بازدید ۴۷۴۷
۸
کد خبر: ۹۱۲۴۷۷
تاریخ انتشار: ۲۸ تير ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۸ 19 July 2019

فرمانده ناجا با بیان اینکه پلیس در برخورد با ناهنجاری‌های اجتماعی تنهاست، گفت: متاسفانه در برخی بیمارستان‌ها، بانک‌ها و حتی برنامه‌های تلویزیونی، بدحجابی‌ها به مراتب بدتر از افرادی است که پلیس در خیابان‌ها با آن‌ها برخورد می‌کند.

به گزارش «تابناک» به نقل از فارس، سردار حسین اشتری در جمع ائمه جمعه سراسر کشور، اظهار داشت: نیروی انتظامی وظیفه خود می‌داند؛ همواره پاسدار ارزش‌های انقلاب بوده و هست و در عین حال تأمین امنیت در کشور یکی از وظایف ناجا محسوب می‌شود.

فرمانده ناجا با اشاره به نقش دستگاه‌های دیگر در ایجاد احساس امنیت، اضافه کرد: متأسفانه برخی به دنبال القای این موضوع هستند که در کشور ما امنیت وجود ندارد، ولی به حول و قوه الهی و هدایت‌های داهیانه مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، نیروی انتظامی در ۸ هزار و ۷۵۵ کیلومتر مرز حضور دارد و توانسته از مرز‌ها تا اعماق شهر‌ها امنیت را تأمین کند.

عالی‌ترین مقام انتظامی کشور به نقش اثربخش ائمه جمعه در احساس امنیت اشاره و بیان کرد: ما نیز به عنوان یک سرباز از اینکه خدمتگزار مردم هستیم و امنیت را برای آنان تأمین می‌کنیم، بسیار خوشحالیم.

سردار اشتری با بیان اینکه مردم به نیرو‌های مسلح اعتماد کامل دارند، افزود: طبق آمار‌های علمی، نیرو‌های مسلح از بین ۳۲ دستگاه در صدر قرار دارد و نیروی انتظامی نیز به تبع آن در بین اولین‌ها قرار گرفته است.

وی اضافه کرد: نیروی انتظامی وظیفه برخورد با ناهنجاری‌ها را برعهده دارد، اما امروز برحسب کم کاری برخی دستگاه‌ها، شاهد افزایش این موضوع در جامعه هستیم.

عالی‌ترین مقام انتظامی کشور با بیان اینکه نیروی انتظامی در برخورد با ناهنجاری‌های اجتماعی در عمل تنهاست، خاطرنشان کرد: ممکن است، عده‌ای با صدور برخی اطلاعیه‌ها و یا بیانیه ها، از پلیس حمایت کنند، اما ناجا در عمل تنهاست.

سردار اشتری به وظایف ۲۶ دستگاه در موضوع عفاف و حجاب، اشاره و خاطر نشان کرد: ۳۰۰ مصوبه در شورای عالی انقلاب فرهنگی که به تصویب مقام معظم رهبری رسیده است، وجود دارد و باید از این دستگاه‌ها سؤال شود که در قبال تهاجم و شبیخون فرهنگی دشمن که رهبر معظم انقلاب چندین بار در این رابطه تذکر داده‌اند، چه کرده‌اند؟

وی با بیان اینکه نیروی انتظامی در این میان وظایف خود را به خوبی انجام داده است، گفت: گرچه ما به این حد نیز راضی نیستیم، ولی برحسب قانون وظایف خود را به درستی انجام داده‌ایم.

سردار اشتری خاطرنشان کرد: توقع ما از این جمع موثر و پربرکت برای کشور، این است که نیروی انتظامی را در عمل کمک کنند و از دستگاه‌های دیگر نیز بخواهند تا به وظایف خود طبق قانون عمل کنند.

عالی‌ترین مقام انتظامی کشور ادامه داد: در چهار ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته، اقدامات سلبی و ایجابی ناجا ۴۰ درصد افزایش پیدا کرده است.

فرمانده ناجا با اشاره به اینکه براساس قانون بی‌حجابی جرم محسوب می‌شود، گفت: بار‌ها اعلام کرده‌ایم، خودرو حریم خصوصی نیست و کشف حجاب در آن، جرم محسوب می‌شود، بر همین اساس طرح ناظر یک را راه‌اندازی کرده‌ایم که خوشبختانه اثرات مثبتی نیز به همراه داشته است.

وی خاطرنشان کرد: از ابتدای اجرای این طرح تاکنون، حدود ۳۰۰ هزار پیامک برای افراد متخلف ارسال شده که از این تعداد ۱۵۰ هزار نفر برای اخذ تعهد مراجعه کرده‌اند که با برخورد محترمانه از آن‌ها تعهد اخذ شده است؛ همچنین اعلام شده در صورت تکرار، خودرو آن‌ها توقیف و در مرحله بعد به مراجع قضابی معرفی خواهند شد.

سردار اشتری با انتقاد از کسانی که مخالف این طرح هستند، گفت: بررسی‌ها نشان داده افرادی که با این طرح مخالفت دارند، دلیل آن این است یکی از بستگان آن‌ها پیامکی از سوی پلیس دریافت کرده‌اند.

وی گفت: مبنای کار ناجا، همواره قانون بوده و هست و برخورد با پدیده بدحجابی نیز برخورد با بی قانونی محسوب می‌شود.

