بازدید ۳۵۵۰۳
آخرین تحولات خاورمیانه؛
نشست سه جانبه اردن، عراق و فلسطین، جزئیات جدید از سفر مخفیانه ترامپ به عراق، دیدار ظریف با فرمانده ارتش پاکستان و واکنش وزارت خارجه آمریکا به ارسال پیام محرمانه به ایران، از جمله مهم‌ترین خبر‌ها و رویداد‌های مرتبط با خاورمیانه در ۲۴ ساعت گذشته بوده اند. در این میان، باید به اظهارات توهین آمیز ترامپ خطاب به ملت ایران نیز اشاره کرد.
کد خبر: ۹۰۱۳۷۴
تاریخ انتشار: ۰۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۰ 25 May 2019

نشست سه جانبه اردن، عراق و فلسطین، جزئیات جدید از سفر مخفیانه ترامپ به عراق، دیدار ظریف با فرمانده ارتش پاکستان و واکنش وزارت خارجه آمریکا به ارسال پیام محرمانه به ایران، از جمله مهم‌ترین خبر‌ها و رویداد‌های مرتبط با خاورمیانه در ۲۴ ساعت گذشته بوده اند. در این میان، باید به اظهارات توهین آمیز ترامپ خطاب به ملت ایران نیز اشاره کرد.

به گزارش «تابناک»؛ دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا بامداد جمعه (به وقت تهران) در یک سخنرانی در کاخ سفید گفت، فکر می‌کند نیازی به اعزام نیرو به خاورمیانه (غرب آسیا) برای مقابله با ایران نیست.

ترامپ در پاسخ به سؤالی در خصوص این گزارش‌ها گفت: «فکر نمی‌کنم نیازی به آنها (این نیروها) داشته باشیم، واقعاً فکر نمی‌کنم، ولی قرار است ظرف یک ساعت آینده جلسه‌ای در همین خصوص داشته باشم. اگر نیاز به اعزام نیرو باشد، حتماً می‌فرستم.»

وی در ادامه به تکرار ادعاهایی پرداخت که در این مدت بارها تکرار کرده است: «ایران بازیگر بسیار خطرناک و بدی بوده است.»

رئیس‌جمهور آمریکا بار دیگر از لفظ توهین‌آمیز «ملت تروریست» برای ایران استفاده کرد و گفت: «آنها ملت تروریست هستند و ما با این کنار نمی‌آییم.»

ترامپ: ایرانی ها ملتی تروریست هستند!/جزئیات جدید از سفر مخفیانه ترامپ به عراق/واکنش وزارت خارجه آمریکا به ارسال پیام محرمانه به ایران/نشست سه جانبه اردن، عراق و فلسطین

ترامپ در ادامه از توافق هسته‌ای برجام به عنوان «نمایش وحشت» یاد کرد و مدعی شد که خروج او از برجام ایران را در وضعیت بغرنجی از لحاظ اقتصادی قرار داده است.

مجید تخت روانچی سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد در نیویورک در واکنش به سخنان سخیف ترامپ در تروریست خواندن ملت ایران تصریح کرد: حرف‌های متناقض رئیس جمهور آمریکا درباره ایران، نشانه روشنی از خصومت بی حد و حصر وی نسبت به ایران و ملت بزرگ ایران است.

تخت روانچی خاطرنشان کرد: این سخنان سخیف بیش از هر چیز نمایانگر بی اطلاعی از تاریخ چند هزار ساله ایران و عدم شناخت نسبت به مردم ایران است. ایران بزرگترین قربانی و در عین حال قدرتمندترین دشمن تروریسم در منطقه بوده و هست و نابودی داعش و دیگر گروه های تروریستی مشابه در سال‌های اخیر جزو آخرین اقدامات ایران در این زمینه بوده است که آقای ترامپ در جریان فعالیت‌های انتخاباتی خود به مبارزه ایران با داعش اذعان کرده بود.

نشست سه جانبه اردن، عراق و فلسطین

امان، پایتخت اردن شاهد نشست سه‌جانبه «عبدالله دوم» پادشاه اردن، «برهم صالح» رئیس‌جمهوری عراق و «ابومازن» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین بود.

دربار پادشاهی اردن در بیانیه‌ای اعلام کرد: این نشست بر «عمق روابط برادرانه و تاریخی اردن، عراق و فلسطین، و آخرین تحولات منطقه‌ای» متمرکز بود.

در این نشست، مسأله فلسطین مورد بحث و بررسی قرار گرفت و این رهبران بر «ضرورت حمایت از فلسطینیان در مسیر دستیابی به حقوق مشروع‌شان و تشکیل کشور مستقل فلسطین در چهارچوب مرزهای 4 ژوئیه 1967 و به پایتختی قدس شرقی» تأکید کردند.

رهبران اردن، عراق و فلسطین همچنین بر «اهمیت ادامه هماهنگی و رایزنی درباره مسائل مختلف، به گونه‌ای که به منافع جهان عرب خدمت کند و امنیت و ثبات را در منطقه برقرار سازد» تأکید کردند.

این سران بر «ضرورت تقویت اقدام عربی مشترک و هماهنگ کردن مواضع برای عبور از چالش‌ها و بحران‌های پیش روی جهان عرب» تأکید کردند.

ابومازن و صالح، که صبح دیروز وارد امان شدند، پیش از این نشست سه‌جانبه، دیدارهای جداگانه‌ای با ملک عبدالله ترتیب دادند.

این دیدار در حالی برگزار می‌شود که قرار است منامه، پایتخت بحرین طی روزهای 25 و 26 ژوئن میزبان کارگاه اقتصادی با عنوان «صلح به خاطر شکوفایی» باشد.

جزئیات جدید از سفر مخفیانه ترامپ به عراق

وزیر خارجه عراق جزئیاتی از سفر مخفیانه ترامپ به عراق و دیدار با نظامیان آمریکایی در پایگاه «عین الاسد» منتشر کرد.

الحکیم در جریان حضور در برنامه «حق الرد» که از شبکه خبری «السومریه» پخش می‌شد، گفت: «سفر رئیس جمهور آمریکا به عراق، از پیش تعیین نشده نبود».

الحکیم اظهار داشت، «عادل عبدالمهدی» نخست وزیر عراق از ساعت ۱۰ صبح روز سفر ترامپ به عراق، وی را در جریان این سفر قرار داده بود.

ترامپ: ایرانی ها ملتی تروریست هستند!/جزئیات جدید از سفر مخفیانه ترامپ به عراق/واکنش وزارت خارجه آمریکا به ارسال پیام محرمانه به ایران/نشست سه جانبه اردن، عراق و فلسطین

به گفته وزیر خارجه عراق، عبدالمهدی به او گفته بود که قرار است ترامپ از عین الاسد بازدید کرده و سال نو میلادی را با سربازان آمریکایی حاضر در آن جشن بگیرد.

الحکیم ادامه داد: «عبدالمهدی من را مأمور کرد تا رئیس جمهور را در جریان این سفر قرار دهم».

وی ادامه داد: «پس از آن، بررسی نحوه استقبال، نشست و چگونگی استفاده از این سفر را آغاز کردیم و با سفارت آمریکا در بغداد برای بررسی این مسائل تماس گرفتیم».

