بازدید 15046
۳

اعلام میزان زکات فطره و کفاره روزه ماه ‌رمضان

کد خبر: ۹۰۲۴۷۴
تاریخ انتشار: ۰۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۳ 30 May 2019
از سوی دفتر آیت‌الله مکارم شیرازی میزان زکات فطره مشخص و به کلیه دفاتر ایشان در سراسر کشور اعلام شد.
 
به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، از سوی دفتر آیت‌الله مکارم شیرازی میزان زکات فطره مشخص و به کلیه دفاتر ایشان در سراسر کشور اعلام شد.

بر‌اساس اعلام آیت‌الله مکارم شیرازی، زکات فطره امسال بر مبنای قوت غالب گندم مبلغ ۹ هزار تومان (۹۰۰۰ تومان) و بر مبنای قوت غالب برنج خارجی، مبلغ ۲۴ هزار تومان (۲۴۰۰۰ تومان) و برنج داخلی، مبلغ ۶۰ هزار تومان (۶۰۰۰۰ تومان) اعلام شده است. مردم در انتخاب هر یک از آن‌ها مخیر هستند.

کفاره روزه غیر عمد مبلغ ۳ هزار تومان (۳۰۰۰ تومان) است که باید به‌صورت نان تهیه و پرداخت شود، همچنین کفاره روزه عمد مبلغ ۱۸۰ هزار تومان (۱۸۰۰۰۰ تومان) است.

لازم به ذکر است که بر اساس مسئله ۱۶۹۲ رساله توضیح المسائل آیة الله العظمی مکارم شیرازی، زکات فطره بر تمام کسانى که قبل از غروب شب عید فطر بالغ و عاقل و غنى باشند واجب است، یعنى باید براى خودش و کسانى که نان‌خور او هستند، هر نفر به‌اندازه یک صاع (تقریباً سه کیلو) ازآنچه غذاى نوع مردم آن محل است، اعم از گندم و جو یا خرما یا برنج یا ذرّت و مانند این‌ها به مستحق بدهد و اگر پول یکى از این‌ها را بدهد کافى است.
سلام پرواز
خیرات نان
اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱
در انتظار بررسی: ۲۹
انتشار یافته: ۳
مردم به نون شبشون محتاجن بعد برن فطریه بدن یعنی یک خانواده ۴ نفره باید واسه فطریه ۱۰۰ هزار تومن پرداخت کنند با این اوضاع اقتصادی هر خانواده ای خودش مستحقه....
ببخشید ما که صبح تا شب قوت غالبمون غصه شده چیکار کنیم ... میشه حساب کنید .. می خوام زیر دین نباشم.
180 هزار تومان ماهانه است یعنی روزی 6 هزار تومان؟
مبالغ اعلام شده با یکدیگر همخوانی ندارند. حقوق من مگر ماهی 5 میلیون و 400 هزار تومان می باشد که حقوق یک ماه خودم را بابت کفاره روزه بدهم؟
مبلغ کفاره در خصوص بیماران خاص چقدر است؟
برچسب منتخب
# مناجات شعبانیه # انتخابات مجلس # انتخابات # یارانه تشویقی
وب گردی