.

یکی از نزدیکان احمدی‌نژاد می‎گوید: آقای قالیباف به منزل آقای احمدی‎نژاد رفته و با هم ملاقات کرده‌اند و آن چیزی که درباره علت این ملاقات و بیماری آقای احمدی‎نژاد گفته شده، صحت ندارد. یکی از نزدیکان محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهوری اسبق که نخواست نامش فاش شود، درباره دیدار احمدی‎نژاد و محمدباقر قالیباف، شهردار اسبق تهران به ایرناپلاس می‌گوید: آقای قالیباف به منزل آقای احمدی‎نژاد رفتند و با ایشان ملاقات کردند. دلیلش را نمی‎دانم، اما این که علت این ملاقات، بیماری آقای احمدی‌نژاد اعلام شده، صحت ندارد. او همچنین اضافه می‎کند: افرادی که درباره این دیدار صحبت و اطلاع‌رسانی کردند، افراد غیرمسئول و از نزدیکان آقای قالیباف هستند. این منبع آگاه در ادامه می‎گوید: اصل این جلسه که اعلام شده‎ است، خبر کذبی نیست و صحت دارد، اما خبر‌ها درباره محتوای جلسه کذب است.

توصیه امنیتی رهبر انقلاب به قالیباف

محمدباقر قالیباف که برای حضور در یادواره شهدای نیروی انتظامی استان فارس در شیراز حضور یافته بود، در حاشیه سخنرانی خود، گذری به زمان مسئولیتش در سمت فرماندهی ناجا زد و توصیه‌ای که رهبر انقلاب در مورد امنیت به وی در آن مقطع زمانی کرده بود.فرمانده سابق ناجا در خصوص موضوع مذکور اظهار داشت: تعبیر دقیق و شاملی که رهبر انقلاب از موضوع امنیت داشتند، موجب می‌شود که انسان قدر زندگی در یک نظام ولایی را بیشتر درک کند.قالیباف توصیه رهبری به وی در مورد برقراری امنیت را این گونه برشمرد: در جلسه‌ای که در اوایل فرماندهی ناجا خدمت رهبر انقلاب رسیده بودیم، ایشان بنده را کنار کشیدند و گفتند: امنیت برای مردم بسان خورشیدی است که صبحگاهان بر همه بندگان طلوع می‌کند؛ چه بر آن‌هایی که تا سحرگاهان مشغول عبادت پروردگار بوده چه بر آن‌هایی که خدایی ناکرده در معصیت خدا، شب را به صبح رسانده‌اند. الان هم شما در نیروی انتظامی باید شبیه خورشید بوده و امنیت را برای همه به طور مساوی ایجاد کنید بدون آنکه به سلایق و گرایش افراد توجه کنید که چه دینی یا چه مذهبی و مرامی دارند الا آن قلیل افرادی که بر اساس قانون مجرم بوده و باید با آن‌ها طبق قانون برخورد کرد. در اجرای قانون نیز دقت کنید. اگر در خانواده‌ای پدری خطا کرده به‌گونه‌ای عمل نکنید که سایه خطای پدر بر فرزندش سنگینی کند چراکه فرزند وی که گناهی نکرده که باید سرشکسته شود.

یارانه این پنج گروه حذف نمی‌شود

هر چند معیار‌های حذف یارانه‌ها اعلام‌نشده است، بررسی‌ها نشان می‌دهد یارانه پنج گروه حذف نخواهد شد. پیش‌بینی‌ها حکایت از آن دارد که یارانه روستاییان، کسانی که تحت پوشش سازمان‌های حمایتی هستند، بازنشستگان، زنان سرپرست خانوار و افرادی با حقوق کمتر از ۳میلیون تومان حذف نمی‌شود.

یک استاد حوزه: موتورسواری زنان هیچ مشکل شرعی ندارد

محمدتقی فاضل میبدی، عضو مجمع محققین و مدرسین حوزه علمیه قم و استاد دانشگاه در یادداشتی نوشت: اگر به دنبال بعد دینی و شرعی موتورسواری زنان باشیم، بر این باورم که این موضوع هم مانند ترک موتورنشستن و راندن ماشین است و بالنفسه هیچ مشکل شرعی ندارد. نشستن بر یک مرکب چه ماشین باشد، چه موتور و دوچرخه تفاوتی ندارد؛ اگر در پی اثبات حرمت شرعی آن باشید، باید دلیل شرعی هم برایش داشته باشید و اگر شک داشته باشید، اصل بر برائت است و حلیت.

