بازدید ۱۴۴۷۸
در شرایطی داشتن ملک ۹۰۰ میلیون تومانی به بالا به عنوان یکی از ملاک‌ها در عدم پرداخت کمک‌های حمایتی دولت اعلام شده که یک کارشناس اقتصاد مسکن معتقد است
کد خبر: ۹۴۰۰۹۰
تاریخ انتشار: ۰۶ آذر ۱۳۹۸ - ۰۷:۵۱ 27 November 2019

در شرایطی داشتن ملک ۹۰۰ میلیون تومانی به بالا به عنوان یکی از ملاک‌ها در عدم پرداخت کمک‌های حمایتی دولت اعلام شده که یک کارشناس اقتصاد مسکن معتقد است در شرایط موجود، لزوما تمامی دارندگان خانه‌های ۹۰۰ میلیونی نمی‌توانند جزو سه دهک بالای جامعه باشند.

به گزارش «تابناک» به نقل از ایسنا، افرادی که ملک با ارزش ۹۰۰ میلیون تومان به بالا دارند و هم‌چنین خانوارهایی که جزو سه دهک بالایی جامعه قرار دارند مشمول دریافت کمک معیشتی نمی‌شوند؛ این خبر را روز سه‌شنبه ۵ آذرماه وزیر رفاه اعلام کرد.

در پرداخت یارانه و کمک حمایتی قرار است سه دهک بالای درآمدی مشمول نشده و کنار گذاشته شوند. با این حال کارشناسان می‌گویند بخش قابل توجهی از افرادی که خانه ۹۰۰ میلیون تومانی در تهران دارند لزوما در زمره سه دهک بالای جامعه محسوب نمی‌شوند. از سوی دیگر با توجه به جهش قیمت مسکن در شهر تهران ارزش خانه‌ها افزایش یافته اما متناسب با آن درآمد افراد بالا نرفته است.

برای این‌که ارزیابی درستی از خانه‌های ۹۰۰ میلیون تومانی داشته باشیم کافی است مظنه قیمت مسکن در مناطق مختلف تهران را بررسی کنیم. به طور مثال قیمت یک واحد ۷۰ متری ۱۴ سال ساخت در محله شمس‌آباد تهران یک میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان تعیین شده است. یک آپارتمان ۷۲ متری ۱۶ ساله در جنت‌آباد مرکزی نیز ۹۲۰ میلیون تومان قیمت دارد. یک واحد ۶۲ متری ۱۰ ساله در محله پونک ۹۰۰ میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است. هم‌چنین قیمت یک آپارتمان ۷۵ متری ۱۴ سال ساخت در تهرانپارس ۹۵۰ میلیون تومان تعیین شده است.

گزارش‌های میدانی نشان می‌دهد مالکانی که این خانه‌ها را به قصد مصرف خریداری می‌کنند، عموما از اقشار کارمند یا کسانی هستند که میانگین درآمد ماهیانه آنها کمتر از پنج میلیون تومان است.

یک کارشناس: حذف بسته حمایتی باید بر اساس چند معیار باشد

در این باره مهدی روانشادنیا، کارشناس اقتصاد مسکن درباره حذف مالکان خانه‌های ۹۰۰ میلیون تومانی به بالا از دریافت کمک معیشتی حاصل از اصلاح نرخ بنزین گفت: این موضوع از چند جنبه قابل بحث است؛ یکی این‌که آیا صرف دارایی یا تملک یک دارایی می‌تواند ملاک کافی برای احراز تمکن مالی کسی شود یا نه؟ ممکن است افرادی، دارای غیرمنقولی را در یک دوره زمانی به ارث برده یا در دوره‌ای که درآمدشان کفایت لازم را داشته، خانه ای خریداری کرده باشند اما هم‌اکنون شرایط درآمدی خوبی ندارند.

وی افزود: مطلب دوم این‌که وقتی صحبت از دارایی مسکن می‌کنیم، تنها ملاک، قیمت مسکن نیست. متراژ به نسبت تعداد نفرات یک پارامتر است. ممکن است در یک خانه ۹۰۰ میلیون تومانی دو نفر زندگی کنند اما در واحدی با قیمت مشابه، هفت نفر ساکن باشند. مسلم است که هزینه زندگی برای این دو گروه متفاوت خواهد بود.

