بازدید ۱۳۲۶۸
پیمانه اقتصادی
این پیمانه تیتر‌هایی همچون بورس تهران سال را قرمز شروع کرد، جهش بلند سهام آسیایی با تداوم مشوق‌های مالی، دلار در بانک مرکزی ۴۲۰۰ تومان قیمت خورد، دلار در بازار جهانی عقب رفت، بزرگترین سقوط تجارت اروپا در تاریخ به علت شیوع کرونا، جهش قیمت طلا در بازار جهانی و کاهش اجاره مسکن در شهر تهران را در بر دارد.
کد خبر: ۹۶۷۸۸۶
تاریخ انتشار: ۰۵ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۱ 24 March 2020

صندوق بین المللی پول: شاهد یک رکود اقتصادی بزرگ خواهیم بود/ نوبخت: نرخ بیکاری به ۱۰ درصد رسید؛ افزایش ۱۰۰ درصدی اعتبار همسان سازی حقوق بازنشستگان/ کرونا، بوئینگ را زمین گیر کرد/ بسته دو تریلیون دلاری به کمک نفت آمدتابناک هر روز بسته‌ای خبری از مطالب اقتصادی با اهمیت و مهم ایران و جهان همچون تغییرات در بازار انرژی، بازار طلا، سکه، مسکن، نفت، خودرو و ... تا خبر‌ها و رویداد‌های جذاب اقتصادی را گردآوری می‌کند.

به گزارش «تابناک اقتصادی»؛ این پیمانه تیتر‌هایی همچون بورس تهران سال را قرمز شروع کرد، جهش بلند سهام آسیایی با تداوم مشوق‌های مالی، دلار در بانک مرکزی ۴۲۰۰ تومان قیمت خورد، دلار در بازار جهانی عقب رفت، بزرگترین سقوط تجارت اروپا در تاریخ به علت شیوع کرونا، جهش قیمت طلا در بازار جهانی و کاهش اجاره مسکن در شهر تهران را در بر دارد.

صندوق بین المللی پول: شاهد یک رکود اقتصادی بزرگ خواهیم بود

صندوق بین‌المللی پول با اعلام یک هشدار جدی گفت: رکود اقتصادی در سراسر جهان ناشی از شیوع ویروس کرونا می‌تواند بسیار بدتر از بحران اقتصادی سال ۲۰۰۹ باشد. کریستالینا جروجیویا، رئیس صندوق بین‌المللی پول در سخنرانی تأکید کرد: چشم‌انداز رشد اقتصادی جهان برای سال ۲۰۲۰ منفی است و شاهد یک رکود اقتصادی بزرگ حداقل شبیه آن چیزی که جهان یازده سال پیش تجربه کرد، خواهیم بود؛ اما از طرف دیگر انتظار داریم در سال ۲۰۲۰ شرایط بهبود یابد. وی در نشست وزرای اقتصاد و رؤسای بانک‌های مرکزی کشور‌های عضو گروه ۲۰ گفت: به احتمال زیاد بسیاری از بازار‌های نوظهور به شدت از رشد منفی اقتصادی در جهان آسیب خواهند دید.

بورس تهران سال را قرمز شروع کرد

شاخص کل بازار سرمایه امروز در حالی به پایان رسید که شاخص کل این بازار با ۴۲۴۱ واحد ریزش رقم ۵۰۸ هزار و ۶۵۸ واحد را ثبت کرد. البته شاخص کل با معیار هم وزن بر خلاف شاخص کل صعودی بود و با ۱۵۹۰ واحد صعود به رقم ۱۷۸ هزار و ۶۷۰ واحد رسید. معامله گران امروز ۶۲۹ هزار معامله انجام دادند که ۲۸ هزار و ۴۶۳ میلیارد ریال ارزش داشت. از میان ۲۲۳ نماد مثبت و ۱۲۷ نماد منفی بازار امروز، صنایع پتروشیمی خلیج فارس، فولاد مبارکه اصفهان، ملی صنایع مس ایران، گروه مدیریت سرمایه گذاری امید و معدنی و صنعتی گل کهر نسبت به سایر نماد‌ها، بیشترین تاثیر منفی و در مقابل بانک ملت و گروه مپنا نسبت به سایر نماد‌ها، بیشترین تاثیر مثبت را روی بورس گذاشتند.

