بازدید ۵۸۵۲۸
هزار و ششصد و هفدهمین بسته ویژه خبری «تابناک»؛
رصد‌خانه «تابناک»، خبر‌هایی برای مخاطبان آماده می‌کند که غیررسمی هستند یا اینکه کمتر از اهمیت خود، مورد توجه قرار می‌گیرند. تیتر‌هایی مانند: «لاریجانی» مخالفان FATF را به چالش کشید/افزایش تعداد نمایندگان مجلس یازدهم منتفی شد/برآورد آذری‌جهرمی از خسارت ارتباطاتی لرستان و ... رصد‌خانه امروز تابناک را تشکیل می‌دهند.
کد خبر: ۸۸۹۳۷۴
تاریخ انتشار: ۱۶ فروردين ۱۳۹۸ - ۲۱:۳۶ 05 April 2019

تحولات در گذر است و خبر هیچ گاه متوقف نخواهد شد؛ خبر‌هایی رسمی و گاه غیر رسمی؛ خبر‌هایی که مورد توجه قرار می‌گیرد یا ممکن است همه به راحتی از کنار آن بگذرند. رسانه‌های خبری هر یک به فراخور وابستگی جناحی خود، خبر‌هایی را برجسته می‌کنند و در مواردی هم از کنار آن می‌گذرند. اگر خبر به‌ما‌هو خبر موضوعیت داشته باشد، وابستگی جناحی نباید در کمرنگ و پر رنگ منتقل کردن آن تأثیری داشته باشد.

رصد‌خانه «تابناک»؛ جایی است که خبر‌هایی گاه غیررسمی و گاه اخباری که مورد توجه قرار نمی‌گیرد، برای مخاطبان آماده می‌کند؛ خبر‌هایی که گاه به ملاحظه جناح‌های سیاسی مورد توجه قرار نمی‌گیرند و گاه به دلیل کم توجهی رسانه‌ها به حاشیه می‌روند، ولی همین خبر‌ها، اخباری هستند که مخاطبان را از پشت پرده جریانات سیاسی آگاه می‌کنند. در رصدخانه، تیتر و خلاصه‌ای از مهم‌ترین اخباری که اطلاع از آن‌ها ممکن است برای مخاطبان مهم و قابل توجه باشد، در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد و اینک رصدخانه تابناک را می‌بینید.

سفارت پرتغال در تهران امور مربوط به روادید را متوقف کرد

کنسولگری سفارت پرتغال در تهران در اطلاعیه‌ای به تاریخ ششم فروردین ماه سال جاری (۱۳۹۸) اعلام کرد که همه امور مربوط به روادید، تا اطلاع ثانوی متوقف شده است. گفتنی است، این سفارتخانه هیچ گونه توضیحی در این خصوص نداده است. همچنین فارس گزارش داد: چندی پیش یکی از کارمندان ایرانی سفارت پرتغال در تهران هدف تیراندازی با اسلحه بادی قرار گرفت. بعدازظهر سه‌شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۷ در نزدیکی سفارتخانه پرتغال در تهران کارمند محلی ایرانی سفارت مزبور هدف تیراندازی یکی از سرنشینان موتورسیکلت قرار گرفته و از ناحیه قفسه سینه زخمی و به بیمارستان منتقل شد. در همان زمان وضعیت جسمانی فرد مزبور مساعد اعلام شد. براساس بررسی‌های اولیه پلیس موضوع بر اثر اختلافات شخصی بوده و انگیزه خاصی نداشته است. هنوز مشخص نیست که توقف امور مربوط به روادید با این حادثه ارتباطی داشته باشد.

شهرداری شیراز: آتش سوزی طاوس دروازه قرآن عمدی بود

شهردار منطقه سه شیراز گفت: آتش سوزی که منجر به سوختن تندیس طاوس مستقر در دروازه قرآن این شهر شد، عمدی بوده است. فرود بذرافشان، روز جمعه در گفت وگو با ایرنا اضافه کرد: حوالی ساعت ۲۴ پنجشنبه ۱۵ فروردین، المان (تندیس) طاوس مستقر در ورودی شهر شیراز از شمال که از گذشته تاکنون در دروازه قرآن این شهر وجود داشته و در اواخر سال ۹۷ با طرحی جدید جایگزین شده بود به صورت تعمدی آتش زده شد. وی بیان کرد: در عمدی بودن این اتفاق شکی نیست و شناسایی فرد یا افرادی که ایجاد کننده این حریق هستند در دستور کار نیرو‌های انتظامی است و از طریق دوربین‌های مداربسته در حال انجام است. بذرافشان با بیان این که نیرو‌های شهرداری در حال تعمیر خسارت‌های وارد شده به تندیس طاووس در دروازه قرآن شیراز هستند، افزود: از اولین ساعاتی که مأموران آتش نشانی، حریق را فرونشاندند، تعمیر این نماد آغاز شده و امید است تا ساعات پایانی امروز کار تعمیر به پایان برسد.

تلاش برای نامگذاری خیابانی در مشهد به نام «محمدرضا شجریان»

سید مسعود ریاضی، عضو شورای شهر مشهد، در صفحه اینستاگرام خود نوشت: «طرح نامگذاری خیابانی به نام استاد شجریان در پایان سال نود و هفت توسط تعدادی از همکارانم امضا و پیشنهاد شد. در بخشی از دلایل توجیهی به خدمات شایان توجه استاد مهدی شجریان که در طول حیات مبارک ملقب به استاد القراء بود و همچنین فرزندان و نوادگان هنرمند ایشان اشاره و پیشنهاد شده که معبری به نام استاد نامگذاری شود. امیدوارم به زودی پس از طرح در کمیسیون محترم فرهنگی در صحن شورا طرح و تصویب شود.»

پیشنهاد ابوترابی: مردم درصدی از درآمد خود را به سیل‌زدگان اختصاص دهند

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدحسن ابوترابی‌فرد، خطیب نماز جمعه تهران گفت: مردم درصدی از حقوق و درآمد خود را به حل مشکل سیل‌زدگان اختصاص دهند و یک کار بزرگ ملی شکل گیرد تا برادران و خواهران ما و فرزندان عزیز میهن اسلامی که در این حادثه آسیب دیده اند احساس کنند که ملت ایران در کنار آن‌ها هستند. وی تصریح کرد: اما باید ملت ایران همانند مردم شریف شیراز که وقتی آن حادثه ایجاد شد خانه‌های مردم این شهر به روی سیل زدگان گشوده شد و در خدمت برادران و خواهران خود قرار گرفتند این کار بزرگ باید تداوم پیدا کند. مردم درصدی از حقوق و درآمد خود را به حل مشکل سیل اختصاص دهند و یک کار بزرگ ملی شکل گیرد تا برادران و خواهران ما و فرزندان عزیز میهن اسلامی که در این حادثه آسیب دیده اند احساس کنند که ملت ایران در کنار آن‌ها هستند.

احتمال تغییر زمان برگزاری کنکور ارشد ۹۸

سیل اخیر نه تنها نگرانی‌های بیشماری برای هموطنان در مناطق استان‌های خوزستان، لرستان و گلستان ایجاد کرده، بلکه به دغدغه‌ای بزرگ برای داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد ۹۸ تبدیل شده است. بر اساس برنامه زمانبندی سازمان سنجش آموزش کشور، این آزمون قرار است روز‌های پنجم و ششم اردیبهشت ماه امسال در سراسر کشور برگزار شود که با توجه به خسارت‌های وارده به خانه‌ها و شرایط عادی زندگی استان‌های یاد شده، عملاً امکان آمادگی این داوطلبان هم برای کنکور کارشناسی ارشد به حداقل رسیده است. تعداد زیادی از این داوطلبان طی روز گذشته خواستار تغییر زمان برگزاری این آزمون شده اند. پیگیری‌های خبرنگار گروه دانشگاه ایرنا از مجتبی شریعتی نیاسر معاون آموزشی وزیر علوم و ابراهیم خدایی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور مبنی بر بررسی این مسأله به نتیجه نرسید. با این حال، سید جواد ساداتی نژاد عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی و شورای سنجش و پذیرش دانشجو روز جمعه در گفت وگویی کوتاه با خبرنگار گروه دانشگاه ایرنا اعلام کرد که این موضوع در جلسه روز یکشنبه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس بررسی می‌شود.

انتقاد فرماندار پلدختر از وضعیت مدیریت بحران در مناطق سیل‌زده

در شرایطی که شهرستان پلدختر به دلیل وقوع سیل همچنان در وضعیت بحرانی قرار دارد، از روز گذشته شایعه عزل فرماندار این شهرستان دست به دست شد، اما استاندار لرستان و مشاور وزیر کشور این خبر را تکذیب کردند. در روز‌های گذشته، انتقادات فرماندار پلدختر از نحوه عملکرد دستگاه‌های گوناگون در خدمت رسانی به سیل زدگان باتاب زیادی داشت. نعمت الله دستیاری از کافی نبودن کمک‌ها و نیز عدم هماهنگی در توزیع آن‌ها انتقاد کرده بود. اما تندترین انتقادات او زمانی بود که از حوه مدیریت بحران انتقاد کرده بود. او گفته بود: «متأسفانه از موازی کاری رنج می‌بریم، معلوم نیست چه کسی فرمانده اصلی است، کل دستگاه‌ها به وظایف خود واقف نیستند و به درستی انجام نمی‌دهند، مدیرکل هلال احمر باید ساکن پلدختر میشد، من او را ندیدم، ما در حالت اضطرار قرار داریم.»

دستِ امارات علیه قطر و ایران رو شد

یک روزنامه صهیونیستی اعلام کرد: امارات از ربات‌های توئیتری برای تولید محتوا علیه قطر و ایران در میان خوانندگان عبری‌زبان بهره برده است. روزنامه صهیونیستی «هاآرتص» اعلام کرد، امارات از ربات‌های توئیتری برای فعالیت علیه قطر و ایران استفاده کرده است. این روزنامه در گزارش خود نوشت: شخصی در امارات عربی متحده از ربات‌های توئیتری برای تولید محتوا در حمایت از امارات و مخالفت با قطر و ایران میان خوانندگان عبری‌زبان استفاده کرده است.

