بازدید ۱۶۲۵۹
هزار و هفتصد و پنجاه و نهمین بسته ویژه خبری «تابناک»؛
رصد‌خانه «تابناک» خبر‌هایی برای مخاطبان آماده می‌کند که غیررسمی هستند، یا اینکه کمتر از اهمیت خود، مورد توجه قرار می‌گیرند. تیتر‌هایی مانند نوبخت: با دل خونین و لب خندان کشور را اداره می‌کنیم/عارف: اصلاحات مردنی و دفن شدنی نیست/واکنش واعظی به انتقادات آیت‌الله یزدی از روحانی و... رصد‌خانه امروز تابناک را تشکیل می‌دهند.
کد خبر: ۹۲۰۹۸۵
تاریخ انتشار: ۰۸ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۰ 30 August 2019

تحولات در گذر است و خبر هیچ گاه متوقف نخواهد شد؛ خبر‌هایی رسمی و گاه غیر رسمی؛ خبر‌هایی که مورد توجه قرار می‌گیرد یا ممکن است همه به راحتی از کنار آن بگذرند. رسانه‌های خبری هر یک به فراخور وابستگی جناحی خود، خبر‌هایی را برجسته می‌کنند و در مواردی هم از کنار آن می‌گذرند. اگر خبر به‌ما‌هو خبر موضوعیت داشته باشد، وابستگی جناحی نباید در کمرنگ و پر رنگ منتقل کردن آن تأثیری داشته باشد.

رصد‌خانه «تابناک»؛ جایی است که خبر‌هایی گاه غیررسمی و گاه اخباری که مورد توجه قرار نمی‌گیرد، برای مخاطبان آماده می‌کند؛ خبر‌هایی که گاه به ملاحظه جناح‌های سیاسی مورد توجه قرار نمی‌گیرند و گاه به دلیل کم توجهی رسانه‌ها به حاشیه می‌روند، ولی همین خبر‌ها، اخباری هستند که مخاطبان را از پشت پرده جریانات سیاسی آگاه می‌کنند. در رصدخانه، تیتر و خلاصه‌ای از مهم‌ترین اخباری که اطلاع از آن‌ها ممکن است برای مخاطبان مهم و قابل توجه باشد، در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد و اینک رصدخانه تابناک را می‌بینید.

محمدعلی نجفی به زندان بازگشت

رئیس کل دادگستری استان تهران از بازگشت نجفی به زندان خبر داد. محمدجواد حشمتی، رئیس کل دادگستری استان تهران با بیان اینکه محمدعلی نجفی به زندان بازگشت، گفت: برابر ضوابط و مقررات قانونی، هرچند با گذشت اولیای دم قصاص منتفی می‌شود، در مورد جنبه عمومی جرم قتل توسط دادگاه حکم مقتضی صادر خواهد شد. به نوشته میزان، وی تصریح کرد: مضافا اینکه محکومیت نامبرده بابت نگهداری سلاح غیرمجاز به قوت خود باقی است و سرانجام نیز مجازات اشد اجرا می‌شود.

نوبخت: با دل خونین و لب خندان کشور را اداره می‌کنیم

معاون رئیس جمهور گفت: در شرایطی قرار می‌گیریم که باید توضیح دهیم، در حالی که امکان توضیح برای ما وجود ندارد، نمی‌توانم به شما از میزان خزانه، نفت و سایر مسائل، گزارش شفافی ارائه دهیم و باید با دل خونین و لب خندان کشور را اداره کنیم.

نتیجه مذاکره با آمریکا این برجام لعنتی است

علم‌الهدی در خطبه‌های نماز جمعه مشهد، با اشاره به مشکلات معیشتی مردم و مباحث مربوط به مذاکره و یا عدم مذاکره خاطرنشان کرد: مطالب و محتوای مجلس شورای اسلامی نیز در این زمینه حاشیه‌ساز بود، گفتند: «برخی در گوششان پنبه است، مدام می‌گویند از مذاکره با قدرت‌های بزرگ چه سودی برده‌ایم؟» باید در پاسخ گفت که این‌ها در گوششان پنبه نیست، در سرشان عقل است که می‌گویند چه سودی برده‌ایم! امام جمعه مشهد مقدس عنوان کرد: مگر خود شما نگفتید کسی که با آمریکا مذاکره کند «دیوانه» است؟ پانزده دقیقه با اوباما مذاکره تلفنی داشتید، با وزیر خارجه‌اش خیابان‌گردی کردید، نتیجه‌اش جز این برجام لعنتی شد؟ وی افزود: هر دستاوردی برای برجام توهم می‌کنید، به هزینه‌ای که کردید می‌ارزید؟ مقام معظم رهبری برای رفع تحریم‌ها با مذاکره موافقت کردند، چه دستاوردی در رفع تحریم‌ها داشتید؟ برای توهم منافع ملی برویم دیوانه بشویم؟ حاشیه‌سازی از این بدتر؟

واکنش واعظی به انتقادات آیت‌الله یزدی از روحانی

رئیس دفتر رئیس جمهور درباره انتقاد آیت‌الله یزدی از رئیس جمهور گفت: دولت، چون به دنبال اختلاف نیست در این گونه اظهارنظر‌های اختلافی قضاوت را به مردم می‌سپارد. «محمود واعظی»، رئیس دفتر رئیس جمهور، در خصوص "انتقاد اخیر محمد یزدی به رئیس جمهور" گفت: جواب دادن به صحبت‌های آیت‌الله یزدی به معنای ایجاد یک اختلاف است، شاهد بودیم جواب آیت‌الله آملی لاریجانی به اظهارات ایشان در داخل و یا بیرون کشور به نفع نظام نشد. به طور کل این‌گونه درگیری‌ها مناسب نیست، نه اظهارات آیت‌الله یزدی و نه پاسخ آملی لاریجانی. او در ادامه بیان کرد: چون دولت به دنبال اختلاف نیست در این‌گونه اظهارنظر‌های اختلافی قضاوت را به مردم می‌سپارد. ما سکوت می‌کنیم، زیرا شرایط به گونه‌ای نیست که بخواهیم در مقابل فشار‌های خارجی به دعوا‌های داخلی بپردازیم. رئیس دفتر رئیس جمهور با تأکید بر اینکه قضاوت این گونه اظهارنظر‌ها را به مردم می‌سپاریم مطرح کرد: از خیلی صاحب نظرانی که مطالبی را در پاسخ به اظهارات ایت‌الله یزدی در مورد رئیس جمهور منتشر کردند، تشکر می‌کنم. از علمای قم که به آیت‌الله یزدی از جانب خود رئیس‌جمهور جواب دادند نیز تشکر می‌کنم. شخص رئیس‌جمهور و دولت در خصوص اظهارت ایشان، سکوت کردیم.

کنایه محمد صادقی به رئیس جمهور: تعلل‌های شما نیز زمینه‌ساز بگیر و ببندهاست

محمودصادقی نماینده مردم تهران و عضو فراکسیون امید مجلس شوای اسلامی در صفحه توییتر خود نوشته است: «آقای رئیس‌جمهور! درست می فرمایید با بگیر و ببند فساد از بین نمی‌رود. اما تعلل‌های شما نیز زمینه‌ساز بگیر و ببندهاست. نمونه‌اش ‫هلال احمر، با وجود گزارش‌های بازرسی ریاست جمهوری، حراست هلال، ‏واجا، سازمان بازرسی،... آنقدر دست دست می‌کنید تا نهادهای دیگر مداخله کنند.»

برخی دانه درشت‌ها در اطراف رئیس جمهور هستند

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی گفت: علت طرح اظهاراتی همچون پرداختن قوه‌قضائیه به پرونده دانه درشت‌ها از سوی روحانی به خاطر این است که متأسفانه برخی دانه درشت‌ها در اطراف رئیس جمهور هستند. سید محمدجواد ابطحی در گفت‌وگو با تسنیم با اشاره به اظهارات اخیر رئیس جمهور مبنی بر اینکه «نمی‌توان با بگیر و ببند با فساد مبارزه کرد» گفت: آقای رئیس جمهور می‌کوشد ارتباط تعادلی خودش را بین موضوعات مختلف حفظ کند. علت طرح اظهاراتی همچون پرداختن قوه‌قضائیه به پرونده دانه درشت‌ها از سوی رئیس جمهور، از این روست که متاسفانه برخی دانه درشت‌ها در اطراف او هستند؛ یعنی اگر خود رئیس‌جمهور هم نخواهد این گونه موضوعات را مطرح کند، فشار‌هایی که اطرافیان به وی می‌آورند، منجر به این گونه موضع‌گیری در رئیس جمهور می‌شود. این نماینده مجلس شورای اسلامی افزود: معتقدم اینگونه مطالب به حیثیت رئیس‌جمهور لطمه می‌زند و ان‌شاءالله رئیس قوه‌قضائیه توجهی به این معانی نداشته باشد و اجرای عدالت را همچنان پیگیری کند. اگر به دنبال این هستیم که عدالت در کشور پیاده شود، نمود این امر در زمینه مبارزه با فساد، ظلم، تضییع حق و انواع و اقسام اختلاس‌هاست.

