بازدید ۱۱۲۱
کد خبر: ۹۳۶۶۴۳
تاریخ انتشار: ۲۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۷ 11 November 2019

تغییرات میانگین شاخص قیمت تولیدکننده محصولات گاودارهای صنعتی در داخل کشور در چهار فصل منتهی به فصل تابستان ١٣٩٨ نسبت به مدت مشابه در سال قبل به ٧٢,٥ درصد رسید که نسبت به همین اطلاع در فصل قبل ١.٤ واحد درصد افزایش نشان می‌­دهد.

به گزارش ایلنا از مرکز آمار ایران، تغییرات شاخص قیمت تولیدکننده بخش گاودارهای صنعتی نسبت به فصل قبل (تورم فصلی) در فصل تابستان ١٣٩٨ به ٢ درصد رسید که در مقایسه با همین اطلاع در فصل قبل، ٢,٥ واحد درصد کاهش دارد. در میان قلم های گاوداری صنعتی، کمترین تورم فصلی مربوط قلم " گاو حذفی" (٩,٨- درصد ) و بیش­ترین آن مربوط به قلم " شیر"  (١١,٦درصد ) می­باشد.

 تورم نقطه به نقطه

تغییرات شاخص قیمت تولیدکننده بخش گاودارهای صنعتی نسبت به فصل مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) در فصل تابستان ١٣٩٨ به ٥٣,٩ درصد رسید که در مقایسه با همین اطلاع در در فصل قبل، ٣٦.٤ واحد درصد کاهش داشته است. به عبارتی، میانگین قیمت دریافتی توسط تولیدکنندگان محصولات گاوداری های صنعتی به ازای تولید قلم های خود در داخل کشور، در فصل تابستان ١٣٩٨ نسبت به فصل تابستان ١٣٩٧، ٥٣.٩ درصد افزایش دارد. در بین قلم های گاوداری های صنعتی، کمترین تورم نقطه به نقطه مربوط به قلم " گاو نر داشتی" (٣١.٦ درصد) و بیش­ترین آن مربوط به قلم " گوساله نر زیر چهار ماه" (٨٢.٤ درصد) می­باشد.

 تورم سالانه

تغییرات میانگین شاخص قیمت تولیدکننده محصولات گاودارهای صنعتی در داخل کشور در چهار فصل منتهی به فصل تابستان ١٣٩٨ نسبت به مدت مشابه در سال قبل به ٧٢,٥ درصد رسید که نسبت به همین اطلاع در فصل قبل ١.٤ واحد درصد افزایش نشان می­دهد. در فصل مورد بررسی، در میان قلم های گاودارهای صنعتی در کشور، کمترین تورم سالانه مربوط به قلم " کود " (٣٥.٩ درصد ) و بیش­ترین آن مربوط به "گاو حذفی " (١٠٥.٥ درصد) می­باشد.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
برچسب منتخب
سند همکاری 25 ساله ایران و چین سوال از رئیس جمهور عیسی جعفری شهیندخت مولاوردی