اولیای دم «میترا استاد» از قصاص نجفی گذشتند

«محمدعلی نجفی، عامل قتل میترا استاد، با گذشت خانواده اولیای دم مقتوله، از حکم قصاص رهایی یافت.» این خبری است که ساعتی پیش روی خروجی برخی رسانه‌ها رفت و حکایت از گذشت خانواده مقتول از قصاص دارد.

سحرگاه 23 مرداد 98، «مسعود استاد»، برادر مقتول با انتشار پیامی در صفحه خود در فضای مجازی از بخشش محمدعلی نجفی قاتل خواهرش میترا استاد خبر داد و نوشت: «از خون عزیزمان گذشتیم و خرسندیم هیچ معامله‌ای با خون آن بزرگوار نکردیم.»

از جمله نکات جالب توجه در جلسه اول دادگاه محاکمه نجفی، گفت و گوی وی با برادر مقتول بود که شایعاتی به دنبال داشت. مسعود افرازه یکی از وکلای اولیای دم در توضیح این گفت و گو میان نجفی و استاد گفت: آنچه فیمابین این دو نفر در جلسه دادگاه گذشت، این بود که مسعود استاد از محمدعلی نجفی پرسیده بود چرا خواهرم را کشتی و به قتل رساندی و چه دلیلی برای این موضوع داشتی؟ تنها این گفت‌وگو بین این دو نفر در دادگاه ردوبدل شد.

وی در این پیام با ذکر آیه «الَّذِینَ یُنْفِقُونَ فِی السَّرَّاءِ وَالضَّرَّاءِ وَالْکَاظِمِینَ الْغَیْظَ وَالْعَافِینَ عَنِ النَّاسِ وَاللَّهُ یُحِبُّ الْمُحْسِنِینَ»، ابتدا برخی نسبت‌های داده شده به خود را رد کرده و سپس توضیح داده: «به واسطه پادرمیانی بزرگان کرمانشاه و کشور، وکلای عزیزمان آقای مسعود افرازه و محمود حاجیلویی، پدرم، مادرم و مهیارمان، محمدعلی نجفی را بخشیدیم و خرسندیم که معامله‌ای با خون آن بزرگوار نکردیم. امیدوارم محمدعلی نجفی در این چند صباح باقی مانده، به دور از سیاست، به تزکیه نفس بپردازد. اجر همه خیرخواهان و هدایت همه بدخواهان به راه راست را از درگاه خداوند متعال مسئلت دارم.»

فرزند وزیر احمدی‌نژاد طرف دعوای بورسیه‌های جنجالی

داستان‌های وزارت علوم و دانشگاه‌ها و بورسیه‌ها انگار تمامی ندارد. بورسیه‌هایی که پیش از این باعث استیضاح فرجی‌دانا، وزیر علوم دولت یازدهم شده بود، حالا باعث صدور حکم انفصال از خدمت دو رئیس دانشگاه توسط دیوان عدالت اداری شده است.

شرق نوشت: خود رؤسای این دو دانشگاه می‌گویند هنوز حکمی به آن‌ها ابلاغ نشده، اما یک منبع آگاه در وزارت علوم این موضوع را تأیید کرده است. درباره این ماجرا هنوز هیچ مرجع رسمی‌ای حاضر به صحبت‌کردن نیست و تنها می‌شود به صحبت‌های منابع آگاه و همچنین اظهارنظر وزیر در نشستی خبری بسنده کرد. ماجرا از این قرار است که دیوان عدالت اداری، رئیس دانشگاه ‎تربیت‌مدرس را به انفصال از خدمت محکوم کرد. این حکم به دلیل مخالفت محمدتقی احمدی با ‎بورسیه‌های مشهور و استخدام ‎سارا دانشجو؛ فرزند وزیر پیشین علوم، صادر شده و حالا خانم دانشجو با حکم قاضی، عضو هیئت علمی تربیت‌مدرس شده و مشغول به‌کار است. سارا دانشجو، فرزند کامران دانشجو است. او که لیسانس و فوق‌لیسانس را در دانشگاه آزاد خوانده، در دوران دانشجویی بورسیه دانشگاه ‎تربیت‌مدرس شد و شاید به همین دلیل الان در صفحه‌اش در دانشگاه تربیت‌مدرس اثری از این دوران نیست. حکم صادرشده برای رئیس دانشگاه کاشان نیز از همین جنس است و او نیز مانند رئیس دانشگاه تربیت‌مدرس انفصال پنج‌ساله از خدمت را در دادگاه بدوی گرفته است.

