بازدید ۱۱۹۶۶
روحانی در جلسه رأی اعتماد؛
رئیس‌جمهور: نباید صدای دشمن را از حنجره ولو گروه مخالف دولت بشنویم. بگذارید دشمن با حنجره خود حرف بزند. چرا عده‌ای حنجره خود را به صدای دشمن عاریه می‌دهند؟ امروز باید متحد و در کنار هم باشیم، چون با اتحاد می‌توانیم از این مشکلات عبور کنیم.
کد خبر: ۹۲۱۶۷۶
تاریخ انتشار: ۱۲ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۲ 03 September 2019

رئیس جمهور حسن روحانی در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی برای معرفی دو وزیر کابینه با تسلیت ایام سوگواری و شهادت امام حسین (ع)، اظهار کرد: امیدوارم همه ما بتوانیم پیرو عزیزی باشیم که گفت برای سامان دادن جامعه و مبارزه با نفاق قیامم را آغاز کردم که قیام من امر و فرمان به خوبی‌ها و نهی و بازداشتن از پلشتی‌هاست، راه من راه جدم، پدرم و برادرم خواهد بود.

به گزارش «تابناک»؛ وی ادامه داد: همه امید ما این است که بتوانیم پیرو آن بزرگوار باشیم و در مسیر استقرار خوبی ها و پاک کردن جامعه از بدی ها از هیچ تلاشی فروگذار نکنیم.

روحانی گفت: وضعیت امروز کشور؛ پیچیده‌ است که نیاز به نقش آفرینی سه قوه و سایر ارکان کشور دارد. من به یاد ندارم هیچ کشوری در تاریخ دهه‌های گذشته همانند ایران امروز در فشار اقتصادی بی حد و حصر و حداکثری استکبار جهانی و دشمنان قرار گرفته باشد. طراحی بر این بود در شانزده ماه پیش با تحریم شدیدی که علیه جمهوری اسلامی ایران اعمال می شود، کشور حداکثر ششماه بیشتر نتواند تاب آوری داشته باشد.

وی افزود: تاریخ تحریم کشورهای دیگر را در نفت و بیمه و سایر تحریم‌ها ببینید،‌ هیچ کشور معمولی نمی‌توانست بیش از شش ماه تحمل کند. اینکه پیش بینی آنان این بود در پایان سال میلادی گذشته چیزی از نظام نمانده باشد، با محاسبه عادی دور از ذهن نبود، اما این محاسبه با ملت آب دیده با فراز و نشیب فراوان و دارای ایمان قوی و اعتقاد به خاندان رسالت و آماده ایثار و فداکاری برای آرمان های خود و تاریخ، نادرست بود. آن‌ها امروز به این واقعیت رسیده‌اند که پس از شانزده ماه مقاومت، نگاه دنیا حتی آمریکا نسبت به ما عوض شده است.

ما هیچ تصمیمی برای مذاکره دو جانبه با آمریکا نداریم/عده‌ای حنجره خود را به صدای دشمن عاریه می‌دهند/این پیغام و پسغام آمریکا به‌خاطر یأسی است که بر او مستولی شده

روحانی با بیان این‌که آمریکا به این نتیجه رسیده که با فشار حداکثری نمی‌تواند ملت ایران را به زانو درآورد، اظهار کرد: آن همه پیغام و پسغام با واسطه در سراسر جهان که مشاهده می‌کنید، به خاطر همین یأسی است که بر نقشه و افکار دشمن مستولی شده است. آنها می‌دانند این راه پاسخ نمی‌دهد و جنگ تحمیلی اقتصادی هم مانند جنگ تحمیلی نظامی سی سال قبل، نتیجه نخواهد داد.

وی افزود: ملت ما با وجود همه دشواری‌ها در جنگ تحمیلی مقابل یک کشوری ایستادند که به ظاهر به ایدئولوژی شرق خود را مسلح کرده و با سلاح غرب و شوروی مجهز شده و با پل ارتجاع در برابر ملت ایران ایستاده بود. آمریکا به این کشور اطلاعات می‌داد، شوروی و فرانسه سلاح می‌داد، ارتجاع پول، بندر و فرودگاه می‌داد، اما رزمندگان ما توانستند در این جنگ پیروز شوند. جنگ تحمیلی دوم نیز که اقتصادی، روانی و سیاسی است برای دشمن سرنوشتی بهتر از جنگ نظامی نخواهد داشت. در این جنگ هم ملت ما پیروز و سربلند است و این ادعا نیست.

رئیس جمهور با بیان این‌که راهبرد ما در برابر توطئه آمریکا صبر انقلابی و تدبیر عقلانی بود، تصریح کرد: ما با این راهبرد اجازه ندادیم ایران تنها بماند، ما توانستیم آمریکا را در انزوا قرار دهیم. آمریکا برای اولین‌بار از زمان ابرقدرتی‌اش که علیه یک ملت توطئه کرد، اما دنیا به آنها روی خوش نشان نداد و حداقل در زبان و سیاست با ملت ایران هم‌نوا شد. ملت ایران به لحاظ حقوقی در دادگاه بین‌المللی پیروز شد و تنها یک رژیم منحوس نامشروع و دو سه کشور در کنار آمریکا ماند.

