بازدید 4477

تخلیه ۸ روستا در مسیر سیلاب هیرمند

کد خبر: ۸۹۳۶۴۵
تاریخ انتشار: ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۶ 22 April 2019
استاندار سیستان و بلوچستان از تخلیه ۸ روستا که در مسیر سیلاب هیرمند قرار دارند، خبر داد.

به گزارش «تابناک» به نقل از ایلنا احمد علی موهبتی با اعلام این خبر گفت: تمامی امکانات و نیرو‌ها برای جلوگیری از ورود آب به مناطق مسکونی شهرستان هیرمند بسیج شده اند و اگر چنانچه با بکارگیری همه تجهیزات باز هم احتمال نفوذ آب به سمت روستا‌های هیرمند وجود داشته باشد، ساعت ۱۳ امروز مجبوریم با تخریب جاده هیرمند به زابل، آب را از این مسیر هدایت کنیم تا به منازل مسکونی سرایت نکند.

کرد، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سیستان و بلوچستان هم گفت: هم اکنون پنج روستا در مجموع با ۲۹۳ خانوار دچار آبگرفتی شده و سه روستا با ۱۸۷ خانوار هم در محاصره آب قرار دارند.

مصفا، معاون امداد و نجات هلال احمر استان هم گفت: این خانوار‌ها در منطقه نیاتک و روستای شندل اسکان داده شده اند.

احتمال تخلیه برخی روستا‌های اطراف نیاتک در روز‌های آینده

احتمال افزایش حجم ورودی سیلاب به منطقه سیستان در این دو روز وجود دارد.

معاون عمرانی استاندار سیستان و بلوچستان هم گفت: افزایش ارتفاع آب دیروز به ۴ متر رسید و احتمال افزایش ارتفاع آب برای امروز و فردا نیز وجود دارد.

کرد با بیان اینکه مسیر‌ها در طول منطقه نیاتک دچار آبگرفتگی شده است، گفت: بر اثر این آبگرفتگی احتمال تخلیه برخی روستا‌های اطراف نیاتک نیز وجود دارد. تمامی نیرو‌های مردمی، سپاه، دستگاه‌های امدادی و اجرایی استان در منطقه حضور دارند و شرایط مهار سیلاب تحت کنترل است.

سردار طاهری جانشین فرمانده انتظامی استان هم از حضور فعال نیرو‌های انتظامی در روان سازی ترافیک در مناطق و محور‌های درگیر سیلاب خبر داد.
تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# انتخابات # محمدباقر قالیباف # مصطفی پورمحمدی # سعید جلیلی # علیرضا زاکانی # امیرحسین قاضی زاده هاشمی # مسعود پزشکیان # انتخابات ریاست جمهوری