وزیر خارجه عراق همچنین تصریح کرد: «قرار بود نخست وزیر برای استقبال از ترامپ به پایگاه [عین الاسد] برود و مقرر بود که سه ساعت به طول بینجامد، ولی طرف آمریکایی به ما ابلاغ کرد که این سفر فقط دو ساعت ادامه خواهد داشت و وقتی برای دیدار [ترامپ با] عبدالمهدی در نظر گرفته شده، ۱۵ دقیقه بود».

الحکیم با بیان اینکه «عبدالمهدی ایده دیدار [با ترامپ] را رد کرد»، اظهار داشت که مشاورانش به وی گفتند که ۱۵ دقیقه برای نشستن بر سر یک میز و بررسی مسائل و برنامه‌ها با رئیس جمهور آمریکا کافی نیست.

وزیر خارجه عراق در ادامه تأکید کرد که تصمیم عبدالمهدی برای عدم سفر به پایگاه عین الاسد برای حفظ حاکمیت عراق بود.

الحکیم در پایان خاطر نشان کرد: «پس از آن با طرف آمریکایی توافق شد، عبدالمهدی و ترامپ تماس تلفنی داشته باشد که انجام شد و هشت دقیقه به طول انجامید. ترامپ پس از تمجید از دولت جدید عراق، به عبدالمهدی گفته بود که در واشنگتن منتظر اوست.»

دیدار ظریف با فرمانده ارتش پاکستان

وزیر امور خارجه کشورمان در ادامه دیدارهای خود با مقامات عالی پاکستان، امروز با ژنرال باجوا، فرمانده ارتش این کشور، دیدار و گفت‌وگو کرد.

طرفین در این دیدار بر روابط دوستانه و مبتنی بر همکاری و تفاهم میان دو کشور، اهمیت امنیت مرزهای دو کشور و تشدید تلاش ها علیه تروریزم تأکید و در خصوص موضوعات منطقه ای تبادل نظر کردند.

واکنش وزارت خارجه آمریما به ارسال پیام محرمانه به ایران

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در کنفرانس خبری در جمع خبرنگاران ارسال پیام‌های محرمانه به ایران از طریق هیأت‌های آلمانی و عمانی را رد کرد.

«مورگان ارگاتوس»، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در پاسخ به پرسشی درباره اینکه آیا دولت آمریکا از طریق هیأت‌های سایر کشورها به ایران پیامی ارسال کرده‌اند گفت: «فکر می‌کنم ما پیام‌های که به ایران می‌دهیم خیلی علنی گفته‌ایم.»

ارگاتوس یادآوری کرد: «مایک پامپئو»، وزیر خارجه آمریکا در جلسه استماع کنگره، سفر به بغداد و سفر بروکسل نظرات خود درباره ایران را مطرح کرده است.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی آمریکا گفت: «خیلی علنی گفته‌ایم که می‌خواهیم طرف‌هایی که منفعتی در این میان دارند -هر که باشد- از ایران بخواهند از این رفتارهای تنش‌آمیز بکاهد.»

او در ادامه گفت: «بنابراین فکر نمی‌کنم هیچ گونه پیامی محرمانه ارسال شده باشد. فکر می‌کنم ما مقاصدمان را کاملاً علنی و بسیار آشکار بیان کرده‌ایم.»

ارگاتوس سپس در پاسخ به این که آیا هیچ‌یک از طرف‌هایی که در روزهای گذشته به تهران سفر کرده‌اند حامل پیامی از جانب ایران بوده‌اند، گفت: «فکر نمی‌کنم نکته تازه‌ای در این مورد داشته باشم. از گزارش‌هایی که به آن اشاره می‌کنید، اطلاعی ندارم، ولی این را می‌گویم که ما در پیام‌های عمومی بسیار شفاف عمل می‌کنیم، ضمن اینکه هر گونه تلاش توسط هر یک از متحدانمان که مایلند به ما در تنش‌زدایی با ایران کمک کنند را تحسین می‌کنیم.»

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۴۶
در انتظار بررسی: ۲
انتشار یافته: ۲۰۵
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
ترامپ هرگز ملت ایران را تروریست نخوانده است
پاسخ ها
فرشاد
| Singapore |
۱۳:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
کبک نباش..
این لینک رو ببین.. واشنگتن پست رو که قبول داری؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
این تحریم سودی که داشت این بود که دولت با فروش هر دلار 15 هزار تومان تمام کسری خود را جبران کرد و بانک ها هم تمامی سرمایه ای که در مسکن سرمایه گذاری کرده بودند و راکد بود را به بالاترین قیمت به مردم فروختند.
ناشناس
| United States |
۱۳:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
مردم امریکا و ایران دوست هستند حتی بهتر از انگلیس و روس و چین . دعوای سیاسی و رفتارهای سیاسی به من مربوط نمیشود . اگر امریکا بد که چند میلیون ایرانی انجا چکار میکنند . دعوای ما با روسیه هست که چند استان و خزر را نصف کرد
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
پس به خودشون گفت تروریست ، اره؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
انصافا شماره تلفن ملانیا یک میلیارد ارزش داره
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
انگلیسی بلد نیستی حرف مفت نزن. ترامپ تا به امروز در دوران ریاست جمهوریش حداقل سه بار صریحا از واژه ملت تروریست برای مردم ایران استفاده کرده که آخرینش مربوط به همین خبر هست. عبارت

