بازدید 24650
این خبر تکمیل می‌شود؛

زلزله ۵.۷ ریشتری مسجدسلیمان را لرزاند/ فوت یک تن بر اثر سکته قلبی/ تخلیه بیمارستان نفت

۵۶ روستا با جمعیتی بالغ بر ۵۵۸۰ تن؛ تا شعای ۱۵ کیلومتری کانون زلزله قرار دارند که موجب افزایش نگرانی‌ها در خصوص پیامد‌های این زلزله شده است. گفته می‌شود، شدت این زمین‌لرزه به حدی بوده که علاوه بر شهر‌های دیگر استان خوزستان از جمله اهواز، بخش‌هایی از استان لرستان و حتی بوشهر نیز این زمین‌لرزه را احساس کرده‌اند.
کد خبر: ۹۱۰۱۴۷
تاریخ انتشار: ۱۷ تير ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۵ 08 July 2019
تابناک اجتماعی -
دقایقی پیش (ساعت ۱۱ و ۳۰ دقیقه و ۳۳ ثانیه) زلزله ۵.۷ ریشتری خوزستان را لرزاند. کانون این زمین‌لرزه مسجد سلیمان اعلام شده است.

به گزارش «تابناک»؛ بر اساس گزارش مرکز لرزه نگاری، کانون این زمین‌لرزه، دهستان گلگیر در مسجد سلیمان بوده و عمق آن ۱۷ کیلومتری سطح زمین اعلام شده است.
 
بر اساس این گزارش، تا شعاع ۱۵ کیلومتری کانون زلزله، ۵۶ روستای با جمعیت بالغ بر ۵۵۸۰ نفر قرار دارند که موجب افزایش نگرانی‌ها در خصوص پیامد‌های این زلزله شده است.

آن گونه که سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر کشورمان اعلام کرده، ۵ تیم ارزیاب شامل ۱۵ تن عازم مناطق زلزله زده شده اند.

گفته می‌شود شدت این زمین‌لرزه به حدی بوده است که علاوه بر شهر‌های دیگر استان خوزستان از جمله اهواز، بخش‌هایی از استان لرستان و حتی بوشهر نیز این زمین‌لرزه را احساس کرده‌اند.
 
این خبر تکمیل می شود...
 
هیچ مشکلی در سوخت رسانی به مناطق زلزله زده وجود ندارد
۱۳۹۸/۰۴/۱۷ - ۲۰:۴۴

نعمت اله نجفی، مدیر شرکت پخش فراورده‌های نفتی منطقه خوزستان گفت:از اولین ساعات وقوع زلزله سوخت رسانی بدون هیچ وقفه ای به مناطق زلزله زده در حال انجام است و مشکلی در این زمینه وجود ندارد. همه جایگاه های سوخت رسانی در سراسر مناطق زلزله زده استان در حال سوخت رسانی هستند و فقط یک جایگاه در مسجدسلیمان تعطیل شده است.

نجفی اضافه کرد: لوله های این جایگاه در مسجدسلیمان به دلیل تکان های شدید دچار نشتی شده است و از این رو برای حفظ امنیت این جایگاه را تعطیل کرده ایم.

مصدومیت ۱۱۲ نفر در زلزله مسجد سلیمان
۱۳۹۸/۰۴/۱۷ - ۱۹:۵۹

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خوزستان گفت: تاکنون آمار نهایی مصدومان در هر دو شهرستان ایذه و مسجد سلیمان به ۱۱۲ نفر رسیده که اکثر درمان سرپایی شدند و ۵ نفر بستری هستند.

برگزاری جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران خوزستان ویژه زلزله مسجدسلیمان
۱۳۹۸/۰۴/۱۷ - ۱۹:۲۶

جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران خوزستان ویژه زلزله مسجدسلیمان برگزار و اعلام شد تاسیسات آب برقرار هستند و آب روستا‌ها مشکلی ندارند و همه نیرو‌ها در حال آماده باش هستند همچنین ایستگاه برق فعال است اما ۱۵۰ مشترک در گلگیر و مسجد سلیمان خاموش هستند و تا امشب بقرار است فعال شوند.