از جمله اقداماتی که ممکن است این ربات‌ها انجام دهند می‌توان به انتشار توئیت، بازنشر آن یا ارسال پیام به حساب‌های دیگر اشاره کرد. این خبر در حالی منتشر می‌شود که «رویترز» هفته جاری جزئیات بیشتری از جاسوسی امارات از فعالان رسانه‌ای عرب منتشر کرد. بر اساس این گزارش، تعدادی از هکر‌های آمریکایی که پیشتر در سازمان‌های اطلاعاتی این کشور کار می‌کرده‌اند، با امارات برای جاسوسی از چندین خبرنگار عرب یا فعالان حوزه رسانه همکاری کرده‌اند؛ بیشتر افرادی که از آن‌ها جاسوسی شده وابسته به شبکه‌های قطری هستند.

احمدی‌نژاد بازداشت شد؟

«محمود احمدی‌نژاد بازداشت شد»؛ این خبری بود که در کانال‌های تلگرامی و شبکه‌های مجازی دست به دست می‌شد، اما مشاور رسانه‌ای احمدی‌نژاد در پاسخ به این که آیا خبر بازداشت آقای احمدی‌نژاد صحت دارد گفت: ما هم این خبر‌ها را دیدیم و فقط خندیدیم. از آنجا که بعد از سیل خوزستان و لرستان خبری از بازدید‌های او نبود این گمانه تقویت شد که شاید در میان چیز‌هایی که گفته می‌شود، چیزکی هم پنهان شده باشد. هرچه باشد وقتی سیل و زلزله‌ای رخ می‌داد رئیس دولت مهرورز خودش را به آن مناطق می‌رساند تا فیلم و عکسی هم منتشر شود. برای بررسی صحت و سقم این خبر با عبدالرضا داوری مشاور رسانه‌ای احمدی‌نژاد صحبت کردیم او در پاسخ به این که آیا خبر بازداشت آقای احمدی‌نژاد صحت دارد به خبرآنلاین گفت: ما هم این خبر‌ها را دیدیم و فقط خندیدیم. او ادامه داد: برخی جریانات که مخالف حقوق مردم و آزادی و مخالف آقای احمدی‌نژاد هستند آرزوهایشان را در قالب این اخبار کذب منتشر می‌کنند.

او افزود: آقای احمدی‌نژاد روال عادی فعالیت‌هایشان را دارد و در نوروز ملاقات‌هایش را در دفتر و منزل خود داشت و در همین ایام نوروز سه یا چهار جلسه مصاحبه با خبرنگاران داخلی و خارجی داشت. آخرین مصاحبه هم همین دیروز بود که مصاحبه‌ای مفصل دو ساعته داشت. او در پاسخ به این که اگر اتفاقی نیفتاده است این سکوت آقای احمدی‌نژاد برای چیست به هر حال او معمولا در حوادثی مانند سیل و زلزله خودی نشان می‌دهد، گفت: ایشان پیام داد و این پیام در کانال تلگرامی منتشر شد. فراموش نکنید آقای احمدی‌نژاد امروز موقعیت اجرایی ندارد لذا دسترسی و ابزار لازم را برای حضور در مناطق سیل‌زده هم ندارد بنابراین به صدور پیام اکتفا کرد. داوری گفت: من نمی‌دانم چرا این دوستان که آرزوهایشان را در قالب خبر مطرح می‌کنند انقدر غیرحرفه‌ای عمل می‌کنند به هر حال بازداشت احمدی‌نژاد اتفاقی نیست که بخواهد در کانال‌های تلگرامی مطرح شود بالاخره ایشان هشت سال نفر اول اجرایی کشور بودند، مگر چنین موضوعی می‌تواند به این سادگی رخ دهد.

رقم خسارت وحشتناک سیل در کشور اعلام شد

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: تا این تاریخ توفان شن، زلزله و سیل بالای ۳۰ هزار میلیارد تومان به کشور خسارت وارده کرده که باید از طریق صندوق توسعه ملی و یا از بودجه ۹۸ جبران شود. سیداحسن علوی در سخنرانی قبل از خطبه‌های نماز جمعه این هفته سنندج اظهار کرد: باید مدیریت باران و سیل در کشور داشته باشیم تا دیگر شاهد بحران نباشیم چرا که مسئولان از نمایندگان مجلس تا دولتمردان در بحران‌های ناشی از سیل در کشور مقصر هستند. وی تأکید کرد: وزارت نیرو باید بستر و حریم رودخانه را حفظ کنند در صورتیکه با این خیال که ایران تا سی سال آینده با خشکسالی روبروست برخی برنامه‌ریزی‌های نادرست در کشور انجام گرفت. علوی تصریح کرد: ایجاد خانه در حریم رودخانه‌ها و تبدیل اراضی حریم به اراضی کشاورزی از تصمیم‌گیری‌های نادرستی بود که امروز موجب بروز این میزان خسارت ناشی از سیل در کشور شده است. نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی اذعان کرد: نیازمند مهندسی بحران در کشور هستیم، اینکه هواشناسی اعلام می‌کند فردا در کشور بارندگی شدید داریم هنر نیست، این پیش‌بینی‌ها حداقل در یک بازه زمانی یک ماه باید انجام تا پیش‌بینی‌های لازم برای مقابله مناسب انجام گیرد. وی اضافه کرد: مردم هم باید در زمان بحران‌کمک کنند و از برخی اقدامات نادرست که موجب تشدید بحران می‌شود، بپرهیزند.

روایت محسن هاشمی از اختلاف وزرای کشور و اطلاعات

رئیس شورای شهر تهران می‌گوید: انتخاب نجفی و حناچی به عنوان شهردار با مخالفت‌هایی مواجه شد که با دخالت مستقیم رئیس جمهور حل شد. به گزارش خبرآنلاین، محسن هاشمی رفسنجانی درباره انتخاب ۳ شهردار برای شهر تهران در یک بازه زمانی کوتاه می‌گوید: در مورد آقای دکتر نجفی، بعضی در حاکمیت با انتخاب وی مخالف بودند، ولی شورا روی انتخاب خود اصرار کرد. در مورد آقای افشانی البته مقاومتی نشد. در مورد دکتر حناچی هم بعضی مخالف با انتخاب وی بودند، ولی باز هم مطابق نظر اعضا حرکت شد. البته در هر دو مورد یعنی آقایان نجفی و حناچی با دخالت مستقیم رئیس جمهور مسأله حل شد. وی که با ویژه نامه نوروزی اعتماد گفتگو کرده، در مورد ورود «بیت» برای کمک به تأیید صلاحیت حناچی نیز اینگونه توضیح داد: خیر. دفتر رهبری در چنین مواردی ورود پیدا نمی‌کند. البته افرادی نزدیک به دفتر یا افراد امنیتی و اطلاعاتی، حرف‌هایی نقل می‌کردند، ولی به صورت صریح و مستقیم هیچوقت به این مسأله ورود پیدا نکردند. در عوض وقتی که وزیر کشور به دلیل برخی مخالفت‌های امنیتی نتوانست حکم حناچی و نجفی را امضا کند و با وزیر اطلاعات به اختلاف نظر برخوردند، آقای روحانی ورود پیدا کردند و مسأله خاتمه یافت. [لبخندی می‌زند و به شوخی می‌گوید: این هم به نظرم موضوعی طبیعی است، بالاخره رئیس جمهور برای همین کارهاست دیگر!]

بروجردی: روحانی به لرستان هم سفر کند

علاءالدین بروجردی گفت: مردم استان لرستان انتظار دارند رئیس جمهور شخصا به مناطق سیل زده لرستان سفر و با مردم این استان گفت وگو کند. علاءالدین بروجردی نماینده مردم بروجرد در مجلس نیز در گفت وگو با مهر، درباره مشکلات وارد شده به استان سیل زده لرستان تصریح کرد: این استان، خرابی‌های زیادی داشته و مردم انتظار دارند رئیس جمهور در کنار سفر به دیگر استان‌های سیل زده کشور، به لرستان هم سفر کند. وی افزود: با توجه به سیل تخریبگر اخیر که در پلدختر خسارات فراوانی وارد شد و هجده پل ارتباطی جاده خرم آباد به پلدختر تخریب کرد. روستا‌های زیادی در این شهرستان‌ها دچارآبگرفتگی شدند و امیدواریم رئیس جمهور در کنار اقدام خود در بازدید از استان‌های سیل زده، به لرستان هم سفر کند. البته این بارندگی در کنار خرابی‌ها، باعث لبریز شدن رودخانه‌ها، دریاچه‌ها، تالاب‌ها و سد‌ها شد. عضو مجمع نمایندگان لرستان در مجلس ادامه داد: با توجه به اینکه احتمال تکرار این وضع و ترسالی در سال‌های آتی هم وجود دارد، باید دولت و مجلس با همکاری یکدیگر به تجدید نظر در قوانین مربوط به ساخت و ساز شهری بپردازند، چراکه در بسیاری از شهر‌ها مانند قم و خرم آباد و تهران و سایر شهر‌ها را تبدیل به پارکینگ کرده‌اند که باید جبران مافات شود و برای بارندگی‌های شدید سال‌های آینده، آمادگی داشته باشیم.

برآورد آذری‌جهرمی از خسارت ارتباطاتی لرستان

وزیر ارتباطات کشور از خسارت ۳۵۰ تا ۴۰۰ میلیاردی سیل به بخش ارتباطات لرستان خبر داد. محمدجواد آذری جهرمی در گفت وگو با ایسنا با بیان این‌که وضعیت ارتباطی استان به جز در پلدختر به حالت عادی قبل از سیل برگشته است، افزود: هم‌اکنون شبکه ارتباطات ثابت این شهر از بین رفته و تمامی تجهیزات مرکز مخابرات نیز در گل و لای مدفون شده است. وی از تهیه تجهیزات برای احداث مرکز جدید مخابرات شهر خبر داد و گفت: این وسایل منتقل شده‌اند و از ساختمان اداری مخابرات برای مرکز جدید استفاده می‌شود. وزیر ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات با بیان این‌که در حال انجام طرحی هستیم تا سایت‌های جدید را دایر و تجهیزات مستقر شوند، ادامه داد: نصب‌ها به اتمام رسیده و حدود یک ماه طول خواهد کشید که این مرکز به حالت عادی برگردد. وی به حوزه ارتباطات سیار اشاره کرد و افزود: نسل دو بالا آمد و نسل ۳ و ۴ مانده بود که اولین سایت نسل ۴ صبح امروز ۱۶ فروردین در دسترس قرار گرفت.

