بازدید ۲۲۰۹
۷
کد خبر: ۹۳۳۹۵۰
تاریخ انتشار: ۱۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۱ 01 November 2019
امام جمعه مشهدمقدس گفت: امروز اقمار آمریکا به این کشور بی‌اعتماد شده‌اند، آن روز اراده آمریکا حاکم بود، اما امروز اراده ملت‌ها غالب شده است و نمونه این خاری و ذلت را در جریان جنگ یمن و حکومت سعودی شاهد هستید.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهدمقدس، آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه مشهد در جمع زائران و مجاوران بارگاه رضوی اظهار داشت: اگر درآمدافزایی انسان ضابطه نداشته باشد جامعه نیز امنیت و اخلاق نخواهد داشت؛ درآمدزایی بی‌ضابطه حدود و ثغور اخلاق افراد را از میان می‌برد و عفت نیز در این جامعه وجود ندارد.

نماینده، ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: درآمدافزایی و کسب و کار باید ضابطه‌مند باشد و این‌ها باید در محدوده کسب و رزق حلال باشد. رزق و روزی انسان را خداوند از طریق حلال مقدر کرده در واقع برای انسان رزق طیب مشخص شده است. «رزق حلال» از معیار‌های تقوای عملیاتی است؛ زیربنای کسب حلال، باور داشتن خداوند متعال است.

عضو مجلس خبرگان رهبری در ادامه با اشاره به دو ماه عزاداری و عرض ارادت به ساحت ولایتمدار سیدالشهدا (ع) و یاران و عزیزان مظلومش گفت: از این همه احساس، عاطفه و عشقی که از شما خواهران و برادران به محضر ولایت ابراز شد باید تشکر کرد؛ از حضور پربرکت زائران دلداده و دل آکنده علی ابن موسی‌الرضا (ع) نیز در ایام شهادت حضرت باید تشکر کرد و به ویژه از زائران پیاده که مسیر دوری را به سمت این حرم مطهر طی کردند و در هر قدم، یک زیارت در نامه عمل آن‌ها ثبت شد و در هر گام یک دلدادگی خاص و معاشقه ویژه با وجود اقدس امام هشتم (ع) داشتند.

علم‌الهدی با تشکر از مدیران استان و مسئولان خدمتگزار که امکان پذیرایی از مهمانان امام هشتم (ع) را فراهم کردند افزود: آستان قدس رضوی نیز با اخلاص، پذیرایی شایسته‌ای از زائران و مهمانان صورت داد و به عنوان یک طلبه از تمام این عزیزان تشکر می‌کنم.

وی با اشاره به روز استکبارستیزی تاکید کرد: ۴۰ سال از روزی می‌گذرد که جوانان مومن ما و دانشجویان پیرو خط امام، سفارت و جاسوسخانه آمریکا را تصرف کردند؛ برخی گوشه و کنار عنوان می‌کنند بیش از ۴۰ سال دائم گفتیم «مرگ بر آمریکا» و این مرگ بر آمریکا چه شد و به چه انجامید؟ نتیجه مرگ بر آمریکا به کجا رسید؟

امام جمعه مشهدمقدس افزود: اگر نفرین خیلی شدید باشد با مرگ دفعی از بین نمی‌رود بلکه طرف را زجرکش می‌کند؛ نفرین ما بر آمریکا از روزی که جوانان ما لانه جاسوسی را تسخیر کردند یک مرگ زجرکش را برای آمریکا رقم زده و آن‌ها روز به روز بیشتر افول می‌کنند و خارتر و ورشکسته‌تر می‌شوند تا اینکه براندازی شده و دچار فروپاشی کامل و نابودی شود.

