بازدید 5534
۳

قهر با صندوق رأی به نفع هیچ کس نیست

یک عضو فراکسیون امید مجلس با بیان این‌که قهر با صندوق رای به نفع هیچ کس نیست، گفت: همه جریان‌ها باید محترم شمرده شده و فرصت رقابت برابر داشته باشند تا همه از نتیجه رقابت خشنود باشند.
کد خبر: ۹۲۶۶۰۸
تاریخ انتشار: ۰۷ مهر ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۴ 29 September 2019

یک عضو فراکسیون امید مجلس با بیان این‌که قهر با صندوق رای به نفع هیچ کس نیست، گفت: همه جریان‌ها باید محترم شمرده شده و فرصت رقابت برابر داشته باشند تا همه از نتیجه رقابت خشنود باشند.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام احمد مازنی در نطق میان دستور جلسه علنی نوبت صبح امروز (یکشنبه) مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: مهم‌ترین دستاورد انقلاب اسلامی نفی استبداد داخلی و استیلای خارجی است. سال‌هاست که مردم سالاری دینی باعث شده که مردم برای سرنوشت خود تصمیم بگیرند. اراده قدرت‌های خارجی در انتخاب ما تاثیری ندارد. این در حالی است که در سال‌های قبل انقلاب ابرقدرت‌ها برای ما وزیر و وکیل تعیین می‌کردند. بیایید قدر این نعمت را بدانید.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر ضمن انتقاد از وضعیت معیشتی اظهار کرد: نسل ما براساس شعارهایی مثل عدالت، جمهوریت و کرامت انسان به امام خویش لبیک گفت. با خود صادق باشیم آیا وضع موجود همان وضع مطلوب انقلاب است؟

وی با بیان این‌که «قانون اساسی خون‌بهای شهدا و میثاق ملی است» راه برون رفت از معضلات سیاسی و فرهنگی را در بازنگری و تفسیر این قانون دانست و گفت: بیایید از صدر تا ذیل قانون را فصل‌الخطاب دانسته و به وظایف خود متعهد باشیم.

مازنی ضمن انتقاد از اختلافات سیاسی اخیر تاکید کرد: سال‌هاست اختلافات سیاسی از مرز منافع حزبی و جناحی عبور کرده و بخش قابل توجهی از ظرفیت نیروهای انقلاب به حذف و تخریب رقیب اختصاص پیدا کرده است. شفافیتی که امروز دغدغه اقشار مختلف جامعه است ریشه در عدم شفافیت در نظام انتخابات دارد.

این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی ضمن تاکید بر ضرورت طرح گفت‌وگوی ملی پیشنهاد کرد: جبهه‌های مختلف سیاسی در چند حزب بزرگ ساماندهی شوند و با بررسی همزمان طرح و لایحه انتخابات نظام انتخابات را بر این اساس اصلاح کنیم به ویژه آنکه هنوز هیچ شائبه نفی و ضرری متوجه نمایندگان این دوره نیست.

وی خطاب به احزاب و جناح‌های مختلف تاکید کرد: به جای قهر و خشونت به راه‌حل گفت‌وگوی ملی بپیوندید. همه جریان‌های سیاسی کشور به مبارزه با فساد تاکید دارند، نمی‌شود ما نمایندگان و دلسوزان در مواجهه با هر مساله‌ای به منازعاتی بی‌حاصل مشغول باشیم و مردم درگیر مشکلات عدیده‌ای باشند. گفت‌وگوی ملی می‌تواند برای این مشکلات راه‌حل باشد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که «برای دشمن خارجی رییس جمهور اصلاح‌طلب و اصولگرا فرقی ندارد»، اظهار کرد: دشمنان ما با ایران متحد، دشمن هستند ما با گفت‌وگوی ملی می‌توانیم مانع تعبیر خواب‌های آشفته آنها شویم.

مازنی ضمن تاکید بر ارجحیت منافع ملی به منافع جناحی، گفت: همه جریان‌ها در انتخابات باید محترم شمرده شده و فرصت رقابت برابر داشته باشند تا همه از نتیجه این رقابت خشنود باشند. برگزاری انتخابات رقابتی و شفاف به مثابه گفت‌وگویی معنادار بین مردم و حاکمیت است. مردم و حاکمیت (هر دو) باید به آداب گفت‌وگو پایدار باشند.

این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی مشارکت حداکثری در انتخابات اسفندماه را مظهر همدلی و نماد گفت‌وگوی ملی خواند و ادامه داد: قهر با صندوق رأی به نفع هیچ کس نیست، دود آن به چشم مردم خواهد رفت. از طرف دیگر کسانی که مردم را به مشارکت حداکثری دعوت می‌کنند، باید لوازم آن را نیز برای انتخاب‌کنندگان و انتخاب‌شوندگان فراهم کنند. اگر مردم با صندوق رای قهر کنند هزینه آن را خود باید بپردازند. رهبران احزاب و جریان‌های سیاسی از طرف دیگر باید تاوان سنگین‌تری بپردازند عمل نکردن به وعده‌ها، بی‌خاصیت‌ نشان دادن رای مردم، ایجاد مزاحمت برای دولت منتخب و اهانت به مجلس شورای اسلامی مردم را به بی‌تفاوتی می‌کشاند.

این عضو فراکسیون امید مجلس ضمن قدردانی از رییس مجلس شورای اسلامی به علت پاسخ به منتقدان مجلس گفت: بعضی محافل بدانند که با توهین و تخریب مجلس تیشه به ریشه مردم‌سالاری دینی می‌زنند.

این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی ضمن تاکید بر مبارزه با ریشه‌های فساد اظهار کرد: برای تحقق این امر مهم آزادسازی اقتصادی، اصلاح نظام مالیات به نفع مستضعفان، اصلاح گمرکات و آزادسازی احزاب و رسانه‌ها و از همه مهم‌تر مبارزه با فساد سیاسی باید در دستور کار قرار گیرد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در پایان خطاب به سران سه قوه، گفت: مداخلات اقتصادی دستگاه‌های دولتی را ساماندهی کنید و نهادهای خدماتی و اجتماعی را مثل وزارت رفاه، بنیاد شهید، کمیته امداد، بنیاد مستضعفان، ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) و سایر نهادهای حکومتی را از بنگاه‌داری رها کنید.

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۱
انتشار یافته: ۳
حالا مي بينيم به نفع چه كسي است .
خخخخخ
رای دادن ، رای ندادن مهم نیست
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # اسدالله اسدی # حقآبه هیرمند # حج 1402 # انتخابات ترکیه 2023
آخرین اخبار
وب گردی