بازدید ۲۳۴۵۲
هزار و ششصد و نوزدهمین بسته ویژه خبری «تابناک»؛
رصد‌خانه «تابناک»، خبر‌هایی برای مخاطبان آماده می‌کند که غیررسمی هستند یا اینکه کمتر از اهمیت خود، مورد توجه قرار می‌گیرند. تیتر‌هایی مانند: پشت پرده لشکرکشی نظامی در لیبی از زبان امیر عبداللهیان/جهانگیری: خلیج فارس را به سوریه وصل می‌کنیم/سفر قریب‌الوقوع رئیس بانک مرکزی به عراق و ... رصد‌خانه امروز تابناک را تشکیل می‌دهند.
کد خبر: ۸۸۹۹۴۱
تاریخ انتشار: ۱۸ فروردين ۱۳۹۸ - ۲۰:۳۲ 07 April 2019
تحولات در گذر است و خبر هیچ گاه متوقف نخواهد شد؛ خبر‌هایی رسمی و گاه غیر رسمی؛ خبر‌هایی که مورد توجه قرار می‌گیرد یا ممکن است همه به راحتی از کنار آن بگذرند. رسانه‌های خبری هر یک به فراخور وابستگی جناحی خود، خبر‌هایی را برجسته می‌کنند و در مواردی هم از کنار آن می‌گذرند. اگر خبر به‌ما‌هو خبر موضوعیت داشته باشد، وابستگی جناحی نباید در کمرنگ و پر رنگ منتقل کردن آن تأثیری داشته باشد.

رصد‌خانه «تابناک»؛ جایی است که خبر‌هایی گاه غیررسمی و گاه اخباری که مورد توجه قرار نمی‌گیرد، برای مخاطبان آماده می‌کند؛ خبر‌هایی که گاه به ملاحظه جناح‌های سیاسی مورد توجه قرار نمی‌گیرند و گاه به دلیل کم توجهی رسانه‌ها به حاشیه می‌روند، ولی همین خبر‌ها، اخباری هستند که مخاطبان را از پشت پرده جریانات سیاسی آگاه می‌کنند. در رصدخانه، تیتر و خلاصه‌ای از مهم‌ترین اخباری که اطلاع از آن‌ها ممکن است برای مخاطبان مهم و قابل توجه باشد، در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد و اینک رصدخانه تابناک را می‌بینید.
 
سیل صدا و سیما را از تبار خود جدا نکرد

غلامرضا ظریفیان فعال سیاسی اصلاح طلب که علی‌رغم همه نواقص موجود، اطلاع رسانی در خصوص سیل را مثبت ارزیابی می‌کند. او در گفت وگو با «آزادی» گفت: «سیل در زمانی رخ داد که متأسفانه یکی از طولانی‌ترین ایام تعطیلات روزنامه‌ها بود. این در دنیا کم نظیر است که رسانه‌های مکتوب که بسیار تأثیرگذار هستند، هفده روز تعطیل باشند و این تعطیلی خلأ بزرگی در پوشش اخبار سیل ایجاد کرد. فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی این مسئولیت را به عهده گرفتند و می‌توان گفت، با توجه به امکانات و محدودیت‌های موجود به خوبی از پس این امر برآمدند. آن‌ها توانستند به نوعی رنج و سختی حاصل از سیل را به مردم منتقل کنند.»

وی افزود: «گاهی به خاطر اینکه ما اساسا برای شرایط حساس آموزش ندیده‎ایم در انتشار برخی اخبار بزرگنمایی شد و با ایجاد وحشت همراه بود. با همه این‌ها می‌توان گفت که جای خالی رسانه‌های مکتوب به خوبی توسط رسانه‌های مجازی پر شد».ظریفیان در ارزیابی عملکرد صدا‌وسیما نیز گفت: «صدا و سیما روال خاص خود را در انتقال اخبار دارد و قاعدتا بر اساس پروتکل خود عمل می‌کند و چهارچوب یا محدودیت‌های خودش را دارد. با همه این‌ها از لحاظ اطلاع رسانی بد عمل نکرد و توانست با درنظر گرفتن حساسیت‌ها و ملاحظاتی که برای عدم انتقال درد و رنج به مردم وجود دارد، کار کند. به نظر من شبکه‌های استانی نیز در پوشش اخبار خوب عمل کردند».

وی در رابطه با برنامه‌ها و اظهارنظر‌هایی که در رسانه‌ملی طرح شد و مورد انتقاد قرار گرفت، گفت: «نباید فراموش کنیم که این سامانه اطلاع رسانی تبار و سابقه‌ای دارد و یک حادثه نمی‌تواند موجب جدایی آن از تبار خود شود. ذهنیت مردم نیز از صدا و سیما براساس همین پیشینه است و عملکرد آن را با توجه به آن ارزیابی می‌کنند. کسی انتظار ندارد که با وقوع سیل صدا و سیما از شیوه همیشگی خود فاصله بگیرد، زیرا این سازمان همیشه نگاه جناحی و سلیقه‌ای نداشته است. اگر با دولتی خوب بوده، همه ناهنجاری‌های را نادیده گرفته و اگر با دولت بد است، همه خطا‌ها را بزرگنمایی منعکس کرده است. اکنون انتظار نداشتیم که روال همیشگی خود را کنار گذشته و به شیوه دیگری عمل کند. مردم این را خوب می‌دانند و بر اساس آن ارزیابی می‌کنند. با همه این اوصاف، می‌توان در یک نگاه کلان گفت که این سازمان نیز در اطلاع رسانی در مورد سیل موفق بود».

 
پشت پرده لشکرکشی نظامی در لیبی از زبان امیر عبداللهیان

دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین‌الملل راه‌حل لیبی را سیاسی دانست و گفت: لشکرکشی نظامی شرایط لیبی را پیچیده‌تر می‌کند. حسین امیرعبداللهیان در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشت: «‏راه حل در لیبی صرفاً سیاسی است. لشکرکشی نظامی شرایط این کشور را پیچیده‌تر خواهد کرد. آمریکا می‌خواهد نسخه دیگری از تلاش برای بی ثبات سازی در ونزوئلا را هم زمان در لیبی و به حساب عربستان تکرار کند.»
 
بدمان نمی‌آید بررسی پالرمو و CFT طول بکشد

باهنر در پاسخ به این که عده‌ای می‌گویند نظر این است که پالرمو و سی اف تی تصویب نشود، آیا این حرف صحت دارد یا خیر، گفت: مجمع که اگر نظرش این بود که تصویب نشود که می‌گفتند نشود، ولی هنوز نگفته است که نشود و دارد بررسی می‌کند. ما دو جلسه بحث مفصل کردیم و در حال بررسی هستیم. باهنر اضافه کرد: در ضمن این‌ها چهارماه فرصت داده بودند و در این چهارماه به این دلیل که لایحه مبارزه با پولشویی تصویب شد و مجمع هم تأیید کرد و ابلاغ شد خیلی از این مشکلات حل شد و آن‌ها هم دوباره تمدید کردند. ما هم در حال بررسی هستیم. از طرف دیگر علاوه بر اینکه بررسی این‌ها زمان می‌برد ما هم بدمان نمی‌آید که این مسأله مقداری طول بکشد تا ببینیم بالاخره اروپایی‌ها در رابطه با برجام چه می‌کنند. وی تأکید کرد: باید ببینیم اروپایی‌ها که یک مدلی را درست کرده‌اند آیا این به نتیجه می‌رسند یا نمی‌رسند. یعنی همیشه آن‌ها برای ما نباید شرط بگذارند بلکه ما هم تا زمانی که ببینیم اروپایی‌ها چه عکس‌العملی در این کار غیرمنطقی، غیرحقوقی و غیر مستدلی که آمریکا کرده و یک‌طرفه از برجام بیرون رفته نشان می‌دهند، می‌گوییم داریم بررسی می‌کنیم. اروپایی‌ها باید جبران کنند ببینیم اروپایی‌ها چطور جبران می‌کنند ما بر این اساس جلو می‌رویم و بررسی می‌کنیم.
 
عارف: در مواقع بحرانی همدیگر را متهم نکنیم

رئیس فراکسیون امید مجلس گفت: باید در مواقع بحرانی به جای متهم‌ کردن یکدیگر با همدلی و وفاق و با همراهی مردم نوع‌دوست بر مشکلات فائق آییم. محمدرضا عارف در صفحه اینستاگرام خود نوشت: «فراکسیون امید طرحی دو فوریتی را با موضوع تخصیص منابع به مناطق سیل زده و چگونگی نظارت بر دستگاه‌های اجرایی تهیه و به مجلس ارائه می‌کند. بعدازظهر روز شنبه به همراه برخی نمایندگان فراکسیون امید جلسه فوق‌العاده برای بررسی راهکار‌های تأمین منابع برای مناطق سیل‌زده و با حضور نمایندگانی از سازمان برنامه بودجه و مرکز پژوهش‌ها داشتیم. مقرر شد فراکسیون امید طرح دو فوریتی را برای مدیریت بحران، تخصیص بودجه و نظارت بر عملکرد دستگاه‌های اجرایی در جلسه مجمع عمومی امروز مطرح و بعد در همان روز به مجلس تقدیم کند تا در صورت تصویب نمایندگان مجلس نقش موثرتری در بحران سیل و حوادث دیگر داشته باشد. باید در مواقع بحرانی به جای متهم ‌کردن یکدیگر با همدلی و وفاق و با همراهی مردم نوع‌دوست بر مشکلات فائق آییم.»
 
