بازدید 8491
نامزد انتخابات آمریکا:

دولت ترامپ به دنبال براندازی نظام ایران است

کد خبر: ۸۹۲۴۱۵
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۱ 16 April 2019

نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا روز چهارشنبه تصریح کرد سیاست دولت فعلی این کشور بر براندازی نظام ایران استوار است.

به گزارش تابناک به نقل از فارس، «تولسی گابارد»، قانونگذار مجلس نمایندگان آمریکا روز چهارشنبه گفت سیاست دولت «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور این کشور، بر تلاش برای براندازی حکومت‌های ایران و ونزوئلا استوار است.

گابارد که یکی از نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا در سال ۲۰۲۰ است در مصاحبه با «ام‌اس‌ان‌بی‌سی» گفت: «این دولت و جنگ‌طلبان نومحافظه‌کاری که اطراف رئیس‌جمهور ترامپ را گرفته‌اند، مقاصدشان را برای پیشبرد هدفشان جهت براندازی حکومت‌های ونزوئلا و ایران پنهان نکرده‌اند.»

قانونگذار آمریکایی در ادامه اضافه کرد: «بنابراین، صدای نواخته شدن طبل جنگ را می‌شنویم. رئیس‌جمهور ترامپ به دنبال منافع ما یعنی منافع مردم آمریکا نیست و در حال پیش بردن سیاستی است که ممکن است بسیار پرهزینه باشد.»

مقام‌های دولت ترامپ به خصوص «جان بولتون»، مشاور امنیت ملی کاخ سفید و «مایک پامپئو»، وزیر خارجه آمریکا به صراحت از تلاش برای ایجاد ناآرامی و تغییر نظام در ایران صحبت کرده‌اند.

این سیاست، با وجود این، مختص دولت ترامپ نیست و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران همه دولت‌های آمریکا تغییر نرم یا سخت ماهیت نظام جمهوری اسلامی را در دستور کار قرار داده‌اند اما موفقیتی در دستیابی به این هدف کسب نکرده‌اند.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# قره باغ # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی # بازیهای آسیایی 2022