کیامرث حاجی زاده مدیرکل مدیریت بحران خوزستان گفت: راه مسجد سلیمان مشکلی ندارد فقط در راه روستایی مختصر خسارت دیده بود که نیرو‌های راه و مسکن آماده خدمت رسانی هستند. ۱۳ دستگاه ترانس فوق توزیع در مسجد سلیمان وجود دارد که ۲ تای آن ها از مدار خارج شدند و الان رفع شدند و چند نقطه محور روستایی از جمله عنبر ریزش‌ها محدود بود شش اکیپ بازرسی فنی توسط راهداری استان اعزام شدند. خسارت راه‌ها جزئی بود و تا فردا پل‌ها ترمیم می شوند همچنین بازدید از پل سیمیلی انجام بگیرد و مشکلات ان حل شود و برای گروه‌های مستقر در محور‌های منتهی به شهرستان آماده اند.

مدیرکل مدیریت بحران خوزستان ادامه داد: جایگاه سوخت شهرستان به جز یک مورد که دچار نشتی شدند همه سالم اند و مشکل سوخت در شهر نیست و چند نقطه محور روستایی از جمله عنبر ریزش‌ها محدود بود که ۶ اکیپ بازرسی فنی توسط راهداری استان اعزام شدند.

این مقام مسئول گفت: آب شرب شهرستان مشکلی ندارد و توزیع آب روال عادی خود را طی می‌کند اما ۵۰ هزار بطری آب هم برای شهرستان در نظر گرفته شده ۲۰ گروه نشت یاب گاز به شهرستان اعزام شده چرا که سی ان جی بخشی از شهر قطع شده و در حال رفع مشکل هستند و در حال حاضر گاز شهرستان وصل است.  آمادگی لازم وجود دارد تا اماکانات و خدمات رو در اختیار شهرستان قرار دهیم زیرسخت‌ها از جمله آب و برق و ... فراهم شود و قطعی‌ها باید بطور کامل در شهرستان و گلگیر سریعا رفع شود.

تعداد مصدومان زلزله مسجدسلیمان به ۱۰۴ نفر رسید
۱۳۹۸/۰۴/۱۷ - ۱۹:۰۱

رئیس مرکز اورژانس و فوریتهای پزشکی خوزستان از افزایش تعداد مصدومان زلزله مسجدسلیمان به ۱۰۴ نفر خبر داد.

مردم مسجدسلیمان می توانند از چادرهای اسکان اضطراری استفاده کنند
۱۳۹۸/۰۴/۱۷ - ۱۸:۳۴

کیامرث حاجی زاده مدیرکل مدیریت بحران استانداری خوزستان در ارتباط زنده با صدا و سیما خوزستان اظهار کرد: پس از اولین زلزله ۵.۷، پنج شهرستان در استان را به حالت آماده باش در آوردیم.

وی تصریح کرد: پس لرزه ها ۱۵ تا ۵۰ درصد مناطق فرسوده شهر و روستایی مسجدسلیمان را دچار خسارت کرده است. حاجی زاده گفت: در حال حاضر چادرهای هلال احمر در مسجدسلیمان مستقر شده اند و مردم می توانند در شرایط کنونی از چادر استفاده کنند.

۱۴ پس لرزه در شهرستانهای مسجد سلیمان و ایذه رخ داد
۱۳۹۸/۰۴/۱۷ - ۱۸:۱۵

این پس لرزه ها با قدرت های مختلف بعد از زلزله اصلی ۵.۷ ریشتری در مسجدسلیمان، دو شهر مسجدسلیمان و ایذه را به لرزه درآورد. تمامی راه های مواصلاتی شهرستان مسجدسلیمان باز و تردد در آنها جریان دارد.

گروه های ارزیاب و امدادی به مناطق زلزله زده اعزام شده اند و فرمانداری های مسجدسلیمان، هفتکل، ایذه، اندیکا و باغملک در وضعیت آماده باش هستند.