روانشادنیا تاکید کرد: ‌مطلب دیگر این‌که عمده واحدها در مقیاس متوسط جامعه با تامین تسهیلات از طرف خریدار همراه شده که سهم تسهیلات از هزینه شهروندان می‌تواند فشار مضاعفی را بر بخش درآمدی و هزینه‌ای خانوار وارد کند.

این کارشناس اقتصاد مسکن با بیان این‌که در چنین مواردی سیاست‌گذاری چندمعیاره باید ملاک قرار گیرد تصریح کرد: در تصمیم‌گیری‌های چندمعیاره دو مدل جبرانی و غیرجبرانی مدنظر قرار دارد و جمع پارامترها است که باعث ملاک تمکن مالی می‌شود و حد آستانه‌ای در آن وجود ندارد. ممکن است یک فرد در حوزه دارایی وضعیت خوبی داشته باشد ولی در حوزه درآمد از وضعیت نامناسبی برخوردار نباشد. دارایی او نیز راکد است و قابلیت تبدیل به درآمد را ندارد.

وی توضیح داد: مثلا یک خانم مسن که در خانه کلنگی ارثی در یک نقطه برخوردار شهر تهران زندگی می‌کند لزوما فرد پولداری نیست. مدل‌های جبرانی این موضوع را به صورت معادله‌ای که جمع جبری اینها ملاک است مورد برآورد قرار می‌دهد. به نظر می‌رسد در تصمیم اخیر دولت، مدل‌های جبرانی که هم در آن وضعیت دارایی، درآمد، روند درآمد و الگوی مصرف را لحاظ می‌کند مدنظر قرار داده نشده است.

وی گفت: ممکن است یک خانواده در یک سال شراط درآمد خوبی داشته باشد ولی سال بعد بیکار باشند. از سوی دیگر باید ببینیم ملاک تعیین قیمت خانه‌ها بر اساس دفترچه تقویم املاک بوده یا بر اساس قیمت‌های روز بازار مسکن. اگر دفترچه تقویم املاک مدنظر قرار گیرد ممکن است با ارزش روز متفاوت باشد. البته با تعامل مناسب می‌توان با مردم و کارشناسان این حوزه به اصلاحات خوبی در روش اجرای این طرح رسید.

میانگین قیمت یک خانه بر اساس الگوی مصرف در تهران ۹۴۶ میلیون تومان است

بنا بر این گزارش، میانگین قیمت مسکن شهر تهران در آبان ماه ۱۳۹۸ بالغ بر ۱۲ میلیون و ۶۱۷ هزار تومان در هر متر مربع است که اگر این عدد را در یک خانه ۷۵ متری با توجه به الگوی مصرف ضرب کنیم به رقم ۹۴۶ می‌رسیم. یعنی میانگین قیمت یک خانه ۷۵ متری در تهران با توجه به الگوی مصرف ۹۴۶ میلیون تومان است. بر این اساس ارزش خانه‌های بازار مسکن شهر تهران در معدل کلی، بیش از حد تعیین شده برای دریافت کمک هزینه معیشتی است.

از سوی دیگر با توجه به جهش یکباره قیمت مسکن، قدرت خرید متقاضیان مصرفی به شدت کاهش یافته است؛ به طوری که اغلب خانه‌های ۹۰۰ میلیونی در حال حاضر همان خانه‌هایی است که در چند سال اخیر قیمتی به طور متوسط کمتر از ۴۰۰ میلیون تومان داشته است و درجریان تورم و افزایش قیمت مسکن به ۹۰۰ میلیون و بالاتر رسیده است که این به معنی افزایش درآمد خانوار نیست.

