بازدید ۱۰۹۳۲
سیده حمیده زرآبادی نماینده قزوین در مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود در نشست علنی امروز (سه شنبه ۱۶ مهر) قوه مقننه اظهارداشت: امروز باید از ضعف مدیرانی که اخلاق، ایمان و خدمت را به قربانگاه سیاست بازی‌های خود برده‌اند و از آن دستاویزی ساخته‌اند تا همیشه پشت میز مدیریت بمانند، بگویم. سخن می‌گویم و دشنام می‌خورم به امید آسودگی مردم، پیشرفت کشور و اعتلای نظام و گرنه سکوت و انفعال راحت‌ترین کار است.
کد خبر: ۹۲۸۵۷۹
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۲ 08 October 2019
نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عملکرد وزیر ارتباطات خطاب به وی، گفت: آقای جهرمی! مگر به مکالمات تلفنی دسترسی دارید که از چند روز پیش خبر نطق امروز را داشتید؟.

به گزارش تسنیم، سیده حمیده زرآبادی نماینده قزوین در مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود در نشست علنی امروز (سه شنبه ۱۶ مهر) قوه مقننه اظهارداشت: امروز باید از ضعف مدیرانی که اخلاق، ایمان و خدمت را به قربانگاه سیاست بازی‌های خود برده‌اند و از آن دستاویزی ساخته‌اند تا همیشه پشت میز مدیریت بمانند، بگویم. سخن می‌گویم و دشنام می‌خورم به امید آسودگی مردم، پیشرفت کشور و اعتلای نظام و گرنه سکوت و انفعال راحت‌ترین کار است.

وی تاکید کرد: امروز روی سخنم با وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات است؛ آقای جهرمی، این روز‌ها پیگیر بحث خدمات ارزش افزوده هستید، احسنت؛ می‌گویید در مقابل فیلترینگ ایستاده‌اید، دست مریزاد؛ بعد از فیلترینگ برای تعداد معدودی از افراد رسانه‌ای امکان برخورداری از اینترنت بدون فیلتر فراهم کردید؛ بسیار عالی، اما آقای وزیر چرا افراد مشخص که خبر‌های تعیین شده از سوی مجموعه شما را پوشش گسترده می‌دهند از این امکان برخوردار هستند؟ جنابعالی که فریاد عدالتخواهیتان گوش فلک را پر کرده، چرا این امکان را به صورت شفاف و بدون پیش شرط برای همه اهالی مطبوعات فراهم نکرده و نمی‌کنید؟

نماینده قزوین بیان داشت: چرا باید به محض انتقاد اصولی از حضرتعالی، افرادی با نقاب‌های رنگارنگ در فضای سایبری گسیل شوند تا هر صدا و نقدی را با توهین و تهمت و افترا خفه کنند؟ چرا باید آنکه سال‌ها صادقانه در عرصه رسانه کار می‌کند با هزاران مشکل مالی معیشتی روبه‌رو باشد و آن دیگری هر ماه با امکانات و خدمات و کارت‌های هدیه، مزد بی اخلاقی‌های خود را از جیب بیت المال بگیرد؟

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس تصریح کرد: چرا باید وزیر دولتی که با شعار اخلاق و اعتدال روی کار آمده است، به جای فعالیت اصولی و زیربنایی و اقدام عملی برای توسعه زیرساخت‌های فناوری و ارتباطی کشور و مقابله عملیاتی با فساد، به دنبال تظاهر و سوء استفاده از بیت المال برای تبلیغ خود و سرکوب رسانه‌ای مخالفین و منتقدان و حفظ قدرتش باشد؟ امروز توئیتر آقای وزیر مملو از کار‌های نمایشی آن‌هم در مورد مسائل شخصی است نه انتشار اطلاعات کلیدی وگزارش عملکرد وزارتخانه‌اش، اما‌ای کاش هزینه این تبلیغات را از جیب خود پرداخت می‌کردید نه با پول وزارتخانه و اپراتورها. باید پرسید گردش آزاد اطلاعات این است؟ عاقبت اتاق شیشه‌ای این بود؟ صداقت در رفتار و گفتار با مردم در کجای این عملکرد جای دارد؟