یک منبع آگاه در وزارت علوم با بیان اینکه رئیس دانشگاه تربیت‌مدرس با شکایت سارا دانشجو حکم بدوی انفصال از خدمت گرفته است، گفت: ماجرا جدید نیست. در دانشگاه تربیت‌مدرس دختر کامران دانشجو، خانم سارا دانشجو که در دانشگاه آزاد درس خوانده و بعد بورسیه دانشگاه تربیت‌مدرس بوده، با حکم دیوان عدالت اداری جذب دانشگاه شده، منتها بحثی که دیوان داشته این بوده که چرا حکم و کد سازمانی که از سازمان امور استخدامی گرفته می‌شود صادر نشده و موقت است. اما کسانی که به روال اداری آشنا باشند می‌دانند که در وزارت علوم اول افراد به صورت پیمانی جذب می‌شوند و بعد با سازمان امور استخدامی مکاتبه می‌شود. برای برخی از کارمندان حدود سه سال طول کشید که کد پست سازمانی صادر شود. این مسئله با وجودی که ذکر شده، اما دیوان عدالت اداری روی آن نظر داده و حکم انفصال از خدمت داده است.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۹
در انتظار بررسی: ۱۰
انتشار یافته: ۳۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
این حذف 4 صفر از پول ملی که بارها در مورد شنیدیم،به نظر نمیرسه تاثیر زیادی در اقتصاد داشته باشه.به جای ابن بازی با اعداد،به فکری به حال ذات اقتصاد کنید.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
صد تا صفرمونم بزنن دو روزه هزار تا میاد سر جاش !
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۶
این طرح غیر کارشناسی است اگر کارشناسی بود به جای تومان که یک کلمه غیر ایرانی است یک کلمه ایرانی براش انتخاب می کردن
ناشناس
|
France
|
۲۲:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
کاخ سفید رو نمیخواد حسینیه کنید
جولو برج شدن حسینیه ها رو بگیرید کافیه
پاسخ ها
کولیوند
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۶
تیکه میندازی اخوی.این برج از طرف نمایندگان سابق برای رفاه بیشتر مردم ساخته خوهد شد.
حمیدخان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
این منم ؛ این منم ؛ تی تیش مامانی به تنم ( عمو عزت )
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۶
خاکبرسرت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
مملکت شده هاپولی در هاپولی ! ملت چی ؟ شاخ بز !
ناشناس
|
Germany
|
۲۳:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
جالبه که آقایون یکمرتبه دارند مدرن میشوند!
قبلا دوچرخه سواری زنان مکافات بود ولی اکنون موتور سواری زنان اشکال ندارد،
در مورد پرش با چرتنجات هم لطفا نظر بدهید!
پاسخ ها
ناشناس
| United Arab Emirates |
۱۵:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۶
ظاهرا قراره یه سری آزادیها داده بشه. بنابراین علما تا حدی حق حرف زدن پیدا گرده اند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
درباره زمین سعادت آباد