جهش بلند سهام آسیایی با تداوم مشوق‌های مالی

به دنبال افزایش مداوم اقدامات تشویقی بانک‌های مرکزی برای تقویت بازار‌های مالی، روز سه‌شنبه سهام آسیا با جهش بزرگی روبه رو شدند. نیکی ژاپن ۷.۱۳ درصد جهش کرد. سهام دو شرکت بزرگ ژاپن فست رتیلینگ و گروه سافت‌بانک به ترتیب ۱۳.۷۹ درصد و ۱۸.۹۵ درصد جهش کردند. در بازار چین کامپوزیت شانگ‌های ۲.۳۴ درصد جهش کرد و هانگ‌سنگ در هنگ‌کنگ با جهش بلند ۴.۴ درصدی روبه رو شد. ای‌اس‌اکس استرالیا ۴.۱۷ درصد جهش کرد و کوسپی کره‌جنوبی با جهش بزرگ ۸.۶۰ درصدی روبه رو شد. گسترده‌ترین شاخص سهام آسیا اقیانوسیه ام‌اس‌سی‌آی در خارج از ژاپن ۴.۷۸ درصد جهش کرد.

دیشب فدرال‌رزرو آمریکا اعلام کرد که برنامه خرید اوراق این بانک پایان نخواهد داشت و هر قدر که لازم باشد برای تقویت بازار‌ها ادامه خواهد یافت. همچنین قبلاً اعلام شده بود که بانک مرکزی آمریکا اوراق قرضه خزانه‌داری و اوراق مسکن بانکی را خریداری خواهد کرد، اما دیشب اعلام شد اوراق مسکن با پشتوانه شرکت‌های املاک خصوصی هم خریداری خواهد شد.

دلار در بانک مرکزی ۴۲۰۰ تومان قیمت خورد

بر اساس اعلام بانک مرکزی هر دلار آمریکا برای اولین روز کاری سال ۱۳۹۹ «دوشنبه پنجم فروردین ماه» بدون تغییر نسبت به روز گذشته ۴۲ هزار ریال قیمت خورد. همچنین هر پوند انگلیس به قیمت ۴۸ هزار و ۸۱۶ ریال و هر یورو نیز به نرخ ۴۵ هزار و ۳۵۴ ریال ارزش‌گذاری شده است.

دلار در بازار جهانی عقب رفت

در جریان معاملات روز سه شنبه، بسیاری از ارز‌های مختلف در برابر دلار در موقعیت صعودی قرار گرفتند و دلار به عقب رانده شد. شاخص دلار که نرخ برابری آن در مقابل سبدی از ارز‌های جهانی را اندازه می‌گیرد، در معاملات امروز با ریزش ۰.۹۱ درصدی نسبت به روز قبل و در سطح ۱۰۲.۳۰ واحد بسته شد. نرخ برابری هر فرانک سوئیس، معادل ۱.۰۲۱۷ دلار اعلام شد.

بزرگترین سقوط تجارت اروپا در تاریخ به علت شیوع کرونا

داده‌های بررسی جدید شاخص مدیران خرید (پی‌ام‌آی) توسط آی‌اچ‌اس مارکیت نشان می‌دهد اقتصاد منطقه اروپا در ماه مارس به علت تشدید شیوع ویروس کرونا با سقوطی بی‌سابقه روبه رو شده است. این داده‌ها که روز سه‌شنبه منتشر شده نشان‌دهنده سقوط برق‌آسای پی‌ام‌آی کل اروپا از ۵۱.۶ واحد در ماه فوریه، به ۳۱.۴ واحد در ماه مارس است. این شاخص نشان‌دهنده فعالیت‌های تجاری در بخش خدمات نوزده کشور عضو اتحادیه اروپاست. رقم بالا ۵۰ نشان‌دهنده رشد و رقم پایین ۵۰ نشان‌دهنده افت است. میزان فاصله زیادی که این شاخص در ماه مارس با رقم ۵۰ واحد ایجاد کرد، نشان‌دهنده شدت سقوط سهمگین فعالیت‌های تجاری در منطقه یورو است. این بیشترین سقوط ماهانه در فعالیت‌های تجاری اروپا از آغاز ثبت این شاخص در جولای ۱۹۹۸ تا کنون است. رکود پایین قبلی در سال ۲۰۰۹ و در ماه فوریه اتفاق افتاده بود و این شاخص تا ۳۶.۲ واحد پایین آمده بود.