عارف: اصلاحات مردنی و دفن شدنی نیست

رئیس فراکسیون امید با بیان اینکه اصلاحات مردنی و دفن شدنی نیست و تا زمانی که اصلاحات وجود داشته باشد، نظام دوام دارد، تأکید کرد: اگر بنا باشد مقصر برخی اشتباهات جریان اصلاح‌طلب یک یا دو نفر معرفی شود ایرادی ندارد، چون اصلاحات گفتمان هزینه دادن و قربانی شدن است.

ناظری: صداوسیما سلیقه هنری مردم را تنزل داده

شهرام ناظری خواننده موسیقی سنتی ایران گفت که عملکرد غلط رسانه ها و صدا و سیما سلیقه فرهنگی - هنری مردم را تنزل داده است. ناظری پنجشنبه شب هنگام برگزاری کنسرت موسیقی خود در تالار فخرالدین اسعد گرگان خطاب به تماشاچیان اظهار داشت: علاقه و استقبال مردم از کارهای فاخر در حوزه موسیقی نسبت به گذشته کاهش زیادی داشته است. وی دلیل عمده تغییر ذائقه هنری مردم را عملکرد رسانه ها و به ویژه صدا و سیما عنوان کرد اما اشاره بیشتری به جزییات آن نکرد و راهکاری هم ارایه نداد.

تحلیل عباس عبدی از واکنش اصولگرایان به احتمال دیدار روحانی و ترامپ

بعد از سفر دوم محمدجواد ظریف به فرانسه، احتمال دیدار حسن روحانی و ترامپ در حاشیه اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل مطرح و این خبر با واکنش‌هایی از سوی منتقدان دولت مواجه شد. عباس عبدی در پاسخ به این که «بعد از طرح احتمال دیدار ترامپ و روحانی در نیویورک، واکنش‌های زیادی در رسانه‌ها و فضای سیاسی مطرح شد، اما به نظر رسید این بار منتقدان دولت به شکل دیگری با حسن روحانی و محمدجواد ظریف مواجه شدند. دلیل این اتفاق چیست؟» گفت: سه دلیل می‌تواند داشته باشد: نخست اینکه فکر می‌کنند این طور رفتار‌ها اثر معکوس دارد و به خصوص در شرایط کنونی ممکن است به نفع روحانی و دولت بشود. دوم آنکه امکان دارد خودشان هم کم‌کم دل و دماغ این کار‌ها را از دست دادند و تمایلی به این کار‌ها ندارند. سوم اینکه آن‌ها فکر می‌کنند یا به آن‌ها اطلاع دادند یا تحلیل‌شان به این نقطه رسیده که این کار با هماهنگی انجام شده و نمی‌تواند بدون هماهنگی و موافقت مقامات کشور انجام شده باشد، بنابراین اعتراض‌شان بدون وجه است و نتیجه‌ای هم نخواهد دشت.

 

اعتراف مشاور اوباما: «فشار حداکثری» خودمان را منزوی کرد

مشاور رئیس‌جمهور سابق آمریکا در یادداشتی تصریح کرده که سیاست‌های دولت ترامپ، آمریکا را به جای ایران منزوی کرده است. «دنیس راس»، مشاور رئیس‌جمهور سابق آمریکا در یادداشتی به بررسی نقایص سیاست دولت فعلی آمریکا علیه ایران پرداخته است. راس در این یادداشت در روزنامه واشنگتن‌پست ادعا‌های مکرر «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا مبنی بر اینکه سیاست او موسوم به «کارازر فشار حداکثری» موثر واقع شده‌اند را رد کرده است. او یادآور شده دولت ترامپ مدام این ادعا را مطرح کرده که اعمال تحریم‌های اقتصادی علیه ایران، این کشور را را از منابع مالی محروم می‌کند و بدین طریق، «رفتار‌های بد» ایران در منطقه پایان یافته و این کشور مجبور به دادن امتیاز‌های بیشتر در میز مذاکره می‌شود. دنیس راس ضمن یادآوری این نکته به ترامپ که «چانه‌زنی با ایران با جوش دادن معاملات ملکی فرق دارد» خاطرنشان کرد: سیاست‌های ایران در منطقه را نمی‌توان به سادگی به «دلار و سنت» وابسته دانست. او نوشته است: «نتیجه‌ای که لاجرم باید بعد از تحقیق درباره درگیری‌های منطقه آن را پذیرفت این است که اتخاذ راهبردی از سوی آمریکا که محور آن صرفاً خشکاندن منابع مالی ایران باشد، به خودی خود نمی‌تواند در رفتار‌های منطقه‌ای ایران تغییر ایجاد کند.»

چیز جدیدی از حرف‌های مکرون و ترامپ در اجلاس ۷ بیرون نمی‌آید

محمدعلی وکیلی با اشاره به اظهارات مکرون و ترامپ در اجلاس گروه ۷ گفت:️ تناقض در کلمات ترامپ چیز جدیدی نیست، زیرا او از یک سو خط و نشان کشیده و از سوی دیگر اصرار بر پیگیری مذاکرات جدید دارد. ️ترامپ و هیأت حاکمه آمریکا از ایران انتظار مذاکرات برجامی دیگری به ویژه در حوزه موشکی دارند که حتما این موضوع خط قرمز ماست و پاسخ این حرف تکراری آن‌ها بار‌ها داده شده است. /فارس

پیام وزارت ورزش به علی پروین: دخالت نکن!

علی پروین برای مدیرعاملی پرسپولیس، درویش را در نظر داشت، اما این گزینه با مخالفت وزارت ورزش روبه‌رو و فردی به‌عنوان مدیرعامل پرسپولیس منصوب شد که با علی پروین اختلاف دارد. وزارت ورزش با این حرکت به علی پروین اعلام کرد که در کار پرسپولیس دخالت نکند. / دنیا ورزش تورنتو

فقط ۴ درصد تخلفات مدیران، با برنامه است

عادل آذر رئیس دیوان محاسبات کشور گفت: ️3 یا ۴درصد از تخلفاتی که به وسیله دیوان محاسبات کشف شده با قصد تخلف و با برنامه ریزی بوده است و بقیه به واسطه برداشت ناقص از قانون، دلسوزی مسئول و یا عدم اطلاع دقیق از قانون اتفاق افتاده و فرد قصدی برای تخلف نداشته است. ️در خصوص قوانین، مشکلی وجود ندارد، اما برخی برداشت‌های ناقص مشکلاتی را برای مدیران ایجاد می‌کند لذا آموزش حقوق مالی برای مدیران ارائه شده است و از زمانی که دوره‌های آموزشی راه افتاده کاهش چشمگیری در این نوع تخلفات را شاهد بودیم.

یک موشک ماهواره‌بر در یک پایگاه فضایی ایران منفجر شد؟!

برخی رسانه‌های آمریکایی مدعی شدند: در یک مرکز فضایی ایران یک موشک ماهواره‌ای در حالی که سوار بر سکوی پرتاب بوده، روز پنجشنبه هفتم شهریور منفجر شده. ️به گزارش آسوشیتدپرس، تصاویر ماهواره‌ای نشان می‌دهد در سال جاری میلادی این سومین باری است که پرتاب موشک ناموفق بوده است. ️تصاویر ماهواره‌ای ارائه شده از سوی نهاد "Planet Labs Inc. " نشان می‌دهند که دودی سیاه از این سکوی پرتاب بلند می‌شود و بقایای سوخته یک موشک در محل پرتاب قابل مشاهده است. سکوی پرتاب در پایگاه فضایی امام خمینی در بیابان‌های نزدیک شهر سمنان مستقر است./ دویچه وله
گفتنی است وزیر ارتباطات چنین شایعه‌ای را رد کرده است

آیت الله هاشمی حاضر بود مسئولیت قطعنامه ۵۹۸ را بپذیرد

علی مطهری در نخستین سالگرد افتتاح خانه موزه آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی گفت: مرحوم هاشمی رفسنجانی چیزی را که به مصلحت جامعه تشخیص می‌داد، آبروی خود را پای آن می‌گذاشت. او حاضر شد تمام مسئولیت پذیرش قطع نامه ۵۹۸ را به عهده بگیرد و خود را سپر بلای امام و انقلاب کند. پذیرش مسئولت قطعنامه نمونه از خود گذشتگی مرحوم هاشمی بود. او ایران را سربلند و پیشرفته می‌خواست و تمام وجودش در گرو این مفهوم بود. رفسنجانی می‌خواست ایران نمونه و الگوی کشور‌های اسلامی شود که مردم حسرت امارات و ترکیه را نخورند.

