بازدید 17042
۶

جزئیات هزینه و درآمد خانوارهای شهری

بررسی جزییات طرح هزینه درآمد خانوار مرکز آمار ایران نشان می‌دهد، درحالی میانگین درآمد یک خانوار شهری ایرانی ۳.۶ میلیون تومان بوده، هزینه‌های خانوار شهری دهک اول حدود ۲۰۰ هزار تومان از درآمد‌ها بیشتر بوده است.
کد خبر: ۹۴۱۹۶۷
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۰ 06 December 2019

بررسی جزییات طرح هزینه درآمد خانوار مرکز آمار ایران نشان می‌دهد، درحالی میانگین درآمد یک خانوار شهری ایرانی ۳.۶ میلیون تومان بوده، هزینه‌های خانوار شهری دهک اول حدود ۲۰۰ هزار تومان از درآمد‌ها بیشتر بوده است.

به گزارش «تابناک» به نقل از تسنیم، براساس آمار‌های احصا شده از طرح هزینه درآمد خانوار ایرانی در سال ۹۷ توسط مرکز آمار ایران، میانگین کل هزینه یک خانوار شهری در سال ۹۷ در هر ماه ۳ میلیون و ۲۷۶ هزار تومان بوده است. همچنین کل درآمد میانگین خانوار ایرانی نیز حدود ۳ میلیون ۶۰۰ هزار تومان بوده‌است.

جزییات این آمار‌ها نشان می‌دهد، درحالی که هزینه خانوار دهک اول حدود یک میلیون ۱۰۰ هزار تومان بوده درآمد این خانوار‌ها حدود ۸۸۰ هزار تومان بوده است.

کدام دهک‌ها کسری بودجه دارند؟

بررسی اعداد و ارقام طرح هزینه درآمد خانوار مرکز آمار ایران در سال ۹۷ نشان می‌دهد، درحالی میانگین درامد یک خانوار شهری ایرانی ۳.۶ میلیون تومان بوده، هزینه‌های خانوار شهری دهک اول حدود ۲۵۰ هزار تومان از درامد‌ها بیشتر بوده است. این موضوع یعنی پیش افتادن هزینه‌ها از درامد‌ها در دهک دوم به میزان ۱۳۷ هزار تومان نیز صدق می‌کند. در دهک سوم نیز درامد‌های یک میلیون ۹۳۲ هزار تومانی حدود ۱۷ هزار تومان از هزینه‌های یک میلیون و ۹۴۹ هزار تومانی کمتر بوده است.

همچنین درامد میانگین خانوار دهک دهم نیز بیش از ۱۰ میلیون تومان و هزینه این خانوار حدود ۸ میلیون تومان بوده است.

رشد کسری بودجه در دهک‌های پایین جامعه طی سال ۹۷

به گزارش تسنیم، در سال ۱۳۹۶ مابه‌التفاوت درآمد ماهانه خانوار‌های شهری دو دهک اول و خانوار‌های روستایی چهار دهک اول نسبت به هزینه‌شان منفی بوده یعنی با کسری بودجه مواجه بوده‌اند که در سال ۱۳۹۷ این وضعیت به خانوار‌های شهری سه دهک اول و خانوار‌های روستایی پنج دهک اول گسترش یافته است.

نکته حائز اهمیت در جدول زیر آنجاست که بانک مرکزی تنها آمار‌های هزینه-درامد مربوط به خانوار‌های شهری را ارائه می‌کند، اما داده‌های مرکزآمار مبتنی بر اطلاعات خانوار‌های شهری و روستایی است. با توجه به اینکه در روز‌های گذشته یک گزارش اولیه از هزینه درامد خانوار توسط بانک مرکزی در رسانه‌ها منتشر شده بود آمار‌های مربوط به خانوار شهری مرکز آمار ایران بررسی شده است.

 

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۱۰
انتشار یافته: ۶
داداش این اطلاعات را برای کی مینویسی ، اونی که باید بدونه و رعایت کنه که بخیالش شده
میشه بفرمایند این آمار را از کجاشون در آوردند؟!!!... با چه مبنا و معیاری؟!!!... طبق کدوم استدلال کشککی میشه توی این آشفته بازار فعلی با یک میلیون و صد هزار تومان یکماه زندگی کرد؟!!!... اصلی ترین و اولیه ترین نیازهای یک خانواده متوسط چهار نفره را هم که در نظر بگیرید؛ بالاتر از این رقم‌های دروغین و ژورنالیستی در میاد... بابا انصافتونو شکر!!... وای به حال ایران با این مرکز آمارش!!
مسخره نیست که بیاییم با اختلاف 100تا500هزار تومنی دهک سازی کنیم .اون هم برای هرنفر.بعد بیاییم بگیم خوب پس همه مرفه هستند .هزینههم دلاری است نه ریالی
خانوار ینی چی کلا؟
ینی میشه با 1133000 سر کرد با زن و حتی بدون بچه؟؟؟!!!
فکر کنم همین آمارهاست که مبنای سیاست خارجی و داخلی ما را میسازد و مسئولان را در مریخ سیر می دهد!!
نه بر مرده ؛ بر زنده باید گریست / که دخلش دوازده و خرجش دویست!
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # ایام فاطمیه # امیر تتلو # روز دانشجو