بازدید 22942

واکنش شمخانی به اظهارات پمپئو درباره کرونا در ایران

دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان در واکنش به تلاش وزیر خارجه آمریکا برای زیر سؤال بردن آمار‌های رسمی ایران درباره شیوع کرونا، به این مقام آمریکایی یادآوری کرد که کاخ سفید از مدت‌ها قبل درباره برخی وقایع مهم دست به پنهان‌کاری زده است.
کد خبر: ۹۶۱۷۹۵
تاریخ انتشار: ۰۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۴ 25 February 2020

به گزارش تابناک به نقل از تسنیم، دریابان علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران روز سه‌شنبه در واکنش به اتهامات بی‌اساس «مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا علیه دولت ایران در ارتباط با آمار مبتلایان به ویروس کرونا، خاطرنشان کرد که این وزیر آمریکایی در حالی به دروغ درباره آمار شیوع کرونا در ایران ابراز نگرانی می‌کند که کاخ سفید هنوز آمار‌های دقیق مربوط به حمله موشکی ایران به عین‌الاسد، سرنگونی هواپیمای جاسوسی سیا در افغانستان، آمار قربانیان آنفلوانزا و ... را منتشر نکرده است.

دریابان شمخانی در یک پیام توئیتری در پاسخ به اظهارات مایک پامپئو نوشت: «ابراز نگرانی پمپئو از آنچه پنهان‌کاری ایران درباره کرونا می‌خواند، در حالی است که هنوز هیچ خبر دقیقی درباره حقیقت عین‌الاسد، هواپیمای جاسوسی در افغانستان، کشته‌های امسال آنفولانزا در آمریکا و... از سوی کاخ سفید منتشر نشده است.»

ساعاتی پیش مایک پامپئو که دولت متبوعش طی دو سال اخیر از هیچ تلاشی برای اعمال فشار بر مردم ایران فروگذار نکرده است، با طرح این ادعا که دولت ایران در زمینه آمار شیوع ویروس کرونا در کشور پنهان‌کاری می‌کند، بار دیگر مدعی شد که آمریکا حامی مردم ایران است.
اشتراک گذاری
مطالب مرتبط
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # بیتا فرهی # پروانه معصومی # ایام فاطمیه