افزایش تعداد نمایندگان مجلس یازدهم منتفی شد

عضو کمیسیون شورا‌ها و امور داخلی مجلس گفت: کمیسیون شورا‌های مجلس نامه‌ای را در رابطه با اضافه کردن ۴۰ نماینده مجلس، و پذیرفتن بار مالی آن به دولت نوشته است، ولی دولت در جواب نامه گفته که بارمالی این ۲۰ نفر اضافه را نمی‌پذیرد. ابوالفضل ابوترابی افزود: طبق قانون اساسی هر ده سال، باید ۲۰ نفر به تعداد نمایندگان مجلس اضافه شود و به علت اینکه در دوره قبلی افزایشی در تعداد نمایندگان صورت نگرفت، در حال حاضر باید ۴۰ نفر به نمایندگان مجلس اضافه شود. نماینده مردم نجف آباد، تیران و کرون با اشاره به شعار سال، ادامه داد: نگاه به ظرفیت‌های داخل کشور تولید را رونق می‌دهد و در حقیقت چشم دوختن به آن سوی مرز‌ها و غربی ها، چیزی را عاید ملت ایران نمی‌کند. وی افزود: با گسترش رونق تولید در کشور درواقع عبورازشرایط فعلی اقتصاد هموار می‌شود و معتقدم اگر دولتمردان در این زمینه کار‌های ویژه‌ای را انجام دهند، روز‌های خوبی را برای اقتصاد کشورمان به وجود خواهد آمد. عضو فراکسیون ولایی مجلس گفت: با توجه به افزایش قیمت ها، وضعیت نابسامان اقتصادی و بیکاری جوانان مردم همچنان ثابت کرده اند که پای آرمان‌های انقلاب ایستاده اند و همه این مشکلات اقتصادی ناشی از سوء تدبیر مسئولان را بخاطر عظمت نظام و انقلاب ترسیم کرده اند.

«لاریجانی» مخالفان FATF را به چالش کشید

رئیس مجلس با اشاره به پیشینه تصویب قوانین چهارگانه FATF می‌گوید: بسیاری از منافع ملی دچار کشمکش‌های سیاسی شده؛ اگر واقعا این قوانین خلاف منافع ملی بود، چرا سال ۸۶ تصویب کردید؟ علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به اینکه «لوایح چهارگانه مربوط به FATF حدود دو سال است کشور را درگیر کرده» به سابقه این قوانین اشاره کرد و در گفت وگو با ویژه‌نامه نوروزی اعتماد گفت: آنچه مهم است اینکه موضوع این قوانین چهارگانه FATF از سال ۸۶ شروع شده و ما الان در سال ۹۷ هستیم. یعنی درست یازده سال در کشور ما مورد بحث بوده است. در واقع از مهر ۸۶ شروع شد که توصیه اول گروه اقدام ویژه مالی به اعضای خودش اعلام شد که گفته بودند مراقب روابط مالی با ایران باشید. سپس تصویب قانون پولشویی در مجلس هفتم و تأیید آن در شورای نگهبان که در بهمن ۸۶ صورت گرفته است. مهر ۸۶ زمانی است که FATF توصیه‌هایی کرده و بهمن ماه همان سال، قانون توسط شورای نگهبان تأیید شد. در فروردین ۸۷ هشدار اول FATF انجام شد. در خرداد ۸۷ هشدار دوم FATF و در همین تاریخ، یک جلسه شورای عالی مبارزه با پولشویی به ریاست وزیر اقتصاد دولت نهم، آقای حسینی تشکیل شد. همینطور هشدار چهارم و پنجم و مشخص کردن فرد. بعد به این رسید که دبیرخانه این شورا نظر داد دستگاه‌ها کار کنند.

وی ادامه داد: می‌خواهم بگویم ببینید که این مسر چگونه در کشور ما طی یازده سال طی شده و این مسأله البته که یک اشکال است... علت این است که بسیاری از منافع ملی، دچار کشمکش‌های سیاسی می‌شوند؛ یعنی این یک معضلی است و افراد گاهی شرطی عمل می کنند. اگر واقعا خلاف استقلال کشور و منافع ملی بود، چرا در سال ۸۶ تصویب کردید؟! چرا سال ۹۰، دبیرخانه به این موضوع ورود کرد و نظر داد؟! می‌خواهم بگویم بحث FATF چه تفاوتی با قبل دارد؟ مشکل این است، موضوعی که محتوایش درباره منافع ملی کشور است، دستمایه مسائل جناحی می‌شود. من موافقم کسی محتوایی راجع به این‌ها بحث کند و اختلاف نظر هم باشد، ولی اینکه کشمکش ایجاد می‌کنند و بحث استقلال کشور را پیش می‌کشند، محل بحث است. چطور است که در سال ۸۶ استقلالمان از دست رفت و کسی هم متوجه نشد، قانون هم تصویب شد و به شورای نگهبان هم رفت و این شورا هم تأیید کرد. البته بعد برخی جزئیات این لویح را شورای نگهبان رد کرد، اما نهایتا تأیید شد. بحث من ریشه این مسائل است...FATF در شرایط فعلی برای آینده روابط بانکی بسیار مهم است.

اشتراک گذاری
برچسب ها
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۲۰
در انتظار بررسی: ۳
انتشار یافته: ۱۸۵
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۶
چرا ما پزشک های عمومی ماهی 15 تا 20 میلیون درآمد داشته باشیم ولی متخصصین 200 میلیون به بالا ؟ این درست نیست.
پاسخ ها
محمد
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۶
خودت داری میگی متخصص
ناشناس
| Canada |
۲۱:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۶
چرا پرستاران 3 میلیون :)
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۶
دلم کباب شد چرا من فوق لیسانس کامپیوتر باید بیکار باشم و شما 15 و 20 میلیون بگیری و اون یکی 200 میلیون؟ عدالت کجاست؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۶
چرا شما پزشک های عمومی که برخیتون فقط با پول و سهمیه های مختلف وارد دانشگاه ها شدید باید ماهی 200 میلیون تومن حقوق، 300 میلیون تومن کارانه و 150 میلیون تومن از بیمه ها دریافتی داشته باشید اما یک کارگر باید زیر 1 میلیون تومن حقوق میگیره

آیا این عدالته

یک نفر صرفا به خاطر اینکه در خانواده ای پولدار به دنیا اومده و تونسته برای کنکور هزینه کنه و یا شهریه واحدهای بین الملل رو بده پزشک بشه اما یک نفر که در خانواده فقیر به دنیا اومده باید تا آخر عمر بدبخت بمونه

این یکی از علائم وجود جبر در این زندگی هست. سرنوشت ما ددر دستان والدین ما رقم میخوره و خود ما به میزان بسیار کم در اون نقش داریم

پس تو رو جدتون اگر مشکل مالی دارید، بیماری روانی دارید، بیماری جسمی یا ژنتیکی دارید و یا از نظر ظاهری وضعیت مناسبی ندارید دست از زاد و ولد بردارید
حسین
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۶
کمه واستون ۱۵ تا ۲۰ ؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۶
هم شما و هم متخصصان باید زیر 15 میلیون داشته باشید. مالیات هم باید بدهید.
علی
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۶
با سلام
!برو بابا ! دلت خوشه ؟
ali
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۶
ناشناس
۲۱:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۶

