بازدید 4700
سوژه

آیا این تیم امید با فرهادمجیدی، به المپیک می‌رسد؟

عملکرد تیم ملی امید در بازی‌های اخیر چندان امیدوار کننده به نظر نمی‌رسد. شاگردان مجیدی در دو بازی دوستانه اخیر خود برابر ازبکستان مغلوب شدند تا مشخص شود که این تیم هنوز تا تیم شدن فاصله زیادی دارد.
کد خبر: ۹۲۳۴۳۹
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۲:۲۱ 12 September 2019

نتایج مایوس کننده تیم ملی امید با هدایت فرهاد مجیدی در بازی‌های دوستانه، کارشناسان، اهالی فوتبال و برخی مدیران دست اندرکار را نسبت به شکستن طلسم صع. ود به المپیک تا حدود زیادی ناامید کرده است، اما آیا می‌توان این نتایج را متعلق به بازی‌های دوستانه دانست؟

به گزارش تابناک ورزشی، فدراسیون فوتبال با وجود برخی نارضایتی‌های مسوولان کمیته ملی المپیک که در واکنش‌های اولیه ان‌ها بروز پیدا کرد، فرهاد مجیدی کم تجربه را به جای زلاتکو کرانچار که تیمش نتایج و نمایش‌های رضایت بخشی در مرحله مقدماتی نداشت، منصوب کرد.

تیم ملی امید با فرهاد مجیدی به دنبال شکستن یک طلسم چند دهه‌ای و صعود به مسابقات المپیک سال آینده است. ملی پوشان امید در دوره‌های قبل این مسابقات بار‌ها با بازیکنان و مربیان مختلف برای رسیدن به چنین هدفی خیز برداشتند، اما در نهایت با انواع مربیان داخلی و خارجی ناکام ماندند. حالا نوبت به مجیدی و ستاره‌های نسل جدید فوتبال ایران رسیده که تلاش خود را برای رسیدن به این مهم انجام دهند، اما تیم فعلی به مراتب ضعیف‌تر از برخی تیم‌های ادوار گذشته ایران است که با انبوهی از ستاره نتوانستند راهی المپیک شوند.

آیا این تیم امید با فرهادمجیدی، به المپیک می‌رسد؟

با این وجود، بررسی عملکرد تیم ملی امید در بازی‌های اخیر چندان امیدوار کننده به نظر نمی‌رسد. شاگردان مجیدی در دو بازی دوستانه اخیر خود برابر ازبکستان مغلوب شدند تا مشخص شود که این تیم هنوز تا تیم شدن فاصله زیادی دارد. تیم امید ابتدا در بازی اول با نتیجه ۱-۰ برابر ازبکستان مغلوب شد. مجیدی این شکست را ناشی از کیفیت پایین بازی و اشتباهات فردی عنوان کرد. با این وجود، دربازی دوستانه دوم عملکرد تیم ملی به مراتب بدتر شد و شاگردان مجیدی با نتیجه ۴-۱ مغلوب شدند. اتفاقی که این ذهنیت را بوجود می‌آورد که مجیدی همچنان در حال آزمون و خطا در تیم امید است و نتوانسته به یک ساختار و سیستم منسجم و مدنظر خود دست یابد.

البته این بازی‌های دوستانه برای تیم امید مفید است و باعث می‌شود که این تیم بتواند پیش از بازی‌های حساس پیش رو در انتخابی المپیک و مسابقات زیر ۲۳ سال آسیا، بتواند مشکلات و نقاط ضعف خود را دریابد و برای رفع آن‌ها تلاش کند. اتفاقی که اگر محقق شود می‌تواند با پایان طلسم صعود نکردن تیم ملی به المپیک هم همراه باشد، اما در صورت باقی ماندن این نقاط ضعف، قطعا نمی‌توان چندان به آینده تیم مجیدی خوش بین بود.

آیا این تیم امید با فرهادمجیدی، به المپیک می‌رسد؟

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# قره باغ # هفته دفاع مقدس # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی # بازیهای آسیایی 2022