بازدید ۴۴۳۸۵
گزارش کامل مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن در تهران؛
مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن ساعت ۹ صبح در تهران و بیش از ۵۲۰۰ نقطه در کشور آغاز شد و بیش از شش هزار خبرنگار داخلی و خارجی این مراسم را پوشش خبری دادند. رئیس‌جمهور و دختر سپهبد شهید حاج «قاسم سلیمانی»، سخنرانان مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه ـ که با گرامیداشت یاد سردار شهید سلیمانی و دیگر شهدای محور مقاومت دنبال می شود ـ بودند.
کد خبر: ۹۵۸۳۰۵
تاریخ انتشار: ۲۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۱ 11 February 2020

مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن ساعت ۹ صبح در تهران و بیش از ۵۲۰۰ نقطه در کشور آغاز شد و بیش از شش هزار خبرنگار داخلی و خارجی این مراسم را پوشش خبری دادند. رئیس‌جمهور و دختر سپهبد شهید حاج «قاسم سلیمانی»، سخنرانان مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه ـ که با گرامیداشت یاد سردار شهید سلیمانی و دیگر شهدای محور مقاومت دنبال می شود ـ بودند.

به گزارش «تابناک»؛ مراسم چهل و یکمین فجر انقلاب اسلامی با گرامیداشت یاد سردار شهید قاسم سلیمانی و همرزمان شهیدش از سوی راهپیمایان همچون سال ها و سنوات گذشته پرشور و گسترده برگزار شد. این مراسم که با چهلمین روز شهادت سردار قاسم سلیمانی مصادف شده بود، با گرامیداشت یاد و خاطره فرمانده شهید نیروی قدس سپاه و دیگر همرزمان شهیدش در جبهه مقاومت از سوی راهپیمایان از ساعت 9 صبح آغاز شد.

راهپیمایان با در دست داشتن تصاویری از شهید سلیمانی و دیگر شهدای مقاومت، در آستانه ورود نظام به چهل و یک سالگی بار دیگر اعلام کردند که قدردان شهدای مقاومت هستند. مراسم راهپیمایی روز ۲۲ بهمن در کشور با شعار محوری "حماسه حضور، عظمت ملت، تکریم سردار دل‌ها" با حضور قشرهای مختلف مردم برگزار شد.

آیت الله ابراهیم رییسی، رئیس قوه قصاییه در مراسم ۲۲ بهمن مشهد، اسحاق جهانگیری در زاهدان، محمدباقر نوبخت در گرگان، حجت‌الاسلام علوی وزیر اطلاعات در خرم آباد، محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش در ایلام، امیر حاتمی وزیر دفاع در رشت، سخنرانی کردند. دادستان کل کشور نیز در قم، محسن رضایی در تبریز، سعید جلیلی در ساری، سردار صفوی در بوشهر و سید احمد خاتمی در کرمان سخران مراسم ۲۲ بهمن بودند.

مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن در تهران آغاز شد

تصاویر حضور باشکوه مردم در راهپیمایی 22 بهمن
۱۳۹۸/۱۱/۲۲ - ۱۲:۵۶
رییسی: مستقل ترین کشور ایران اسلامی است
۱۳۹۸/۱۱/۲۲ - ۱۲:۲۶

رییس قوه قضاییه گفت: اغلب انقلاب‌ها اگر بتوان نام آن را انقلاب گذاشت بعد از گذشت مدتی از اهداف و آرمان‌های خود فاصله می‌گیرد اما امروز مردم مشهد، استان و ایران اسلامی همان چیزی را فریاد می‌زنند که در 22 بهمن می‌خواستند.

حجت‌الاسلام سیدابراهیم رئیسی امروز در سخنرانی پایانی راهپیمایی ۲۲ بهمن در حرم مطهر رضوی اظهار کرد: اجتماع عظیم امروز تنها یادآور سالگرد ۲۲ بهمن ۵۷ نیست بلکه امروز در تاریخ انقلاب شکوهمند ما نقطه عطف و یک انقلاب است مبتنی بر همان انقلاب ۵۷ و با تاکید بر همان اصول و مبانی، اما سخن نو داشته و پیام‌ها و آثار بسیاری به همراه دارد.

وی افزود: آن روز اعلام پایان حکومت ستم شاهی و آغاز حاکمیت الله بر سرنوشت جامعه اسلامی بود. آن روز اعلام پایان استبداد و استعمار امریکایی و سلطه بیگانگان بود.

رئیس قوه قضائیه با اشاره به اینکه امروز پیامی نو در بستر گام دوم در این اجتماع است، ادامه داد: سخن اول در بستر گام دوم نه فقط بیرون راندن امریکایی ها از کشور بلکه این بار سخن از بیرون راندن آن‌ها از منطقه است، اراده ملت‌ها و دولت‌های مستقل منطقه بر این تعلق گرفته که منطقه باید زندگی خود را بدون حضور امریکایی‌ها و مستکبرین ادامه دهد.

رئیسی تاکید کرد: یوم الله روز جلوه قدرت خدا از غیرمجرای طبیعی است، اما از بستر روز ۲۲ بهمن روزهای خدایی زیادی در این کشور شکل گرفته و می گیرد. یوم الله تشییع پیکر سردار سلیمانی یوم اللهی بود مبتنی بر همین ۲۲ بهمن ۵۷، درهم کوبیده شدن پایگاه دشمنان انقلاب و شکسته شدن ابهت پوشالی امریکایی ها روزی خدایی بود مبتنی بر همین انقلاب شکوهمند. حضور میلیونی مردم و جلوه های بسیاری از این دست از آثار و برکات ۲۲ بهمن ۵۷ است.

وی خاطرنشان کرد: شکل گرفتن نظامی مبتنی بر دین و آموزه‌های دینی و نظامی بر پایه عقلانیت، عدالت، اخلاق، معنویت و عبودیت خداوند متعال و بزرگداشت کرامت انسان و مبتنی بر روش و سبک زندگی اسلامی انسان معاصر از مبانی اصلی شکل گیری انقلاب اسلامی بود، برای شکل گیری این مبانی باید بیشتر تلاش شود.

رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه جامعه مبتنی بر اصول و انقلاب اسلامی اهداف مهمی بود که بر زبان مردم ما جاری شد و این را فریاد زدند، افزود: آنچه مردم فریاد زدند عبارت بود از استقلال، امروز کدام کشور در این کره مستقلانه برای منافع خود تصمیم می گیرد و عمل می‌کند. مستقل ترین کشور بدون وابستگی به شرق یا غرب ایران اسلامی است که اساسش بر رای مردم و احکام نورانی اسلام است.