دوس عزیز ن شما پزشک هستین ن چیز دیگه
ماووزه
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۶
شما همون دروغگویی هستی که پزشک هم نیستی و هر چند وقت یکبار میای پیام‌های اینچنین میذاری! تو پزشک نیستی وگرنه میدونستی درآمد پزشک عمومی 3 تا 5 میلیون در قبال تعد و دیه 300 میلیون تومنی هست
کمتر دروغ بگو! لعنت خدا و رسول و شرم بر آدم دروغگو
ناشناس
| United States |
۲۲:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۶
چرا باید راه سازی و پل سازی و شهر سازی کشور ما برمبنای مهندسی نباشه چرا خیابانها و کوچه های شهرهای ایران اینقدر پیچ در پیچ شکل گرفته
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۶
ناشناس پرچم کانادا:
پرستارها هم الان 5 تا 10 تومن بسته به شیفتها و سابقه کار میگیرن.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۶
وقتی به پزشکان کارانه های 250 میلیونی داده بشه دیگه پولی برای امور عمرانی و ساخت پل های مستحکم و لایروبی رودخانه ها نمیمونه. چرا انحصار در پزشکی از بین نمیره.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۶
شما پزشکان رایگان در ایران درس خونده اید و هزینه های سرسام آور تهیه جسد از هند و کشورهای فقیر برای آموزش شما و هزینه هایی با آزمون و خطا در بیمارستانهای دولتی بر سر مردم فقیر
با پول مالیات مردم داده شده. حالا که یک مدرک پزشکی مفتی گرفته اید باید تابع و گوش به فرمان باشید نه اینکه مالیات ندهید و 20 میلیون راضیتان نکند. دلیل همه اینها انحصاریست که از گذشته در پزشکی ایران وجود داشته است. شما ببینید تعداد متخصصین چقدر کم است که در برخی مراکز استانها هم بعضی پزشکان نایابند. الان تعداد پزشکان ایران در هزار نفر از کشور فقیر تاجیکستان هم کمتر است. این یعنی انحصار 100 درصدی.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۶
خودتو با دندونپزشک مقایسه کن. فقط 6 سال درس میخونه و با پر کردن هر دندون یک و نیم میلیون میگیره و راحت ماهی 100 میلیون در میاره. هزینه آمالگام و موادش هم 50 هزار تومن نمیشه و خالص سودش میره تو جیب دندونپزشک.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۶
من یک پزشک متخصص هستم.
ده تا پانزده تومان بدید ،ماهی پانزده تا کشیک هم میدم..چ
کجا باید بیام؟
علی
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۶
کسی که این پست رو گذاشته اصلا پزشک نیست و گرنه همه اون امار و اطلاعات غلطه و هیچ پزشک عمومی الان یک سوم اون هم درامد نداره
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۶
پزشکی در خارج ایران یک حرفه مقدس به شمار می‌آید ولی در ایران یک حرفه ای است که فقط به پول فکر میکنه
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۶
چقد تابلوست که شماپزشک نیستی و فقط خواستی با این اعداد بقیه رو نسبت به درامد پزشکا تحریک کنی.من خودم پزشک نیستم اما توفامیل پزشک داریم این درامدی که شمامیگی درست نیست.درضمن برفرض هم که درست باشه خب یه کنکور رقابتی بوده هرکسی میتونسته قدول میشده
ناشناس
| United States |
۲۳:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۶
به جای گیر دادن به حقوق دکتر و پرستار . چرا گیر نمیدی که بیمارستانهای ۶۰ تا ۸۰ سال پیش در حال مستهلک شدن هستند که بر اثر زمین لرزه هم جان بیمار و پرستار و دکتر و تجهیزات پزشکی در خطر هستند چرا در اطراف بینارستانها ساختمانهای لندی شکل گرفته که وقتی مدت یک هفته در بیمارستان بستری شوند بیمار دچار افسردگی میشود جون اصلا پارک یا فصای سبزی تعیبه نشده . چرا اینقدر دارو گران شده چرا چرا
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۶
چرند نوشتی ای از خدا بی خبر دروغگو ،کدام پزشک عمومی ویا متخصصی اینچنین درآمدی دارد،تو 100 درصدپزشک نیستی ،وفقط تشویش اذهان عمومی میکنی
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۶
درست گفته. یه پزشک اینجا داریم که سریع احساس خطر کرده و ده تا کامنت گذاشته. کافیه برید یه بیمارستان و از حسابدارش سوال کنید. پزشک عمومی بسته به میزان کارش با احتساب کارانه بین 12 تا 25 میلیون درآمد ماهانه داره. پزشک متخصص هم تا 250 میلیون داریم.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۶
اگر ۸۶ تصویب شده بود چرا الان دوباره تصویب میکنید؟؟؟؟!!
بقول قدیمیا دروغگو‌ حافظه نداره
سلیمانی
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
جناب لاریجانی
فرضا حرفتان درست باشد اما آنزمان بانک مرکزی تحریم نبود
الان پذیرش این معاهدات در اوج تحریم بانکی یعنی تشدید محدودیت ورود ارز خصوصا اسکناس و انفجار مجدد گرانی
پس چرا لجاجت دارید؟

گرانی وحشتناک تصویب این معاهده کاملا روشن است و دیگر جناحی نیست پس لطفا منافع کشور را در نظر بگیر
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
یک محاسبه کوچک:
هر انسان 32 عدد دندان دارد و جمعیت ایران هم 80 میلیون نفر است. اگر هر ایرانی به طور متوسط 5 دندان خراب داشته باشد و هزینه عصب کشی و پر کردن هر دندان متوسط 1 میلیون باشد یعنی 80،000،000*5*1،000،000 که نتیجه اش میشود 400 هزار میلیارد تومان. بله این گردش مالی پولی است که فقط در دندانپزشکی خوابیده است و نصیب تعداد محدود 20 هزار دندانپزشک میشود.یعنی هر دندانپزشک در طی چند سال کارش حدود 20 میلیارد تومان بدست می آورد.
ناشناس
| United States |
۰۰:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
بیچاره ها اندازه لیسانس شرکت نفت هم درامد ندارند چرا دروغ می گی
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
این طرح باید طرح تحول جیب پزشکان نام گذاری میشد نه تحول سلامت
ناشناس
| Canada |
۰۰:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
و چرا اغلب اساتید دانشگاه ماهی ۵ تا ۸ میلیون؟
محمد
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
دروغ نیست و کامل هم صحیح است پزشک عمومی بین ۱۷تا ۲۰میلیون میگیرد و متخصص هم از ۵۰میلیون تومان الا ماشاالله میگیرن
پرستار هم ۲تا۳میلیون تومان میگیرن
این هم از زمان دکتر قاضی زاده هاشمی شد به هوای اینکه زیر میزی نگیرن
الان هم زیر میزی میگیرن هم رومیزی
این شده عدالت اسلامی
من پرستار هستم
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
واقعا شما خجالت نمی کشید با این همه درآمد باز می گید کمه؟
مهدی محرابی
| Netherlands |
۰۲:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
چرا تو پانزده میلیون درآمد داشته باشی یک رفتگر که از جانش در هوای سرد وگرم مایه میگذارد 2 میلیون؟!!!!
پول دریافتی براساس خدمت به مردم است یا چیز دیگری!اگر رفتگر نباشد شهر را کثافت برمیدارد و اگر تو نباشی جان انسان ها مخاطره می افتد...این روزها پول به ما ادم ها شخصیت میدهد نه خدمت...ِِیراد از قوانین فشل است....که نمیفهمند همه در یک مجموعه منظمیم نه این که حقوق تو هفت برابر یک هم وطنت باشد....از خودت خجالت بکش
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۶:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
آقا چرا این دکترا انقدر روشون زیاده
علی
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
به بی عدالتی در دستمزدها پایان دهید همه انسانها تقریبا به یک اندازه نیازهای متخلف دارند درثانی یک پزشک عمومی مگر چقدر بیشتر از یک پرستار درس میخواند یک پرستار 16 سال و یک پزشک عمومی 19 سال یعنی کمتر از 25 درصد یشتر از یک پرستار درس میخواند ولی 5 برابر او حقوق میگیرد چرا ؟در مورد متخصص هم همچنین چرا باید فقط 20 درصد بیش از یک پزش عمومی درس بخواند ولی 10 برابر او درآمد داشته باشد به این بی عدالتی ها پایان دهید
امین
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
ایشون صد در صد پزشک نیست بنده متخصصم و همچین درامدی ندارم
پزشک عمومی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
بعید است این متن بی ربط توسط یک پزشک ولو عمومی نوشته شده باشد!ضمنا"تعداد پزشکان عمومی با این درآمد بسیار کم وآن هم با سابقه زیاد میسر است.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
دوست من پزشک عمومیه و هنوز سی سالش هم نشده. خودش گفت اسفند ۱۶ میلیون گرفته و تازه راضی هم نبود و میگفت اصلا فایده نداره.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
پزشکی شغل عزیز کرده در ایران هست. بیخود نیست همه بچه های مردم در آرزوی پزشک شدن پشت کنکور تجربی موندن و امسال ۶۵۰ هزار شرکت کننده داره و فقط ۳۰۰۰ نفرشونو میگیرن.
محمد
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
تازه با قدرت تمام از قرار دادن دستگاه د
پوز در مطب ویا ازمایشکاه ها خودداری میکنید این کار از بی کفایتی دولت تدبیر و امید است
ناشناس
| United States |
۱۴:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
آلان باید مطالبه ما در بخش درمان و بیمارستان این باشد که چکار میشود که هر کسی که نریض میشود بجز درد بیماری دغدغه دیگری نداشته باشد . چطور میشود با سیاست گذاری درست فردی بخاطر فقر مالی بیسواد تحویل جامعه داده نشود یعنی نداشتن پول باعث نشود فردی سواد خواندن را حداقل تا دیپلم خوانده باشد چگونه میشود محیط زیست را سالم نگه داشت . بنابراین عدالت فقط گیر دادن به روسری و لباس مردم نیست عدالت در مواردی هست که شرح داده شده
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
حیف این مردم کارگر که باید با این گرانی ماهی یک میلیون بیشتر نگیرند اونم با منت
مهدی
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
میخوای یه ردیف بودجه هم اختصاص بدیم به حضرت عالی ؟؟؟؟ نظرت چیه ؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۶
بنا بگفتهٔ وزیر نیرو بارشها حداقل ۲/۵ میلیارد دلار برای وزارت نیرو سود داشته ؟ آیا نمیشود از همین محل که حدود ۴۵ هزار میلیارد تومان میشود خسارتهای مردم را وزارت نیرو پرداخت نماید ؟،،،
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۶
ایشون گفتن اگه میخواستیم همین مقدار
آب شیرین را با آبشیرین کن از دریا شیرین کنیم 2 میلیارد هزینه داشت.
ناشناس
| United States |
۱۴:۴۲ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
اگر بارش ها سود داشته این پول سود را میخواهی حالا کجا خرج کنی . آیا نمیخواهید شکل شهر سازی را دوباره تعریف کنید ایا نمیدانید که در شهر ما اینقدر در مس کوچه و خیابانها خودرو پارک شده که واقعا ترافیک کلافه کننده هست و سوخت و بنزین زیادی بابت ترافیک شهرها در حال هدر رفتن هست . ایا نمیخواهید خانه های مسکونی را از حاشیه رودخانه ها با تسهیلات دور کنید . آیا نمیخواهید پلی اجرا کنید که مثل پل کترون در مقابل سیل ها مقاوم و مهندسی باشه . برای افزایش جمعیت دویست میلیون با همین کوچه و خیابانها میخواهید در چند سال اینده مردم چه خواهند کرد . بخش بهداشت فعلی و درمان جواب میدهد ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۶
جناب اقای لاریجانی شما با همان برجام ۲۰ دقیقه ای بس است!!!!
در ضمن در ان سال فقط عضو شدیم ولی ۴ بند ان را نپذیرفتیم تا الان
لطفا ادرس غلط ندهید
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۲۲:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۶
اگر برجام بد هست لطفا فورا اتش بزنید و بیش از این ملت را معطل نکنید؟؟؟
سلام
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۶
یعنی یکبارتصویب شد الان دوباره دارد رای گیری میشود؟
یکطرفه قاضی نرویم
باید حرفهای دولتمردان احمدی نژاد را بشنویم آیا این ادعا درست است یا نه
ناشناس
| Poland |
۰۰:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
اگر این معاهده برای مبارزه با پولشویی و شفافیت مالیه خب تصویبش کنید تا مردم اینقدر سر اینکه پول مملکت کجا رفته دعوت نکنن ، وقتی حرف از قانون میشه همه دولتمردان و سیاسیون ما آخر قانون هستن بذارید درآمد مملکت برای مردم خرج بشه اگه همه دنیا هم فهمیدن هیچ مشکلی پیش نمیاد، آنرا که حساب پاک است از محاسبه چه باک است وابنم بگم چراغی که به خانه رواست به مسجد خرامه ما در شرایطی نیستیم که به ملت های دیگه کمک کنیم چون ملت خودمون ازهمه کسانیکه قبلاً بهشون کمک میکردیم مستضعف تر شدن
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
اقای لاریجانی سال ۸۶ قرارنبود صدورنفت به صفربرسد وانموقع قرارنبود اف ای تی اف راههای دورردن تحریم وفروش نفت راببندد !!!
مهدی م
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
اگر هم صحت داشته باشه که نداره اون موقع مجلس و مجمع رای دادن که انجام شده و الان نمی دهند. همین! مگر قرا است همیشه همه یک نظر داشته باشند؟!؟ مثلا اگر 10 سال دیگه مثل برجام مطرح بشه دیگه بعیده در مجلس 20 دقیقه ای رای بیاره مگر اینکه شما باز رییس باشی!!ا
سراب
|
France
|
۲۱:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۶
احمدی نژاد هیچوقت بازداشت نمیشه به همون دلیل که خاتمی و روحانی هیچوقت استعفا ندادن
پاسخ ها
بیتا
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۶
چی میگی هزاررحمت به محمود
ناشناس
| Germany |
۰۱:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
بازدیدکننده محترم همانطورکه در13 شب گذشته به سمع ونظر شما رسید هیچ کدام از نظرات و کامنت های شما.پیشنهادات وانتقادات شما.حمایت ها ومحکومیت های شما.برای بنده ذره ای ارزش واهمیت ندارد..
ناشناس
| United States |
۱۴:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
خاتمی از سیاست کنار رفته ولی امثال بنده خواستم که به سیاست برگردد . چون نمیخواهیم دوباره به گذشته پنجاه سال پیش برگردیم . یعنی من و ملت اصلاح طلب میخواهیم دمکراسی زنده بماند اصلا هدف از انقلاب همین بود نمیخواهیم به گذشته برگردیم . اصلاحات نیاز هست تا پل محکم ساخته بشه اصلاحات نیاز هست که چند صدای باید شکل بگیره . اصلاحات نیاز هست که هر چند سال شعار کار جهادی داده بشه ولی خروجی در سازه مهندسی وجود نداره
مهدی
|
United Arab Emirates
|
۲۱:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۶
درود جناب آقای لاریجانی !

