بازدید 4290

خواسته‌های دولت از نظام بانکی از زبان واعظی

کد خبر: ۹۱۳۵۴۸
تاریخ انتشار: ۰۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۳:۲۰ 23 July 2019
رئیس دفتر رئیس جمهور با تقدیر از خدمات شایسته نظام بانکی در حوزه کمک به رونق تولید و ایجاد اشتغال در کشور، تصریح کرد: ساماندهی مطالبات معوق و واگذاری اموال مازاد، از جمله خواسته‌های دولت از نظام بانکی است.

به گزارش ایسنا، دکتر محمود واعظی عصر سه شنبه در نشستی با مدیران عامل بانک‌ها ضمن اشاره به جایگاه بانک‌ها در توسعه اقتصاد کشور، نقش پیشران آن‌ها را در ایجاد تحولات زیرساختی در کشوربسیار مهم خواند و گفت: تولید، اشتغال، تجارت و خدمات کشور، وابستگی زیادی به بانک‌ها دارد و خوشبختانه نظام بانکی در این بخش‌ها خوب عمل کرده است.

رئیس دفتر رئیس جمهور با اشاره به شرایط کنونی کشور و تأکید بر این که باید همه بخش‌های اقتصادی در تعامل با یکدیگر و همکاری در خدمت حل مشکلات باشند، اظهارداشت: ساماندهی مطالبات معوق و واگذاری اموال مازاد، از جمله خواسته‌های دولت از نظام بانکی است.

دکتر واعظی بر اهمیت اشتغالزایی و کاهش نرخ بیکاری در کشور تأکید کرد و گفت: هر کس بتواند در کشور شغل ایجاد کند، باید مورد حمایت قرار گیرد و بانک‌ها نیز باید در این زمینه همچون گذشته همکاری لازم را با بنگاه‌های اقتصادی و بخش خصوصی داشته باشند.

در ادامه این نشست، رئیس شورای هماهنگی بانک‌ها نیز با تقدیر از حمایت‌های رئیس جمهور گفت: بانک‌ها همواره در راستای سیاست‌های دولت و نظام حرکت کرده اند و در حال حاضر نیز بیش از پیش نسبت به پیشبرد اهداف دولت و حمایت از تولید و اشتغال‌زایی احساس مسئولیت می‌کنند.

مدیران عامل بانک‌ها نیز در این نشست با بیان این که بانک‌ها متعهد شده اند با تمام توان به توسعه زیرساخت‌های کشور کمک کنند، گفتند: بخش قابل توجهی از منابع بانک‌ها هم اکنون به سمت تولید و سرمایه در گردش بنگاه‌های اقتصادی هدایت می‌شود و از این جهت، نظام بانکی نقش بسزایی در زمینه کمک به رونق تولید دارد.

مدیران عامل بانک‌ها همچنین در این جلسه به ارائه گزارش و بیان مسائل و دیدگاه‌های خود پرداختند.
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# غزه # آلودگی هوا # ایام فاطمیه # امیر تتلو # روز دانشجو # فساد چای دبش # اکبر رحیمی