terrorist nation

دقیقا یعنی مردم . شما یه حرف توی کامنتت زدی یه سری آدم از همه جا بی خبر هم الکی بهت مثبت دادن. امیدوارم که از سر نا آگاهی باشه این مثبت ها. چون یه آدم خیلی باید نااگاه باشه که از کسی که بهش مداوم توهین می کنه حمایت کنه و یقه پاره کنه
ناشناس
| Germany |
۱۵:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
دقیقا گفنه برو سرچ کن تو گوگل تا کلیپش رو پیدا کنی میگه.
Iran is a terrorist nation
یعنی ایران ملت ترورسیتی .است
عدالت طلب
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
ناشناس 15:31 کاش میتونستم بهت 1000 تا مثبت بدم. واقعا نمیدونم آدم باید چه قدر غرب زده باشه.
ناشناس
| France |
۱۵:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
nation معنی دیگری نیز دارد او بعد از حرفهای مفتش اعلام دوستاری با مردم ایران می کند در همان سخنرانی.
از افراد وارد در زبان‌انگلیسی بپریید همین را خواهند گفت.
حسین
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
اون جمله تروریست نیشن را چند ماه پیش زده ولی شما الان دارید پخش میکنی در چند روز گذشته چیزی بر ضد مردم ایران نگفته
ناشناس
| France |
۱۶:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
مراجعه به دیکشنری های معتبر
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
مهم نیست که ترامپ ما ایرانیان را تروریست خوانده یا نه. مهم این است حداقل خودمان که خودمان را می شناسیم.
ما مردمی هستیم که به هموطن خود هم رحم نمی کنیم
دزدیدن نان غریبه و آشنا را زرنگی می دانیم
خودمان را عقل کل و دیگران را نادان می پندارید
آنقدر بر برخی باورهای سطحی مان، که بیشترشان تصادفی به باور تبدیل شده اند یا به مصلحت روزمان، تعصب بیجا داریم، که اگر کسی بخواهد با استدلال و منطق غلط بودن آن را اثبات کند، بیسواد و مزدور و ... خطاب کرده و آماده میشود در صورت دسترسی گلویش را پاره کنیم.
انجام هر کاری را برای خودمان مجاز، حتی ثواب می دانیم ولی انجام همان کار را برای دیگران غیر مجاز و حتی حرام اعلام می کنیم
و ....
براستی ما چگونه ملتی هستیم؟
سعيد
| United Kingdom |
۱۷:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
من هاج و واج موندم از اينهمه مثبت به اين كامنت! در اينكه ترامپ ملت رو تروريست خونده كه شكي نيست و يه سرچ ساده كافيه، ولي دليل اين رفتار مردم تو ايران چيه واقعا؟؟ من فكر كنم بخاطر طرفداري از امريكا نيست بلكه لجبازي
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
بعضیا چقدر خودباخته و ذلیل و ضعیف النفس هستند که طرف چشم تو چشم دوربین بهشون گفته تروریست اما این بدبختا خودشون رو حتی به کوچه علی چپ هم نزدند که بگند ما نشنیدیم بلکه دارند میگند چنین چیزی نگفته و منظورش این نبوده
این آدمای روشنفکر و باکلاسمون دقیقا مثل بن سلمان و سعودی عمل میکنند . ترامپ به بن سلمان و سعودیها از عنوان گاوشیرده استفاده کرد و سعودیها هم مثل این باکلاسای ما جواب دادن که منظور ترامپ ما نبودیم
این کسایی که الان دارند توهین ترامپ رو توجیه میکنند دقیقا همونایی هستند که اگر کوچکترین بهانه ای از کشورا و یا گروهای همسو و دوست با ایران پیدا کنند زمین و زمان رو به آتش میکشند که چه نشسته اید که مثلا عراقیها چنین گفتند و یا روسیه و سوریه و چین و .... چنان کردند و به نظر شما اگه چنین حرفی رو یک عراقی لبنانی فلسطینی روسی چینی سوری و ... زده بود الان این روشنفکرای باکلاس چه عکسالعملی نشون میدادن ؟
الیته ترامپ و آمریکا و سایر غربیها با امید و اتکا به همین وطن فروشا و غربزده هاست که جرات میکنند چنین توهینهایی بکنند و ایران رو تحریم بکنند و تحت فشار بزارند
علی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
اگر ترامپ هم گفته باشد مردم ، که نگفته و منظورش حاکمیت ایران است
ولی اکثریت مردم روزانه هزاران بار دارند توهین و تحقیر و حق خوری و محرومیت و فشارهای ناشی از مسولین به خود را با گوشت و پوست خود تجربه میکنند و دردش را حس میکنند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
الان دعوا سر لحاف ملا است؟ حالا گیرم که بگوید ملت ایران ملت بزرگی است آیا تحریم های ظالمانه او را چگونه توجیه میکنید . از آنطرف دنیا آمده در خاورمیانه و موجب تحریک جنگ شده را چگونه توجیه می کنید از آل سعود داعش پرور حمایت کردن را چگونه توجیه می کنید؟
ناشناس
| United States |
۱۹:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
مگه نیستیم؟؟؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
همیشه این مثبت ها توی تاریخ هست وگرنه پای اسکندر مقدونی ، اعراب ، مغل ها و... به ایران باز نمیشد
ناشناس
| Canada |
۲۱:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
واقعیت اینه که ترامپ شعور سیاسی نداره، nationدر انگلیسی بصورت عام به کشورها هم‌گفته میشه، ولی سیاستمدارا ازین کلمه به معنی ملت استفاده میکنن، این مرتیکه تمام حرفاش همینطور نامربوطه و خود انگلیسی زبانا هم نمیفهمن چی میگه
داریوش
| United States |
۰۱:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۵
بوی دلارهای عربستانی همه جا پخش شده
مسعود
| United States |
۰۱:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۵
تعداد زیاد مثبت ها ارتباط مستقیم داره با سرانه مطالعه در ایران
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۴:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۵
کجایی محمود که به داد ملت برسی
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۷:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۵
nation به معنی کشور هست

با سپاس
ناشناس
| - |
۰۷:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۵
رئیس‌جمهور آمریکا بار دیگر از لفظ توهین‌آمیز «ملت تروریست» برای ایران استفاده کرد و گفت: «آنها ملت تروریست هستند و ما با این کنار نمی‌آییم.».....................لطفا متن اصلی این جمله اش را بگذارین اگر که راست میگین !
ناشناس
| - |
۰۸:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۵
چقدر بدبحت وبیسوادن نظر دهنده ها .هر کلمه ای میتونه معانی دیگری هم میتونه داشته یاشه که در این متن یه معنی کشور است نه مردم
ناشناس
| - |
۰۸:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۵
|۱۵:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
دقیقا گفنه برو سرچ کن تو گوگل تا کلیپش رو پیدا کنی میگه.
Iran is a terrorist natio

خوبه که خودت جواب خودت را داده ای کاش یکم ادبیات سرت میشد وقتی کلمه ایران هست بعدش معنی کشور را میده نه ملت ...یکم شعور !
مهدي
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
دروغ به مردم نگيد.نگفته مردم ايران تروریستن
پاسخ ها
اشکان
| Canada |
۱۳:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
گفت
iran is terrorist nation
که به طور واضح میشه ایران ملتی تروریست است
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
خوبم گفت برای چی انگار میکنی؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
شما راستشو بگو
والا بی بی سی که از خودشونه و از خودتونه هم گفت ترامپ گفته مردم ایران تروریستند
ولی شاید مترجم بی بی سی هم انگلیسی رو هنوز به خوبیه شما یادنگرفته که اشتباه ترجمه کرده شاید هم هنوز وطن فروشی رو در حد شما یادنگرفته
علی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
منظورش حاکمیت ایران و در ادامه از مردم تقدیر و حمایت کرد
ما ۴۰ ساله مرگ بر آمریکا گفته و پرچمش را زیر پا گذاشته و آتش میزنیم‌و هیچی .
حالا یک اشتباه لپی از یک آدم کم سواد را شما پیراهن عثمان کردید .
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
منطور از کلمه (نَیشِن) صراحتاً ملت نیست ، بلکه به زبان عامیانه ، منظور دولت ایران است که در زبان انگلیسی (آمریکایی) اینطور تلفظ میشه .
ناشناس
| Canada |
۲۱:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
ملت بیچاره ما که مثبت میدن، نمیدونن که از کجا میخورن و باید به کجا پناه ببرن
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۵
اشکان معنای دقیق جمله ای که شما نوشتید می شود : ایران کشور تروریستی است
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۷:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۵
nation تو این جمله یعنی کشور و به مردم ارتباطی نداره