وی خاطرنشان کرد: اولین قدم ما دادن فرصت تاریخی به کشورهای 1+4 بود، اگر آنها به تعهدات خود عمل می‌کردند، ما هم به کلیه تعهدات خود عمل می‌کردیم، اما متأسفانه بعد از تخلف و خیانت آمریکا اروپا هم یا به وظیفه خود عمل نکرد یا نتوانست یا هر دو که آنچه ما می‌فهمیم یعنی جایی می‌توانست ولی عمل نکرد و در جایی هم با مشکلات مواجه بود.

وی تاکید کرد: استراتژی ما بر دو پایه مقاومت داخلی و دیپلماسی فعال مبتنی بود، زیرا بدون مقاومت و دیپلماسی مسیر ما دشوار خواهد شد.

ما هیچ تصمیمی برای مذاکره دو جانبه با آمریکا نداریم/عده‌ای حنجره خود را به صدای دشمن عاریه می‌دهند/این پیغام و پسغام آمریکا به‌خاطر یأسی است که بر او مستولی شده

روحانی در ادامه سخنانش گفت: پایه اصلی استراتژی ما این بود که ملت ما روی پای خود بایستد؛ همه ارکان دست به دست هم بدهند تا ما بتوانیم از این فشاری که بر مردم وارد شده است بکاهیم. در این راستا رهنمودهای مقام معظم رهبری،‌ هماهنگی سه قوه و جلسات شورای عالی اقتصاد که تدبیر ایشان بود راهگشا بوده است. ایشان در جلسه ای گفتند اگر نظری دارید بعدا صحبت کنید و اصل حرف مشترک این جلسات باشد؛ البته برکات و خیر زیادی این جلسات برای ما داشت.

وی خطاب به نمایندگان مجلس گفت: شما نمایندگان حامیان اصلی دولت هستید، چون شما به وزرا و هیأت دولت رأی اعتماد دادید. با کمک شما هست که در این روزهای سخت ما می توانیم با وحدت از این مشکلات عبور کنیم. آنچه من می خواهم بگویم این است که مقاومت ملت ایران پیروزی به دست آورده است.

رئیس‌جمهور تصریح کرد: امروز بعد از اردیبهشت سال گذشته که تحریم را صد در صد کردند، به کشورهای دیگر آنچنان فشاری آوردند که اگر یک هواپیما از ایران پرواز کند با چهار چشم مراقبتش می کنند، یا یک کشتی و قایق از بندر ما حرکت کند مورد نظاره آنان قرار می گیرد، چنین فشار و تحریمی بی‌سابقه است.

وی افزود: حالا باید شاخص‌های اقتصادی به ما بگوید که مقاومت مردم ایران پاسخ داده است یا خیر. آمار و ارقام اقتصادی نشان می‌دهد وضع ما نسبت به سال پیش بهتر است. اخیرا بانک مرکزی در نامه‌ای ذکر کرده بود شاخص بهای تولیدکننده نشان می‌دهد رشد این شاخص هفت دهم درصد بوده است.

روحانی خاطرنشان کرد: قیمت ارز ما از یک ثبات نسبی برخوردار است که این هم نشان می‌دهد بازار ما نوعی آرامش دارد. این به معنای امید مردم به تولید است. شاخص‌های صنعتی به ما نشان می‌دهد که هم در زمینه اخذ مجوز و هم کارگاه‌های صنعتی رشدهای 20 درصدی داریم.

رئیس‌جمهور یادآور شد: بر خلاف همه تبلیغات متمرکز جهانی که می‌خواهند روحیه ملت ما را تضعیف کنند مردم ما در مسیر تولید در حرکت هستند. اینکه در شرایط فعلی ساخت 110 هزار مسکن شهری و روستایی را کلید می زنیم به معنای حرکت مثبت اقتصاد است که توسط بخش خصوصی انجام می گیرد و دولت فقط حمایت می‌کند.

رئیس‌جمهور گفت: برای اولین بار پس از انقلاب، جمهوری اسلامی ایران در یک پیمان اقتصادی منطقه‌ای ورود کرده و در آبان‌ ماه امسال روابط آزاد تجاری با کشورهای اوراسیا اجرایی می‌شود. این پیمان می‌تواند راه را برای صادرات و واردات آسان‌تر کند. ما با چند کشور بزرگ جهان هم توافق کردیم که مبادلات با پول ملی کشورها باشد و این به معنای ضربه به دلار و توطئه‌های آمریکاست. امروز شرایط آرام‌تری را در کشور مشاهده می‌کنیم و شرایط بهتری را در ماه‌های آینده تجربه خواهیم کرد.

