بازدید ۱۶۳۷۴
هزار و هفتصد و هشتاد و سومین بسته ویژه خبری «تابناک»؛
رصد‌خانه «تابناک»، خبر‌هایی برای مخاطبان آماده می‌کند که غیررسمی هستند، یا اینکه کمتر از اهمیت خود، مورد توجه قرار می‌گیرند. تیتر‌هایی مانند ظریف: نمی‌توانم اطمینان دهم جنگی در کار نخواهد بود؛ اما.../موضوعی که زیباکلام را عصبانی کرد/سلیمی‌نمین: پایداری حتی در قم هم تمام شده است/بقایی و مشایی به زندان برنگشته اند و... رصد‌خانه امروز تابناک را تشکیل می‌دهند.
کد خبر: ۹۲۵۵۱۹
تاریخ انتشار: ۰۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۵ 23 September 2019

تحولات در گذر است و خبر هیچ گاه متوقف نخواهد شد؛ خبر‌هایی رسمی و گاه غیر رسمی؛ خبر‌هایی که مورد توجه قرار می‌گیرد یا ممکن است همه به راحتی از کنار آن بگذرند. رسانه‌های خبری هر یک به فراخور وابستگی جناحی خود، خبر‌هایی را برجسته می‌کنند و در مواردی هم از کنار آن می‌گذرند. اگر خبر به‌ما‌هو خبر موضوعیت داشته باشد، وابستگی جناحی نباید در کمرنگ و پر رنگ منتقل کردن آن تأثیری داشته باشد.

رصد‌خانه «تابناک»؛ جایی است که خبر‌هایی گاه غیررسمی و گاه اخباری که مورد توجه قرار نمی‌گیرد، برای مخاطبان آماده می‌کند؛ خبر‌هایی که گاه به ملاحظه جناح‌های سیاسی مورد توجه قرار نمی‌گیرند و گاه به دلیل کم توجهی رسانه‌ها به حاشیه می‌روند، ولی همین خبر‌ها، اخباری هستند که مخاطبان را از پشت پرده جریانات سیاسی آگاه می‌کنند. در رصدخانه، تیتر و خلاصه‌ای از مهم‌ترین اخباری که اطلاع از آن‌ها ممکن است برای مخاطبان مهم و قابل توجه باشد، در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد و اینک رصدخانه تابناک را می‌بینید.

برخی فرصت‌طلبان به جریان اصلاحات ضربه زدند

احمد خرم، وزیر راه دولت اصلاحات درباره بازسازی اصلاحات و ایده «نواصلاح‌طلبی» به خبرآنلاین گفت: اصلاحات و هر جریان و جبهه دیگری نیازمند بازیابی و بازبینی حرکت خود است. اینکه لیدر‌های جریان اصلاحات و صاحب‌نظران و نظریه پردازان بنشینند و طرحی نو دراندازند، حرکت خوبی است. در جریان اصلاحات روی کادرسازی و اینکه مطالبات مردم از دهان و ذهن اصلاح طلبان بیرون بیاید و پیگیری شود، کار نشده و این نقیصه وجود دارد. جریان اصلاحات از دو طرف ضربه شدیدی خورد؛ یکی حذف عناصر رده اول اصلاحات و دوم اینکه یک عده فرصت طلب به جای اینکه برای مردم کار کنند فقط به فکر حفظ قدرت و تکیه زدن بر منصب‌ها بودند. حدود ۱۱۰ تن از اصلاح‌طلبان وارد مجلس شدند، ولی نتوانستند از مواضع اصلاح‌طلبی حمایت کنند. آن‌ها وقتی به مجلس رسیدند دغدغه‌شان تغییر کرد.

۷۰ درصد پزشکان حاضر نشدند قانون را اجرا کنند

«در حالی مهلت تعیین شده برای ثبت‌نام دستگاه‌های کارتخوان توسط صنف پزشکان به پایان رسیده است که آمار‌ها گویای ثبت نام فقط ۳۰ درصد از پزشکان در این طرح بوده است.» این اتفاق در حالی رخ می‌دهد که گفته می‌شود فرار مالیاتی برخی پزشکان به ۶ هزار میلیارد تومان می‌رشد. این رقم تقریبا معادل میزان یارانه‌ای است که تمام ایرانیان در دوماه از دولت دریافت می‌کنند/ اشراق

رفیق‌دوست: کوبیدم روی میز و گفتم موشک می‌خواهیم

به دستور حافظ اسد یک آشیانه فرودگاه دمشق را در اختیار من گذاشته بودند که محموله‌هایی را که از کشور‌های دیگر می‌خریدم در آن آشیانه بزرگ که دست ما بود انبار می‌کردیم. قبل از عملیات کربلای ۴ اصرار بود ما عملیاتی اجرا کنیم و پیروز شویم تا جنگ تمام شود؛ لذا فرمانده سپاه آمد یک لیستی به من داد و گفت: برای عملیات بعدی ۱۲ میلیون گلوله توپ و خمپاره نیاز است. رفتم پیش آقای هاشمی گفتم یک سفر رسمی می‌خواهم بروم لیبی و سوریه نظر شما چیست، گفت: «اگر می‌توانی از سوریه و لیبی موشک بگیر، ما واقعاً در مقابل مردم شرمسار هستیم که صدام با میگ – ۲۵ می‌آید و تهران را می‌زند و ما کاری نمی‌توانیم انجام دهیم…» گفتم سعی‌ام را می‌کنم. من با همراهانم رفتیم ملاقات عبدالسلام جلود. جلود شروع کرد به صحبت از لیبی که تنها کشور عربی است که از جمهوری اسلامی واقعاً حمایت می‌کند و… من یک دفعه محکم زدم روی میز و او پرید بالا. گفتم چرا اینقدر خالی‌بندی می‌کنی! شما یک موشک تا به حال به ما ندادید. گفت: موشک دست من نیست. گفتم من می‌خواهم همین امروز با قذافی ملاقات کنم. در ملاقات فقط یک نفر باید با من همراه می‌بود که من سردار صفوی را با خودم بردم. تا رفتیم زد زیر خنده و گفت: می‌دانم که چه کار کردی… گفتم ما موشک می‌خواهیم. گفت: فعلاً ۱۰ تا ببرید. به رئیس دفترش هم دستور داد یک فرمانده‌ای که گروه خونی‌اش به ما بخورد معرفی کند. / ایران

توضیح ظریف درباره توییت کریستین امان‌پور و پیشنهاد جدید ایران

وزیر امورخارجه با توضیح درباره توییت کریستین امان‌پور خبرنگار سی ان ان، از پیشنهاد ایران درباره لغو تحریم‌های مجلس آمریکا در ازای پذیرش پروتکل الحاقی در مجلس ایران خبر داد: ایران پیشنهاد دو تعهد متقابل ۲۰۲۳ را در برجام داده است. به گفته ظریف، در صورت اجرای فوری تعهد توسط ایالات متحده دیداری در چهارچوب ۱+۵ صورت خواهد گرفت. حرف رسمی من در مصاحبه به زودی پخش خواهد شد. /الف

ادعای مجری سی‌ان‌ان درباره احتمال دیدار روحانی و ترامپ

«کریستین امانپور» خبرنگار و مجری شبکه خبری سی ان ان که روز یکشنبه با محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران در دفتر نمایندگی کشورمان در نیویورک مصاحبه کرد، بعد از این مصاحبه از شرط ظریف برای دیدار روحانی و ترامپ گفت. امانپور در حساب توئیتری خود نوشت: «ظریف امروز به من گفت که رئیس جمهور روحانی حاضر است با (دونالد) ترامپ این هفته در نیویورک دیدار کند، اگر ترامپ حاضر باشد، آن چیز‌هایی که ضروری است را انجام دهد؛ لغو تحریم‌ها در ازای نظارت‌های دائمی بر برنامه هسته‌ای ایران.» وی در ادامه از قول ظریف نوشت: شاخه زیتون همواره روی میز است و ما یک بار دیگر آن را نشان دادیم.