جوابتون اینه :

سال ۸۶ بازم کمی البته کمی امید به درست بودن وعده های طرف مقابل بوده ولی دیگه در قضیه برجام همه چیز را دادیم و هیچ نگرفتیم و این یعنی آب پاک به دستمان ریخته شد و پس دیگه مارا امیدی به دوستانتان و FATF نیست !

آزموده را آزمودن خطاست !

سپاس
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۲۲:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۶
بفرمایید امیدتان به چیست ما هم امیدوار بمانیم؟دور زدن تحریمها؟پاکستان و افغانستان؟؟بفرمایید ما هم مستفیذ شویم؟
ناشناس
| United States |
۲۳:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۶
حاج مهدی . اگه میبینی دمکراسی و قدرت مردم در رای جواب نمیده اگر خصوص سازی در ایران جواب نمیده اگه میبینی افراد بصرف اخلاقی در ادرات جواب نمیده اگه میبینی روز و شب تلویزیون بجای پخش اهنگ شاد در سال جدید همیشه در حال مناظره اخلاقی هست همه همه اینها بخاطر این هست که ساختار نیاز به اصلاحات اساسی داره که چرا وقتی مسولی بیلی در دست خاک تو گونی میریزه ده نفر ازش فیلم نگیرند بلکه همان ده نفر به کمک مردم و خاک تو گونی پر کنند
مشیری
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۶
آقای لاریجانی گفتی ‌ولی بی ارتباط!
اولا آن مصوبات همانگونه که خودت اعتراف کردی ارتباطی با لوایح چهارگانه فعلی نداشت
دوم اینکه الان ۳سال است غیررسمی عضو شدیم نتیجه چیزی بوده جز گرانی؟
ضمنا چرا فقط طرف دولت را میگیری شما و اعتراضی به فساد و گرانیها نمیکنی؟
ناشناس
|
Netherlands
|
۲۱:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۶
منظور اقای ابوتربی مردم 4%مییاشد که مقداری از درامدشان را به سیل زدگان اختصاص دهند چون مصبب اصلی سیل وبی خانمانی هموطنانمان زمین خواری خودیهااست ضمنا ملت ایران درامدی نداشته ودر فقز کامل وگرسنگی بسر میبرند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۶
بجای اینکه بگویند مسیولان و مدیران و نمایندگان و....فقط چسبیده اند به جیب خالی مردم
ناشناس
| United States |
۲۳:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۶
اقتصاد ایرلن اصلا خوب نخواهد شد چون اصلا بر مبنای علمی اداره نمیشود بلکه بر حسب نظریه پردازی انجام میگیرد که قبلا در کجای دیگری اجرا نشده .همین امروز در تابناک مطالعه کردم که کارشناس اقتصادی میگفت مبانی فکری و اقتصادی فعلی ایران اصلا علمی نیست یعنی در ان قسمت که گرفتن پول از مردم هست تا اینجاش درست هست ولی بابت خرج کردن و حضور شرکت های خصوصی و خروج دولت از اقتصاد درست انجام نمیگیرد . بنابراین اینقدر ازمون و خطا میکنند تا هم ملت و هم مسولین خودشان خسته میشوند
احسان رضاییان
| Iran, Islamic Republic of |
۰۲:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
من که بخدا حاضر نیستم هزار تومنم کمک کنم... و ظیفه دولته... پول نفت و مالیات ما کجاست که دولت نمیتونه به سیلزده ها کمم کنه؟!
ناشناس
| Sweden |
۰۷:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
اتفاقا منظورش همان 96 درصده
ناشناس
| United States |
۱۱:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
مبنای اقتصاد برای کنترل تورم و رکود برابر هست با شلاق و حبس و اعدام . شما برو دروس دانشگاهی را در حوزه اقتصاد بخوان چنین گفته شده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۶
آقای لاریجانی!
اگر یک مصوبه پس از مدتی خفت بار بودن آن واضح شده است، آیا می توان با استناد با اینکه این اشتباه را در گذشته مرتکب شدیم بازم تأیید کنید؟
آیا عواقب این پذیرش را در این شرایط تحریم می پذیرید ؟ این را جواب بدهید؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۶
مگه عواقب برجام 20 دقیقه ای رو پذیرفت. آمریکا مثل آب خوردن زد زیرش.
ناشناس
| Germany |
۲۲:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۶
شما عواقب نپذیرفتنش و کمبود و گرانی بیشتر و اغتشاشات پس از ان و.‌.میپذیرید؟لطفا پاسخ بفرمایید؟
جهرمی
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۶
ظاهرا برای جلب حمایت چشم آبی ها در ۱۴۰۰ قول دادند هر جور هست این معاهدات یکطرفه و خسارت بار را تصویب کنند
ناشناس
| United States |
۰۰:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
آمریکا مثل اب خوردن زیر برجام‌نزد چرا واقعیت ها را عنوان‌نمیکنید . اگر چه امریکا هم مقصر هست ولی چندین بار اخطار داد و وقت چهارماهه داد . وزیر خارجه فرانسه را فرستاد . مرکل پیام داد وووو . در جواب گفتند ما فقط در مورد برجام صحبت و امصا کردیم دیگر مشکلات باقی مانده بود در صورتی از اول باید سر میز دعوای سیاسی را حل میکردند . کلا چون‌مسولین میخواهند پوزه استکبار به خاک مالیده شود هیچوقت درگیری تمامی ندارد
shikh
| Iran, Islamic Republic of |
۰۴:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
مگه این مملکت دولت ندارد که مردم باید کمک کنند
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
چرا فقط آمریکا زد زیرش ایران پیش دستی کرد و با موشک تهدید کرد بسه خود فریبی اگر مبان رو بر این بگیریم که ایران یک قدرته و همه اون رو به این چشم نگاه می کنند پس اگه ایران رو به صلح و دوستی حرکت کنه با اطمینان می تونیم آرامش و کره زمین بدون جنگ رو داشته باشیم
ناشناس
|
Canada
|
۲۱:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۶
آقای ابوترابی فرمودند:
" مردم درصدی از حقوق و درآمد خود را به حل مشکل سیل اختصاص دهند تابرادران و خواهران ما و فرزندان عزیز میهن اسلامی که در این حادثه آسیب دیده اند احساس کنند که ملت ایران در کنار آن‌ها هستند"
مردم تا حالا از این کارها زیاد کرده اند. ولی آیا مسولین هم چنین فداکاری های داشته اند ؟
بهتر راست شما هم حرکتی از خود نشان دهید تا حس کنند علاوه بر مردم دولت هم در کنار آنان هستند.
پاسخ ها
ناشناس
| - |
۲۳:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۶
شمایی که چند صد میلیون اخ کردی تا ویزای کانادا بگیری نظر ندی بهتره
ناشناس
| Canada |
۲۳:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۶
ناشناس 23:01
حسادت مانع پیشرفت است.
اگر من کانادا هستم، حق کسی را نخورده ام و هیچ هزینه ای هم نکرده ام به جز هزینه سفر.
به خاطر تخصصم آمدم و مشکلی هم ندارم
روی سخن من با مسئولینی یود که همیشه از مردم مایه میزارن که ظاهرا شما خوشتان نیامده.
ناشناس
| Sweden |
۰۷:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
ناشناس23:01 هنوز نفهمیدی مردم از فیلتر شکن
ستفاده می کنند؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
چرا آقای ابوترابی اعلام نمیکنند که خودشون شخصاً چقدر کمک کرده اند ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۶
میشه از آقای محسن هاشمی پرسید
واقعا نمی شد روزه شکی نگیرید؟!
تا الان که کار مثبتی بهتر از دوران قالیباف از شورای شهر ندیدیم. با اینکه دولت کاملا با شما هماهنگ است و رقیب قالیباف بوده است.
ناشناس
|
United States
|
۲۲:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۶
من دیشب تو سایت ها عنوان شده بود که یازده سال پیش اف ای تی اف بحث کردند و مشکلی ندیدند ولی حالا گیر دادند من پیش خودم میگفتم که حتما سایت ها دروغ میگویند . در حقیقت این‌موصوع هم‌مثل ۲۰۳۰ هست که این موصوع با سه سوت رد شد و جاش ازدواج برحسب نیاز جنسی بدون سن را پیشنهاد دادند
ناشناس
|
United States
|
۲۲:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۶
احمدی نژاد هم فهمیده که دولت مستقر در چنین مواقعی که کشور در چند استان سیل گرفته نباید انتقام‌گیری سیاسی کرد چون خودش هم قبلا درگیر زمین لرزه بوده . بنابراین اگر تشخیص داد که آلان وقت مناسب برای انتقام سیاسی نیست کاری خوبی کرده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۶
میدونم سانسور میکنین اما میگم!آقای لاریجانی .هیچوقت نفهمیدم کدوم طرفیه..از هیچی هم نمی ترسم.
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۲۲:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۶
در برجام و اف ا تی اف نشون داد طرف کشوره.هر چند به قیمت از دست دادن رای در پایگاه خاص خودش و زیان دیدنش شد.از منفعت شخصی در جهت منفعت ملی گذشت.دوستان شما مورد هجمه قرار دادنش و با اینکه اینها رو میدونست مصالح کشور رو مقدم دونست.پس میشه گفت مثبت عمل کرد
کارمند
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
@ ناشناس 22:57
به شما نشون داده؟! ماکه منفعتی ندیدیم تو برجام. الان همه چیز بدتر از اوج فشار های سال 89 و 90 است.
کارمند
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
@ ناشناس 22:57
به شما نشون داده؟! ماکه منفعتی ندیدیم تو برجام. الان همه چیز بدتر از اوج فشار های سال 89 و 90 است.
ناشناس
| France |
۱۲:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
اقای کارمند چند بار باید این مساله ساده رو برای شما تکرار کرد؟اگر منفعتی ندارد وبد است بفرمایید تا بزرگان ثانیه ای در خروج از ان معطل نکنند؟؟
اموزگار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۶
اقای ابوترابی چگونه کمک به سوریه میشه وتمام جنوب لبنان به رایگان بازسازی حتی پول اتوموبیلها داده میشود اما ملت بد بخت ایران باید گدایی کنند- پزشک عمومی پر توقع بنده متخصص ۳۵ سال اموزگاری دانشگاه و۴۸ سال کار خانه ای معمولی ویک ماشین ماهی پنج ملیون بده برایت کار میکنم
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۲۲:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۶
ابوترابی جان . صادرات دو ماه پیاز و سیب زمینی و سیب و پرتقال کشور میشود کل پل ها و رودخانه های ایران را از دو طرف دیوار چنین و سیل بند احداث کرد . این‌پول ها کجا خرج میشه واقعا کسی پاسخی دارد چرا با اینهمه کسورات از مردم کم میشه چی میشه
امیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۶
ای تابناک بمیر از دست احمدی نژاد
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۲۲:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۶
دوست عزیز ان روزی احمدی جونت گردو میکشست و به غرب و امریکا سوال را با سوال جواب میداد تابناک چه تقصیری داره نطر مخاطبین را پخش میکنه . احمدی نزاد سیاستمدار نبود بلکه از ضعف و نبود احزاب فعال و با تخصص از این روزنه سو استفاده کرده
ناشناس
| Germany |
۲۲:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۶
هر جا پای منافع ملی در میان بود،احمدی نژاد شما در طول این سالها در نقطه مقابل قرار داشت
مهدی م
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
مردم در این 4 سال دیدند حقوقدان سیاستمدار خوشگذران برای ریاست جمهوری بهتره یا دکتر مردمدار کارکن خاکی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۶
جناب ابوترابی مردم توی خرج زندگی خودشون موندند، لطفا همین یکبار را مسئولین کمک کنند تا ملت ایران هم حس کنند که درهر مصیبتی مسئولین هم در کنار مردم هستند
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۲۳:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۶
آنانکه زمستان را از پشت پنجره دیده اند و گرسنگی را هم فقط از کتابها خوانده اند نخواهند توانست نمایندگان شایسته ای برای دفاع از حقوق مردم باشند
ناشناس
| United States |
۰۰:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
مسولینی که به جای خوابیدن در کف زمین روی پتوی تا شده در تشک خوشخواب بخوابند و بجای نشستن روی زمین روی مبل و صندلی خراطی شده بنشینند درد را احساس نمیکنند . پزشک هست که درد بیمار را تشخیص میدهد
پرویز
| United Arab Emirates |
۱۵:۱۲ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
وای برنمایندگان
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۶
دقیقا کجایی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۶
مردم درصدی از درآمد خود را به سیل‌زدگان اختصاص دهند