ما هیچ تصمیمی برای مذاکره دو جانبه با آمریکا نداریم/عده‌ای حنجره خود را به صدای دشمن عاریه می‌دهند/این پیغام و پسغام آمریکا به‌خاطر یأسی است که بر او مستولی شده

روحانی با بیان این‌که در شش سال دولت یازدهم و دوازدهم با وجود تحریم‌ها 14 فاز پارس جنوبی و 15 پتروشیمی بزرگ افتتاح شد، خاطرنشان کرد: در کشاورزی تحولات بزرگی به وجود آمد، 600 هزار هکتار زمین زیر آبیاری قطره‌ای و سامانه‌های نوین قرار گرفت. گازرسانی، آبرسانی، برق‌رسانی، تلفن و اینترنت روزانه به روستاها می‌رسد. دولت همه توان خود را برای حل مشکلات زلزله 96 و سیل امسال به کار گرفت. همه اینها نشان می‌دهد که مقاومت و ایستادگی جواب می‌دهد. در کنار مقاومت، دیپلماسی فعال می‌تواند مسیر را برای ما آسان‌تر کند.

وی تأکید کرد: ما هیچ‌گاه دروازه دیپلماسی را نخواهیم بست. معتقد نیستیم یا باید از مقاومت یا از دیپلماسی استفاده کنیم و این دو را مکمل همدیگر می‌دانیم. در رسانه‌ها این دوگانگی را در کشور درست نکنند. شرایط ما دوگانگی نیست، نباید صدای دشمن را از حنجره ولو گروه مخالف دولت بشنویم. بگذارید دشمن با حنجره خود حرف بزند. چرا عده‌ای حنجره خود را به صدای دشمن عاریه می‌دهند؟ امروز باید متحد و در کنار هم باشیم. با اتحاد می‌توانیم از این مشکلات عبور کنیم.

روحانی در ادامه اظهار کرد: ما از 18 اردیبهشت سال 1398 اولین مرحله کاهش تعهدات را آغاز کردیم، اما در عین حال مذاکره‌ خود را هم با کشورهایی که روابط نزدیک‌تری داریم مثل چین و روسیه و دیگر کشورهای اروپایی ادامه دادیم.

وی افزود: این مذاکرات نتیجه مطلوب را نداشت و گام دوم را برداشتیم چون به نتیجه ملموس نرسیدیم. امروز نزدیک به گام سوم هم هستیم. هنوز مذاکره می کنیم. با برخی سران کشورها مستقیم صحبت کردیم و با برخی تلفنی. اساس صحبت‌ها این است که اگر 1+4 بتواند به بخشی از تعهدات خود عمل کند در اینجا ما هم در بخش کاهش تعهدات تجدیدنظر می‌کنیم.


روحانی گفت: اما اگر گام مهمی برندارند حتما ما در روزهای آینده گام سوم را برمی‌داریم. شاید حل مسأله مشکل تر شود. در این صورت اما از آنجایی که گام‌های ما برای برگشت به نقطه اول آسان است و هزینه‌بردار نیست، همچنان به مذاکرات خود بعد از برداشتن گام سوم هم ادامه می‌دهیم.


وی سپس به تبیین موضع ایران در حوزه فروش نفت در مذاکرات ذکر شده پرداخت و گفت: ما هنوز به توافق نهایی نرسیدیم؛ اما مذاکرات ما همچنان ادامه دارد، اگر تا روز پنجشنبه به نتیجه نهایی نرسیم گام سوم را برمی داریم. حالا که روشن شده  این سیاسیت آمریکا جواب نمی دهد و ملت ایران خواهد ایستاد تا به نتیجه برسد، امیدواریم آن‌ها به مسیر درست و تعهدات خود برگردند.


رئس جمهور یادآور شد: آخرین نکته‌ای که در این بخش صحبت‌هایم می‌خواهم بگویم این است که گاهی ممکن است از تعبیرها سوء برداشت شود. ما هیچ تصمیمی برای مذاکره دو جانبه با آمریکا نداشته و نداریم. با وجود پیشنهادها در این سال‌ها پاسخ ما منفی بوده است.


وی در همین راستا افزود: بحث دوجانبه با آمریکا به طور اصولی مطرح نیست. اما ما گفتیم همان‌طور که آمریکا در 1+5 با ما بر سر مسائل هسته ای حرف می زد اگر همه تحریم‌ها را بردارد، حالا یا برگردد به برجام یا نه، باز هم امکان دارد در جلسات 1+5 حضور داشته باشد. این مشروط است که همه تحریم ها را بردارد. وقتی می گوییم مذاکره یعنی همه تحریم ها برداشته شود. حرف ما واضح و روشن است. خارجی‌ها گاهی برداشت ‌های اشتباه می کنند. مترجمین گاهی حرف را بالا و پایین می کنند.

اصول سیاست های ما را رهبر معظم انقلاب تعیین می کنندو همه ما مسیر واحدی را طی می کنیم؛ بنابراین آنچه دشمنان فکر می کنند در کشور بین این دسته و آن  دسته تفرقه وجود دارد، این طور نیست و  در منافع ملی هیچ اختلافی وجود ندارد.
روحانی با بیان اینکه دولت خیلی موافق تشکیل وزارت میراث فرهنگی، صنایع و گردشگری نبود، خاطرنشان کرد: ما اگر جایی مخالف باشیم نظر خود را اعلام می‌کنیم ولی به هرحال مجری قانون هم هستیم و شما تصمیم نهایی را برای تشکیل این وزارتخانه گرفتید.