رئیس قوه قضاییه: مذاکره در هیچ سطحی صورت نمی‌گیرد

رئیس قوه قضاییه در جلسه امروز شورای عالی قوه قضاییه: روحیه بسیجی مردم و همکاری و همراهی مردم با نیرو‌های مسلح که جبهه‌ها را اداره می‌کردند، رمز دیگر موفقیت این ملت بزرگ در آن دوران است. رئیسی افزود: آنچه نتیجه می‌دهد، راهبرد مقاومت است و مذاکره در هیچ سطحی صورت نخواهد گرفت. همه مسئولان مصمم هستند راهبرد مقاومت و ایستادگی را دنبال کنند. وی با بیان اینکه جنگ ما تمام نشده است، گفت: جنگ اقتصادی، جنگ روانی، جنگ رسانه‌ای و اطلاعاتی بر ضد ملت ایران جریان دارد و دشمن می‌کوشد که این ملت بزرگ را از ادامه راهی که انتخاب کرده است، بازدارد.

پژمانفر: مخالفت هیأت رئیسه مجلس با انتشار عمومی آرای نمایندگان

پژمان‌فر نماینده مردم مشهد در مجلس گفت: تعدادی از نمایندگان داوطلبانه با ارسال نامه‌ای به هیأت رئیسه مجلس، خواستار انتشار شفاف آرایشان شده‌اند. متأسفانه بعضی از افراد در هیأت رئیسه مجلس این کار را خلاف آیین‌نامه داخلی مجلس تلقی کردند و به دنبال جلوگیری از انتشار عمومی آرای همه نمایندگان هستند.

بقایی و مشایی به زندان برنگشته اند

مهران عبدالله پور، وکیل دادگستری درارتباط با عکس مربوط به بقایی به همراه خانواده‌اش که سایت خبری انتخاب به نقل از برخی منابع خبری که احتمال داده شده بود مربوط به مرخصی اخیر اوست، منتشر کرده بود گفت: آن عکس را من ندیدم و احتمال دارد عکس قدیمی باشد. به هر صورت ایشان به علت سکته‌ای که کرده بود هنوز در حال مراجعه است و مرخصی استعلاجی دارند. مرتب به مراکز پزشکی سر می‌زنند و حدود ده روز در بیمارستان بوده‌اند. او در ارتباط با اینکه در خبر‌ها گفته شده بود اسفندیار رحیم مشایی، رئیس دفتر ریاست جمهوری دولت دهم نیز پس از مرخصی شب‌های قدر به زندان بازنگشته گفت: درباره‌ی آقای مشایی از وکیلشان بپرسید بهتر است، اما تا آنجایی که می‌دانم آقای مشایی هم در بیمارستان‌اند. /انصاف نیوز

سلیمی‌نمین: پایداری حتی در قم هم تمام شده است

عباس سلیمی نمین به نامه نیوز گفت: به نظر من جبهه پایداری پایان یافته حتی ارتباط شان هم با آقای مصباح کاهش پیدا کرده است؛ بنابراین، خیلی موقعیتی ندارد که بتواند بر این انتخابات تأثیری داشته باشد. حتی در قم که بین نیرو‌های اصولگرا و ارزشی رأی گیری شده آقای زاکانی رأی اول را آورد حال آنکه پیش از این برخی نیرو‌های وابسته به جبهه پایداری آنجا چنین موفعیتی داشتند. این نشان می‌دهد که جبهه پایداری خیلی موقعیتی ندارد.

احمدی‌نژاد کاندیدای جامعه روحانیت نبود

حجت الاسلام والمسلمین غلامرضا مصباحی‌مقدم، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به عدم حمایت جامعه مدرسین و جامعه روحانیت مبارز از احمدی نژاد: در انتخابات ۱۳۸۴ جامعه روحانیت از آقای احمدی‌نژاد حمایت نکرد. در سال ۱۳۸۸ رقابت بین دو نفری بود که تعبیر مرحوم آیت‌آلله مهدوی‌کنی [در مورد آنها] این بود، فرمودند: «ما ناگزیریم بین دو شر، اقل‌الشرین را انتخاب کنیم». خوب دقت کنید! به عبارت دیگر این حکایت از چه می‌کرد؟ از یک نوع انتخاب بین بد و بدتر. به عبارت دیگر این آقا کاندیدای این مجموعه نبود. طبعاً یک مجموعه سیاسی که می‌خواهد وارد مسائل سیاسی شود، گاهی ناگزیر به انتخاب بین بد و بدتر است، ولی نمی‌گوید که این کاندیدای من است. نه! کاندیدایی نیست که او برگزیده و به میدان فرستاده. کاندیدایی است که در لحظه تعیین سرنوشت باید یا او انتخاب شود یا دیگری، سومی وجود ندارد که از روی ناچاری همین می‌شود.

واکنش سردار نقدی به ادعای شناسایی دو جاسوس در دفترش

سردار محمدرضا نقدی معاون هماهنگ کننده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پاسخ به پرسشب پیرامون صحت و سقم ادعای اخیر بهزاد نبوی مبنی بر شناسایی دو جاسوس در دفتر سردار نقدی ضمن تکذیب این موضوع، اظهار داشت: هجویات فردی که نام بردید ارزش پاسخگویی ندارد و وی باید به زودی به دادگاه برود و جواب دروغ‌هایی که مطرح کرده، بدهد، چون مصداق بارز نشر اکاذیب برای تشویش اذهان عمومی است. سردار نقدی ادامه داد: ضمن اینکه ممکن است برای عموم مردم دسترسی به اطلاعات در خصوص دروغی که به بنده نسبت داده‌اند ممکن نباشد، اما همه می‌توانند بخش دیگری از صحبت‌های او که گفته، «۶۰ درصد ثروت ملی کشور در اختیار چهار نهاد است» را اندازه گیری کنند و میزان دروغگویی این فرد را بسنجند. وی در پایان تأکید کرد: انشاءالله به زودی به دادگاه خواهد رفت و باید پاسخگوی اتهامات کذبی که وارد کرده و در نهایت منتظر مجازات آن باشد.

پاسخ وزیر احمدی‌نژاد به شایعات درباره ریاست صداوسیما

سید محمد حسینی در خصوص شایعه انتصابش به عنوان رئیس سازمان صداوسیما و گمانه‌زنی‌ها در این زمینه افزود: در این زمینه هیچ صحبتی با بنده نشده و موضوع را تکذیب می‌کنم، گرچه در توئیتر هم این موضوع را تکذیب کرده‌ام.