توضیح وکیل متهمان پرونده دکل نفتی درباره حکم صادره

وکیل مدافع متهمان پرونده دکل نفتی گفت که حکم صادره در این پرونده غیر قطعی است. محمود علیزاده طباطبایی در گفت وگو با ایسنا، با توجه به انتشار خبری مبنی بر حکم متهمین پرونده موسوم به دکل نفتی، اظهار کرد: حکم متهمان پرونده صادر شده است، اما با توجه به اینکه حکم هنوز قطعی نشده، از بیان جزئیات حکم معذورم و صرفا مراجع قضایی می‌توانند در رابطه با احکام صادره در این پرونده اطلاع رسانی کنند. وی افزود: همان طور که در گذشته گفته‌ام قرار نیست پولی به خزانه بازگردانده شود.
 
جهانگیری: خلیج فارس را به سوریه وصل می‌کنیم

معاون اول رئیس جمهور گفت: خلیج فارس را از عراق به سوریه و مدیترانه از طریق ریلی و جاده‌ای وصل خواهیم کرد. معاون اول رئیس جمهور تصریح کرد: خوشبختانه در سفر نخست‌وزیر عراق اتفاقات بسیار مهم راهگشایی برای توسعه روابط دو کشور انجام شد و شاهد توافقات مناسبی در این زمینه بودیم. امیدواریم فعالان اقتصادی، بازرگانان و بخش خصوصی دو کشور برای استحکام روابط تلاش و گام‌های مهمی را بردارند. وی افزود: حضور چشمگیر بازرگانان و فعالان اقتصادی در این همایش به آن معنا که توجه ویژه‌ای به روابط و احترام خاصی به هیأت عراقی دارند تا جایی که علاوه بر این سالن دو سالن دیگر مملو از حاضران است. جهانگیری گفت: در نبرد با داعش و گروه‌های تروریستی پیروز و سربلند از آن بیرون آمدیم و اکنون باید اقدامات بعدی را برای بازسازی و توسعه عراق داشته باشیم. جمهوری اسلامی ایران در این نبرد و در حمایت از مردم و دولت عراق در برابر تکفیری‌ها و گروه‌های تروریستی حضور داشته و مفتخر است که این پیروزی در عراق به نتیجه رسیده است. وی بیان کرد: ما همواره از استقلال، تمامیت ارضی، ثبات سیاسی و امنیتی و توسعه و بازسازی عراق حمایت خواهیم کرد. امیدواریم در دوران پساداعش در توسعه و بازسازی عراق برای عبور موفقیت‌آمیز از چالش پیگیری‌های لازم را داشته باشیم. معاون اول رئیس جمهور اظهار داشت: ما در این مسیر برای سرعت‌بخشی به نوسازی و توسعه عراق آماده هستیم و همکاری دوجانبه و چندجانبه منطبق با سیاست دولت عراق را ادامه می‌دهیم ایران، عراق جدید را پلی برای همکاری و شراکت همه کشور‌ها می‌داند که به استقلال پایبند است و به رأی ملت ایران احترام می‌گذارد.
 
ضرب و شتم شدید پناهجویان ایرانی و افغان در یونان

به دنبال شایعاتی که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است، ده‌ها نفر از مهاجران که از مناطق مختلف یونان آمده اند، در روز‌های اخیر مقابل اردوگاه دیاواتا در نزدیکی تسالونیکی تجمع کرده اند. بر اساس این شایعات، سازمان‌های مدافع حقوق بشر برای کمک به مهاجران برای عبور از مرز یونان و مقدونیه و رفتن به سایر کشور‌های اروپایی اعلام آمادگی کرده اند. این مهاجران گشوده شدن گذرگاه‌های مرزی را در ایدومنی خواستارند. یکی از خبرنگاران خبرگزاری فرانسه اعلام کرد بعد از این که دو دستگاه اتوبوس صبح شنبه برای انتقال بخشی از معترضان به سایر اردوگاه‌های واقع در شمال یونان محل را ترک کردند، یک گروه ۸۰۰ نفری از مهاجران که باقی مانده بودند، به ماموران پلیس که از عزیمت آن‌ها به طرف مرز جلوگیری می‌کردند، سنگ پرتاب کردند. نیرو‌های پلیس برای مقابله با مهاجران به طور پراکنده از گاز اشک آور استفاده کردند. روز جمعه نیز مهاجرانی که در میان آن‌ها خانواده‌های دارای کودکان کم سن و سال وجود داشتند، بار دیگر تلاش کردند به زور از مرز عبور کنند و مأموران پلیس با استفاده از گاز اشک آور و نارنجک‌های صوتی به مقابله با آن‌ها پرداختند. وزیر مهاجرت یونان اعلام کرد مهاجران با خبر‌های جعلی که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است، فریب خورده اند. روز قبل وی یادآور شده بود، مرز‌ها باز نخواهد شد. اولیور اسپاسووسکی، وزیر کشور مقدونیه نیز اعلام کرد، از روی احتیاط امنیت در مرز را تقویت کرده است. وی روز جمعه اعلام نموده بود ما پیش بینی نمی‌کنیم ناآرامی‌هایی به وجود آید. اما امنیت در مرز‌ها را افزایش می‌دهیم، زیرا این وظیفه ماست.
 
بندر لاذقیه سوریه به ایران واگذار می‌شود؟

آسیا‌تایمز ادعا کرده است که بندر لاذقیه سوریه به طور رسمی به ایران واگذار می‌شود. بر اساس خبر آسیاتایمز این اقدام در پی درخواست رسمی تهران از دولت سوریه برای استفاده از ظرفیت بندر لاذقیه در صادرات برخی محصولات به این کشور از سوی دمشق انجام شده است. از زمان شروع جنگ داخلی در سوریه ایران همواره روابط بسیار مستحکمی را با دمشق داشته است و این روابط پس از سفر بشار اسد، رئیس جمهور سوریه، به ایران در ماه فوریه، بسیار گرم‌تر نیز شده است. در این سفر دو طرف توافق کرده اند که یک اتاق بازرگانی مشترک ایجاد کرده و یک بانک مشترک نیز تأسیس کنند. قرار است ایران در لاذقیه یک نیروگاه بسازد و از سوی دیگر انبوه سازان ایرانی حق ساخت ۲۰۰ هزار واحد مسکونی را در نزدیکی دمشق دریافت کمرده‌اند. ایران قرار است مواد سوختی از سوخت خودرو گرفته تا سوخت خانه‌ها را پس از آغاز به کار بندر لاذقیه به سوریه صادر کند. جاشوآ لاندیس، استاد دانشکاه اوکلاهامای آمریکا، طی مصاحبه‌ای گفته است برای تهران که با مشکل تحریم‌های آمریکا روبرو شده دسترسی دراز مدت به دریای مدیترانه پتانسیل تغییر دادن شرایط بازی تحریم‌ها به نفع ایران را ایجاد می‌کند. همه کشور‌ها امروزه به دنبال ایجاد راه‌های مشابه راه ابریشم بوده و بنادر جای خوبی برای شروع این راه‌ها هستند. وی معتقد است ایران به دنبال ایجاد یک اقتصاد منطقه‌ای قوی از طریق ساخت بزرگراه‌ها، خطوط لوله انتقال حامل‌های انرژی، و تجارت با کشور‌های منطقه است.
 
سفر قریب‌الوقوع رئیس بانک مرکزی به عراق

زوزیر صنعت، معدن و تجارت رحمانی از سفر قریب‌الوقوع رئیس بانک مرکزی به عراق خبر داد و گفت: ما در بخش استاندارد که یکی از موانع صادرات بوده به تفاهم‌های خوبی دست پیدا کردیم. رضا رحمانی در نشست مشترک اقتصادی و تجاری ایران و عراق در اتاق بازرگانی ایران گفت: خرسندیم که این سفر یک ماه بعد از سفر ریاست جمهوری اسلامی ایران صورت پذیرفت که یک سفر تاریخی خواهد بود. وی ادامه داد: در سفری که با رئیس‌جمهور داشتیم چند تفاهم‌نامه از جمله مسأله راه آهن و روادید امضا کردیم. همچنین صورت‌جلسه همکاری میان وزارت صمت و وزارت بازرگانی عراق امضا شد که بخشی اجرایی شده و بخشی مقدمات اجرای آن فراهم شده و صحبت‌هایی هم با وزیر بازرگانی انجام شده که در این جلسه هم حضور دارند. وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: این سفر باعث شد یک قدم بزرگ به جلو حرکت کنیم و در برنامه داریم که مبادلات تجاری دو کشور را تا سال ١٤٠٠ به ٢٠ میلیارد دلار افزایش دهیم. رحمانی گفت: در خصوص تشکیل کمیته مشترک بازرگانی روز گذشته جلسه‌ای نسبتا مفصل تشکیل دادیم و نفرات هم مشخص شدند. همچنین در حوزه نوسازی صنایع عراق تفاهم کردیم. در همین راستا، اجرای یادداشت‌های تفاهم قبلی هم به روز شده است.

