بازدید 16389
بر مبنای آمار رسمی وزارت بهداشت:

آمار مبتلایان به ویروس کرونا در کشور به ۵ نفر رسید

به رغم آنکه در شایعات آمار قربانیان ویروس کرونا در کشورمان دو رقمی شده، در واقعیت تنها نتیجه آزمایش 5 فرد مشکوک به ابتلا به این ویروس مثبت اعلام شده که دو تن از ایشان، همان دو فرد جان باخته در بخش مراقبت های ویژه در قم هستند.
کد خبر: ۹۶۰۵۰۱
تاریخ انتشار: ۰۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۹ 20 February 2020
تابناک اجتماعیبه رغم آنکه در شایعات آمار قربانیان ویروس کرونا در کشورمان  دو رقمی شده، در واقعیت تنها نتیجه آزمایش 5 فرد مشکوک به ابتلا به این ویروس مثبت اعلام شده که دو تن از ایشان، همان دو فرد جان باخته در بخش مراقبت های ویژه در قم هستند.
 
به گزارش «تابناک»، این را آمار رسمی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشورمان نشان می‌دهد که تنها مرجع رسمی اعلام نظر در این ماجراست و با اعلام صریح ابتلای دو تن به این ویروس در روز گذشته و بعد تایید جان باختن این افراد بر اثر بیماریِ ناشی از ابتلا به ویروس جدید، ثابت کرده که شفافیت در اطلاع رسانی را قربانی هیچ مصلحتی نمی‌کند.
 
آمار مبتلایان به ویروس کرونا در کشور به ۵ نفر رسید
 
مرجعی که حالا تاکید دارد آمار مبتلایان به ویروس افزایش یافته و به پنج تن رسیده است. این را محمد مهدی گویا، رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت می‌گوید و می افزاید: تا صبح پنج شنبه موارد قطعی ابتلا به کرونا ۵ نفر بوده که ۴ مورد مربوط به شهر قم و یک مورد مربوط به شهر اراک است.

وی در ادامه با تاکید بر این نکته که تحقیق و بررسی علل ابتلای این افراد به ویروس کرونا ادامه دارد، می‌گوید: بررسی‌های ما نشان می‌دهد هیچ کدام از این بیماران نه با کسی که از چین آماده در تماس بوده و نه به چین سفر کرده اند.

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت در پایان از مردم می‌خواهد که اخبار در خصوص این بیماری را فقط از وزارت بهداشت و از کانال رسمی این وزارتخانه دنبال کنند و می‌افزاید: تشخیص قطعی این بیماری نیاز به آزمایش‌های تخصصی دارد و علائم اولیه این بیماری شبیه بسیاری بیماری‌ها از جمله آنفلوانزا است.
 
اشتراک گذاری
مطالب مرتبط
برچسب منتخب
# غزه # آلودگی هوا # ایام فاطمیه # امیر تتلو # فساد چای دبش # اکبر رحیمی