نوبخت: نرخ بیکاری به ۱۰ درصد رسید؛ افزایش ۱۰۰ درصدی اعتبار همسان سازی حقوق بازنشستگان

محمد باقر نوبخت، رئیس سازمان و برنامه کشور در پخش زنده صفحه اینستاگرام خود گفت: بر اساس گزارش خزانه در سال ۱۳۹۸ حدود ۴۴۱ هزار میلیارد تومان منابع وارد خزانه شد. این رقم نسبت به ۴۴۸ هزار میلیارد تومان مصوب قانون بودجه، ۹۸ درصد است و نسبت به رقمی که نسبت به سال ۹۷ وارد شد، ۱۱۳ درصد است. سال گذشته یکی دیگر از اهدافمان این بود که به دنبال مهار تورم بودیم. به همین جهت تورم ۴ درصد فروردین به ۱.۵ درصد تقلیل پیدا کرد. تورم نقطه‌ای از ۵۱ به ۲۲ درصد و تورم سالیانه هم از ۴۲.۷ به ۳۴.۸ درصد رسید. نوبخت ادامه داد: همچنین برای دو هدف دیگر از جمله افزایش اشتغال و کاهش بیکاری اقداماتی انجام گرفت که منجر شد در پاییز سال ۱۳۹۸ نسبت به مدت مشابه، ۴۷۰ هزار تن به جمعیت شاغل افزوده و ۳۲۰ هزار تن از بیکاران کاسته و نرخ بیکاری به ۱۰.۶ برسد.

نوبخت تاکید کرد: همچنین ۵ هزار میلیارد تومان هم علاوه بر ۲۰ درصد افزایش حقوق بین بازنشستگان توزیع شد تا توازن حقوق‌ها رخ دهد، چون بازنشستگان نمی‌توانند از ۵۰ درصد افزایش حقوق در پایان سال استفاده کننند در سال ۹۹ رقم ۵ هزار میلیارد را به ۱۰ هزار میلیارد تومان تزریق بین آن‌ها افزایش دادیم.

کرونا، بوئینگ را زمینگیر کرد

شرکت هواپیماسازی بوئینگ آمریکا اواخر روز دوشنبه تحت تاثیر شیوع گسترده ویروس خطرناک کرونا و به منظور حفظ سلامت و بهداشت جامعه و پرسنل خود، از تعطیلی و توقف موقت خط تولید کارخانه هواپیماسازی خود در ایالت واشنگتن ایالات متحده خبر داد.

جهش قیمت طلا در بازار جهانی

در معاملات امروز بازار جهانی فلزات گرانبها، هر اونس طلا ۱۶۶۳.۵ دلار قیمت‌گذاری شد که نسبت به دیروز جهشی ۱۱۲.۳ دلاری را تجربه کرده است. قیمت کنونی در مقایسه با یک ماه گذشته ۲۰.۵ دلار و در مقایسه با یک سال گذشته ۳۵۰.۱ دلار بالاتر بوده است. نقره هم ۸۲ سنت افزایش قیمت را تجربه کرد و ۱۴.۰۹ دلار در هر اونس به فروش رسید. پلاتین و پالادیوم هم به ترتیب ۴۲ و ۲۳۱ دلار رشد قیمت را تجربه کردند و ۶۸۲ و ۱۸۹۶ دلار در هر اونس قیمت‌گذاری شده است. به گزارش رویترز، علت رشد قابل توجه امروز قیمت طلا در بازار جهانی اعلام بانک مرکزی فدرال آمریکا برای ترزیق حجم متنابهی پول به بازار بوده است. از سوی دیگر، تعطیلی یکی از تأسیسات فرآوری طلا در سوئیس به کاهش عرضه در بازار منجر شده و قیمت را بالا آورده است. ادوارد مویا، کارشناس مؤسسه کارگزاری اوآندا، معتقد است پس از آنکه بانک مرکزی فدرال آمریکا از اجرای سیاست محرک اقتصادی خبر داد، قیمت طلا در حال بالا رفتن است.