در این شرایط سود بانکی که می‌تواند به رقم ۹۰۰ میلیون تومان تعلق بگیرد با توجه به نرخ سود ۲۰ درصد که عمده بانک‌ها بالاتر از مصوبه شورای پول و اعتبار پرداخت می‌کنند حدود ۱۵ میلیون تومان است؛ در حالی که نرخ رهن کامل یک آپارتمان ۹۰۰ میلیون تومانی بسیار پایین‌تر از این ارقام است. فرض کنیم یک واحد ۹۰۰ میلیون تومانی ۷۲ متر مربع وسعت دارد که رهن کامل چنین آپارتمانی در محله‌های میانی شهر تهران بین ۲ تا ۳ میلیون تومان است؛ لذا رقم میاگین ۲.۵ میلیون تومان در نظر گرفته می شود. یعنی نرخ اجاره ماهانه یک آپارتمان در مناطق میانی شهر تهران حدود ۶ میلیون تومان است که ۹ میلیون تومان پایین‌تر از نرخ سود بانکی است. یعنی مالک یک خانه ۷۲ متری هم یارانه دریافت نمی‌کند و هم ماهیانه ۹ میلیون تومان از نرخ سود بانکی عقب است. با این اوصاف آیا مالکان تشویق نمی‌شوند که واحد خود را بفروشند و پول آن را در بانک سپرده گذاری کنند؟ در حالی که عمده کارشناسان علت اصلی رکود تورمی در اقتصاد ایران را بلوکه شدن نقدینگی در بانک‌ها و حمله آن به بازارهای غیرمولد همچون ارز، طلا و سکه در بازه‌های زمانی مشخص می‌دانند.

به هر ترتیب تحقیقات میدانی نشان می‌دهد که عمده خانوارهایی که دارای مسکن ۹۰۰ میلیون تومانی در شهر تهران هستند نه تنها جزو سه دهک بالای جامعه محسوب نمی‌شوند، بلکه درآمد بسیاری از این افراد پایین‌تر از سطح نرمال است؛ لذا به اعتقاد بسیاری از کارشناسان، این ملاک نمی تواند توجیه مناسبی برای حذف افراد از دریافت یارانه حاصل از اصلاح نرخ بنزین باشد.

اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۲۷
انتشار یافته: ۳۳
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۶
یواش یواش قیمت مسکن را میبرن بالا به طوری که تموم خونه های کشور بالای 900 میلیون ارزش پیدا کنه تا راحت بتونن از شر یارانه ها خلاص شوند این سیاست دولته.
ناشناس
|
United States
|
۰۸:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۶
چون جیب اربابا خیلی گشاده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۶
دولت به جای این کاراها از ثروتمندان که شامل خودشون میشن گاز برق تلفن اب بنزین .. ازاد حساب کنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۶
تهران ۱.۲۰۰ میلیارد تومن به بالاست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۶
یعنی کسی که خونه 900 تومنی داره هر سال باید خونش رو بفروشه تا بتونه زندگی کنه؟ چرا از پولدارها مالیات نمی گیرید؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۶
دنبال بهانه مي گردند
nomadin
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۶
تهرانی ها باهوشن و با تورم ملکشون گرون میشه اما شهرستانیها تا بیان بفهمن ... کار از کار گذشته
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۶
حالا از کجا معلوم میشه یک نفر که خونه داره قیمت خونش 900 میلیونه؟مظنه دارید اربابان؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۶
آب که از سر گذشت چه یک وجب چه صد وجب. دولت محترم با این حرکت کلی از کانون های گرم خانواده را که تاحالا با سختی روزگار میگذروندن را نابود کرد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۶
دولت فقط دنبال بهانه برای پرداخت نکردن یارانه بنزین است. راستی چرا زمانیکه قیمت بنزین را ازاد میکردند اقای رییس جمهور این شروط را نگفت؟ دولت اصلا پولی برای پرداخت ندارد اگر هم اندکی منابع داشته باشد سهم برادران فلسطینی و لبنانی و یمنی و عراقیست.
بنده
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۶
به دلیل این که وقاحت را به حد کمال رساندید و عملا به مردم دهن کجی می کنید دهن کجی که از سال 88 روز به روز در حال افزایش هست
قبلا یک طرح را حداقل یک سال اجرا می کردید سپس به فراموشخانه سپرده می شد حالا یک ماه که بگذره می زنید زیر حرف هایتان نوبخت درآمدهای الاح حامل های سوخت تماما به مردم واگذار می شود و به خزانه ریخته نمی شود
الان خانه 900 میلیونی
فردا 500 میلیونی
پس فردا هر کس که پیکان داره و در روستا یک خونه 50 میلیونی مشمول دریافت نمی شود
ناشناس
|
Afghanistan
|
۰۸:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۶
ملاکها ملاکهای درستی است.
مازیار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۶
بابا جمع کنید این بساط دروغ را صد بار گفتم هزار بار دیگه هم می گم من کارمند قراردادی با حداقل حقوق هستم نه خانه دارم ونه ماشین جز بیماران خاص هم هستم وپس اندازم جز پول پیش خانه چیز دیگری نیست هر جوری هم می خواهید تحقیق کنی خودم داوطلب حاضرم حسابهایم را چک کنید در یافتی حقوق وهزینه کردن در اجاره خانه وقسط وخرج روز مره چیزی ندارم ؟اقای کار شناس پس چرا من حذف شدم ؟/
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۶
به نظر میرسه ما باید دارایی هایمان را برداریم و بریم جایی که ما رو به عنوان شهروند قبول دارند .
ناشناس
|
United States
|
۰۸:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۶
اتفاقا عمده اینها که خونشون بالای 900 میلیون وضعیت مالی خوبی دارند فقط بعضی مردم هرچی مال داشته باشند بیشتر احساس نداری میکنند
طرف خونه یک میلیاردی داره دو تا ماشین داره . حساب بانکیش پر بعد میگه چرا به اون که تو جنوب تهران یک خونه چهل متری اجاره ای داره یارانه میدید به من نمیدید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۶
من نه خانه نهصد میلیونی دارم و نه ماشین پانصد میلیون . حساب بانکی من هم در حد یه کارمند معمولیه . یارانه سوخت هم نگرفتم . اینو هم می دونم که حرف این دولت همش دروغه. هیچ اعتمادی هم به اینها ندارم .
محمد شریفی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۶
اینطوری که باید هیچ کس تو تهران یارانه نگرفته باشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۶
متشکر از این مطلب. واقعا درست گفتید. ما خانه داریم ولی درآمد؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۶
یکی از خنده دار ترین طرحها بود . من یک نفر دلار فروش را می شناسم که با در آمد چند ده میلیونی در ماه هیچ واحد مسکونی ندارد . یک آپارتمان را ماهی 4.5 میلیون اجاره کرده و با بهترین امکانات زندگی میکند .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۶
ما که حتی بعداز 35 سال کارکرد حتی یه متر ملک هم نداریم چیزی تو حسابمون نریختند
حمید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۶
من که کارمند دولتم و 20 ساله مستاجرم کمک معیشتی ندادن هیچ ، یارانه ام هم قطع کردن
نامردا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۶
استادانی که چنین نظرهای بینظیری می دهند که به این دلایل یارانه و ... به مالکان خانه های ..... تعلق نمی گیرد بفرمایند برای اینکه سیر شویم کدام قسمت خانه را باید گاز گرفت و کند و خورد یا اینکه آجرهای کدام ناحیه را خرد کرده و در مصرف خرید گوشت و مرغ و میوه و... استفاده کرد و ...
خلاصه که کلی مستفیذ شدیم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۶
بنظر من به خانواده های دارای منزل بالای خط خیابان انقلاب تعلق نمی گیرد. ضمن آنکه اگر سهم سرانه منزل هر خانوار ساکن زیر خط انقلاب، بیشتر از 30 مترمربع بود هم به آنها نباید تعلق بگیرد. همچنین اگر خانواده صاحب مغازه بزرگتر از 10 مترمربع هم بود به آنها نباید تعلق بگیرد. برای محدوده بازار این رقم به 5 مترمربع باید تقلیل یابد. به خانوارهای دارای مالکیت کارگاه تولیدی بزرگتر از 60 مترمربع نباید تعلق بگیرد. ضمناً اگر سود بانکی سپرده اعضای خانوار بیش از ماهیانه سه میلیون تومان بود نباید تعلق بگیرد. سقف رقم ارزش خودرو به 100 میلیون تقلیل یاید. سقف حقوق دریافتی کلیه اعضای خانوار در تهران باید حداکثر 4000000 تومان باشد. ضمناً به خانوارهای دارای بیش از سه فرزند هم نباید تعلق بگیرد و فقط کمک هزینه ای به عنوان هزینه لوازم پیشگیری برای آنها باید پرداخت گردد.
برای هر کلانشهر هم باید الگوی مشابه تعریف کرد.
رحمان امینی
|
Romania
|
۱۰:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۶
من نه ماشین دارم نه شغل نه خونه ....۴ فرزند دارم...فرزند معلول هم دارم...... ولی شامل نشدیم..... می‌شناسم با خونه میلیارد به بالا هم شامل شده..... پس همه ش فیلمه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۶
بی خیال همه سر کاریم
جلال
|
-
|
۱۰:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۶
پیامبر ص و حضرت علی ع هم بیت المال رو بین تمام مردم بصورت مساوی تقسیم می کردند .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۶
چندین سال پیش که حقوقم 2 میلیون هم نبود گفتن یارانه افرادی قطع می شود که حقوق آنها 3 میلیون بالا باشد و یا سفر خارجی داشته باشه و یا ماشین خارجی با فلان قیمت. بنده بعد از اینکه ارث بهم رسید و نصف یک خونه در جای خوب شهر رو دارا شدم و بقیه اش هم وام گرفتم و خریدم و به همین علت یارانه اولی رو قطع کردن. الان هم کمک معیشت رو به حسابم نریختن. این در صورتی هست که کلا سفر خارجی (چه زیارتی چه سیاحتی) نداشتم و ماشین هم پراید مدل 88 گاز سوز هست و سه تا فرزند دارم و حقوقم هم 3 میلیون هست. یعنی همین الان هم اگه حساب کنن یارانه اولی رو نباید حذف می کردن ولی به هر دری زدم و هر جا رفتم جواب ندادن و قطع کردن.
حتی یکی گفت که یه مقدار پول بده تا وصل کنم که به حلال و حرامی اون فکر کردم و این کار رو نکردم.
الان هم شاید خونه ام یک میلیارد بیارزه ولی موقع گرسنگی خودم و بچه هام برم خونه رو گاز بزنم و بخورم و یا آقایون توقع دارن خونه رو بفروشم و ...
به خدا همون موقع که یارانه ام قطع شد توی قبوض خونه موندم چون از همون پرداخت می کردم. الان هم صبح تا ظهر کارمند هستم و ظهر تا بعدازظهر تدریس می کنم و بعدازظهر تا شب درب یه مغازه کار می کنم و جمعه ها هم می رم کارگر بنایی تا یه چیزی بگیرم.
دستمون هم به هیچ جا بند نیست و فریادرسی نداریم
ناله اگر ناله من و گوش اگر گوش تو
آنچه به جایی نرسد فریاد است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۶
خوب اینجا وضعیت حقوقی که اصلاٌ نمیتونه معیار باشه!
خوب یکی ماهی 4-5 میلیون حقوق داره اما خانه ندارد فکر میکنید که چند نسل باید کار و تلاش کند که یک خانه 70 متری حدود 900 تا یک میلیارد بگیرد؟