چرا حرف های الکی می زنید

دیوونس مگه مردم یک کشور رو تروریست خطاب کنه!!!!
نعمت
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
تروریسط باباته
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
!!!!تعمت جان "تروریسط" ؟
ناشناس
| United States |
۱۴:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
در موقع انتخابات امریکا تلویزیون ایران چه زنده و چه ضبط شده مناظره ترامپ را پخش میکرد اما الان هیچ پخش نمیکنه . نعمت جان تو نمیدونی علتش چی هست ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
خداییش نگفت ایرانی های ملتی تروریس هستند
گفت ملت بزرگی هستند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
نمیدونستم معناش میشه ملت بزرگ شما غرب زده ها مرزهای همه چی رو درنوردید
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
بعدشم لابد گفت چقد پشیمونم شما ملت بزرگ رو تحریم کردم.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
ناشناس۹:۲۶ با وجود شما و امثال شما هرچی به سرمون بیاد حقمونه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
خداییش نگفت ایرانی های ملتی تروریس هستند
گفت ملت بزرگی هستند
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
واقعا رعایت اصل صداقت در اعلام خبر بسیار واجب است.با توچه به تعریف هایی که ترامپ در سخنانش از مردم ایران کرد کلمه nation معنی به جز مردم ایران دارد.بهتر بود به این نکته اشاره میکردید.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
میگم خودت رو زدی به اون راه؟ فکر کردی خودت فقط انگلیسی بلدی؟ میخوای بگی نگفت وقایع رو وارونه جلوه بدی؟ خخخ
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
نمیخوای یکم از دوست داشتنشون تو دلت کم کنی. فعلا ماست مالی کن تا شبا با رضایت خاطر خوابت ببره
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
نه گوگولی. شما معنای nation رو در انگلیسی نمی دونی. هیچ معنای دیگه ای به جز مردم ایران نداره. بیخود ماسمالی نکنین.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
فکر می کنید نظر سایر ملتها و دولتهای دیگر در مورد ایران چگونه است؟!کافی است پا را از کشور بیرون بگذارید و به چند کشور اروپایی سفر کنید و برخورد آنها را با خود وقتی متوجه می شوند ایرانی هستید ببینید!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
نمی خوام بگم که اشتباه می کنی اما چند کشور غربی و امریکا تمام دنیا نیستند فرض مثال ۱۰ تا باشن بیش از ۲۱۰ کشور وحود داره
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
در مواردی که به ماموریت خارج از کشور از طرف شرکت میرم،جرات نمیکنم بگم ایرانیم،یه جوری میپیچونم.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
خطاب به 1344

البته حرف شما در مورد کشورهایی مانند عراق و لبنان و سوریه و فلسطین درسته
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۷:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۵
عزیزم اینها ثمره رفتار مردم نبوده
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
سخرانی این دیوانه را دیدم . گفت مردم این مردم بزرگی هستند و در هم جای دنیا آنها از بهترین ها هستند
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۱۴:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
محمد جان چرا مطلبی را وارونه به کاربر تفهیم میکنید . چرا دیوانه یعنی ۴۰۰ میلیون امریکایی دیوانه را رییس جمهور کردند ؟ بهرحال شعور سیاسی و فهم سیاسی مردم‌چی میشود
م ع
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
خطاب به ناشناس 14:03
اولا همه ۴۰۰ که بهش رای ندادن، بعدشم، بله دقیقا اونایی که بهش رای دادن، با علم و اطلاع از تمام فساد اخلاقیش بهش رای دادن که نشونه جامعه فاسد آمریکاست. همچین میگی شعور سیاسی که انگار کسی دنبال این حرفاست. اونا دقیقا به یک دیوانه رای دادن که بقیه دنیا بچاپه و آمریکا رو با دزدی و جنگ دوباره در صدر دنیا قرار بده
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
م ع 1559

جامعه فاسد آمریکا ؟

این چه فسادی که اونا رو ابرقدرت دنیا کرده ؟

کاش فسادهای ما هم از نوع فسادهای آنها بود .

مشکل ما دقیقاً شماهایید نه آمریکا و امثالهم .
ایرونی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
من صحبت انگلیسی ترامپ را گوش دادم
از ملت ایران تمجید کرده
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
خخخ خنده ام گرفت یعنی الان داری افتخار می کنی که بهت گفته تروریست؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
فکر کنم این"" خخخ"" از صبح تا شب فقط کارش شده کامنت نوشتن. یا بیکاره و یا شغلش همینه.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
تحریف سخنان رئیس جمهور آمریکا ...دهه 50 و 60 نیست و مردم به همه رسانه ها دسترسی دارن؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
ماله بکش
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
حرف مفت. دروغ در روز روش. این دلقک تا حالا سه بار مردم ایران رو تروریست خطاب کرده. اصطلاح مورد استفاده دقیقا معنی ملت تروریست رو میده و منظور مردم ایران هست. ماله کشی ممنوع
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
شماها که کاملا معلومه شغل خودتون ماله کشیه. چرا این شغل رو به دیگران نسبت میدهید. مگه شغل بدیه!!؟
محمدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
سالها منتظر اجرایی شدن شعار مرگ بر آمریکا هستیم! فرصت غنیمت حمله کنید.....
پاسخ ها
سروش
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
بعد شما میری میجنگی ؟ اگه میخای بگی آره پس چرا الان اینجایی ؟ برو سور.... واسه وطنت بجنگ اینجارو خودمون ساپورت میکنیم !!!!!!!!!!!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
کی گفته اجرایی شدن مرگ بر آمریکا یعنی حمله کردن به آمریکا؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
مردم جنگ نمیخوان.دچار اشتباه نشید..
متاسفم
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
با مثل تو شدیم 80 میلیون دیگ..مشکل ما دقیقا همینه
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۲:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۵
تیکه انداخته بابا چرا نمی گیرید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
وقتشه با یه دیپلماسی قوی جلوی سم پاشی دشمن گرفته شود.
حسام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
الان دیگهه مثل سی سال پیش نیست همه اخبار صحیح و از اینترنت و شبکه های اجتماعی دنبال میکنن... ترامپ کجا گفته ایرانی ها ملت تروریست هستن کجا اسم ملت ایران و اورده
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
گفت! نگفت؟ میخوای بگی فقط خودت میبینی؟ بگه نابینا و کر هستند؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
بله اینترنت هست و کاملا هم مشخصه که این دلقک مردم ایران رو تروریست خطاب کرده. شما یا بیسوادی یا دنبال ماله کشی.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۵
ناشناسم خودش و ناراحت نکن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
اتفاقا ملت ایران رو تمجید کرد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
بله بله با گفتن تروریست ، چقدر میتونی حقیر باشی
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
13:53
از بالا تا پایین به همه توهین کردی بیسواد
National
به معنای کشور هست خودت رو زدی به نااگاهی فکر کردی عهد قلقله میرزا هست هیچکی دسترسی به هیچ رسانه ای نداره و هیچکی زبان بلد نیست
خطاب به ۱۶.۴۵
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
حداقل میخوای ماله کشی کنی طوری ماله کشی کن که نشه چیزی
گفت بهت! تازشم بیسواد خودتی که نمیدونی که
یعنی ملی National
یعنی کشور Country
یعنی ملت Nation
برو حالا به ماله کشیت ادامه بده خخخخ
ناشناس
|
United States
|
۰۹:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
ترامپ به مردم نگفت تروریست
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
میشه ملت nation اقای امریکایی معنی
ناشناس
| United States |
۱۷:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
ناشناس 13:52
در مقابل بارها تمجید ملت ایران رو کرده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
ترامپ هیچگاه ملت ایران را تروریست نمی نامد بلکه برای پشتیبانی مالی و نظامی از گروههای جهادی منطقه تروریست می نامد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
تو اصل موضوع فرق نمیکنه اگر از اینکه بهت بگن تروریست خوشحال میشی نشانه حقیر بودنته
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
ناشناس 13:51
حقیر خودتی
اصلا تقصیر تابناکه که یه طوری کامنت ها را سانسور می کنه که سر و ته مطلب معلوم نمی شه
ترامپ از رفتار ایران در منطقه عصبانیه و مردم ایران اغلب با سیاستهای منطقه ای ایران موافق نیستند
و ترامپ اینو می دونه
ناشناس
| United States |
۱۷:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
ناشناس 13:51
متاسفم.الکی داری زور میزنی.قضیه واضحه و مردم هم دیگه مردم دهه 60 نیستن و قضیه رو میفهمن.
مصطفی قاسمی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
تو خودت خالق همه تروریستهای عالمی...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
به ادبیات عراقی ها و فلسطینی ها دقت کنید می گویند منافع جهان عرب نه منافع منطقه یا سلام.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
پس میخواستی بگن منافع ایران و ایرانی؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۷:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۵
جناب ناشناس ۱۳:۵۰، شما خسته نشدی از ساعت ۱۳:۴۰ داری مردم رو آزار می دی!!!

nation ده تا معنی داره که یکیش کشور هست

حالا من نمی دونم ۵۰ تا جواب به کامنت واسه چیه!!!