فرمانده سپاه آمریکا را تهدید کرد

فرمانده کل سپاه در واکنش به انتشار اخباری مبنی بر اقدام احتمالی امریکایی‌ها در قرار دادن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در فهرست گروه‌های تروریستی تأکید کرد: در صورت چنین حماقتی، ارتش و نیرو‌های امنیتی امریکا در منطقه غرب آسیا، دیگرآرامش امروز را نخواهند داشت. در پی انتشار برخی اخبار مبنی بر اقدام احتمالی امریکا در قرار دادن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در فهرست گروه‌های تروریستی از روز دوشنبه (فردا)، سردار سرلشکر پاسدار محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه "واکنش سپاه در قبال این اقدام امریکایی‌ها چه خواهد بود؟ " گفت: اگر امریکایی‌ها چنین حماقتی کنند و امنیت ملی ما را به مخاطره بیندازند، مطابق سیاست‌های نظام جمهوری اسلامی ایران اقدامات مقابله به مثل را عملیاتی و در دستور کار قرار خواهیم داد. وی تصریح کرد: در چنین شرایطی دیگر ارتش و نیرو‌های امنیتی امریکا در منطقه غرب آسیا از آرامش امروز برخوردار نخواهند بود.

روایت روحانی از دلار ۶ هزار تومانی

حسن روحانی: وقتی قاچاق گازوئیل یا بنزین در استان‌های مرزی ما می‌شود به خاطر تفاوت قیمت است. این تفاوت قیمت دو سال و پنج سال پیش هم بود. من یک وقتی گفتم این تفاوت قیمت باعث قاچاق می‌شود. آقایی گفته بود: «خب؛ دلار گران شده و به خاطر این بوده» نه وقتی که دلار هم ارزان بود باز هم قاچاق می‌شد. اگر شرایط ما عادی بود و تحریم نبودیم امسال قاعدتاً قیمت دلار حدود ۶ هزار تومان بود و اگربه طور طبیعی جلو می‌آمدیم شما حساب کنید به قیمت‌های امروز هم قیمت سوخت ما با کشور‌های همسایه قابل مقایسه نیست.

تکذیب سخنان جنجالی امام جمعه سوسنگرد درباره غرق شدن این شهر

بعدازظهر امروز خبری به نقل از امام جمعه سوسنگرد منتشر شده بود، مبنی بر اینکه سوسنگرد تا شب غرق خواهد شد. در متن این خبر آمده بود: حجت‌الاسلام شمیل پور گفت: مسئولین باید مردم راقانع کنند که از خانه‌های خود خارج شوند! بسیاری از مردم یا خطر را جدی نمی‌گیرند و یا به خاطر اینکه دوست ندارند خانه و وسایل خود را ترک کنند، مقابل نیرو‌های انتظامی ایستادگی می‌کنند. حجت‌الاسلام علی شمیل پور، امام جمعه سوسنگرد، در مورد چگونگی وضعیت شهرستان سوسنگرد گفت: در حال حاضر دبی آب رودخانه هزار مترمکعب در ثانیه است که طبق گزارشی که به ما رسیده اواخر امشب به دو هزار مترمکعب بر ثانیه می‌رسد و با وجود این حجم از آب اکثر روستا‌های دشت آزادگان به زیر آب می‌روند؛ به همین جهت استاندار خوزستان دستور تخلیه چهار شهر سوسنگرد به همراه روستا‌ها را صادر کرده که ما این دستور را به مردم ابلاغ کردیم و مردم نیز در حال جابجایی هستند. با این حال، ساعتی بعد امام جمعه سوسنگرد خبر منتسب به وی مبنی بر ورود سیل به شهر سوسنگرد را تکذیب کرد.

زمان برگزاری کنکور ارشد ۹۸ تغییر نمی‌کند

سازمان سنجش آموزش کشور طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد: ضمن ابراز همدردی با هموطنان عزیزی که در جریان سیل اخیر در بخش‌هایی از شهر‌ها و استان‌های کشور، دچار خسارت شده‌اند، بدین ‌وسیله به اطلاع داوطلبان متقاضی شرکت در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۳۹۸ می‌رساند، نظر به اینکه فرایند اجرایی آزمون مذکور طولانی بوده و باید به نحوی برنامه‌ریزی شود که نتایج نهایی در اوایل شهریورماه اعلام گردد، لذا آزمون مطابق برنامه‌زمان‌بندی اعلام شده قبلی در روز‌های پنج‌شنبه ۹۸/۰۲/۰۵ و جمعه ۹۸/۰۲/۰۶ برگزار خواهد شد و اطلاعیه این سازمان درخصوص حوزه‌های برگزاری، تاریخ و نحوه توزیع کارت در روز دوشنبه ۹۸/۰۱/۲۶ از طریق سایت این سازمان منتشر خواهد شد.

سرمربی تیم ملی برانکو نیست

پس از جدایی کارلوس کی روش از تیم ملی فوتبال، فدراسیون فوتبال هنوز سرمربی تیم ملی را مشخص نکرده است. اسلامیان عضو هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال در گفت وگو با همشهری ورزشی مدعی شده، سرمربی تیم ملی در فروردین اعلام می‌شود. در این روز‌ها شایعه شده که گزینه سرمربیگری تیم ملی برانکو است، اما اسلامیان این موضوع را رد می‌کند و گفته یک مربی خارجی در سطح کی روش هدایت تیم ملی را بر عهده خواهد گرفت. /همشهری ورزشی

چند نفر در نوروز ۹۸، به سینما رفتند؟

اکران نوروز ۹۸ با کش و قوس‌های فراوانی که داشت از روز شنبه ۲۵ اسفند ۹۷ با نمایش هفت فیلم آغاز شد. «رحمان ۱۴۰۰» به کارگردانی منوچهر هادی، «متری شیش و نیم» ساخته سعید روستایی، «چهار انگشت» به کارگردانی حامد محمدی، «زندانی‌ها» ساخته مسعود ده نمکی، «ژن خوک» به کارگردانی سعید سهیلی، «پیشونی سفید ۳» ساخته سیدجواد هاشمی و «غلامرضا تختی» به کارگردانی بهرام توکلی فیلم‌هایی منتخبی بودند که امسال روی پرده رفتند. طبق آنچه از آمار سامانه فروش سینمای ایران به دست می‌آید، سینمای ایران تا روز جمعه شانزدهم فروردین ماه دو میلیون و ۸۳۴ و ۱۹۷ تماشاگر داشته است که به تماشای فیلم‌های روی پرده نشستند. / خبرآنلاین

بازیکن معروف خارجی تیم پرطرفدار سیگاری از آب درآمد

بعضی از فوتبالیست‌های مشهور جهان سیگاری هستند. دکتر سوکراتس ستاره اسبق تیم ملی برزیل، مسعود اوزیل، رونالدو برزیلی، وین رونی، جی جی بوفون و زیدان در زمره این افراد قرار دارند. متأسفانه این موضوع در فوتبال ما هم صدق می‌کند. بودند و هستند بازیکنانانی که در گذشته و حال پنهانی و آشکار به استعمال سیگار می‌پردازند. یک فوتبالیست معروف خارجی که در تیم پرطرفداری هم توپ می‌زند یک سیگاری قهار است. این مهاجم خارجی پیش از شروع هر بازی یک نخ سیگار استعمال می‌کند. او دقایقی قبل از شروع مسابقه تیمش به دستشویی رفته و به صورت پنهانی سیگار می‌کشد که اولین بار کاپیتان تیم مچش را گرفت. این موضوع به گوش سرمربی تیم رسید، اما تنبیهی برای او به دنبال نداشت و جناب سرمربی هم معتقد است یک نخ سیگار مشکلی برای بازیکن ایجاد نمی‌کند. /خبر ورزشی

احتمال ادامه شرایط بحرانی سیلاب تا اردیبهشت

مدیر کل دفتر مدیریت بحران و پدافند غیرعامل وزارت نیرو گفت: برآورد می‌شود با ادامه همین وضعیت مدیریت که به صورت ۲۴ ساعته ورودی‌ها و خروجی‌ها مانیتورینگ می‌شود، بتوانیم از بحرانی که ممکن است آسیب جدی به خوزستان وارد کند جلوگیری کنیم. در حال حاضر از تمامی سد‌های دز، کرخه، گتوند و دیگر سد‌های روی کارون رهاسازی داریم، اما عمده حساسیت روی کرخه و دز است که ورودی مستمری دارند./ تسنیم

سفر اتوبوسی ایرانی‌ها به آنتالیا بیشتر شد

نرخ بلیت پرواز غیرمستقیم به سواحل مدیترانه در ترکیه برای تعطیلات نوروز دست‌کم سه تا چهار میلیون تومان بود، درحالی‌که هزینه یک سفر زمینی به سواحل ترکیه با اقامت در هتل ۵ ستاره، بین دو و نیم تا چهار میلیون تومان تمام می‌شد. قطعاً گرانی پروازها، مردم بیشتری را به سفر زمینی و با اتوبوس به خارج از کشور سوق داده است، اما آن حجم اتوبوس که با پلاک ایران در مناطق ساحلی ترکیه حضور داشت واقعاً تعجب‌برانگیز بود. فقط در یک منطقه ساحلی ۶۰ تا ۷۰ اتوبوس که مسافر ایرانی داشتند، دیده می‌شد./ ایسنا

بعضی از نمایندگان با بازی‎های پشت‎پرده، به فکر منافع شخصی هستند

غلامعلی جعفرزاده ایمن‎آبادی، نماینده مردم رشت در مجلس گفت: انتخابات مجلس یازدهم نزدیک است و تنها یک سال از عمر این دوره باقی مانده ‎است. با این حال، نماینده واقعی مجلس نباید به فکر انتخابات باشد، زیرا حریت نمایندگی از او گرفته می‎شود. بعضی از نمایندگان با لابی و بازی‎های پشت‎پرده، در انجام وظایف نمایندگی خود کوتاهی می‎کنند و به فکر منافع شخصی خودشان هستند. / ایرنا

متهمان پرونده دکل نفتی گمشده به شش ماه تا سه سال حبس محکوم شدند!