۸۰ مدرسه در اندیکا بر اثر زمین لرزه آسیب جدی دیدند
۱۳۹۸/۰۴/۱۷ - ۱۷:۳۶

محمدرضا خداوردی، رئیس آموزش و پرورش اندیکا درجلسه مدیریت بحران گفت:۶۶ مدرسه سنگی که فرسوده و قدیمی بودند، کاملا آسیب دیده و دچار ترک‌های عمیق گردیده اند.

وی افزود:برای سال تحصیلی جدید خطر آفرین و غیرقابل استفاده می‌باشند و تعداد ۱۴ مدرسه آجری نیز آسیب دیده و نیاز به تعمیرات اساسی دارند.

افزایش مصدومان زلزله خوزستان به ۶۴ نفر
۱۳۹۸/۰۴/۱۷ - ۱۶:۵۰

دکتر محمدامین زرگر، رئیس مرکز اورژانس و فوریت‌های پزشکی خوزستان از افزایش تعداد مصدومان زلزله مسجدسلیمان به ۶۴ نفر خبر داد.

وی به ایسنا گفت: برخی از این مصدومان در ایذه و یک نفر در باغملک بودند که توسط تکنسین‌های اورژانس ۱۱۵ به مراکز درمانی انتقال یافتند.

آخرین ارزیابی های صورت گرفته از مناطق زلزله زده
۱۳۹۸/۰۴/۱۷ - ۱۵:۴۷

به گزارش جمعیت هلال احمر کشورمان، طبق ارزیابی های صورت گرفته و اعلام فرمانداری ها در شهرستان های لالی، اندیکا، گتوند، شوشتر، ایذه، باغملک خسارات و صدمات جانی و مالی گزارش نشده است. گفتنی است تا کنون ١٥ روستا مورد ارزیابی قرار گرفته اند و در ١٠ روستا خانه ها ترک جزیی یافته و در ٥ روستا تعداد ٨ باب منزل دچار تخریب بیش از ٥٠ درصد شده است.

جمعیت هلال احمر کشورمان تاکید کرده که تیم های عملیاتی در آماده باش کامل به سر می برند تا در صورت نیاز، به شهرستان مسجد سلیمان اعزام شوند.

تعداد مجروحان زلزله به 54 نفر رسید
۱۳۹۸/۰۴/۱۷ - ۱۵:۲۹

علی خدادادی رئیس جمعیت هلال احمر استان خوزستان در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص زلزله مسجدسلیمان اظهار کرد: تعداد مصدومان زمین لرزه مسجدسلیمان به ۵۱ تن رسید که بیشتر این مصدومان به صورت سرپایی درمان شدند. بر اثر این زمین لرزه، ۳ تن نیز در شهرستان ایذه مصدوم شدند.

وی در حاشیه عیادت از مصدومان زمین لرزه مسجدسلیمان گفت: حال عمومی مصدومان زمین لرزه امروز خوب است. نیروهای ما در شهرستان های معین و مرکز استان در حال آماده باش هستند. با توجه به احتمال وقوع پس لرزه های با شدت بیشتر، از حضور در مناطق پرخطر و سازه های سست و فرسوده خودداری کرده و در مناطق امن ساکن شوید.

حال مصدومان زلزله مسجدسلیمان وخیم نیست
۱۳۹۸/۰۴/۱۷ - ۱۵:۰۹

دکتر محمدامین زرگر، رئیس مرکز اورژانس و فوریت‌های پزشکی خوزستان در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: تعداد مصدومین زلزله امروز مسجدسلیمان تاکنون به ۴۳ نفر رسیده است. البته این آمار تنها مربوط به مصدومین این شهرستان است.

وی افزود: هفت نفر از این مصدومان به صورت سرپایی درمان شده‌اند و مابقی در مراکز درمانی بستری هستند. حال هیچکدام از مصدومان این حادثه وخیم نیست. جهت امدادرسانی، چهار دستگاه اتوبوس آمبولانس و ۱۲ دستگاه آمبولانس به مناطق زلزله‌زده اعزام شده است.

