بازدید 12195

شمخانی: محاسبات آمریکا درباره پاسخ ایران غلط بود

دبیر شورای امنیت ملی تاکید کرد: گفتنی‌های بسیار مهمی در مورد دلایل شکل‌گیری بحران‌های اخیر و همچنین مبانی تصمیمات راهبردی اتخاذ شده برای مواجهه با تهدیدات وجود دارد که در زمان مناسب به صورت مشروح به مردم نجیب و قدرشناس کشورمان اطلاع رسانی خواهد شد.
کد خبر: ۹۵۸۳۸۶
تاریخ انتشار: ۲۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۲ 11 February 2020
به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، دریابان علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی در حاشیه راهپیمایی ۲۲ بهمن درشهر اهواز در گفتگو با خبرنگار نورنیوز گفت: ملت سرافراز ایران در طول ۴۱ سال گذشته نشان داده است که با تاسی به فرهنگ مقاومت و شهادت از استقلال بی نظیر خود پاسداری خواهد کرد.

دبیر شورای عالی امنیت ملی شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی را نماد روشنی از اراده مردم ایران در پایداری از خط مقاومت تا سرحد شهادت عنوان کرد و افزود: حضرت امام (ره) سال‌ها قبل گفتند "ملتی که شهادت برای او سعادت است، همواره پیروز است" و امروز دنیا به رمز و راز این کلام نورانی پی برده است.

وی رخداد‌ها و تحولات چند ماه گذشته را بخش منحصربه‌فردی از تاریخ انقلاب اسلامی عنوان کرد و خاطر نشان ساخت: گفتنی‌های بسیار مهمی در مورد دلایل شکل گیری بحران‌های اخیر و همچنین مبانی تصمیمات راهبردی اتخاذ شده برای مواجهه با تهدیدات بی سابقه‌ای که کیان کشور و آینده انقلاب اسلامی و محور مقاومت را هدف گرفته بود وجود دارد که در زمان مناسب به صورت مشروح به مردم نجیب و قدرشناس کشورمان اطلاع رسانی خواهد شد.

شمخانی گفت: برنامه سیاستگذاران کم خرد آمریکا این بود که با ترور سردار سلیمانی، جمهوری اسلامی و ساختار تصمیم گیری آن را با استفاده از "دکترین شوک و بهت"در "وضعیت روانی فوق العاده" قرار داده و "اشتباه در محاسبه" شرایط و تصمیم‌گیری را به ما تحمیل کنند.

دبیر شورای عالی امنیت ملی خاطر نشان ساخت: بدون شک آمریکا به دلیل محاسبات غلط، هرگز فکر نمی‌کرد که جمهوری اسلامی با عبور از وضعیت روانی فوق العاده، دوگانه جعلی"جنگ یا تسلیم" را باطل کند و تصمیم نهایی را بر اساس "درک واقعی از توان متزلزل آمریکا" اتخاذ نماید و اقدام به "پاسخگویی کوبنده" کند.

شمخانی گفت: ایران با اتخاذ تصمیم راهبردی در خصوص حمله موشکی به نماد اقتدار نظامی آمریکا در عراق، ابهت پوشالی واشنگتن را فرو ریخت و نقطه عطفی را در روند فرار نظامیان آمریکا از عراق و سپس منطقه رقم زد.

وی اصلی‌ترین پشتوانه نظام تصمیم گیری کشور در امور راهبردی را حمایت و مشارکت مردمی عنوان کرد و گفت: معجزه حضور حماسی آحاد ملت ایران در عرصه‌های مختلف سیاسی، اجتماعی و دفاعی هیچگونه تردیدی برای ایستادگی در برابر زورگویی و زیاده خواهی دشمنان باقی نمی‌گذارد.
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # بیتا فرهی # پروانه معصومی # ایام فاطمیه