در حالی‌که دانشجویان و مردم جامعه با کوچک ترین انتقاد یا اعتراض، حکم‌های چند ساله می‌گیرند، متهمان پرونده دکل نفتی گمشده، یعنی یکی از مهمترین سرمایه‌های کشور به سه ماه تا سه سال محکوم شدند. متهم ردیف اول علی طاهری مطلق مدیرعامل سابق شرکت تأسیسات دریایی به سه سال حبس. سیدرضا مصطفوی طباطبایی متهم ردیف سوم به سه سال حبس. مراد شیرانی متهم ردیف دوم به سه ماه حبس با احتساب ایّام بازداشت قبلی محکوم شدند.

یک میلیارد تومان دستمزد برای نقش کوتاه آقای بازیگر!

روزنامه جام جم نوشت مهران مدیری برای بازی در نقش کوتاهی که در فیلم رحمان ۱۴۰۰ داشته حدود یک میلیارد تومان دستمزد دریافت کرده است. مهران مدیری، محمدرضا گلزار و سعید آقاخانی از بازیگرانی هستند که در این فیلم نقش‌های اصلی را به عهده دارند. بعضی شنیده‌ها حاکی از آن است که مدیری برای بازی در این فیلم حدود یک میلیارد تومان دستمزد دریافت کرده است. نقشی که هرچند بسیار کوتاه است، اما در تبلیغات محیطی به شدت از آن استفاده شده است.
اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۲۷
در انتظار بررسی: ۲
انتشار یافته: ۱۶۰
ناشناس
|
Germany
|
۲۰:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۸
با سلام.عجب عدالتی.همسایه ما از شرکت نفت بازنشسته شد و با پاداش بازنشستگی خود یک زمین 500 متری به قیمت 1 میلیارد و 500 میلیون تومان خرید.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۸
شرکت نفتی ها خوب پول مفت میگیرند مثل کارمندان صدا سیما و بعضی از بانک ها و تمام ارگانهای دولتی نونشان در روغن هست. اینها هرگز گله و شکایتی ندارن هر روز هم از صبح تا شب در تلگرام پرسه میزنند و حتی زودتر از آخرماه حقوق دریافت میکنند.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۸
چی بر مبنای عدالته که این باشه ؟؟
شرکت نفتی ها یک عمر حقوق چند برابر من و شما می گیرند
کلی امکانات از جمله هتل ها و استراحتگاههای لوکس در تمام شهرهای توریستی دارن که هر سال استفاده کنند
نفت کارت دارند که هر چند وقت سهمشون از فروش نفت را می ریزند به حسابشون
بیمارستان مجانی اختصاصی دارند
بعد باز نشستگی هم یکی دو میلیارد می گیرند گه مابقی عمر بهشون بد نگذره
خلاصه با استخدام در نفت در حقیقت در فروش نفت مملکت سهیم هستند
من و شما از نفت سهمی نداریم داداش
علی
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۸
بخیل نباشید و حق خودتان را مطالعه کنید
اگر ایشان حق سوادشان را اینقدر گرفته حتما حقش بوده
و اگر به شما نداده اند قطعا باید اعتراض کنید و بخواهید
نه اینکه به کسی که توانسته حقش را بگیرد حسادت کنید ؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۸
همکار من هم دو سال پیش از اموزش و پرورش بازنشسته شد و ۶۰ میلیون پادش خودشو نتونست بگیره و ارزش پولش حال شده ۱۵ میلیون ، علی برکت الله ؟؟؟؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۸
نماینده شهر ما آشنایان خود را همگی استخدام شرکت نفت کرده و یکسال نشده زندگی لاکچری تشکیل داده اند
میلیمتر
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۸
اونوقت میگن نفت ملی شده خوب اصن نفت اونوقت که ملی نبود با الان چه فرقی کرده که به خاطرش روز ملی شدن رو تو تاریخ گنجوندن و اصن این نفت برای حکام و کارمندانش که اینهمه خوبه برای بقیه چی داره خداوکیلی
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۸
باهنر هم عقب نشینی کرد
ظاهرا او هم فهمید این معاهده صنفی چه تله خطرناکیست که منجر به مرگ کامل اقتصادی و انفجارگرانی میشود
علی
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۸
الان تیم برادر جواد میایند منفی میدهند
ولی این اقدام ترامپ در تروریست خواندن سپاه یکی‌ از مراحل فتف است که اگر آنرا بپذیریم این موسسه هر کسی را به بهانه دروغ‌ یا راست ارتباط با سپاه تحریم و حسابس را مسدود میکند
آنوقت فقط حساب تعدادی واردکننده و صراف نورچشمی باز میماند
این یعنی رانت وحشتناک و گرانی کشنده از دلار تا همه چیز.
شک نکنید
علی
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
ممکن است همسایه شما خانه خریده باشد،ولی پاداش 1.5 میلیاردی بازنشستگی در نفت صحت ندارد و بیخودی شایعه نفرمایید.
عیب گویان بیشتر گم کرده راه
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
پدر من سال 82 از شرکت نفت بازنشست شد، ماهی 4 میلیون و 200 هزار تومان واریزیشه. خدایی یه خونواده 5نفره با ماهی اینقدر حقوق تو تهران، خیلی حقوق لاکچریه. جز یه سفر تفریحی یه روزه به فاصله 200 کیلومتری خونمون هیچ جای دیگه ما رو نبردن. هیچگونه امتیازی برای ما بچه‌ها برای استخدام در شرکت نفت وجود نداره و باید مثل بقیه آزمون بدیم. بیمه خدمات درمانیش انصافاً خوبه، که البته به فرزندان ذکور بالای 24 سال تعلق نمیگیره. حالا اینایی گفتم بنظرتون خیلی لاکچریه. زندگی خیلی از کارمندا داره بسختی میگذره. یه عمر از صبح تا شب میرن اداره به امید یه حقوق بازنشستگی که اگه آدم صرفه جویی هم باشه نهایتش یه آلونک و یه پراید برای آخر عمری براش میمونه. واله بخدا بیشتر کارمندا همینن. الان تو این شرایط که طبقه متوسط داره به طبقه فقیر جامعه کشیده میشه و عملاً روزی فقط یه وعده غذایی میخوریم، این حرفای یعده ظاهربین واقعاً ناراحت کنندست.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
واقعا وقتی طرز تفکر فرهنگی ما اینه باید در کل مدارس رو گل گرفت پون اولین درسی که یاد میگیرن حسادت بدون سند هستش هر وقت تونستی 14 روز دور از عزیزانت تو ناکجا آباد کنار آتیش و گاز سمی بدون جتی امکان تماس تلفنی و ... کار کنی اونوقت حق داری انتقاد کنی یک نفتی از زمان ورود به دانشگاه تاپ بوده و هستن در ضمن شما اول از کم
کاریتون تو کلاس و کلاسهای کنکوری و ... دفاع کنین تا بعد
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
کاملا دروغه.
نفت هم مانند سایر ارگانها سقف داره.
شاید اندک مدیرانی باشند لا شرایط مشابه که در همه ادارات وجود داره.
مسئولان لندنی نمیخواهیم
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
کار مدیری نسبت به بقیه سلبریتی ها که رفتند با سیل زده ها عکس گرفتند و برگشتند مسئولانه تر بود
چون دل به آتش حمله ها زد و نترسید و مسئواین بی کفایت را به چالش کشید
آقای معزی! چه گلی سرمان زدید که ناراحتید از حرفش؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
آگاهی حق مردم است
دوشنبه ۱۹ فروردین ۹۸
دلار ۱۳۹۵۰
یورو ۱۵۶۰۰
سکه ۴۹۰۰۰۰۰
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
عجب کشوری که روی بدم نمیاد یا خوشم میاد داره؟ اداره میشه البته تاریخ نشون داد ه که برای ما مردم زیادی نجیب جواب میده
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
البته که حق گرفتنی است
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
بندر لاذقيه اگر بد،رد میخورد به ایران نمی دادند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
به خدا قسم دورغ ميگي هيچ اطلاعي از پاداش باز نشستگي شركت نفت نداري آقايوني كه نظر ميدن كاملا بي اطلاعند لطف كنيد قبل از ارائه وتاييد هر دروغي به سايت شاناي شرکت نفت سري بزنيد تا واقعيت براتون معلوم بشه .شماهايي كه 17 روز تعظيلي عيد وبدون دغدغه واسترس خوردين وخوابيدين كار منداي شركت نفت با خطرات بيشمار در سرما وگرما در كار توليد واستخراج در بدترين مناطق مشغول كار بودند.
دختر یک بازنشسته شرکت نفت
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
پدر من کارمند بازنشسته شرکت نفت هستش پاداش بازنشستگیش سال 91 حدود 20 تا سی میلیون بود وام مسکن حدود سی میلیونی گرفت 60 میلیون بازپرداختش بود حقوقشم الان 5 میلیون تومن
هستش بدون کسورات البته
الان من یک سوال دارم همسایه شما دقیقا چه سمت سازمانی داره که تونسته انقدر پول بگیره؟ پاداش نفتی ها هم یک سال اوپک به تمام کارکنانش بیست و پنج میلیون تومن داد به پدر من هشتصدهزارتومن دادند. تازه پدر من برادر شهیده ولی هیچ جا ازش استفاده نکرد من حاضرم از فیش حقوقیش عکس بگیرم برای تابناک بفرستم
گرچه میدونم چاپ نمی کنید ولی لطفا تابناک این یکی رو چاپ کن
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
کارمند بیست سال خدمت شرکت نفت هستم. حقوق بالا فقط برای پستهای بالاست . نفت کارت اسم کارتی هست که پول ناهار روزانه و سایر اقلامی که هر کارمند دولتی میگیرد را داخل آن میریزند فقط اسمش نفت کارته نه اینکه پول نفت داخلش باشه. ما بیمه نیستیم وفقط یه بیمارستان داخل تهران داریم که خود نفتی ها حتی الامکان سعی میکنند هزینه درمانشان را از جیب بدهند ولی آنجا نروند . در حال حاضر کشور قطر 5 برابر ایران حقوق به متخصصان صنعت نفت میدهد و متخصصان ما را جذب میکند.
ناشناس
| Canada |
۱۴:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
خخخ عمو جون تو هنوز دنبال عدالتی؟
ناشناس
|
Netherlands
|
۲۰:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۸
بازدید کننده محترم همانطور که در15 شب گذشته به طورصریح وقاطع اعلام کردیم هیچ یک از نظرات .کامنت ها.آرا.پیشنهادات.انتقادات.حمایت ها و محکومیت های شما .هیچ اهمیت وارزشی برای بنده ندارد.
پاسخ ها
علی
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۸
مسئولین محترم تابناک! در حالیکه بسیاری از نظرات را منتشر نمی کنید این کامنت مسخره چیست که در اکثر خبرها آنرا منتشر میکنید؟
ناشناس
| United States |
۲۲:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۸
به درک که اهمیت نداره
ناشناس
| Canada |
۲۲:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۸
دیگه قرص و دارو هم برا تو جواب نمیده
ناشناس
| Sweden |
۲۲:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۸
برو عمو جون یه روش دیگه واسه دیده شدن پیدا کن
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۸
علی جان پیام ایشون مسخره نیست یکم با گیرنده های شما فرکانسش فرق میکنه
بهزاد
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۸
منم با اون دوستمون موافقم که از منتشر شدن این کامنت چرت گلایه داره. بسه دیگه. اینهمه کامنتهای جدی رو که معمولا حرف حق هم هست و باید خونده بشه غیرقابل انتشار میدونید ولی این رو دو هفتست منتشر میکنید.
ناشناس
| Denmark |
۰۰:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
شما هم خودت و هم نظرت ارزشی برای کسی ندارید
ناشناس
| United States |
۰۱:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
پسر تو سوادت بیشتر از تکرار این مطالب نیست . فکر خودت نیستی فکر مخاطبین این سایت باش که بسته اینترنتی میخرند که هر شب حرف تکراری و چرت را سرچ کنند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
احتمالا صاحب این کامنت خودروحانیه
ناشناس
| Belgium |
۱۴:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
به تعداد آدم های دنیا مریضی داریم اینم یه مدلشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۸
درود بر سپاه،خدا با سپاه است.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۸
نگو الان پیاده نظام امریکا می ایند و ناراحت می شوند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۸
خدا با حق است
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۸
مزدوران دوباره شروع کردن به منفی زدن ولی عجب خار چشمی شدی برای اینها و امریکا
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۸
سپاه خوار چشم دشمنان و نور چشم ملت و رهبری است .
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۸
سپاه دوست داشتنی برای یک مدت زمان چند سال دست از ابادانی کشور بردار و اگر دولت هم اسرار کرد باز هم کار نکن تا همه قدر تو را بدانند و وقتی ملت و دولت سختی کشیدن و نتوانستند کارهاشون را پیش ببرند خودشان می ایند التماست می کنند که بیا دوباره کارهای عمرانی کن
ناشناس
| United States |
۲۲:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۸
درود بر ملت ایران
ناشناس
| Sweden |
۲۲:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۸
اره حتما همینطوره که تو می گی
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۸
پرچم امریکا مشکل خاصی داری؟ که اینقدر پارازیت می اندازی در اینجا و خبرهای دیگر
اگر بپرسم مشکلت با سپاه چی هست به خدا می تونم قسم بخورم نمی تونی علت درست درمونی بگویی و فقط به خاطر تبلیغات غلطی که به شما کردند اطهار نظر می کنی
ناشناس
| United States |
۲۲:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۸
آلمان و زاپن و ایتالیا و کره جنوبی . برزیل و ووو فرانسه . سوییس نطامیان اقتصاد را شکوفا کردند کاربر محترمی که میگویید اقتصاد و سیاست و فرهنگ و بین الملل دست نطامیان باشد واقعا فکر نکنم کوچکترین الفبای اقتصاد را خوانده باشی . کجای دنیا دولت و نطامیان در تولید دخالت دارند ؟
ناشناس
| France |