مشکلی در شبکه مخابراتی وجود ندارد
۱۳۹۸/۰۴/۱۷ - ۱۴:۵۸

عباس عباسی‌زاده، رئیس مخابرات مسجدسلیمان به فارس گفت: با وجود وقوع زمین لرزه‌های شدید در این شهرستان و تخریب چند منطقه روستایی در گلگیر، شبکه مخابراتی شهرستان هیچ‌گونه آسیبی ندید. در طول بحران طبیعی به وجود آمده در سطح این شهرستان، شبکه مخابراتی در وضعیت مناسب قرار داشت و هیچ‌گونه قطعی در این زمینه شاهد نبودیم.

رئیس اداره مخابرات مسجدسلیمان با اشاره به وقوع قطعی گسترده برق دراین شهرستان گفت: با این وجود به دلیل تعمیر باتری‌های شبکه موبایل در شهرستان، قطعی در زمینه مخابراتی صورت نگرفت ولی با این وجود نیز بررسی‌های لازم انجام شد.

تعداد مجروحان زلزله به ۴۶ نفر رسید
۱۳۹۸/۰۴/۱۷ - ۱۴:۴۹

مهر نوشت: تعداد مصدومان زلزله امروز مسجدسلیمان همچنان روز به افزایش است و بر اساس اعلام مرکز فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی اهواز، تعداد مجروحان این حادثه تاکنون به ۴۶ نفر رسیده اند.

از این تعداد مجروح، ۴۳ نفر در مسجدسلیمان و سه نفر در شهرستان ایذه آسیب دیده اند؛ ضمن اینکه چهار دستگاه اتوبوس آمبولانس و ۱۲ دستگاه آمبولانس مرکز فوریتهای پزشکی به مناطق زلزله زده اعزام شده اند.

وضعیت جاده‌های مسجدسلیمان پس از زلزله
۱۳۹۸/۰۴/۱۷ - ۱۴:۴۵

غلام عباس بهرامی نیا، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان خوزستان در مورد آخرین وضعیت جاده‌ای و ابنیه فنی مسجدسلیمان پس از وقوع زلزله ۵.۷ ریشتری در این شهرستان به ایسنا گفت: بر اثر آخرین گزارش‌ها و بازدیدهای میدانی در سه نقطه شاهد ریزش بودیم که این سه نقطه پاکسازی شده‌اند و در حال حاضر جاده مسدودی در مسجدسلیمان نداریم.همکاران راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان در آمادگی کامل به سر می‌برند و به منظور خدمت رسانی در حوزه راه در آماده‌باش قرار دارند.

وی در مورد میزان خسارت وارده به راه‌ها و ابنیه فنی مسجدسلیمان نیز اعلام کرد: تا کنون میزان خسارت‌ها مشخص نیست و در حال برآورد و ارزیابی خسارات وارده به محورهای جاده‌ای و ابنیه فنی هستیم و به محض اتمام این بررسی‌ها هزینه مربوطه اعلام خواهد شد.

فیلم: اعلام آخرین وضعیت مناطق زلزله زده
۱۳۹۸/۰۴/۱۷ - ۱۴:۳۴

سلیمی، رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر آخرین وضعیت مناطق زلزله را تشریح کرد:

بیمارستان نفت مسجدسلیمان تخلیه شد
۱۳۹۸/۰۴/۱۷ - ۱۴:۳۲

رئیس شبکه بهداشت و درمان مسجدسلیمان با اعلام خبر تخلیه شدن بیمارستان نفت مسجدسلیمان به مهر گفت: بعد از وقوع زمین لرزه در مسجدسلیمان دو بخش از این بیمارتسان دچار ریزش که بلافاصله برای حفظ جان و امنیت بیماران، کل بیمارستان تخلیه شد.

وی افزود: بیماران با استفاده از آمبولانس به سایر مراکز درمانی شهر منتقل شده اند ولی کلیه کارکنان بیمارستان در حال آماده باش هستند.