رئیسی افزود: اغلب انقلاب‌ها اگر بتوان نام آن را انقلاب گذاشت بعد از گذشت مدتی از اهداف و آرمان‌های خود فاصله می‌گیرد اما امروز مردم مشهد، استان و ایران اسلامی همان چیزی را فریاد می‌زنند که در 22 بهمن می خواستند و شعارها و نگاه‌ها ذره‌ای تغییر نکرده و خواست مردم همان اصول و مبانی است که بر آن اساس انقلاب شکل گرفت، این اصول همواره پایدار است و مردم بر همین اصول و مبانی اصرار دارند.

رئیس دستگاه قضا با بیان اینکه امروز خیلی کشورها با کشورهای به ظاهر توسعه یافته دوست هستند، ادامه داد: ما پیشرفت را تنها در حوزه فناوری نمی دانیم. کشوری توسعه یافته که در پرتو همه نیازهای انسان باشد؛ یک نیاز انسان نیازهای معنوی است. در این کشورهای توسعه یافته صنعتی از معنویت و عدالت خبری نیست.

وی خاطرنشان کرد: توسعه یافتگی باید بر پایه عدالت باشد تا به کام مردم شیرین باشد. به حساب تقسیم بندی امروز کشورهای توسعه یافته می‌دانیم والا ما توسعه یافتگی را در پرتو هر چه نیاز انسان است می دانیم. یکی از نیازهای مهم انسان توجه به خدا و معناست. دلیل جدایی بین معنویت و سیاست در عالم همین وضعیت است که در عالم می بینید. 70 سال ظلم به مردم فلسطین و لبنان، ساخت کلاهک‌های هسته‌ای، قتل و غارت‌ها محصول جدایی سیاست از معنویت است. این نکته‌ای بود که امام علم(ع) آن را برافراشت، امام(ره) می خواست بین سیاست و معنویت پیوند برقرار کند.

رئیسی اضافه کرد: امروز نیز آنچه از رهبری می‌شنویم مبتنی بر همین اساس است که دنیا بداند می‌خواهیم نظامی مبتنی بر دین و آموزه‌های دینی و دوری از مستکبرین بسازیم که اساس آن تعالیم انسان باشد، ارتباط با کشورهای پیشرفته انسان را پیشرفته نمی‌کند، ما نفی ارتباط با کشورهایی که با ما دشمنی ندارند را نمی‌کنیم، این در حرکت و برنامه 40 ساله با حفظ عزت و مصلحت خواهد بود. پیشرفت توانمند شدن در کالاها، تولیدات و علم و فناوری است. در این جهت مقتدی ما فریاد می‌زند که گام‌ها را در این جهت استوار کنید و کشور را پیشرفته کنید.

روحانی: انتخابات مهمترین ثمره انقلاب است/ آمریکا ملت تسلیم شده و کشور غارت شده را می‌خواهد
۱۳۹۸/۱۱/۲۲ - ۱۲:۲۲
 

رئیس جمهوری با یادآوری اینکه انقلاب ایران متکی بر یک انتخاب بود، تصریح کرد:مهمترین ثمره انقلاب ما همین انتخاب است.

حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی در سخنرانی خود در مراسم چهل‌ویکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در میدان آزادی  با یادآوری اینکه انقلاب مردم ایران  در ۴۱ سال پیش به ما نشان داد که چگونه قدرت خداوند در اراده یک ملت برزگ تجلی می‌یابد، گفت: برخلاف اینکه تبلیغ می‌کردند دوران دین سپری شده و جهان آن روز را به دو قطب شرق و غرب تقسیم کرده بودند، ملت ایران با انگیزه مذهبی و بدون اتکا به هیچ ابرقدرتی با دستی خالی دربرابر رژیمی تا دندان مسلح ایستادند و انقلاب را به پیروزی رساندند.

رئیس جمهوری با تأکید بر اینکه انقلاب از انتخاب و انتخاب از انقلاب است، خاطر نشان کرد: مردم ما بین اسلام و کفر، حق و باطل و نظام مردمی و دیکتاتوری مسیر حق و عدل را انتخاب کردند. اگر رژیم فاسد قبل به مردم اجازه انتخابات می‌داد دیگر نیازی به انقلاب نبود؛ اگر آن رژیم مردم را آزاد می‌گذاشت تا در نوع حکومت و قانون اساسی، حکومت و قانون اساسی مورد نظر خود را برگزینند و میان استقلال و وابستگی، استقلال را انتخاب کنند و به یک انتخابات سالم آزاد ملی تن می‌داد انقلابی نمی‌شد.

راهپیمایی ۲۲ بهمن در تهران

روحانی تصریح کرد:‌انقلاب اسلامی ایران برای این بود که درِ انتخابات در کشور بسته شده بود؛ انسداد در و دروازه انتخابات مردم را هدایت کرد تا از مسیر یک انقلاب بزرگ این زنجیر را پاره و راه را برای انتخابات باز کند.

وی با اشاره به برخی اظهارات درباره انقلاب اسلامی خاطر نشان کرد: برخی فکر می‌کنند که انقلاب اسلامی ایران حادثه‌ای بود که چهل و یک سال قبل تحقق یافت و پدران، برادران و خواهران و مادران ما در آن عصر راه انقلاب را برگزیدند. این افراد از ما می‌پرسند که آیا امروز هم ناچاریم همان راه 41 سال قبل را پیروی کنیم؟ پاسخ این است که حضور و انتخاب مردم منحصر به 41 سال پیش نبوده، بلکه مردم هر روز در انتخاباتی رسمی یا غیررسمی شرکت کرده‌اند.

رئیس جمهوری گفت: در جامعه‌ای که آزادی وجود دارد، انتخابات مستمر در آن تحقق می‌یابد؛ در جامعه‌ای که مردم‌سالاری وجود دارد و این مردم هستند که تصمیم نهایی را می‌گیرند، همواره انتخابات وجود دارد.

روحانی با اشاره به سابقه برگزاری انتخابات در سال‌های بعد از پیروزی انقلاب اسلامی با طرح این پرسش که مگر مردم ما فقط در 12 و 22 بهمن سال 57 راهی را انتخاب کردند، یادآور شد: مردم ما در دهم و یازدهم فروردین 58 به صورت رسمی در یک رفراندوم و همه پرسی عمومی که پایه و اعتنای نظام اسلامی ما است، مجددا نظام جمهوری اسلامی را برگزیدند؛ مردم بار دیگر در انتخاب خبرگان قانون اساسی به انتخاب دعوت شدند. آن‌ها همچنین برای همه پرسی قانون اساسی در سال 58 به انتخاب دعوت شدند و هر سال به انتخابات‌های مختلف دعوت می‌شوند و در هر موضوع مهمی از مردم خواسته می‌شود تا رأی خود را اعلام کنند.