تداخل زن و مرد، زنجیرزنی بانوان، گِل‌مالی خودرو، نوشتن خودرو امسال ممنوع است

معاون اجتماعی فرمانده انتظامی استان کرمانشاه گفت: به منظور حفظ قداست فرهنگ عاشورا و عزاداری ماه محرم، برخی ممنوعیت‌ها توسط پلیس اعمال می‌شود که یکی از آن‌ها حضور بانوان زنجیر زن در هیأت‌های مذهبی است. از این روی، از خواهران محترم تقاضا می‌شود از این کار خودداری کنند. نصب داربست در معابر عمومی که باعث اخلال در تردد و رفت و امد شهروندان شود، گل مالی کردن خودرو‌ها به بهانه عزادار بودن، نوشتن شعار‌های سخیف روی خودروها، نصب تمثال و شمایل ائمه اطهار (ع) بر درب هیأت و تداخل زن و مرد در مراسم عزاداری از ممنوعیت‌های دیگر است. /باشگاه خبرنگاران

روحانی می‌گفت: بی حجاب را باید اعدام کرد

سید محمدجواد ابطحی با اشاره به اظهارات اخیر رئیس جمهور مبنی بر اینکه «نمی‌توان با بگیر و ببند با فساد مبارزه کرد» گفت: آقای رئیس جمهور می‌کوشد ارتباط تعادلی خودش را بین موضوعات مختلف حفظ کند. معتقدم این گونه مطالب به حیثیت رئیس‌جمهور لطمه می‌زند و ان‌شاءالله رئیس قوه‌قضائیه توجهی به این معانی نداشته باشد و اجرای عدالت را همچنان مورد پیگیری قرار دهد. اگر به دنبال این هستیم که عدالت در کشور پیاده شود، نمود این امر در زمینه مبارزه با فساد، ظلم، تضییع حق و انواع و اقسام اختلاس‌هاست. این نماینده مجلس اظهار داشت: معتقدم رئیس جمهور باید به زمان خطاب‌های خود در مسجد حکیم اصفهان در زمان قبل از انقلاب برگردد و یک بار هم که شده به این خطابه‌ها گوش دهند. رئیس‌جمهور در آن خطابه‌ها عنوان می‌کرد که حتی برای مفاسد غیر اقتصادی، یعنی مفاسد اخلاقی و بی حجابی باید بی حجاب را اعدام کرد. / تسنیم

ضرغامی: مقام معظم رهبری در انتصاب هیچ مسئولی دخالت نمی‌کنند

عزت‌الله ضرغامی با اشاره به طرح برخی مسائل خلاف واقع از دخالت رهبر معظم انقلاب در اداره کشور از سوی برخی اصلاح طلبان برای توجیه برخی نقاط ضعف در سال های گذشته، خاطرنشان کرد: آنها به کنایه، رئیس جمهوری را تدارکاتچی کشور عنوان کرده بودند، در حالی که در واقع رئیس جمهور موفق کسی است که تدارکاتچی خوبی برای مردم باشد و مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم را برطرف کند. ضرغامی در ادامه افزود: مقام معظم رهبری در انتصاب هیچ مسئولی دخالت نمی کنند و دولت ها فقط برای پیشبرد اهداف نظام، در دو سه پست بسیار مهم و حساس، هماهنگی هایی را انجام می دهند و اگر رهبر انقلاب بر هماهنگی هرچه بیشتر قوا تذکر می دهند، برای موفقیت هرچه بیشتر برنامه ها و اقدامات است. وی همچنین خاطرنشان کرد: هنگامی که برخی وزیران که تصور نمی شود از مجلس شورای اسلامی رأی اعتماد بگیرند، با لابی گری و منافع مشترک حزبی و جناحی رأی می آورند، کسی اعتراض نمی کند، ولی اگر مقام معظم رهبری نکاتی را متذکر شوند، متأسفانه برخی کم لطفی کرده و معترض می شوند.

ممکن است فضای مجازی در انتخابات اخلال ایجاد کند

رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا گفت: رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا با بیان دیگر تفاوت دوران رهبری مقام معظم رهبری با دوران امام(ره)، گفت: تفاوت بعدی وجود فضای مجازی در زمان کنونی است. در زمان امام(ره) اینترنت و شبکه‌های ماهواره‌ای وجود نداشت و امروز شاهد تحولی در رسانه‌ها و امپراتوری رسانه‌ای هستیم که این فضای مجازی در حال تغییر تفکر و سبک زندگی مردم است. وی خاطرنشان کرد: ممکن است فضای مجازی در انتخابات اخلال ایجاد کند، امیدواریم دستگاه قضا به حوزه فضای مجازی وارد شود چراکه مسئولین نسبت به این قضیه اهتمام لازم را ندارند.

اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۳۰
در انتظار بررسی: ۲۱
انتشار یافته: ۱۳۸
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۸
آقای علم الهدی اگر این برجام لعنتی است چرا شما از مسئولان تقاضا نمی کنید که آنرا همانند ترامپ پاره کنند و به همان شرایط قبل از برجام برگردند. لطفاً شعار الکی ندهید. حنایتان پیش مردم رنگی ندارد.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۸
آیا میدانستید تقریبا در تمام کشورهای دنیا آموزش پزشکی مثل سایر رشته ها قسمتی از وزارت علوم است به جز ایران؟ پزشکان در سال ۱۳۶۴ در خلال جنگ با یک ترفند زیرکانه آموزش پزشکی را به چنگ خود آوردند و تا کنون با کم کردن تعداد پزشک انحصار بزرگی ایجاد کرده اند.
ناشناس
| France |
۲۲:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۸
برجام‌را خوب موظبت کنید چون حق غنی سازی صلح امیز را سازمان ملل برسمیت شناخته است . چهار سال دیگر میتوانید از امکانات دفاعی و موشکی و هواپیمایی استفاده کنید . سلاح بفروشید . سلاح پیشرفته بخرید . خروج از برجام یعنی دباره باید مثل فروش نفت راه را دوباره طی کنید
تا 1400 با همین فرمون
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۸
روحانی: کشورها مگر دیوانه شده‌اند با آمریکا مذاکره کنند؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۸
آقای ناشناس 22:7 نظر شما در مورد پزشکان غیر مرتبط با مطلب بالا میباشد ضمن این که در جواب شما باید بگویم تنها رشته هایی که نخبگان بهشی امیدوارن که برن سر کار رو هم قرار نیست مثل بقیه رشته ها به گند بکشن و عده ای با ضریب هوشی پایین رو بفرستند جراح بشن و پدر مردم رو در بیارن فعلا شما و همفکرانتون جواب صدها هزار مهندس بیکار رو بدبد تا بعد
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۸
با دوستان غرب زده شما که سر کار هستند مگر می شود به زیر برجام زد
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۸
مگه قرار نبود با برجام پراید 21 میلیونی بشه 5 میلیون ؟ مگه قرار نشد دلار 3 هزار تومنی بشه 100 تومن چرا نشد ؟ از دستاورد های همین برجامتون برامون بگید بعد برید دنبال مذاکره جدید!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۸
افرین ناشناس اخری که یادمون نمی رود که درخیابان برای اقایان دلار ۱۰۰۰ تومانی تره خورد می کردن
ناشناس
| France |
۲۳:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۸
تا چند سال دیگر کشورهای همسایه ایران رقابت سختی در باب تسلیحات موشکی پیشرفته و سلاح اتمی دست خواهند یافت . متاسفانه کشورهای اطراف ایران حاکمیت دمکراسی هم حاکم نیست و برای کشور ایران هم خطرناک هست .
ناشناس
| United States |
۲۳:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۸
نه قرار نبود.نکنه فکر کردی لطفی بدنیا کردی که برجام قبول کردی.قبول کردن تا بزارن کار کنی.چکار کردی که پراید ۲۱ میلیونی بشه دو میلیون؟رفتی بالا پله های چوبی شعار دادی
ناشناس
| Switzerland |
۰۰:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۹
من با نظر آقای علم ااهدی موافقم
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۹
ناشناس 23:14
همین الان هم ضعف کیفیت در پزشکی ایران به شدت احصاس میشه و خروج بزرگان و حتی عباس کیارستمی جهت درمان گواهی بر اونه. الان انخصار پزشکی موجب شده که کشور ما حتی از سوریه و فلسطین هم کمتر ضریب پزشک داشته باشه و این باعث انتظار مردم پشت صف های طویل مطب پزشکان و ویزیت های سرسری پزشکان و معاینه های ضعیف و انجلم چندین عمل جراحی در روز توسط یک پزشک که ضریب خطا و خستگی رو بشدت بالا میبره شده و ضمنا به علت عدم وجود رقابت هیچ نه. نیازی به بالا بردن دانش و افزایش کیفیت خودش نمیبینه. انحصار پزشکی باعث شده پزشکی که یه شغل خدماتیه و در کشورهای پیشرفته حقوقی کمتر از معلم میگیره تبدیل به یه هدف برای جوانان بشه که 700 هزار نفر همه ساله برای رسیدن به یک رویای پزشک شدن و ثروتمند شدن در کنکور تجربی شرکت کنند و به علت انحصار فقط 4 هزار نفرشان میتوانند امید قبولی در پزشکی روزانه داشته باشند و نکته جالبش اینه که سال 1366 میزان پذیرش پزشکی روزانه بیشتر از الان بود. و این یعنی انحصار.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۹
تقاضا لازم نیست کسی که برجام را امضا کرده خود نیز میتواند پاره کند
ناشناس
| United Arab Emirates |
۰۶:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۹
خیلی از کشورهای اطراف و بعضی ها در داخل برای بهم خوردن برجام تلاش میکردند.در حالی که در مدت زمانی که برجام در جریان بود شرکتهای اروپایی زیادی برای سرمایه گذاری و فعالیت اقتصادی وارد ایران شدند.
همین قطر بخاطر بهره برداری بیشتر از منابع مشترک خواهان بهم خوردن برجام بود درحالی که ما تازه می‌خواستیم سرمایه گذار جذب کنیم.
کم کم خودروسازان مطرح هم داشتند وارد کشور میشدند و شغل بیشتر ایجاد میشد از جمله فولکس
اثبات پایبندی ایران به تعهدات بین المالکی و تایید چندباره
این توسط آژانس از فواید دیگر آن بود
ولی منفعت امریکا در برجام لحاظ نشد از جمله فروش هواپیماهای بوینگ
جوری که اروپا منفعت داشت امریکا ضرر میکرد و دیگر بهانه ای برای فروش میلیاردی اسلحه به اعراب نداشت پس خارج شد
علی
| Iran, Islamic Republic of |
۰۷:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۹
اقای ناشناس جامعه پزشکی اصلا نخبه سالار نیست و رانت و باند بازی بعلت حمایت بی چون وچرا دست به هر اقدامی میزنن و جوابگو هیچ کسی نیستن نمونه اش همین کارت خوانها
من در سیستان و بلوچستان زندگی میکنم اینجا دکتر متخصص زنان و زایمان توی مطبش مریضها را 5 نا 5 نا با هم هم وزیت میکنه و اصلا برای حریم خصوصی بیمار ارزش قایل نیست و وزیت نجومی میگیره و به هیچ جا هم پاسخگو نیست تو بیمارستان امام علی زاهدان یخش ای سی یو با داروخانه قرارداد داره و همراهان بیمار را مجبور میکنه که دارو ها را از این داروخانه تهیه کنن برای بچه من یه امپول 300000 تومانی تسخه کرد که برو از این داروخانه بگیر بعد گفت که لازم نیست داروخانه دار هم پس نمیگرفت بعد که شکایت کردم مشخص شد تو ای سی یو موجود بوده و نباید منو میفرستادن داروخانه اما چون دارو داشته مدتش تمام میشده با هم گاو بندی کردن و برای همه بیمارا تجویز کردن بعد هم گفتن لازم نیست که مبادا پزشک محترم ضرر بکنن کمیسیون پزشکی هم از خودشونه پسر منو بیخودی عمل کردن و تا اخر عمر ناقص شد هیچکس هم پاسخگو نیست پزشک میکه حتما سفره انداختی که پسرت خوب شده و حتی حاظر به پذیرش اشتباهش نیست اینجا باید ازمایش و سونوگرافی رو حتما از همون ازمایشگاهی که اقای دکتر میفرماین تهیه کنین وگرنه نمیبینن و میگن بقیه جاها معتبر نیست اگه نیست پس چرا جلوشونو نمیگیرن این به نظر شما نخبه سالاری اینا چطور نخبه هایی هستن که نمیتونن کارتخوان استفاده کنن اما هرجا برجی هست نصف سهامش مال ییه دکتره
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۹
برجام بهترین کاری بود که آمریکا میتوانست علیه ایران انجام بده 7 ساله که ایران رو با همین نام برجام عقب نگه داشته و بعضیها هم با خوشخیالی هنوز دنبالشند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۹
در پاسخ به عزیزی که گفتن تنها نوابغ وارد رشته پزشکی می شوند باید بگم فکر نکنم این موضوع چندان درست باشد بزرگترین دانشمندان و مخترعین پزشک نبودند این که افزایش تعداد دانشجویان پزشکی ممکن است امنیت شغلی این عزیزان را به خطر بیندازد شاید به دلیل این است که همه آنها می خواهند درشهر های بزرگ و مناطق برخوردار شاغل باشند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۸
اگر از برخی آقایان بخواهند از 150 صفحه برجام فقط به یک پاراگرافش اشاره و محتوای آن یک پاراگراف را بگویند،مثل 99 درصد منتقدین خواهند گفت : من از دیگران شنیدم اما خودم نخواندم!!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۸
یک نکته خنده دار. با وجودیکه در ایران بنابه آمار کمبود پزشک شدید وجود دارد و یک سوم نرم جهانی در ایران پزشک وجود دارد ولی به ازای هر دانشجوی پزشکی ،سه استاد پزشک وجود دار.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۹
آن چيز كه عيان است چه حاجت به بيان است؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۹
اگر پیش بردن برجام در خارج از کشور 5 درصد کار بود، ایجاد هماهنگی و فرصت یابی برای استفاده از آن در داخل 95% کار بود. دیدیم که از آن غفلت کردند و نهایتاً برجام را بی برنامگی داخلی و توجیه نبودن مسئولین داخلی بر زمین زد.
علی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۹
تابناک جان! چرا نظرات غیر مرتبط یک آدم عقده ای را دائماً زیر تمام خبرها منتشر میکنی؟ اگر خیلی دوستش داری یک صفحه اختصاصی براش در نظر بگیر تا دائماً در مورد مسائل پزشکی عقده گشایی کنه. بهتره زیر هر خبر نظرات مرتبط با همون خبر درج بشه
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۹