تا مسئولان بتوانند کل حقوق مردم را در سوریه و عراق خرج کنند!
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۲۲:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۶
چهارصد میلیارد در سوریه و یمن و عراق و لبنان و فلسطین خرج نکرده بودیم الان کشور ایران مثل المان‌پیشرفته بود .
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
شما هم برو از طرف خودت صحبت کن نه مردم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۶
احمدی نژاد اگر به دامان نظام بازگردد میتوتند موثرباشد
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۲۳:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۶
دامن‌مردم چگونه معنی میشود . دامن‌مردم چیست .
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۶
آقا تورو خدا زمان کنکور ارشد رو تغییر ندید، چون ماه رمضان هم نزدیکه و کنکور میافته بعد ماه رمضان ، بعد کنکور هم امتحانات پایان ترم هستش
ما فنی ها هم که تو تابستون درگیر کارآموزی و پروژمون هستیم رسما استراحتی نداریم اینطور
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۶
پیشنهاد ابوترابی: مردم درصدی از درآمد خود را به سیل‌زدگان اختصاص دهند

پیشنهاد مردم : مسئولین کمتر بریزن تو تو جیب آقا زاده هاشون و سایر اختلاس گران و به جاش اموال خود ملت رو به سیل زده ها برگردانند نه این که کمک کنند
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۲۲:۴۵ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۶
سه میلیون روحانی در کشور داریم که همه کارمند بهترین مقام در ادرات دارند و کار یدی و بدنی نمیکنند حداقل این ۸۰۰۰ میلیارد را امسال به مردم سیل زده اختصاص بدهید
ناشناس
|
United Arab Emirates
|
۲۲:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۶
ریشه تمام مصایب و بلایای طبیعی ظلم است ، ظلم مردم به مردم ، ظلم مسئولان در برابر ملت ، ظلم ملت در برابر حاکمیت ،
ظلم مردم به مردم همان حرص طمع ملت در هنگام خرید یک کالا
ظلم مسئولان به ملت ، بی عدالتی و تبعیض در حقوق و.....و خودی و غیر خودی کردن جامعه
ظلم ملت در برابر حاکمیت ، انبار کردن کالا ، همه چیز را سیاه دیدن و عدم درک شرایط
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۲۲:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۶
خودی و غیر خودی کردن یک ملت کار بسیار بدی هست که ان قسمتی که عیر خودی محسوب میشود از تمام امکانات دولتی برخوردار نیست . یعنی عیر خودیها که ۶۰‌میلیون نفر از افراد جامعه را تشکیل میدهند در اقلیت قرار دارند
ناشناس
| Sweden |
۰۷:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
خودت را مسخره کردی ؟ مردم مظلوم چه ظلمی می توانند بکنند؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
دولت به ملت ظلم کرده بعد سیل میاد باز ملت رو می بره؟؟!! خوبی شوما؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۱۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
ظلم ملت به حاکمیت ؟!!!؟