وی با اشاره به دلیل استعفای آموزش و پرورش اظهار کرد: بطحائی به عشق شما نمایندگان مجلس شورای اسلامی علاقه‌مند شد که در کنار شما باشد و استعفا دهد. در استعفا نوشته بود می‌خواهد در انتخابات مجلس شورای اسلامی شرکت کند. من خیلی موافق استعفا نبودم اما وی اصرار کرد و وقت هم برای پذیرش استعفایش کم بود. اصرار وی باعث شد که استعفایش را بپذیرم. در دولت هیچ مشکلی بین ما و بطحائی نبود.


روحانی در ادامه درباره اهمیت میراث فرهنگی برای کشورمان خاطرنشان کرد: اگر میراث فرهنگی در کشور ما نبود شاید کتاب نمی‌توانست به خوبی هویت ملی ما را تبیین کند. آثار فرهنگی در شیراز، اصفهان و سایر شهرها گویای تمدن ماست و کتاب نمی‌تواند به اندازه این آثار بیانگر تمدن کشور ما باشد. تمدن و معماری یک زبان رسا و همه‌فهم بوده و ترجمه نمی‌خواهد. حفظ و معرفی این آثار به مردم کشور و دنیا یک وظیفه ملی، فرهنگی و انقلابی است.


رییس جمهور ادامه داد: گردشگری به عنوان یک پیشران در اقتصاد و اشتغال است. ما نباید اجازه دهیم جوانان‌مان بیکار باشند و باید محیطی برای سرمایه‌ گذاری فراهم کنیم. گردشگری هم موجب سرمایه‌ گذاری شده و هم می‌تواند ایجاد اشتغال کند. از اول دولت یازدهم هر سال گردشگر بیشتری وارد کشور می‌شود که این برای ارز، ریال، اشتغال و فروش اجناس ما مهم است. دولت توانست آمار بیکاری را از 12.1 درصد به 10.8 درصد برساند. صنایع دستی هم موجب ایجاد اشتغال و معرفی فرهنگ عظیم ما می‌شود.


روحانی در تشریح ویژگی‌های وزیر پیشنهادی برای وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بیان کرد: مونسان فردی فعال، بانشاط، پرکار و خوش‌فکر است که از بهترین دانشگاه‌های کشور فارغ‌التحصیل شده است. امیدوارم بتواند با رأی شما در این دو سال مسئولیت این وزارتخانه را به عهده بگیرد.


وی همچنین با بیان این‌که وزارت آموزش و پرورش یک وزارتخانه پایه‌ای است، اظهار کرد: ما هر آنچه برای آینده کشور می‌خواهیم از معنویت، نشاط، پیشرفت اقتصادی و صنعتی، اشتغال و قدرت ملی همه از آموزش و پرورش آغاز می‌شود. ما 14 میلیون دانش‌آموز به عنوان امانت مردم در اختیار داریم که این سرمایه بزرگی است و بیش از 900 هزار تن هم بار مسئولیت آموزش و پرورش را بر دوش دارند. من برای این وزارتخانه 9 نفر را در ذهن داشتم و به آقای حاجی میرزایی رسیدم.

ما هیچ تصمیمی برای مذاکره دو جانبه با آمریکا نداریم/عده‌ای حنجره خود را به صدای دشمن عاریه می‌دهند/این پیغام و پسغام آمریکا به‌خاطر یأسی است که بر او مستولی شده

رئیس جمهور ادامه داد: حاجی میرزایی از خلق و خوی خوب و اخلاق و ادب برخوردار بوده و انسان فوق‌العاده‌ای است تا حالا عصبانیت وی را ندیده‌ایم. دبیری دولت و آماده کردن برنامه‌های دولت سخت است که همیشه این کار را به خوبی و با نظم و حوصله و دقت انجام داده است. ما هیچ وقت ندیدیم که وی بحثی را در دولت بیاورد که متن یا چارچوب آن ایراد داشته باشد. حاجی میرزایی با همه اعضای دولت و سیاست‌های دولت آشناست.


وی در پایان گفت: من می‌دانم معلمان مطالباتی دارند و ما باید به آنها کمک کنیم. وزیر پیشنهادی این توان را دارد تحصیلات وی علوم اجتماعی است و او تجربه کار معلمی و بیست سال سابقه کار را در آموزش و پرورش را دارد. من معتقدم با وجود حاجی میرزایی تحول بسیار خوبی در آموزش و پرورش را شاهد خواهیم بود. من از نمایندگان مجلس شورای اسلامی می‌خواهم به وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش اعتماد کنند.

اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱۷
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۶۸
ناشناس
|
United States
|
۰۸:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۲
خبرهلی مربوط به دولت را دیگر دنبال نخواهم کرد.
دولت به روزمرگی افتاده.
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۰۹:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۲
احسنت به روحانی و دولتش.بعنوان یک طرفدار دولت و رای دهنده به روحانی باید اعتراف کنم انتظار مقاومت تا این اندازه از طرف دولت نداشتم.روزی که من نا امید بودم و از اقای روحانی انتظار استعفا داشتم ایشون اومد و گفت دولت میایسته. و تا اینجا که خوب ایستاده.بازار ارز کنترل شده و ثبات قیمت تا حدودی ایجاد شده.اینها چیز کمی نیست جناب روحانی و بدونید برخی از مردم هستن که زحمات دولت رو میبینن و ارزش ایستادگی جلوی بزرگترین غول اقتصادی نظامی دنیا رو درک میکنن.دست مریزاد دولت اقای روحانی و همچنین بقیه ارکان نظام از نظامیان قهرمان و قوه قضاییه با رویکرد جدید
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۲
چراپیکر مرگ مغزی شده برجام راازدستگاه تنفس مصنوعی جدانمیکنید ؟! یادتان باشد صورتحساب نگهداری این مرده هرروز سنگین ترخواهدشد !!!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۲
به ناشناس۹:۴۶
از نظر من نمره ی روحانی زیر ۱۰ است.
خیلی مونده تا احسنت و صد آفرین و هزلر و سیصد آفرین
ناشناس
| United States |
۱۰:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۲
جواب ۹۴۶:
شغلت چیست؟
جلوی خانواده کوچک شده ای؟
خودت به این حرفهای شعاری که زده ای نخندیدی حین تایپ ؟؟
بازار ارز کنترل شده چه جوری گوشت کیلویی ۱۳۰ شده؟
بازار ارز کنترل شده چه جوری پراید نیامده پایین؟
بازار ارز کنترل شده چه جوری سفره ها داخلش کمتر شده؟؟
امریکا پیغام میدهد ؟؟؟؟
فکر کنم سال دیگر این وقت اقایون میفرمایند دیدیم امریکا بی ادب شده اونچنان تحریم هایی روش اعمال کردیم که امریکا از هم پاشید!!واقعا صحبتهای اقای روحانی عجیب شده و بدتر از ان این طرفدار اوست که دفاع کور از ایشان‌می کند.
دکتر شریعتی میگوید می خواهی کسی را از چشم دیگران بیاندازی دفاع بد از او کن.
پدرامرزیده طرفداران احمدی نژاد هم عملکرد او را دیدن در دو سال اخرش سکوت کردند ان وقت تو به نابسامانی های ایجاد شده در دولت دوم اقای روحانی خوشحالی؟؟؟؟
بازار خودرو خارجی که قبل از تحریم های امریکا یک ماه بعد از رای دومی که به ایشان دادیم گران شد ان
وقت شما ذوق کنترل می کنی!!!!!عجیبه!
طرفداری باید با دیدن نقاط ضعف و قوت باشد نه فقط دو کار خاص ان را فقط بگویی خوبه و از بی تدبیری ها هیچ چیزی رو خود نیاوری
عمرت را در بازی های سیاسی تلف نکن
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۲
ناشناس 09:46 الآن با آغاز مهر قیمت دفتر نسبت به پارسال شده 10 برابر خیلیها عاجزن برای بچه شون نمیتونن بخرن .به این میگی ثبات قیمت ؟! یادت رفته با رقص و قرکمر یک دستت هزار تومنی میگرفتی دست دیگه یک دلاری و فریاد که اگر رییسی بیاد دلار تا 5000 تومن هم بالا میره . حالا به دلار یازده هزاری میگی مفت و کنترل ارز . برو کشکتو بساب برو کنسرتتو برو سفره مردم رو خالی کردین
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۲
ایشان اجازه ندارد تا مشکلات را حل کند
والا مشکلات کشور خیلی راحت قابل حل است
ولی اجازه اش هنوز صادر نشده
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۲
بطورقطع ویقیین دولت روحانی ضعیف ترین عملکرد را بین همه دولتهای بعدازانقلاب داشته بخصوص اقتصاد ودیپلماسی ضعیفش سرامدهمه ضعف هابوده
ناشناس
| United Kingdom |
۱۳:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۲
اقای روحانی بخاطرملت استعفابده وبرو
علی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۲
حسن آقا ... درسته شانزده ما مقاومت ولی ببین چی بر سر مردم آوردید . شما هر توافقی با اروپا بکنید تو این وضعیت برد کردیدو گرنه تا شش ماه دیگه دوام نمی آورید ..ببخشید مردم راهشون را جدا کردند
بنایون
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۲
کسی که این رو در مورد ایستادگی دولت و روحانی گفتی؟با شما هستم؟ حالت خوبه؟ چن وقته گوشت نگرفتی واسه زن و بچت؟ ما نزدیکه دو ساله//همیشه حقیقت رو بگو. طرفداری افراطی هم خوب نیس
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۲
علتشونمیدونم ولی دلارداره ساعتی میره بالا. الان ۱۱۵۰۰ هست
پرسنل میراث
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۲
خدا کنه مونسان رای نیاره چون دراینصورت باید فاتحه میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی رو خوند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۲
خدا قوت بده به آقای رییسی
بهترین حامی دولت الان رییسیه اگر روحانی قدرش را بداند چون داره از دولت آلودگی زدایی می کنه
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۰۹:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۲
اقای رییسی میدونه که عزت کشور و عزت ایرانی یعنی عزت ایشون.یعنی عزت من و شما.درود بر همه کسانی که در راه اعتلای وطن عزیزمون تلاش میکنن
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۲
جوجه را آخر پاییز میشمارند.زود قضاوت نکن.فعلا هنوز حکمی برای هیچ مفسد اقتصادی که بیشتر از افرادی که تخلفات معمولی میکنن،صادر نشده.هر وقت مثل چین صاحب منصب ها رو هم اعدام کردن اونوقت قبوله که واقعا میخوان با فساد مبارزه کنن.وگرنه اعلام خبر بازداشت فلانی و بعد هم هیچ،که نمیشه مبارزه با فساد
علی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۲
ایشان برای کنترل اعتراضات مردمی که پس از افزایش قیمتها و بدتر شدن اوضاع اقتصادی کشور احتمالا روی خواهد داد آمده اند