۲۲:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۸
درود بر خدا، سپاه با خدا است.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۸
قسمت اول جمله ات رو موافقم و با قسمت دوم مخالف.خدا با همه بندگانش هست
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۸
پرچم امریکا که می گویی کجای دنیا نظامی ها دخالت ندارند
جهت اطلاع شما دوست با سواد!!!در همین پرچم شما نظامی ها دارند کارهای عمرانی می کنند و یا فرانسه که ارتششان کارهای فرهنگی می کند و بودجه ها را تخصیص می دهد
تابناک من میخوام ازت یک خبر بزنی برای این دوست گرامی از فعالیت نظامیان در کشورهای دیگر تا یک کمی از دانشش کم نشود
!!!
ناشناس
| United States |
۲۳:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۸
دوست عزیز هنوز متوجه حرف من نشدی . من خودم تا کلاس پنجم در روستاهای دور افتاده از طریق سپاه دانش درس خواندم ولی سربازانی بودند که در قالب سرباز معلم در دهه ۵۰ همان روش اموزش و پروش را درس میدادند . درس و کلاس اسلحه و سلاح که نبود . گروه دیگر سپاه بهداشت در بخش رشته تجربی بودندو یا ترویج ابادانی سربازانی بودند که دروس فنی خوانده بودند اما تولید کننده نبودند و در بخش بهداشت کمک میکردند اما طبابت نمیکردند در بخش کشاورزی راهنمایی میکردند اما تولید گر کشاورزی نبودند چرا متوجه نیستی . کلا تولید در اقتصاد نباید سیاسیون و نطامیان دخالت کنند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۸
عزیزم سپاه پیمانکار دارد الان اگر شما تخصصی داشته باشی می توانید استخدام انها بشوی و قبلا استخدام می کردند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۸
پرچم امریکا
سپاه به دلیل اینکه نیاز به کارهای عمرانی وجود داشته وارد شده یعنی ازش خواستند که این کارها را بکند وگرنه اگر شرکتی به این توان در کشور وجود می داشت که معلوم بود کارهاش هم کمتر می کرد ولی چون به این توان شرکتی نداریم از نظر شما باید کارها بخوابد؟
ناشناس
| United States |
۲۳:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۸
نه داداش تو نمیدونی .باید به شرکت های صعیف هم میدان داده میشد تا قدرت بگیرند تو هنوز در سیاست خیلی جوانی قبلا قبل سد سازی و راه سازی و جاده و پل و دانشگاه و ورزشگاه ازادی و میدان ازادی و راه راه اهن و مدارس و بیمارستانها را کدام شرکت های ساختند همین مهندسین ایرانی بودند ولی به دلایل سیاسی تعطیل کردنددر بخش تولید کارخانجات که دیگه نباید توصییح بدم تحقیق کن مصادره کارخانجات
ناشناس
| United States |
۲۳:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۸
توان شرکتی در راه سازی و پل سازی نداریم‌پس پیش پل ها و جاده ها را کدام شرکت ها ساختند . همین راهای ارتباطی تهران به قم تهران کرج و قزوین را کدام شرکت ها و طی چه زمانی ساختند . بیشتر تحقیق کن . شرکت ها تعطبل شدند
ناشناس
| Norway |
۰۰:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
تا چند وقت دیگه تابناک رای ها رو هم فیلتر می کنه
میلیمتر
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
عجب سامانه ای هست این منفی و مثبت
بالاخره جواب کلی از سوالات مهم و چالشی تو دلشه
ناشناس
| United States |
۱۸:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
ناشناس2155 مشکل شما اینه که نمیخواهید قبول کنید که یه چیز هایی عوض شده و مردم دیگه واقعیت ها رو متوجه می شن
ناشناس
|
France
|
۲۰:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۸
من در محله ای زندگی میکنم و با بقال و قصاب و سبزی فروش و نانوا و میوه فروش و بعضی همسایه های دور تر در محله درگیری و دعوا داشتم و هر بار که انها را میدیدم بسمتشان سنگ پرتاب میکردم تا اینکه ریش سفیدان پا درمیانی کردند و قرار شد که همدیگر را سنگ نزنیم.از انروز من فقط بهشان فحش میدهم و کلوخ پرتاب میکنم و سر قرار خودم با انها هستم و هرگز سنگ پرتاب نکردم.بنظر شما با اینکه من سر قرار خود مانده ام انها چرا اینقدر نفهمند و هنوز بمن جنس نمیفروشند؟
پاسخ ها
علی
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۸
جمع کن این مزخرفات رو! زیر همه خبرها چرت و پرت می‌نویسی که چی؟
ناشناس
| United States |
۲۲:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۸
برای اینکه تو به قصاب محله برای خرید گوشت و برای خرید میوه به میوه فروشی نرفتی بلکه در چنین جاهای سرکشی کردی و گفتی عقیده ات چی هست . منش سیاسی تو چی هست . کدام‌جناح هستی . ریش شنا چرا کوتله هست . یقه و استینت چرا چنین هست . حتما برای تفتیش رفتی ‌ .
حمیدخان
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۸
مخ؟............ یوخ
ناشناس
|
France
|
۲۰:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۸
تبریک به همه ی کسانی که هنوز زنده اند.خیلی عجیب است!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۸
انبوه سازان...........لطفا به جای سوریه در کرمانشاه زلزله زده که بعد از دوسال هنوز خانه ندارند انبوه سازی کنید ویا برای سیل زدگان اخیر .............مردانگی تون را اینجا وبرای ایران وایرانی نشان دهید لطفا............ اقای باهنر .......چرا بدتون بیاد شما اقایون مسئول که دغدغه ای نداریدوجیب های خودتون واعوان وانصارتون پر ..........رنج وبدبختی برای مردم عادی هست ........
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
دغدغشون اینه کی گرین کارت آغازاده هاشون درست میشه .خیلی سخته به خدا میلیاردی هزینه کردن بدبختا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۸
دیگه کی سیمای میلی نگاه می‌کنه و روزنامه می خونه تا اینترنت وتلگرام وکلا فضای مجازی هست
سراب
|
France
|
۲۰:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۸
دکل خوردی بوخور ولی اعتراض نکن
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۰۱:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
بخورین نوش جانتان ولی حداقل دادگاه مثل دادگاه مرتضوی و طوسی نشه
ناشناس
|
Canada
|
۲۰:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۸
سخت ترین کار در این دنیا بحث کردن با آدمی است که به خودش قول داده است هیچ وقت نفهمد. "انیشتین"
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۱۸:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
این جمله از مارک تواین است نه اینشتین
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۸
باز بگید پول هارا بردن سوریه هدر دادن کارشناس امریکایی میگوید بندر لاذقیه امکان بی اثر کردن تحریم را به ایران میدهد امریکا باید بداند که شرایط 2013 نیست چون هم بدهی امریکا دوبرابر شده هم ایران همپیمانهای قویتر پیدا کرده و هم داعش به درک واصل شده
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۸
هر چی نگویی به خاطر فکر مسمومی که با تبلیغات برای یک عده ای جا انداختند نمی توانی برگردانی
فقط در عجبم که چرا این ها دائم دم از کوروش می زنند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۸
اره پوتین حتما اجازه میده !
ناشناس
| France |
۲۳:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۸
کارشناس امریکایی را ول کن هر وقت دو دلار بابت ان سود عاید کشور کردی و یا تحریم را دکر زدی بیا اینجا و ادعا کن که سیاست درستی داشتیم.تابحال که همش خرج از جیب ملت فقیر و پابرهنه ایران بوده‌‌.اگر عایدی برداشتی اعلام کن امثال منه نادان و بی اطلاع هم خوشحال باشیم
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
مگر بندر لاذقیه برای مدت 50سال به روسیه واگذار نشده است
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
اشتباهی مثبت دادم
علی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
هرجا آمریکا بنفع شما هر حرفی بزند فورا آنرا در بوق میکنید
ولی اکثر عقلا میدانند که این ادعای آمریکا، خودش بهانه ای برای سخت تر کردن تحریم و کنترل بیشتر سپاه در سوریه
است
ولی شما فورا بعنوان یک سند از مفید بودن هزینه هایی که در سوریه کردید استفاده میکنید !!؟؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
کاربر 20:53 اگه بدهی آمریکا دو برابر شده باشه پس وضع خیلی خرابه! اقتصاد خود بنده نسبت به اقتصاد آمریکا خوبه، چون من همش 200 هزار تومن بدهکارم ولی آمریکا میلیاردها دلار! مرد حسابی اقتصاد بزرگ بده و بستان‌های بزرگ دارد، طبیعتاً میزان بدهی هم بالا میره...گردش مالی بزرگی هم دارن، تولید ناخالص و ... یکم فکر بد نیست!بلی
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
بدهی که دوبرابر حجم اقتصادی شد منتظر یک بحران است تا از هم بپاشد
ناشناس
|
Canada
|
۲۰:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۸
مجلس و شورای نگهبان در مورد سی اف تی و پالرمو خودش هم نمیداند چه میکند اما بعید نیست حوادث طبیعی اخیر و خسارت های آن, کشور را مجبور به پذیرش سی اف تی بکند چون ایران در وضعیت بحرانی فعلی نیازمند اینستکس است
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۲۲:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۸
چاره ای ندارن که قبول کنن حالا یه دردسر جدید هم اضافه شده که تحریم سپاهه اون رو کجای دلشون بگذارن
ناشناس
| Romania |
۰۰:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
سی اف تی رو تصویب می کردن یه جور داستان میشد نمی کردن یه جور دیگه.
ناشناس
| United Kingdom |
۰۰:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
اگه CFT رو تصویب کنن
حساب های مخفی و نقل و انتقالات مخفی لو میره
ناشناس
| Denmark |
۰۰:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
مجلس که کلا در هیچ موردی نمی دونه چی کار میکنه
اموزگار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۸
۱-معلوم نیست برخلاف همه شعارها نسبت به دزدان اموال ملت اینهمه مماشات در مورد بعضیها وشدت در مورد بعضیها میشود در حالیکه همه دزدان ملیاردی هستند۲-پارتی مهران مدیری کیه که براحتی توهین میکنه واینهمه دریافی در مقابل شو بیمزه میگیره۳-پناهجویان حقشونه چرا فرار میکنند -بندر لاذقیه جوک سیزده نیست اینهمه نتان بیهویت بمباران کرد چی شد
پاسخ ها
ناشناس
| Netherlands |
۰۹:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
جناح حاکم پارتیشه
ناشناس
|
Netherlands
|
۲۰:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۸
بجای انکه بندر لاذقیه را در اختیاربگیریم که انهمه بخاطرساختن 20 هزارواحد مسکونی واسه مردم سوریه باشد به سیل زدگان و زلزله زدگان کرمانشاه وسرپل ذهاب کمک کنند بعدش بجای اینکه بندر لاذقیه را ازسوریه بگیرند انهمه نه بخاطرمنافع ملت ومردم ایران بلکه بخاطرکمک به سوریه و...بندرچاه بهار را دراختیارهندیهاقرارندهند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۸
مستر سرمایه گذاری در همه جای دنیا اتفاق می افتد
اگر شعور داشته باشیم
ناشناس
| United States |
۲۲:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۸
بنابراین این برنامه داره میگوید تا صد سال دیگر کشور ایران ارامش نخواهد داشت چون میخواهند دنیا را آباد کنند ولی ایران .‌.‌‌.
ناشناس
| Poland |
۰۰:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
سر مایه گذاری که برگشت داشته باشد نه سرمایه گذاری که پول ملت به باد برود
ناشناس
| Canada |
۱۴:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
جناب 22:22 سرمایه خوری چی؟ اون هم همه جای دنیا اتفاق می افتد؟
ناشناس
| United States |
۱۷:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
این بخشی که باید با کشورهای که با امریکا مشکل سیاسی دارند دوست شویم طرح اصولگرایان هست یعنی این‌گروه تز شان این هست که سرزمین های دیگری را به بهانه کمک یا ساخت بیمارستان و نفت مجانی بدهیم تا زمین درگیری و جنگ تغییر پیدا کند در صورتی فرمول راحت هست شما چکارداری که دیگران چی میکنند . سرت تو لاک خودت باشه . مشکلات حل میشه . مگه قرار نیست به عدالت برسی . اصلا عدالت چی هست . مگر قرار نیست همه در رفاه باشند پس رفاه و اسایش و خوشحالی کجاست . همهش که غم و اندوه شده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۸
واقعا امثال باهنر اروپا را نشناخته اند ایا می خواهند مثل ترامپ به ایران لگد بزند تا بفهمند
امیرالمؤمنین علی علیه السلام فرمود: کسی که به هنگام یاری ولیّ (رهبر) خود، بخوابد با لگد دشمن از خواب بیدار خواهد شد
پاسخ ها
ناشناس
| Netherlands |
۰۹:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
پیغمبر هم در بعضی از جنگها با بخشی از کفار متحد میشد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۸
این دولت ایران است یا عراق و سوریه؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۸
و یمن و جدیدا اون کشور آفریقاییه که بیمارستان ساختن توش
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۸