بسته دو تریلیون دلاری به کمک نفت آمد

قیمت نفت در معاملات روز سه شنبه بازار جهانی تحت تاثیر امید به توافق دولتمردان آمریکایی در خصوص بسته کمک اقتصادی دو تریلیون دلاری به منظور تعدیل اثرات شیوع ویروس کرونا، افزایش یافت. بهای معاملات آتی نفت برنت با ۶۲ سنت معادل ۲.۳ درصد افزایش، به ۲۷ دلار و ۶۵ سنت در هر بشکه رسید. بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت آمریکا هم با ۷۶ سنت معادل ۳.۳ درصد افزایش، به ۲۴ دلار و ۱۲ سنت در هر بشکه رسید. به نقل از ایسنا، بانک مرکزی آمریکا، روز دوشنبه مجموعه‌ای از اقدامات اضطراری را به منظور حمایت از اقتصاد کشور در بحبوحه محدودیت‌های تجارت برای مقابله با گسترش اپیدمی کرونا به اجرا گذاشت. در حالی که بسته کمک اقتصادی دو تریلیون دلاری به دلیل اختلاف نظر قانونگذاران در روز دوشنبه همچنان در سنا مانده بود، استیون منوچین، وزیر خزانه داری آمریکا به حصول توافق در خصوص این بسته ابراز اطمینان کرد.

فروش خوردو سبک در جهان افت می‌کند

مؤسسه اعتبارسنجی اس‌اندپی گلوبال پیش‌بینی کرد به علت پادمی ویروس کرونا و کاهش شدید تقاضای جهانی، فروش خودروی سبک در دنیا در سال ۲۰۲۰ با سقوط ۱۵ درصدی روبه رو شود. این بیانیه در حالی اعلام شد که بسیاری از خودروسازان بزرگ جهان به علت کاهش تقاضا برای خودرو و محدودیت‌های سلامتی خطوط تولید خود را متوقف کرده‌اند. ویتوریا فراریس، تحلیلگر اس‌اندپی گلوبال ریتینگز در بیانیه‌ای گفت: سناریو‌های به روز رسانی شده ما نشان می‌دهند، فروش جهانی خودروی سبک از ۹۰.۳ میلیون خودرو در سال ۲۰۱۹، به ۸۰ میلیون خودرو در سال ۲۰۲۰ کاهش خواهد یافت. ما انتظار داریم میزان این افت به ویژه در سه ماهه دوم امسال شدیدتر شود و از آن پس هم تنها در صورتی که اقدامات برای محدود کردن شیوع ویروس موفقیت‌آمیز باشد، میزان فروش بهبود خواهد یافت.

کاهش اجاره مسکن در شهر تهران

مصطفی قلی خسروی، رئیس اتحادیه مشاوران املاک با اشاره به آمار معاملات مسکن از اول تا ۲۶ اسفند ۹۸، اظهار کرد: در این مدت در شهر تهران ۱۱ هزار و ۶۵۳ قرارداد خرید و فروش امضا شد که نسبت به ماه قبل ۲۴ درصد و نسبت به ماه مشابه سال قبل ۲۳ درصد کاهش را نشان می‌دهد. در کل کشور نیز طی ۲۶ روز ابتدای اسفند ماه ۹۸ بالغ بر ۵۰ هزار و ۸۰۳ قرارداد خرید و فروش ملک امضا شده که نسبت به همین مدت در بهمن امسال و اسفند سال گذشته به ترتیب ۲۱ و ۲۷ درصد کاهش یافته است. وی یادآور شد: در بخش اجاره مسکن شهر تهران طی ۲۶ روز ابتدای اسفند ماه ۷۳۳۷ فقره اجاره‌نامه ثبت شده که نسبت به بهمن امسال ۳۷ درصد و نسبت به اسفند سال ۹۷ بالغ بر ۳۲ درصد کاهش نشان می‌دهد. /تسنیم

 

اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۳
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۲۹
ناشناس
|
United Arab Emirates
|
۱۹:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
نرخ بیکاری به ۱۰ درصدرسید!!!!
درست مثل نرخ تورم ورشداقتصادی وشاخص بورس ونرخ دستوری ارز این امار هم ساختگی هست
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
ما فقط نزدیک به چهل درصد فارغ التحصیلان دانشکاهیمان بیکارند، در کنار این بخش بزرگی از جامعه نیز بیکارند. این آمار ده درصد بیکاری هم درست مثل تورم 120 درصدی است که دولت 30 درصد اعلام میکند.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۶
ازهمه تابلوتر وساختگی تر شاخص بورسه همه جای دنیا درحال سقوطه توایران همینجورداره رشدمیکنه !!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
چجوری حساب میکنین که به نرخ بیکاری ده درصد می رسید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ما که هر کی رو میبینیم میگه شرکتمون جمع شد بیکارم اون یکی میگه کارخونه مواد اولیه نداشت تعدیل کرد بیکارم یکی دیگه میگه تولیدی ورشکست شد بیکارم

چی میگین شما هاااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
خدا شاهده من خودم شرکتی داشتم با سی پرسنل ورشکست شدم و خانه ام را از دست دادم و به نون شب محتاج ! هی هم زرت و زرت اداره مالیات زنگ میزنه از هشت سال پیش عتیقه میاره بیرون پول میخواد ! گفتم این کف دست مو نداره ! به ورثم هم چیزی نمیرسه ! هر کاری دوست دارید بکنید ! گفتند ممنوع الخروج میشی ! گفتم با این اوضاع زنده نمیمونیم بخواهم برم خارج از کشور ! بعد با کدوم پول ؟ پول نفتی که سر سفره مان آوردید ! یا پول یارانه که صد تومان میدید یک میلیون از جیب مردم میکشید بیرون ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
آقای نوبخت بهتر با مردم صادق باشین تاکی با آمارهای ساختگی مردم فریب میدید
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
جناب نوبخت .اگر تمام گفتهایت درسال 98 گرچه ابهام امیز بود بپذریم این سوال پیش میایدکه هنوز ادارات که امرورز روز پنجم است کاملا شروع بکار نکردند وخمع اوری امار که بایستی چندین دستگاه امارارایه دهند تابتوان تورم سالیانه را موردبررسی قرار داد شما چگونه توانستید اولین روز کاری 99 چنین اماری را اطلاع رسانی کنید که تورم سال گذشته از42/7 بوده به 34.8 رسیده است واقعا ادمهای فهیم این را باوردارند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
نرخ بیکاری !!!!!!!،زیر10درصد!!!!!!!!!.تو چشم بیکاران نگاه می کنند و می گویند نه شما سرکارید !وقتی دروغگوی نهادینه شود
ناشناس
|
Germany
|
۲۰:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
اقتصاددانان مستقل غربی فروپاشی اقتصادی را پیشبینی کرده بودند. اقتصاد غرب بر روی بدهی بنا شده و در آینده نزدیک این شکوه ظاهری در هم فرو خواهد ریخت. اقتصاد ایران به دلیل جدایی از اقتصاد جهانی زیاد آسیب نمی بیند. تحریمها با وجود مشکلات زیادی که برای ایران به همراه آوردند سودهایی هم برای ایران داشتند. تنها چیزی که مرا راجع به ایران نگران می کند حجم وسیع نقدینگی و سپرده های کلان در بانکهاست. دولت باید هرچه زودتر با بستن مالیات سنگین به دلالی مانع ورود این سپرده ها به بازارهای کاذب شود. جهان غرب می خواهد تمام تقصیرها را به گردن این ویروس بیندازد. اما واقعیت بنا به اظهارات اقتصاددانان مستقل که در غرب سانسور می شوند سیاستهای غلط بانکهای مرکزی و تزریق پولهای نجومی بدون پشتوانه به بازارهای کاذب مالیست. منتظر فروپاشی یورو و اصلاحات بزرگ پولی در مورد دلار باشید.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
کاملا با شما موافقم. این بازی کرونا هم راه انداخته اند تا کسی ترامپ و بانک مرکزی آمریکا و بانک اروپا را مقصر نداند تاکنون این موضوع به بهای جان چند هزار نفر تمام شده است. فقط یهودیان و مسیحیان یهودی چنین اعتقادات ماکیاولی را دارند و تنها راه حل صبر در راه حق است تا همه جهانیان بیدار شوند
ناشناس
|