شما تا الان دکتر رفتی ؟ نرفتی ؟!؟

نه عزیزم یه سری بزن ، باور کن حالت بده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۶
بازداشت محمود نشون میده هنوز روزنه هایی برای اجرای عدالت وجود داره ، به هر حال همه باید در برابر اعمالشون پاسخگو باشند ، دیدید با هاشمی چه کرد؟!
پاسخ ها
خدای هست
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۰۴ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۶
چرت نگو انگلیسی
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۶
جناب رییسی خودی و غیر خودی نمیشناسه خدا حفظش کنه از جمیع بلایا
ناشناس
| United States |
۲۳:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۶
خودی و عیر خودی نمیشناسه چون قبلا انجام داده تجربه بسیار خوبی داره
ناشناس
| United States |
۰۰:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
خیلی خوب خودی از عیر خودی تشخیص میده
ناشناس
| Sweden |
۰۷:۵۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
االبته تجربه اش در مورد غیر خودی هاست آنهم به میزان چند هزار نفر دز چند ماه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۶
آقا. کو درآمد که تو دنبال درصدش هستی،
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۶
سال ۹۸ یکی از سخت ترین سالها خواهد بود اگه باز هم مسیولان بخواهند با شعار بخواهند کشور را اداره کنند .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۶
مسئولین ما کلا ارتباطشان را با واقعیت از دست داده اند و کلا دچار توهم ساختاری و سازمان یافته شده اند .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۶
جناب ابوترابی بهتره روحانیت پیشقدم بشه و حوزه علمیه و شورای سیاست گذاری نماز جمعه یک ماه حقوقش رو به این امر اختصاص بدن ، شک نکنید مردم عادی کم نمیگذارن ، ! چطور ۳۷ هزار میلیارد بوجه به نهاد ها اختصاص میدن ولی برای زلزله زدگان دست به دامان ملت میشبن .
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۲۳:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۶
فکر نمیکنی عراق واجبتر باشه . چون در این‌مدت ۶۰ نفر از هموطنان جانشان را از دست دادند چرا یک روز عزای عمومی نشد ولی وقتی اسراییل به غژه موشک میزند دوربین تلویزیون ایران شش ماه در بالای ساختمانهای غژه کاشته میشه و مخش مستقیم داره
ناشناس
| Poland |
۰۰:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
آقای ابوترابی پیشنهاد شما بسیار بجا است اما بهتره اول از امامان جمعه و روحانیون شاغل در ارگان ها شروع بشه .همون سه ملیون رکسانی که اکثرا بعنوان مشاورین و مسئولین ادارات شاغلند و مردم عزیز با زحماتشون که باعث ارتقای مملکت در مسائلی فرهنگی شده آشنا هستن
ناشناس
|
United States
|
۲۳:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۶
فقر فرهنگی یعنی خیابان مملکت خودت زباله را بریزی ولی از تمیزی خیابانهای اروپا تعریف کنی اخ اخ از این فرهنگ
روحانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۶
تابی جون چرا اینقدر کینه احمدی نژاد به دل داری ؟
حتی از سایه او هم می ترسی .
پاسخ ها
سراب
| France |
۰۰:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
احمدی هم مگه سایه داره من فکر میکردم فقط هاله داره
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۱۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
هر چی هاله داره قطعا سایه هم داره بی سوات
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
هاله نوره ، سایه اش کجا بود ؟!؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۶
محمود حتی یک روز هم بازداشت نخواهد شد ؟! مگه میر حسین یا کروبی هست که زندان بشه ؟! طرف ۸ سال تمام دربست درخدمت اصولگرایان بود حالا یه ۱۱ روزی قهر کرده ؟! ۴ تا دکل گم شده و ۳ هزار میلیارد گم شده و بابک هم پولها رو پس نمیده ؟ آل اقا هم پولها پتروشیمی رو بالا کشیده مگه قراره محمود جور همه رو بکشه ؟! تازه اخر خدمتش ۵۹۰ هزار نفر رو به استخدام دولت دراورد از سیکل گرفته تا پیرمرد ۶۰ ساله ؟! تقصیر اون چیه که دولت جدید مازاد نیرو داره ؟؟؟؟
پاسخ ها
خدای هست
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۶
این همه گوشه کنار دارن میبرن میخورن شما چشمت افتاده په اسخدامی که دولت احمدی نزاد برا بقول شما چند هزارتای کرده بقیه کم میخورن مگه از اقوام
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۶
نتیجه استخدامیهای بی ظابطه میشه بیکاری جوانان لایق و فنا شدن انها و دام اعتیاد افتادن ؟! یعنی ناامیدی یک نسل ، یعنی رواج بی عدالتی و استخدامهای قومی قبیله ای ؟! این بدترین نوع دزدی است .
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۶
کسی ۳۰ سال حقوق از بیت المال بگیره در خالی که حقش نبودی بزرگترین دزدی است ، یعنی همین فرد میشه یه مختلس ، مخلص ؟؟؟!فکر کردی جرا همه ادارات
ناشناس
| Poland |
۰۱:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
به جرات میگم اکثر قریب به اتفاق کسانیکه استخدام دولتن همین حقوق کمی هم که میگیرن حقشون نیست،چون کاری که باید در قبالش انجام بدن رو نمیکنن ،همه فقط میخان فقط استخدام بشن پس کار چی میشه .،اینطوری مملکت هزار سال دیگه هم درست نمیشه ،بخدا تو مملکت کار و درآمد ریخته اما مرد کار کمه، البته اینو قبول دارم که سیستم ما مشکل داره که مردم و جوانان رو اینطور بار اورده.اما کی باید کشور مارو درست کنه الا خودمون.اگه هریک از جلو کسیکه فقط شعار میده بایستیم و بازخواست کنیم دیگه هیچکی بخودش اجازه نمی‌دهد هر چیزی روتحویل مردم بده و هزینه رو هم مردم بدن.هیچ مملکت با شعار دادن و حرف زدن درست نشده
والسلام
ناشناس
| United States |
۰۸:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
محمود برای چی باید بازداشت شود. به خاطر خدماتش به کشور؟ اونی که باید مجازات شود موسوی و خاتمی و فتنه گران و این دولت فشله.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۶
جناب لابیجانی؛
از برجام ۲۰ دقیقه ای تون هم یادی بکنید چرا که تاریخ تکرار خواهد شد....
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
علی آقا خیلی اصرار میکنی روی این قضیه موضوع چیه ؟
ناشناس
| France |
۰۰:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
برجام ۲۰ دقیقه ای تصویب نشد .
دوازده سال مذاکرات هسته ای را میشود در ۲۰ دقیقه خلاصه کرد؟؟؟؟؟
افرین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۶
بالاخره ملت در مواقع بحرانی باید به هموطنانشان کمک کنند ملتی که در چنین مواقعی چنین حرفهایی بزنند نمیشود از مسیولینش هم چیزی جر خودبینی و خودخواهی امتظار داشت به هلال اجمر باید بیشتر از اینها کمک شود و باید تبلیغات بیشتری برای ایجاد همدلی انجام شود هنرمندان میتوانند کنسرت دهند و از محل ان کمک کنند البته نشود مثل برخی از ایشان که در زلزله انقدر پول از مردم گرفتند ولی به تعهدشان نسبت به کمک کننده ها و کمک گیرندگان ادا نکردند. اینها با کسانی که در زمان زلزله سیل از این مناطق دزدی میکنند هیچ فرقی ندارند. باید این موضوع تعلیم داده شود که هر گونه کمک از طریق هلال احمر باشد.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
در حادثه زلزله تا انجایی که ما دیدیم اقای علی دایی و زیبا کلام وخانمی که متاسفانه نام مبارکشون را فراموش کردم خانه های مناسبی ساختند وتحویل زلزله زدگان دادند ولی همچنین فیلم هایی هم دیدیم از کمک هلال احمر و کمیته امداد به کشور های دیگر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۶
30 هزار میلیارد تومان یک اختلاس کوچک آقایان است یک بار ندزدید خسارات سیل جبران است.
30 هزار میلیارد پول تو جیبی آقا زادها است بدهد جبرانه
30 هزار میلیارد موجودی یک حساب کوچک پسر برخی مسئولان در بانک سوئیس است بدهد خسارات جبران شده.
میلیمتر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۶
واقعا این پیام دادنها چه فایده ای دارند
زندگی سختتر
اخبار دردناک
آینده مبهم و تار
گذشته سیاه
دلها شکسته
دیگه احساس میکنم هیچ فایده ای نداره
این همه حرص و جوش خوردن
سیاهی و تباهی غالب شده
ما باختیم
پاسخ ها
امید
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
دوست من،ما رو بازوندن
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۲۲ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
در ایران ملت بازنده شدن .