وی با بیان اینکه کدام 22 بهمن است که مردم در آن شرکت نکرده‌اند، اظهار کرد: مردم آزادند تا در روز 22 بهمن به خیابان‌ها بیایند و انقلاب خود را تأیید و با امام (ره) و رهبری بار دیگر بیعت کنند یا اینکه در خانه بمانند اما مردم هر سال انقلاب را انتخاب، راهپیمایی و حضور در صحنه را انتخاب کرده‌اند.

رئیس جمهوری با تأکید بر اینکه مسیر ما مسیر انتخابات است و انقلاب ما بر مبنای انتخاب بزرگ یک ملت در 41 سال پیش و در انتخابات‌های بعدی بوجود آمد و تکامل یافت‌، خاطر نشان کرد: روشن است که ما در تمام مقاطع از روز نخست با دشمنان قسم‌خورده و سرسختی مواجه بودیم و تأثیر انقلاب اسلامی ایران فقط در داخل کشور نبود بلکه بر منطقه و جهان تأثیرگذار بود. انقلاب اسلامی ایران بر مسلمانان و آزادیخواهان تأثیرگذار بود و طبیعی است که برای قدرتی چون آمریکا تحمل انقلاب اسلامی و پیروزی یک ملت بزرگ و بیرون راندن ابرقدرت آمریکا از این سرزمین غیرقابل تحمل باشد.

روحانی ادامه داد: طبیعی است که از 41 سال قبل هر شب آمریکایی‌ها خواب بازگشت به این سرزمین را ببیند. آن‌ها به خوبی از اهمیت ایران باخبرند و نقش ایران در منطقه را به خوبی می‌دانند و می‌دانند که ایران یکی از بالاترین قدرت‌ها و به معنایی دیگر بالاترین قدرت منطقه حساس خاورمیانه است و به همین دلیل نیز از روز نخست دشمن سرسخت ملت و انقلاب اسلامی ایران، آمریکا و صهیونیسم بود.

وی گفت: ایراد آمریکا به انتخاب ما است؛ آن‌ها می‌گویند چرا مردم انتخاب کردند. سخن آمریکا این است که مردم حق انتخاب نداشتند و نظام شاهنشاهی را آن‌ها تأیید کرده بودند و این آن‌ها بودند که می‌خواستند این نظام در ایران باقی بماند. بنابراین دعوای ما با آمریکا دعوای انتخاب است؛ ما می‌گوییم ملت ایران در همه موضوعات و مسائل مهم حق انتخاب دارند و دشمنان ما می‌گویند شما حق انتخاب ندارید.

رئیس جمهوری خاطر نشان کرد: آمریکا به ما می‌گوید که باید به گذشته و 41 سال قبل برگردید و سخن مردم ما این است که ما به عقب برنمی‌گردیم و راه و مسیرمان برای پیشرفت و تعالی کشور است. دشمنی و کینه‌توزی دشمنان در طول 41 سال گذشته به شکل‌های مختلف ظهور و بروز یافته است اما راه انقلاب ما همان راه روز اول است.

به گزارش ایسنا، روحانی در ادامه صحبت‌های خود از جوانان، دانشگاهیان و محققان خواست که بار دیگر سخنرانی امام (ره) در روز 12 بهمن سال 57 در بهشت زهرا (س) را بخوانند و در آن دقت کنند.

وی تصریح کرد: آنچه امام خمینی (ره) در روز نخست انقلاب به مردم گفت تا روز آخر پای آن کلام ایستاد؛ امام با مردم صادقانه رفتار و به وعده هایش عمل کرد؛ ایشان تا پایان عمر بربرکت خود به آنچه که در روز 12 بهمن در بهشت زهرا (س) گفت، عمل کرد؛ امام (ره) در بهشت زهرا (س) به مردم گفت که سرنوشت مردم دست خود آن‌ها است و آن‌ها بر سرنوشت خود مسلط هستند؛ در آن روز امام به مردم گفت که مجلس و دولت باید قانونی باشند و اعتنای نظام باید بر مبنای قانون باشد؛ در آن روز امام (ره) به مردم گفت که به دنبال استقلال فرهنگی و سیاسی در کشور هستیم. ایشان در آن روز به مردم گفتند که با مظاهر تمدن و تجدد مخالف نیستیم بلکه با فحشا و فساد مخالفیم و ایشان گفت که به دلیل خواست مردم و اینکه مردم من را قبول دارند دولت تعیین می‌کنم.

روحانی تأکید کرد: آنچه امام خمینی (ره) در 12 بهمن 57 گفت، روز آخر زندگی‌شان نیز همان سخنان را گفت؛ راه امام (ره) راهی پیوسته و بدون انحراف بود و مردم این صداقت را از کلام و عمل ایشان مشاهده کردند. آنچه به انقلاب ما استحکام بخشیده، حضور و رأی مردم است. باید به هر چه که مردم از ما می‌خواهند عمل کنیم.

روحانی با قدردانی از تلاش‌های نیروهای مسلح برای افزایش قدرت نظامی ایران، گفت: من از همه نیروهای مسلح تشکر می کنم.‌ آن روز که در بدرقه شهید قاسم سلیمانی مردم به میدان آمدند و از نیروهای مسلح انتقام خواستند، نیروهای مسلح خواست مردم را عملی کردند و اینکه عین الاسد بمباران شد یعنی خواسته مردم عملی شد. آن روز که هواپیمایی آسمان ما را نیلی کرد و دل رهبر و همه مردم ما را خون کرد مردم ما از نیروهای مسلح عذرخواهی خواستند و آنان عذرخواهی کردند.

وی با اشاره به تفکر وحدت در اندیشه امام راحل اظهار کرد: این همه باهمی که امام می‌گفت یک استراتژی مهم بود. هروقت همه باهم بودیم آمریکا شکست خورده و شکوفایی در کشور اتفاق افتاده است. پس نگذاریم عده ای بگویند این جناح و آن جناح همه باید باهم از انقلاب دفاع کنیم این انقلاب مال همه است. مال جناح یا افراد خاصی نیست. در روز پیروزی انقلاب همه مردم همه مذاهب و همه اقوام احساس پیروزی کردند و اگر هروقت اقدامی کنیم که همه را خوشحال کردیم کار ما انقلابی است. هر وقت ده میلیون را خوشحال، ده میلیون را ناراحت و ده میلیون را نگران کردیم آن وقت باید ببینیم کجای کارمان  بازنگری لازم دارد.