تایید آنهم در دادن احکام بسیار سنگین به خبرنگاران حاضر در اعتراضات روز کارگر در جلوی مجلس میباشد و برای جلب اعتماد مردم هم چند دزد و رانت خوار را هم اول گرفتند تا مردم را پشت خود داشته باشند
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۲
اره امریکاس که تحریمه امریکاس که 70درصد ارزش پولش کم شده امریکاس که مردمش زیر بار گرونی کمرشون خم شده بایدم التماس کنه واسه مذاکره !
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۲
کاملا درست گفتید علی اقا .البته بلحاظ اقتصادی.ولی بلحاظ سیاسی هیمنه امریکا شکسته.ترامپ که بارها گفته بود انها(ایرانیها)بلاخره مذاکره خواهند کرد تا اینجا ناموفق بوده.ابروی امریکا در دنیا رفته چون برجام رو بهم زده با این ادعا که قرار داد بهتری نسبت به دوره اوباما خواهد نوشت ولی هنوز نتونسته و بقیه کشورهای دنیا بهش میگن تو بازی بهم زن و پیمان خراب کن هستی.ترامپ نیاز داره خراب کاری که کرده و قرار دادی که بسته با بهترش جایگزین کنه تا ابروی خودش و امریکا در صحنه جهانی حفظ بشه.ولی فعلا که نتونسته.باید این مدت باقیمانده .رو هم منتظر موند و دید
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۲
ما هم می دانستیم که روحانی چهل سال در ابن مملکت همه کاره بوده وجز خرابی چیزی بار نیاورد ولی چه طوری ابن ریس شد جای حرف دارد واگر همین حلبا هم ایتعفا بدهد ایران خراب تر نمی شود ولی اگر ماندی شد فاتحه همه خوانده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۲
«رئیس جمهور: ما هیچ تصمیمی برای مذاکره دو جانبه با آمریکا نداریم و نداشتیم.» آقای روحانی اینو درست میگه> مذاکره دوجانبه ندارند مذاکره بصورت سه جانبه و با واسطه هست.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۲
اقای روحانی راست میگه مذاکره باامریکا دوجانبه نیست سه جانبه وچندجانبه است ( ازطریق فرانسه و ژاپن و غیره) !!!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۲
برای پادرمیانی ورابطه با امریکا کشوری نمانده که متوسل نشده باشند !!!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۲
هیهات من الذله
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۲
پس این منم که گوش به زنگم که هر جا گفتن امکان خبر مسرت بخشی !!!!!!!!!!!!!هستش سریع خودمو مثل برق و باد.....میرسونمممممممممممممممممممممممم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۲
پس این ملت هستن که برای مذاکره دارن له له میزنن!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۲
چراپیکر مرگ مغزی شده برجام راازدستگاه تنفس مصنوعی جدانمیکنید ؟! یادتان باشد صورتحساب نگهداری این مرده هرروز سنگین ترخواهدشد !!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۲
آمریکا خیلی التماس کرده هاااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا....ما قبول نمیکنیم!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۲
بمیرم برای مایوسی شیطان بزرگ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۲
از تعجب دارم منفجر میشم!!! مسئولین محترم ما متوجه نمیشن که آمریکا تو این چند دهه از کجا به کجاها رسیده؟؟؟؟؟!!!! مایوسی از چی؟
ایشون همه چیزش دقیقا" با برنامه داره پیش میره......
این دولت تدبیر و امیده که ما رو به اوج رسونده!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۲
((((روحانی گفت: شرایط امروز کشور شرایط پیچیده‌ای است که نیاز به نقش آفرینی سه قوه و سایر ارکان کشور دارد. من به یاد ندارم هیچ کشوری در تاریخ دهه‌های گذشته همانند ایران امروز در فشار اقتصادی بی حد و حصر و حداکثری استکبار جهانی و دشمنان قرار گرفته باشد))))
یه جا دیگه میفرماین که( طبق سالیان سال گذشته ) همه چیز عالی و عادی و رو به بهبوده!!!! کدوم حرفشون رو باید باور کرد؟؟؟!!!!!!!!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۲
خیلی وقته...خیلی وقته...خیلی وقتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتت
که مردم از حرفها و آمارها و خبرهای غیر مستند و آمار و وعده های واهی و قولهای الکی و......برخی مسئولین محترم!!!!!!!!!!!!!!!!!! نا امید قطعی شدن....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۲
من که دیگه مطلقا" فرمایشات این بزرگواااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااار ......
رئیس دولت تدبیرررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررررر و امیدددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددددد رو اصلا" طرفش هم نمیرم!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۲
فرمایشات ایشون ارزش زمان گذاشتن و خوندن نداره... سالهاست که فرمایشات ایشون copy و paste از یه شرایط ایده آل هستش و نه واقعی...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۲
بذارین این بنده خدا هم با تخیلاتش زندگی کنه!! گناه داره!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۲
سوابق کاری این دو وزیر پیشنهادی نشان می دهد که این دو ضعیف ترین انتخاب هاست خداکند مجلسیان حداقل یک آزادگی ای از خود نشان دهند وبه این دو رای ندهند تا دولت ضعیف فکری به حال عملکردش کند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۲
ما بدون هیچگونه اتکا و پشت گرمی!!!!!! و باج دادن!!!! در اوج هستیم !!!! و نیاز به هیچ مذاکره و دوستی با آمریکا هم نداریم!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۲
در چه اوجی هستیم؟اوج:تورم،بیکاری،سختی معیشت،فرار مغزها و مهاجرت حتی نزدیکان مدیران و مسئولان،آمار طلاق،آمار اعتیاد،شکاف طبقاتی و حقوق اجتماعی؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۲
جناب آقای روحانی واقع بینانه به مسائل نگاه کنید گور پدر آمریکا فقط چسبیدی به مذاکره یا عدم مذاکره به وضع معیشتی مردم فکر کن البته میدانیم که جنابعالی واقعا قدرت تصمیم گیری نداری فقط سخنگو هستی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۲
عمو یک جور حرف بزن چرا اینقدر شل کن سفت کن می کنی

