بازدید 42036

شاخص آلودگی صبح شنبه هوای تهران + عکس

کد خبر: ۹۴۰۶۰۹
تاریخ انتشار: ۰۹ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۳ 30 November 2019

در حال حاضر شرکت کنترل و کیفیت هوای تهران شاخص آلودگی شهر را ۱۴۵ گزارش کرده است. بین ۱۰۱ تا ۱۵۰ چنین شاخص آلودگی برای گروه حساس ناسالم تشخیص داده می‌شود.

به گزارش تابناک ورزشی، هم اکنون در سایت مورد اشاره می‌خوانیم:

هوای تهران؛ ناسالم برای گروه حساس. افراد مبتلا به بیماری قلبی یا ریوی، سالمندان و کودکان باید فعالیت‌های طولانی یا سنگین خارج از منزل را کاهش دهند. فعالیت طولانی: عبارت است از هرگونه فعالیت خارج از منزل که افراد بطور متناوب طی مدت چندین ساعت انجام می‌دهند و سبب می‌شود نفس کشیدن تا حدی سخت‌تر از خالت طبیعی صورت گیرد. برای مثال کار کردن در باغچه در طول روز. فعالیت سنگین: عبارت است از هرگونه فعالیت شدید خارج از منزل که سبب می‌شود نفس کشیدن به سختی صورت گیرد. برای مثال دویدن. بنابراین برگزاری دو بازی پرسپولیس-نساجی و همچنین پیکان-تراکتور طبق مصوبه دیروز کمیته اضطرار هوای تهران باید لغو می شد اما مسوولان فدراسیون و سازمان لیگ نظر دیگری دارند و می گویند قطعا این دو مسابقه برگزار خواهد شد.

آنها می گویند با توجه به اینکه امروز تمامی مدارس و دانشگاه‌ها در تهران تعطیل شده است با توجه به کاهش عبور و مرور سازمان لیگ امیدوار است در ساعت‌های آتی شاخص آلودگی هوای تهران کاهش یابد و در بازی دو تیم پرسپولیس و نساجی در شرایط بهتری برگزار شود. البته دیشب سازمان لیگ به دفعات تاکید کرد بر اساس برنامه از پیش تعیین شده بازی دو تیم برگزار خواهد شد. با این حال هم اکنون در تهران هوا آلوده است و طرح بهانه هایی نظیر اینکه در ورزشگاه آزادی هوا کمتر آلوده است، توجیهاتی غیرعلمی و غیرمسوولانه است.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # بیتا فرهی # پروانه معصومی # ایام فاطمیه