موضوعی که زیباکلام را عصبانی کرد

صادق زیبا کلام استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران در کانال تلگرامی خود با انتقاد از حذف و کاهش دروس اختصاصی رشته علوم سیاسی و افزودن ۴۵ واحد دروس اسلامی نوشت:هفته گذشته رفته بودم نزد خانم رحمانی منشی گروه علوم سیاسی می‌خواستم ببینم درس «اعراب و اسرائیل» برای ترم آینده ارائه‌شده یا نه؟

-گفتند: «آقای دکتر مگه شما خبر ندارید؟»

-گفتم: «برجام رو میگید؟»

-گفتند: «نه آقای دکتر برجام چیه، درس اعراب و اسرائیل حذف ‌شده.»

-با تعجب گفتم: «یعنی چی؟»

-گفتند: «آقای دکتر شما خبر ندارید، ولی الان مدتیه که لیست دروس اسلامی جدید آمده و دانشکده دروس جدید را ارائه می‌دهد.»

لیست دروس اسلامی جدید را گرفتم وخشکم زد!

ازحدود ۷۰ عنوان درس که شامل ۱۳۸ واحد می‌شد، ۲۲ عنوان وحدود ۴۵ واحد به «دروس اسلامی» اختصاص یافته؛

۱- اندیشه اسلامی۱،
۲- اندیشه اسلامی۲،
۳- اخلاق اسلامی
۴- تاریخ تحلیلی صدراسلام
۵- تفسیر موضوعی قرآن
۶- سیاست و حکمرانی در قرآن و نهج البلاغه
۷- سیره سیاسی پیامبر اعظم و ائمه معصومین (ع)
۸- تاریخ تحول دولت در اسلام
۹- دیپلماسی در اسلام
۱۰- کلیات فقه سیاسی
۱۱- اندیشه سیاسی رهبران انقلاب اسلامی
۱۲- اندیشه سیاسی در اسلام و ایران۱،
۱۳- اندیشه سیاسی دراسلام و ایران۲،
۱۴- تاریخ تمدن اسلام و ایران
۱۵- جنبش‌های اسلامی معاصر
۱۶- حقوق بین الملل اسلامی
۱۷- حقوق اساسی جمهوری اسلامی ایران
۱۸- انقلاب اسلامی ایران
۱۹- مقایسه انقلاب اسلامی ایران با انقلاب‌های بزرگ
۲۰- آشنایی با ارزش‌های دفاع مقدس
۲۱- مسائل سیاسی ـ اجتماعی و راهبردی دفاع مقدس
۲۲- صهیونیسم و مسأله فلسطین

یکی از حوزه‌هایی که دانشجویان علوم سیاسی باید با آن آشنا شوند اندیشه و فلسفه سیاسی است. از آرا و نظریات افلاطون تا قرون‌وسطی، تا متفکرین عصر روشنگری و مدرنیته. برای کل این مجموعه زیربنایی صرفاً دو درس ارائه‌شده. می‌توان حدس زد که با دو درس چه میزان فارغ‌التحصیلان علوم سیاسی در ایران با اصول و مبانی اندیشه و فلسفه سیاسی آشنا می‌شوند. حوزه مهم دیگری که رهاشده تاریخ تحولات سیاسی و اجتماعی ایران است. قبلاً دانشجویان با تحولات سیاسی و اجتماعی ایران معاصر آشنا می‌شدند. ایران عصر قاجار، انقلاب مشروطه و تأثیرات ورود مدرنیته بر جامعه ایران، تأسیس سلسله پهلوی، نهضت ملی شدن و سایر تحولات ایران معاصر. اما این قسمت‌ها هم همچون حوزه اندیشه تقلیل پیدا کرده به دو درس.

تکذیب شایعه خروج جاسبی از کشور

دبیرکل جمعیت جوانان انقلاب اسلامی خروج عبدالله جاسبی از کشور را دروغ محض دانست و به شدت تکذیب کرد. محمدجواد محمدی نوری، دبیرکل جمعیت جوانان انقلاب اسلامی با اشاره به خبر خروج عبداللّه جاسبی رئیس اسبق دانشگاه آزاد اسلامی از کشور گفت: بنده امروز دیداری با آقای جاسبی داشتم و زمانی که از کم و کیف این موضوع پرسیدم او گفت که تنها برای سفر علمی مدتی به لیسبون ترکیه سفر کرده بود. او ادامه داد: اما متأسفانه بلافاصله پس از این سفر رسانه‌های خبری اعلام کردند که عبدالله جاسبی برای همیشه ایران را ترک کرده است؛ در حالی که نه‌تن‌ها این موضوع واقعیت ندارد بلکه او به صراحت به من اعلام کرد که متأسفانه با بداخلاقی‌های رسانه‌های خبری روبه رو هستیم و این اصلاً به صلاح کشور نیست، زیرا موجب تشویش افکار عمومی می‌شود. من همچنان با انقلاب، نظام و رهبری پیوندی ناگسستنی دارم و همیشه معتقدم که باید نهایت تلاش را در کشور انجام دهم و خدمت سی ساله در دانشگاه آزاد اسلامی و ادامه این روند را یک افتخار برای کشورم می‌دانم.

ظریف: نمی‌توانم اطمینان دهم جنگی در کار نخواهد بود؛ اما...

ظریف در گفت‌وگو با شبکه خبری CBS آمریکا: نمی‌توانم اطمینان دهم جنگی در کار نخواهد بود، اما اطمینان می‌دهم ما آغازگر جنگ نخواهیم بود. قطعا آغازگر جنگ (احتمالی) پایان‌دهنده آن نخواهد بود. ایران قطعا به تأسیسات نفتی عربستان حمله نکرده است، اگر آمریکا معتقد است حمله کار حوثی‌ها نبوده باید مقصر اصلی را معرفی کند. در آمریکا انقلاب نشده که یک رئیس‌جمهور بتواند توافقات رئیس جمهور پیش از خود را که به تأیید شورای امنیت نیز رسیده، نقض کند.

یارانه‌هایی که قطع شود، چه می‌شود؟

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از موافقت معاون اول رئیس‌جمهور با اختصاص یارانه‌های حذفی به جامعه معلولان کشور خبر داد. محمد شریعتمداری با اعلام این خبر در اولین کمیته نظارت و هماهنگی بر قانون حمایت از معلولان اظهار امیدواری کرد: با این اقدام بسیاری از مشکلات و مسائلی که معلولان کشور با آن دست به گریبان هستند، حل و فصل می شود. وی با اشاره به تصویب قانون حمایت از معلولان در اسفند ماه ۹۶ در مجلس بیان کرد: شش آیین‌نامه از سوی وزارتخانه در این خصوص تهیه شده که حداکثر تا آذر در دولت مطرح خواهد شد. در این نشست، همچنین احمد میدری، معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز ضمن ارائه گزارشی در این زمینه بیان داشت: قانون حمایت از معلولان کشور اسفندماه ۹۶ در مجلس شورای اسلامی تصویب و از اردیبهشت تا آذرماه ۹۷ آیین‌نامه‌های مرتبط با آن تهیه شد. در این جلسه، عملکرد همه دستگاه‌ها در اجرای قانون ارائه و مقرر شد که از سوی معاون اول برای اجرای بهتر این قانون دستورات لازم ابلاغ شود.

اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۲۱
در انتظار بررسی: ۸
انتشار یافته: ۱۲۴
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۱
احمدی نژاد هنوز هست ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۱
نه فقط خاتمی و روحانی هستند
مرتضی
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۱
آتش زیر خاکستر!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۱
نه! در مرحله درب و داغون کردن مملکت نیست. فقط دوستان شما هستن. انشاالله که با همانها محشور شوید
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۱
قیمت گوشت و پراید رو بچسب برادر :)))
خان محمدعلی آقا
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۱
جالبه که بعداز این همه برو بیا و سروصدا و هزینه و هیاهو، ترامپ و مکرون و جانسون بر این باورند که باید به توافقی جدید با ایران اندیشید!
حال آیا باز هم هستند کسانی که دَم از مذاکره مجدد با آمریکا بزنند؟!
واقعا که تاریخ بخوبی درحال تکرار شدن است
برویم و کمی از وقایع تاریخی دوران امیر المومنین حضرت علی علیه السلام تحقیق کنیم و مطالعه کنیم و ببینیم که چقدر زیاد و زود داریم با این حرف های صد مَن یه غاز مذاکره مجدد با شیطان بزرگ، شبیه مردم نابخرد کوفه می شویم وَ وَ وَ
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۱
بیچاره بدبخت هایی که توی دانشگاه تهران کسیکه متهم به زیبایی کلامه استادشونه
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۱
ما که در دانشگاه فقط با روخونی و تقلب و غیره درسها رو طوطی وار حفظ و پاس میکنیم حالا جناب زیباکلام بهانه پیدا کرده که بگه چرا درسهای مربوط به من اینقدر کم شدن آخه برادر من مگه قبل از اینکه درسهای مربوط به شما کم بشه امثال شما و دانشجوهای شما و فارغ التحصیلان سیاست چه گلی به سرمون زدند آیا غیر از این بود که همشون بدنبال استخدام زورکی در وزارت خارجه و سفارتها بوده اند؟
ناشناس
| France |
۲۳:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۱
دوستان . کاربران محترم ... تا میتوانید از دولت های اصلاح طلب و مجلس و شورای شهر انتقاد کنید .. فکر نکنید که بتوانید به دولت و مجلس ۱۴۰۰ بشود انتقاد کرد . انتقاد در حد اعتراض به گوجه و خیار و خربزه ازاد خواهد بود .
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۱
خان محمد علی اقا جان ما اهل کوفه نیستیم علی تنها بماند برادر مطمئن باش
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۱
بعداز شنیدن اسم زیبا کلام یاد صحنه راه نرفتن زیباکلام بر روی پرچم آمریکا و رژیم صهیونیستی می افتم و میخوام بهش بگم که خیلی به شهدا و جانبازان و آزادگان مدیونه تابناک مرد باش جرئت داشته باش و پا رو نفست بذار و منتشر کن ولو هیچ کس نخونتش
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۱
درود بر احمدی نژاد و یارانش ..
مجید دلبندم
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۲
آره هست یعنی هر کاریش کنی یه جورایی میخواد باشه
مث این رفیق دوست که هرروز یه قصه ای میگه که من هستم من بودم من خواهم بود

حالام میگه من موشک خریدم من انبار کردم من من من
یه کم هم بگو برادر من
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۲
اره برادر هنوز هست دوباره میخوان برا تنور اتنخابات
بندازنش جلو
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۱
لاکن در یک سیاه چاله گرفتار شده ایم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۱
یارانه ای که پول چند آدامس هم نمیشه بود اینهمه منت نداره