خسارتی به تأسیسات نفتی مسجدسلیمان وارد نشده است
۱۳۹۸/۰۴/۱۷ - ۱۴:۳۱

قاسم صالحی، رئیس روابط عمومی نفت و گاز مسجدسلیمان با اشاره وقوع زلزله در این شهرستان به ایسنا گفت: خوشبختانه هیچ خسارتی به تأسیسات نفتی واقع در مسجدسلیمان وارد نشده است. همه تأسیسات نفتی شرکت نفت و گاز مسجدسلیمان در سلامت کامل هستند و جای نگرانی در این زمینه وجود ندارد.

وی افزود: گاز ترش را در شهرستان قطع کرده ایم تا مشکلی در این زمینه نیز برای شهروندان به وجود نیاید. بررسی‌های کاملی از واحدهای علمیاتی شرکت نفت و گاز مسجدسلیمان انجام گرفته و خوشبختانه هیچ مشکلی وجود ندارد.

افزایش شمار مصدومان به 12 تن
۱۳۹۸/۰۴/۱۷ - ۱۳:۵۰

بر اساس آخرین گزارش ها، شمار مصدومان زلزله مسجدسلیمان به ١٢ نفر (مسجد سلیمان : ١٠ – ایذه : ٢) رسیده است و شمار جان باختگان همان یک تن است که بر اثر سکته قلبی جان به جان آفرین تسلیم کرده است.

گفتنی است تا این لحظه  ٦ پس لرزه به ثبت رسیده که کماکان بزرگترین آنها پس لرزه ای است که در ساعت ١١:٥٦ رخ داده و بزرگی آن ٤.٧ ریشتر بوده است.

این در حالی است که برخی منابع محلی شمار مصدومان این زلزله را بیش از چهل تن ذکر کرده و برخی شایعات در فضای مجازی دست به دست می شود که تاکید دارد شمار جان باختگان تاکنون پنج تن بوده است. آمار و ارقامی تایید نشده که باید منتظر اظهار نظر مسئولان در خصوصشان بود.

مردم خونسردی شان را حفظ کنند
۱۳۹۸/۰۴/۱۷ - ۱۳:۱۲

کیومرث حاجی‌زاده مدیرکل مدیریت بحران استانداری خوزستان در گفت‌وگو با شبکه خبر، با اشاره به زمین لرزه ۵.۷ ریشتری خوزستان اظهار کرد: بلافاصله بعد از وقوع زلزله تیم‌های ارزیاب به مناطق زلزله‌زده اعزام شدند و تاکنون آماری از میزان تلفات و خسارات گزارش نشده است.

وی با بیان اینکه مردم باید در این لحظه خونسردی‌شان را حفظ کنند به مردم توصیه کرد اگر در اثر زلزله آسیب و خساراتی در شهرها و روستا ها وارد شده گزارش آن را به ستاد بحران و فرمانداری‌ها اعلام کنند.

فوت یک نفر بر اثر سکته قلبی
۱۳۹۸/۰۴/۱۷ - ۱۲:۵۵

بر اساس گزارش سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر کشورمان، تا کنون فوت یک مسجل شده است؛ این فرد بر اثر سکته قلبی جان باخته است.

اعزام بالگرد به مناطق زلزله زده
۱۳۹۸/۰۴/۱۷ - ۱۲:۴۳

به گزارش سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر، تاکنون در شهرهای مسجد سلیمان، باغملک، ایذه و هفتگل صدمات جانی و خسارات مالی گزارش نشده و تنها ترک خوردگی برخی منازل در مناطق روستایی مسجدسلیمان، ریزش محدود کوه در محورهای فرعی این شهر اعلام شده است.

بر اساس این گزارش، جهت ارزیابی مناطق متاثر از زمین لرزه، بالگرد هلال احمر به این مناطق اعزام شده است. گفتنی است ارزیابی های صورت گرفته در کهگیلویه و بویراحمد (روستا های کلته بهمئی و سرآسیاب)، چهارمحال و بختیاری و بوشهر نیز تاکنون منجر به گزارش هیچ خسارت مالی و جانی نشده است.