گفته صادرات و ساخت 500 هزار واحد مسکونی کلی شغل برای ایرانی ها و درآمدزایی دارد
ناشناس
| Canada |
۲۲:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۸
یا عراق و سوریه
ناشناس
| United States |
۲۲:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۸
اینقدر در خارج از مرزها هزینه سازی میکنند که دیگر پولی برای ایران نخواهد ماند . مثلا در دوره قاجار چند جمهوری شوروی اطراف خزر چقدر هزینه شد اخرش به شوروی رسید و خود شوروی چقدر در بلوک شرق هزینه کرد آخرش هر کدام یک کشور شدند دلیلش بخاطر عافل شدن از مردم کشورش هست
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۸
حالیت نیست و این سرمایه گذاری ها برای اینده جواب می دهد و چون شما نوک بینی را می بینی نمی توانی درست نظر بدهی
خطاب به پرچم امریکا
ناشناس
| United States |
۲۳:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۸
راست گفتی من نوک دماغت را میبینم . خوب هم جواب داده . چه اینده خوبی داری .‌پلی و راه و راه اهنی ساختی که با فوت و اب هزینه هدر رفت . سقوط پل ها را یکی یکی ندیدی اگر تو نوک دماعت را دیدی جنگل ها پر زباله شده .
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۸
دیدی نوک دماغ را می بینی و هر چیز بی مورد را به هم ربط دادی
ناشناس
| United States |
۰۰:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
آره داداش تو نوک دماعت را ندیدی که سیاست چقدر بالا و پایین داره . در سیاست هم‌میشه کذب هم گفت . میشه گفت دولت در ایران جواب نمیده . خوردو سازی جواب نمیده . دمکراسی جواب نمیده . راه سازی در مکانیزم دولتی جواب نمیده . همه امور را حتی خوردو سازی را به نطامیان بدیم . چند میگیری چنین نگارش میکنی . یه موقع صررنکنی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۸
سیگاری بودن به ورزشکاری که در ورزش وقفه نیانداخته باشد زیاد ضربه نمیزند اما امان از افتادن وقفه در ورزش کردن سیگاریها
ناشناس
|
United States
|
۲۱:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۸
آقا من خبر مربوط به ضرب و شتم مهاجران ایرانی و افغانی در یونان را که تیتر زده بودید چندین بار از سرتا تهش خواندم
هیچ جا به صراحت از ملیت مهاجران حرفی نزده بود اما شما یه تیتری می زنی که مخاطب جمع کنید همه اش هم چرت و دروغه
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۲۲:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۸
چرا جوانان ایرانی و افعانی باید پناهنده شوند چرا عربیها در ایران پناهنده نمیشوند . علت چیست
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۸
چون برای جوانان تبلیغ می کنند که انجا بهشت است ولی اینجا بدبخت
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۷:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
ماهواره نمی بینی که انها را نشان می دهد
ناشناس
|
United States
|
۲۱:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۸
امشب تنها شبی هست که اصلا هیچ نظری ندارم . چون بیشتر این خبرها دردی از مردم جامعه دوا نمیکند . چه اف ای تی اف تصویب بشه چه نشه هیچ فرقی برای مردم ایران ندارد . آلان برنامه جامع برای امور زیر بنایی و جلوگیری از حوادث احتمالی چیست
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۸
فرق دارد تصویب شود کمتر بدبختی میکشیم.تصویب نشود بدبخت و بیچاره میشویم درست مثل انتخابات فلانی رای بیاورد کمی بدبخت میشویم اونیکی رای بیاورد بیچاره میشویم
میلیمتر
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۸
آره به خدا
ناشناس
| Canada |
۱۴:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
تصویب نشود مردم در سختی می افتند تصویب بشود اون کسی که پول یواشکی و مبادلات یواشکی دارند در سختی می افتند
مانا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۸
اونوقت همین آقا در دورهمی میگه داریم خفه میشیم !!.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۸
جهت اطلاع شما همین صدا و سیما هم زمان احمدی نژاد همین طوری بوده و دولت را نقد می کرد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۸
ممنون که به ما که تو ایران زندگی نمیکنیم این مطلب رو اطلاع دادین
:)
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۸
عمر من فقط با استرس گذشت ، به طوری در ۴۵ سالگی تمام درد و مرض ها به سراغم اومده ، خدا شاهده اگه قیامتی باشه من یکی پل صراط جلوی شما مسیولین بی کفایت را خواهم گرفت ، عمرم را تباه کردید رفت جناب باهنر ، نه شادی ، نه تفریحی ، نه صدا و سیمایی
پاسخ ها
سراب
| France |
۲۲:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۸
ایرانی ها اون دنیا همه بهشتن چون این دنیا ایران بودن
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
فکر کنم سر پل صراط خیلی شلوغ بشه چون اکثر ایرانی ها انجا منتظر انتقام گرفتن از مسببین جهنم کردن این دنیایشان خواهند بود
ناشناس
| Canada |
۰۶:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
البته ترجیح من جهنمی است که مسیولین ایرانی در آن نباشند
رضا
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
کل دنیای شما در همین سه مورد خلاصه میشه ؟ ( شادی ، تفریح و صدا و سیما ) هدف دیگری در زندگی
نداری ؟ مثلا تحصیل علم ، ازدواج و تشکیل خانواده و شغل آبرومند و خدمت به مردم و تربیت فرزندان مفید برای جامعه و آبادانی کشور و .... که احتمالا همه اینها را شعار میدانید و
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۸
لیبی امروز دستپخت امریکا و اروپا است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۸
ای کاش انبوه سازان ایران ، همت میکردند ،و خانه های سیل زدگان را بازسازی ،و نوسازی میکردند ؟ تاریخ نشان داده از دوران رومیان ،و تا جنگهای صلیبی میان ایران ،و بخشهایی از عراق ،و سوریه ، رابطه ،و دوستی و در بخشهای دیگر جنگ ،و دشمنی وجود داشته است ؟ پس بهتر است در جهان مدرنیته ، مسئولان ایران بیشتر بفکر منافع ملی باشند ؟ زیرا در دوران عثمانیها همهٔ منافع ایران در بخشهایی که با ایران ارتباط داشت نیز قطع گردید ،و همانها علیه ایران اقدام میکردند ، نمونهٔ بارز آن جدایی دیاربکر و اقلیم کردستان عراق ،و سوریه از ایران است ؟،
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۲۲:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۸
چون مسولین کشور تا برای همیشه میخواهند انقلابی عمل کنند . یعنی صدور انقلاب در اولویت اصلی هست .
ناشناس
|
United States
|
۲۱:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۸
جناب جهانگیری شما معمولان را به ایران وصل کن تا مدیترانه پیشکش . امام جمعه محترم شما که نفوذت روی مردم بیشتره چرا از مسوولان دیگر می خواهی مردم را قانع به ترک خانه بکنند اصلا هر کی فقط دستور میده این دستورا را کی اجرا خواهد کرد یا بازدید یا دستور اصلن همه چی قاطی سده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۸
جالبه مجمع تشخیص میدونه که بررسی cft در مجمع کاملا خلاف فانون اساسی است ولی باز هم داره ادامه میده ،! و جالبتر اینکه میدونتد که چه بر سر ملت میاد ؟! و فقط دارن وقت کشی میکنند که شاید فرجی بشه ؟؟!
خراسان جنوبی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۸
وقت ان است که بنیاد مستضعفان و آستان قدس رضوی که ماشالله ثروتمند هستند به داد ملت برسند ، بهترین موقعیت برای اثبات اینکه واقعا بنیاد مستضعفان هستتد میباشد ، بسم الله .
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۸
فدایی های مدیری تحویل بگیرن میاد اونجا جوری ژست میگیره وناله می‌کنه انگار لنگ دو میلیون پوله همش شو اف ونمایش دریغ از ذره ای حقیقت
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
مدیری و امثال او جزو معلمان ظلم در کشور هستند
همینکه در سیمای میلی برنامه دارد خودش جای هزار تا شک و سوال است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۸
مسیولین ، شما رو به هر چه میپرستید پول مملکت رو تو سوریه و عراق و لبنان خرج نکنید در حالی ملت خودمان درگیر این همه فلاکت و بدبختی و جوانان کشور بیکارند ؟! چطور انتظار هم دارید که کشور رشد جمعیت هم داشته باشه ؟! جوانان مملکت ۴۰ ساله شدند و دربعضی موارد دیگه قادر به بچه دار شدن هم دیگه نیستن ؟! پدر من با ۹۰ هزار تومان یک خونه خرید من یک کیلو گوشت نمیتونم بخریم
پاسخ ها
میلیمتر
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۸
وقتش رسیده
علی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
هم هزینه مالی و جانی در عراق و سوریه و لبنان و یمن میکنند و هم خطر جنگ بزرگ در کشور را باعث میشوند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۸
وكيل دزدان دكل نفتي : " همانطور که در گذشته گفته‌ام قرار نیست پولی به خزانه بازگردانده شود " . اين وكيل چطور از دزدان بيت المال دفاع مي كنه !!! متهمان به حداقل مجازات محكوم شدن ، دهها ميليون دلار غارت شده هم به خزانه برنمي گرده . بيخود چرا دادگاه برگزار كردين؟
پاسخ ها
سراب
| France |
۲۲:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۸
نمایش
باهر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۸
70میلیون دلار ویا بیشتر از سرمایه صندوق باز نشستگی صنعت نفت توسط آقایان و دوستانشان و سایر مدیران مربوطه باهم خورده شده و حیف و میل کرده اند وحق خیل بازنشستگان صنعت نفت پایمال شده است.آن وقت این اقایان غارتگر بدون باز گرداندن اموال به حداکثر 3سال حبس محکوم.میشوند.به این میگویند عدالت!!! منتهی عدالت برای طبقه اشراف دزد نه عدالت برای پابرهنگان که حبس آنها طویل المدت و با اعمال شاقه و ضرب و شتم و قطع دست همراه هست!!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
بعد تعجب میکنیم که چرا از زمین و اسمان بلا به این کشور نازل میشود
ناشناس
|
United States
|
۲۲:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۸
تا اقتصاد ما دولتی باشد تا اقتصاد دست نهاد شبه دولت هست تا اقتصاد دست امنیتی باشد نه سرمایه گذاری از طرف مروم انجام‌میشود نه تولید رونق میگیرد اما یک نتیجه بسیار بدی در آینده شکل خواهد گرفت که اختلاس بسبار وحشتناک دیگری مثلا صد میلیارد دلاری انجام‌میگیرد که واقعا جمع و جور کردنش خیلی سخت هست و دلیلم این هست که کشورهای پیشرفته اجازه نمیدهند دولت سد سازی و راه سازی و مدرسه سازی و نفت و گاز دخالت کند فقط مالیاتش را میگیرد شرکت خصوصی بازرس و حسابرس دارد مدیر خصوصی هیچوقت اموالش را براحتی بخشش نمیکند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۸
قرار نیست انبوه سازان در سوریه رایگان خانه بسازند. این فرصتی برای اشتغال نیروهای ایرانی در خارج از کشور است . برخی در توهم هستند و فکر می کنند عراق و سوریه کشورهای فقیری هستند و ما همه چیز را رایگان به انها میدهیم. اگر این دو کشور فقیر بودند با این همه جنگ و ناامنی پولشان باثبات تر از ما نبود. زیرساخت های سوریه که در زمان خافظ اسد و بشار اسد درست شده و زیر ساختهای عراق که در زمان صدام ایجاد شده است انها را به کشورهای توانمندی تبدیل کرده است. این روزها که حرف از سیل و سد است این نکته گفتنی است که فقط یک سد عراق 7 میلیارد متر مکعب گنجایش دارد و سیستم تخلیه ان در هیچیک از سدهای ما هنوز وجود ندارد.
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۲۳:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۸
چون دلار گران هست چون دستمزدهای کارگران و مهندسین در ایران با خارج مرزها فرق دارد . چون قیمت مصالح ساختمانی در داخل ایران با خارج کشور فرق دارد چون اقتصاد ما با اقتصاد جهانی متفاوت هست هر چی سرمایه گداری حتی در مسکن انجام دهید همش ضرر هست این یاخت و سازها توجیه سیاسی دارد نه اقتصادی حالا بیسشتر فکر کن کارگری که در ایران روزی صد هزار تومان میگیرد در سوریه بخاطر بالارفتن قیمت ارز سه برابر میگیرد یعنی سیصد هزار تومان
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
سوریه که ۷۰۰ هزار کشته داده و ۷ میلیون آواره داده و ۷۰ درصد کشورش نابود شده چطور میتواند هزینه بازسازی را بدهد ؟
بغیر از آنکه هزینه اش را هم مردم ایران باید بپردازند
ناشناس
| United States |
۱۶:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
بجز سه شهر سوریه بقیه شهرها خانه ها و ادارات مثل اب کش شدند یعنی تنها وسیله ای که پشت بام خانه ها سالم مانده ولی کج ایستاده دیش ماهواره هست . همه اینها با واگداری قدرت براحتی امکان پدیر بود . نیازی به این همه هزینه نبود . ممالک عربی اصلا دستاورد و تجربه دمکراسی جواب نمیده .چرا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۸
در حالی‌که دانشجویان و مردم جامعه با کوچک ترین انتقاد یا اعتراض، حکم‌های چند ساله می‌گیرند، متهمان پرونده دکل نفتی گمشده، یعنی یکی از مهمترین سرمایه‌های کشور به سه ماه تا سه سال محکوم شدند