علم‌الهدی عنوان کرد: ۴۰ سال پیش که جوانان مومن ما از نرده‌های جاسوسخانه آمریکا بالا رفتند و آن را تسخیر کردند آمریکا روی کره زمین هیبتی داشت و برابر اقدام انقلابی دانشجویان، دولت وقت استعفا داد؛ دولت بازرگان دولت موقت انقلاب بود و در مقابل این اقدام عملی در استکبارستیزی استعفا دادند و کنار رفتند و گفتند وقتی بنا شد با آمریکا این گونه بجنگیم که یک جریان هژمونی مسلط است نمی‌توانیم کشور را اداره کنیم و البته از اول هم نمی‌توانستند و این کاره نبودند، اما شرایط اقتضا می‌کرد این دولت چندصباحی روی کار بیاید وگرنه یک کشور انقلابی را نمی‌توانستند اداره کنند.

وی افزود: هیمنه و هیبت آمریکا چشمشان را پر کرده بود و فکر می‌کردند با این موضع نمی‌توان زندگی کرد؛ خیلی از بزرگان سیاست نیز گفتند این چه کاری بود صورت گرفت و چرا خود را وارد جریانی مصیبت‌بار کردیم و تنها کسی که اعلام کرد این انقلاب دوم بود، امام بزرگوار بود؛ سیلی به صورت آمریکا خورد و ثابت شد آمریکا ببر پوشالی مقوایی است. تصور این بود اگر کسی به آمریکا بگوید بالای چشمت ابروست دیگر قدرت نفس کشیدن ندارد، اما مردم دنیا دیدند جاسوسان آمریکایی گرفته شده و حبس شدند و چندین ماه هم این‌ها نگه داشته شدند و آمریکا قدرت هیچ تکانی را نداشت.

نماینده، ولی فقیه در خراسان رضوی تصریح کرد: از آن روز تا امروز، ۴۰ سال می‌گذرد و در این ۴۰ سال، بیش از ۴۰ بار و بلکه ۴۰۰ بار آمریکا توطئه کرده و علیه ما برنامه‌ریزی کرده و فتنه سرسختانه در داخل کشور به‌وجود آورده و از خارج تهدید کرده، اما در هر توطئه که در این ۴۰ سال داشت، شکست خورد و بیشتر آبرویش رفت.

علم‌الهدی بیان کرد: امروز اقمار آمریکا به این کشور بی‌اعتماد شده‌اند، آن روز اراده آمریکا حاکم بود، اما امروز اراده ملت‌ها غالب شده است و نمونه این خاری و ذلت را در جریان جنگ یمن و حکومت سعودی شاهد هستید؛ آمریکا اراده کرد یمن نابود شود، اما سعودی در حال نابود شدن است، در دنیا کشوری پیدا نمی‌کنید که پرچم آمریکا را آتش نزنند. شخصیت‌های سیاسی آمریکا در هیچ سرزمینی قدم نمی‌گذارند مگر اینکه با دشنام و سب مردم روبه‌رو می‌شوند.

امام جمعه مشهدمقدس تصریح کرد: چرا آمریکا به این وضع کشیده شد؟ بحث آمریکا نیست بحث تمام دشمنان ماست؛ تمام دشمنان ما و حتی هواداران داخلی آن‌ها که فکر می‌کنند با وابستگی در آینده به قدرتی می‌رسند آن‌ها نیز این مشکل را دارند. آمریکا یک مستکبر، متجاوز، جهانخوار، ظالم، خون‌ریز و سفاک است، اما بخش عمده این فلاکت ناشی از اختلال در درک ایران بود.

علم‌الهدی بیان کرد: آمریکا از اسلام و دین درک درستی نداشت؛ قرآن برایش با انجیل تحریف شده و مسجد و کلیسا برایش یکی بود؛ تصور می‌کرد می‌تواند سفره اسلام را جمع کند و از فرهنگ حاکم بر مردم ایران، اطلاعی نداشته و ندارد. آمریکا از هویت فرهنگی مردم اطلاعی ندارد. آن‌ها شناخت درستی از رهبری ایران نداشته و ندارند و نمی‌دانست این‌ها بر تمام اصول مردم حاکمیت دارند و بر جان‌های مردم مرتبط هستند.