چی رو می خوای ثابت کنی!!!

منم جای شما بودم نگران از دست رفتن پول های نامشروع و شغل نامشروع خودم بودم، چون این شغلی که واسه خودت درست کردی، تو هیچ جای دنیا وجود نداره

والا به منم پول مفت بدن میام از این چرندیات می نویسم

آقای ترامپ، صدها بار مردم ایران رو ستوده و حالا شما
چرا دنبال دم پشه کوره ای!!!

واقعا خسته نمیشی!!!
ناشناس
|
Thailand
|
۰۹:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
به هیچ وجه از صدر تا ذیل رژیم آمریکا را محل شان نگذارید؛ آنها استادند در وادار کردن دیگران به انجام عمل و اعمالی که بهانه بدست آنها میدهد، آنها سرشار از دانش و تکنولوریهای پنهان و آشکار هستند، بسیار مراقب آنها و دولتهای برینانیا و فرانسه باشید؛ آنها علیرغم سیاستهای آشکارِ گاه متفاوت با همدیگر، در خفا کاملاً سیستماتیک عمل می کنند و سیاستهای آشکارِ آنان منتج از آن است.
بهانه دست آنها ندهید !
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
ازا ونجایی که یه شناخت کلی از ترامپ پیدا کردم بعید میدونم گفته باشه "ملت" ایران تروریستن...میشه متن اصلی صحبت هاشم بذارین تا واقع نمایی شده باشه!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
بیچاره ها نمی دانند جمعیت جوان ایران بیشترشان انگلیسی را بهتر از احمدی‌نژاد می فهمند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
ما ملتی تروریسم نیستیم ، ؟!!! امریکا تروریست است .چرا جنگ شروع نمیشه من منتظرم اسلحه به دست بگیرم همزمان با دشمن و اقاراده ها مبارزه کنم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
حالا فعلا تو اسلحه بردار خدمت اختلاسگران برس تا ترامپ هم برسه !
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
علی الحساب با آقازاده ها جنگ رو شروع کن ببینیم درست میگی .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
گفته وزیر خارجه عراق، عبدالمهدی به او گفته بود که قرار است ترامپ از عین الاسد بازدید کرده و سال نو میلادی را با سربازان آمریکایی حاضر در آن جشن بگیرد.
سال نو میلادی.
ناشناس
|
Canada
|
۱۰:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
از آب گل آلود ماهی نگیرید،
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
ترامپ ابله. احمق پدر بهت یاد نداد وقتی با یه ملت صحبت میکنی ادب رو رعایت کنی؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
شما خودتو ناراحت نکن
ترامپ در مورد ملت ایران چیزی نگفته
محمدرضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
سلام
بی زحمت اصلاح کن تابناک جان
واکنش وزارت خارجه آمریما به ارسال پیام محرمانه به ایران

تایپیست نمی خواهید؟
حمیدخان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
باید به ترامپ گفت اگر ایرانیها تروریست هستند ؛ تو یک وحشی سرشناسی
ناشناس
|
Thailand
|
۱۰:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
فرهنگ ترامپ بسیار متفاوت با فرهنگ متشخص جامعه آمریکایی است او نژاد پرست است، خوی وحشیگری دارد و توسط اربابانش مهار شده است.