این جمله انصافا بهترین موضع گیری تابناک در مورد عدالت بود.
پاسخ ها
ناشناس
| France |
۰۰:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
سخن حق
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۸
پول هایی که به جای آبادانی ایران در عراق و سوریه و لبنان و یمن و غیره خرج می شود چرا ؟
امیدوارم عمق استراتژیک کشور به جای سواحل مدیترانه در داخل پیگیری شود
پاسخ ها
ناشناس
| Denmark |
۰۰:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
نمی شود که بشود
ناشناس
|
Switzerland
|
۲۳:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۸
به داد ملت ایران و پناهنده هاش برسید دست از شعارهای تکرارز بی نتیجه بردارین، الان اگه مرزها باز باشه بیش از ۵۰% پناهنده خارج میشن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
صدا و سیما مدام مشغول ماله کشی بود، در مورد پالرمو و cft نباید هم از طول کشیدنش بدتون بیاد، در مورد بندر لاذقیه هم باید بگم بزک نمیر بهار میاد، کمبزه با خیار میاد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
اینها رو ول کنید. مسولان کی میخوان استعفا بدن
پاسخ ها
ناشناس
| Sweden |
۱۸:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
فردا صبح خوبه؟مشکل نداری با این تایم؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
یک میلیارد تومان دستمزد ??????????????
اونوقت یکی میگه سخت ترین کار بعد از معدن بازیگری ؟؟؟؟؟
واقعا" که خیلی سخته!!!!!!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
هر چه تحريمها طول بكشه هر چه پالرمو تصويبش طول بكشه هر چه پروژه هاي عمراني طول بكشه البته كه باهنر و بي هنرها خوششان ميشود چرا كه نه مهم نیست كه پشت در دادگاهها پير ر جوان از فقر مادي و معنوي دارن طلاق ميگيرن مهم نیست ملت محروم از درامدهايي چون ساير ممالك هستند همه دارن از غم و بدبختي نابود ميشن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
منظور روحانی اینه که دلار. کالای اساسی 4200. رو می رسونم به 6000
ناشناس
|
Norway
|
۰۶:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
آقا شما درگیر درباره هزار یا دو هزار متر مکعب در ثانیه دارید؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
خدایا خسته شدیم .مگر خدای نکرده از اایران رفتی ما را به حال خود رها کردی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
متهمان پرونده دکل نفتی گمشده به شش ماه تا سه سال حبس محکوم شدند!