دولت ضعیفی داریم
پاسخ ها
مهران
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۱
نه آقا چرا دروغ می گید . کی گفته دولت ضعیفه ؟ دولت خیلی خیلی خیلی ضعیف ه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۱
جناب دیپلمات و بقیه اعضای همراه ایشون چرا می خواهید تعهد فراتر از ان پی تی که برای همه کشورها باید یکسان باشد می دهید؟
....‌تا کجا ؟!!
چرا کسی هیچی نمی گوید؟
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۲۱:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۱
چونکه ما بخلاف شما علم غیب نداریم که جناب دیپلمات میخواهد چکار بکند
:)
مهران
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۱
ما دیپلمات نیستیم . انقلابی هستیم . و آتش به اختیار . الموت لاسرائیل الموت لامریکا و سایر دنیا . ما خوبیم
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۲
آقا مهران اگه آمریکا نبود تو تا صد سال دیگه از کجا میدونستید گوشی هوشمند یا نت یعنی چی.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۱
فکر کن دولت محترم از سر صدقه امده سازمان خصوصی تاسیس کرده تا سهم اندکش را در اقتصاد بفروشد!!!!
نبوی خیلی باحالی برای پرت کردن حواس ها
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۲
نبوی راسته گفته
ناشناس
|
United States
|
۲۰:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۱
کاش کاریکاتوریست بودم و کاریکاتوری میکشیدم که در یکطرف کودکی یمنی از همانها که از سو تغذیه استخوانهای دنده و دست و پایش بیرون زده با موشکی دو متری و در طرف دیگر شاهزادگان سعودی سوار بر تانکهای و نفربرهای مدرن امریکایی با هواپیماهای اف ۳۵ و سلاحهای پیشرفته امریکایی قرار بگیرند و در حالی که ژنرالهای امریکایی و انگلیسی به انها مشاوره میدهند کودک یمنی را نشانه رفته اند؛
زیر ان کاریکاتور به انگلیسی میپرسیدم تروریست کدام یکی است؟ وانرا در هر رسانه پر بیننده ای که میافتم منتشر میکردم
پاسخ ها
ناشناس
| France |
۲۲:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۱
۲۵ درصد جمعیت یمن شیعی از قبیله های متفاوت و ۵ درصد ادیان دیگر ۷۰درصد سنی هستند .
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۱
هیچ رسانه ی حاضر به انتشار چنین کاریکاتوری نیست :(
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۱
همین که این فکر رو داری دستمریزاد
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۱
امیدوارم حرفه ای ها سوژه بگیرند..من آماتوری رفتم تو کارش.. طرح خوبی میشه دمت گرم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۱
لیسبون ترکیه ! کسی میداند کجاست؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۱
آری. لیسبون جزیی از خاک ترکیه است که طی یک فرآیند پیچیده جغرافیایی سر از پرتغال در آورده است
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۱
خخخخه
ناشناس
| United States |
۰۰:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۲
فکر کنم اون زمانیکه امپراطوری عثمانی بود بخشی از خاک آن امپراطوری بود. رئیس اسبق دانشگاه آزاد. بیچاره تحصیل کرده ش.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۲
دروغ را انقدر بزرگ بگویید که مردم متوجه اصل ان نشوند حتی اگر لازم شد نقشه جغرافیایی را هم عوض کنید همین مورد باعث سردر گمی میشه ومردم یادشان میرود
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۲
تو یکی از استانهای افغانستان داخل استرالیاست باید سوادتان را بالا ببزید
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۲
نقشه رو درست بگیری دستت میبینی دوست گرامی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۱
رهبری چند بار صراحتا می گوید اگر تحریم ها برگردانند می توانند بیایند میز برجام شرکت کنند و نه دو جانبه ان وقت اقایان حرف های چند پهلو می زنند
و از همین اینک خوش امد بگویید برای فشار بیشتر بر کشور البته نه از طریق اقتصادی بلکه فشار مضاعف سیاسی با ندانم کاری های اقایان
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۱
خیال شما راحت٬ کاری بدون هماهنگی با تهران صورت نخواهد گرفت. حتی اگر در ظاهر چونین نباشد. گاهی سیاست این را ایجاب میکند
ناشناس
| United Kingdom |
۱۲:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۲
فرمودند مذاکره سم است وبا ترامپ سم مضاعف
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۱
همه مسئولین میگویند مقاومت کنید ولی نمیگویند تا کی.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۱
تاوقتیکه مقاومتدونم پاره بشه.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۱
تا زمانی که مردم بفهمند که اگر کسی دوباره باب مذاکره باز کرد برای فروش نفت و وارد کردن ان به اقتصاد ، بگویند نه ان وقت است که می توان کفت مزه اقتصاد پیشرفته و ارامش را خواهید چشید
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۱
وقتش را عرض کنم
تا وقتی باید مقاومت کنیم که توبت مقاومت خود مسئولین برسد! اونوقت هس که چاره ای میکنن... البته اگه بلد باشن
ناشناس
| France |
۲۲:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۱
در تمام سخنرانیهای مسولین و مقامات و ایمه جمعه تاکید شده است که این مردم هستند که بما میگویند ما مقاومت میکنیم . آیا راست میگویند ؟ ما میگوییم ؟ یا انها میگویند ؟ ما در انتخابات به مجلس و دولت گفتیم ما مقاومت میکنیم . مقاومت کنیم که چی شود . دختران ایران را به جرم رفتن ورزشگاه و دوچرخه سواری . اب بازی و تعدد زوجات و صیغه و و اگر اعتراصی کردند مجازات شوند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۱
تا زمانی که یاد بگیرید درست رای بدید :)
مهران
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۱
تا زمانی که صدای پکیدن لاستیکمون زیر صدای سکه های زر کاسبان تحریم و نیمایی بیرون نزده .
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۱
تا پایان چهار سال دوم ترامپ
حمید
| Iran, Islamic Republic of |
۰۷:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۲
تا وقتی که تو خیلی از زمینه ها بتونیم از حالت وابستگی خارج بشیم
اگر چه کشور از نظر علوم استراتژیک وضعیت مناسبی داره .اما از نظر اقتصاد.حقوق شهروندی. .کرامت.وقوانین مبارزه با فساد اقصادی وضعش خوب نیست
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۲
اوایل جنگ به ما مردم ابادان وخرمشهر گفتند چرا از شهر بیرون میروید بایستید وبا اغوش باز از موشکها وخمپاره ها استقبال کنید خوب عده ای از ادمهای ناب ایستادند معده ای خالص تر موشکها وگلوله هارا در اغوش کشیدند ورفتند وهمه چیز را برای اینها باقی گذاشتند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۲
آنها حقوقهای آنچنانی دارند و شغلهای آنچنانی و مستاجر هم نیستند از 17 سالگی به برکت بیت المال صاحب همه چیز شده اند شما شرها هم از نعمت عسرت تزکیه نفس خضور در جبهه نبرد و قرار گرفتن در تابوت در سرای آخرت همه چیز خواهید داشت
ناشناس
| United Kingdom |
۱۲:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۲
تا زمان به خطر افتادان میزشون
ناشناس
|
France
|
۲۰:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۱
رفتم پیش جلود و روی میز را با مشت کوبیدم و گفتم من موشک میخواهم . یعنی توجیه اینکه ما چه قبل انقلاب و چه در بعد از انقلاب اگر حقوق ۲۰ میلیونی میگیریم حق ما هست . لطفا ساکت .
پاسخ ها
ناشناس
| - |
۲۱:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۱
فرمانده سپاه صابرین در برنامه زنده در اوج بازتاب حقوق های نجومی گفت که حقوق من 5ونیم میلیون تومنه . همه مثل هم نیستن برادر
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۱
در قبل انقلاب هم حقوق 20 میلیونی میدادن ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۱
همان قذافی به خاطر اعتماد به امریکا و به قول معروف ( قول دادن ها)الان کجا هست ؟
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۲۲:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۱
قذافی رو دوست داشتی؟
دلت براش تنگ شده؟
میخوای خاطراتشو بخون یکم ببین با زن و بچه مردم چکار میکرد
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۱
احسنت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۱
ظریف خیلی اشتباه کرد همچین قولی داد نمیدونم چرا نمی دونید هرچیزی که امضا میکنی ماباید اجرا کنیم ولی اونا میتونن اجرا نکنن
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۲