فرمانده ناجا با اشاره به اینکه در برخورد با فساد نمی‌توانیم یک تنه وارد شویم، گفت: نیروی انتظامی گرچه در این میان تنها است، ولی اعلام می‌کنیم ما کار خود را انجام خواهیم داد.

عالی‌ترین مقام انتظامی کشور اضافه کرد: متأسفانه در برخی بیمارستان‌ها، بانک‌ها و حتی برنامه‌های تلویزیونی، بدحجابی‌ها به مراتب بدتر از افرادی است که پلیس در خیابان‌ها با آن‌ها برخورد می‌کند.

فرمانده ناجا ادامه داد: برخی از افراد نیز هنگامی که با فرد متخلفی برخورد می‌شود، شروع به جوسازی علیه پلیس می‌کنند که این موضوع پذیرفتنی نیست چراکه اگر تیغ مأمور ما کند شود، ضرر آن برای کل مردم و متدینین خواهد بود.

سردار اشتری ضمن اعلام حمایت از مأموران و کارکنان نیروی انتظامی که در چارچوب قانون وظایف خود را به نحو احسن انجام می‌دهند، خاطرنشان کرد: اگر مأموری خطایی انجام دهد، حتماً با او برخورد خواهد شد.

وی اضافه کرد: در قضیه پارک پلیس تهران، موضوع را بررسی کرده و به این نتیجه رسیدیم که مأمور ما در چارچوب قانون، وظیفه قانونی خود را انجام داده که از او تقدیر کردیم.

عالی‌ترین مقام انتظامی کشور در ادامه سخنان خود بر لزوم مدیریت فضای مجازی تاکید و خاطرنشان کرد: گرچه این فضا امروز یک نیاز در جامعه محسوب می‌شود، ولی کم کاری برخی مسؤولان سبب شده تا مشکلاتی در این فضا داشته باشیم.

سردار اشتری به افزایش صددرصدی جرایم در فضای سایبر در سال جاری، اشاره و خاطرنشان کرد: امروز مدیریت این فضا، یک نیاز ضروری محسوب می‌شود.

فرمانده ناجا در ادامه از همراهی مردم در پشتیبانی از خدمات پلیس تقدیر و تشکر کرد و افزود: با کسانی که بخواهند به حقوق مردم تعدی کنند، هیچ تعارفی نخواهیم داشت و قاطعانه با آن‌ها برخورد خواهیم کرد.

سردار اشتری در پایان از حمایت‌های ائمه جمعه سراسر کشور از ناجا تقدیر و تشکر کرد و گفت: قطعاً حمایت‌های ائمه جمعه از طرح‌های نیروی انتظامی برای پیشبرد اهداف تاثیرگذار خواهد بود.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۲
در انتظار بررسی: ۱۵
انتشار یافته: ۸
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۸
اگر حجاب به این روز افتاده یک دلیل مهم دارد و ان چیز نیست جز مدیران و مسوولان ضد قانون است
نه فقط در در مورد بلکه در همه ابعاد قانون کشوری
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۸
وقتی ۱۰ سال است که ۲۳ نهاد کشور باید کار کنند در بحث حجاب تنها پلیس دارد به وظبفه اش عمل می کند ان هم نه به طور کامل و درست وضع بهتر از این است ایا؟
ان هم در کشوری که انفجار جوانی دارد و تبلیغات برای بی حجابی به صورت شدید وجود دارد
ناشناس
|
United States
|
۱۳:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۸
جالب كه اين خبر رو بازنشر كرديد كه كامنت هاي زيرش رو پاك كنيد و فقط دو تا كامنت كه سمت و سوي موافق دارد را منتشر كنيد؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۸
به بانك ها سربزنيد ببينيد وضعيت آرايش زنان را
حداقل سازمان ها وموسسات دولتي ونهاد ها كه مي توانند در محل كار آئين نامه اي در خصوص حجاب وعفاف داشته باشند
H
|
United Arab Emirates
|
۱۴:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۸
پلیس محترم بهتر است به جای نگرانی وضعیت حجاب در بیمارستان ها، به فکر تامین امنیت جانی، مالی و روانی مردم باشد که هر روز توسط عوامل مختلف داخلی و خارجی به اشکال مختلف غارت و چپاول می شود.
اختلاس، احتکار، رشوه، قاچاق سازمان یافته، رانت، پارتی بازی و هزاران فساد دیگر که مثل خوره وحشتناک ایران و ایرانی را نابود می کند.
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۸
بابا مملكت رو هواست . شما چسبيدين به لباس و موي سر دختر مردم كه به خودش مربوطه؟
ناشناس
|
Switzerland
|
۱۵:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۸
لا اکراه فی الدین، در دین اجباری وجود ندارد، آیه صریح قرآن است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۲۸
استفاده از زور و برخوردهای خشن برای حجاب مردم درست نیست
الان فقط کار نیروی انتظامی شده برخورد با بدحجابی و سگ گردانی.
با این اوضاع خراب اقتصادی متاسفانه سرقت خودرو و منزل هر روز داره بیشتر میشه و نیروی انتظامی هم برخورد قاطع با این قضیه که واقعا نشان دهنده وضعیت امنیت جامعه است ندارد
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
برچسب منتخب
سامانه سعدی غلامرضا تاجگردون اعتبارنامه نمایندگی کاظم دلخوش حسین محمد صالحی