زرآبادی عنوان کرد: جنابعالی که این روز‌ها شعارتان حق الناس است کمی هم در خصوص قرارداد‌های خرید خارجی هزاران میلیاردی در زیرساخت، همراه اول، مخابرات و رایتل توضیح بفرمایید. در خصوص قرارداد‌های تبلیغاتی و اسپانسری مالی همراه اول و رایتل شفاف سازی کنید و از انتصابات و استخدام‌های فامیلی و گروهی خود در این شرکت‌ها توضیح بگوئید. در حالی که بهترین استعداد‌های نخبه کشور بیکار هستند این استخدام‌ها به دستور چه کسی انجام شده است؟

وی ادامه داد:جناب آقای رئیس جمهور؛ مگر شعارتان این نبود که بگذاریم شایستگان به ملت خدمت کنند و قرارمان این نبود که ناکارآمدان و بداخلاقان در خانه باشند؟ پس چرا با شروع دولت تدبیر و امید، فردی به عنوان قائم مقام وزیر کار و رئیس هیئت مدیره شستا منصوب می‌شود که مهره‌های نزدیک به خود را در هیئت مدیره رایتل قرار می‌دهد، رایتلی که معلوم نیست در آن چه مدیریتی صورت گرفته که با ۳ هزار میلیارد سرمایه‌گذاری به ۱۷۰۰ میلیارد زیان انباشته رسیده، آقای جهرمی می‌دانید که رایتل می‌بایست ۱۲۰۰ میلیارد سالانه به دولت حق درآمد پرداخت می‌کرد و ۱۴۰۰ میلیارد سالانه به تامین‌اجتماعی سود می‌داد، نگویید که نمی‌دانید این پول به بازنشستگان و کارگران تامین اجتماعی باید می‌رسید، که نرسید و یکسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی با تمام پیگیری‌ها تحقق نیافت.

نماینده قزوین، آبیک و البرز در مجلس اضافه کرد:، اما با این حجم از ناکارآمدی چند سال بعد همان مدیران پاداش مدیریتی می‌گیرند و مدیریت بزرگترین بنگاه‌های اقتصادی حوزه ICT و وزارت را در دست می‌گیرند. احسنت به این همه لابی، چه خوب توانستید مدیران یک حوزه استراتژیک را در یک ساختمان مسکونی دور یکدیگر جمع کنید و در آنجا مسائل حیاتی را برای خود ببرید و بدوزید.

زرآبادی گفت: آقای جهرمی؛ حق‌الناس و بیت المال این پول‌های هزار میلیاردی است که باید با شفافیت در خصوص آن صحبت شود، جنگ توئیتری و ظاهری به راه انداخته اید که چه بشود؟ در خصوص انحصارطلبی و تبعیض و بی عدالتی به مردم گزارش دهید که به جای توئیت زدن چه اقدام عملی جدی داشته اید؟

وی در نطق خود در صحن علنی بیان داشت: مگر خانم مهرنوش مدیرعامل به زور مستعفی رایتل چه می‌خواست بگوید که شما تمام توان خود را گذاشتید تا یک ماهه او را با فشار سیاسی و امنیتی برکنار کنید، مصوبه غیرقانونی سازمان تنظیم، فشار به وزیر کار، حمله سازمان یافته فضای مجازی و انواع و اقسام تهمت‌ها و افترا‌ها و بازی با آبروی یک زن مومن، چه چیز را می‌خواهید از دید مردم و دستگاه‌های نظارتی پنهان کنید؟ از امکان افشای چه موضوعاتی می‌ترسیدید که پروژه حذف را با سرعت و با استفاده از تمام ابزار‌ها کلید زدید؟ مگر برادر شما به خاطر حفظ وطن و ناموس این کشور در جبهه‌های حق علیه باطل شهید نشده‌اند؟ به راستی این است ادامه راه شهدا که آبروی یک زن مومن را که حرمتی، چون کعبه دارد بازیچه مطامع خود قرار می‌دهید؟

نماینده قزوین تصریح کرد: گفتید که خانم مهرنوش با دکترای اقتصاد و ۱۵ سال سابقه فعالیت در حوزه ICT تخصص و تحصیلات کافی را ندارند، می‌شود پاسخ دهید که جنابعالی و متحدانتان با چه مدرکی در وزارت اطلاعات جذب شدید و بر اساس چه شایستگی و یا عملکرد مثبت یک شبه ره صدساله را در حوزه ICT طی کرده‌اید؟

زرآبادی تاکید داشت: آقای جهرمی دغدغه شما حق الناس نیست، بلکه تغییر بازیگران اصلی اقتصاد دیجیتال و نشاندن مهره‌های خودتان و تیمتان بر سر چاه‌های درآمدی جدید فضای مجازی است.