غربیها به مدت ۲/۵ به تعهداتشان عمل کردند ٬ اگر شما خبر نداری برو یقه رسانه ها را بگیر. و این که چرا بیش از ۲/۵ سال ادامه نیافت.
ناشناس
|
France
|
۲۰:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۱
مصباحی مقدم در دنیای سیاست اخلاق هم هست . در مردم سالاری هر چند سال سیاسیون در روند انتخاباتی و بدون هزینه سیاسی کنار میروند و قدرت را تحویل فرد پیروز بعدی میدهند . یعنی اختلافات گذشته بین سیاسیون شسته میشود و از بین میرود . علت بکار بردن چنین الفاظی بخاطر این هست که ارزش ها و دستاوردهای مردم سالاری را جدی اجرا نشده . یعنی بدون تشکل حزبی قدرتمند هنوز در تیوری اقتصادی و سیاسی حضور دارند و صاحب رای و نظر هستند .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۱
آقای شریعتمداری .خیلی دلسوز مردم هستی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۱
خوب مشخصه تجربه نشون داده به جيب اقايون جهت تفريح دربهترين مكان هاي دنيا وسرمايه گذاري دركانادا بعد به ريش ما حسابي بخندن وما چقدرساده ايم موقع انتخابات ....
ناشناس
|
United States
|
۲۰:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۱
جریان اصلاحات باید اصلاحات را اول از خودش اغاز کند.هیچکس به صرف اینکه در این جریان قرار گرفته نباید مورد حمایت غیر قانونی قرار بگیرد و این جریان باید روشن کند هرکس که عاشق ایران و ایرانی است و دلش در مهر کشور قرار گرفته را میپذیرد اما هیچگونه حمایتی از انهایی که مناصب را برای جمع اوری ثروت و رسیدن به قدرت و به ریاست گماردن ژن خوبها و...میخواهند، نخواهند کرد.جریان اصلاحات نیاز به بدست اوردن کرسیهای قدرت در کشور ندارد چرا که اگر دموکراسی و احترام به رای و قانون را در بین خود تمرین کند تمام ان کرسیها خودشان خواهند امد.مردم باهوشند و قضاوت میکنند و مثلا جریان منافقین که میخواهد دموکراسی برای کشور به ارمغان بیاورد خود دیکتاتوری کور و بدترین زندگی برای اعضایش به ارمغان اورده و لذا هیچگاه نتوانست به دل مردم ایران راه پیدا کند و کافیست اصلاحطلبان عکس انها عمل کنند تا مورد اقبال قرار گیرند.در انصورت فشار افکار عمومی در چار چوب قانون، اقلیت تمامیت خواه را تسلیم خواهد کرد و انها در مقابل سیل خروشان خواست مردم چاره ای جز تسلیم نخواهند داشت
پاسخ ها
ناشناس
| France |
۲۲:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۱
آن جریان تمامیت خواه که در پایان نظر خود اشاره داشتید مطمن باش با روند انتخابات و مردم سالاری قدرت و ثروت را رها نخواهد کرد . چون پول و پارتی و قدرت و اسلحه دارد . قدرت ابزار رای مردم برای کشوری هست که قدرت و سیاست گذاری از ان آرای مردم باشد
ولی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۱
اگر ازاحمدی نژاد حمایت نکردید فرض کنیم درست باشد حمایت روحانیت از بنی صدر را چه می گوییدو هزینه هایی که به نظام وارد کردید را فراموش کردید....
پاسخ ها
ناشناس
| France |
۲۲:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۱
من خودم بهش رای دادم و تندروها بمن در محله ام میگفتند بگو بنی صدر صد درصد . چون انموقع فرد باسواد سیاسی و اقتصادی در بعد از انقلاب کاندید نبود
مرتضی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۱
تابناک اون بخش مربوط به سفر جاسبی فکرمیکنم لیسبون مرکز پرتغال باشه!بعید به نظر میاد ترکیه لیسبون داشته باشه!
ناشناس
|
Denmark
|
۲۰:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۱
هیچ کس به هیچ کس نیست.پدر به پسر وپسر به پدر رحم نمی کند.برادر به برادر رحم نمی کند.خواهر به خواهر رحم نمی کند.خانواده ها همه از هم گسیخته پراکنده ومتفرق شده اند وسالها همدیگر را نمی بینند.دلخوشی از این مملکت رخت بربسته وخیلی ها به اجبار زنده اند.دست همه مسؤولان درد نکند که اینهمه زندگی را بر مردم سخت کرده اند. که از کله سحر تا بوق سگ باید جون بکنند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۱
در هر شرايط اقتصادي وتحريم سهم كشورها سرجايش هست ولو ازماليات كارمندان وساير مشاغل بودجه وهزينه هاي انها تامين ميشود .
ناشناس
|
France
|
۲۰:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۱
ظریف ... ما آغآز گر جنگ نخواهیم بود . اگر کسی آغآز گر جنگ باشد قطعا پایان آن هم نخواهد بود . ایران به عربستان حمله نکرده است . اگر امریکا راست میگوید مدرک ارایه دهد .
ناشناس
|
France
|
۲۱:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۱
این ۲۲ تا دروس دانشگاه که زیبا کلام گفتند دانشجویان میخواهند سیاستمدار شوند ؟ کدام دروسی که گفته شد ربطی به سیاست ندارد بلکه این دروس مفاهیم اخلاقی و عقیدتی هستند . یک فرد سیاستمدار اول باید تاریخ و جغرافیای کشور خودش را مطاله کند . بعد حقوق بین الملل . بعد اقتصاد بین امللی
پاسخ ها
مهران
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۱
خب اینا خوبه دیگه اقای زیبا کرام . یادت نیست یکی از سیاستمدارای ما تحت همین تعالیم رفت سازمان ملل هاله نور بالا سرش بود؟ تاریخ می خوای چکار ؟ میری می گی هولوکاست دروغه بدون اینکه معناش رو بدونی ...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۱
راست ميگه . بهزاد نبوي دروغ گفته چون اون ٤٠ درصد بقيه هم دست دولت نيست .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۱
پس چرا دوستان انقدر دست وپا می زنند تا در راس دولت و مجلس باشند
ناشناس
| United Arab Emirates |
۲۱:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۱
چون میخان حداقل ۴۰ درصد ثروت ملت به دست ملت برسه؟؟؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۱
ناشناس۲۱:۳۹
بگذار خیالت راحت کنم کف سهم دولت در اقتصاد ایران کم کمش ۷۰ درصد است و بقیه ان بین مردم و برخی نهادها تقسیم شده یعنی این نهادها هم بودجه عمومی دریافت نمی کنند و هر کسی هم گفت کمتر از این است بدون دارد سیاسی کاری می کند
البته می خواهند سهم دولت کم کنند ولی همچنان این سهم وجود داردو یک خورده ای کم شده
ناشناس
| France |
۲۲:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۱
چون مردم میخواهند . چون مردم دنبال اصلاحات هستند . اصلاح طلبان را مردم به قدرت رساندن. مردم از گفتمان تکراری و سیاست های ازمون و خطا و زور و فشار حتی در لباس پوشیدن اجباری خسته شدند .
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۱
احسنت به ناشناس ۲۱:۳۹
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۱
سهم دولت اینقدر هست که ما مردم و این نهادها پادویی کنیم جلوی انها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۶:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۲
راستی اگه دولت چیزی دستش نیست وقدرت نداره وکاری نمیتونه بکنه پس چرا این حزب ها خودشون رو چیز میکنن تا به ریاست جمهوری برسن..اونیکی گفته که پول دست دولت نیست اخه با سواد بانک مرکزی دست کیه؟رئیسش از طرف کی انتخاب میشه؟کل درامد کشور به کجا میره جز بانک مرکزی؟؟تمام ارگان ها ونظامی ها باید چقدرتلاش کنند که بتونن بودجه ای که خود دولت قبول کرده رو بگیرن که معمولا هم نمیده.بعد میگید دولت نه قدرت دستش نه پولی..واقعا شماها انقدر سواد دارین؟بدبخت به کسایی که باشما همکلام هستند وزندگی میکنند چون شماها وقنی صبح از خواب بیدار میشید میگید شب بخیر میگن بابا خورشید رو نمیببنی طلوع کرده میگین این که ماهه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۱
آقای مصباحی مقدم درباره انتخابات سال ۸۸ انقدر توجیهات سطحی می کنند که تعجب می کنم از قول مرحوم کنی که زنده نیستند می گوید گزینه ما بین بد و بدتر بود و سومی نبوداولا مگر فقط دو کاندیدا سال ۸۸ معرفی شده بود ثانیا شما اینجا به ضعف شورای نگهبان در اینباره که دو کاندیدای بد و بدتر را برای رای گیری معرفی کرده اذعان کردید ثالثا اینکه روحانیت مبارز و جامعه مدرسین خود را ملزم به دو قطبی کردن فضا میدیده و حاضر شده بد را انتخاب کنند و نه اصلح را
پاسخ ها
ناشناس
| France |
۲۲:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۱
علم الهدی و احمد خاتمی گزینه خوبی برای ۱۴۰۰ خستند . رای خواهند اورد بلای چهل میلیون نفر رای خواهند آورد .
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۲
با ناشناس هم عقیده هستم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۱
طیف جان زیاد بخودت فشار نیار آمریکا تا کلا خلع سلاح اقتصادی نکنه نمیزنه
ناشناس
|
United States
|
۲۱:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۱
یارانه های قطع شده سر از کانادا در می آورد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۱
