بازدید ۵۳۱۰
سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان ملل و سایر سازمان‌های بین المللی در وین از ارسال نامه‌ای به مدیران کل سازمان‌های بین المللی و سفرای مقیم درباره اقدام تروریستی آمریکا و اینکه این اقدام در تناقض آشکار با تمامی قوانین، هنجارها، و استاندارد‌های شناخته شده و تثبیت شده بین المللی از جمله اصول منشور ملل متحد انجام شده است خبر داد.
کد خبر: ۹۴۹۹۵۳
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۴ 07 January 2020
به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، در این نامه با اشاره به اینکه ترور شهید سپهبد سلیمانی به همراه تعدادی از یارانش، از جمله یک فرمانده نظامی بلندپایه عراقی یک جنایت سبوعانه و نمونه بارز تروریسم دولتی است که فرمان آن از سوی رئیس جمهور آمریکا صادر شده، تصریح شده است که این اقدام تروریستی در تناقض آشکار با تمامی قوانین، هنجارها، و استاندارد‌های شناخته شده و تثبیت شده بین المللی از جمله اصول منشور ملل متحد انجام شد.

در نامه مذکور همچنین آمده است: ترور سردار سلیمانی، قهرمان بزرگ ملی و پرچمدار مبارزه با گروه‌های تروریستی در منطقه، که مشارکت موثری در مبارزه و غلبه بر گروه تروریستی داعش در عراق و سوریه داشت، سند آشکار دیگری از ادعای پوچ و بیهوده آمریکا در مبارزه با تروریسم و افراط گرایی و خشم متعصبانه آن علیه ملت ایران و بی اعتنایی به صلح و ثبات در منطقه می‌باشد.

بر اساس این نامه، طی ده سال گذشته و مطابق با سیاست ملی ایران و نیز تعهدات بین المللی آن در مبارزه با تروریسم، شهید سپهبد سلیمانی نقش حیاتی در محافظت از مردم و کمک به برخی دولت‌های منطقه، بر اساس درخواست آنها، در شکست گروه‌های تروریستی که از سوی شورای امنیت نیز به عنوان گروه تروریستی معرفی شده اند، داشت. این واقعیت، مورد تقدیر فراوان و اعتراف مقامات ارشد کشور‌های مذکور نیز قرار گرفته است.

در نامه سفیر و نماینده دائم کشورمان در وین با اشاره به اینکه شهید سپهبد سلیمانی در زمان ترور، همانگونه که توسط نخست وزیر عراق در جلسه پارلمان ملی این کشور در ۵ ژانویه مطرح گردید، به طور رسمی از سوی دولت عراق برای بحث بر روی برخی موضوعات منطقه‌ای دعوت شده بود، آمده است: ایالات متحده این جنایت شنیع را در نقض آشکار حاکمیت یک دولت مستقل دیگر انجام داد و با این حمله هوایی که منجر به ترور فرمانده ارشد ایرانی شد، یکبار دیگر ماهیت کینه توزانه خود را به بدترین شکل ممکن به جهان نشان داد. چنین چیزی حاکی از خوی درنده ایالات متحده است که خود را مستحق و در مقام کشتن دیگران می‌بیند.

در این نامه، ضمن هشدار در این خصوص که اقدام آمریکا در شهادت سردار سلیمانی به شدت تحریک کننده و با هدف تشدید تنش‌ها در منطقه می‌باشد، تاکید شده است که رژیم ایالات متحده بایستی پاسخگو بوده و تمام مسئولیت ناشی از پیامد‌های این اقدام تروریستی را بپذیرد.

در بخش دیگری از این نامه آمده است: جمهوری اسلامی خاطرنشان ساخته است که قرار دادن یک بخش از نیرو‌های نظامی یک دولت به عنوان یک سازمان به اصطلاح تروریستی خارجی، نقض منشور ملل متحد و اصول به رسمیت شناخته آن از جمله اصل حاکمیت برابر دولت‌ها می‌باشد و نمی‌تواند به عنوان یک نقاب برای تهدید یا بکارگیری زور علیه آن‌ها از جمله در سرزمین یک کشور دیگر واقع شود.

در ادامه این نامه، همچنین با اشاره به اینکه سیاست فریبکارانه ایالات متحده آمریکا در تضاد با تعهدات بین المللی اش در مبارزه با تروریسم از جمله ذیل قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل می‌باشد و این سیاست ریاکارانه به طرز خطرناکی تلاش‌های بین المللی و منطقه‌ای برای مبارزه با تروریسم را به خطر می‌اندازد، آمده است: ایالات متحده به طور مضحکی در حال جنگیدن با آن‌هایی است که در حال مبارزه با تروریسم می‌باشند.

در بخش پایانی این نامه نیز ضمن رد قاطعانه ادعا‌های بی اساس مقامات ایالات متحده آمریکا برای توجیه اقدام آشکار تروریسم دولتی در ترور سپهبد سلیمانی و محکومیت قوی آن، اعلام شده است که ایران حق خود را ذیل حقوق بین الملل برای اتخاذ تدابیر ضروری جهت دفاع مشروع اعمال خواهد نمود.
اشتراک گذاری
برچسب ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
kilid search
برچسب منتخب
کروناویروس کرونا در ایران بیمارستان کامکار انتخابات شورای ائتلاف نیروهای انقلاب سوابق کاندیداهای اصولگرایان تهران احمد امیرآبادی فراهانی