بازدید 19412
اسماعیلی در نشست خبری:

اعدام جاسوس سیا در آینده نزدیک

سخنگوی دستگاه قضا گفت: اخیراً دو نفر دیگر از جواسیس سیا که در قالب یک موسسه و بنیاد خیریه فعالیت می‌کردند، شناسایی و محاکمه و به جرم جاسوسی به ١٠ سال حبس و به جرم اقدام علیه امنیت به ۵ سال حبس محکوم شدند که به خاطر قطعی نبودن احکام، از بیان اسامی خودداری می‌کنم.
کد خبر: ۹۵۶۷۰۵
تاریخ انتشار: ۱۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۱ 04 February 2020

به گزارش  تابناک به نقل از ایلنا، غلامحسین اسماعیلی در پاسخ به سوالی درباره دستگیر تعدادی از جاسوسان آمریکایی و سرنوشت پرونده آنها گفت: متاسفانه دشمنی آمریکا مصادیق و نمونه‌های متعددی در برابر نظام جمهوری اسلامی دارد از تحمل جنگ به جمهوری اسلامی ایران گرفته که ما معتقدیم جنگ تحمیلی هشت ساله را آمریکایی‌ها بر ما تحمیل کردند تا حمله نظامی به صحرای طبس و زدن هواپیمایی مسافربری جمهوری اسلامی ایران و اقدامات متعددی که در طول این چهل سال نظام سلطه به سرگردگی آمریکا در برابر نظام و انقلاب ما داشته است.

وی افزود: شهادت شهید قاسم سلیمانی نمونه دیگری از این دشمنی‌هاست. بهره‌گیری از جواسیس برای جمع‌آوری اخبار و اطلاعات و ضربه زدن به جمهوری اسلامی، یکی دیگر از فعالیت‌های خصمانه دولت آمریکا علیه ایران اسلامی است.

سخنگوی قوه قضائیه گفت: به لطف خدا و هوشیاری مردم و توانندی بخش‌های مختلف امنیتی و اطلاعاتی و انتظامی، در هیچ کدام از این زمنیه‌ها آن توفیقی که مدنظر آمریکا بوده، بدست نیامده است. هوشیاری اطلاعاتی باعث شده جواسیس آمریکایی و صهیونیستی یکی بعد از دیگری شناسایی و محاکمه و مجازات شوند به ویژه ضربه محکمی که سال گذشته به سرویس جاسوسی آمریکا زده شد.

وی ادامه داد: یکی از جواسیس امیر رحیم‌پور که جاسوس سیا بود و ضمن ارتباط با سازمان جاسوسی از آنها دستمزدهای کلانی را هم به عنوان حق‌الحزمه دریافت کرده و تلاش کرد بخشی از اطلاعات هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران را در اختیار سرویس آمریکا قرار دهد شناسایی و محاکمه و به اعدام محکوم شد و اخیرا دیوان عالی کشور حکم اعدام این جاسوس آمریکایی را تایید کرده و ان‌شاالله به زودی سزای اعمال خود را خواهد دید.

اسماعیلی یادآور شد: حامیان این قبیل افراد مطلع خواهند شد که جمهوری اسلامی با دشمن به ویژه دشمن خارجی اهل تعارف و مسامحه نیست و عمل و اقدام و منطق ما در برابر دشمن، منطق اقتدار و صلابت و پاسخ محکم به دشمنی دشمنان است. اخیراً نیز دو نفر دیگر از جواسیس سیا که در قالب یک موسسه و بنیاد خیریه فعالیت می‌کردند، شناسایی و محاکمه و به جرم جاسوسی به ١٠ سال حبس و به جرم اقدام علیه امنیت به ۵ سال حبس محکوم شدند که به خاطر قطعی نبودن احکام، از بیان اسامی خودداری می‌کنم.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# غزه # آلودگی هوا # ایام فاطمیه # امیر تتلو # فساد چای دبش # اکبر رحیمی