اقای رفیق دوست بس کن دیگه !!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۱
جناب زیبا کلام چرا هوچی گری می کنی بیش از نیمی از دروس مذکور که از قبل در رشته علوم سیاسی بوده است. در ثانی عنوان اخرین درستون با عنوان صهیونیسم و مساله فلسطین است که در واقع همان درس مذکور اعراب و اسراییل است فقط در اینجا نام اسراییل به صهیونیسم تغییر کرده است.
پاسخ ها
مهران
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۱
اسرائیل با صهیونیسم فرق نمی کنه؟ عجب ... مثل این می مونه که بگیرشوروی یا چین با کمونیسم فرق نمی کنه . اون یک مکتب یا جریان فکریزیا ... این یک جغرافیا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۱
یارانه ای که قطع میشود چه میشود؟ این که معلوم است چه میشود پرسیدن ندارد . می رود پی کارش و هیچ کس هم جوابگویش نیست / به همین راحتی به همین خوشمزگی یارانه فقرا
ناشناس
|
United Arab Emirates
|
۲۱:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۱
امروز شیخ حسن روحانی فرمودند بودجه آموزش و پرورش ۳ برابر شده ولی حقوق معلمان ۴ برابر ؟؟! آخه با کدوم منطق ریاضی امکان داره خدا میدونه ؟! اتفاقا از روی کنجکاوی حکم سال ۹۲ رو بررسی کردم حدود یک میلیون سیصد بود ، حالا شده ۳ و نیم ؟؟ نمیدونم من بی سوادم یا ۴ برابر معنی دیگه داره ؟؟! مثل اینکه دروغ تو کشور یه اپیدمی شده ؟؟،!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۱
با عرض معذرت چون خودتون پرسیدین جواب میدم
شما بیسوادین
چون بودجه آموزش پرورش فقط حقوق معلمها نیست
صدها ردیف بودجه هست در وزارتخانه که حقوق معلمین چیزی در حدود یک چهارم تا یک پنجم بودجه تخصیصی هست
مهران
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۱
اقا یادتونه احمدی نژاد از پولهای مقدس امام زمان زمان و یارانه می گفت که ظرف ۵ یا شش سال می شه هفتاد هشتاد میلیون . خوب این ماشین حسابهای روحانی و معنوی در دفتر نهاد مقدس ریاست جمهوری هست و از رییس جمهوری به رییس جمهور دیگه منتقل می شه . ما هم که پشت گوشهای ما مخملی
ناشناس
| France |
۲۲:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۱
انقلاب برای از بین بردن دروغ هم بود .
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۱
ما فرهنگی ها چه کنیم که با 25سال سابقه حکم نودوهشتمون دومیلیون و پنجاه هزارتومنه؟!!!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۱
جناب باسواد اگه خبر نداری بدان ۹۸ درصد بودجه آموزش و پرورش صرف پرداخت حقوق میشه ؟؟؟؟
فریبرز
| Canada |
۱۱:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۲
ناشناس ۲۲:۰۸ ، چرا بیسواد ها سریع قیافه پروفوسل میگیرند؟دقت کنی میفهمی این دوستمون معلم هست یا دسترسی دارد به اسناد یک معلم، رفته مقایسه کرده دیده ۳ برابر هم نشده ولی آقای روحانی گفته ۴ برابر. اوفتاد؟
انسانیت
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۱
اگه عرضه دارین یارانه های ثروت مند هارو قطع کردین یارانه های فقرا هم زیاد کنید میخاین به جیب خودتون بزارین ما بیچاره ها چه گناهی کردیم چرا کارت یارانه رو واسه ضامن وام ازدواج استفاده نمیکنید
ناشناس
|
United Arab Emirates
|
۲۱:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۱
جناب روحانی عزیز ۹۰ درصد جامعه فرهنگیان بخاطر ظلمی که محمود با نفت ۱۳۰ دلاری و منابع عظیم مالی در حقشان کرد به شما رای دادند ولی شما جواب خوبی به آنها ندارید و متاسفانه نمک روی زخم آنها پاشیدید ؟ به خدا حقوق من با ۲۷ سال خدمت به اندازه یه کارمند ۷ ماه خدمت تو قوه قضاییه است ؟!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۱
منظورت همان جناب آقای دکتر محمود احمدی نژاد اگر هست بدان که ما فرهنگیان باتو هم نظر نیستیم به هیچ وجه من الوجوه
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۲
نفت 130 دلاری خبر نداشتیم
ناشناس
|
United Arab Emirates
|
۲۱:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۱
بزودی دیدار روحانی و ترامپ و مذاکره آنها دلار رو به قیمت سالها پیش برمی گرداند و خیلی ها سکته خواهند کرد منتظر نوسانات طوفانی دلار باشید ؟؟؟ روحانی بت شکن ، بت بزرگ رو بشکن .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۲
صد تومن بده آش به همین خیال باش
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۲
گویند بخواب تا بخوابش بینی
ای بی خبران چه جای خواب است مرا
ناشناس
|
United Arab Emirates
|
۲۲:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۱
۵ ماه سرکوب دستوری نرخ ارز توسط جناب همتی کلیه فعالیتهای اقتصادی رو وارد رکود کرده و حباب خطرناکی وارد بورس شده ، خدا به داد عیر حرفه ها برسه ؟
شریف زاده
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۱
متاسفانه یارانه اغنیا پابرجاست . یارانه فقراو ضعفا و بازنشستگانی که از حداقل حقوق برخوردارند. قطع شده است. بنظرم دولت و مجلس جرعت حذف یارانه اغنیا را ندارند. به همین دلیل در بوق و کرنا می کنند که ما یارانه پردرآمد ها قطع کرده ایم. لابد پردرآمدهای از منظر دولت همین حداقل بگیرها هستند.
ناشناس
|
United Arab Emirates
|
۲۲:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۱
شک نکنید اگه روحانی انتخاب نمیشد ایران تبدیل به سوریه دوم شده بود ؟! یه عده افراطی بی صبرانه میخواهند کشور رو درگیر جنگ خانمانسوز کنند ؟؟!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۲
برجام را هم همه متفق القول تایید کردند که بعضی را ماموریت دادند شما مخالفت کنید که اگر خراب شد ما بتونیم بگوییم ما موافق نبودیم شما همه چیز را منفی جلوه بده اگر مثبت شد بگذار پای زرنگی خودت واگر منفی شد ضرر نکردی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۱
دلار 1000 تومانی را به بهانه هدفمندی یارانه ها به 12000 تومان رساندند و یارانه ها هم کلا پرید
ناشناس
|
France
|
۲۲:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۱
در اخبار سایت ها از قول روحانی نوشتند که گفته است دعوای امریکا در خلیج فارس با چین هست و امریکا با ایران دعوا ندارد ؟ من میگم چرا ناو ها را در دریای چین نبرده چرا به دهانه خلیج فارس و دریای عمان اورده .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۲
چون نفت چین از تنگه هرمز میره
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۱
آقای ظریف شما که آدم مومنی هستی مگر نمیدونی مومن دوبار از یک سوراخ گزیده نمی شود؟ما الحاقیه ان پی تی را آنهم در مجلس بپذیریم وامریکا روی کاغذ تحریمها را بردارد وعکسی با شما بگیرد وبعدبزند زیر همه چیز شما پاسخگوی ملت هستید؟چه کسی به شما اجازه داده حرف از ملاقاتی مبهم در چارچوب برجام بعد از این نمایش در سازمان ملل بزنید؟مراقب باشید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۲
لغو تحریمها فقط روی کاغذ نبود. رسانه ملی این را القا کرد
شهرام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۱
یارانه حذفی به معلولان؟!!!!!!
این دیگه از اون حرف هاست میدانند معلولان توان دفاع از ندادن آنرا ندارند گفته اند می ره اونجا.!!!!!
اینم فیلم جدیده.!!!!!!
ناشناس
|
France
|
۲۳:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۱
رییسی . دشمن میخواهد این راهی که ملت انتخاب کرده است از مسیرش باز دارد . ..... ما ملت این راه راه انتخاب کردیم ؟
ناشناس
|
France
|
۲۳:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۱
تابی خسته نباشی . من به مثبت و منفی مشکوک هستم . دلیلم این هست که همزمان دو نفر نظر منفی زدیم اول ثبت نشد . دوم اینکه بعد از مدتی وقتی ثبت میشود دوباره صفر میشود . چرا . آیا در همین بخش هم سانسور وجود دارد . یعنی اگر در یک بخشی نظر کابران زیاد شود تاثیرش چیست . مسله بعدی این هست که تعداد نطرات مثبت و منفی برای هر کاربری اول بصورت نمایش در حد انتطار سایت داده میشود سپس با زدن مثبت یامنفی دوباره شماره جداگانه برای هر کاربر نمایش میدهد که مثلا اختصاصی برای هر کابر باشد . واقعا اینطور هست . ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۱
اصولگرا و اصلاحطلب هر دو در سوییس زندگی میکنند
مقاومت فقط برای مردم مقاومت است برای مسئولان و کارمندان برخی نهادها زندگی در بهشت است
انواع بن های کارمندی
انواع بیمه های تکمیلی
انواع وام های کم بهره و بدون بهره
انواع مراکز درمانی درجه یک با امکانات مدرن
انواع هتل ها ویژه ی کارمندانشان
انواع کمک هزینه های خرید کالا
انواع تعاونی ها
انواع سفرهای مجانی و اقساطی