باید تلفیقی از تمام موارد را در نظر بگیرند.
جانباز 70 درصد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۶
یک سئوال
آیا مالکان آپارتمان های با قیمت 1.2 میلیارد تومان قدر هستند همانند کیک اسفنجی ماهیانه از آپارتمان ببرند و خرج زندگی اشان کند ؟؟؟؟
شیوای بلخی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۶
چرا مهاجرین همچنان باید از یارانه هامحروم باشند
چرا ادعا میکنند که مهاجرین مانند شهروندان از کلیه حقوق برخوردارند.این امر علاوه بر بی اعتمادی بین مهاجرین ودولت ایران نابودی سرمایه اجتماعی و کرامت انسانی مهاجرین را بدنبال دارد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۶
خانه درتهران بطور متوسط متری 12 میلیون میشه یک خانه 80 متری با این خانه 80 متری خیلی وضعش خوبه خیلی پولداره؟منظورش اینه که خانه های 900 میلیونی را بفروشید خرج خورد خوراک و بنزین کنید تا در مخارج کم نیاریم انوقت کجا زندگی کنیم چادر بزنید خیلی هم ارزانه فوقش جادر چندنفره بشه یک میلیون بقیه اش هم می زارید تو بانک تو در عرض چندسال بتوانید گرانیهاراتحمل کنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۶
من خانه ام 400هم نمي ارزه براي من هم واريز نشده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۰۶
پدر من از یارانه انصراف داده بودند. بعد از ازدواج هرچی پیگیری کردم گفتند یارانه به شما تعلق نمیگیره. برید از پدرتون بگیرید!
الان این بسته ی حمایتی هم قوز بالا قوز شده برای ما
اصلا توی هیچ طبقه بندی نیستیم
کسی هم جواب گو نیست.
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
kilid search
برچسب منتخب
کروناویروس کرونا در ایران بیمارستان کامکار انتخابات آزادراه تهران شمال اف ای تی اف انتخابات مجلس یازدهم شورای ائتلاف نیروهای انقلاب