بهترین حرفی که در این 6 سال زدی این بود که اگر مردم تو سختی باشند هر کسی می تواند مملکت رو اداره کنه
ناشناس
|
Thailand
|
۱۰:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۲
لطفا آب دهان از لب و لوچه کسی ورنیفتد وقتی که رئیس جمهور آمریکا یا اطرافیانش با لطایف الحیل درخواست مذاکره با مقامات ایران می کنند.

لطفا توی مجامع بین المللی نیز از قبل برای پیشگیری از برخورد اتفاقی، تلفن غافلگیر کننده و مذاکره اتفاقی با مقامات ستم پیشه آمریکایی برنامه ریزی کنید.

کسی هم دلش برای چسباندن مقوای ترامپ به سینه مقامات ایران مشابه آنچه که به تخت سینه بن سلمان چسباند، تنگ نشود.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۲
آقای روحانی تو رو به خدا از هر کی صحبت می کنی از امام حسین سخن نگو چون روح آن بزرگوار آزرده می شه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۲
چقدر از دریای خزر مونده؟؟؟ هنوز چیزی هستش؟؟ به اندازه یه لیوان لااقل مونده؟؟؟
بی ارتباط با عدم نیاز به آمریکا نیست..!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۲
روحانی راست میگوید،الان مذاکره نمیکنند.ولی پشت پرده،بر اساس طرح فرانسه،میخوان توافق کنند.رفت و آمد ظریف و عراقچی به فرانسه برای همینه.احتمالا آمریکا موافقت میکنه که ایران محدود نفت بفروشه،جاش از اروپا کالا بخره،و ایران هیچ گامی فراتر از برجام برنداره،که با این شرایط تنش کنترل شده و جنگ نمیشود و همه طرفهای جهانی از جمله آمریکا،اروپا،ایران از آن منتفع میشوند.البته مردم ایران،هم از فشار معیشت زیاد و احتمال جنگ خلاص خواهند شد،ولی توسعه و پیشرفت کشور متوقف خواهد بود .آمریکا فرصت بیشتری برای انتخابات آینده داشته ضمن آنکه فشار و تحریم بر ایران را حفظ میکند. ولی مردم ایران باید حداکثر بهره را قبل از بهره برداری از،این شرایط ببرند و پیروز معادلات شوند.
حسین
|
Georgia
|
۱۱:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۲
لطفا استعفا بده و برو ........ همین
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۲
ای گفتی بایدیک کمپین دراینمورد تشکیل بشه
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۲
روحانی باید ایتعفا بدهد این آدم مملکت را نابود کرده وپل هم نمی کند وبرود که یک آدم توانایی بیاید درود بر دولت بهار کهن خدمت کرد ولی روحانی خراب کرد
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۳
ببخشید بعد از استعفای ایشون چکار کنیم ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۲
روحانی از پایان کار خودش به شدت وحشت داره دائما سرنوشت هاشمی و خاتمی رو داره مرور میکنه و خوب میدونه آنجه در انتظار خود او هست هزار برابر بدتره
پاسخ ها
ناشناس
| United Kingdom |
۱۲:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۲
چرند نگو دوست عزیز. خاتمی و هاشمی موفق ترین دولت ها بودند و بهترین کارنامه رو داشتند. به خصوص خاتمی که با نفت بشکه ای 8 دلار کشور رو 8 سال اداره کرد و قیمت ارز رو ثابت نگه داشت و تورم رو کنترل کرد و آب تو دل مردم تکون نخورد. از نظر اجتماعی و فرهنگی و ارتباط با کشورهای دنیا هم بهترین وضعیت رو داشتیم. پس یه لطفی در حق خودت بکن و مزخرف نگو
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۳
خاتمی بهترین دولت پس از جنگ
و میر حسین بهترین دولت در دوران جنگ بود
به همین خاطر در حصر دارند از ایشان تجلیل و تکریم خاص میکنند!!؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۲
فرمایشات اقای روحانی نسخه پیشرفته تحریم .میباشد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۲
سعدیا گر چه سخن­دان و مصالح­ گویی
به عمل کار برآید به سخندانی نیست
ناصرامرایی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۲