وی با اشاره به درک نادرست آمریکا از روحانیت شیعه تاکید کرد: آن‌ها نمی‌دانند روحانیت در مسیر بصیرت‌افزایی تا پای جان ایستاده‌اند و از جوان ایرانی نیز درک صحیحی ندارند؛ نمی‌دانند جوان ایرانی، جوان ۸ سال دفاع مقدس و مدافع حرم است و از ساختار مردم‌سالاری دینی نیز اطلاع ندارد. آن‌ها از ساختار قدرت در ایران نیز درک صحیحی نداشته و ندارند.

عضو مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: ما سرمایه‌ای به نام معنویت داریم که دو عنصر دارد که یکی توسل است و دیگری توکل؛ با توسل خود را با اولیای خدا پیوند داده و با توکل همه چیزمان به خدا واگذار شده است. از قدرت نظامی و نیروی انسانی عرصه دفاعی ما خبر نداشتند؛ نیروی دفاعی عرصه مقابله با دشمن آن قدر پابرجا است که یکی آن را با صد نیروی جای دیگر نمی‌توان ارزیابی کرد.

علم‌الهدی اظهار داشت: آن‌ها نمی‌دانستند ارتش و سپاه امروز ایران در درک و بینش به یکدیگر آمیخته هستند و یک قدرت و نیرو هستند و از تمام عنصر ایثار و شهادت در جامعه ما خبر نداشتند. آمریکایی‌ها ماده پرست هستند و مقابل چشمشان فقط پول است و قدرت و شهوت، اما مقابل مردم ما و چشم آن‌ها خدا و بهشت و سعادت ابدی و عشق عزیزان خداست.

وی گفت: به من طلبه همین جوان ۱۹ ساله که می‌رسد می‌گوید دعا کنید که من شهید شوم و این را آمریکا، اروپا، اسرائیل و بی‌دین‌های داخل مملکت و لائیک‌ها نمی‌فهمند؛ هر روز می‌خواهند صف‌آرایی کرده و به خیال خودشان به نظام لطمه بزنند، اما هیچ غلطی نمی‌توانند بکنند. آمریکا بدبخت شده است و امروز آمریکا دمش را روی کول خود گذشته و مزدورانش را در کام دشمن رها کرده و فرار می‌کند و می‌رود و در منطقه اسلام و قدرت اسلام حاکم می‌شود.
اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۸
انتشار یافته: ۷
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۰
خوش به حال مشهدیها بااین امام جمعه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۰
کدوم افول؟ امریکا فضا را هم تسخیر کرده و تا چند سال آینده در کرات دیگر هم برای مردمش محل اسکان تدارک می بیند....
ناشناس
|
Switzerland
|
۱۵:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۰
با کد ام آکار و مطالعه این را گفتند ایشون؟ سخنرانیهای بی آمار دیگه دوره اش تموم شده باید مستندات ارایه بدین
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۰
نفرین شما اگر کار ساز بود باید دامن صدام را می گرفت نه آنکه سال ها مرگ بر صدام گفتید آخر هم امریکا کار او را تمام کرد و نه نفرین شما!!!! امروز زیارت کربلا را مدیون آنها هستیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۰
بعد انتظار دارن با این سطح تفکر دنیا را هم مدیریت کنیم.
شهروند کاملا عادی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۰
حرفهای شما دیگه حتی مصرف داخلی هم نداره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۸/۱۰
اقای علم الهدا اگر برای شما ان جوان 18 ساله حجت است برای مردم هزاران نفر از 18ساله ها حجت ست . چون شما میکروفون دستتان است میتوانید فریاد بزنید و مردم هم تریبون ندارند تا برخلاف شما صحبت کنند
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
برچسب منتخب
طرح ترافیک 99 انفجار بیروت آمونیوم نیترات سرطان لوزالمعده سید عباس موسویان