چقدر این کاربر منتقد پزشکان بی ربط حرف میزنه .این نشون دهنده ای کیوی زیر ۲۲ هست
ناشناس
|
Canada
|
۲۱:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۸
مذاکره فی نفسه هیچوقت نمیتواند بد باشد اما ترامپ با خروج خود از نتیجه مذاکرات قبلی اعتمادی برای سرفصل مذاکره و گفتگو نگذاشت / انچه که بد است تسلیم شدن در مذاکره برابر خواسته های حریف است / خروج ترامپ از برجام نشان داد ایران برنده مذاکرات قبلی منتج به برجام بوده است
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۲۲:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۸
استاد.مذاکره فی نفسه خوب هست ولی مذاکره با ترامپ بد هست چون چیزی بدست نمیاریم!!!خوب حالا کی گفته باید مذاکره کنیم تا چیزی بدست بیاریم یا از دست بدیم؟؟؟مذاکره برای مذاکره؛همون کاری که ۸ سال دکتر جلیلی انجام داد الان وقتش هست.گرفتی؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۹
اقا به پیر به پیغمبر به قرآن به خدا به هر چی می پرستی... یکمی درباره لفظ »مذاکره" بیندیشید.
کدام مذاکره طرف اسمش رو گذاشته مذاکره و گفتگو و فقط و فقط تحمیل و دیکته کردن از آن می فهمه بعد شما خوشحالیکه رفتی با شش قدرت مذاکره کردی! مرد حسابی مذاکره کجا بود؟!!
ناشناس
| Canada |
۰۸:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۹
ما الآن در داخل میخواهیم از چه چیزی دفاع کنیم. خوب فکر کنید بعد جواب بدهبد.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۹
ارتش مجازی عربستان خیلی تو کامنت گذاری فعال شده خیلی از کامنتها مشخصه انگار طرف یویی از ایرانی بودن نبرده
هیراد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۸
حاج آقا! برجام اگر با عجله و یکطرفه و باضمانت بود لعنتی نبود بلکه نعمت بود ولی متاسفانه فرصت را با عجله و خوش باوری سوزاندیم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۸
آیا میدانستید گردش مالی پزشکی در ایران ۱۵۰ هزار میلیارد تومان است؟ ۶۷۰۰ میلیارد تومان فرار مالیاتی در پزشکان وجود دارد. پس درآمد سالانه پزشکان با یک حساب سر انگشتی میشود حدود هفتاد پنج هزار میلیارد. پس سالانه یک میلیارد به هر پزشک ایرانی میرسد.
ناشناس
| France |
۲۲:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۸
کسی میداندچرا امریکا از برجام حارج شد ؟
ناشناس
| United States |
۲۲:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۸
اگر باعجله بود باید یقه کسانی رو بگیریم که تا دقیقه نود صبر کردن و کشور با ذخیره دو روز گندم رفت رو لبه تیغ. اتفاقا انتقاد ما به اقایان همین هست که چرا تا قوی هستیم کار رو پیش نمیبریم و وقتی به ضعف افتادیم دقیقه نود جام مینوشیم
ناشناس
|
Germany
|
۲۱:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۸
خبرها رو توروخدا
تابناک یه بخش اخبار بدردبوخور درست کن یه کارخونه ای افتتاح بشه یه پیشرفتی تو دانش باشه اینا چیه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۸
گل گفتی. البته ما خودمون هم دنبال خبر بد هستیم. تنها خبری هم که خوشحالمون میکنه، اتفاق بد برا مخالفامونه.
احسان رضاییان
| Romania |
۲۳:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۸
وقتی هیچ اتفاق خوبی نمیفته تو کشور چی بنویسه تابناک؟! خوبه مثل مسئولطن شهرستانهای مختلف که برای افتتاح دیوار و آسفالت کوچه تو شهرشون جمع میشن و جشن میگیرن و مردمو مسخره میکنن تابناکم خبرای الکی بزاره؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۹
تابناک ترا خداکامنتهای این کاربر ضد نظام پزشکی را دیگه نذار حالمون داره بهم میخوره
ناشناس
|
Germany
|
۲۱:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۸
جناب علم الهدی اگر برجام به این فرجام دچار شد حاصل نوشتن نابودی اسرائیل روی موشک و پرتاب آن، جلوگیری از ادامه مذاکره با آمریکا بر سر موضوعات منطقه ای، ممنوعیت ورود سرمایه گذاران و شرکتهای آمریکایی به اقتصاد ایران و همچنین مخالفان خارجی از قبیل نتانیاهو و بن سلمان جان بلتون و ترامپ بود.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۸
عمو جان
برجام را می ونی چی هست ؟ اصلا می دونی در مورد چی بود که فقط از ان اقایان ساده لوح یاد گرفتی امدی اینجا مطلب می گذاری؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۸
جهت اطلاع نا دقیق و سیاست زدگی شما ، امریکا در برجام قید کرده بود که مراوده بانکی بر اساس ارز دلار ممنوع است با ایران ان وقت می گویی سرمایه امریکایی نتوانسته بیاید این جا؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۸
23:19
اگه اینو نگن چی بگن ؟ کجای برجام در مورد برنامه موشکی ایران بوده
اصلا چرا 12 ساعت بعد از اینکه برجام امضا شد تحریم های ایران به مدت 10 سال تمدید شد ؟
احسان
| Romania |
۲۳:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۸
دقیقا درسته. کارهای مثل نوشتن شعار روی موشک و آتش زدن پرچم کشورهای دیگر و... توهین به کشورهای دیگه و اجازه ندادن به آمریکایی ها برای سرمایه گذاری و حضور ذر ایران باعث نابودی برجام شد
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۸
برجام مانع کاسبان تحریم بود و به نفع مردم ایران .
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۸
از متخصصان و مدافعان برجام سوالی داریم
علت خروج امریکا از دیگر توافقات با خارجی ها چی هست؟
می شود ما را روشن بفرمایید؟
و اگر هم ندارید لطف کنید خاموش و گوشه ساکت بنشینید
ناشناس
| France |
۲۳:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۸
قرار داد برجام برای این‌نبود که دست ایران در رفتارهای سیاسی و اقتصادی و نظامی خارج از عرف بین المللی باشد .‌برجام برای استفاده صلح امیز از اتم بود . برجام یک قرارداد بود برای اینکه بمب اتم نداشته باشی . اگر بمب داشته باشی باید سریعا از برجام خارج بشی . و کشورهای اطراف ایران کم کم هسته ای و اتمی خواهند شد
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۹
این بهانه است اون زمان هم که امضا شد هم موشک داشتمی هم می نوشتن اگر یه نوشته باعث نابودش شد اصلا چرا از تولدش جلوگیری نکرده بهانه نیارید
ناشناس
| France |
۱۷:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۹
آقای علم الهدی بجای اینکه هر جمعه به دولت روحانی حمله لفظی کند زحمت بکشند با مشاورین سیاسی خود شور بفرمایند که الان راه برون رفت از تحریم اقتصادی چیست . اگر از برجام خارج شوید تبعات انرا باید قبول کنید و باید مردم ایران را نتقاید کنید که اصلا دنبال چی هستید . مگر ما ملت چه مشکلی با عرب داریم . ما در انتخابات گدشته گفتیم با دنیا سر جنگ و دعوا نداریم ما ملت با امریکا هم مشکل نداریم شما مسولین با مسولین امریکا مشکل دترید بروید مشکل خودتان را حل کنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۸
اقاي ضرغامي دروغ چرا مصاحبه اقاي سرافراز رانخوانديد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۸
اگر رهبری دخالت می کرد همش که الان وضعون این طوری نبود که سیاست زده و اقتصاد ناجور و دور خودمان بچرخیم بلکه مانند صنعت دفاعی کشور که زیر نظر مستقیم ایشون است به
شکل فوق العاده به اوج رسیده می رسیدیم
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۷:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۹
ناشناس 23:42
هیچوقت محصول اقتصادی را با محصول دفاعی مقایسه نکن.! در محصول اقتصادی قیمت تمام شده اهمیت دارد اما در محصول دفاعی اهمیتی ندارد.. لذا هیچکساز قیمت تمام شده آن موشکها اطلاعی ندارد ضمن اینکه تکنولوژی موشک برخلاف اسم دهن پر کنش پایین تر می باشد.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۹
تکنولوژی در صعنت نطامی اول درست می شود بعد گسترشیافته در صنایع دیگر تجاری
خطاب به اخری
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۸
از : یک ناشناس
به: بقیه ناشناس ها
دقت کردید چقدر سایت و خبرتان نظر دهنده فرانسوی و آلمانی و اماراتی ناشناس و آنلاین داره. خدا خیر شان بدهد که همش دنبال اطلاع رسانی ، آگاه نمودن مردم ، شفاف سازی ، دادن خط تخریب ، تحقیر مردم و تفرقه اندازی بین مردم ومسوولین و .... و مهمتر تر از آن خدمت به بیگانگان هستند و از منابع خبرهای کانالهای تلگرامی ، بی بی سی، ..... استفاده می کنند.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۸
شما خودت رو به یک دکتر معرفی کن این ها همه دارن از وی پی ان استفاده میکنن و یک شهروند عادی هستن من همه مردم ایران شما حس جاسوسی داری وگر نه کسی جاسوس نیست اینجا.
ناشناس
| United States |
۲۲:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۸
بخاطر ازادیه
ناشناس
| France |
۲۲:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۸