یا به قول دوستمان امید ؛ ملت رو بازوندن
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۶
بالاترین نوع بی عدالتی در پرداختهای پولی کشور جریانداره .ما واقعا تونوع حقوق دادنممون عقب مانده ایم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۶
آقای ابو ترابی مردم به هم کمک کنند مسئولان هم به سوریه ولبنان و. ...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
جناب اقای ابوترابی با همه ارادتی که به شما دارم ولی این توصیه شما که ملت دهدرصد درامد خود را به سیلزدگان بدهند را قبول ندارم ایا بهتر نبود پیشنهاد میکردید که استان قدس و یا کمیته اجرایی فرمان امام تقبل نمایند و خسارت سیل را کهحدود یکهزار و پانصد میلیارد می باشد را پرداخت نمایند که این رقم بخش بسیار کمی از مالیات هاینداده شان به ملت میباشد و یا وجوه شرعیه و خمس به اسیب دیدگان کمک نمایند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
این پول هایی که شما پیشنهاد می دهید مختص امام است و هیچ فردی حق تعیین تکلیف برای آنرا ندارد!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
امیدوارم در اغاز سال کاری جدید مجمع با تصویب fatf عیدی خوبی به ملت بدهد و با رد آن بر آلام ملت مظلوم ایران نیفزاید و موجب ایجاد موج جدیدی از تورم نشود ،
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
درآمد یک روز حقوقت را کمک کن. چرا همش برای مردم روضه میخونید یه کم هم از خودتون مایه بذارین.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
چی شده شما دلسوز مملکت شده ای / چرا تا حالا سکوت کرده بودید ؟؟؟
حمیدخان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
اگر احمدی نژاد بازداشت شده بود ، نه پیاز گران می شد نه سیلاب می آمد
رضامردانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
احمدی نژاد یه ایرانی وطن دوست است ماهمه دوستش داریم..فقط بگید به چه ایرانی بدی کرده..خدماتش دقیقا مثل شهید رجایی عزیز بود
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
ما ؟!؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
همگی آتش به اختیار به برجام حمله کنید .
ناشناس
|
United States
|
۰۰:۲۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
رقم خسارت وحشتناک سیل در کشور اعلام شد.
کارشناسان !!! با توجه به رسوب گا و لای حاصل از سیل در شهرهای استان لرستان میزان رسوبات ته نشست در سدها را محاسبه کنند. از بین بردن پوشش گیاهی و جنگلها و متوقف ماندن طرحهای آبخیزداری و شخم زدن نا صحیح زمینهای کشاورزی در امتداد شیب علاوه بر شستن خاکهای حاصلخیز موجب سیلهای ویرانگر و کاهش حجم آبگیری سدهایی که با هزینه های نجومی ساخته می شوند خواهد شد. لذا جا دارد نهادهای مسئول آموزش لازم شخم صحیح زمینهای کشاورزی را مورد توجه قرار دهند.
ناشناس
|
United States
|
۰۰:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
دولت باید به سیل زدگان بالای ۱۰۰ملیون کمک کند تا بتوانند به شرایط عادی زندگی برگردند با ۱۰میلیون فقط می شود یخچال مدل پایین خرید
بنده خدا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
اگه تصویب شده پس تکرار تصویب چه مفهومی داره .یعنی کارهایتان شبیه اصلاح ۵هسش که مترو را چندین بار افتتاح میکنند..طنز روزگار نیسش
بهزاد
|
France
|
۰۱:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
این نماینده محترم چطور از سازمان هواشناسی توقع داره که از یک ماه قبل برای بارش باران شدید اخطار بده؟ یهو بفرمایید کل سال رو پیش بینی کنند. سازمانهای هواشناسی امریکا و اروپا هم با اون همه ماهواره های اختصاصی و ابرکامپیوترهایی که اطلاعات رو پردازش میکنند قادر نیستند چنین کاری بکنند.
عبدالله
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
الان عده ای درخارج ویلا خریدندو سرمایه مملکت را به دست تاکسی وپمپ بنزین و سوپر مارکت وکارگر خارجی میدهندبجای اینکه ملت ایران ازاین سرمایه بهره مند بشوند
امیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
ابوترابی جون نفست ار جای گرم بلند میشه..
ضد اختلاس
|
Sweden
|
۰۵:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
جناب ابوترابي عزيز، ما مردم ايران هيچ وقت همديگر رو تنها نميزاريم ولي كاش اختلاسگران عزيز كت و شلواري هم درصدي ناچيز از اختلاس ها و سهم آقازاده هاي خارج نشين شون رو به سيل زده هاي مملكت تخصيص بدن.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
امامان جمعه که تعدادشون کم نیست و اکثرا چند شغله هم هستند بهتر است پیش قدم شوند و یکسال درآمد خود را به سیل زدگان اختصاص دهند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
همچین می‌فرمایید وحشتناک آدم فکر میکند چقدر است!!
آقا نفرمایید،
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
FATFبحث استقلال کشور نیست موضوعی واضح و روشن این است که صحنه بین الملل تعاریف و تبصره واصلاحیه این قانون که از طرفرایران تبیین شده است را نمی پذیرد واینکه ما تعریف کنیم از نظر ما حزب اله ویا حماس جز گروهای مقاومت وضد اشغال هستند و تروریست نیستند را نمی پذیرد و تعاریف ما با تعاریف دنیا در نضاد است و مشکل همینجاست، در ضمن شتر سواری دلا دلا نمیشه هم میخواهیم کار خودمان را انجام بدهیم وهم با دنیا تعامل داشته باشیم و هیچکسی هم هیچ واکنشی نشان نده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
شما لازم نيست از جيب مردم مايه بگذاريد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
احمدی نژاد از خیلی ها آتو داره
من نه منم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
ایکاش زندگیه یه دکترای جامعه شناسی که با هزار بیچارگی و تهمت وافترا وبیست و خوردی سال سابقه کار که با حقوق یک میلیون و دویست سیصد تومن رو به هزار بهانه وبرچسب اخراج شده رو میدیدید و از حقوقاتون نمینالیدید، دکتری که فقط خدا میدونه یه قرون حروم به زن و دوتا بچش نداد،وبا پول ووام با وعده ی بورسیه مدرکشو گرفت و باز یه ریال بهش ندادن، اونقدر زجرو اذیتش کردن که ترجیح داد تو اون مجموعه ی زجرآور نباشه تا باشه و شاهد تهمت ورفتارای غیر قابل تحمل باشه، انتظاری نداره از دنیا جز صداقت وصلح و اینکه کی باشه آدمای کلاش که مال یه مشت مردم بدبخت بی دفاع رو چه جوری وبا چه منطقی! قورت میدن، یا اهل بشن یا وجود نداشته باشن،،، ایکاش بجای کلمات مرگ بر این واون بفکر زندگیه مردمی بشه که هی فکراشون به چیزایی مشغول نشه که آرامشو ازشون میگیره، خدایا، خدایی کن. من شاهد بودم باهاش چه کردن وچه جور زندگی داره،،،
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
الان چپ می روی راست می روی دولت جیبت را خالی می کند ولی مشخص نیست پولش کجا می رود. آنوقت از مردم توقع کمک دارند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
بنظر من ستاد مدیریت بحران را باید منحل و بحران را شبیه جنگی فرض کرد که نهادهای مسلح و حلال احمر باید آنرا مدیریت کنند و به جای آن در تمام وزارت خانه ها مسئولیت پیشگیری از بحران به عهده پدافند غیر عامل قرار گیرد مثلا شهرداری ها و محیط زیست مسئول پیشگیری از حوادث سیل از طریق تقویت رودخانه ها و سیل بندها باشند. وزارت نیرو و نفت مسئول پیشگیری از حوادثی که باعث قطع برق و آب و گاز می شود و ...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
نحوه تیتر زدن شما نشان از کینه عمیق شما به احمدی نژاد دارد!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
اقای ابو ترابی
ایا شایسته نیست حوضه علمیه کل در امد و عایدی خود را به سیل زدگان اختصاص دهد؟
حق گو
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
با سلام خدمت مسئولين محترم سايت تابناك:
من از اين همه ادعاي اين آقايون محترمي كه در مملكت ما تو راس امور هستند و مگر متوجه اين همه فشار اقتصادي كه روي ملت داره مياد نيستند واقعا ديگه آخرشن آخه مرد مومن جناب آقاي ابوترابي كه شما در نماز جمعه اينگونه ابراز مي فرمائيد اصلا حساب و كتابي هم لازم نيست فقط قيمت اجناس اول سال 97 رو با اول سال 98 رو بنگريد بعد از جيب مردم و اونهم از جيب كارمند بذل و بخشش و پيشنهاد بده واقعا خوب مردم هم همين حرفهاي شما هارو ميشنوند بعد چطوري توقع داريد مردم به شما اعتماد بكنند بعدشم خيلي پولهاي ديگر اگه در راستاي مساعد كردن وضعيت اقتصادي مردم برنامه ريزي بشه بخدا قسم والله هيچ اقدام ديگه اي نمي خواد انجام بشه ممنونم
و من الله التوفيق
خواهشا نظر منو بزاريد
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۱۴:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
حق گو جان ) من هم پرسشم همین هست که وقتی اب اشامیدنی مردم از پشت سدها تامین میشه و بابت ان چقدر پول نصیب دولت میشه . چقدر در قبوض اب و برق و گاز و تلفن و ادارات و خدمات و مالیات و فروش نفت و بنزین و گاز وووو بنابراین اگر صدسال پیش این موارد نبود که دولت ها بتوانند از مردم مالیات بگیرند . مردم برای پخت و پز از هیزم استفاده میکردند و برای رفت و امد با اسب و قاطر بود و برای گرم شدن از هیزم بود و اب مصرفی از رودخانه و چشمه محله بود بنابراین الان سوالم این هست اینهمه درامد حتی از بیمه ماشین ها کجا خرج میشه . کجا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
دم احمدی سیل‌شکن گرم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
خدا وکیلی اگر احمدی نژاد این سدها رو نساخته بود حساب کنید چه بلایی سر این مملکت می امد همه میگفتند این سدها غیر کارشناسی وغیر ضروریه حالا تو این سیلها معلوم شد جه ادم دور اندیشی بوده ما هم از روی سادکی باورمون شده بود این سدها بیخودیه حالا همه میگن ما بانی این سدها بودیم نمونه اش لاریجانی
سید متنفر از شعار مرگ
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
برخی سدها ساخته شد ولی یادشون رفته بود یا نمی دانستند که به مردم بگویند که در کنار رودخانه ها و مسیل های پسروی کرده یا خشک خانه نسازند و یا کشاورزی نکنند !!؟؟؟
kh
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
جناب ابوترابي شما كه لالايي بلديد چرا خوابتون نميبره مگه تا الان كي داشته كمك ميكرده از مردم نبود كه الان همه بيچاره بودن شما پس چكاره ايد از دولت كه كاري بر نمياد فقط پول جمع ميكنند براي عده اي خدا ناكرده دل آقازاده ها نلرزه
ناشناس
|
United States
|
۱۲:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
پیشنهاد ابوترابی: مردم درصدی از درآمد خود را به سیل‌زدگان اختصاص دهند

عزيزم چرا از خودتون شروع نميكنيد؟ مردم با اين سطح درآمد الان توي كرايه خونشون موندن چه برسه به .....

خودت چقدر درآمد رو كمك كردي ؟؟؟؟ نميدونم چرا با اين حرف ياد اون بنده خدايي كه مردم يممن رو مثال زده بود با نون خشك و لنگ ميجنگيدن بعد خودش توي خونه 1000 متري بهترين نقطه ايران زندگي ميكرد ميندازه .چقدر همه شبيه شدن . چقدر شعار ها نخ نماشدن
عبدالحمید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۸ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
بجای ساختن بیمارستان در اوگاندا که مردم آن اسم ایران را هم نشنیدند چرا در مناطق محروم کشور خودمان به مردم کمک نمیشود هلال احمر درآن جا تحریم نیست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
چگونه است که دولت برای جبران زیان موسسات مالی براحتی دست به جیب می شود و سی هزار میلیارد تومان می پردازد ولی برای سیل زدگان کاسه گدایی بلند می کند.
پرویز
|
United Arab Emirates
|
۱۵:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
گازصادرمیکنیم،نفت صادرمیکنیم،موادغذایی راازسفره مردم برمیداریم وصادرمیکنیم
دوباره پول برای کمک به سیل زدهاکم داریم
خدایاخودت ظهورکن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
پزشک عمومی با 7 سال تحصیل ماهی20 میلیون و دکترای کامپیوتر یا دیکر رشته های فنی ماهی 2 میلیون ؟؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
همین تعداد نماینده چه گلی به سر ما زدند؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
تا حالا شنیده اید یکی از این مسئولان از جیب شخصی خودش به سیل زدگان و زلزله زدگان کمک کرده باشه ؟

آقای ابوترابی یک ماه حقوق امامان جمعه کشور ، کل ایران رو میسازه .
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۷
واقعا آرزوی من بازداشت و محاکمه احمدی نژاد است
توده مردممم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۱/۱۸
با داوری بگویید
رونیست که سنگ پای قزوینه
خیانت های دولت مهرورزش هرگز فراموش ما نخواهد شد
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
بسته ویژه خبری
برچسب منتخب
انتخابات مجلس یازدهم آنفولانزا استان تهران جنوبی بودجه 99 شهاب منصوری عبدالحمید ریگی استعفای استراماچونی لیلا واثقی پایتخت 6 امیرحسین فتحی