بازدید 12561

کرونا به جان هالیوود افتاد

گروه‌های تحقیق استودیوهای هالیوودی، تبعات شیوع کرونا را در زمینه صنعت فیلم بررسی می‌کنند تا بتوانند جایگزین‌هایی برای ضررهای پیش رو و نیز خطراتی که کارمندان را تهدید می‌کند، بیابند.
کد خبر: ۹۶۲۸۸۴
تاریخ انتشار: ۱۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۵ 01 March 2020

 

به گزارش تابناک، مهر به نقل از ورایتی نوشت: در حالیکه کروناویروس به پیش‌روی مرگبار خود در سراسر جهان ادامه می‌دهد، شیوع آن هالیوود را هم برای کلید زدن فیلم‌ها و سریال‌های عظیم تازه به دردسر انداخته است. در این پروسه، شرکت‌ها از کارمندان خود خواسته‌اند سفرهای کاری به کشورهایی مانند چین، ژاپن، ایتالیا و کره جنوبی را به تأخیر بیندازند و کمپین‌های تبلیغاتی نیز برای چند بلاک‌باستر بزرگ باعجله به راه افتاده‌اند.

استودیوها برنامه‌های‌شان برای پیش‌نمایش فیلم‌هایی مانند «مولان» محصول دیزنی و «زمانی برای مردن نیست» جدیدترین پروژه جیمز باند را کنسل کرده‌اند و این می‌تواند باعث از دست رفتن ده‌ها میلیون دلار سود در گیشه‌های فروش بلیت بشود. فیلم «ورزش خونی» کمپانی سونی هم قرار بود در چین نمایش داده شود اما هنوز تاریخ اکران برای آن تعیین نشده است.

بیشتر این فیلم‌ها هنوز تأیید رسمی را از مسئولان چینی مبنی‌بر داشتن اجازه نمایش در این کشور دریافت نکرده‌اند و به نظر نمی‌رسد این اتفاق به زودی بیفتد چون سینماها بسته هستند. همچنین به نظر می‌رسد تاریخ اکران چند فیلم از جمله «مولان»، «کینه» و «پیشروی» در ایتالیا به تعویق خواهد افتاد.

بر این اساس هیچ فیلم بزرگ آمریکایی این هفته در ایتالیا اکران نمی‌شود.

بیشتر استودیوهای بزرگ فیلمسازی شروع به جمع‌آوری تیم‌های مشاوره برای کروناویروس کرده‌اند. این تیم‌ها شامل اعضای تهیه، بازاریابی، تأمین مالی و منابع انسانی می‌شوند تا بتوانند اثر بالقوه این بیماری را بسنجند. بخشی از وظیفه آن‌ها این است که ببینند چطور کارکنان مناطق تحت‌تأثیر ویروس می‌توانند ایمن بمانند. در بعضی موارد آن‌ها از افراد می‌خواهند از خانه کار کنند و مطمئن می‌شوند تکنولوژی لازم برای عملی کردن این کار وجود دارد.

در عین حال استودیوها سعی دارند بفهمند زمان اکران کدام فیلم‌های بزرگ را باید تغییر دهند تا فیلم‌ها جایی که کروناویروس در حال گسترش است پخش نشوند. آن‌ها همچنین ارزیابی می‌کنند چنین حرکت‌هایی می‌تواند چه اثری بر دیگر فیلم‌هایی داشته باشد که قرار است اواخر ۲۰۲۰ یا ۲۰۲۱ اکران بشوند.

مدیران اجرایی استودیوها بر این باور هستند که بسته شدن سالن‌های سینما در چین و ایتالیا و همچنین گسترش بیماری در بازارهای بزرگی مانند کره جنوبی می‌توانند منجر به از دست رفتن میلیاردها دلار فروش در بلیت سینما شوند.

فیلم «مولان» که یک پروژه ۲۰۰ میلیون دلاری با مجموعه‌ای از بازیگران آسیایی است مشخصاً امیدوار بود بتواند در بازارهایی مانند چین فروش بالایی داشته باشد، اما حالا ممکن است ماه‌ها این فیلم اکران نشود.

فیلم جدید جیمز باند، «زن شگفت‌انگیز: ۱۹۸۴» و نهمین فیلم از مجموعه «سریع و خشمگین» هم از دیگر فیلم‌های بزرگی هستند که قرار بود طی ماه‌های آینده اکران شوند و حالا ممکن است تحت تأثیر گسترش ویروس قرار بگیرند. جدیدترین ماجراجویی مأمور ۰۰۷ قرار بود ابتدا یک گردش تبلیغاتی در چین، کره جنوبی و ژاپن داشته باشد اما حالا همه این برنامه‌ها کنسل شده‌اند.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# غزه # آلودگی هوا # ایام فاطمیه # امیر تتلو # فساد چای دبش # اکبر رحیمی