United Arab Emirates
|
۲۱:۲۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
طلا تو این دهه جدید تا ۱۰۰۰۰دلار در هر انس خواهد رسید .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
رکود جهانی و رکود اقتصاد ایران و تحریم های چپ و راست کاغذ پاره !یعنی رکود به توان 10 یعنی بیچاره ایران و ایرانی !
ناشناس
|
-
|
۲۱:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
لطفا گناه دروغگویی را به توشه آخرت خود اضافه نکنید . مگه ما از شما آمار خواستیم که نرخ بیکاری اعلام می فرمائید .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
خدا شاهده من خودم شرکتی داشتم با سی پرسنل ورشکست شدم و خانه ام را از دست دادم و به نون شب محتاج ! هی هم زرت و زرت اداره مالیات زنگ میزنه از هشت سال پیش عتیقه میاره بیرون پول میخواد ! گفتم این کف دست مو نداره ! به ورثم هم چیزی نمیرسه ! هر کاری دوست دارید بکنید ! گفتند ممنوع الخروج میشی ! گفتم با این اوضاع زنده نمیمونیم بخواهم برم خارج از کشور ! بعد با کدوم پول ؟ پول نفتی که سر سفره مان آوردید ! یا پول یارانه که صد تومان میدید یک میلیون از جیب مردم میکشید بیرون ؟
پاسخ ها
چارک میرزا
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
خدا شاهده این خالی بندیها از فیلم
هندی هم سوزناکتر است
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
چند بار ورشکسته شدید؟؟؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
انشا الله سر خود مفتخورتون بیاد بفهمید
امیر
|
Turkey
|
۲۲:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
دنیا رفته تو رکود اقتصادی همه مشاغل نوظهور و مسافرتی و هوایی و صنعت تولید و نفت و...سقوط کرده بعد ما نرخ بیکاریمون شده ۱۰٪؟؟میشه بگین در کدام بخش؟چقدر ملت ایران رو...فرض میکنین
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۶
منظورش نرخ اشتغال بوده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
تابناک محترم ای کاش سری به کانال کمپین حمایت از بازنشستگان بزنید ،و درد دل این سالمندان پیسکسوتی که سی سال زحمت صادقانه کشیدند ،ببینید ،؟ تا بدانید که آقای نوبخت اینهمه بی عدالتی در حق این قشر سالمند ؟ چرا ،،،
کاوه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
آقای نوبخت جان خودت جلوی آینه وایسا خودتو نگاه کن و بگو نرخ تورم ده درصده، ببین چطوری میشی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۵
میشه هر نفر از مردم ایران نفری پانصد هزار تومان بدیم شماها از کار برید کنار !؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۶
اي گفتي
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۶
بیکاری 10 درصد هم نیست . چون آقایان همه ملت را گذاشتند سرکار
امیر
|
Turkey
|
۰۱:۲۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۶
دنیا رفته تو رکود اقتصادی همه مشاغل نوظهور و مسافرتی و هوایی و صنعت تولید و نفت و...سقوط کرده بعد ما نرخ بیکاریمون شده ۱۰٪؟؟میشه بگین در کدام بخش؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۶
قیمت دلار در سال 99 چقدر خواهد بود/ آیا جهش ارزی دیگری در راه است؟
با استفاده از تئوری مقداری پول و نرخ تورم رسمی اعلام شده توسط بانک مرکزی، ارزش واقعی دلار آمریکا در سال ۱۳۹۹ حوالی ۱۳۵۰۰ تومان برآورد می‌شود و با استفاده از روش دوم، ارزش واقعی دلار آمریکا در سال ۱۳۹۹ حوالی ۲۹۵۰۰ تومان برآورد می شود.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۶
فقط یک خانواده فامیلی ما که ۴۳نفر هست ۱۳نفر بیکار دارد. ۸نفر بالای لیسانس هستند
ناشناس
|
United States
|
۱۳:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۶
بیکاری10درصد؟!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۱/۰۶
فکر کنم کسی که در ۶ ماه گذشته یک شب آشغال خونه اش رو برده گذاشته جلوی در، از نظر دولت شاغل محسوب بشه.
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
kilid search
برچسب منتخب
کروناویروس نوروز 99 جهش تولید مناجات شعبانیه روز جمهوری اسلامی
آخرین اخبار