رئیس‌جمهوری با بیان اینکه سردار سلیمانی در شرایطی ترور شد که برای مذاکره به عراق رفته بود، گفت: شهید سلیمانی کسی بود که در میدان جنگ سردار بود و در میدان دیپلماسی یک دیپلمات برجسته بود. امریکا و اسرائیل دروغ می‌گویند. شهید سلیمانی به دنبال ثبات و صلح در منطقه بود نه جنگ و ناامنی. او به دنبال ایجاد یک صلح پایدار در منطقه بود و برای همین به نبرد با داعش و تکفیری‌ها می‌رفت.

روحانی با بیان اینکه نیروی مسلح قوی است که کشور ما را در صلح قرار می‌دهد، تاکید کرد: من قدردان نیروهای مسلح هستم، امروز قدرت نظامی ما  از روزها و سال‌های قبل بهتر و بیشتر شده است. اینکه ما به خودکفایی رسیدیم و صنعت نظامی ما توسط خودمان پیش می‌رود بدون اینکه دستی به سوی خارج دراز کنیم به معنای توانمندی علمی و قدرت نظامی ملت ایران است.

وی با اشاره به برخی برداشت‌ها از مفهوم جمهوریت در کشور، تصریح کرد: ممکن است برخی فکر کنند یا جمهوری یا اسلامی. این غلط است. ممکن است برخی فکر کنند ما جمهوری را تضعیف کنیم تا اسلام تقویت شود اما با همه احترام می گویم که اشتباه می کنید دوستان. تضعیف جمهوری به تقویت اسلام نمی‌انجامد. ما در برخی مواقع نباید به دنبال این یا آن انتخاب کردن باشیم. امام به ما آموخت پیشرفت در کنار عدالت است و جمهوری در کنار اسلام.

رئیس‌جمهوری با اشار به تحریم‌های آمریکا گفت: آمریکا در دو سال گذشته که اینهمه فشار بر مردم ما وارد کرده و همه واردات و صادرات ما و نیازمندیهایمان را هدف قرار داده تا مردم ما صبرشان تمام شود آیا نتیجه لازم را گرفته؟ آنان جایگاه و عظمت ملت ایران را درک نکردند. آنان فکر می‌کنند با ۴۱ سال تمدن مواجه هستند در حالی که تمدن ایران و ایران چندهزار ساله است. آمریکا تنها با دولتمردان ایرانی مواجه نیست آنان با هشتاد میلیون نفر مواجه هستند و در آنجا که حرف از انقلاب و ایران است همه یکصدا هستند. این موضوع را در مراسم عظیم تشییع پیکر شهید سلیمانی دیدیم که همه یکصدا بودند.

روحانی ادامه داد: آمریکا دولتی می‌خواهد که پشیمان شده باشد و بار مسئولیت را کنار گذاشته باشد، ملتی می‌خواهد که تسلیم باشد، کشوری می‌خواهد که غارت شده باشد اما من از شما می‌پرسم آیا امروز مردم در نیازهای ضروری، بهداشت و آموزش شان با آنچه که امریکا مدنظر داشت مواجه شدند؟ آمریکا می‌گفت اگر سه ماه تحریم را ادامه دهیم مردم در آب و برق و گاز خود دچار مشکل می‌شوند و نیازهای ضروری و بهداشتی و دارویی‌شان برطرف نمی‌َشود. ما روزهای سختی را پشت سر گذاشتیم و دو سال تحریم کامل بودیم اما امروز مردم می بینند که ما در بسیاری از مواد غذایی خودکفا شده ایم و در بخش صنعت نیز دستاوردهای جدیدی داشته ایم.

وی تاکید کرد: آمریکا اشتباه کرده و نفهمیده کشاورزان و صنعتگران ایرانی در کنار هم ایستاده اند و کشور را پیش می برند. آنان فکر کردند اگر بنزین ما را تحریم کنند ملت برای آن صف می‌کشد اما امروز میزان تولید بنزین ما از ۶ سال پیش دو برابر شده است. آنهایی که می گویند ما نمی توانیم در برابر آمریکا پیشرفت کنیم اشتباه می کنند.

رئیس‌جمهوری افزود: در زمان پیروزی انقلاب مقدار تولید گاز کشورمان ۱۱۰ میلیون متر مکعب در روز بود در روزی که دولت یازدهم آمد ۶۲۵ میلیون متر مکعب بود و در پایان سال تولید گاز به ۱۰۰۰ میلیون متر مکعب خواهد رسید. این بزرگترین افتخار برای صنعت ماست. آمریکا خطا کرده اشتباه کرده که فکر کرده اگر در تحریم قرار گیریم عقب نشینی می کنیم. امروز ۹۷ درصد داروی مورد نیاز ما در داخل تولید می شود و فقط ۳ درصد به خارج نیاز داریم که اگر تلاش کنیم در آن زمینه هم خودکفا می‌ شویم.

روحانی تاکید کرد: امروز ما گردشگر درمانی و سلامت داریم که از کشورهای همسایه برای عمل جراحی می آیند. تمام تخت های بیمارستانی از۸۰هزارتخت به ۲۶ هزار تخت دیگر افزایش دادیم و ۴۵ هزار تخت را هم بازسازی کردیم. اگر برخی از همین کشورهای اطراف یک‌ماه نفت شان تحریم شود حقوق کارمندانشان را هم نمی‌توانند بدهند. مردم ما اما بازوهایشان را قوی کردند.

رئیس جمهوری با اشاره به افزایش آمار اشتغالزایی در دولت یازدهم و دوازدهم خاطرنشان کرد: آمار نشان می‌دهد که با وجود همه فشارها و تحریم‌ها مسیر ما مسیر درستی بوده و ملت ما مقاومت و ایستادگی کرده‌اند و امروز در تمام زمینه‌ها موفقیت‌های بزرگی را به دست آورده‌ایم.

وی همچنین با مقایسه وضعیت امروز راه آهن کشور با دوران پیش از انقلاب اسلامی گفت: ابتدای انقلاب 4500 کیلومتر راه آهن در کل کشور وجود داشت اما فقط در دولت تدبیر و امید 1200 کیلومتر راه آهن اضافه شده و حدود 1000 کیلومتر دیگر نیز تا پایان دولت دوازدهم اضافه خواهد شد.

روحانی با اشاره به وضعیت آزادراه تهران – شمال گفت: به وزارت راه دستور می‌دهم که از فردا در جاده عظیم تهران – شمال که تکمیل شده است رفت و آمد آزمایشی را برقرار کند و جاده را به روی مردم باز کند و ان‌شاءالله اوایل اسفند این جاده مهم که از افتخارات مهندسی ایران است افتتاح خواهد شد. در این پروژه که ارزش آن 10 هزار میلیارد تومان است کار عظیمی انجام شده است.