مقاومت .. پایداری ... ایستادگی ... دورزدن تحریم ها ... دلالی ... قاچاق ... احتکار ... رانت ... اختلاس ... تبعیض ... بی عدالتی ... بیکاری ... فساد ... بابک زنجانی ها ... غارت ...
پاسخ ها
ناشناس
| France |
۰۰:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۲
علم و دمکراسی برای هر کدام از این چند مورد را گفتید راه حل دارد . منتها مسولین میخواهند همه این موردها را حل کنند . یعنی میخواهند دیگر روش ها را هم امتحان کنند . بنابراین بزرگترین معایب اینکار این هست که اگر نشود این مشکلاتی را گفتید حل کنند . انوقت بعد از صد سال به همان روش قبلی ها برگردند خیلی درد اور و حسرت و عم انگیز خواهد بود . چون هدر دادن وقت و هزینه روی دست ملت گداشته میشود
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۲
من که امروزم بهشت نقد حاصل میشود
وعده فردای زاهد را چرا باور کنم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۲
آقای احمدی نژاد اصلا نماینده اصلاح طلبان بود ناراحت و دنبال تبرئه نیاشید. اصلا اصولگرایان به ان دو نفر .. رای دادند!ت
ناشناس
|
-
|
۰۷:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۲
استادی که بخواهد در یک ترم به یک گروه دوعنوان از دروس اسلامی را ارائه کند .
بانکداری عملی اسلامی و حکومت عملی اسلامی از قلم افتاده تا معلوم شود فاصله ادعا تا عمل چقدر است
ناصر
|
-
|
۰۸:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۲
پرواضح است ظریف : که ایران به تاسیسات آرامکو حمله نکرده است
پرواضح است آمریکا : که حمله به تاسیسات آرامکو کار حوثی ها نبوده است
پرواضح است که این حمله توسط اسراییل انجام شده است
این را خود سران اعراب ایرانیها آمریکاییها اروپاییها همه بخوبی میدانند اما نمی توانند کاری انجام دهند
اما این حمله چه سودی برای طرفین دارد:
1) فضای انتخاباتی در اسراییل به نفع نتانیاهو پیش خواهد رفت
2) با گران شدن قیمت نفت و آزادسازی ذخایر استراتژیک نفت آمریکا این کشور سود هنگفتی از فروش نقت گران خواهد برد و هر وقت دوباره نفت ارزان شود آمریکا دوباره نفت ذخیره خواهد کرد
3) بصورت کوتاه مدت در ایران افکار عمومی کشور وبا تبلیغات رسانه ای از فساد و گرانی به سمت مقاومت و شکست عربستان خواهد رفت
4) با توجه به درآمد میلیاردی عربستان در تمام حوزه اقتصادی آثار این حمله به ورشکستگی اقتصادی نخواهد کشاند اما افکار عمومی جهان را برای تثبیت تحریم و حتی تشدید تحریمها آماده تر خواهد کرد
5) اروپاییها نیز با نا امن جلوه دادن منطقه و معرفی ایران به عنوان عامل ناامنی افکار عمومی را برای حمله به زیرساختهای اقتصادی از جمله پتروشیمی و پالایشگاهها ومراکز نظامی تههیج خواهند کرد و ضمن فروش سلاحهای خود از جمله اس 300 اس 400 درآمد ملی خود را بالا خواهند برد
6) بقیه کشورهای ظاهرا بی طرف نیز از طریق خرید نفت ارزان ایران درازای دور زدن تحریمها منفعت خواهند برد
... تنها این مردم مردم مردم مردم مسلمان هستند که سودمند نیستند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۲
دستگاه دیپلماسی در نیویورک میشگه درچارچوب برجام و تعهد 2023 اگه ترامپ برگرده به توافق و تحریم ها را برداره امکان مذاکره هست؛ در اینجا همزمان رئیسی میگه: (رئیسی افزود: آنچه نتیجه می‌دهد، راهبرد مقاومت است و مذاکره در هیچ سطحی صورت نخواهد گرفت.)
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۲
شر احمدی نژاد بهتر از صلاح مصلحین است
ناشناس
|
United States
|
۱۳:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۲
یارانه ها اگر قطع شود چی میشود ....هیچ نمیشود . تزریق پول نقد بلای جان اقتصاد هست . پولی که در جیب مردم هست ممکن هست به دلایل سیاسی و اقتصادی خرج نشود . دولت مجبور هست برای بیرون اکردن پول در خواب نزد مردم تقاضا را تحریک کند . یا سود بانکی را بلاتر بدهد . یا طلا و سکه و ارز بفروشد . تا زمانی که برای چاپ‌پول پشتوانه طلا و ارز نباشد کاغذ پاره هست . در شرایط فعلی بهترین راهکار فروش اوراق قرضه هست نه گران کردن اجناس و تورم و سپس رکود دوباره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۷/۰۲
سفر اقا زاده ها به اروپا وامریکا از همین قطع یارانه ها باید تامین شود
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
kilid search
بسته ویژه خبری
برچسب منتخب
کروناویروس کرونا در ایران بیمارستان کامکار انتخابات احمد امیرآبادی فراهانی ایرج حریرچی محسن طاهری حسنی مبارک نمازهای ماه رجب
آخرین اخبار