چهار پس لرزه بزرگ تا این لحظه
۱۳۹۸/۰۴/۱۷ - ۱۲:۳۲

بر اساس سنجش های ثبت شده در مرکز لرزه‌نگاری موسسه ژئوفيزیک، دانشگاه تهران، تا این لحظه چهار پس لرزه بزرگ در مسجد سلیمان رخ داده که بزرگترین آنها ٤.٧ ریشتر بوده و ساعت ١١:٥٦ به وقوع پیوسته است.

زلزله ۵.۷ ریشتری مسجدسلیمان را لرزاند

هنوز گزارشی از خسارت جانی و مالی مخابره نشده
۱۳۹۸/۰۴/۱۷ - ۱۲:۲۵

مدیر‌کل مدیریت بحران خوزستان به رسانه ملی گفت: تاکنون گزارشی از خسارات جانی و مالی این زلزله ارائه نشده است؛ این زمین‌لرزه شدید در لرستان و اصفهان، شهرکرد، ایلام، همدان، یاسوج، کرمانشاه و شیراز نیز احساس شده است

وی افزود: گروه‌های ارزیاب به منطقه اعزام شده‌اند و ستاد مدیریت بحران و گروه‌های امداد و نجات استان به حالت آماده‌باش درآمده‌اند.

قطع برق مسجدسلیمان
۱۳۹۸/۰۴/۱۷ - ۱۲:۰۲

برق مناطق مختلف مسجدسلیمان‌ بر اثر تخریب‌ و وارد آمدن آسیب به تاسیسات توزیع‌، قطع شده و در برخی مناطق آنتن‌دهی تلفن همراه مختل شده است.