رئیس جمهوری در ادامه سخنانش با اشاره به اقدام آمریکا در به شهادت رساندن سردار سلیمانی ادامه داد: طی شش ماه دوم سال جاری 33 هزار طرح و پروژه عمرانی افتتاح کردیم و افتتاح خواهیم کرد؛ ما دست روی دست نگذاشته‌ایم و دولتمان ورشکسته و ملت‌مان تسلیم شده نیست؛ آمریکا باید بفهمد که اشتباه کرده و بزرگترین خطاها را مرتکب شده است و در کشور همسایه ما، مهمان عراق و فرمانده ما را علی رغم همه قوانین بین‌المللی ترور کرده و به شهادت رسانده و بزرگترین جنایت را انجام داده است. آمریکا خاک مردم فلسطین و سوریه را علی رغم همه قطعنامه‌های بین‌المللی به اسرائیل هدیه کرده است و مردم روز به روز آگاهتر می‌شوند که راه آمریکا به ضرر ملت جهان اسلام، منطقه و ایران است و حتی کار کاخ سفید به ضرر مردم آمریکا نیز است.

روحانی در ادامه صحبت‌های خود با اشاره به ایستادگی پیامبران در برابر فشار و ستم و توکل آنها به خدای متعال، گفت: در سایه تحریم و فشار مردم ما آزار می‌بینند و اذیت می‌شوند و به آنها فشار وارد می‌شود اما در عین حال آنها کاملا آگاه هستند که می‌توانیم از این فشار عبور کنیم؛ همانطور که آنها در ماه‌های اخیر دیده‌اند در تمام شاخص‌های اقتصادی روندی صحیح و مثبت طی کرده‌ایم، این به آن معناست که ما قدرت داریم و می‌توانیم در برابر فشار آمریکا به پیروزی برسیم. ما در برابر تمام آزارها و اذیت‌ها می‌ایستیم.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به برگزاری انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در روز 2 اسفند تصریح کرد: انتخابات 2 اسفند انتخاباتی در میان همه انتخابات‌ها است؛ انقلاب ما در سایه انتخاب درست ملت به پیروزی رسید و برای آن بود که راه انتخاب به روی ما باز باشد. یکی از بالاترین ارزش‌های ملی و دینی ما انتخاب و قدرت انتخاب و برگزیدن راهی بهتر در میان راه‌های مختلف است.

رئیس جمهوری ادامه داد: انتخاب یکی از دستاوردهای بزرگ انقلاب اسلامی است. حال ممکن است در این انتخابات گله و انتقادی داشته باشیم. این اشکالی ندارد چرا که انتقاد آزاد است انتقاد باشد، منتقد باشیم اما انفعال نباشد و منفعل نباشیم.

روحانی تصریح کرد: به خاطر این کار یا آن کار نباید با صندوق رای قهر کنیم. چرا که انتخابات و صندوق رای منجی ما است و در دهه پنجم انقلاب که یکسال از آن گذشته است باید شاهد انجام خیلی از اصلاحات در کشور باشیم و نظام جمهوری اسلامی ما باید در سایه رای و حضور مردم نوسازی، سالمتر و شکوفاتر شود. نباید با صندوق رای و انتخابات قهر کنیم. بلکه به هر صورتی که هست باید پای صندوق انتخابات برویم. امام ما را به انتخابات دعوت کرد تا صندوق رای را رها نکنیم. همچنین رهبری معظم انقلاب در هر انتخاباتی تاکید کرد که در انتخابات حضور پیدا کنیم. انتخابات غیر از عظمت و امنیت ملی و همچنین ایستادگی در برابر دشمن هدف مهم و ارزشمندی دارد و آن تقویت نهاد انتخابات است.

وی اظهار کرد: مثل امروز که مردم به صحنه آمدند و افتخارآفرینی کردند، باید دوم اسفند نیز پای صندوق رای برویم و بار دیگر افتخار بیافرینیم و به همه دشمنان خود اعلام کنیم که راه و مسیر مردم ما، آزادی، استقلال و جمهوری اسلامی ایران بوده و خواهد بود و ما در برابر آنها تسلیم نمی‌شویم بلکه آنها را وادار می‌کنیم که روزی در برابر ملت ایران تسلیم شوند و سر فرود آورند.

آیت‌الله جنتی: نماینده‌ای انتخاب کنید که به داد فقرا برسد و به فکر جیب خودش نباشد
۱۳۹۸/۱۱/۲۲ - ۱۲:۱۵

دبیر شورای نگهبان در رابطه با انتخابات اظهار کرد: ما کار خود را کردیم و ای مردم عزیز شما هم کار خود را کنید.

آیت الله جنتی با حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن اظهار کرد: سلام بر همه مردم عزیز، من باید دست و پای این مردم را ببوسم که ۴۱ سال است عقب نشینی نمی‌کنند و مقاومت کردند و با قدرت‌ها جنگیده‌اند.

وی افزود: انقلاب از ایام خداست و تمام قدرت‌ها آمدند تا انقلاب مردمی ما را بشکنند اما آنها شکسته شدند و ما نشدیم و خدا یار و یاور ما بوده است.

دبیر شورای نگهبان با بیان اینکه امام را خدا یاری کرد، گفت: امت امام را خدا یاری کرد و وقتی خدا یاری کند هیچ قدرتی نمی‌تواند آنها را بشکند.

وی افزود: به کوری چشم دشمن ترامپ، آمریکا، انگلیس، آل سعود مردم ما چهل و یکمین سال پیروزی انقلابشان را جشن می‌گیرند.

جنتی با بیان اینکه ما ایستاده‌ایم و عقب نشینی نمی‌کنیم گفت: تحریم و جنگ علیه ما کردند و کشتند و هر شرارتی توانستند انجام دادند اما قدرت اسلام روز به روز بیشتر شد.

وی در پاسخ به سوالی در رابطه با ویژگی‌های حضور امسال نسبت به سال‌های گذشته گفت:  امسال شرارت و رذالت آمریکا بیشتر شده است و از طرف دیگر معامله قرن را مطرح کرده تو فلسطین‌ را نابود کند. همچنین روز به روز تحریم و تهدید می‌کند که مردم ما بترسند و عقب نشینی کنند.

وی افزود: بر فشارهای اقتصادی را هم افزوده اما مردم ما می‌گویند می‌میریم اما ذلت نمی‌پذیریم.

دبیر شورای نگهبان در رابطه با انتخابات اظهار کرد: ما کار خود را کردیم و ای مردم عزیز شما هم کار خود را کنید.

وی افزود: کسانی را انتخاب کنید که طعم گرسنگی را چشیده باشند و درد مردم را بدانند و به داد فقرا برسند. وقتی به مجلس می‌روند به فکر جیبشان نباشند.