به نظر شما مسخره نیست؟
با احتساب بازداشت قبلی لابد بایستی ازاد باشند یکی گوسفند می دزدد دستش را می زنند و یکی دکل نفتی می دزده آاد و رها عشق و حال می کنه
پاسخ ها
میلیمتر
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
این که اولیش نیست مگه حکم آقای مرتضوی رو یادت رفته
رضا حاج محمودان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
از دستمزد کلان مهران مدیری ناراحتید یا از افشای شیوه ریاکاری والتماس دعای ایشان از بازیگر مقابل ! ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
لقب آقای بازیگر اصلا به آقای مدیری نمی چسبه. این عنوان مخصوص و برازنده ی استاد انتظامی است. لطفا دقت بفرمایید.
آشنا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
با سلام. متاسفانه با خواندن تمام این نظرات به این نتیجه رسیدم که با روح و روان مردم به گونه ای رفتار کردند که مردم به جای مطالبه حق قانونی خود وقت خودشان را در سرک به زندگی دیگران بگذرانند و از واقعیت ها دور بمانند
ناشناس
|
Canada
|
۰۹:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
ضرب و شتم شدید پناهجویان ایرانی و افغان در یونان: اروپا در التهاب وترس از سیل پناهجویان.
داود
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
کسی که برای حضور چنددقیقه ای یک میلیارد تومان دریافت می کند می تواند درد کارگری را که یک ونیم میلیون تومان می گیرد را درک کند؟آنوقت میایند ودم از همدردی با مردم میزنند.آقای مدیری باورکنید دست امثال شما واحمدی نژادی هابرای مردم روشده است.درد شما وهمفکرانتان دوری ازقدرت است ولی مردم شما ونگاهتان به جامعه ومردم را شناخته اند ودیگر اجازه نمی دهند دستتان به قدرت درازشود.
ناشناس
|
United States
|
۱۱:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
دست از لجاجت بردارید سیل اقتصادی در راه است
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
آقای مدیری حتماً مالیاتش را هم داده . مگه نه ؟
پاسخ ها
ناشناس
| Sweden |
۱۸:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۹
تو نگران نباش مامور مالیات در این موارد خوب کارش رو بلده فقط زورشون به دکترا نمی رسه
نااشنا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۲۰
باکسانی که قدرت با پول بدست بیارن و عدالت با پول میفروشند هیچ انتظاری نباید داشت
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
بسته ویژه خبری
برچسب منتخب
انتخابات مجلس یازدهم آنفولانزا عوارض خروج از کشور بودجه 99 شهاب منصوری عبدالحمید ریگی استعفای استراماچونی لیلا واثقی سیدقاسم موسوی قهار پایتخت 6