این نماینده مجلس بیان داشت: مگر به مکالمات تلفنی دسترسی دارید که از چند روز پیش خبر نطق امروز را داشتید و تمام تلاش خود را کردید که این اتفاق رخ ندهد.

وی در پایان گفت: و، اما یک جمله؛ آقای رئیس جمهور گفتید که وقتی تفنگ، پول و رسانه در اختیار یک نهاد باشد، فساد می‌آورد. امروز وزیر شما، با تجمیع پول، رسانه و ارتباطات سیاسی و امنیتی دهان رقبا و منتقدان خود را گاز انبری بسته است و الحق و النصاف خوب توانسته که مخالفین خود را خوار و خفیف و خراب کند. «علی برکت الله». البته موضوعات بیشتری به همراه مستندات در حوزه مدیریت ICT وجود دارد که در صورت عدم اصلاح فرآیند‌ها قطعاً به مردم و رسانه‌ها گزارش و مستندات را ارائه خواهم داد.
اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۲
در انتظار بررسی: ۱۷
انتشار یافته: ۱۵
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۶
خیلی آتشین اما حس طرفداری جنسیی به خواننده القا می شود. این موضوعاتی که گفته اند، برای امروز نیست و از خیلی وقت مطرح است. اما همزمانی این نطق آتشين با کنار گذاشته شدن خانم دکتر مهرنوش طرفداری جنسیتی را به یاد می آورد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۶
این هم از وزیری که فکر می کردیم دست کار می کند واقعا به کجا می رویم یک میتی کومان می خواهد تا هر متخلفی را سر جایش بنشاند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۶
واقعا این جهرمی آذری در قدرت طلبی و عوام فریبی دومی ندارد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۶
این نماینده یه جای کارش میلنگه!! احتمالا بزودی منشا این حرفاش معلوم میشه...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۶
جناب جهرمی زیان های 1000میلیاردی رفقای خود در رایتل را نمی بینند ولی صورتحساب چند پیامک اشتباهی برای موبایل یک نفر را می بیند!!! عجب نکته بین است ایشان!!!
- کلا خدمات ارزش افزوده موبایلی را به خاک سیاه نشانده و هزاران جوان خوش فکر نخبه را خانه نشین کرده!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۶
جهرمی بهترین و پاکترین وزیر هست و مخالفانش اکثرا رانت خوار و خودسر و بی سواد و فاسد. حق الناس خط قرمز وزیر جوان
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۶
دعوای زرگری است این‌ کارهاشون. دیگه فریب نمی‌خوریم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۶
سرکار خانم نماینده مگر شما نبودید که ایشان را به وزیری رای اعتماد دادید پس تمامی این موضوعاتی که مطرح کردید به خودتان برمیگردد. چرا که مقصر شماهستید که پول زبان بسته بیت المال را به تاراج می برید شما نمایندگان باید در مقابل خدای یکتا اگر باور داشته باشید و مردم پاسخگو باشید.نه وزیر جوان.شماها مدیون انسانهایی هستید که شب را تا صبح با گرسنگی می گذرانند. وای برشما که مسئولی.
ytrre
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۶
اقای جهرمی یک کمی به این نماینده رسیدگی کنید دم انتخابات است دستش خالی است.کمی فکر باباجان
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۶
ماشالا شیره زن البته این نمایندگان وقتی منافعشان بخطر می افتد و یا نزدیک انتخابات میشود اینطوری صحبت میکنن والا این اقا چندساله وزیره خانم نماینده تا حالا کجا بودید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
یک بازنشسته
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۶
درود به هر زن ومر آزاده ایی که شرفشان را نفروختند
کامران وکیل
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۶
احسنت
بعد از مدتها چهار کلمه حرف حساب شنیدیم!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۶
چه فرقی می کند دغدغۀ وزیر چیست؟!
صحبت ایشون دربارۀ تخلفات مالی اپراتورها درست است یا نه؟؟!
دغدغۀ نماینده محترم چیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟
هموطن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۶
دردو به نماینده شجاع و امیدوارم خود ایشان نیز در رعایت عدالت و حقوق مردم و حق وباطل قدم برداشته باشد. (علی برکت الله)
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۱۶
این صحبت ها مستند نیست و تعغیر زیر مجموعه حق وزیر است
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
kilid search
برچسب منتخب
کروناویروس کرونا در ایران آزادراه تهران شمال پنومونی ایرج حریرچی محسن طاهری حسنی مبارک نمازهای ماه رجب انواع ماسک و روش استفاده