دبیر شورای نگهبان تاکید کرد: کسانی که به فکر مردمشان و راستگو، راستگو و راستگو باشند را انتخاب کنید. اگر دیدید راست می‌گویند به آنها رای دهید و اگر  دیدید دروغ می‌گویند به آنها رای ندهید.

جنتی در ادامه در رابطه با موضوع رد صلاحیت‌ها و اعتراض برخی از گروه‌ها به آن گفت: کاری که کردیم در این مدت توانستیم ببینیم آن کسانی که قبلا در مجلس فاسد شده بودند کنارشان بزنیم و آنهایی که فاسد نشده بودند را نگه‌شان داریم. برای آینده هم هر کسی شکایت کرد به شکایتش رسیدگی کردیم و به آنها که رد شده بودند اعلام کردیم شکایتی دارید بکنید.

وی افزود: آمدند و نشستند و جواب حرف‌هایشان را شنیدند و دفاعیاتشان را کردند و رفتند.

دبیر شورای نگهبان در پایان خطاب به مردم تاکید کرد: ای  مردم به مردم راستگو، مومن و انقلابی رای دهید.

لاریجانی: انتخابات پرشوری خواهیم داشت
۱۳۹۸/۱۱/۲۲ - ۱۲:۰۶

رییس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مشکل آمریکا با حرف و منطق حل نمی شود و باید به آنها قدرت نشان داد، گفت: حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن بهترین قدرتی بود که به آمریکا نشان داده شد و آنها باید بدانند که می‌بایست از خواسته های ملت ایران تمکین کنند.رییس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مشکل آمریکا با حرف و منطق حل نمی شود و باید به آنها قدرت نشان داد، گفت: حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن بهترین قدرتی بود که به آمریکا نشان داده شد و آنها باید بدانند که می‌بایست از خواسته های ملت ایران تمکین کنند.

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر امروز با حضور در راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن تهران در جمع خبرنگاران گفت: حضور مردم در راهپیمایی بسیار باشکوه بود و این حضور باعث قدرت بیشتر برای حرکت انقلاب می شود، مخصوصا به آمریکایی ها روشن می گوید مردم به دنبال این هستند که منافع خود را حفظ کنند.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ما گرفتار یک دشمن بدخیم هستیم که با حرف و منطق، مشکل آن حل نمی شود، و باید حتما قدرت به آن نشان داد، لذا حضور در راهپیمایی بهترین قدرتی است که می توان به آمریکا نشان داد و آنها نیز بدانند باید نسبت به خواسته های ملت ایران تمکین کنند.

وی افزود: باید دست همه ملت ایران را بوسید چراکه با غیرت در راهپیمایی حضور یافتند و سرمایه بزرگی برای کشورمان ایجاد شد.

لاریجانی در ادامه یک وجه از جمهوریت را حضور مردم در انتخابات دانست و افزود: از آن جایی که هر دو سال یکبار در کشورمان انتخابات داریم، نشان می دهد اهداف امام (ره) در انقلاب که همان آرمانهای جمهوری اسلامی است، ادامه دارد.

رییس مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: حضور مردم در انتخابات تکرار خواهد شد و امیدواریم انتخابات پرشوری برگزار شود.

تصاویر حضور مسئولان در راهپیمایی ۲۲ بهمن
۱۳۹۸/۱۱/۲۲ - ۱۲:۰۵
حسن روحانی، رئیس جمهور در جمع راهپیمایان
آیت الله جنتی
آیت الله جنتی
محمد جواد ظریف، وزیر امود خارجه
محمد جواد ظریف، وزیر امود خارجه
پرویز فتاح
پرویز فتاح
سید محمود علوی، وزیر اطلاعات
سید محمود علوی، وزیر اطلاعات
علی ربیعی، سخنگوی دولت
علی ربیعی، سخنگوی دولت
سردار سلامی، فرمانده کل سپاه
سردار سلامی، فرمانده کل سپاه
محمدباقر قالیباف
محمدباقر قالیباف
محمد باقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه
محمد باقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه
عباسعلی کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان
عباسعلی کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان
علی اکبر ناطق نوری
علی اکبر ناطق نوری
فرزند رهبر انقلاب
فرزند رهبر انقلاب
سید ابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضاییه
سید ابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضاییه
علی لاریجانی، رئیس مجلس
علی لاریجانی، رئیس مجلس
محمد عارف، نماینده مجلس
محمد عارف، نماینده مجلس
بیژن زنگنه، وزیر نفت
بیژن زنگنه، وزیر نفت
سردار حاجی زاده
سردار حاجی زاده
حضور مقامات در راهپیمایی 22 بهمن
۱۳۹۸/۱۱/۲۲ - ۱۱:۴۷

حسن روحانی رئیس‌جمهور، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه، سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح، سردار سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب، سردار علی فدوی جانشین فرمانده کل سپاه، احمد جنتی دبیر شورای نگهبان، عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان، علی ربیعی دستیار ارتباطات اجتماعی رئیس‌جمهور و سخنگوی دولت، محمود واعظی رئیس دفتر رئیس‌جمهور، حجت‌الاسلام‌والمسلمین مجتبی خامنه‌ای فرزند رهبر انقلاب، بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت، محسن حاجی‌میرزایی وزیر آموزش و پرورش، منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، پرویز فتاح رئیس بنیاد مستضعفان، مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان، علی‌اکبر ناطق‌نوری عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، محمدرضا عارف نماینده مردم تهران و رئیس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی، قاضی مسعودی، اسماعیل نجار رئیس سازمان مدیریت بحران کشور، سردار حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی و ... از جمله مقامات حاضر در این مراسم بودند.

اعدام نمادین ترامپ و نتانیاهو توسط راهپیمایان ۲۲ بهمن
۱۳۹۸/۱۱/۲۲ - ۱۱:۴۶

راهپیمایی ۲۲ بهمن در تهران همزمان با سراسر کشور درحالی آغاز شد که تعدادی از شرکت‌کنندگان اقدام به اعدام نمادین آدمک‌های ترامپ و نتانیاهو کردند.

اعدام نمادین ترامپ و نتانیاهو توسط راهپیمایان ۲۲ بهمن

قطعنامه راهپیمایی سراسری یوم‌الله ۲۲ بهمن ۹۸
۱۳۹۸/۱۱/۲۲ - ۱۱:۴۵

قطعنامه راهپیمایی سراسری یوم‌الله ۲۲ بهمن سال ۱۳۹۸ از سوی حجت‌الاسلام و المسلمین سید محسن محمودی رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران قرائت شد.