از فیلتر شکن استفاده میشود . توهین که نمیکنند . چرا همیشه گلایه دارید . نقطه نظرات سیاسی خودشان را شهروندان بیان میکنند و این کار تا تهمت نباشد و فحش نباشد مقبولیت دارد . شما اگر میتوانی نطرات خود را بیان کن ولی تهمت زدن ممنوع هست . این سایت اخبار چالشی را پخش میکند تا کاربران افکار سیاسی مسولینی که در سیاست قلم فرسایی و سخنرانی میکنند و هم‌کاربران نطرات همدیگر را به چالش میکشند . ایا این‌مواردی که گفتم جرم هست
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۸
حضرت علی علیه السلام می فرمایند: " نگاه کن چه چیزی گفته می شود ، نگاه نکن چه کسی می گوید."(نهج البلاغه)
ناشناس
| United States |
۲۲:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۸
شرلوک جان فیلتر تلگرامی که اسم بردی رو بردار مشکل حل میشه
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۸
iq اینها از وی پی ان استفاده میکننند. مغز متفکر
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۹
اگر این عزیزان غربزده از برجام دفاع نکنند خواجه شیراز دفاع کنه؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۹
ارتش پیر و ورشکسته منافقین در کامنت گذاشتن خیلی حرفه ای عمل می کنند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۹
ولی خب دلیل نمیشه که ارتش سایبری سازمان منافقین مستقر در کشور آلبانی رو انکار کنیم.. به شدت در فضای مجازی ایران مشغول فعالیت هستند این دوستمون هم منظورش به اونا هست.. به شماها برخورده
ناشناس
| Australia |
۱۷:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۹
افرین خوب پیدا کردی عزیزم حالا بوس لالا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۸
البته اگر همین برجام لعنتی نبود، امروز قطعا در وضعیت بسیار بدتری بودیم. برجام حسن نیت ایران را در زمینه صنعت هسته ای به دنیا ثابت کرد و به اقتصاد ضعیف و وابسته به نفت ما یک تنفس کوتاه مدت اما تاثیرگذار بخشید. همین شکافی هم که امروز میان آمریکا و دیگر قدرتهای بزرگ (حتی انگلیس) وجود دارد و ترامپ و همفکرانش را سردرگم و دست بسته کرده است حاصل همین برجام است. آن دسته از مسئولین و هموطنان عزیزی هم که تنها توان نظامی را عامل پیشرفت و اقتدار کشور میدانند، در حقیقت واقعیتهای اقتصاد ضعیفمان را نادیده میگیرند. البته تکیه بر توان داخلی و قطع وابستگی به درآمدهای نفتی بسیار خوب و پسندیده است، اما در وضعیت فعلی، با این حجم گسترده تحریمها، بخصوص بانکی، و با این حجم فسادهای عجیب و غریب که هر روز ملت ایران را سورپرایز میکند، و با این حجم نارضایتی عمومی، این تکیه بر توان داخلی و تقویت تولید بسیار بسیار مشکل به نظر میرسد.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۸
هنوز زودت هست از وضع خوب اللن را بفهمی !!!!؛ و برو چند سال دیگر ان هم بدون برجام بیا به شما می گویم وضع کی خوب است
برو هنوز زودت است بفهمی چون زیاد از اقتصاد سردر نمی اوری
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۷:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۹
ناشناس عزیز 2321. به نظر میرسد شما هم صحبتهای من را قبول داری، و چون نمیتوانی پاسخ منطقی به آنها بدهی، شروع میکنی به توهین کردن!!! این روش شما و همفکران شماست. به جای توهین و تمسخر، کمی فکر کنید. بد نیست.
ناشناس
| Canada |
۰۸:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۹
الآن اختلاف ایران با دنیا دقیقاً سر چیه؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۹
بدون برجام هم عزت داشتیم و هم احترام... هم خانه و مسکن و اتومبیل ارزان بود هم نان سنگک دوور
کنجدو آب خنک.. مسئولین هم جوابگو مشکلات بودن و نه دنبال گرین کارت
(تابناک مدیونی اگر غیر قابل انتشار کنی)
خدای هست
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۸
دانه فلفل سیاه و خال روی محرویان سیاه
هر دو جان سوزند اما این کجا وان کجا
اقای نوبخت لطفا ما را هم در غم نداری تان شریک بدانید و کباب مال شما باشه ما همان بوی کباب از سرمان زیادی هست سلاطین به سلامت باشن من طاغت دیدن اشک های شما رو ندارم دیدن اشکهای تمساح شما دل میخواهد که من واین مردم بی نوا نداریم
پاسخ ها
علی
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۹
درود
برای حفظ زبان فارسی میگویم:
مه رویان
نه محرویان!!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۸
انحصار در پزشکی و وکالت باید تمام شود.
کانون وکلا = سازمان نظام پزشکی
پاسخ ها
فرهاد
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۸
الان این چه ربطی به مطلب بالا داشت؟
شما مامور به این هستید که با کلمات حاشیه ای مردم را از اصل مطلب منحرف کنید.
مرتبط با خبر بالا بنویسید
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۸
تعریف انحصار میدونی چیه؟
عبدالحمید
| Iran, Islamic Republic of |
۰۴:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۹
ناشناس چه عقده ایی نسبت به پزشکی داری کنکور پزشکی قبول نشدی؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۸
نکته جالبش اینه که هم آقای علم الهدی میگه برجام لعنتی، هم نتانیاهو میگه، هم ترامپ و بولتون میگن، هم اون برادران کاسب تحریم!
پاسخ ها
داریوش
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۹
با عزم و اراده ای که در قوه قضاییه داریم میبینیم
یکی یکی کاسبان تحریم داره دستشون رو میشه وجالبه که 100درصد بازداشتی ها از یک طیف و تفکر خاص هستند.. تماما اصلاح طلب
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۸
باید از پزشکان و سلبریتی هایی که پول و سرمایه ای به خارج میبرن پنجاه درصد پولی که میبرن رو مالیات بگیرن.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۸
نتیجه بها دادن بیش از حد به پزشکان در این دولت شده اینکه حتی یه ماهواره هم نتونسته به فضا بفرسته. در عوض به برخی پزشکان چند صد میلیون کارانه میده. اینم نتیجه فراموش کردن مهندسان و نخبگان واقعی.
پاسخ ها
فرهاد
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۸
داداش اون مهندسان و نخبگان واقعی همون فارغ التحصیلهای شریف و امیر کبیر هستند که ول کردن رفتن خارج.
ربطی به اهمیت دادن نداره. اونها رو کشور تعصب ندارن رفتن خارج و چند برابر این مطاللی که میگی پول میگیرن .
مملکت و به خاطر دو ریال پول کل کردن رفتن . می موندن و کارخانه می زدن و هم چهار نفر سر کار می بردن هم میلیاردر میشدن
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۸
داداش ناشناس
وقتی یه دندونپزشک معمولی ماهی ۱۵۰ میلیون تومان درآمد داره به نظرت یه نخبه مهندسی مکانیک یا برق چه حالی بهش دست میده؟
فرهاد
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۹
این عدد و رقمهای درآمد رو از کجا میارید؟
کدوم ۱۵۰ میلیون؟
هر چیزی تو اینترنت دیدید باور می کنید ؟
بعد اون هیات مدیره فلان شرکت دولتی که چند جا عضوه و از هر کدوم ۵۰۰ میلیون حق مدیریت سالانه میاره و آخرش هم شرکت و ورشکست میکنه رو ول کردی چسبیدی به یه دندونپزشک که اگه ۱۵۰ هم دربیاره از صبح تا شب تو مطب سرپا هست؟
ناشناس
| Canada |
۰۸:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۹
در جواب آقا فرهاد:
فکر میکنی کی روی مملکت تعصب داره الآن؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۸
آیا میدانستید در اکثر کشورهای اروپایی و آمریکایی و جنوب شرق آسیا وزرای بهداشتشان تحصیل کرده رشته مدیریت یا رشته های مدیریتی هستند؟ ولی در ایران بجز این مورد آخر که آن هم در اصل یک نوع پزشک است تمام وزرای بهداشت پزشک بوده اند.
پاسخ ها
ناشناس
| France |
۲۲:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۸
چرا این تخصص و مدیریتی که گفتید در دیگر بخش ها نیست . فقط بخش پزشکی نیست که باید هم تخصص و هم مدیریت باشد بلکه در دیگر حوزه ها حتی بانک ها باید هم درس مدیریت خوانده باشد و هم اقتصاد خوانده باشد البته نه هر کتاب اقتصادی . مثلا در ممالک سوسیالیستی کتاب اقتصاد دارند ولی کاربرد عملی ندارد . چون اگر بر مبنای فرصیات عمل کنند صنعت نابود میشود
مشاور
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۸
با سلام
اقای نوبخت بگو این کاره نیستی و در جای اشتیاهای نشستی . در غیر اینصورت بنظر می رسد تمام زحمات که ظریف می کشد و به او حمله میشود .
بچه ایران
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۸
اتفاقاً وضعیت امروز ما بخاطر از بین رفتن برجام هستش. هنوز مونده تا بفهمین برجام یه نعمت بود.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۸
بستگی به این داره تعریفت از نعمت چی باشه ! نعمت برای ایرانیان یا ...
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۸
اره هم حق کشور بر باد دادین و هم اقتصاد را هم به سبب سرمایه گذاری روی برجام ان را هم از بین بردین
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۹
وزیر صینعت بعد تحریم ها رونق تولید برجام مثل یه سم بود که پدر کشور در اورد همه تولیدی هارا بست چون وارد کنند شدیم انقد اعتماد بنفس گرفت که کارت ملی اوردیم
شهباز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۸
ناظری: صداوسیما سلیقه هنری مردم را تنزل داده