چون الان شخص حقیقی اومده از نمایندگان زمین را خرید و آپارتمان دست کرده زمین خواری شد ولی نمایندگان که زمین حسینیه را فروختند زمین خوار نیستند؟؟؟؟؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۶
یارانه بازنشستکان قطع نمی شود واقعا جوک گفتی
یک بازنشسته
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۶
چرا نمایندگانی که زمین حسینه را فروختند هنوز راس کار هستند ؟ چرا دستگیر ومحاکمه نمیشوند؟ چرا اسامی آنها را اعلام نمیکنند ؟ #رییسی متشکریم
ناشناس
|
United Kingdom
|
۰۰:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۶
بله سارا دانشجو دکتر کامران دانشجو که دو مقطع را در دانشگاه آزاد بوده هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس نشه کی بشه؟ این همه نخبه به خاطر شرایط بد شغلی دارم از مملکت خارج میشن . واسه چی آخه؟
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۶
حسینیه را برج کردن هم کار امریکا است.کار غرب است ومسئولین ما واقعا در این امر دخالتی ندارند.فقط خدمت به خلق در سر دارند وبس و کار کردن در مجلس تکلیف الهی است .
امیر محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۶
اگر مالک زمین مردم عادی باشند آنگاه قواعد شهرسازی باید رعایت شود ولی اگر ارگانهای دولتی و متصل به بدنه باشند قواعد شهرسازی اهمیتی ندارد.
A
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۶
دستور فک پلمب یا دستور پلمب!
امیر
|
Netherlands
|
۰۸:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۶
ها. این خبر خوبیه. عالیه. موتورسواری زنان. آفرین. آفرین. چقدر من احساس فرحبخشی دارم. الآن تولید موتورسیکلت ده برابر می شود. احساس می کنم کمرشکن ترین مشکلات مملکت با اجازت این ملا برطرف شدند.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۶
اتفاقا نصف بیشتر مشکلات مملکت مربوط به سبک رفتارهای اجتماعیست که یکیش همین آزادی های زنان است یکی دیگه مسئله پرورش در آموزش پروش است و نیز مختلط شدن مدارس. جشن های ملی و... تمام اینها حس اعتماد به نفس جامعه را بالا برده و سبب پیشرفت می گردد.
رامین
|
Turkey
|
۰۹:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۶
لطف کنید همون نماینده هایی که زمین رو فروختن رو اسم ببرید. اسمشون رو ببرید هم ملت بشناسند هم کشونده بشن سر میز محاکمه.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۶
سازنده برای کی!؟!
ناشناس
|
United Kingdom
|
۱۰:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۶
ایا شهرداری نباید از ان نمایندگان که زمین حسینیه را فروختند شکایت کند؟ این دزدی واضح از بیتالمال است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۶
نماینده ای که این طور با آبروی نماینده ها بازی میکند را باید محاکمه کرد.
طلبه از قم به ازغد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۶
از خودت بگو! تو چه مشکلی از این مملکت حل کردی؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۶
سارا دانشجو با پول و پارتی مدرک گرفت و عاقبت شد استاد دانشگاه معتبر تربیت مدرس! توقع دارید از این دانشگاه چه در بیاید؟ ساخت کیت تشخیص سارس کروناویروس یا واکسن آن.
بخدا قسم دارید به خودتان هم ظلم می کنید!
ناشناس
|
United States
|
۱۲:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۶
اگه بقول شما یه استاد حوزه علمیه بگه زن اجازه داره موتور سواری کنه ایرادی نداره اما اگه یه استاد دیگه ای بگه طب اسلامی داریم شما هوچی گری کنی. دریافت شد؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۶
در تمام محلات تهران مساجد بسیار بزرگ تاسیس شده که تعداد بسیار کمی نماز گزار دارند
بسه دیگه
هنوز هم می خواین مسجد و حسینیه بسازید ؟؟
توی اون محل دو مسجد بزرگ هست
یکی در فخار مقدم یکی بر دادمان
من محل کارم اون محدوده است و خبر دارم
چرا خانه ی فرهنگ و سالن ورزشی نمی سازید ؟؟؟
پاسخ ها
یک بازنشسته
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۶
مجید جان بحث سوء استفاده واختلاس است نه ساخت مسجد وحسینیه عزیز دل برادر
متذکر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۶
حذف چها صفر یعنی تورم لجام گسیخته در واحد پول جدید 10 هزار برابر وضعیت فعلی شتاب می گیرد!!!!
ناشناس
|
Japan
|
۱۵:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۶
اگه خیلی مردهستن برن یک دیدار سازنده درمیان بیماران کرونایی داشته باشن!هم محمودوهم اون یکی خلبانه هرروزتومردم بودن حالا دونفری دارن لگوبازی میکنن!!
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
kilid search
برچسب منتخب
کروناویروس نوروز 99 جهش تولید مناجات شعبانیه روز جمهوری اسلامی
آخرین اخبار