نخستین تصاویر از خرابی های زلزله در مسجدسلیمان
۱۳۹۸/۰۴/۱۷ - ۱۲:۰۰
اشتراک گذاری
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۲
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۳۳
انشالا تلفات جانی نداشته باشه...
اینجا سی سخت هم ما حسش کردیم
انگار قرار نیست آرامش داشته باشیم !
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۱۶:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۷
حتما به بی حجابی ربط دارد!
یا لیتنا کنا معکم یا ابا عبد الله ؟؟؟ از زلزله همه در رفتن اگر روز عاشورا ایرانیان بودن همه زیز خیمه ها قایم میشن خخخخخ
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۷
برو بینیم
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۸
آخه احمق کشته شدن تو زلزله چه افتخاری داری که کسی بخواد خودشو تو زلزله به کشتن بده
خدایا بین سیل و زلزله فقط فرصت برا یک استکان چایی بده!
پاسخ ها
ناشناس
| Sweden |
۱۵:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۷
خخخخخخخ
آرزوی سلامتی برای هم استانی های عزیزم در مسجد سلیمان و استان خوزستان
این همه بلایای طبیعی نشانگر رفتار غلط مسئولین است. لذا مسئولین ما هر روز باید با مشکلی ناخواسته و برنامه ریزی نشده دست و پنجه نرم کنند و از برنامه های خود که همانا رسیدگی به مردم مظلوم عراق ،افغانستان ،سوریه ،لبنان ،فلسطین و یمن است باز بمانند.
خدا مسئولین ما را ببخش و نگذار بخاطر آنها مردم دچار مشکل شوند.آمین
پاسخ ها
علی
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۸:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۸
پرت و پلا نگو
وقتی یارانه مردمی که حدود ۶۵۰ هزار تومان رو دارید نمیدیم ، دل خدا هم به درد میاد و بلایای طبیعی رو نازل میکند که زیاد حق خوری نکنید ؟؟
تو این گرانی سیب زمینی و گرمای طاقت فرسا زلزله دیگه چی میخواهد از جونمون. خدا که خیلی باید دلسوز تر از مسئولین باشه .
پاسخ ها
ناشناس
| Sweden |
۱۶:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۷
داره خدا هممون میزنه تا ته نگیریم
میریم که داشته باشیم دلگرمیهای بعضی ها!!!!!!!!!!!!
اصلا نگران نباشید مردم عزیز وام بلاعوض همه چی می سازیم و بقیه ماجرا!
مدیونین اگر فکر کنید عملی نمیشه!
ترس هنگام زلزله کشته زیاد داده توی این چند سال. مردم تحمل وقوع زلزله رو‌ ندارن پس چطور میخوایم با یک کشور وحشی وارد جنگ بشیم؟ همین نشون میده که جامعه آماده نیست
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۱۶:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۷
کی بفکر مردم است ،غنی سازی بیهوده را داریم برادر!
اگر زلزله ای قدرتمند در تهران مخصوصا در بافت فرسوده بیاید مصیبت عظمی است در حالیکه زلزله 7 ریشتری کالیفرنیا فقط چند مجروح و خسارات مالی ناچیز. داشت
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۷
جناب اگاه عمق زلزله در کالیفرنیا از شهر فاصله داشته
داشتم می گفتم زلزله کالیفرنیا به خدا قهر خدا است که اینجا هم اومد!!
خب، دوباره داستان غنی سازی و مناقشه هسته ای با کشورهای غربی بالا گرفت، دوباره زلزله ها در غرب ایران شروع شد، حالا شما بگید تصادفی هست....
پاسخ ها
عمو قزوینی
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۸:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۷
چه ربطی داره ببم جان؟
استانی که این همه بلایای طبیعی داره جنگ گردوخاک زلزله .سیل .درگیری .مشکلات بالا آمدن آب دریا .ریزگردها .جای زندگی نیست کلا تو این استان غیراز چنتا شهر مابقی باید به جای دیگه بروند ودولت باید جاومکان واشتغال ایجاد کنه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۷
فاضلابهای اهواز وماهشهر وسربندر ونگفتی داداش
زلزله 7.1 ریشتری آمریکا هیچ تلفات جانی نداشت . مرگ بر آمریکای ما چطور میشه ؟ مسئولان پیگیری کنند لطفا
احتمالا یکی رقصیده که زلزله اومده والا جایی که گناه نباشه زلزله نمیاید
همون بهتر که بیمترستانهای نفت تخلیه بشن چون بجز سرماخوردگی و چنتا استامینوفن خدمات دیگه ای ندارن اصلا متخصص درستی ندارن
مهم اینه که ما غنی سازی رو ادامه میدیم، میدونین مه این چند روزه پس از غنی سازی تورم به صفر نزدیم شد، میدونین چه عزتی پیدا کردیم، میدونین اجاره خونه و قیمت مسکن و خوردو صد درصد کاهش پیدا کرد، میدونین چقد مردم شاد شدن، میدونین قیمت کالاها به پنج سال قبل بازگشت، میدونین حقوق کارمند و کارگرا دویست درصد اضافه شد اینا همش آثار غنی سازیه
ما. و این همه خوشبختی محاااله محااااااالههههه
لطفا بجای چادر، سایبانهای بزرگ برزنتی و حصیری برپا شود ومردم برروی تخت بخوابند و نه برروی زمین، برای کاهش گرما هم از کولرهای آبی می شود استفاده کرد.سکونت در زیر چادر در گرمای 50 درجه ممکن نیست. تانکرهای آب مرتبا آبرسانی کنند و وانت های یخ نیز بین مردم قالب های یخ توزیع کنند.
مثه بچه ای که اسباب بازی میخواد ول کنم نیست الان همه به فکر یکی دودرصد غنی سازی کاملا سرشون شلوغه کی به فکر این مردم درمونده اس ؟؟باز زلزله هم اومد بیچاره مردم خوزستان
اینها همگی به دلیل دستکاری در طبیعت است مطمئن باشید در تهران زلزله رخ نمی دهد چون همواره این دستکاریها در استانهای محروم مانند کرمانشاه و کرمان و خوزستان و ... رخ می نماید
حالا خسارات این زلزله را با زلزله ۷.۱ ریشتری چند روز پیش آمریکا مقایسه کنید از همینجا معلوم می شه چقدر به مردم ایران خدمت رسانی شده!!!!!
برچسب منتخب
# قره باغ # کیومرث هاشمی # باشگاه النصر عربستان # کریستیانو رونالدو # هفته دفاع مقدس