متن کامل قطعنامه راهپیمایی سراسری یوم‌الله ۲۲ بهمن سال ۱۳۹۸ به این شرح است: 

بسم الله الرحمان الرحیم

یا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا إِنْ تَنْصُرُوا اللّهَ یَنْصُرْکُمْ وَ یُثَبِّتْ أَقْدامَکُمْ

ای کسانی که ایمان آورده‌اید، اگر خدا را یاری کنید، شما را یاری می‌کند و گام‌هایتان را استوار می‌دارد.

(قرآن کریم، سوره محمد، آیه ۷)

یوم‌الله ۲۲ بهمن سرآغاز پیروزی ملت ایران بر مستکبران و غارتگران، ۲۲ بهمن سرآغاز حکومت‌الله بر جهان، برافراشته‌ شدن پرچم عدالت اسلامی و بیداری مستضعفان، یوم‌الله ۲۲ بهمن روز موعود عزّت‌طلبان و مجاهدان برای عقد پیمانی دوباره بر سر اهداف، اصول و آرمان‌های والای انقلاب اسلامی و عزم همگانی برای صیانت و پاسداشت این آرمان‌ها و راهپیمایی پرشور و تماشایی یوم‌الله ۲۲ بهمن یکی از بهترین جلوه‌های قدرت لایزال الهی، مظهر عظمت ملت و اقتدار ملی، میعادگاه حاج قاسم سلیمانی‌های ایران برای ادامه راه عزّت‌آفرین سردار دل‌ها و پرچمداری جبهه مقاومت در منطقه.

و اینک ما شرکت‌کنندگان در راهپیمایی حماسی ۲۲ بهمن، با حمد و سپاس ذات اقدس احدیّت جلّ و علا، به پاس این توفیق الهی و درود به روح پرفتوح احیاگر اسلام ناب محمدی(صلی الله علیه و آله و سلم)  حضرت امام خمینی(رضوان الله تعالی علیه) و ارواح طیبه شهدا،بویژه سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و مجاهد بزرگ اسلام، شهید ابومهدی المهندس، با بانگ رسای توحیدی الله اکبر – خامنه‌ای رهبر  و فریاد کوبنده مرگ بر آمریکا و انگلیس  اعلام می‌نماییم:

۱- ضمن تجدید میثاق با آرمان‌های مَنیع نهضت الهی امام راحل عظیم‌الشأن(قدس الله نفسه الزکیه) و تجدید عهد و بیعت با مقتدای عظیم‌الشأن امت اسلامی حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای(مدظله العالی)،ایمان و غیرت دینی، انقلابی‌گری، ولایتمداری، مقاومت، حفظ وحدت و انسجام ملی و تبعیت محض از منویات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) و تحقق عملی مفاد بیانیه گرانسنگ گام دوم انقلاب اسلامی را موجب تکامل مسیر پرفروغ انقلاب اسلامی و عزّت و کرامت روزافزون ایران اسلامی می دانیم.

۲- عزم جدّی برای انتقام سخت شهادت سردار دل‌ها، سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی، مجاهد بزرگ اسلام ابومهدی ‌المهندس و یاران همرزم‌شان از شیطان بزرگ آمریکای تروریست را مطالبه همگان دانسته و با آمادگی کامل برای هر نوع مقاومت و جانفشانی در این طریق الهی و هشدار قاطع به جنایت پیشگان آمریکایی ـ صهیونیستی، اعلام می نماییم تا اخراج کامل اشغالگران مفسده‌ برانگیز آمریکایی از منطقه غرب آسیا و محو رژیم جعلی کودک کش از پای نخواهیم نشست.

۳- نقض عهد پی در پی و خروج یک‌جانبه و مستکبرانه از معاهدات بین‌المللی از جمله توافقنامه برجام، گواه مستدل و منطقی بر چرایی بی‌اعتمادی مطلق به آمریکای جهان‌خوار و هم‌پیمانان اروپایی آن بوده و اقدام ننگین رئیس جمهور پست و حقیر ایالات متحده در ترور ناجوانمردانه سرداران بزرگ جبهه مقاومت را اثبات‌کننده تروریست دولتی بودن هیأت حاکمه‌ ام‌الفساد قرن، آمریکا دانسته، هر نوع زمزمه شوم و ذلت‌بار مذاکره با مصداق اتمّ استکبار، قاتل سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و دشمن شماره یک بشریت و دلبستن به بیگانگان را شدیدا محکوم می نمائیم.

۴- توطئه احمقانه و خبیثانه آمریکایی ـ صهیونیستی موسوم به «معامله ننگین قرن» که به توفیق الهی و مقاومت مسلمانان و آزادیخواهان جهان از هم اکنون به زباله دان تاریخ سپرده خواهد شد  و به تعبیر زیبای مقام معظم رهبری(مدظله العالی)؛ قبل از مرگ ترامپ خواهد مُرد را محکوم و تداوم حمایت همه‌جانبه از جبهه با صلابت مقاومت اسلامی، خاصه مردم ستمدیده و شجاع فلسطین و آرمان قدس شریف تا محو کامل رژیم جعلی و کودک‌کش صهیونیستی را خواهانیم.

۵- برگزاری انتخابات پرشور را مظهر عظمت و پشتوانه امنیت ملّی و مصداق عینیِ جمهوریت نظام مقدس اسلامی دانسته، تمامی هم‌میهنان بصیر و دشمن‌شناس واجد شرایط رای را به هوشیاری در برابر سیاه‌نمایی امپراتوری رسانه‌ای نظام سلطه و شرکت حداکثری در انتخابات و انتخاب اصلح با ویژگی تدیّن، انقلابی گری، ولایتمداری، تفکر بسیجی و جهادی، ضدفساد و خادم صدیق مردم و نظام دینی بودن از بین نامزدها را با هدف عمل به وظیفة شرعی، انقلابی و ملّی در مقطع حساس کنونی، و تشکیل مجلس قوی لازمه تقویت مؤلفه های قدرت نظام اسلامی ، حل اساسی مشکلات و عبور عزتمندانه از این پیچ تاریخی دعوت می نماییم.

۶- هوشیاری همگان در برابر نفوذ نااهلان در ارکان تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری، همت جهادی و اهتمام جدی مسئولین برای پاسخگویی صادقانه و عملی به مطالبات به حق مردم به‌ویژه در زمینه اشتغال، ازدواج جوانان، معیشت، مبارزه با تورم و گرانی افسارگریخته، تحقق عینی اقتصاد مقاومتی با رونق تولید، ایستادگی و مقاومت شجاعانه در برابر نظام سلطه و پرهیز مطلق مقامات کشوری به ویژه دولتمردان از هر نوع حاشیه‌سازی را مصرانه خواهانیم.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

رئیس‌جمهور: حضور باشکوه مردم پاسخ محکمی به آمریکاست
۱۳۹۸/۱۱/۲۲ - ۱۰:۵۹

رئیس جمهور در مسیر راهپیمایی پرشور مردم تهران در 22 بهمن به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران تصریح کرد: حضور پرشور مردم در راهپیمایی 22 بهمن بهترین پاسخ قوی در برابر کاخ سفید و ستمگران و ندای آزادی ملت بزرگ ایران است.