به هیچ وجه از صدر تا ذیل رژیم آمریکا را محل شان نگذارید؛ آنها استادند در وادار کردن دیگران به انجام عمل و اعمالی که بهانه بدست آنها میدهد، آنها سرشار از دانش و تکنولوریهای پنهان و آشکار هستند، بسیار مراقب آنها و دولتهای بریتانیا و فرانسه باشید؛ آنها علیرغم سیاستهای آشکارِ گاه متفاوت با همدیگر، در خفا کاملاً سیستماتیک عمل می کنند و سیاستهای آشکارِ آنان منتج از آن است.
مذاکره هرگز حتی پس از برگشت او به برجام.
خیلی مراقب باشید تا بهانه دست آنها ندهید !
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
ترامپ حرف دلش را زد دشمنی او دقیقا با ملت ایران است اما مسوولین طرف ما هستند ؟
کسی که بعد از تورم حدودا 300 درصدی حقوق کارکنان دولت را 20 درصد افزایش می دهد و متعاقب آن CNG را که باید گفت انرژی مفت برای دولت است 30 درصد گرانتر می فروشد و خودروی بدرد نخورش را چند برابر قیمت گذاری می کند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
البته گاهی اوقات به کشور میگن nation این لزوما به معنی ملت نیست، نمیخوام حرفهای مفت ترامپ رو توجیه کنم ولی میخوام بگم باید به تفاوت فرهنگ واژگان و معانی آن دقت کرد.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
حالا بگم که منظورش کشور بوده ایا مردم جز همین کشور نیستن؟ چطور شماها روتون میشه اخه چطور؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
دقیقا درست میگی یادتون میاد این تروریست ها چه جوری سرخپوست ها رو تو سرزمین خودشون قتل عام کردن؟ !
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
اینم میوه برجام
پاسخ ها
مهدی
| Germany |
۱۴:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
میوه برجام ۱۵۰ میلیارد دلار بود که معلوم نیست چه شد!
ali
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
در هر صورت اگر امریکائی ها نامه نوشتند لطفا به مردم هم زودتر خبر بدهید
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
ما که در منطقه خود از امنیت مان دفاع می کنیم تروریست هستیم شما (آمریکا ) که از القاعده و داعش حمایت می کنید پشتیبان امنیت کشورها و صلح هستید !!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
ببند اون دهن تا نیومدم خوردش کنم/... تروریبست تویی و هفت جد آبادت
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
شما خودتو ناراحت نکن دادا
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۵
داداش کشتیش
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۵
مواظب باش دیه ی دندون خیلی گرونه . داری
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
نباید تمام فکر و ذکرمان دشمن خارحی باشد بیشتر تمرکز باید روی دشمن داخلی و عدم مدیریتها باشد تا مردم شکننده نشوند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
مردم شکننده نشوند ؟؟
مردم له شدن رفت
بابک
| United States |
۱۷:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۵
اروم باش واسه اعصابت خوب نیست چیزی نشده افرین اروم باش پسرم
ناشناس
|
Netherlands
|
۱۱:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
خودت تروریستی
منوچهر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
آقای ترامپ اگر ملت ایران به زعم شما ملتی تروریست هستند و با آنها کنار نمی آیید پس چرا شماره تلفن برای تماس با ایرانی ها داده اید و چرا مرتباً برای مذاکره با ایرانی ها ، التماس ایرانی ها را می کنید؟ لااقل سعی کنید منطقی سخن بگویید.
شهروند
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
ترامپ اره ما تروریسم هستیم میام امریکا با خاک یکسان میکنیم این همه حرف بی خود نزن
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
کی می ری ؟؟
فردا صبح زود برو که گرم هم نباشه !
محسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
من اصل سخنان ایشان را دیده و شنیده ام. اصلاً چنین تعبیری در مورد مردم ایران نداشته اند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
نگفت ملت ایران تروریستند.
میلیمتر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
آخه این چه وضع زندگی کردنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
گفته ملت ایران؟؟؟؟؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
نه نگفت
ولی بعضیها دلشون می خواد گفته باشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
در بهترین موقعیت برای رشد اقتصادی قرار داریم. با این حرفهای ترامپ می توان با اتحادی که حاصل می شود به قله های اقتصادی که سالیان سال دنبال آن بودیم برسیم. فقط باید امیدوار بود و به دیگران امید داد .مطمئنم با سربلندی از این به طاهر سختی ها می گذریم و به سواحل ارامش خواهیم رسید.هیچکس نباید به این موضوع شک کند وگرنه زمان را طولانی خواهد کرد. انشاالله همانطور که قبلا هم ثابت کرده ایم با وجود اتحاد موانع بزرگی را از سر راه برداشته ایم باز هم می توانیم این کار را انجام دهیم.روزها و سالهای آینده بسیار درخشان است ، البته شاید با کمی سربالایی همراه باشد اما برای رسیدن به قله باید زحمت صعود را پذیرفت البته صعودی شاداب.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
ترامپ قمار باز شما عین تروریست هستید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
آمریما اسم یه کشور جدید؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
تهرانی ها مردمانی خشمگین هستند و میل به آسیب رساندن (روحی و جسمی) به دیگران دارند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
کاری ندارم به حرف ترامپ ،الان ۴۰ ساله مردم دنیا دید خوبی نسبت به ما ایرانیها ندارند حتی کشورهای دوست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
اتفاقا گفت مردم ایران مردم بزرگی هستند و من با تعدادی از ایرانیان اینجا دوستم!!!!!!!!!!!!
فرزند شهید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
آقای ترامپ هرگز به ملت ایران توهین نکرده لطفا افکار عمومی را منحرف نکنید
ناشناس
|
Netherlands
|
۱۳:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
سواد انگلیسی مردم و اینترنت رو نادیده نگیرید و به مخاطبان خودتون احترام قائل باشید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
سواد مردم قبول نیست که
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
خدا رو شکر همه به منابع مختلف اطلاعاتی دسترسی دارن و به بلوغ رسیدن واکثرا هم زبان انگلیسی در حد معمول دارن خبر درست و یا خبر شیطنت رو تشخیص بدن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
اخبار انگلیسی را که گوش کردیم نگفت ملت تروریست ایران.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
به هیچ ترتیب توهین‌های رییس جمهوری کشوری که به ناحق خودش و کشورش را اقا بالاسر دنیا میداند قابل تحمل نیست. خوی وحشی و بی ادب این رییس جمهوری بیش از هرچیزی ریشه در خاستگاه و خانواده و اجتماع نسبتاً بسته ای هست که در آن رشد و صاحب ثروت و طی یک انتخابات به قدرت رسیده است. انتظار اینکه در مقابله با یاوه گوییهای او و توهین به ما مردم ایران جواب او را با حمله و جنگ با آنها بدهیم را نداریم، چرا که برای هر عو حکم به کشتن او نمیدهند اما مابعوض آن حمله همه جانبه رسانه ای و فراگیر مردم به او و... بی ادب ، خودخواه و گستاخ است.
اگر ما مردم و مسولین توان راه اندازی یک کمپین برای پاسخ به این هجوگویی را نداشته باشیم و یا نخواهیم باید گفت که “ از ماست که بر ماست “ .
متاسفم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
بنظرم مردم هم فهمیدن که چیزی که رسانه های ما میگن با واقعیت بسیار بسیار متفاوته
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
"به او گفته بود که قرار است ترامپ از عین الاسد بازدید کرده و سال نو میلادی را با سربازان آمریکایی حاضر در آن جشن بگیرد." چرا خبرهای قدیمی رو الان تیتر میکنی تابناک ؟
احمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
واقعا نفهمید یا خودتون را به نفهمی زدید
یعنی معنی دو تا لغت انگلیسی را بلد نیستید
داره میگه ملت تروریست
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۵
ما فهمیدیم شما مشکل دارید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
فکر می‌کند نیازی به اعزام نیرو به خاورمیانه (غرب آسیا) برای مقابله با ایران نیست. این رو راست گفته
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
جناب تابناک!یا کامنت را اصلا منتشر نکن یا کامل منتشر کن!چرا را سر و ته کامنت مرا زدید و گزینشی آنرا قرار دادید؟!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
ترامپ و تمام سردمداران امريكا و حاميانشان تروريست هستند و اگر با مردم نجيب ايران كاري نداشته باشند و مسئولين نيز با قدر شناسي مشكلات اين مردم خوب را مرتفع نمايند ملت ايران بهترين ملت ها هستند ،
هر كشوري كه ايراني ها حضور دارند در علم و اقتصاد و هنر و دانش و شعور اجتماعي مايه مباهات ما هستند و درصد بسيار كمي هم كه خود را نيافته اند و حامي امثال ترامپ هستند كه اصلا ايراني نيستند فقط در بوق تبليغاتي امريكا و ،،،،، مي دمند
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
من متن انگلیسی ش رو گوش کردم کجاش گفت ملت ایران تروریستن ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
این تحریم سودی که داشت این بود که دولت با فروش هر دلار 15 هزار تومان تمام کسری خود را جبران کرد و بانک ها هم تمامی سرمایه ای که در مسکن سرمایه گذاری کرده بودند و راکد بود را به بالاترین قیمت به مردم فروختند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
الکی سعی نکنید صحبت ترامپ را اصلاح کنید و بگید نگفت نگفت همه میدونن که nation معناش ملت میشه ، واقعا چقدر غرب زده ها ... عجب...
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
میتونه معنای حکومت هم بده
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۵
یه کم دیگه مطالعه بفرمایید بهتره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
همین کشورهای برادر عرب رو ببینیم چطوری در این زمان تحریم ما رو کمک می‌کند
پرویز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
رفتم برنج نیم دانه بخرم
برنجی که هشت وپانصدمیخریدم شده پانزده هزارتومان
مجبورشدم برنج هندی پلاستیکی بخرم
هرروزیک کالایی داره گران میشه
ماخودمون به همدیگه رحم نمیکنیم وبرای سودبیشترهرکاری انجام میدیم
پرویز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
رفتم برنج نیم دانه بخرم
برنجی که هشت وپانصدمیخریدم شده پانزده هزارتومان
مجبورشدم برنج هندی پلاستیکی بخرم
هرروزیک کالایی داره گران میشه
ماخودمون به همدیگه رحم نمیکنیم وبرای سودبیشترهرکاری انجام میدیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
انگلیسیتون را تقویت کنید که اینطوری اطلاعات اشتباه ندید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
مردم ما حقشونه هرچی بیشتر بدو بیراه بگی غرب گراها بیشتر میشن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
اي هفتير كش تكزاس خودت و اجدات تروريست است كه هشتاد نفر فرقه ديويديه را زنده زند سوزانديد
دلسوز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
کمتر کسی در دنیا ترامپ رو تایید میکنه . گاهی تعجب میکنم دوستان از این انسان خودشیفته حمایت و تعریف میکنند.
ممکنه مسولین ما در کشور اشتباه داشته باشیم ولی نباید دلخوری خودمان را با تعریف از این نژادپرست و جرسومه فساد و چسم پوشی توهین هایی که به ایران و ایرانی کرد توجیه کینم .