“”شهرام ناظری خواننده موسیقی سنتی ایران گفت که عملکرد غلط رسانه ها و صدا و سیما سلیقه فرهنگی - هنری مردم را تنزل داده است. “”
تابناک اینجمله ناظری رو باید یک سال بزاری سر تیتر خبرهات!!
شما همین جمله استاد رو‌نسری بده به کل بخش های جامعه
آموزش بی کیفیت
خودرو بی کیفیت
تجهیزات صنعتی بی کیفیت
غذا بی کیفیت
هوا بی کیفیت
محیط زیست نابود
در همه اینها که نگاه میکنی میبینی ایرانی ذائقه و قریحه اش تحلیل رفته؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۸
از۱۵ شهریوربااغازمرحله سوم کاهش تعهدات برجامی اولین مرحله نابودی بورس کلیدخواهدخورد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۸
از اردیبهشت داری کامنت میزاری در مورد سقوط بورس خسته نشدی ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۸
ناظری: صداوسیما سلیقه هنری مردم را تنزل داده


اولا تابی جون باید بنویسی استاد شهرام ناظری، در ثانی احسنت و درود به شوالیه آواز ایران که حرف حق را زدن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۸
بلتون ، نتانیاهو ، محمد بن سلمان ، پمپیو ، امیر نشینان امارات ‌ و روسیه ‌و چین ، مخالفین سر سخت برجام هستند ؟ زیرا با عادی شدن روابط اقتصادی ایران با دنیا ، اینها زیان اصلی را میکنند ؟،،،آری اگر بعد از برجام ، برجامهای دیگر را آغاز میکرند ‌ حال روز مردم ایران اینگونه نبود که کمتر از ۴٪ جمعیت ایران ثروتهای افسانه ای چند صد میلیاردی داشته باشند ، اکثریت ملت ایران درآمدی کمتر از سه میلیون در ماه که کفاف هزینهٔ حتی ده روز ، زندگی معمولی را نمیکند ؟ ،،،
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۸
قطعا حال و روز مردم اینگونه نبود!
مثل لیبی میشدیم فقط
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۸
و البته نتيجه مذاكره نكردن و لجبازي در دوره هاي پيش هم تحريمهاي فزاينده بود.در هر صورت آبي براي مردم گرم نشد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۸
آقای عارف !!