نظرم اینه در طول چهل ساله عمر گذشته از انقلاب مقدسمون رئیس جمهوری به این بدی ندیده و نخواهم دید شما هشت سال ریاست جمهوریتونو با برجام بدون حتی اجرای یک تعهد باختی آمریکا که علنی کنار رفت اون هیچ میبایست همزمان ما هم خارج میشدیم متأسفانه با وجود خروج آمریکا از برجام،دوباره ریسک بزرگی که منجر به همون نتیجه قبلی اینبار فاجعه آمیز تر انجام دادی با این حال بجای عذر خواهی و اظهار ندامت هنوز داری با مردم لج میکنی با اینکه خوب میدونی چه بلای بر سرمون آوردی از مواصع بیهوده حاضربه عقب نشینی نیستی من جای تو بودم از مردم و رهبری حلالیت میخواستم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۲
تحلیل گران ورئیس جمهور محترم قطعا یقین داشته باشند که امید بستن و بامذاکره باحضرات غربی مشکلات کشور لاینحل باقی می ماند وجز خسران برای کشور چیزی به ارمغان نمی آورد این را تاریخ 200ساله ،عهد نامه ترکمنچای ، عهد نامه گلستان که طی آن دو عهد نامه ننگین 17 کشور از ایران جداشدند ،اعتماد دکتر مصدق به امریکا و کودتا و سا قط کردن دولت او توسط امریکا ،بیانیه سعدآبادبا سه کشور اروپایی ، مذاکره شاه با انگلیس جهت واگذاری بحرین ،برجام کنونی(تعطیلی 100 نوع فناوری پیشرفه هسته ای) و ... به اعیان ثابت می کند دولت و شخص رئیس جمهور بایدبه قدرت خدای متعال ،توصیه رهبری و توان داخلی اتکا کند به فرموده امیر المومنین حضرت علی (ع) عبرتها چه زیاد است عبرت گیرنده چه کم !!! یادمان باشد براساس نص صریح قرآن کریم کلید گنج های آسمان و زمین در دست خداوند قادر متعال است نه این و آن و نه غرب ونه دیگران که قدرت های مادی ذره کاهی در مقابل قدرت باری تعالی هم نیستند.
احمد
|
Norway
|
۱۵:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۲
پس اگر دولت شما تا اینجا توانسته مملکت را اداره نماید دیگر لزومی ندارد ظریف و ع اقچی را هر روز جهت واسطه گیری اینجا وانجای جهان بفرستید
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۲
اقای روحانی یادآوری میکنم چیزی بنام‌تاریخ وجوددارد
شاید ببندید، بگیرید و الان تاریخ رو تحریف کنید
ولی اینکه ملتی رو در بند کشیده اید تا خودتان راثابت کنید در تاریخ ثبت خواهد شد
هموطن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۲
اقای روحانی حرفهای دوگانه میزند تما جهان را سرگردان کرده او پایبند هیچ حرفش نیست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۲
این حرف ها برای زمانی خوب بود که نه اینترنتی بود و نه ماهواره ای ، الان دیگه همه میدونن چه خبره ولی شاید من هم جای ایشون بودم تو جمع مردم همین چیزها رو میگفتم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۲
روحانی تو مریخ زندگی میکنه
ناشناس
|
United States
|
۱۹:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۲
روحاني داره براي دوره بعد از رياست جمهموري سرمايه گذاري ميكنه !
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۲
اصلا هم مشخص نبود حرفهای امروز روحانی نسبت به چند روز پیشش یه چرخش پهلوانانه بود.....اصلللللللا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۲
به نظرم منظورشون این بود که وضع مسئولین کشور بهتر از وضع مسئولین اروپا هستش.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۲
روحانی دچاردوشخصیتی شده
محمدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۲
همه در داخل با اتحاد، انسجام بیگانه را خرد کنند و بیگانه در مقابل فشار اقتصادی که مردم را هدف قرار گرفته، جنبه های دیگر، چون اختلافات و....را کنار نمی گذارد و در همه ی جبهه ها می جنگد و اراده به معنی این است که در تمام جبهه ها، جبهه ی اقتصادی، فرهنگی و... بیگانه را به عقب نشینی واداشت و قیام امام حسین، همه اش درس است و بصیرت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۳
همین تفسیر های آبکی ما را بدبخت کرده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۳
روحانی : این همه پیغام و پسغام آمریکا به خاطر یأسی است که بر او مستولی شده است.

ای خدااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا منو بکششششششششششش
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۱۳
ما كلا براي هيچ چيزي تصميم و برنامه اي نداريم !
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
برچسب منتخب
سیروس عسگری قیام 15 خرداد طرح شفافیت آراء بیماری کاوازاکی اردشیر مطهری مینیاپولیس