کمتر انسان تجصیلکرده و اگاه رو دیدم که از این ادم خودخواه تعریف یا او را تایید کنه.

معرفت هم خوب چیزی هست اگه از یک چیز دلخوریم نباید با تایید دشمنانتان بخواهید انتقام بگیرید .

تایید ترامپ بنظر من خودزنی است. TERRORIST NATION در هر فرهنگ لغات به معنی ملت تروریست است......
خودتان رو گول نزنید.

او فقط به امریکایی های نژاد پرست تعلق دارد و حتی برای بقیه امریکایی ها ارزشی قایل نیست جه برسه به کشورهای دیگه.............

برای تایید این حرف به برخورد او با دموکراتهای امریکا نگاه کنید!!!!

باید در مقابله با او متحد باشیم...
پاسخ ها
ناشناس
| France |
۱۷:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
دیکشنری لانگ من دیکشنری اکسفورد دیکشنری های دیگر فقط یک دیکشنری نداریم و ان هم گوگل .
ناشناس
| Netherlands |
۱۷:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
«نیشن» در انگلیسی چنانکه انگلیسی‌زبان‌ها می‌دانند معانی متفاوتی دارد و تنها به ملت ترجمه نمی‌شود، . ترامپ مشهور به دقت در انتخاب کلمات یا احترام به دیگران نیست اما در همان کنفرانس مورد اشاره دقایقی بعد از کمک به مردم ایران سخن می‌گوید. ترامپ همچنین در پیام نوروزیش به مردم ایران تاریخ و فرهنگ مردم ایران را ستود و از داریوش کبیر نقل قول کرد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
وقتشه....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
برنج ۳۰ هزار تومان پراید ۵۰میلیون. ارزش پول ایران نزدیک به صفر شد. جان مادرتان جان بچه هایتان. شعار دادن را بس کنید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
ترامپ با ساز و برگش آمده در تیر رس شما. خوب. بسم الله. بجنگید. تمامش کنید. مرگ یکبار شیون هم یکبار.باداباد. در غیر این صورت تمام سرمایه های مالی وانسانی را برای آبادانی کشور بسیج کنید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
بجای تفسیر حرفهای این و اون یک فکری بحال معاش مردم کنید و اینقدر الکی فیلم بازی نکنید که ترامپ چی گفته همه سواددارندو نیازی به متجم نیست
ناشناس
|
France
|
۱۴:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
یعنی یکی مثل احمدی نژاد در این دولت پیدا نمیشه که جواب ترامپ رو بده؟!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
در این روزگار جهان شیشه ای نمی توان به میل خود مطالب برسانید پس بنویسید که ترامپ دیوانه از ایرانیان تجلیل کرد.
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
نگفت تروریست .هرچند خود آمریکا تروریست پروره
حمید کلباسی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
شخصی بد ما به خلق می گفت / ما چهره ز غم نمی خراشیم .
ما خوبی او به خلق گوئیم / تا هر دو دروغ گفته باشیم .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
نظر دیگر کشورها در مورد ایرانیان هم ناشی از تبلیغات رسا نه های وابسته به امریکا و اسراییل است . از نطر انها ایرانیان هنوز با چهارپایان تردد می کنند . همه خارجی هایی که به ایران می ایند قضاوتشان در مورد مردم ایران به کلی عوض می شود. باور کنید امریکا اگر می توانست در یک مورد و فقفط یک مورد رد پای ایران را در یک عملیات تروریستی اشکار کند تا کنون سازمان ملل را متقاعد به حمله به ایران کرده بود. از نظر انها هر کسی که با اسراییل دوست نباشد تروریست است . در حالی که اسرائیل رسما می گوید که مخا لفانش را ترور می کند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
بیشتر کامنت های این خبر واقعا تهوآور هستند. یه عده از سر ناآگاهی یا از سر حقارت مشغول ماله کشی صحبتهای این دلقک ترامپ هستن که صریحا مردم ایران و تروریست خطاب کرده. اون هم نه یکبار بلکه حداقل ۳ بار در مصاحبه/سخنرانی های مختلف. اونهایی که از سر حقارت دارند ماله کشی می کنن که حسابشون جداست ولی قابل توجه اونهایی که از سر نااگاهی مالی کشی می کنن. این مردک از عبارت terrorist nation استفاده می کنه. تعریف nation در دیکشنری گوگل:

a large aggregate of people united by common descent, history, culture, or language, inhabiting a particular country or territory.

ترجمه: یک مجموعه بزرگ از مردم که براساس فرهنگ، زبان، تاریخ و اجداد مشترک در یک ناحیه یا کشور سکنی گزیدند.

هر کس با زبان انگلیسی آشنایی داشته باشه دقیقا می دونه که واژه nation دقیقا به همین معنا و مفهوم هست. لطفا آقایان ماله کش توضیح بدن که چطوری منظور ترامپ در استفاده از این واژه نه مردم ایران هست. این آقا مثلا رییس جمهور یک کشور هست. در ضیمن ترامپ حداقل یکبار هم از عبارت vicious nation برای ایران استفاده کرده که به معنای ملت وحشی هست. حالا کسایی که به این کامنتها مثبت دادن مشخص کنن که نادان و ناآگاه هستند
پاسخ ها
ایرونی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
شما ساندیس بخور خنک بشی
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
۱۶:۴۱
آدم ساندیس وطنی بخوره بهتر از لیسیدن کفش اجنبی هست.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
غرب زده ها وقتی در پاسخ منطقی گیر می کنند از واژه . ساندیس و کیک استفاده می کنند گویا غربزدکی و توسری خور بودن در خونشان است
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۵
بله ، معنی این کلمه به تنهایی (ملت) است ، ولی وقتی در بین کلمات دیگری قرار میگره ، معنی کشور هم میده و اینجا منظور دولت یا مسئولین ایران هست نه مردم .

ضمناً ترامپ و وزیرانش بارها و بارها ملت ایران رو تمجید کردن
یاسین
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۵
داداچ تازه بی بی سی هم این تعبیر رو به کار

