بازدید 13474
فرمانده قرارگاه خاتم:

طرح آب غرب کشور، هدیه رهبر‌انقلاب به‌مردم است

کد خبر: ۸۹۶۳۷۴
تاریخ انتشار: ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۶ 03 May 2019

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) گفت: تدابیر رهبر معظم انقلاب در تأمین اعتبارات طرح توسعه منابع آب و خاک در غرب کشور از صندوق توسعه ملی باعث تکمیل آن شد و این طرح عظیم هدیه‌ای از جانب معظم‌له به مردم شریف آن منطقه است.

به گزارش «تابناک» به نقل از تسنیم، سعید محمد فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) گفت: در ابتدای سال 98 که از سوی مقام معظم رهبری، سال رونق تولید نامگذاری شد، شاهد افتتاح طرح توسعه منابع آب و خاک در غرب کشور در منطقه‌ای به طول 1460 کیلومتر هستیم.

وی افزود: قرارگاه خاتم‌الانبیاء(ص) در این طرح عظیم که از سال 1391 آغاز شد، 17 سد و 650 کیلومتر خط لوله فولادی با قطر 2400 میلیمتر و 60کیلومتر کانال و 150 کیلومتر تونل انتقال آب، 7 ایستگاه پمپاژ و 4 شبکه آبیاری و زهکشی به وسعت 350 هزار هکتار احداث کرد که در نوع خود کاری بسیار پرمشقت، با مهندسی و تکنولوژی بسیار بالا بود و در یک زمانبندی کوتاه انجام شد.

محمد در خصوص دستاوردهای این پروژه تصریح کرد: این طرح به عنوان بزرگترین طرح آبی در کشور، در تولید صنعت کشاورزی و صنایع تبدیل در استان کرمانشاه، کردستان و ایلام نقش بسیار بسزایی خواهد داشت و شاهد این خواهیم بود که با این طرح بزرگ، 50 هزار شغل در حوزه کشاورزی، صنعتی و خدماتی ایجاد شود.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) گفت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی همانگونه که در دوران دفاع مقدس دوشادوش مردم غرب کشور به پاسداری از کیان کشور کمک می‌کرد، امروز نیز با اجرای طرح گرمسیری، در رونق و آبادانی این منطقه تمام تلاش خود را خواهد کرد.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# قره باغ # بازیهای آسیایی 2022 # هفته وحدت # لایحه برنامه هفتم # فردوس کاویانی