اصلاحات به موزه تاریخ باستان پیوست
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۲۳:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۸
بله دومین بعد از اصول
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۸
امضاء برجام قطعا یک اشتباه مسلم بود زیرا با توجه به دشمنی ایران و آمریکا و حل نشدن باقی مسائل معلوم بود آمریکا به آن پایبند نخواهد ماند.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۹
یعنی همه مسئولان دولتی و غیر دولتی اشتباه کردند. خخخخ
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۸
اتيشش بزن بره حاج اقا ! هم خيال خودت رو راحت كن هم خيال ما رو . مرگ يه بار شيون هم يه بار .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۸
تو مفاد برجام چیزهایی رو نوشتند که ایران حق خروج یکجانبه از برجام را ندارد و در صورت خروج ایران از برجام اعمال هرنوع فشار اقتصادی حتی ....به ایران پیش بینی شده است
منتظر آتیش زدن برجام تا ابد نباشید
ناشناس
| France |
۰۰:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۹
گام سوم خروج از برجام . یعنی چی دوباره تحریم سازمان ملل و سخت گیری آزانس .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۸
اقاى علم الهدا بنده بعنوان يك ايرانى مسلمان مسن خيلى چيزها ديدهام خواهش دارم انقدر جو سازى كاذب نكنيد وشعارهاى پوپوليستى ندهيد ،همين يه ذره اقتصادى را هم اگر الان داريم از صدقه سر برجام ناقصى است كه ترامب با خارج شدن از ان نگذاشت به نتيجه برسه كه البته برخی باتفاق نتانياهو وعربستان وامارات نهايت سعيشان را كردند،كه برجام به نتيجه نرسه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۹
شما مشخصه خوب نگاه نمیکنی.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۹
البته این برخی که فرمودین داخلی خیلی بیشتر بودن تا خارجی ...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۸
رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: گویی در گوش بعضی‌ها پنبه است و هر چه ما می‌گوییم آن‌ها می‌گویند مذاکره چه خاصیتی دارد، بعد از مذاکره به جای یک میلیون بشکه نفت، دو میلیون و ۸۰۰ هزار بشکه نفت صادر کردیم. میلیارد‌ها دلار به کشور آوردیم. هر ماه یک میلیارد دلار از پول‌های خود را آزاد کردیم قطعنامه‌هایی که آمریکا برای آن‌ها ۲۰ سال زحمت کشید را مثل بت تخریب کردیم، سرمایه خارجی جذب شد؛ البته وقتی شرکت‌های خارجی به کشور آمدند عده‌ای نگفتند این شرکت‌ها آمدند، اما وقتی شرکت‌ها رفتند آن‌ها می‌گویند چر این شرکت‌ها رفتند؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۹
افسوس
ناشناس
| France |
۰۰:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۹
سخن ایشان درست هست .‌وقتی چند روز بعد از برجام یادم هست مسافرت ها به ایران زیاد شد ولی تندروها با رفتار افراطی و بدور از منافع ملی گفتند که ابن شرکت های عربی اگر داخل ایران سرمایه گداری کنند دیگر پراید ایرانی را کسی نمیخرد . رب و نوشابه ایرانی را مردم‌نمیخرند . بهترین خوردو اروپا وارد ایران خواهند شد اما ترس انها هم همیشه این هست که این شرکت ها دو تهدید برای فرهنگ حساس ایران دارند اولی ورود فرهنگ جدید ودوم از بین رفتن اقتصاد خودی و ملی . این یعنی اصلا نمیخواهند عصوی از اقتصاد جامعه جهانی شوند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۹
این هم پول اومد ولی وضع زندگی مردم عوض نشد بدترم شد معلوم پول ها به جیب های ژن های خوب در اروپا رفت البته یادش بخیر که رئیس بانک مرکزی گفت برجام هیچ فایده نداشت
ناشناس
| Canada |
۰۸:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۹
بله ولی بدبختی اینجاست که رئیس جمهورمای ما در حد وزیر بیشتر قدرت ندارند.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۹
درود بر برجامی های عزیز
ناشناس
|
France
|
۲۳:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۸
روحانی که حرف غیر کارشناسی نزدند . ایشان گفتند با دستگیری و زندان و اعدام فساد و رانت از بین نمیرود ..... دلیلش را هم گفت فساد در عدم شفافیت ها صورت میگیرد جایی که تاریکی و انتقاد و مطبوعات ازاد نباشد و خطوط قرمز های زیادی برای مردم و مطبوعات و رسانه ها باشد .تا یک سال پیش نمیدانستیم بودجه هر نهاد چقدر هست .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۹
اقای نوبخت داره کم کم عمق فاجعه رو به مردم میگه یک موقع سکته نکنند
ناشناس
|
Australia
|
۰۳:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۹
رییس جمهور باید به دنبال از بین بردن فساد در دولت و رانت خواریهای متعدد باشه.ریشه مشکلات کشور داخلیه.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۹
دقت كردين همينكه ميايم درمورد برجام نظر مثبت مي نويسين، يه سري كامنت نويس زنجيره اي شروع مي كنند به اظهار نظرهاي غير علمي و فني براي نفي برجام!
ناشناس
|
-
|
۰۷:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۹
آمريكا مي خواهد مذاكره كند اما بي شك آن مذاكره درباره تجزيه ايران خواهد بود.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۹
ازشهردارقم چه خبر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۹
آقاي نوبخت !!!! بهتر نيست شما اصلا تو راٌس كار نباشي تا تنت نلرزه يا كلا دلت خون نباشه ؟ اينجوري حروم ميشيا .
مسلم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۹
واقعاً برجام پرونده سیاهی بود.اگه فرمایشات و رهنمودهای امام خمینی و امام خامنه ای تماماً بکارگرفته شده بود الان به این وضعیت نبودیم.
پاسخ ها
ناشناس
| France |
۱۷:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۹
مسلم روز جمعه دیگر پرچم انیش بزن . پرچم روسیه را هم بنزین بریز . مقصر روسیه و چین هستند
بدون نام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۹
احسنت به علم الهدی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۹
سلام: اگر امریکا و غرب خدای نکرده موفق شوند با ایران در خصوص برنامه موشکی و حضور منطقه ای ایران مذاکره کنند قطعآ از این طریق موئلفه های قدرت ایران به تاراج می رود مانند عهد نامه های ننگین ترکمنچای و گلستان که 17 کشور از ایران جداشد. آمریکامی خواهد بدون کمترین هزینه و از طریق مذاکره برد موشک ها و نقطه زنی آن را محدود کرده سپس با خیال راحت مثل افغانستان و عراق به ایران حمله نظامی کند و انتقام 40 ساله مقاومت ایران را از این ملت بگیرد هر عقل سلیمی این مذاکره را تحت هیچ عنوان نمی پذیرد هر مسئولی در جمهوری اسلامی اگر بر خلاف نظر رهبری این پیشنهادرا بپذیرد یا ساز مذاکره با امریکا رادر این خصوص سر دهد قطعا یاناکارامد است ، زیرا پذیرش این مذاکره باعث خلع سلاح کشورگردیده و دست برتر نظامی ایرا ن را در مننطه ازبین می برد چرا مسولین و دستگاه دیپملماسی ایران یک بار از امریکا نمی پرسند چطور خود باید موشک های قاره پیما و مجهز به کلاهک اتمی داشته باشد اما ایران با این همه دشمنی غرب و شرق موشک دفاعی بابرد 2000کیلومتر هم نداشته باشد چرا مسئولین باید به امریکای جهانخوار اجازه طرح چنین مسئله ای را بدهند؟؟؟ مذاکره موشکی و منطقه ای جز به معنای دیپلماسی منفعل و به تارج دادن دست برتر کشورنیست که باعث خیانت به خون پاک شهیدان وآرمانهای امام و رهبری است. براستی چرا نباید آنهایئکه در مذاکرات جز هنر امتیاز دادن و به تاراج دادن مولفه های قدرت کاریی از دستشان برنمی آید مورد مواخذه ومحاکمه دستگاه قضایی قرار گیرند؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۹
الان هم مولفه های قدرت داره بدون مذاکره ازبین میره
ناشناس
|
Netherlands
|
۰۸:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۹
آقای ضرغامی به نظرم در زمان برکناری وزیر اطلاعات از سوی احمدی نژاد شما خواب تشریف داشتید!!!! چرا راه دور برویم دور دوم روحانی که با وعده و وعید به مردم رای آورد اما بلافاصله به مشهد رفت و با نظر ابلاغی کابینه را چید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۹
ترامپ :برجام یك توافق بد است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۹
این برجام لعنتی نیست . برجام افتخار ایران هست .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۹
مجلس شورای اسلامی اگر به تعبیر امام خمینی (ره)عصاره فضائل ملت است و اگر دلسوز و معتقد به آرمان شهیدان و امام و رهبری است برای همیشه به این مسئله خاتمه دهد باید با ارائه وتصویب طرح دو فوریتی هرگونه مذاکره درمورد برنامه دفاعی وموشکی، حضور منطقه ای، برنامه سایبری و هر گونه علوم و فناوری های پیشرفته را تحت هر شرایطی برای دولت با غرب مطلقا ممنوع کند زیرا اساسا امید بستن و مذاکره با غرب و امریکا مشکلات کشورحل شدنی نیست این را تاریخ 200ساله ،عهد نامه ترکمنچای ، عهد نامه گلستان ،اعتماد دکتر مصدق به امریکا و و کودتا و ساقط کردن دولت او توسط امریکا ،مذاکره شاه با انگلیس جهت واگذاری بحرین ،بیانیه سعدآبادبا سه کشور اروپایی ،برجام کنونی(تعطیلی 100 نوع فناوری پیشرفه هسته ای) و ... به اعیان ثابت می کند دولت،وزارت خارجه و شخص رئیس جمهور بایدبه قدرت خدای متعال ،توصیه رهبری و توان داخلی اتکا کند .
پاسخ ها
ناشناس
| France |
۱۷:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۹
در مورد اینکه بحرین از ایران جدا شد در انموقع کاری خوبی بود در غیر اینصورت با همپرسی که انجام شد اگر ایران لشکر کشی میکرد مردم ان سرزمین به خاک و خون کشیده میشدند برای جلو گیری از برادر کشی بود دوم اینکه سعنی کنید در سایت ها تاریخی را بخوانید که در ان فحش نباشد بی طرف باشند . بیشتر سایت های داخل ایران بی طرفانه حرف نمیزنند بلکه آغشته با شعار سیاسی اهداف سیاسی هستند . انگلیس بعد از ملی شدن نفت در صصدد انتقام از دولت فقط ایران با مسلح کردن اعراب بحرین هم بود .
ناشناس
| France |
۱۸:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۹
چرا مذاکره با غرب همیشه از طرف ایران جواب نمیدهد دودلیل دارد اولی اینکه غربی ها دوست ندارند در کشورشان الگویی مثل ارزان کردن اجناس یا ترساندن مردم در میدان شهر شلاق بزنند یا اعدام کنند . انها دوست ندارند کشورشان مثل شرایط کشور ما شود دوم خواست و نطر ایران این هست درها و مرزها را باز کنید ما میخواهیم شما عربیها را به خدا نزدیکتر کنیم یعنی سوییس شما را مثل افغانستان و پاکستان و بحرین و سوریه عراف ایران و وووو درست کنیم . بی زحمت اجازه دهید ما عدالت را اجرا کنیم باشلاق و با اعدام و با دست بریدن .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۹
بنظر ميرسد دليل خروج ترامپ أز توافق صرفاً بي كلاه موندن سر امريكا أز منافع قابل تصور أز برجان بود . چون عملاً سر امريكا در أين توافقنامه بي كلاه مانده بود . و أز انجا مع ترامپ بيزنس وپول را خوب ميفهميد ترجيح داد با خروج امكان بهره مندي أز توافقات را تامين كند .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۹
موگرینی: برجام، قطعنامه شورای امنیت است نه یک توافق بین‌المللی
از این گفته حد اقل می توان دو نکته برداشت کرد ک
اولا ایران برجامی را امضاکرده که فکر میکرده بین المللی است . که با توجه به حضور چند کشور حد اقل آن کشور ها باید متعهد باشند .
دوما موگرینی که تا کنون وعده میداد که اگر این شود ما چنان می کنیم تمامش دروغ بوده و خود را ملزم به اجرای هیچ تعهدی نمی داند .
یعنی اینستکس و .... همه حقه بیشس نبوده تا دست و پای ایران را ببندند . و ایران امضا کننده تعداتی باشد که یکطرفه فقط ایران را محدود کنند .
ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۹
شعار همیشگی ما : مرگ بر امریکا وای بر ما
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۹
موقعی که برجتم باعث شده بود پولهای بلوکه شده آزاد بشه و همچنین براحتی نفت بفروشیم کسی صداش در نمی آمد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۹
جناب نوبخت عزیز.مگه مجبوری با دل خونین و چشمی گریان خدمت کنی.درسته که تو این مملکت هیچکس سر جایش نیست..ولی عزیزم برو استراحت کن و کار را به کاردان بسپار
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۹
آقای علم الهدی اگر شما و همفکرانتون همکاری کنید برجام به سرانجام خوبی میرسه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۹
برجام افتخار برای ایران و ایرانیان و بدبختی برای دلواپسان بی سواد
ناشناس
|
United States
|
۱۴:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۹
این همه تهمت به نجفی دید ودروغ گفتید همه اشتباه بود
ازگارد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۹
آقای علم هدی وقتی که پیامبر با کفار پیمان صلح حدیبیه را امضا کرد هیچ کدام از یارانش نگفتند این پیمان صلح لعنتی و هیچ مسلمانی بر علیه این صلح نامه اقدامی انجام نداد.
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۹
برجام کشک بود که گذاشتن تو کاسه دولت . بهانه ها هم بر این اساس شکل گرفت . هیچ برای هیچ. هنوز از برجام دم میزنند.
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
بسته ویژه خبری
برچسب منتخب
سیروس عسگری بیماری کاوازاکی طرح شفافیت آراء مینیاپولیس اعتراض به کشته شدن جورج فلوید