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: برای مردم ایران هیچ روزی به عظمت و بزرگی 22 بهمن نیست و اجتماع مردم ایران در سراسر کشور، پرشورتر از هر سال دیگر، نشانگر آن است که مردم برای آزادی و استقلال خود اهمیت زیادی قایل هستند.

22.jpg

رئیس جمهور تصریح کرد: امسال به‌خاطر آنکه آمریکا با اعمال فشار اقتصادی، شهادت سردار بزرگ کشورمان و پایمال کردن حقوق فلسطینی‌ها بزرگترین جنایت را علیه ملت ایران مرتکب شده است، حضور باشکوه مردم پاسخ قوی در برابر آن محسوب می‌شود.

شعار همیشگی «مرگ بر آمریکا» و«مرگ بر اسرائیل» در راهپیمایی 22 بهمن
۱۳۹۸/۱۱/۲۲ - ۱۰:۲۲

راهپیمایان با در دست داشتن تصاویری از شهید سلیمانی و دیگر شهدای مقاومت، در آستانه ورود نظام به چهل و یک سالگی بار دیگر اعلام کردند که قدردان شهدای مقاومت هستند. در حاشیه این مراسم مردم بر روی پارچه‌ای بزرگ دلنوشته‌های خود را برای شهید سردار سلیمانی می‌نویسند.راهپیمایان با در دست داشتن تصاویری از شهید سلیمانی و دیگر شهدای مقاومت، در آستانه ورود نظام به چهل و یک سالگی بار دیگر اعلام کردند که قدردان شهدای مقاومت هستند. در حاشیه این مراسم مردم بر روی پارچه‌ای بزرگ دلنوشته‌های خود را برای شهید سردار سلیمانی می‌نویسند.

مردم حاضر در راهپیمایی ۲۲ بهمن تهران پرچمِ متحد کشورهای جبهه مقاومت را در دستان خود حمل می‌کنند.

همچنین مردم با حمل پرچم‌های جمهوری اسلامی ایران و شعارهای "مرگ بر آمریکا" و "مرگ بر اسرائیل" در حال راهپیمایی هستند.

نمایش بمب‌های «یاسین»، «بالابان» و راکت «فجر-۵» در راهپیمایی ۲۲ بهمن تهران
۱۳۹۸/۱۱/۲۲ - ۰۹:۵۳

در حاشیه راهپیمایی ۲۲ بهمن تهران، سازمان صنایع دفاع وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با برپایی غرفه در مسیر راهپیمایی، بخشی از دستاوردها و تسلیحات صنعت دفاعی کشور را به نمایش گذاشت.

از جمله تجهیزات به نمایش درآمده در این غرفه بمب‌های هوشمند و هدایت دقیق قائم، بمب‌های هدایت‌شونده یاسین و بالابان و راکت‌های فجر-۵ است.

برگزاری نمادین دادگاه جنایتکاران جنگی در حاشیه راهپیمایی 22 بهمن
۱۳۹۸/۱۱/۲۲ - ۰۹:۵۱

در حاشیه راهپیمایی 22 بهمن در تهران، دادگاه محاکمه جنایتکاران جنگی به صورت نمادین برگزار شد.

دادگاه نمادین

تابوت سربازان آمریکایی در راهپیمایی ۲۲ بهمن
۱۳۹۸/۱۱/۲۲ - ۰۹:۵۰

راهپیمایی ۲۲ بهمن در تهران همزمان با سراسر کشور درحالی آغاز شد که تعدادی از شرکت‌کنندگان تابوت‌هایی نمادین از سربازان آمریکایی را به جمع تهرانی‌ها آورده‌اند.

یادواره شهید سلیمانی و همرزمانش در حاشیه راهپیمایی
۱۳۹۸/۱۱/۲۲ - ۰۹:۴۱

تصویری از یادواره شهید سپهبد قاسم سلیمانی و همرزمان شهیدش در حاشیه راهپیمایی روز ٢٢ بهمن به نمایش گذاشته شد.

 			 				 					یادواره شهید سلیمانی و همرزمانش در حاشیه راهپیمایی

مسیرهای 12 گانه راهپیمایی 22 بهمن
۱۳۹۸/۱۱/۲۲ - ۰۹:۳۸

مسیرهای ۱۲ گانه راهپیمایی ۲۲ بهمن در تهران به شرح زیر است:

۱- مسجد امام حسین، میدان امام حسین، خیابان انقلاب، خیابان آزادی، میدان آزادی
۲- مسجد ابوذر، میدان ابوذر، خیابان ابوذر، خیابان آیت الله سعیدی، میدان آزادی
۳- مسحد امام هادی، خیابان شهید آقایی، میدان معلم، خیابان تختی، خیابان آیت الله سعیدی، میدان آزادی
۴- مسجد دارالسلام، میدان منیریه، خیابان کارگر، میدان انقلاب، خیابان آزادی، میدان آزادی

مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن در تهران آغاز شد

۵- مسجدالجواد،میدان هفتم تیر، خیابان مفتح، خیابان انقلاب، خیابان آزادی میدان آزادی
۶- مسجد حضرت امیر، خیابان کارگر شمالی، میدان انقلاب، خیابان آزادی، میدان آزادی
۷- مسجد حضرت مهدی، خیابان ستارخان، خیابان شادمهر، خیابان آزادی، میدان آزادی
۸- مسجد حجت بن الحسن، خیابان ردوکی، خیابان آزادی، میدان آزادی

۹- مسجد جامع امام سجاد، خیابان آیت الله اشرفی اصفهانی، فلکه دوم صادقیه، خیابان محمدعلی جناح، میدان آزادی
۱۰- مسجد امام جعفر، فلکه دوم صادقیه، خیابان محمدعلی جناح، میدان آزادی
۱۱- مسجد جامع رسول اکرم، تهرانسر، بلوار شاهد، میدان کمال الملک، بزرگراه لشکری، میدان آزادی
۱۲- مسجد نظام مافی، بلوار آیت الله کاشانی، فلکه دوم صادقیه، خیابان محمدعلی جناح، میدان آزادی

 

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
kilid search
برچسب منتخب
کروناویروس کرونا در ایران آیت الله خسروشاهی پنومونی محمد علی رمضانی ادلب معصومه ابتکار نمازهای ماه رجب انواع ماسک و روش استفاده