نبرد که ترامپ ملت ایران و تروریست خوانده
مختار
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۵
نیشن معانی متعدد داره امروزه بیشتر به معنی دولت است تا ملت تازه معلوم نیست گفته باشه
امیر حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
سلام : تروریست پدرته و جد و ابات ، تو برو به اعراب بگو تروریست ، بن سلی - بن زاید - بن لادن و ..........
آفتاب تابان
|
Japan
|
۱۶:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
زاپن هم قبل از جنگ جهانی به تمام کشورای اطرافش نفوذ کرده بود و میتازید پایگاه های امریکا رو تو هاوایی داغون کرد ولی بعد امریکا درسی بهشون داد که هنوزم ژاپنیها مثه قیم بهش نگاه میکنن یادتون نره بمب اتمی ۷۴ سال پیش خدابداد برسه الان چی داره نکنین آقا بزارین مردم درآرامش و صلح باشن
ناشناس
|
United States
|
۱۶:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
یکی به این گاوچرون بگه همه اینا که به آمریکا حمله کردن عربستانی بودن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
مردم را گفته باشه یا همه را فرقی نمی کنه ترامپ خیرخواه این کشور نیست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
چرا پای ملت رو وسط میکشید؟ کی ترامپ همچین حرفی رو زده؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
آمریکا همیشه این جمله را تکرار می کند ایران کشور حامی تروریسم است دقیقا نمی دانم کشور به انگلیسی همان نیشن میشود ولی فکر کنم با توجه به تعریف و تمجیدهایی که همیشه از مردم ایران می کنند نیشن به معنی ملت نباشد اونا همیشه دو جمله را با هم میگن ایران حامی تروریسم است و حقوق بشر را رعایت نمی کند حتما منظور از بشر مردم ایران هستند
ناشناس
|
Netherlands
|
۱۷:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
ترامپ به عنوان نژادپرست از ایران متنفره. شک نکنید.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۵
گفتي نژاد پرستي .. خداوكيلي يه نگاهي هم به خودمون بندازي بد نيست...!! انصافا
تابناااااککک
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
بابا ترامپ رو ولش کن.. تورمو بگیر که هر روز داره بیداد میکنه..نرخ دلار و رب و سیب زمینی و میوه و برنج و کوفت و زهر و مارو بگیر ..ترامپ رو ول کن ...ما هیچ احتیاجی به جنگ نداریم که این تیتر رو زدی...با همین فرمون بریم جلو یه ماه دیگه همه از قحطی میمیریم...ماشاللع هم ملت فقط بفکر جیب خودشونن...دریغ از یه ذره انسانیت و انصاف...ترامپ رو چکار دارین شماها به هموظن خودتون رحم نمیکنید تروریست نیستید؟؟؟فکر کردین تروریست فقط سلاح برداشتن و کشتنه؟؟؟ اجتکار اقلام اساسی و گران فروشی و بی انصافی و بی وجدانی هم نوعی از تروریسته.....پس خودت قضاوت کن تروریست هستی یا نه؟؟
ناشناس
|
Netherlands
|
۱۷:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
غیر قابل انتشار: ۳۵
در انتظار بررسی: ۴
انتشار یافته: ۱۳۱

ساعت 17:43

دموکراسی تابناک!!!!!! اونهایی هم که منتشر کردی دستی به سر و روی نظر کشیدی طبق معمول !!!!!
ناشناس
|
United States
|
۱۷:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
ترامپ گفته "Terrorist Nation". واژه "Nation" بیش از هرچیزی به معنی "ملت" بکار میره. بعضی وقتها هم به معنی کشور اما بازهم معمولا منظور کشور و مردمش هست. ترامپ میتونست بگه حکومت تروریست (Terrorist Government) یا کشور تروریست (Terrorist Country) اما به نظر من عمدا واژه "Nation" رو بکار برده تا شنوندگان آمریکایی حس منفی بیشتری نسبت به ایران پیدا کنند و این عبارت ملت تروریست ایران جابیفته.
قمی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
خیلی گیرندهیدحالایه غلطی کرده آش قنبیدبهش میدیم بخوره تا.....................منتظرمیمانیم؟
ایراندوست
|
Germany
|
۱۹:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
به این مردک روانی می گویم که تروریست کسی است که با کشتار سرخپوستهای بیگناه بنای این سیستم شیطانی را بنا نهاد و از آن زمان تا به حال فقط 16 سال در صلح بوده است. تروریست کسیست که با تحریمهای ظالمانه جان 500 00 کودک عراقی را گرفت و وقتی خبرنگار از یکی از سران این کشور شیطانی پرسید آیا ارزشش را داشت که این همه کودک کشته شوند با وقاحت گفت حتما ارزشش را داشته است. تروریست کسیست که مثل سگ حاری به جان کل دنیا افتاده و پاچه دوست و دشمن را می گیرد. اما این را بدان که مورچه زمانی که می خواهد بمیرد بال در می آورد. پاینده ایران و ملت شریف و سربلند ایران.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
تا زمانی که دروغ گویی رواج دارد اوضاع همین هست
ناشناس
|
Canada
|
۲۱:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
حتی یک کامنت صحت مقاله شما را تایید نکرد. شما در دهه شصت به سر می بری تابناک واموزش رسانه ای شما دهه شصتی است. دنیای رسانه ومخاطب بیشتر از صد در صد تغییر کرده. بر رسی صحت یک حرف الان کمتر یک تانیه وقت لازم داره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
گفته باشه هم نوش جونش. چهل ساله مرگ بر آمریکا میگیم و پرچمشون را آتیش میزنیم.
ناشناس
|
Canada
|
۲۲:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
ترامپ به وضوح گفته "They are a nation of terror"!!! کلمه nation اگرچه بیشتر به معنی ملت بکار میره ولی به معنای کشور هم بکار میره اما ترامپ میگه «They are» یعنی «آنها» نه «آن»!!! یعنی بوضوح داره از آدمها حرف میزنه که میشه همون معنی ملت نه کشور!!!
هدف ترامپ اینه که مفهوم «ملت تروریست ایران» رو جابندازه وگرنه میتونست از کلمه country یا state یا government استفاده کنه.
ناشناس
|
Canada
|
۲۲:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۴
هدف ترامپ همینه که بگه ملت تروریست و در داخل ایران یک عده براش ماله بکشن و بگن منظور کشور بوده اما آمریکاییها از این عبارت «Terrorist Nation» بیشتر معنی ملت تروریست برداشت میکنه و نگاهشون نسبت به ایرانیها منفی تر میشه.
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۵
آخییی یه عده چقدر ترامپ رو دوست دارند . نمیخوان ناراحت بشه. یادمه این عده به مناسبت یه حادثه تروریستی تو فرانسه دور ساختمان سفارتش جمع شده بودند و گریه میکردند (احتمالا برای ویزا) خوب ویزای اروپا که نشد حالا شاید به این طریق ویزای آمریکا رو بگیرند. طفلک ترامپ اصلا حرف بدی نزده . ولی غلط زیادی کرده با هر کی که حتی میخواد زبان انگلیس رو هم تحریف کنه. دیگه هر کسی در حد it is a book هم انگلیسی بلد باشه میفهمه که این چموش چه توهینی به ما کرده. ولی اگه با این کارها سیتیزن شدین حتما بیشتر ادامه بدید. ولی شرطش بهتر بودن زبان انگلیس هم هست.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۵
دیگه به ترامپ بدبخت که هیچ راهی در ایران برای دفاع از خودش نداره بهتان نزنید.
تهمت و بهتان گناهان بزرگی هستند که دین ما حتی برای دشمنان را هم نمی پذیرد و بر نمی تابد.
بابک
|
United States
|
۱۷:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۵
حالا اون سه بار گفت شما که از صبح تا شب تو هر مراسمی شعار مرگ بر امریکا سر میدید 40 سال میگید مرگ بر این مرگ بر اون مرگ حقه فقط برا همسایه حتما
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۵
لطفا این همه از این ترامپ احمق حمایت نکنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۵
یکم فکر کنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۶
دولت امریکا تا کنون از ملت ایران به نیکی یاد کرده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۶
ملت ونگفته،خخخخ
ناشناس
|
United States
|
۱۸:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۶
با دیدن کامنتها میشه گفت ملتی اغلب روانپریش و بی غیرت
98
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۷
حسین اقا جونم تو سخنرانی که از مردم ایران تمجدید میکنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۸
این مردیکه ثبا اخلاقی ندارد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۳/۰۸
می دانید از ترامپ بدتر چه کسانی هستند ......تهرانی هها ....................زیرا ایران را نابود ومنفجر کردند .....
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
برچسب منتخب
سامانه سعدی تعلیق فوتبال ایران امام خمینی اعتبارنامه نمایندگی آتش سوزی جنگل های زاگرس
آخرین اخبار